DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Muhammed İsminin Yanına en çok yakışan isim? (Doğacak bebeğime)
306
Cevap
3
Favori
53.566
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı Özel >> Muhammed İsminin Yanına en çok yakışan isim? (Doğacak bebeğime)
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 4 5 6 sonraki >>>

Muhammed İsminin Yanına en çok yakışan isim? (Doğacak bebeğime)

(En Son Oy Tarihi: 2.12.2015)
Giriş
      21 Kasım 2012 22:00:23
      Merhaba arkadaşlar, Rabbim nasip ederse 2 hafta içinde ilk çocuğum dünyaya gelecek. Erkek olacak. Ancak biz isim bulmakta zorlandık. Peygamber efendimizin ismi olan Muhammed isminin yanına bir isim daha koymak istiyoruz. Aklımızda 2. isim olarak güzel isimler var. Sizlerden yardım istiyorum. Muhammed isminin yanına hangi isim daha çok yakışır? (Muhammed isminin Türkçe'ye çevrilmiş hali olan Mehmet isminin yanına bir isim de olabilir. Mehmet ile Muhammed'in arapça da yazılışı aynı.) Yani ilk isim Mehmet de olabilir.

2. İsim için yardımlarınızı bekliyorum.

Efe
      Emin
      Yiğit
      Ertuğrul
      Esat
      Emir
      Ege
      Utku
      Çağrı
      Tekin

Soyadım: KUYUCU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karizmatik Hoca -- 21 Kasım 2012; 22:05:25 >

Peugeot 301 1.6 Hdi Allure Köpekbalığı
      Samsung Galaxy Note 2
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      21 Kasım 2012 22:02:23
      Tabiki de Ali

öteki taraftan soy adını verirsen eğer daha düzgün bir kombinasyon çıkartabiliriz hocam.

21 Kasım 2012 22:05:41
      Celil koy kardes

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

21 Kasım 2012 22:06:09
      quote:

Orijinalden alıntı: ibretcrew

Tabiki de Ali

öteki taraftan soy adını verirsen eğer daha düzgün bir kombinasyon çıkartabiliriz hocam.

Samsung Galaxy Note 2
    • Yüzbaşı
      526 Mesaj
      21 Kasım 2012 22:08:43
      ali tabikide

efe - ege

To Glory
    • Yüzbaşı
      940 Mesaj
      21 Kasım 2012 22:10:52
      kısa bir isim koyki çocuğuna ilerde seçme hakkı vermiş olursun günümüzde biliyorsun uzun isim pek kullanılmıyor :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bytecode3 -- 21 Kasım 2012; 22:11:33 >

21 Kasım 2012 22:10:54
      Ali ismi çok güzel bir isim ancak özel bir sebepten dolayı istemiyoruz.

Samsung Galaxy Note 2
    • Yüzbaşı
      405 Mesaj
      21 Kasım 2012 22:14:18
      İlk gördüğümde Ali dedim.. Fakat Kemal'de koyabilirsiniz tek başına iktidar olur..

* 87 Modifiye Kartal * Alçak Amortisör * 5+1 Subwoofer * İmitasyon Altın Zincir * Düşük Bel Diesel 501 * 162 Adet Turkish Undergraund Rap Mp3 * Freebag * Köpek Öldüren Redboys Parfum * Egos Jöle *
      21 Kasım 2012 22:14:38
      Efe Emin Emir Ege Utku Çağrı

Bunlar hoş hocam.

Muhammed Emir ve Muhammed Utku çok iyi.

Ama bence Muhammed Ali en iyisi.

• Yarbay
      2894 Mesaj
      21 Kasım 2012 22:17:10
      Bir tane eski isim koyunca yanına günümüzde popüler olan bir isim koyun ki ( Kaan , Emir , Ege vb. gibi ) ileride çocuk küfür etmesin size.

...Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
      Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

21 Kasım 2012 22:18:03
      Mehmet Emin olabilir.

The Sopranos - Breaking Bad - Person of Interest - Game of Thrones - Sons of Anarchy - Banshee - Homeland - House of Cards - Prison Break - Lost - OZ - Spartacus
      How I Met Your Mother - Supernatural - Fringe - The Big Bang Theory - House MD - Two and a Half Men - Family Guy - Sherlock - Boardwalk Empire - Malcolm in the Middle

bu liste günceli yansıtmamaktadır
      21 Kasım 2012 22:18:41
      Bir İslami isim bir de Türk ismi koymak geliyor içimden.

