DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Seat Ibiza Reference 1.4lt 85 hp
72
Cevap
0
Favori
30.438
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Seat >> Seat Ibiza Reference 1.4lt 85 hp
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 sonraki >>>
Giriş
      68 Mesaj
      21 Kasım 2012 23:41:48
      2011 veya 2012 modelini almayı düşünüyorum bütçem en fazla 26.000 lira, aracı kullanan, bilen arkadaşlar; yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum

• Onbaşı
      32 Mesaj
      21 Kasım 2012 23:43:08
      Takip

• Çavuş
      68 Mesaj
      21 Kasım 2012 23:49:52
      quote:

Orijinalden alıntı: Monteee

Takip

• Yarbay
      3500 Mesaj
      21 Kasım 2012 23:53:52
      Kısa bir süre 1.4 motorlusunu kullanmıştık. Daha sonra TSI + DSG'ye geçtik. Motor bildiğiniz Polo, Fabia, İbiza ortak 1.4 VW motoru. LPG ile uyumlu. Standart performansa sahip bir motor. Sakin kullanımda aşırı bi tüketimi olmayan ama sıkıştırmaya gelmeyen bir motor.

Donanım olarak Reference düşünüyosunuz, Copa Plus donanım da bulabilirsiniz. 26.000 civarı bütçeyle Polo'ya baksanız 2007-2008 modellerini bulursunuz. O parayı 2011 model bir arabaya neden vermeyesiniz? Genelde bu bütçede alacak olanlar Polo ile arada kalır. Bazıları gider sırf ezbere VW diye Polo alır 4 yaş yaşlı arabayı.

EurNcap'tan 5 yıldızlı bir araç. Kronik problemi olmayan bir motor ve şanzıman manuel zaten. Dediğim gibi Copa Plus bulursanız daha donanımlı olur. Eğer 28.000'e zorlayabilirsiniz bayiden 0 km makyajlı kasa 1.4 Reference alabilirsiniz.

Şu arabanın en çok sevdiğin kısmı göstergeleri...

• Çavuş
      68 Mesaj
      22 Kasım 2012 00:00:48
      quote:

Orijinalden alıntı: mur@t_333

Kısa bir süre 1.4 motorlusunu kullanmıştık. Daha sonra TSI + DSG'ye geçtik. Motor bildiğiniz Polo, Fabia, İbiza ortak 1.4 VW motoru. LPG ile uyumlu. Standart performansa sahip bir motor. Sakin kullanımda aşırı bi tüketimi olmayan ama sıkıştırmaya gelmeyen bir motor.

Donanım olarak Reference düşünüyosunuz, Copa Plus donanım da bulabilirsiniz. 26.000 civarı bütçeyle Polo'ya baksanız 2007-2008 modellerini bulursunuz. O parayı 2011 model bir arabaya neden vermeyesiniz? Genelde bu bütçede alacak olanlar Polo ile arada kalır. Bazıları gider sırf ezbere VW diye Polo alır 4 yaş yaşlı arabayı.

EurNcap'tan 5 yıldızlı bir araç. Kronik problemi olmayan bir motor ve şanzıman manuel zaten. Dediğim gibi Copa Plus bulursanız daha donanımlı olur. Eğer 28.000'e zorlayabilirsiniz bayiden 0 km makyajlı kasa 1.4 Reference alabilirsiniz.

teşekkürler, debriyajı hakkında bazı arkadaşların çok yukarıdan kavrıyor alışmak zor dediğini gördüm, doğruluk payı var mıdır acaba? ayrıca yokuş kalkışlarında biraz zorlanıyormuş, sizin yorumunuz nedir bu konular hakkında?

• Yarbay
      5999 Mesaj
      22 Kasım 2012 00:02:46
      max 3 yaşında ve max 60bin kmde olduktan sonra piyasaki arabaların en ucuzu alınabilir... renault seat skoda vw kia hyundai ford opel nissan toyota peugeot citroen honda bunların hepsinin fiyatını ve özelliklerini karşılaştırın

mesela o para aralıgında 2010 model benzinlilerin en düşüklerine bakın ... verdigi donanıma ... güvenlik donanımına bakın... sonra alın... tipine ve menşei ne bakmayın...

