DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Halkbank Parafcard Kampanyaları
6.026
Cevap
187
Favori
365.717
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: <<< önceki 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 sonraki >>>
Giriş
      12 Mesaj
      05 Aralık 2012 22:09:04

quote:

Orijinalden alıntı: fLyNeC

Alıntıları Göster

Sözleşmede böyle bişey yazmıyor;

http://parafcard.com.tr...S%C3%B6zle%C5%9Fmesi.pdf

Oyle birsey yok olamaz da biri uydurmuş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Android Beta Kullanıcısı
      4395 Mesaj
      05 Aralık 2012 22:11:09
      quote:

Orijinalden alıntı: siegfried

Şimdi size sihirli bir numara öğreticem.

http://www.halkbank.com.tr/channels/1.asp?id=416

bu linki firefox'da açın, aşağıda parafcard yazan kısma tıklayın ve olacakları seyredin. :)

Hahaha parafa yönlendirmişler. Parafıda halkbankasının bir domainine onuda tekrar parafa vs. vs. :)

• Yüzbaşı
      950 Mesaj
      05 Aralık 2012 22:17:31
      Benim kartımda basılmış 29 kasımda ama hala teslim olmadı.mh den bilgi almaya çalışıyorum. En ilginç güvenlik sorusu kart limitimi sormaları oldu:) kartı görseydik bi limiti öğreniridik de:)

Referanslar;SrkNz;bukalemuns,MODDA,trulli,ice_blue;nucro,amaninmorkoyun,mokoko,fastfurious,sarpertas,PsyChOpaTh,sarpuli,saruman,HardveyrManyaı
    • Yüzbaşı
      950 Mesaj
      05 Aralık 2012 22:19:07
      212 4449393 kuryenetten teslim bilgisi alınabilirmiş.

Referanslar;SrkNz;bukalemuns,MODDA,trulli,ice_blue;nucro,amaninmorkoyun,mokoko,fastfurious,sarpertas,PsyChOpaTh,sarpuli,saruman,HardveyrManyaı
    • Çavuş
      40 Mesaj
      05 Aralık 2012 22:20:50
      Paraf Gold ayrıcalığı ile;

Cumartesi günleri tüm restoran harcamalarınızda % 10 indirimden yararlanabilir,

Halkbank pos'undan geçmesi mi gerekiyor????

4395 Mesaj
      05 Aralık 2012 22:22:54
      quote:

Alıntıları Göster

Sözleşmede böyle bişey yazmıyor;

http://parafcard.com.tr...S%C3%B6zle%C5%9Fmesi.pdf

Sayfa 6 da bunlar yazıyor.

Kart Ücreti: Kart(lar)ın verildiği ilk yılda Paraf, Paraf Gold, Paraf Platinum, Parafly Gold ve
      Parafly Platinum için ücret alınmayacaktır.

Ek Kart Ücreti: Ek Kart(lar)ın her biri için, verildiği ilk yılda Paraf, Paraf Gold, Paraf Platinum,
      Parafly Gold ve Parafly Platinum için ücret alınmayacaktır.

Yıllık Üyelik Ücreti: Kartların aktif olduğu yılı izleyen her yıl asıl ve ek kart sayısına göre alınır.

Asıl Kart ücreti Paraf 25,00.- TL, Paraf Gold 40,00.-TL, Paraf Platinum 65,00.-TL, Parafly Gold
      50,00.-TL, Parafly Platinum 75,00.- TL’ dir. Ek Kart; Paraf 12,50.- TL, Paraf Gold 20,00.-TL,
      Paraf Platinum 32,50.-TL, Parafly Gold 25,00.- TL, Parafly Platinum 37,50.-TL’dir.
      Yenileme Ücreti: Yıl içerisinde Paraf Kart(lar)ın yeniden basılmasını gerektiren hallerde,basılacak
      kart sayısına göre yukarıda belirtilen, Paraf Asıl Kart ve Ek Kart ücreti kadar yenileme ücreti
      alınır.

Ekstre Ücreti: Hesap özetinin müşteriye basılı ortamda gönderilebilmesi için gerekli her türlü
      ücret, masraf ve fer'ileri müşteriden tahsil edilir. Ekstre ücreti, işbu sözleşmenin düzenlendiği
      tarih itibariyle tüm kartlar için aylık 1,00.- TL'dir

• Yarbay
      2731 Mesaj
      05 Aralık 2012 22:23:14
      quote:

Orijinalden alıntı: HalkbankParaf

Alıntıları Göster

Merhaba

Kartlarımızdan herhangi bir tahsis ücreti alınmamakla birlikte 2 yıl kart ücreti de alınmayacaktır.1 yıl sonunda kart ücreti;

Klasik kart : 25 TL
      Gold kart. : 45 TL
      Platinum kart : 65 TL dir.

