Şimdi Ara

Yeni Clio 4 benzin tüketimi paylaşımı 1.2 16V 75bg ve Turbo 90 bg motorlar (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
598
Cevap
19
Favori
211.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam 0.9 Tce var bende de verileri şu şekilde :

fabrika verileri 3.9 şehir dışı - 5.6 şehir içi
    benim kullanımım : 5.2-5.6 arası şehir dışı - 6.5-8 litre arası şehir içi(İstanbul dur kalka göre artıyor veya azalıyor.)

Burdan yola çıkarsak ve aynı motorun 1.2 Tce versiyonu olduğunu varsayarsak

fabrika verileri 4.4 şehir dışı - 6.6 şehir içi
    tahminim: 6-6.5 arası şehir dışı - 7-8.5 litre arası şehir içi(İstanbul dur kalka göre artıyor veya azalıyor.)
    olur.

Burada dikkat etmeniz gereken. Ben uzun yolda 150-160 giderim derseniz yakıt tüketiminiz çok yükselir. Ben uzun yolda en iyi randımanı 90-110 km arasında alıyorum yakıt olarak.
    Aşağı yukarı sizinde bu şekilde kullanmanız gerekir. Motorumuz turbo ve küçük olduğundan 120 den sonra su gibi içebiliyor. (Örneğin anlık kullanım 90-100 arası 3.8- 4.5 arası gidip gelirken 150 - 160 vurunca 9 -10 litrelere kadar çıkıyor (tabi bu yokuş yukarı aşağı ve hız sabitlemeye göre de değişir.))

Aracı 1 yıldır kullanıyorum ve yakıt konusunda anlık , uzun yol , kısa yol dur kalk her türlü yardımcı olabilirim.

• anoktacan A kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam sağolasın. Benzin biraz gözümüzü korkuttuğu için bu ara dizel 2. El seçeneğine döndük. B sınıfı dizel araç bakıyoruz bu ara 2. El.
    Ama yine de teşekkür ederim. Değerler beklediğim gibi, gerçekçi yazmışsınız teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Legen_dary L kullanıcısına yanıt
    Hocam siz de mutlaka düşünmüşsünüzdür yine de hatırlatıyım dedim. Dizelin vergisi fazladır. Aynı model aynı km de arabada fiyatı fazladır. Bu aradaki farkı karşılayacak kadar uzun yolda araca biniyorsanız alın. Dikkat ederseniz uzun yolda dedim. Çünkü istanbul şehir içi trafiğinde dizel aracın benzinli araçla arasındaki farkın dizel fiyat farkını kısa sürelerde asla karşılamayacağını söyleyebilirim. Benim aracım 7 litre yakıyorsa dizelde 5.5 6 dan aşağı yakmaz(Şehir içi). Bakın ufak bir hesaplama yapıyım size.

100 km de istanbul içi dizel 21 - 22 lira yakarken benzinli 30-32 lira yakar.

ayda 500 km binerseniz 50 lira fark olur. yılda 600 tl yapar.
    vergi olarak muhtemelen 1.5 veya 1.6 dizelle 1.2 benzin arasında 500 lira fark var zaten.
    2. olarak bakımı ömrü marka modele göre değişir.

ayda şehir içi kaç km yapacağınız çok önemli. Çünkü dizel demek aynı fiyata daha düşük model demek. Düşük model demek km fazla demek masraf demek her zaman.

İyi tartın hocam. Dizel sadece yakıt farkından ibaret değil.

• ofamof kullanıcısına yanıt
    araç vitesteyken gaza basmassanız hiç yakmaz değil ama yakıt göstergesi göstermeyecek kadar az yakar. 0.1 -0.2 , araç boşta giderse 0.7 1 litre arasında yakar.
  • dün fulledim 200 lira aldı 700 km yapmışımçoğu şehiriçi 1.2 16 v harika

• anoktacan A kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim üstadım. Seçenekler gidip geliyor. Aile için 2. Araç olacak zaten. Dizel-dsg bir passat var yanına da bir b sınıfı almayı düşünüyoruz. Seçenek ve istekler her geçen gün değişiyor. Bir araç görüyoruz, bu da olabilir diyip seçeneklere ekliyoruz. Bayram sonuna anca işin içinde çıkıp. Net bir karara varabilecek gibiyiz. Teşekkür ederim ilginiz için. Tekrar özelden rahatsız edebilirim. Soru ve önerileriniz için. Teşekkürler tekrardan

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Legen_dary L kullanıcısına yanıt
    Rica ederim ne demek B sınıfı konusunda baya 6 aya yakın araştırıp aldım aracımı. Diğer sınıflarda da az çok bilgim var her zaman cevaplarım bildiğim kadarıyla.
  • Düşünen varsa Clio 4 ICON aracımı satıyorum.
    1.2 16v 75hp
    Km henüz 40bin'de.
    Boya-değişen yok.
  • 33 gündür 1.2 16V 75bg Clio 4 benzinli araç sahibiyim Ankara'da Eskişehir yolu ağırlıklı kullanıp 33-35 km hız ortalamasına sahibim sakin kullanıyorum 4.8-5.3 ortalamayı yakalıyorum. Her gün 40(20+20)km yol gidiyorum. Kullanım olarak direk gaz pedalına yüklenmediğiniz taktirde bu arabaya çok yaktırmak mümkün değil. Kaldı ki sonuna kadar yüklenseniz dahi size beklediğinizi vermeyecek o yüzden sakin kullanımın tadını çıkarmak isteyenler için ideal bir araba bence. Gayet Memnun edici bir araba yarın sabah Ankara-Adana(Ceyhan) Yapacam burdan bilgilendirmesini yaparım uzun yol yakıt verileri hakkında.
    Bayramınız Kutlu olsun
  • 1230 km yol giderek 64.7 litre benzin tüketimi gerçekleşti arabada (ortalama 5.25 litre 100 kmde ) , ortalama hız 78 km (şehir içinde de kullanıldı aracım bayram boyunca), Klima da açık kullanıldı , 120-110-100-90 gibi hız sabitlemeler kullanıldı yolun açık kesimlerinde.Ankara-Adana arası yol açıktı 4.8 litre ortalama ile geldim hedef noktasına(530 km) düz yol ortalaması bu kadar .Kullanılan yol gidiş geliş Adana-Ankara arası.
    Umarım alacaklar için yardımcı olur.
  • bayramda istanbul antalya bursa tatil ve gezilerde 2000 km yol yaptım,çok yoğun trafiktede kaldım saatlerce şehiriçi şehirdışı ortalama 6 lt yaktı,logan 1.2 16 v dizeli aratmıyor.