• Onbaşı
      32 Mesaj
      22 Kasım 2012 00:04:21
      quote:

teşekkürler

• Yarbay
      3500 Mesaj
      22 Kasım 2012 00:07:48
      quote:

Orijinalden alıntı: espera

teşekkürler, debriyajı hakkında bazı arkadaşların çok yukarıdan kavrıyor alışmak zor dediğini gördüm, doğruluk payı var mıdır acaba? ayrıca yokuş kalkışlarında biraz zorlanıyormuş, sizin yorumunuz nedir bu konular hakkında?

Alıntı yaparken resimleri kaldırırsak daha iyi olur. Bu tamamen araç değişimiyle alakalı. Renaultlar çok aşağıda kavrar genelde mesela. Ben yukarda kavramasına alışığım arabamın mesela. Bu tamamen alışkanlıkla alakalı bir avantaj ya da dezavantaj değil.

1.4 turbosuz standart atmosferik bir motor. Eğer araba yüklü olursa dik yokuşlarda elbette bi TSI'ya göre daha fazla zorlanır. Ama yokuşlarda falan zorlanan bir motor değil bastığın zaman hakkını veriyor, üst devirlerde hakkını yememek lazım.

• Çavuş
      68 Mesaj
      22 Kasım 2012 00:08:35
      quote:

Orijinalden alıntı: sissil

max 3 yaşında ve max 60bin kmde olduktan sonra piyasaki arabaların en ucuzu alınabilir... renault seat skoda vw kia hyundai ford opel nissan toyota peugeot citroen honda bunların hepsinin fiyatını ve özelliklerini karşılaştırın

mesela o para aralıgında 2010 model benzinlilerin en düşüklerine bakın ... verdigi donanıma ... güvenlik donanımına bakın... sonra alın... tipine ve menşei ne bakmayın...

seat, vw ve ford dışında görselliğe ve performansa önem veren marka yok, özellikle hb araçlarında

• Çavuş
      68 Mesaj
      22 Kasım 2012 00:15:18
      quote:

Alıntıları Göster

Alıntı yaparken resimleri kaldırırsak daha iyi olur. Bu tamamen araç değişimiyle alakalı. Renaultlar çok aşağıda kavrar genelde mesela. Ben yukarda kavramasına alışığım arabamın mesela. Bu tamamen alışkanlıkla alakalı bir avantaj ya da dezavantaj değil.

1.4 turbosuz standart atmosferik bir motor. Eğer araba yüklü olursa dik yokuşlarda elbette bi TSI'ya göre daha fazla zorlanır. Ama yokuşlarda falan zorlanan bir motor değil bastığın zaman hakkını veriyor, üst devirlerde hakkını yememek lazım.

teşekkürler, sorulara gerçekten çok açıklayıcı cevaplar veriyorsunuz :)

• Yarbay
      5999 Mesaj
      22 Kasım 2012 00:16:01
      quote:

Alıntıları Göster

seat, vw ve ford dışında görselliğe ve performansa önem veren marka yok, özellikle hb araçlarında

1.4 motora 85hp performans mı?

hayırlı işler sana

• Onbaşı
      32 Mesaj
      22 Kasım 2012 00:18:14
      quote:

Alıntıları Göster

tabi özellikle golf fiesta ve leon başı çekiyor ama ibizanın bunlardan fazla bi eksiği yok

• Onbaşı
      32 Mesaj
      22 Kasım 2012 00:20:14
      quote:

Alıntıları Göster

1.4 motora 85hp performans mı?

hayırlı işler sana

arkadaşımın yeni kasa fiestası var 2011 model 1.25 motor 80 bg, çoğu arabaya kafa tutuyor özellikle ilk 100 metrede

• Çavuş
      68 Mesaj
      22 Kasım 2012 00:21:56
      quote:

Alıntıları Göster

tabi özellikle golf fiesta ve leon başı çekiyor ama ibizanın bunlardan fazla bi eksiği yok

aynen öyle

• Yarbay
      5999 Mesaj
      22 Kasım 2012 00:27:37
      quote:

Alıntıları Göster

arkadaşımın yeni kasa fiestası var 2011 model 1.25 motor 80 bg, çoğu arabaya kafa tutuyor özellikle ilk 100 metrede

ilk 100 metrede kafa tutmak istiyorsan git bi broadway al ozaman ne diyim... 1986 model araba ile 1.25 fiestayla falan dalga geçersin...

ben benim clio ile üsküdardan bağlarbaşına çıkan doğancılar yokuşunda vw minibüs çekiyorum hemde içinde 2 kişi varken bide vitesi utanmadan 3 e takıyorum ve halen arabada performans yok diyorum.

performans anlayışı çok farklı çok...