Bilginize

Parafree ve parafly kartların âkıbeti nedir hocam?

• Yarbay
      2731 Mesaj
      05 Aralık 2012 22:34:51
      quote:

Orijinalden alıntı: kemalwebnet

Alıntıları Göster

Sayfa 6 da bunlar yazıyor.

Kart Ücreti: Kart(lar)ın verildiği ilk yılda Paraf, Paraf Gold, Paraf Platinum, Parafly Gold ve
      Parafly Platinum için ücret alınmayacaktır.

Ek Kart Ücreti: Ek Kart(lar)ın her biri için, verildiği ilk yılda Paraf, Paraf Gold, Paraf Platinum,
      Parafly Gold ve Parafly Platinum için ücret alınmayacaktır.

Yıllık Üyelik Ücreti: Kartların aktif olduğu yılı izleyen her yıl asıl ve ek kart sayısına göre alınır.

Asıl Kart ücreti Paraf 25,00.- TL, Paraf Gold 40,00.-TL, Paraf Platinum 65,00.-TL, Parafly Gold
      50,00.-TL, Parafly Platinum 75,00.- TL’ dir. Ek Kart; Paraf 12,50.- TL, Paraf Gold 20,00.-TL,
      Paraf Platinum 32,50.-TL, Parafly Gold 25,00.- TL, Parafly Platinum 37,50.-TL’dir.
      Yenileme Ücreti: Yıl içerisinde Paraf Kart(lar)ın yeniden basılmasını gerektiren hallerde,basılacak
      kart sayısına göre yukarıda belirtilen, Paraf Asıl Kart ve Ek Kart ücreti kadar yenileme ücreti
      alınır.

Ekstre Ücreti: Hesap özetinin müşteriye basılı ortamda gönderilebilmesi için gerekli her türlü
      ücret, masraf ve fer'ileri müşteriden tahsil edilir. Ekstre ücreti, işbu sözleşmenin düzenlendiği
      tarih itibariyle tüm kartlar için aylık 1,00.- TL'dir

Zaten aidat hakkında bir şey denmiyor.
      incele nickli arkadaş kart tahsis ücreti var demiş fLyNeC nickli arkadaş sözleşmeyi göstererek yok demiş.

• Teğmen
      161 Mesaj
      05 Aralık 2012 22:36:00
      quote:

Alıntıları Göster

Merhaba

Kartlarımızdan herhangi bir tahsis ücreti alınmamakla birlikte 2 yıl kart ücreti de alınmayacaktır.1 yıl sonunda kart ücreti;

Bilginize

2 yıl mı, 1 yıl mı kart ücreti alınmayacak?

• Yüzbaşı
      950 Mesaj
      05 Aralık 2012 22:38:04

quote:

Orijinalden alıntı: 21pascalnouma

Paraf Gold ayrıcalığı ile;

Cumartesi günleri tüm restoran harcamalarınızda % 10 indirimden yararlanabilir,

Halkbank pos'undan geçmesi mi gerekiyor????

Bu şimdi sadece gold kart için mi? Kime neye göre verecekler, benim maaşımı ile sormadılar ki?
      Parafcard gelecek desi mh, gold mu dedim paraf dedi:)

4395 Mesaj
      05 Aralık 2012 22:38:32
      quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

Alıntıları Göster

Zaten aidat hakkında bir şey denmiyor.
      incele nickli arkadaş kart tahsis ücreti var demiş fLyNeC nickli arkadaş sözleşmeyi göstererek yok demiş.

Ben o haksızdır bu haksızdır demiyorum zaten hocam. Ama kart ücreti yok diyerek yapılan reklamlardan sonra devletin bankası nın da kart ücreti istemesi garip olmuş. Ayrıca kart ücretini geçtim birde hesap ekstresi için yıllık 12 TL istiyorlar. Şaka gibi

• Yarbay
      2731 Mesaj
      05 Aralık 2012 22:41:53
      quote:

Alıntıları Göster

Ben o haksızdır bu haksızdır demiyorum zaten hocam. Ama kart ücreti yok diyerek yapılan reklamlardan sonra devletin bankası nın da kart ücreti istemesi garip olmuş. Ayrıca kart ücretini geçtim birde hesap ekstresi için yıllık 12 TL istiyorlar. Şaka gibi

Hesap ekstresi olayını yeni gördüm yuh diyorum.