Samsung Galaxy Note 2
    • Yüzbaşı
      405 Mesaj
      21 Kasım 2012 22:22:01
      quote:

Orijinalden alıntı: Cpt.135

Mehmet Emin olabilir.

Gazeteci ismi gibi Mehmet Emin Kuyucu

Allah analı babalı büyütsün bu arada

* 87 Modifiye Kartal * Alçak Amortisör * 5+1 Subwoofer * İmitasyon Altın Zincir * Düşük Bel Diesel 501 * 162 Adet Turkish Undergraund Rap Mp3 * Freebag * Köpek Öldüren Redboys Parfum * Egos Jöle *
      21 Kasım 2012 22:22:08
      quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

Bir tane eski isim koyunca yanına günümüzde popüler olan bir isim koyun ki ( Kaan , Emir , Ege vb. gibi ) ileride çocuk küfür etmesin size.

İnşallah isim koyan kişiye kötü bir kelam edecek çocuk yetiştirmeyiz.

Samsung Galaxy Note 2
    • Yarbay
      3205 Mesaj
      21 Kasım 2012 22:22:42
      onur . yeğenimin ismi muhammet onur

21 Kasım 2012 22:23:17
      quote:

Orijinalden alıntı: Fernando!

Alıntıları Göster

Mehmet de olabilir demiş, Mehmet Emin yaygın bir isim, aklıma geldi yazdım. Kim bilir belki bu ismi beğenirler.

The Sopranos - Breaking Bad - Person of Interest - Game of Thrones - Sons of Anarchy - Banshee - Homeland - House of Cards - Prison Break - Lost - OZ - Spartacus
      How I Met Your Mother - Supernatural - Fringe - The Big Bang Theory - House MD - Two and a Half Men - Family Guy - Sherlock - Boardwalk Empire - Malcolm in the Middle

bu liste günceli yansıtmamaktadır
    • Yüzbaşı
      531 Mesaj
      21 Kasım 2012 22:23:35
      Hocam gözünüz aydın şimdiden inşallah sağlıklı, hayırlı bi evlat olur.

İleri de Allah nasip eder de benimde bi oğlum olursa adını Muhammed koymayı düşünyorum bende.

Verdiğiniz listede Emin ismini beğendim ben. Yalnız benim gönlümden geçen Muhammed Toprak.

Allah analı babalı büyütsün.

21 Kasım 2012 22:25:38
      quote:

Orijinalden alıntı: Fernando!

Alıntıları Göster

Amin. Sağolun.

Samsung Galaxy Note 2
      21 Kasım 2012 22:27:45
      quote:

Orijinalden alıntı: ayanozer

Hocam gözünüz aydın şimdiden inşallah sağlıklı, hayırlı bi evlat olur.

İleri de Allah nasip eder de benimde bi oğlum olursa adını Muhammed koymayı düşünyorum bende.

Verdiğiniz listede Emin ismini beğendim ben. Yalnız benim gönlümden geçen Muhammed Toprak.

İnşallah en kısa sürede dileğiniz gerçekleşir ancak Toprak, Rüzgar Güneş gibi doğada bulunan varlıkların isimlerinin İslami açıdan uygun olmadığını okumuştum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karizmatik Hoca -- 21 Kasım 2012; 22:29:59 >

Samsung Galaxy Note 2
    • Yüzbaşı
      405 Mesaj
      21 Kasım 2012 22:29:52
      quote:

Orijinalden alıntı: Cpt.135

Alıntıları Göster

Mehmet de olabilir demiş, Mehmet Emin yaygın bir isim, aklıma geldi yazdım. Kim bilir belki bu ismi beğenirler.

Evet, güzel olabilir.. Emin, Emir, Tekin hoşuma gitti..