• Çavuş
      68 Mesaj
      22 Kasım 2012 00:32:22
      quote:

Alıntıları Göster

ilk 100 metrede kafa tutmak istiyorsan git bi broadway al ozaman ne diyim... 1986 model araba ile 1.25 fiestayla falan dalga geçersin...

ben benim clio ile üsküdardan bağlarbaşına çıkan doğancılar yokuşunda vw minibüs çekiyorum hemde içinde 2 kişi varken bide vitesi utanmadan 3 e takıyorum ve halen arabada performans yok diyorum.

performans anlayışı çok farklı çok...

tamam arkadaşlar polemik yaratmaya gerek yok burada konu ibiza

• Yarbay
      6704 Mesaj
      22 Kasım 2012 00:36:42
      alırsanız tüp taktırın kesinlikle yakıtı çok güzel :)

izmit - istanbul - istanbul - izmit basa basa 60 liraya 400 kmye yakın yol yaptım az buçuk şehir içide var :)

• Çavuş
      68 Mesaj
      22 Kasım 2012 00:46:24
      quote:

Orijinalden alıntı: ~Trabzon61~

alırsanız tüp taktırın kesinlikle yakıtı çok güzel :)

izmit - istanbul - istanbul - izmit basa basa 60 liraya 400 kmye yakın yol yaptım az buçuk şehir içide var :)

yorumunuz için teşekkürler, ekonomik bir araba olduğunu bende fark ettim yakıtı konusunda fazla konu görmedim :)

• Yarbay
      6704 Mesaj
      22 Kasım 2012 00:52:25
      quote:

yorumunuz için teşekkürler, ekonomik bir araba olduğunu bende fark ettim yakıtı konusunda fazla konu görmedim :)

Baz donanım olmasına rağmen hız sabitleyicisi olması ayrı bir güzel.

Jant kapaklar atılıp yerine güzel bir çelik jant takılırsa tadından yenmez :)

• Çavuş
      68 Mesaj
      22 Kasım 2012 01:19:48
      quote:

Orijinalden alıntı: ~Trabzon61~

Alıntıları Göster

Baz donanım olmasına rağmen hız sabitleyicisi olması ayrı bir güzel.

Jant kapaklar atılıp yerine güzel bir çelik jant takılırsa tadından yenmez :)

aynen dostum, jant şart :))

• Yarbay
      2377 Mesaj
      22 Kasım 2012 14:49:37
      ibiza bnm gözümde f/p oranı iyi araçlardandır.

• Çavuş
      68 Mesaj
      22 Kasım 2012 15:08:22
      ibiza fr'de + olarak neler var bilen var mı acaba?

• Yarbay
      3500 Mesaj
      22 Kasım 2012 15:35:21
      quote:

ibiza fr'de + olarak neler var bilen var mı acaba?

1.4 TSI 150hp motor

ESP + Hill Holder + EBA + XDS + Lastik basınç sensörü

Yan + Perde hava yastıkları

16' jant

Yol tutuşu arttırılmış, spor kullanıma yönelik süspansiyon sistemi.

FR tasarım direksiyon, koltuk şekli ve döşemeleri.

• Çavuş
      68 Mesaj
      22 Kasım 2012 20:46:08
      quote:

Alıntıları Göster

1.4 TSI 150hp motor

ESP + Hill Holder + EBA + XDS + Lastik basınç sensörü

Yan + Perde hava yastıkları

16' jant

Yol tutuşu arttırılmış, spor kullanıma yönelik süspansiyon sistemi.

FR tasarım direksiyon, koltuk şekli ve döşemeleri.

anladım, benim bütçeyi aşar :)

• Yarbay
      2685 Mesaj
      22 Kasım 2012 20:54:21
      hocam bak hyundai kampanya yapmış i20 baz modelini 26 bine aldım. motorun tüketim değerlerifalanda oldukça iyi mutlaka göz at.

• Çavuş
      68 Mesaj
      22 Kasım 2012 21:12:03
      quote:

Orijinalden alıntı: Prestor

hocam bak hyundai kampanya yapmış i20 baz modelini 26 bine aldım. motorun tüketim değerlerifalanda oldukça iyi mutlaka göz at.

hyundai ve seat arasında baya bir kalite farkı var diye düşünüyorum, yanlış mı düşünüyorum?