Murat boz'a verdikleri parayı milletten çıkaracaklar.

• Teğmen
      221 Mesaj
      05 Aralık 2012 22:42:51
      Ben aidat yok demedim "50 TL + kart aidatı" şeklinde bişey yok demek istedim.

Ayrıca reklamında "Kart Ücreti yok" deniyor. "Kart aidatı" ve "kart ücreti" farklı şeyler

Sözleşmede aidatlar açık bi şekilde yazıyor;

Yıllık Üyelik Ücreti: Kartların aktif olduğu yılı izleyen her yıl asıl ve ek kart sayısına göre alınır. Asıl Kart ücreti Paraf 25,00.- TL, Paraf Gold 40,00.-TL, Paraf Platinum 65,00.-TL, Parafly Gold 50,00.-TL, Parafly Platinum 75,00.- TL’ dir. Ek Kart; Paraf 12,50.- TL, Paraf Gold 20,00.-TL, Paraf Platinum 32,50.-TL, Parafly Gold 25,00.- TL, Parafly Platinum 37,50.-TL’dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fLyNeC -- 5 Aralık 2012; 22:45:50 >

4395 Mesaj
      05 Aralık 2012 22:44:59
      quote:

Alıntıları Göster

Hesap ekstresi olayını yeni gördüm yuh diyorum.

Murat boz'a verdikleri parayı milletten çıkaracaklar.

Yani toplamda 37 TL kart ücreti istiyor. Bunlara vereceğime Bonusa her yıl 50 veririm en azından bonus falan kazanıp çıkarırım aidatı. Devletin tüketici hakem heyetleri kart aidatları ile mücadele ederken, devletin bankası kart ücreti alıyor. Diğer bankalar çıkıp dese "akıl vereceğinize devlet olarak kendi bankanızın kredi kartlarından kart aidatı almayın" ne diyebilirler ki?

4395 Mesaj
      05 Aralık 2012 22:46:44
      quote:

Ben aidat yok demedim "50 TL + kart aidatı" şeklinde bişey yok demek istedim.

Ayrıca reklamında "Kart Ücreti yok" deniyor. "Kart aidatı" ve "kart ücreti" farklı şeyler

Evet hocam doğru diyorsunuz.

Kart ücreti : 1 kereye mahsus alınır.

Kart aidatı : Periyoduk zamanlarda (Genel olarak 1 yıl) alınır. Halkbankta olanda bu :)

• Yarbay
      2731 Mesaj
      05 Aralık 2012 22:47:30
      quote:

Alıntıları Göster

Yani toplamda 37 TL kart ücreti istiyor. Bunlara vereceğime Bonusa her yıl 50 veririm en azından bonus falan kazanıp çıkarırım aidatı. Devletin tüketici hakem heyetleri kart aidatları ile mücadele ederken, devletin bankası kart ücreti alıyor. Diğer bankalar çıkıp dese "akıl vereceğinize devlet olarak kendi bankanızın kredi kartlarından kart aidatı almayın" ne diyebilirler ki?

Kesinlikle katılıyorum, devlet birçok konuda kendi bankaları vasıtası ile özel bankalara göz dağı vermeli...
      Ama daha beter şeyler yapıyorlar, Bilinçsiz alan arkadaşlara geçmiş olsun bu zamandan sonra alınmaz bu kart!

• Yüzbaşı
      391 Mesaj
      05 Aralık 2012 22:47:55
      quote:

Alıntıları Göster

Hahaha parafa yönlendirmişler. Parafıda halkbankasının bir domainine onuda tekrar parafa vs. vs. :)

Ne alakası var anlamadım. Sırf bunun için firefox'dan açtım tıkladım. Normalde chrome kullanıyorum. Arada sadece google-analytics.com görünüyor yönlenirken. O da site istatistikleri için hizmet alındığından sanırım. Ekstra bir durum varsa ben göremedim.

