Şimdi Ara

[DH] V O L V O for L I F E (76. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.308
Cevap
40
Favori
903.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: barikal

arkadaşlar 2000 model s80 t5 almayı düşünüyorum.tavsiye edrmisiniz .ben daha önce hiç volvo kullanmadım.şu anki arabam 2000 model laguna rxt.bir problem çıkarırmı bana ileride.

Kesinlikle tavsiye ederim.. Çok temiz makam aracı vb. olarak kullanılmış araçlar mevcut.. T5 modelinin performansıda çok iyidir, zaten donanımı yorum gerektirmez sanırım.. Tek problemin yakıt tüketimi açısından olucaktır.. Bu problemide sıralı tüp sistemi taktırarak çözebiliriz fakat yinede söyleyim, tüplü olsa bile 2000cc turbosuz bir araba kadar çok rahat yakar.. Almak istediğin araçta yüksek basınç turbo 225bg motor var.. Eğer yakıt tüketimi problem olursa T5 değil T modelini al.. Turbo basıncı daha düşük ve 180bg, yakıt tüketimi açısından daha rahat olur.. Dediğim gibi temiz bir araç alırsan problemde çıkarmaz..

• quote:

Orjinalden alıntı: shadow02

merhaba arakadaşlar iki hafta önce 2000 S40 t4 aldım aracı işinden anlayan ve bana gerekli bilgileri verebilecek birine göstermek ve bakımları hakkında bilgi almak istiyorum araç 108 binde ağır bakımları ve düzenli bakımlar nedir ve daha önce neler yapıldığı hakkında satın aldığım bayanın pek bi bilgisi yok araç ulusoy servise gitmiş ama ögrendiğim kadarıyla ulusoy bu işten elini çekmiş. yardımcı olucak arkadaşlara şimdiden teşekkürler. bu arada istanbul maltepede oturuyorum. herkeze tekrar merhaba.

Aracın hayırlı olsun.. Keşke 2001 bulabilseydin ama 2000 sonrası T4 bulmak gerçekten zor.. T4 aldığına göre performansı seven birisin.. Aracın 120.000km'de büyük bir bakımı var bildiğin gibi.. Triger kayışı fln.. Bunun dışında aracın periyodik bakımları var, periyodikler zaten aracın beynine işlenmiştir periyodik bakım zamanı veya kilometresi gelince servis ışığı yanar arabanın.. Bu arada aracın Turbo olması nedeniyle, stop etmeden önce bir süre beklemenin gerekli olduğunu biliyorsundur snrm.. Sormak istediğin herhangi bir soru olursa beklerim, kazasız belasız kilometreler dilerim :)

• slm volvo dostları
    benımde bır kac sorum olacak emınım kı bu soruları defalarca duymussunuzdur ama cok net bılgıler bulamadıgım ıcın tekrar sormak zorunda kalıyorum
    bende volvo almak ıstıyorum s40 1.8 veya 2.0 sunroof ve 2001 ve üstü dusunuyorum.
    1- kac km de olması nı tavsıye edersınız.
    2- yetkili servislerinin kapandığını duydum bu kapanma beni volvodan soguttu ama yav nasıl araclar sa hangı arabaya bındıysem volvodakı havayı bulamadım ne bıcım ıstır cozemedım. bu servıs konusunda kı son gelısmeler nedır hangı asamada
    3- opel renault toyota gıbı aracların yetkılı servıslerı ıle kıyaslandıgında fark cok barız mı memurum ekonomıklık bızım ıcın onemlıdır (ama duyar gıbıyım ne ısın var volvoda ama ne bılım bır tutku bu almalıyım dıyorum kendı kendıme) kısaca altından kalabılrımıyız yoksa bizi pişman mı eder.
    4- trigel kayışı gibi ağır bakımları kaç km de bir yapılır
    5- alırken nelere dıkkat etmelıyız nerelere baktırabılırız kımlerden bu konuda yardım alabılırız

SORULAR ASLINDA COK UZUN AMA SIZIDE COK MESGUL ETMEK ISTEMIYORUM
    BANA BU KONULARDA YARDIM EDERSENIZ COK SEVINIRIM
    SAYGILAR SEVGILER KAZASIZ SÜRÜSLER DİLEĞİ İLE
    MURAT ÇAKAR
    MARMARA ÜNİVERSİTESİ