• Yarbay
      2685 Mesaj
      22 Kasım 2012 21:18:43
      quote:

Alıntıları Göster

hyundai ve seat arasında baya bir kalite farkı var diye düşünüyorum, yanlış mı düşünüyorum?

valla i20 alırken diğer araçlara pek bakmadım. zaman ve bütçem çok kısıtlıydı. Bi önceki aracım eski kasa fabia idi. galeride i20ye oturunca direk bunu alıyorum dedim.hiç vw ye falan bakmadım, zaten dediğim gibi bütçemde oldukça kısıtlıydı.

1.4 85 beygirlik motorun yakıt tüketimi oldukça beter. ibiza i20 ye göre bence daha güzel duruyo ama o motoru alıp ertesi gün tüp taktırmak hiçmi hiç istemedim. bu yüzden seatıda hiç düşünmemiştim.

bütçe az artarsa 208 e de bakmanızı isteerim iç mekan oldukça kaliteliydi

• Çavuş
      68 Mesaj
      22 Kasım 2012 21:27:05
      quote:

Alıntıları Göster

valla i20 alırken diğer araçlara pek bakmadım. zaman ve bütçem çok kısıtlıydı. Bi önceki aracım eski kasa fabia idi. galeride i20ye oturunca direk bunu alıyorum dedim.hiç vw ye falan bakmadım, zaten dediğim gibi bütçemde oldukça kısıtlıydı.

1.4 85 beygirlik motorun yakıt tüketimi oldukça beter. ibiza i20 ye göre bence daha güzel duruyo ama o motoru alıp ertesi gün tüp taktırmak hiçmi hiç istemedim. bu yüzden seatıda hiç düşünmemiştim.

bütçe az artarsa 208 e de bakmanızı isteerim iç mekan oldukça kaliteliydi

açık konuşmak gerekirse aklımdaki modeller;
      *seat ibiza
      *ford fiesta
      *vw polo
      hem kalite hem görsellik bakımından emsallerinden baya önde bu araçlar ama polo çok boş, fiestada piyasada yeterince var. seat eksikliği var :D

• Yarbay
      2685 Mesaj
      22 Kasım 2012 21:29:33
      quote:

Alıntıları Göster

açık konuşmak gerekirse aklımdaki modeller;
      *seat ibiza
      *ford fiesta
      *vw polo
      hem kalite hem görsellik bakımından emsallerinden baya önde bu araçlar ama polo çok boş, fiestada piyasada yeterince var. seat eksikliği var :D

bu durumda ibiza tsi motor alırdım şahsen. ama donanımda önemli.

swift yaris ve rioyada bi göz at ama usta

• Çavuş
      68 Mesaj
      22 Kasım 2012 21:32:52
      quote:

Alıntıları Göster

bu durumda ibiza tsi motor alırdım şahsen. ama donanımda önemli.

swift yaris ve rioyada bi göz at ama usta

eyvallah dostum, dediğim gibi bütçe 26000 lira kasko lpg derken 30000 lirayı bulur masraf şuan en uygun sıfır yada az kullanılmış model ibiza gibi duruyor

• Onbaşı
      32 Mesaj
      22 Kasım 2012 22:53:38
      2013 de fiyatı ne olur acaba tahminen

• Çavuş
      68 Mesaj
      23 Kasım 2012 00:11:09
      quote:

2013 de fiyatı ne olur acaba tahminen

bence sabit kalır, sonuçta çok tutulmuyor belki indirim bile olabilir

• Onbaşı
      32 Mesaj
      23 Kasım 2012 17:02:34
      umarım öyle olur

• Teğmen
      197 Mesaj
      23 Kasım 2012 21:25:50
      İlla ki ibiza diyorsan 5 - 6 daha zorla 1.2 tsi copa plus manuel olanını kovala. Motor ve donanım olarak arada çok değil dağlar kadar fark var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrWrong -- 23 Kasım 2012; 21:27:16 >

Macbook Pro
      IPHONE 4 32 GB BLACK
    • Çavuş
      68 Mesaj
      23 Kasım 2012 23:47:40
      quote:

Orijinalden alıntı: MrWrong

İlla ki ibiza diyorsan 5 - 6 daha zorla 1.2 tsi copa plus manuel olanını kovala. Motor ve donanım olarak arada çok değil dağlar kadar fark var.

aralarında 5000 liraya değecek bir fark olsa kredi çekerim ama değmez be kardeşim

• Teğmen
      197 Mesaj
      24 Kasım 2012 21:37:28
      quote:

Alıntıları Göster

aralarında 5000 liraya değecek bir fark olsa kredi çekerim ama değmez be kardeşim

Karar senin tabi ki hocam. Hangisi aklına yatarsa onu al. Reference de en boş olanı reference yerine style al bari derim.

