Şimdi Ara

Golf 6 dizel kullanıcısı olarak, Golf 7 dizel test ettim. Fotoğraflar ve izlenimlerim + video (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
4
Favori
34.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Golf 7 nin sürücüye dönül kokpit anlayışı güzel fakat piano black kullanılmış alanlar çok özensiz ve kaba şahsi kanatim.

Aracın iddiasına yakışmayacak bir durum bence, daha özenli daha işçilikli bir dizayn yapılabilirdi kesinlikle.

Yine herkesin dile getirdiği gibi arka kapı içlerinden feragat edilmiş.

Golf 6 Highlinesi olan birini neden Golf 7'im yok dedirtecek bir olay yok bence.

Farlar hariç...!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnginAKB -- 21 Kasım 2012; 4:40:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yanınızdaki borsacı her halde, telefonu elinden düşmemiş hiç

İlk defa tasarım olarak Golf beğendim diyebilirim. Birde bizim insanlarımızın mevcut aracı çok mu lüks acaba, rüzgar sesi vs diye bahsediyorlar ilginç gerçekten. Misal sinemada film izlerken, klimanın çalışmasını kulaklar algılamaz pek. Çünkü alışıla gelmiş bir durumdur. İnsanı rahatsız etmez. Ama araç konularında bakıyorsun, sol cam rüzgar sesi alıyor iyi olmamış yorumları var. Yahu nasıl bir yol sesidir ki bu o kadar rahatsız etsin? Hani şu an ki aracım bu, zerre ses yok diye ekleseler tamam diyeceğim
  • Güzel bir inceleme olmuş, elinize sağlık.

Oldukça gereksiz yorumlarla doldurmuş yine bir sürü adam, çoluk çocuk burayı.

• Arka kapılarda gerçekten ucuz-sert plastik mi var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

Arka kapılarda gerçekten ucuz-sert plastik mi var ?

üst kısımlarda 6. nesilde kullanılandan daha sert bir malzeme var.
  • Arkadaşım mevcut aracım Golf 4 elbetteki ses alıyor ayrıca Golf 4 ünden çok çekenlerdenim buda benim şansıma sanırım, ben Golf 7 yi sürdüm araç gerçekten sessiz buldum, yol, motor sesi almıyor (test ettiğim araç dizeldi) ancak belli bir hıza ulaştığında (120 km/h gibi olabilir) bir anda sol ön cam tarafında birden rüzgar sesi duymaya başlıyorsun o kadar sessizlikte ne oluyor falan diyorsun, ancak dönüş yolunda arkadaşım direksiyona geçti ben sağ tarafda o sesi duymadım. Bu aracı kötülemek amacı ile söylemedim ancak bir sıkıntı olduğuda kesin.
    Belliki Golf severlerdensiz bizi Golf kötülüyen kişiler sınıfına sokma bir deneyim yaşadık tesbitlerimizi yazalım istedik. Kaldıki bende Golf severim ve bulsaydım o test sürüşü sonunda Golf 7 alacaktım.

Bu arada sanırım Yeni golf çıkmasından dolayı Doğuş bayileri taktik değiştirmiş 2 hafta önce 2 ele verdiği fiyatı kabul etmiyor biz o fiyatları söylemiş olamayız demeye başladılar, insanı birde yalancı konumuna sokuyorlar!! 0.86 olan VDF faiz oranını çok yüksek miktarda yukarı çekmişler, Web sayflarında hesaplama yapmak istedim 1 hafta önceki taksit tutarlarınla alakasız ödeme seçenekleri çıktı şok oldum. Yeni kasa Golf ün kaymağını fazlasıyla yemek istiyorlar sanırım.
    Bu tutum hoş değil.

Golf 7 alana hayırlı olsun kasasız belasız sürmek nasip etsin. Darısı benim başıma.
    Yazımı yayınladıkdan sonra buldum, benim söz ettiğim sorunu araçı test eden yetkili kişide söylemiş ayrıca youtube da Türkçe golf 7 incelemesine bakabilirisiniz aynı problemden söz etmişler. VW bu problemide kısa zamanda giderir diye düşünüyorum.
    http://www.otomobil.com.tr/surus-test-yeni-2013-vw-golf-7-1-4-tsi-140-hp-act-dsg/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leventkalyoncu -- 21 Kasım 2012; 18:58:25 >

• şu Arkas Holding VW'yi ithal edip satmaya başlasa da, Doğuş'dan kurtulsak...

yeni Golf 7 dizeli şaşmazdaki show room'da gördüm.. bence eskisinden daha güzel.. tek beğenmediğim yanı hâlâ manuel 5 ileri vitesli oluşu...
  • 16'' lik comfortline jantlarıyla, 18''lik highline jantları arasında tüketim ne kadar oynar? Motoru 1.4 tsi farzedelim.

Fikri olan var mı?