• Onbaşı
      38 Mesaj
      21 Kasım 2012 22:30:12
      quote:

Orijinalden alıntı: Karizmatik Hoca

Merhaba arkadaşlar, Rabbim nasip ederse 2 hafta içinde ilk çocuğum dünyaya gelecek. Erkek olacak. Ancak biz isim bulmakta zorlandık. Peygamber efendimizin ismi olan Muhammed isminin yanına bir isim daha koymak istiyoruz. Aklımızda 2. isim olarak güzel isimler var. Sizlerden yardım istiyorum. Muhammed isminin yanına hangi isim daha çok yakışır? (Muhammed isminin Türkçe'ye çevrilmiş hali olan Mehmet isminin yanına bir isim de olabilir. Mehmet ile Muhammed'in arapça da yazılışı aynı.) Yani ilk isim Mehmet de olabilir.

Efe
      Emin
      Yiğit
      Ertuğrul
      Esat
      Emir
      Ege
      Utku
      Çağrı
      Tekin

muhammed koyma çocuğun adını belki ateist olcak

Hayat Sizden Bi Şeyler Almaya Başladığı Gün Sizde Ondan Alınki Ayakta Olduğunuzu bilsin...
    • Yüzbaşı
      531 Mesaj
      21 Kasım 2012 22:32:06
      quote:

Alıntıları Göster

İnşallah en kısa sürede dileğiniz gerçekleşir ancak Toprak, Rüzgar Güneş gibi doğada bulunan varlıkların isimlerinin İslami açıdan uygun olmadığını okumuştum.

İLk defa sizden duyuyorum hocam bunu bilgim yoktu bu konu da sağolun. Araştıracağım isimle ilgili bu konuyu.

• Yüzbaşı
      442 Mesaj
      21 Kasım 2012 22:36:49
      Bence muhammed koyup ileride ona sıkıntı olmasını sağlama. Dini hiç bir isim konmamasından yanayım. Çocuğun ismini muhammed koysan ne değişecek ki? Ateist değilim bu arada ama benim de ilk ismim muhammed ve bu ismi taşıyabilecek kadar dini açıdan düzgün bir insan değilim.

Hayat, siz başka planlar yaparak meşgul olduğunuz sırada size olan şeydir.
      -John Lennon

21 Kasım 2012 22:39:51
      quote:

Orijinalden alıntı: Rodrin

Bence muhammed koyup ileride ona sıkıntı olmasını sağlama. Dini hiç bir isim konmamasından yanayım. Çocuğun ismini muhammed koysan ne değişecek ki? Ateist değilim bu arada ama benim de ilk ismim muhammed ve bu ismi taşıyabilecek kadar dini açıdan düzgün bir insan değilim.

Muhammed ya da Mehmet koyacağım da yanına 2. isim arıyorum. Yani ilk isimde tartışmaya gerek yok. Teşekkürler. Yetişme tarzları ve isim kişinin karakterini belirler.

Samsung Galaxy Note 2
    • DH Yönetici
      4219 Mesaj
      21 Kasım 2012 22:40:37
      Benim kardeşim var Muhammed Erdem. Düşünebilirsiniz.

PM ile tavsiye sorularına cevap vermiyorum. Lüften sorularınızı forum içinde sorunuz.
      <Kulaklıklar Hakkında Yorum Yapmadan Önce Bilinmesi Gerekenler> || Mair ve Quattro'dan Kulaklık Tavsiyeleri
      21 Kasım 2012 22:44:35
      quote:

Efe
      Emin
      Yiğit
      Ertuğrul
      Esat
      Emir
      Ege
      Utku
      Çağrı
      Tekin

Muhammed Raşit

“Milyonlarca insanın kalbine tartışmasız hakim olmuş birinin hayatını öğrenmek istiyordum. Okuyunca kesin olarak inandım ki, o yıllarda İslamın bir yer kazanmasında kılıcın bir rolü yoktu. Peygamberin tam olarak kendini geri planda bırakması, sözüne sedakati, vicdanlılılığı, onu takip edenlere ve dostlarına özverisi, yiğitliği, korkusuzluğu, üstlendiği görevde Allah`a tam güvenmesi kesin ve yalındı. Bu özelliklerle bir zorluğun üstesinden gelmek için ille de kılıç taşımak gerekmiyordu… Peygamberin hayatını anlatan kitabın ikinci cildini bitirdiğimde, bu muazzam hayata dair daha fazla okunacak bir şey olmayışından dolayı son derece üzgündüm…” Mahatma Gandhi
    • Binbaşı
      1235 Mesaj
      21 Kasım 2012 22:46:40
      abıcım dın adamları bıle soyluyo artık cocugunuza bu ısmı vermeyın dogru degıl dıye bı ton ısım var baska bısey koyun nolcak yanı ılerde bu cocuk belkı oldu dıyelım dını ınancı olmayan bırısıde olabılır