Reference ile Style arasında ki farklar şunlar olması lazım. Bence ciddi farklar.

15" Alüminyum Alaşım Jantlar

Otomatik Klima ve Soğutmalı Torpido Gözü

Yol Bilgisayarı

Elektrikli Arka Camlar

Elektrikli Katlanabilen Yan Aynalar

Deri Direksiyon ve Vites Topuzu

Gövde Rengi Kapı Kolları ve Dış Aynalar

Parçalı Katlanır Arka Koltuklar

Eve Kadar İzleme sistemi(Coming Home)

Ön Koltuk arkası Cep

Copa plus'ta da style paketine ek olarak aşağıda özellikler var. Ayrıca hepsini geçtim 1.2 tsi 105 hplik motor ile dediğiniz 1.4 lük 75 hp lik motor arasında da çok fark var. Hem vergi dilimleri farklı 1.2 de bir alt vergi diliminden ödeyeceksiniz. Hemde 1.2 tsi güncel, çok daha güçlü ve atak bir motor.

16” Alüminyum Alaşım Jantlar

Koyu Renk Arka Camlar

Yağmur Sensörü

Kendiliğinden Kararan Dikiz Aynası

Metalik Renk

Otomatik Yanan Farlar

COPA Koltuk Döşemesi

COPA Sticker

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrWrong -- 24 Kasım 2012; 21:47:47 >

Macbook Pro
      IPHONE 4 32 GB BLACK
    • Yüzbaşı
      615 Mesaj
      24 Kasım 2012 21:45:53
      Performans ve ekonomi için Tsı motorları öneririm.

• Yüzbaşı
      877 Mesaj
      24 Kasım 2012 22:25:24
      peki ibiza & clio4 karşılaştırılırsa hangisi alınır?

• Çavuş
      68 Mesaj
      25 Kasım 2012 15:51:22
      quote:

Orijinalden alıntı: amanhem

peki ibiza & clio4 karşılaştırılırsa hangisi alınır?

fiyat farkı var

• Yarbay
      2591 Mesaj
      25 Kasım 2012 17:01:05
      Bir alternatif sunayım :) TSI ve LPG'yi bir kenara bırakıp birkaç model düşük TDI bakabilirsiniz :)
      2009 1.4 tdi ibiza piyasası 27bin civarında. 1500tl gibi bir LPG masrafınızda olmaz. Bu nedenle fiyat artırarak Polo da bakabilirsiniz :)
      Yani ben olsam böyle yapardım, takdir sizin :)

Yok illaki benzin de benzin buyrun, hiçbir şeye değişmeyeceğim bir araba
      Fiyata bakmayın o düşürülür :)

http://www.sahibinden.c...ukemmel-105713982/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yagmurteam -- 25 Kasım 2012; 17:07:42 >

• Çavuş
      68 Mesaj
      25 Kasım 2012 18:36:20
      quote:

Orijinalden alıntı: yagmurteam

Bir alternatif sunayım :) TSI ve LPG'yi bir kenara bırakıp birkaç model düşük TDI bakabilirsiniz :)
      2009 1.4 tdi ibiza piyasası 27bin civarında. 1500tl gibi bir LPG masrafınızda olmaz. Bu nedenle fiyat artırarak Polo da bakabilirsiniz :)
      Yani ben olsam böyle yapardım, takdir sizin :)

Yok illaki benzin de benzin buyrun, hiçbir şeye değişmeyeceğim bir araba
      Fiyata bakmayın o düşürülür :)

http://www.sahibinden.c...ukemmel-105713982/detay/

servis sıkıntısı yaşar mıyım?(ankara) arabanın bildiğiniz kronik sorunları var mı? alfa romeo hiç düşünmemiştim ama görsel açıdan güzele benziyor.

• Yarbay
      2591 Mesaj
      26 Kasım 2012 05:52:01
      quote:

Alıntıları Göster

servis sıkıntısı yaşar mıyım?(ankara) arabanın bildiğiniz kronik sorunları var mı? alfa romeo hiç düşünmemiştim ama görsel açıdan güzele benziyor.