• Guest-6047038AC G kullanıcısına yanıt
    1.2 cluo larda hava filtresi buyuk plastik kapagin icinde .bogaz kelebeginin civatasini gevsetin.plastik kapagin alt koselerinde cikintilar var tirnak gibi kapagi yukari kaldirinca kurtuluyo .kocaplastik kapak elinize geliyo icindeki filtreyide acip yenisini takin ama biraz ugrasu istiyor

• Merhaba arkadaşlar..
    Bir aydır bende 1.2 75bg joy paket kullanıyorum. yakıt tüketimi bana biraz fazla gibi geldi. İstanbulda oturuyorum malum dur kalk çok oluyor. ilk aldığım benzin Shellden 50 tl ortalama hız 26km, 120 km gitti ortalama tüketimde 8.0-8,1 lt gibiydi. İkinci aldığım yer mecburiyetten energy benzin istasyonundan aldım yine 50 tl ortalama hız 20km, 100 km gitti ortalama tüketimde 9,6 lt diyor. aldığım gibi yağını filtrelerini değiştirdim. Acaba kış ayı ve havaların soğuk olmasıda etkenmidir? Sizcede fazla yakmıyor mu , servise götürmelimiyim?
    Olmadı lpg düşünmeye başladım. Lpg kullanan arkadaşlar varsa memnun mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunay34

Merhaba arkadaşlar..
    Bir aydır bende 1.2 75bg joy paket kullanıyorum. yakıt tüketimi bana biraz fazla gibi geldi. İstanbulda oturuyorum malum dur kalk çok oluyor. ilk aldığım benzin Shellden 50 tl ortalama hız 26km, 120 km gitti ortalama tüketimde 8.0-8,1 lt gibiydi. İkinci aldığım yer mecburiyetten energy benzin istasyonundan aldım yine 50 tl ortalama hız 20km, 100 km gitti ortalama tüketimde 9,6 lt diyor. aldığım gibi yağını filtrelerini değiştirdim. Acaba kış ayı ve havaların soğuk olmasıda etkenmidir? Sizcede fazla yakmıyor mu , servise götürmelimiyim?

LPG cüzdan kurtarır. Ben memnunum.
  • Dalamndan İzmir'e yol bilgisayarını sıfırladıktan sonra

Geçilen mesafe : 301 km
    Ortalama hız : 66.6 km/h
    Tüketilen yakıt : 17.4 litre
    Ortalama tüketim: 5.7 l/100

Araç 2013 model clio 4 joy 1.2 16v 75hp 2 kişi yer yer cc açık yer yer gaza yüklenerek

benzinli araba için normal gbi geldi bana. Rampalarda da herhangi bir şekilde kamyonların arkasında kalmadım. Gerekince küçük vites yüksek devirde iyi hızlanıyor araba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunay34

Merhaba arkadaşlar..

İşte tam aradığım yorum. Bende bundan bahsediyordum. Ben 50 tl mazotla ortalama şehiriçi 200 km yapıyorum 1.3 Multijet punto. Demekki Clio alırsam ya lpg taktıracağım yada 1.5 dizeline bakacağım.

• İstanbul (Ataşehir - Sabiha Gökçen)

Clio4 1.2 16V 75bg (Benzinli)

Ortalama Hız: 20Km/s

Ortalama Tüketim : 6.4Lt / 100Km

(Araçta iki kişi, bagaj yok, haftasonu yer yer trafik yoğunluğu. 18Km/s gibi hızda fabrika verisi 7Lt / 100km'yi görüyorum... Tüketim; kış mevsimi, trafik ve yakıt fiyatlarını düşününce gayet ekonomik... Yazın aynı güzergah benzer kullanımda 6.2Lt / 100km değerini görüyordum)

İlgili tüketim video link:

http://sendvid.com/7nf2skmy

• 1.2 joy paket alma arifesindeyim hafta içi 5 gün git gel yaklaşık 20 km dur kalkın olmadığı bir yolda yakıt olarak üzer mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: soonkaya

1.2 joy paket alma arifesindeyim hafta içi 5 gün git gel yaklaşık 20 km dur kalkın olmadığı bir yolda yakıt olarak üzer mi ?

Yakıt tüketimi yukarıda belirttiğim gibi 7Lt civarında seyrediyor...

Bolca inişli-çıkışlı bir yerleşim yeri değilse sakin kullanımda (devirlere dikkat ederek) ortalama 7Lt yi rahatlıkla yakalıyorsunuz. Eğer katettiğiniz yolda trafik seyrek ve rampa vs. yoksa daha düşük tüketimi de görebilirsiniz...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.