Golf 6 dizel kullanıcısı olarak, Golf 7 dizel test ettim. Fotoğraflar ve izlenimlerim + video
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

tamamlayayım.
    Kompakt sınıfın 2 bölümü var.
    Biri bildiğimiz kompakt sınıf,biri premium kompakt sınıf.
    V40da premium kompakt sınıf bir model.
    Nesi farklı derseniz,en başta imajı gelir.
    Herkese hitap eden araçlar değiller premium kompakt sınıflar.
    Lüks kalıyor yani.
    Giulettanın tasarımı yol tutuşu golfte var mı?yok.
    A3ün kalitesi?yok.
    A serisinin duruşu ve markasından kaynaklı imajı?yok.
    1 serisinin arkadan itiş ve sürüş dinamikleri artı marka özellikleri?yok.
    v40ın toplamda sunduğu güvenlik konfor tasarım firmanın sağlamlık imajı(dsgyi hatırlayalım)gibi özellikler?yok.
    Bu 4 aracın imajı da golfte?yok.
    Olması da istenmiyor zaten.VAG grubu kendi içinden A3ü göndermiş oraya,golfü napsın?
    Golfün yeri,üretiliş amacı belli.
    Alt Kompakt sınıf.Yani daha çok tercih edilen,bolca seçenek sunan,belli bir kitleye değil de herkese hitap edebilen bir otomobil.
    O bölümün de en iyi araçlarından zaten söyledik.
    77k ya full dizel satıyor diye golfü v40a falan rakip göstermek komedi olur başka bir şey değil.

İşte budur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hauntedd

quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

tamamlayayım.
    Kompakt sınıfın 2 bölümü var.
    Biri bildiğimiz kompakt sınıf,biri premium kompakt sınıf.
    V40da premium kompakt sınıf bir model.
    Nesi farklı derseniz,en başta imajı gelir.
    Herkese hitap eden araçlar değiller premium kompakt sınıflar.
    Lüks kalıyor yani.
    Giulettanın tasarımı yol tutuşu golfte var mı?yok.
    A3ün kalitesi?yok.
    A serisinin duruşu ve markasından kaynaklı imajı?yok.
    1 serisinin arkadan itiş ve sürüş dinamikleri artı marka özellikleri?yok.
    v40ın toplamda sunduğu güvenlik konfor tasarım firmanın sağlamlık imajı(dsgyi hatırlayalım)gibi özellikler?yok.
    Bu 4 aracın imajı da golfte?yok.
    Olması da istenmiyor zaten.VAG grubu kendi içinden A3ü göndermiş oraya,golfü napsın?
    Golfün yeri,üretiliş amacı belli.
    Alt Kompakt sınıf.Yani daha çok tercih edilen,bolca seçenek sunan,belli bir kitleye değil de herkese hitap edebilen bir otomobil.
    O bölümün de en iyi araçlarından zaten söyledik.
    77k ya full dizel satıyor diye golfü v40a falan rakip göstermek komedi olur başka bir şey değil.

İşte budur.

Sanırım siz insanların zevki, araç seçimleri , tüm otomobiller konusunda uzman kişisiniz. Size otomobil dünyasının Hıncal Uluç'u diyebilimiyiz,
    ayrıca Hıncal Uluç gibi döktürmüşsün, sanırım halada hızınızı alamamışsın.
    Öncelikle otomobil seçimi,rengi ödenen bedel tamamen kişiseldir.

Yazını okuyan V40 ı efsane sanır, kaç tane Volvo,BMW,Audi,Alfa,Golf eskittin merak ettim, bizim fabrikada 2 tane klüstür Volvo var, senin gibi birileri onlara nasıl bu araç "Volvo ama" yakıştırması yapmış arkadaşlarla ara sıra konuşuruz. Gely desem çin arabası dersin yerden yere vurursun, Volvo !!! Volvo nun ağlayanı yok ama arada böyle fanatikleri çıkmıyorda değil :-) Tekrar satılırsa şaşırmam.

"Giulettanın tasarımı yol tutuşu golfte var mı?yok." demişsinde Giuletta tasarımı senin hoşuna gider benim hoşuma gitmez, başkası beğenir beğenmez bu çok göreceli birşey sen beğeniyorsun diye herkes beğeniyor olmalı diye düşünmemelisin. Giuletta alıcıları belli, Giuletta çok ama çok satan bir araç değil.Yolu tutmuşta ne yapmış, diğerleri bırakımı vermiş ? ayrıca sen yolu çok iyi tutuyor dediğin için ne yapmamız gerekiyor vay be en iyisi bumu dememiz gerekiyor. Varmı teknik verilerin varsa lütfen karşılaştırmalı bunlarıda koyuverde senin doğrularınla değil teknik verilerle anlayalım.

"A3ün kalitesi?yok." Aud A3'e bir sürü para veriyorsan bir karşılığı olacak herhalde, 3 kuruşa 5 köfte bizim mahalle köfteciside vermiyor. Sizin mahallede durumlar nasıl bilemiyorum. Şirketimiz yönetim kurulu üyelerinden birinin Audi A6 sıhiçte dediğin gibi çıkmadı, çok yollarda kaldı.Bumu üst sınıf araç!!!!

"1 serisinin arkadan itiş ve sürüş dinamikleri artı marka özellikleri?yok."
    Arkadan itişi yapan kaç şirket kaldı? BMW kulağa etkili geliyor değilmi.