Eskiden vardı servis sıkıntısı ama şimdi fiat-tofaş servise baktığı için sorun olmuyor :) Heleki Ankara'da hiç olmaz :)
      Varyatör için kronik sorun deniyor hiç alakası yok. Suç tamamen arabanın hassasiyetini bilmeden hor kullanan sadece 10binde bir bakıma götüren kullanıcıdadır.
      Aracı ilk çalıştırdığınızda gaza asılmak yerine birkaç dakika boyunca 3000 devrin üstüne cıkmayacaksınız bu kadar basit :) Çıktığınız takdirde varyatörler yağsız çalışıyor, bu durumda bir süre sonra yıpranıp motor ilk çalıştığında dizele benzer bir ses çıkarıyor. Fakat sadece o kadar. Motora herhangi bir zararı yok sadece ses olayı yani :)
      Yedek parça olayını da bayağı çözdüler hem vw'den daha ucuz yedek parçaları :)
      Alfa candır :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yagmurteam -- 26 Kasım 2012; 5:58:43 >

• Teğmen
      112 Mesaj
      01 Aralık 2012 09:23:58

quote:

2011 veya 2012 modelini almayı düşünüyorum bütçem en fazla 26.000 lira, aracı kullanan, bilen arkadaşlar; yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum

Ben 2011 model 1.4 16v Reference (standart donanım) araç kullandım. Araç bir bütün olarak çok iyidir ancak ben motor performansını yeterli görmedim ve aynı aracın 1.2 TSİ motorlusunu aldım (performans da diğer unsurlar gibi göreceli, belki beklentinize uyabilir )

Bahsettiginiz aracın sıfırı metalik renk hediyesi ile su an 27.500TL. Ben muhakkak bu fırsat var iken sıfır alın derim. İsterseniz sizi ilgili bayiye yönlendirenilirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      909 Mesaj
      01 Aralık 2012 10:36:23

quote:

Orijinalden alıntı: juke

Alıntıları Göster

Ben 2011 model 1.4 16v Reference (standart donanım) araç kullandım. Araç bir bütün olarak çok iyidir ancak ben motor performansını yeterli görmedim ve aynı aracın 1.2 TSİ motorlusunu aldım (performans da diğer unsurlar gibi göreceli, belki beklentinize uyabilir )

Bahsettiginiz aracın sıfırı metalik renk hediyesi ile su an 27.500TL. Ben muhakkak bu fırsat var iken sıfır alın derim. İsterseniz sizi ilgili bayiye yönlendirenilirim.

bence de degerlendirin bu firsati. 2. elle hic ugrasmayin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Er
      6 Mesaj
      28 Şubat 2014 04:55:26
      Referance modelindede hiz sagbieyci oldgunu senden dydumyada ben alirkn koymamislardi :):)

• Er
      6 Mesaj
      28 Şubat 2014 05:02:08
      32.300 tl ye aldgim arac suanda 34.800 almayi dsunenlerin hizli olmasini tavsiye ederim yeni zam kapida 2. Ellerde yine yukselme yasicaktir. Yada euro ile dolarin dusmesi beklemeli sirf bu yuzden bg ye gecis yapip benzin alamaz oldum

• Er
      6 Mesaj
      28 Şubat 2014 05:21:11
      Sifir aldigim seat ibizada hersey mukemmel tek hosuma gitmeyen ise 40 ile 50 km hizda giderken ufak cukur ve tumseklerde on takimin cikardigi tikirti sesi formlara baktim bazilari amartsorlerin sertliginden diyor ama bu ses pololarda yok !..

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      28 Şubat 2014 14:52:47
      forumda 2013 modelini 29 950 ye alındıgını okudum sanırım.Hem de sıfır ama yanlış da hatırlıyor olabilirim.

