Şimdi Ara

Canon PIXMA mg6150 B200 Hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
4.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar yardım edin çok begenerek kullandıgım yazicida bu hatayı almaktayım...Bitmeyen kartuş almiştim 150 tl verdim 6 adet kartuşuna ve mürekkebine üstüne mürekkepleri yarilayamadım bu b200 hatası verip çalişmadı.pls.. yardım...Hatası

• quote:

Orijinalden alıntı: beratgultekin

Canon PIXMA mg6150 B200 hatası

Arkadaşlar yardım edin çok begenerek kullandıgım yazicida bu hatayı almaktayım...Bitmeyen kartuş almiştim 150 tl verdim 6 adet kartuşuna ve mürekkebine üstüne mürekkepleri yarilayamadım bu b200 hatası verip çalişmadı.pls.. yardım...Hatası

emici dolu hatası vermiş resetlen mesi gerekiyor
  • quote:

nasıl yapılaca ğıburda yazıyor

http://www.2manuals.com/product_info.php?cPath=99&products_id=1445

program üçresiz

• quote:

Orijinalden alıntı: kartusbankasi

quote:

nasıl yapılaca ğıburda yazıyor

http://www.2manuals.com/product_info.php?cPath=99&products_id=1445

program üçresiz

B200 hatası bendeki canon mg5250'de de başıma geldi ve yukarıda link verdiğiniz çözüm bu hatayı gidermiyor ne yazık ki.
    internette yaptığım uzun araştırmalar neticesinde bu hatanın hiç bir şekilde çözümü olmadığını gördüm.
    tek çözüm yolu var,o da yazıcıyı kaldırıp aşağıya atmak :)

• Selamun aleyküm arkadaşlar. Canon Mg6450 modelinde aynı sorunu yaşadım ve kesin çözüm şöyle:

- Öncelikle yazıcı kafasını çıkarıp suyun altında Bi güzel mürekkebini yıkıyorsunuz sonra yazıcıya takıp deniyorsunuz. Sorun düzelmezse;

- yazıcı kafasının arkasındaki çipte bazı yerleri ufak bant benzeri şeylerle kapatıyoruz. Benimkinde sol üstten son3 noktayı kapatınca sorun düzeldi. Sizin düzelmezse sol altı o da olmazsa sağ üstü kapatarak deneyebilirsiniz. YouTube tan b200 error diye aratırsanız çip in hangi bölümlerinin kapatılacağını daha net görebilirsiniz.
    Bu mesaja eklenen görseller:

Canon PIXMA mg6150 B200 Hatası

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• blgcx B kullanıcısına yanıt
    Bu şekilde B200 harasını düzelten var mı?
  • https://forum.donanimhaber.com/canon-b200-hatasi-cozumu--124455900
    sayfasında çözümü yazmıştık. ben de yazıcı hala çalışıyor.
  • Sizde hangi yazıcı var?
    Bende MG7150 vardı.
    Servise gönderdim.1,000 tl masraf çıkardılar.
  • 2-3-4-5inci pinleri bantla kapatıyor.
    Ben de deniyeceğim.
    Daha önce yapmış olduğum bir denemede kanalların tıkanmadığını gördüm.
    Şırınga ile her mürekkep haznesine ayrı ayrı solüsyon ve su hatta asetonla sıvıyı bastığımda alttan sıvı püskürüyordu.Kafayı takıp yazmak istediğimde B200 hatası veriyor ben de bunun kafadaki entegrede sorun olduğunu düşünüp Aliexpresten kafa almıştım.
    Sanıyorum kapatılan bu pinler makinanın beynine B200 hata gtitmesini engelliyor.
    Her kafada aynı pinler iş görür mü bilmiyorum.
    Ayrıca gerçekten kafa tıkanırsa silik yada hiç yazmayabilir.
    Bir de forumda bir öğretmen bahsetmişti, Canonlarda iyi mürekkep, hemen hemen her hafta baskı almak ve doldurma önemli.
    Bunlar yapılırsa uzun zaman makina kullanılabiliyor.
  • bende mg6450 vardı. bence canon bilerek makineyi hata moduna alıyor. ben sürekli mürekkepleri kontrol ederim. 2 yıldır photoink mürekkep kullanıyorum. hiç kafa tıkanıklığı yaşamadım.
  • Bugün makinayı söktüm.Daha önce konuşan servis bu makina için çok karışık olduğunu hiç uğraşma ağbi demişti.Bende sökmeye çekiniyordum, toparlıyabilirmiyim diye.
    Ancak hiçte öyle değilmiş.Yandaki kapaklarda 4 tane tırnak var.Onları tornavida ile ittirince çıktı.
    Yalnız kapağı tamamen boşa çıkarmak için bir tarafını yukarı ittirmek gerekiyor.İçerde küçük bir kertik var.Birini kırdım ama önemli değil.
    Canon makinayı çok güzel yapmış.
    Tarayıcı kısımda komple çıkıyor.Burayı da 4 adet tırnak tutuyor.
    Bunların fotoğraflarını daha sonra koyucağım.
    Belki başka arkadaşlara yardımcı oluruz.
    Kafayı da sıcak suya koydum.
    Yarın saf su alıp deva m edeceğim.
  • Şurda kendi deneyimlerimi ve çözümümü anlattım
    https://forum.donanimhaber.com/canon-b200-hatasi-cozumu--124455900-2

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.