• Onbaşı
      20 Mesaj
      21 Kasım 2012 22:46:40
      Muhammed koymanın ya da dini bir isim koymanın bir diğer kötü yanı da mesela biri sizi tanımıyordur ama adınızı bir listede vs görür ve oradan sizin profilinizi kafasında kurup size öyle davranabilir.Ya da insanların algılarını yıkmanız zaman alabilir.

• Er
      3 Mesaj
      21 Kasım 2012 22:49:26
      quote:

Orijinalden alıntı: saldoetealp

Muhammed koymanın ya da dini bir isim koymanın bir diğer kötü yanı da mesela biri sizi tanımıyordur ama adınızı bir listede vs görür ve oradan sizin profilinizi kafasında kurup size öyle davranabilir.Ya da insanların algılarını yıkmanız zaman alabilir.

yok artık daha neler, 22 senedir bu ismi tasıyorum dediklerinin hiç birisine raslamadım. O algılar hiç değişmez merak etme, isimle alakalı degil bazılarında genetik.

Tanısan sende seversin.
    • Yüzbaşı
      803 Mesaj
      21 Kasım 2012 22:51:24
      Bence Muhammed ismini koymayın çocuk büyünce belki Ateist olucak belki başka bir dini seçicek Arap isimleri koymayın

• Binbaşı
      1105 Mesaj
      21 Kasım 2012 22:52:13
      Bazı isimler var maalesef sinema ,tv ve medyada yer alan komedyen şahsiyetlerin canlandırdıkları roller yüzünden mizahi olarak yaklaşılan isimler olmuştur.

Örneğin Lütfü ismi kemal sunal'ın ve şener şen 'in oynadıkları film sayesinde bazı zamanlarda mizahi olarak yaklaşılan bir isimdir.(Bknz. Lütfücüm)

Bu isimlerde bir diğeri olan Ziya yine Şener Şen'in - Münir Özkul'la oynadığı neşeli günler filminde canlandırdığı ziya karakteri yüzünden sağda solda ziya ismi duyulduğunda ziyaaaaa
      şeklinde espriler yapılır

Rıfkı ismi de nedense bende kılıbık erkeklerin imajını yaratır.

21 Kasım 2012 22:52:22
      kesinlikle alidir

21 Kasım 2012 22:54:14
      muhammed ali
      muhammed emin
      ebu muhammed

Fakir has Karadeniz uşağı
      21 Kasım 2012 22:54:34
      quote:

Orijinalden alıntı: karaçalı

abıcım dın adamları bıle soyluyo artık cocugunuza bu ısmı vermeyın dogru degıl dıye bı ton ısım var baska bısey koyun nolcak yanı ılerde bu cocuk belkı oldu dıyelım dını ınancı olmayan bırısıde olabılır

Din adamlarının bu ismi koymayın dediğini hiç bir yerde duymadım da okumadım da...

Samsung Galaxy Note 2
      21 Kasım 2012 22:56:58
      quote:

Bir İslami isim bir de Türk ismi koymak geliyor içimden.

çocuğun adını muhammed koyunca dahamı çok sevap point alıyorsunuz?

• Yarbay
      4218 Mesaj
      21 Kasım 2012 22:59:40
      lÜtfen Muhammed adını ota boka koymanyın yalvarıyorum

• Yüzbaşı
      376 Mesaj
      21 Kasım 2012 23:03:11
      Onu maklubeyle besle büyüt feyzli bir abi, mübarek bir kardeş olsun

21 Kasım 2012 23:03:18
      Muhammed ismini her çocuk taşıyamaz.Ama siz kararınızı vermişsiniz.''Emin'' olsun diğer adı da

21 Kasım 2012 23:04:09
      quote:

Orijinalden alıntı: thriller2

Alıntıları Göster

çocuğun adını muhammed koyunca dahamı çok sevap point alıyorsunuz?