İlk yıl kart ücreti kesin yok. İlerleyen yıllar çin duruma göre ilerlenecek. Bu yüzden sözleşmede kart ücreti yer alıyor. Ancak ilk yıl alınmayacağı da ayrıca belirtiliyor. Ekstre benim için hiç bir yerde problem olmadı. Zaten e-mail ile alıyorum. Her yerde bedava

Devletin bankası derken bu arada halka açık ve kar amacı güden bir şirketten bahsediyoruz.

4395 Mesaj
      05 Aralık 2012 22:51:15
      quote:

Orijinalden alıntı: yigit105

Alıntıları Göster

Ne alakası var anlamadım. Sırf bunun için firefox'dan açtım tıkladım. Normalde chrome kullanıyorum. Arada sadece google-analytics.com görünüyor yönlenirken. O da site istatistikleri için hizmet alındığından sanırım. Ekstra bir durum varsa ben göremedim.

İlk yıl kart ücreti kesin yok. İlerleyen yıllar çin duruma göre ilerlenecek. Bu yüzden sözleşmede kart ücreti yer alıyor. Ancak ilk yıl alınmayacağı da ayrıca belirtiliyor. Ekstre benim için hiç bir yerde problem olmadı. Zaten e-mail ile alıyorum. Her yerde bedava

Devletin bankası derken bu arada halka açık ve kar amacı güden bir şirketten bahsediyoruz.

Tamam bende almam benden kar elde etmesinler diyorum. Sizde alabilirsiniz saygı duyarım.

• Teğmen
      102 Mesaj
      05 Aralık 2012 23:05:07
      benim halkbank advantage kredi kartım var şimdi ben bugünden sonra advantage'a taksit yapan yerlerden yararlanamayacakmıyım. Yeni kredi kartının gelmesini mi bekleyeceğim.

• Binbaşı
      1127 Mesaj
      05 Aralık 2012 23:17:44
      Kart Türü Asıl Kart Ek Kart
      Paraf Klasik Ücretsiz Ücretsiz
      Paraf Gold Ücretsiz Ücretsiz
      Paraf Platin Ücretsiz Ücretsiz
      Paraf Business* 20 TL 10 TL
      *İlk yıl tahsis ücreti 50 TL olup, ek kartların her biri için 10 TL ek kart ücreti alınmaktadır.

burada yazana göre sadece business kart için geçerli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biologist -- 5 Aralık 2012; 23:20:10 >

SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL, SÖYLESEM TESİRİ YOK
    • Binbaşı
      1588 Mesaj
      05 Aralık 2012 23:18:47
      quote:

50 TL Tahsis ücreti yok dedik ama aşağıdaki sayfada var gözüküyor;
      *İlk yıl tahsis ücreti 50 TL olup, ek kartların her biri için 10 TL ek kart ücreti alınmaktadır.

http://www.parafcard.co...aniyin_ParafDunyasi.aspx >>>>Faiz oranları kısmında küçük puntolar ile gösterilmiş.

Paraf Business* için 50TL. diğer kartlar için ücret yok

bu olayda bu şekilde açıklığa kavuşmuş oldu. ilk yıl kart ücreti alınmayacak (ki bunun bir numarası yok. zaten bonus alsan, bonus için de aynı şeyi söylüyorlar. ilk yıl kart ücreti alınmıyor, hemen 2. yılın ilk ekstresinde kart ücretini yapıştırırlar) ama paraf için durum net değil şu aşamada.. sanırım halkbank karta gelen talebe göre kart ücreti alacak veya almayacak..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eranyumm -- 5 Aralık 2012; 23:31:29 >

• Yarbay
      2731 Mesaj
      05 Aralık 2012 23:21:00
      quote:

Orijinalden alıntı: eranyumm

Alıntıları Göster

yanlış yönlendirme olmuş..

Paraf Business* için 50TL. diğer kartlar için ücret yok

Evet oraya dikkat etmemişim.

• Er
      0 Mesaj
      05 Aralık 2012 23:22:41
      50 tl paraf business için geçerli, oda özellikleri farklı bir kart olduğu için

• Teğmen
      200 Mesaj
      05 Aralık 2012 23:40:45
      platinum almak için şartlar neler?

" M O T O S İ K L E T L E R İ - F A R K E D İN "
    • Yüzbaşı
      761 Mesaj
      06 Aralık 2012 00:28:15
      quote:

Orijinalden alıntı: forumland

platinum almak için şartlar neler?

hocam 0-3000 tl limitli classic 3000-10000 gold 10000+ üstü limit ise platinum

• Yüzbaşı
      905 Mesaj
      06 Aralık 2012 00:40:23
      internet şubesinden gördüğüm kadarıyla 5000 limitli classic kart göndermişler bana??? (yolda)

• Teğmen
      149 Mesaj
      06 Aralık 2012 01:02:50
      Ben başvurumu yaptım.