• quote:

Orjinalden alıntı: ooo7

slm volvo dostları
    benımde bır kac sorum olacak emınım kı bu soruları defalarca duymussunuzdur ama cok net bılgıler bulamadıgım ıcın tekrar sormak zorunda kalıyorum
    bende volvo almak ıstıyorum s40 1.8 veya 2.0 sunroof ve 2001 ve üstü dusunuyorum.
    1- kac km de olması nı tavsıye edersınız.
    2- yetkili servislerinin kapandığını duydum bu kapanma beni volvodan soguttu ama yav nasıl araclar sa hangı arabaya bındıysem volvodakı havayı bulamadım ne bıcım ıstır cozemedım. bu servıs konusunda kı son gelısmeler nedır hangı asamada
    3- opel renault toyota gıbı aracların yetkılı servıslerı ıle kıyaslandıgında fark cok barız mı memurum ekonomıklık bızım ıcın onemlıdır (ama duyar gıbıyım ne ısın var volvoda ama ne bılım bır tutku bu almalıyım dıyorum kendı kendıme) kısaca altından kalabılrımıyız yoksa bizi pişman mı eder.
    4- trigel kayışı gibi ağır bakımları kaç km de bir yapılır
    5- alırken nelere dıkkat etmelıyız nerelere baktırabılırız kımlerden bu konuda yardım alabılırız

Selam

1) 2001 üstü olacaksa 100 bini aşmamış olması yeterlidir. 80 bin civarı bulabilirseniz çok iyi olur.

2) Yetkili servislerin kapanması gibi bir durum yok. Bir ara oldu ama bu tüm markaları etkileyen bir olaydı. Sonra sayıları bir miktar azalmakla birlikte yetkili servisler görevine devam ettiler. Siz zaten garantisi bitmiş bir volvo alacaksınız. Bunu yetkili servise götürmeniz bütçe açısından iyi olmayacaktır. Bulunduğunuz ile göre arkadaşlar volvo üzerine çalışan güvenilir özel servisler önerirler orada işinizi halledersiniz.

3) Talihsizce problemli bir otomobile rastlamadığınız ve aracınıza hasar vermediğiniz sürece (kasko şiddetle önerilir) otomobile makul bir işletme gideri ödeyerek binebilirsiniz. Opel vw servislerinden daha pahalı değildir genelde.

4) Triger kayışı S40 turbo modeller için ilki 110 bin km (ya da her on yıl, hangisi önce dolarsa) de sonra her 120 binde değişir. Turbo olmayan modellerde ise ilki 150 bin km sonra her 160 bin km de bir değişir. Buna triger gergi kasnağı, bilyalar vs de eklenir.

5) Almadan önce bir kendiniz inceleyiniz. Önce aracı kullanmadan yağın ne zaman değiştiğini sorun ya da sinyal kolunda bunu gösteren bir kart olur onu kontrol edin. Sonra yağ seviye çubuğunu çekin, temizleyerek seviyesini kontrol edin. bu kez yağ çubuğundaki yağdan bir parça parmağınıza sürerek işaret ve başparmaklarınızla içinde metal parçaları olup olmadığını hissetmeye çalışın. Çalıştırdıktan sonra egzost gazının rengini kontrol edin. Motor kaputunu açarak rölantide çalışmasını dinleyiniz. Aracı mümkünse sürerek deneyiniz. Amortisörlerin tepkisini sınayınız, kasislerden geçerken alttan gelen sesleri dinleyiniz, viraj alırken aracın ağırlık transferini doğru yapıp yapmadığını anlamaya çalışınız. Sert frenleyerek abs yi kontrol edebilirsiniz. Düzgün zeminde eğim ve viraj olmayan yolda bir süreliğine ellerinizi kontrollü şekilde direksiyondan ayırarak aracın bir yöne çekip çekmediğini test edin. Kumanda düğmelerinden çalışmayan var mı, anten otomatikse sorunsuz açılıp kapanıyor mu, yol bilgisayarı fonksiyonlarını yerine getiriyor mu, klimada koku- sorun göstergesi olabilecek gürültülü çalışma (periyodik sarsıntı ya da sürtme sesi gibi) var mı bakınız. Yine hep söylenen direksiyon simidi aşınmasına, koltuk döşemelerinin, paspasların ve ayak pedallarının durumuna bakın. Sigara yanıklarına bakın. Temiz kullanılan araç zaten kendini gösterir. Dışında boya ve kaporta aksamını gözünüzle inceleyin. Boya sürtük çizik vs. Bunlar elbette olabilir, fiyat ta ona göre değişir. Hasar geçmişini sorunuz. Far sileceklerinin çalışmasını, ön cam yıkama, far yıkama memelerinin sağlıklı püskürtme yapıp yapmadığını kontrol ediniz. Havayastıklarının sökülüp sökülmediğini sorunuz. Lastiklerin durumunu inceleyiniz bunlar bitikse size en azından 500 lira daha masraf çıkaracaktır. Aracı beğenirseniz herhangi bir yetkili servise giderek (önceden randevu alıp) ekspertiz yaptırınız. İşi sağlama almak isterseniz bir de özel servise götürebilirsiniz. (eğer satıcı henüz bayılmamışsa )