Peygamber efendimize inanıyorsanız;
      Hadis-i Şeriflerinden birisi:
      İsmimi isim olarak koyun, fakat künyemi kendinize künye yapmayın!
      Kim benim ismimi almışsa, künyem ile künyelenmesin. Kim de künyem ile künyelenmişse, ismimle isimlenmesin.

Samsung Galaxy Note 2
    • Binbaşı
      1235 Mesaj
      21 Kasım 2012 23:05:01
      quote:

Alıntıları Göster

Din adamlarının bu ismi koymayın dediğini hiç bir yerde duymadım da okumadım da...

yeterınce dıkkat etmemıssınız belkıde duymak ıstememıssınız, ortak gorus sudur; bu ısmı koydugunuz kısı yanı peygamberımızden sonra dunyaya gelen hcı bır kul onun kadar mukemmel olamaz olmayacaktır, bu nedenle peygamberımızın ısmını tasıması degerını tam manasında vermesı zor olcaktır, en guzelı ısmın peygamberıme ozel kalması demek ıstedıgım bu abıcım, adını ne koyarsanız koyun guzel ınsan hayırlı evlat olsun sımdıden allah nazardan saklasın.

21 Kasım 2012 23:06:11
      quote:

Orijinalden alıntı: onz

Onu maklubeyle besle büyüt feyzli bir abi, mübarek bir kardeş olsun

Yorumuna acıyarak gülüyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karizmatik Hoca -- 21 Kasım 2012; 23:12:20 >

Samsung Galaxy Note 2
      21 Kasım 2012 23:08:38
      quote:

Orijinalden alıntı: Vagabond Warrior

Ota boka derken?
      AYIP BE!

Samsung Galaxy Note 2
    • Binbaşı
      1868 Mesaj
      21 Kasım 2012 23:09:00
      Ali yanına iyi gidecektir. Bizim sınıftada var aynı isimle ve kendisi için söyler olurda birisini sinir edersem hakaret edecekse Mali diyebilir ya da Ali diyebilir o yüzden yanında isim olması güzel oluyor diye. O yüzden uyumlu bir şey olması iyidir. Yine son karar sizin tabi.

HTC One (M8)

HTC UltraPixel™ // HTC Duo Camera // HTC Motion Launch™ // HTC Zoe™ // HTC BoomSound™ // HTC Dot View™ // HTC Double Dip™
      21 Kasım 2012 23:11:08
      quote:

Orijinalden alıntı: karaçalı

Alıntıları Göster

yeterınce dıkkat etmemıssınız belkıde duymak ıstememıssınız, ortak gorus sudur; bu ısmı koydugunuz kısı yanı peygamberımızden sonra dunyaya gelen hcı bır kul onun kadar mukemmel olamaz olmayacaktır, bu nedenle peygamberımızın ısmını tasıması degerını tam manasında vermesı zor olcaktır, en guzelı ısmın peygamberıme ozel kalması demek ıstedıgım bu abıcım, adını ne koyarsanız koyun guzel ınsan hayırlı evlat olsun sımdıden allah nazardan saklasın.

Böyle bir yazıyı bi yerde okuduysanız linkini atarsanız sevinirim. Amin.

Samsung Galaxy Note 2
    • Yarbay
      4218 Mesaj
      21 Kasım 2012 23:12:54
      quote:

Alıntıları Göster

Ota boka derken?
      AYIP BE!

Lütfen Hz. Muhammed'imizin adını bu tür şeylerde kullanmayalım. Kim bilir o çocuk büyüyünce ne olacak. Neler yapacak. Hem bir şeyin değeri çoğaldıkça azalır. Arap kültürüdür bu doğan her bebeğe Muhammed ismini vermek. Halbuki isim elmas gibidir ne kadar az olursa değeri o kadar artar.

• Yarbay
      2894 Mesaj
      21 Kasım 2012 23:16:03
      quote:

Alıntıları Göster

İnşallah isim koyan kişiye kötü bir kelam edecek çocuk yetiştirmeyiz.