Şimdi ben ekstre ücreti olarak her ay 1 tl vermek zorunda mıyım?

Ya ekstre istemezsem?

• Yüzbaşı
      761 Mesaj
      06 Aralık 2012 02:03:27
      quote:

Orijinalden alıntı: greentooth

internet şubesinden gördüğüm kadarıyla 5000 limitli classic kart göndermişler bana??? (yolda)

Hocam ara gold kart göndersinler limitim yetiyor desen sıkıntı çıkarmazlar

• Er
      0 Mesaj
      06 Aralık 2012 07:08:14

quote:

Orijinalden alıntı: bekir6168

Ben başvurumu yaptım.

Ya ekstre istemezsem?

Merhaba

Daha önce halkcard advantage kartın sözleşmesinde de yer alan 1 TL ekstre ücreti bankamız tarafından tahsil edilmemektedir.

Bilginize

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      15636 Mesaj
      06 Aralık 2012 07:31:52
      quote:

Orijinalden alıntı: bekir6168

Ben başvurumu yaptım.

Ya ekstre istemezsem?

ekstre yollamak zorundalar hemde hiçbir ücret almadan ... hele bir almaya kalksın ,Tüketici Hakem Heyeti yolu açık

• Yüzbaşı
      506 Mesaj
      06 Aralık 2012 08:47:20
      yahu halen hızlı başvuruda şehir seçilmiyor siz nasıl başvuruyorsunuz

• Teğmen
      161 Mesaj
      06 Aralık 2012 09:35:47
      quote:

Orijinalden alıntı: çaylaq

yahu halen hızlı başvuruda şehir seçilmiyor siz nasıl başvuruyorsunuz

Hiç uğraşma git şubeden başvur. Boşuna zaman kaybedersin.

• Er
      0 Mesaj
      06 Aralık 2012 09:38:44
      Arkadaşlar benim çalıştığım iş bankası ve finansbankda basılı ekstreyi ücretlendiriyor. Ama email şeklinde ekstremi alıyorum hiç bir sorun kalmıyor bu ekstre işi bir şekilde ücret ödemeden zaten halledilebilir. Benim sizlere sorum paraf günüm kampanyasına başvuru yapanınız oldumu acaba.sitede

"Paraf Günüm
      Paraf ile size özel ayrıcalıkların tadını çıkarın!

Kampanyanızı ve kampanyanızın zamanını siz belirleyin, Paraf dileğinizi gerçekleştirsin. Ayda bir defa, her ay geçerli olacak, kendinize özel belirleyeceğiniz bir günde, ister %5 indirim, ister artı 4 taksit, ister 2 ay erteleme, isterseniz %50 daha değerli ParafPara kazanım fırsatı sizleri bekliyor! Üstelik her ay, aynı günde, aynı fırsattan yararlanabilirsiniz! Paraf Günüm hizmetinden yararlanabilmeniz için tek yapmanız gereken,

Belirleyeceğiniz günü,
      Yaralanmak istediğiniz kampanya kodunu ve kartınızın son altı hanesini yazıp, 3404 numarasına SMS olarak göndermeniz yeterli!

Paraf Günüm Katılım Detayları

Katılım için, Kampanya Kodu, boşluk, Kartın son 6 hanesi, boşluk, seçilen günün tarihini SMS ile 3404’e göndermeniz yeterli olacaktır. Örnek SMS Metinleri aşağıda yer almaktadır:

I 123456 5 -------> İndirim

P 123456 12 -------> Puan

T 123456 18 -------> Artı Taksit

E 123456 31 -------> Erteleme"

şeklinde anlatılan hususu dün 2 kez denememe rağmen kampanya kodu yanlış şeklinde cavap geldi benim gibi bu durumu yaşayanınız acaba varmı....

• Teğmen
      178 Mesaj
      06 Aralık 2012 10:27:04
      quote:

Alıntıları Göster

Merhaba

Halkbank yeni kredi kartı markası Paraf ile diğer markaların sunduğu ayrıcalıkların da ötesinde hizmetlerin sunulmasını hedeflemektedir.Tabiki bu hesef doğrultusunda birçok çalışma yürütülmektedir.Ama bu çalışma ve kampanyalarla ilgili 5 aralık tarihinden sonra bilgi aktarılacaktır.