"v40ın toplamda sunduğu güvenlik konfor tasarım firmanın sağlamlık imajı" neyse bir yazıverde ağzımız açık kalsın.
    Biz senin dediğin otomobilleri sadece resimlerde değil, eskisinide yeniside hergün bulunduğumuz yerde görüyoruz. Onları kullanan şoförleri ile hergün sohbet ediyoruz.

Mercedes ile ilgili birşey yazmamışsında ben yazayım, motordaki arızayı 15,000 TL giderdiler.Mercedes ile ile köklediğinizde ve sonraki adımda durduğunuzda araç 30 dan yukarı çıkmıyor, otomobiliı stop edip tekrar çalıştırdığınızda düzeliyordu.Geçenlerde Gri mercedes'imizin gene kliması bozuldu, şirket misafirleri almaya Genel Müdür'ün Mercedesini göndermeye mecbur kaldı yani Genel Müdür arabasız kaldı :-) Bumu efsane kalite!!!!

Şirkette her zaman demişimdir bir kerede BMW ye şans tanıyalım diye ama şirket BMW hariç, Volvo,Mercedes,Opel,Toyota,Alfa Romeo, Fiat almaya devam ediyor.

Ben kullandığın araçları çok merak ediyorum arkadaşım. Bir yazıversene.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lady GarGara

16'' lik comfortline jantlarıyla, 18''lik highline jantları arasında tüketim ne kadar oynar? Motoru 1.4 tsi farzedelim.

Fikri olan var mı?

Golf 6 dizel kullanıcısı olarak, Golf 7 dizel test ettim. Fotoğraflar ve izlenimlerim + video

0,4-0,6 arasi degisir.

• samimi olarak soruyorum, golfün bravodan üstünlüğü nedir. 1.2 TSI mükemmel ve ucuz denilmiş. o paraya dizel bravo alınabiliyor.

• yollarda görmeye basladım
    dun 2-3 tane gördum
    ön ve yandan guzel fakat arka dan bakınca cok basıt bır arac gıbı duruyor.sankı skoda gıbı.bır premıumluk havası yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: manda kasa

yollarda görmeye basladım
    dun 2-3 tane gördum
    ön ve yandan guzel fakat arka dan bakınca cok basıt bır arac gıbı duruyor.sankı skoda gıbı.bır premıumluk havası yok...

aynı fikirdeyim,ozellikle arkadan uzak dogu arabalarını andırıyor,bence golf un tasarımı ne olursa olsun ozgun olmalı.
  • bence en başarısız modellerden biri
    fiyatı çok pahalı
    tasarımı çok itici
    bağımsız süspansiyon yok
    bakımları pahalı
    dsg canlı bomba
  • bir de bır oncekı 2009 da cıkmadı mı 3 senede kasa değişti bu ne hızdır.neden böyle hemen değiştiler bilen var mı?
    bu kasada 2015-16 gıbı değişir mi acaba?...
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongül

bence en başarısız modellerden biri
    fiyatı çok pahalı
    tasarımı çok itici
    bağımsız süspansiyon yok
    bakımları pahalı
    dsg canlı bomba

senersongur musunuz siz ???
  • dun trafikte gordum arkadan goruntusu tamamen falso, bu araba tutarsa eger bu olay insanlarin vw e bagliligini ve guvenini gosterir aksi halde zevk sahibi birinin bu tasarimi begenmesi biraz zor gibi geliyor bana. bunun yaninda genc isi de degil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: donnaiolo

dun trafikte gordum arkadan goruntusu tamamen falso, bu araba tutarsa eger bu olay insanlarin vw e bagliligini ve guvenini gosterir aksi halde zevk sahibi birinin bu tasarimi begenmesi biraz zor gibi geliyor bana. bunun yaninda genc isi de degil.

Bence de arkadan görüntüsü gayet güzel
    Bu tip göreceli şeyleri genele vurmak yanlış bence
    Lakin golf ün satış rakamlarına bakınca genele hitap ettiği ve genel olarak beğenildiniz gerçeği var
    Volvo ya gelince geçmiş marka değerini giderek kaybediyor
    Eski volvo denilince algı farklıydı
    Fiyatı bence yüksek ve dizel otomatik hala yok
    Ben bunu anlamıyorum Türkiye gibi bir ülkede hala 1.6 dizel otomatik neden olmaz
    Bu şekilde büyülemezler önce tüketiciyle batışacaksınız
    Ayrıca ikinci eli konusunda gerçekten karşılaştırılmaz
    Bence volvo premium araç olamaz
    Zihniyeti politikası geride kalmak üzerine

• merhabalar bu konuyu baştan sona okudum 1.2 tsı comfortline manuele bixenon ve U LED farlar ve park sensorü taktırsak ortalama ne kadara mal olur çok fazla kilometre yapmıyorum dizel düşünmedim ortalama 10ile 20 bin oynuyor ardaki fark 1.4 TSI 122 hp bnezin tüketimi kafama takılıyor bilgi verirseniz sevinirim selamlar....
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.