Öyle deme hocam devir değişti Valla , benim adım da eski isimlerden ama şimdi annemde babamda keşke yanına biraz zamanın isimlerinden koysaydık diyorlar.

...Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
      Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

• Yarbay
      3205 Mesaj
      21 Kasım 2012 23:16:58
      quote:

Orijinalden alıntı: Vagabond Warrior

la çoçuk o neresi ot neresi .... tövbe tövbe sanki kediye isim koyuyor adam

• Binbaşı
      1542 Mesaj
      21 Kasım 2012 23:20:08
      Ben oğlumuza uzun tartışmalardan sonra Aziz ismini verdim

Emir ver dostum bence, Allah analı babalı büyütüp, vatanına milletine hayırlı bir evlat olmasını nasip etsin...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      2812 Mesaj
      21 Kasım 2012 23:21:11
      Peygamber adlarını, Kur'an da geçen güzel manalı adları leblebi gibi koymamaya özen gösterin. Kaldı ki Muhammed ismi normalde de önerilmez. Yarın bir gün küfür olursa arkadaş arasında, insanlar o isimle kavga edip küfür savuracak. Dindar bir insansanız, bunları da göz önünde bulundurun.

Gondorian
      Ranger of Ithilièn
    • Binbaşı
      1288 Mesaj
      21 Kasım 2012 23:22:32
      Muhammed Nadir
      Muhammed Ali
      Muhammed Tahir

Benim söylediğim her sözde bir hayr var, hayr-ı şerde sakladım.
      21 Kasım 2012 23:23:41
      quote:

Orijinalden alıntı: Ambarad

Peygamber adlarını, Kur'an da geçen güzel manalı adları leblebi gibi koymamaya özen gösterin. Kaldı ki Muhammed ismi normalde de önerilmez. Yarın bir gün küfür olursa arkadaş arasında, insanlar o isimle kavga edip küfür savuracak. Dindar bir insansanız, bunları da göz önünde bulundurun.

Peki aynı anlama gelen Mehmet ismi nasıl olur?

Samsung Galaxy Note 2
    • Binbaşı
      1395 Mesaj
      21 Kasım 2012 23:24:01
      Emin

Pearl Jam Dinleyicileri
      Zencinin malı züğürdün çenesini yorarmış. Kekespor'da oynayan, San Marino milli takımındaki üç bacaklı zenci gol kralıyım.
    • Binbaşı
      1868 Mesaj
      21 Kasım 2012 23:26:46
      quote:

Alıntıları Göster

Şimdi ki gençlerde Mehmet'in yanında 2. isim varsa 2. ismi kullanırlar Mehmet'i de ört pas eder oldular sınıfta örneği var. İsim konusu cidden zor bir konu kolay gelsin, seçmek zordur ama tavsiyem Muammer koymayın adını.

HTC One (M8)

HTC UltraPixel™ // HTC Duo Camera // HTC Motion Launch™ // HTC Zoe™ // HTC BoomSound™ // HTC Dot View™ // HTC Double Dip™
    • Yarbay
      2812 Mesaj
      21 Kasım 2012 23:27:07
      quote:

Alıntıları Göster

Hocam yine siz bilirsiniz tabi. Bence Mehmet'te güzel.

Gondorian
      Ranger of Ithilièn
      21 Kasım 2012 23:27:34
      Muhammed Can nerde ?

• Yarbay
      2792 Mesaj
      21 Kasım 2012 23:28:44
      Muhammed Mustafa

ρѕη: αcмzѕlи
      21 Kasım 2012 23:29:52
      hem Muhammed ismini veriyorsun hem de ikinci bir isim arıyorsun..Yapma etme çocuğunun geleceğini düşün

• Binbaşı
      1224 Mesaj
      21 Kasım 2012 23:30:07
      muhammed talha koyabilirsin hocam, vatana hayırlı evlat olur inşallah...

• Çavuş
      85 Mesaj
      21 Kasım 2012 23:34:32
      bence berat ..

Muhammed berat

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      588 Mesaj
      21 Kasım 2012 23:37:28
      İsa koy ironi olsun

the bomb has been planted

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı Özel >> Muhammed İsminin Yanına en çok yakışan isim? (Doğacak bebeğime)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.