5 Aralık itibariyle www.parafcard.com.tr adresinden yeniliklerimizi takip edebilirsiniz.

Bilginize ..

Ayrıcalık olarak ilk etapta aidosta olduğu gibi kazanılmış puanların silinmemesi güzel olur, puanı kazandırıp zorla harcatmakta neyin nesi. Biriken puanlar ile seyahat harcaması da yapabiliyorsak avantajlı olarak işe yarar bir kart olabilir.

• Çavuş
      69 Mesaj
      06 Aralık 2012 10:33:16
      quote:

Orijinalden alıntı: kkke_3319

Alıntıları Göster

hocam 0-3000 tl limitli classic 3000-10000 gold 10000+ üstü limit ise platinum

merhaba benim daha önce halkavantajım vardı limit 10 binin üzerinde ama klasik gelmiş.. hoş cok kullanacagımı sanmıyorum. sadece ciddi %15 20 li kampanyaları olursa kullanırım.. ama halkbank ı taktir etmek gerekir heasp işletim ücrerti internetten eft ücrei gibi ücretler kesmiyor.. bu önemli bende

• iOS Beta Kullanıcısı
      801 Mesaj
      06 Aralık 2012 10:37:45
      quote:

Orijinalden alıntı: yigit105

Alıntıları Göster

Bir deli kuyuya bir taş atmasın aman Sözleşmenin neresinde tahsis ücreti yazıyor hocam, ben ctrl+f yaptım aradım tüm tahsis kelimelerini bulamadım? Kart ücreti ilk yıl yok. İkinci yıl için sözleşmede yıllık üyelik ücreti var, ama genel müdür ucu açık bırakmış durumda ikinci yılı da. 50 TL diye net bir ücret de yok. 25'den başlayıp 75'e kadar gidiyor. Hele "50TL+ kart aidatı" büyük hayal gücü olmuş afedersin.

Forumda biri "tahsis ücreti" yazdı oradan devam ediyoruz gibi geldi bana

Kiminin kartı hemen kuryede kiminden şubeye gitmesi istenmiş. Demek ki kişinin durumuna göre bazı farklılıklar oluşuyor. Benim bildiğim her bankada da bu böyledir.

Kişiye özgü benzer bir sürü durum var. Bir bankada ki limitiniz bile ötekini etkiler mesela. Çok görüyoruz vay efendim bilmem ne bank bana 50bin limit verdi öteki 500TL verdi diye şikayetleri. Halbuki biri 50bin ile tüm bankalardan müşterinin alabileceği limiti doldurduğu için, diğeri verememiş oluyor. Eskiden böyleydi kural hala değişmediyse

Kartın başkalarında olmayan özellikleri olduğu genel kabul görmüş durumda sanırım. Her ay da başka bir özellik daha eklenecek denmiş. Bankaların ana sayfalarında bütün bankacılık işlemlerinin ücretleri de yazıyor. Herkes için hayırlı seçimler olsun ne diyeyim.

Burası SıcakFırsatlar başlığı, okuyanların tamamı bu fırsatları takip edip değerlendirmek isteyenlerden oluşmasına rağmen, ilgili fırsatta bahsi geçen firmaları kraldan çok kralcı mantığıyla savunanların amacı nedir merak ediyorum. Burada yaşadıklarımızı yazıyoruz, ki ilgilenen arkadaşlar bu durumları önceden bilip ona göre hareket etsin diye, biri çıkıyor "vay efendim yok öyle değil böyle değil, yanlış biliyorsunuz, bu şirket süperdir, hata varsa sizindir" Anladık, bu firmalarda çalışıyorsunuz (sanırım), savunma ihtiyacı hissediyorsunuz, ne güzel. Ama firmanızı gerçekten seviyorsanız, böyle şikayet sahiplerinizi suçlayıp yanlışları görmezden gelerek değil, yazılan şikayetleri inceleyip gerçekten düzeltmeye çalışarak, gelen her müşteri yorumuna değer verip saygı duyarak gösterin sadakatinizi. Firmanın büyüklüğü ve kalitesi; eleştiri kabul edebilmesi ve bunları objektif bir şekilde değerlendirebilmesi ile ölçülür! Bakınız HalkParaf nickli arkadaş ne kadr saygılı, düzeyli bir şekilde yardımcı olup, yol gösteriyor, bilgi veriyor.