Güle güle binin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RealShark -- 25 Haziran 2007; 17:29:27 >

• WaRToX çok teşekkür ederim. dün maltepedeki cındıl volvo servisine gittim baya ilgilendiler sanırım bir iki hafta içinde tatile çıkmadan bakımlarını yaptırıcam çünkü triger seti değişmemiş. aklıma gelmişken bu gün farkettim klima araç durduktan sonra su damlatıyor bu normalmidir??
    teşekkürler
    kazasız ve zevkli sürüşler dilerim :)
  • tesekkurler real shark bır nebze olsun rahatladım fakat bır sorum daha olacak bazı volvo ılanlarında agır bakımları yapıldı arac 95 bınde gıbı bılgıler var bu agır bakımlardan kasıt nedır bırde 2001 modllerın fıyat aralıkları ne durumdadır

bu arada volvo bakmaya devam edıyorum
  • Benimki yapmıyor ama klimanın su damlatması/tahliyesi normal bulunuyor.
  • Benimki yapmıyor ama klimanın su damlatması/tahliyesi normal bulunuyor.

bazı araçlarda su tahliyesini verdikleri yerden buharlaşıyomuş belki bizimki olması gereken yerde değildir servise gidince onada baktırıcam neticeyi bildiririm
  • 1.6 d kullanan arkadaşlar bir sorum olacak.
    Araç diyelim 4. veya 5. vites 1500 devirde ilerliyor
    gaza yüklendiniz kaç devirden sonra ivmelenmeyi hissetmeye
    başlıyorsunuz Benim araç 2000 devirden sonra koltuğa yaslanma hissi
    veriyor yani ivmelenmeye başlıyor Ama ben bu ivmelenmenin
    1750 1800 devir arasında bir yerlerde başlaması gerektiğini
    düşünüyorum (Turbonun devreye girme aralığı) Servise gidip durumu
    bildirdiğimde normal oluğunu söylediler. Eğer sizlerden gelen cevaplarda
    bu yöndeyse bunu normal kabul edeceğim O yüzden vereceğiniz bilgiler
    benim için çok önemli.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler
  • 2000 devirde devreye giriyor aynen
  • VOLVO R DİZAYN

Spice up your Volvo with R-design - the choice for a refined taste

Volvo Cars is now introducing R-design - an exclusive factory-fitted options package for customers who want a car with refined attributes.

R-design will initially be available on the Volvo C30, Volvo S40 and Volvo V50 as of autumn 2007.

"The possibility of tailoring one's car to suit personal tastes is becoming increasingly important to car buyers today. R-design has been developed for buyers who want a refined and sporty look for their cars," says Gerry Keaney, Senior Vice President, Marketing, Sales and Customer Service at Volvo Cars.

Customers can choose between 10 exterior colours, and the R-design badge in the grille is accompanied by a range of specially designed exterior and interior details.

Exterior features include a satin matt-finish grille, colour co-ordinated bumpers and lower side mouldings, rear or roof spoiler, satin matt-finish door mirror caps and five-spoke aluminium wheels (17 inches, 18 inches available as option). There is also a decotrim on the tailgate of the C30 and V50.