• Er
      6 Mesaj
      28 Şubat 2014 22:43:20
      Ben alirken 1.4 referans modelinin fiyati 28.800 civarydi en son bktgimda ynlis htrlmiyrsam 32 kusuratliydi ama ykinda arka kapi hopollorlerini taktrmya gidcem o zmn tekrar fiytlrini guncel olark paylasrm gerci corludaki caliskan oto ile ist. Daki dogus oto arasnda fiyat farki oldgnuda dymustum

• Er
      6 Mesaj
      28 Şubat 2014 22:51:11
      Ben araci 2012 eylulde ayinda aldim 2013 lerde gelmisti ama teyipleri hic icime sinmedi 2012 daha ideal geldi ve vergiden bi sene daha once dusucek 850 tl kadar karda alurum sonucta kullnmak icn aliyrm satmak icn degl

• Kurmay Yarbay
      1250 Mesaj
      01 Mart 2014 09:50:18
      quote:

Orijinalden alıntı: SeyyarSatıcı

forumda 2013 modelini 29 950 ye alındıgını okudum sanırım.Hem de sıfır ama yanlış da hatırlıyor olabilirim.

doğru hatırlıyorsun.temmuzda 2013 modelini siyah metalik renk ile 29950 ye almıştım eşim için.

• Er
      6 Mesaj
      02 Mart 2014 12:31:45
      Polo alicaktm ellerinde yokmus ordan seat bayine grdim polonun en bos modeline ibizanin en fullu neden poloya o parayi vereyim parcalar polo parcasi motora kadar polo isim yapmis ibiza yapmadan almak gerek ama artik zam geldi 32 tl ye almistm sfir style smdi 36.800 ve teyipleride berbat 2013 modelin 2012 ile teyiplerini karsilastrabilirsiniz mantikli olani yaptgimida dsnuyorm

• Er
      3 Mesaj
      02 Nisan 2014 01:06:09
      2012 model makyajlı kasa referance paketi ibiza aldım bayii garantiyi bozmadan lovato marka LPG takıldı 1 yılı aşkın süredir kullanıyorum, çok ekonomik, şehir içinde çok pratik ve performans bakımımdan yeterli, iç hacim olarak sınıfının en iyisi diyebilirim. Bagaj hacmi de tatmin edici düzeyde Leon ile bagaj hacimlerini karşılaştırın ne demek istediğim açıkça anlaşılır. Diğer markaların fiyat ve donanımlarına göre de her açıdan ekonomik ve daha yakışıklı dış görünüşü ile etkileyci bir araç. Tüm kullanıcılara ekonomiklikten yana olan herkese tavsiye ederim.

• Er
      3 Mesaj
      02 Nisan 2014 01:11:14
      Arkadaşlar 28 Aralık 2012 de aldığım ve bayi garantiyi bozmadan Lpg taktırdığım 15000 Km. deki seat ibiza 1,4 Referance aracımı altea xl almak için satıyorum ilgilenenlerin dikkatine

• Yüzbaşı
      274 Mesaj
      12 Nisan 2014 23:54:19
      quote:

Orijinalden alıntı: melekerhan

Arkadaşlar 28 Aralık 2012 de aldığım ve bayi garantiyi bozmadan Lpg taktırdığım 15000 Km. deki seat ibiza 1,4 Referance aracımı altea xl almak için satıyorum ilgilenenlerin dikkatine

Hocam ilanınız var mı acaba? Neredesiniz? Düşündüğüm araçlardan birisi Ibiza.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leblebi82 -- 12 Nisan 2014; 23:55:07 >

• Yüzbaşı
      906 Mesaj
      08 Mayıs 2014 01:04:02
      Şu anda. 4 referenceler ne kadar acaba bilgisi olan varmı? ÖTV indirimi felan diyorlar.

ASUS N53SV-SX925V CORE i7-2670QM 6GB 750GB 2GB GT540M 15.6
      Motorola XT910
    • Çavuş
      99 Mesaj
      08 Mayıs 2014 01:53:47
      Sıfır İbiza 1.4 reference veya style paketlerin otomatik vitesi var mı acaba ?

• Yüzbaşı
      875 Mesaj
      19 Mayıs 2014 21:52:37

quote:

Orijinalden alıntı: carterjr

Şu anda. 4 referenceler ne kadar acaba bilgisi olan varmı? ÖTV indirimi felan diyorlar.

Yakınlarda ötv indirimi ile ilgili duyum varsa bekleyelim?

Go Long, Go Deep, Go State!
    • Teğmen
      202 Mesaj
      21 Mayıs 2014 09:14:09

quote:

Orijinalden alıntı: melekerhan

Fiyat?

• Yüzbaşı
      617 Mesaj
      12 Ağustos 2014 11:09:19
      LPG ile performansı nasıl? Benzinden LPG'ye geçtiğinde performans düşüklüğü bariz hissediliyor mu?

Sayfa: [1] 2   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Seat >> Seat Ibiza Reference 1.4lt 85 hp
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.