Contrasting seats

Inside the car there are seats in off-black Vulcaflex with the seat cushion and backrest in contrasting cream-coloured leather. The R-design logo embossed on the backrest and the contrasting stitching reinforce the seats' sporty appearance.

Other R-design interior details include the leather-trim steering wheel with its R-design logo, the unique combi instrument, aluminium pedals, specially designed aluminium centre stack and door inlays, gear selector with aluminium inlay and tufted dark sport floor mats with contrasting light leather seams.

A selection of R-design features will also be available as accessories.

Emotional and extrovert

"R-design is entirely in line with the accelerated focus on making our cars more extrovert and emotional. It gives the buyers the opportunity to spice up the already distinct personality of these car models," says Steve Mattin, Senior Vice President and Design Director at Volvo Cars.

• 1800 devirde çekiş artmaya başlıyor ama tam olarak 2000 devirde hissedilmeye başlanıyor.
    Yani durum normal.

Benden de bir soru en çok kaç gördünüz kadranda?

Ben hafif yokuş aşağı 200 km/h ye çıktım. Daha da gitmiyor zaten.
  • Demekki durum normal Arabayla fazla oynatmayayim o zaman
    teşekkürler arkadaşlar
    bende 2 kişi hafif yokuş yukarı 190 gördüm 1 kere bir daha deneme fırsatım olmadı
  • Selamlar herkese ..
    Volvo v40 düşünüyorum bana fikir verebilirmisiniz ?
  • V40 çok zarif bir araç

eski kasa S40 sahipleri alınmasın ama V40 bence S40'tan daha şık.

temiz bir volvo uzun yıllar hizmet eder, tereddüt etmeden alabilirsiniz.

Memlekete döndüğümde 2. otomobil ihtiyacı doğarsa ilk düşüneceğim araçlardan birisi.

Tabi piyasada az bulunduğunu ve S40'a oranla daha zor elden çıkarılabileceğini de akılda tutmakta fayda var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: topgear
    V40 çok zarif bir araç
    eski kasa S40 sahipleri alınmasın ama V40 bence S40'tan daha şık.
    temiz bir volvo uzun yıllar hizmet eder, tereddüt etmeden alabilirsiniz.
    Memlekete döndüğümde 2. otomobil ihtiyacı doğarsa ilk düşüneceğim araçlardan birisi.
    Tabi piyasada az bulunduğunu ve S40'a oranla daha zor elden çıkarılabileceğini de akılda tutmakta fayda var.

S40'a gore daha az tutuldugu icin -bu ülkemizde kombi aracların genel kaderi- ikinci el fiyatları S40'a gore daha uygun oluyor.
  • slm volvo dostları bır volvo buldum
    s70 2.T 1999 model 175 binde ful + ful dıyolar gordum guzel fıyat olarak 17 - 18 arası bu arabalar hakkında kı artı veya eksılerı ve almam konusunda tavsıyelerınıze ıhtıyacım var
    saygılar
    murat cakar
    marmara unı
  • selam bende 2003 model bir volvo v40 almak üzereyim 103000 km de araç hakkında düşüncelerinizi almak istiyorum fiyatı 21000 yardımcı olanlar olursa çok sevinicem
  • S70 ve V40 alacak arkadaşlar:

Her 2. el araç alımında icap ettiği üzere ehil birine kaporta ve mekanik durumunu kontrol ettirmekte fayda var.

Bu araçların benim bildiğim kronik sorunları yok. Ancak kontrol edilmesinde yarar olan bazı noktalar var:

Salıncaklar ve amortisörler

Klima sistemi

ABS'yi test edin.

S70'in turbosunu kontrol ettirmekte fayda var. Bir de araç düz vites ise debriyajını.

Bu araçların gövdesi, motoru ve elektrik aksamı iyi kalitededir. Elektrik aksamı kurcalanmadıysa (müzik tesisatı, ek far vb.) sorun çıkarmaz. Tabi ki profesyonel çalışmaları "kurcalama" tanımının dışında tutuyorum.

2. el volvolar rakiplerine kıyasla daha güvenilirdirler.

Şimdiden hayırlı olsun.
  • teşekkürler açıklamalarınız için evet aracı tanıdıgım bir volvo servisini göstericem araç çok temiz kullanılmış ama bir ustanın bakmasında fayda var fiyat olarak sizce nasıl 21000
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.