• Teğmen
      178 Mesaj
      06 Aralık 2012 11:42:51
      Sitelerinde "Kredi Kartından ücretsiz Otomatik Kira, Aidat ve Eğitim Ödemeleri" diye bir başlık koymuşlar. Sondan birinci madde çok manidar:

Bankamız kredi kartları ile yapılacak ödemeler için ek faiz ücreti alınmayacaktır. Her ay ödemesi gerçekleşen tutar üzerinden %1 oranında komisyon ve 1 TL sabit işlem ücreti alınacaktır.

Madem ücret alacaksın, başlığa öyle yazma. (Soldaki linkte yazıyor)

• Er
      0 Mesaj
      06 Aralık 2012 12:50:44
      •Bankamız kredi kartları ile yapılacak kira/aidat/eğitim ödemeleri için herhangi bir faiz ücreti,komisyon ve sabit işlem ücreti alınmayacaktır

• Teğmen
      178 Mesaj
      06 Aralık 2012 13:06:17
      quote:

Orijinalden alıntı: trofik

•Bankamız kredi kartları ile yapılacak kira/aidat/eğitim ödemeleri için herhangi bir faiz ücreti,komisyon ve sabit işlem ücreti alınmayacaktır

Mesajı yazdığım vakit, sitede aynen bu şekilde yazıyordu. Güncellemişler

• Yarbay
      5170 Mesaj
      06 Aralık 2012 13:19:56
      TCKN no ile 3452'ye mesaj göndermeyin mümkünse.

2 defa gönderdim, her ikisinde bakiyemden düştü ve AVEA'dan servise ulaşılamıyor mesajı geldi.

Dolandırıcılık resmen.

• Onbaşı
      39 Mesaj
      06 Aralık 2012 13:26:08
      Sitedeki hızlı başvuru çalışmaya başlamız.

Nobody is Perfect and I'm Nobody!
    • Onbaşı
      23 Mesaj
      06 Aralık 2012 13:39:51
      Bana bugun kart geldi hesap kesim tarihi 07.12.2012 yazıyor şifrede gelmedi hesap kesim yarın kesilirse ben yararlanamayacakmıyım bu işten şifre alsam bile sözleşme ulaşmadıgı için bu işlem gercekleşmiyor

• Teğmen
      178 Mesaj
      06 Aralık 2012 13:46:36
      quote:

Orijinalden alıntı: serkan9842

Bana bugun kart geldi hesap kesim tarihi 07.12.2012 yazıyor şifrede gelmedi hesap kesim yarın kesilirse ben yararlanamayacakmıyım bu işten şifre alsam bile sözleşme ulaşmadıgı için bu işlem gercekleşmiyor

İşlem yapmadığınız için ekstre kesilmeyecek. Bakiye yoksa ekstre kesilmez. İlk ekstreye indirim var.

• Onbaşı
      23 Mesaj
      06 Aralık 2012 14:16:50
      quote:

Orijinalden alıntı: S0NADAM

Alıntıları Göster

İşlem yapmadığınız için ekstre kesilmeyecek. Bakiye yoksa ekstre kesilmez. İlk ekstreye indirim var.

teşekkurler ustad.Bu internetten yapılan alışverişlerde ilk sözleşmeye göre geçerli değilmi

• Yarbay
      13296 Mesaj
      06 Aralık 2012 14:44:54

quote:

Orijinalden alıntı: S0NADAM

Alıntıları Göster

dediğiniz halk bank için mi uygulanıyor başka bankalar mi? çünkü halk bank bu kampanya yüzünden böyle bir uyaniklik yoluna girmiş olabilir

• Teğmen
      120 Mesaj
      06 Aralık 2012 15:53:19
      quote:

Orijinalden alıntı: greentooth

benim halkbankasında hesabım, müşteri numaram yok, hiç olmadı

paraf carta başvurdum internetten. peki nasıl göreceğim paraf kart gönderip göndermediklerini?

kimlik no.dan mı cep tel no.dan mı ? nereden gireceğiz paraf kart sitesinde sorgulama linki var mı?

4440400 den kimse bilmiyor pek cahiller

mutlu günler iyi forumlar
    • Binbaşı
      1588 Mesaj
      06 Aralık 2012 16:09:26
      bu soru daha önce cevaplanmıştı. ekstre kesilmesine az bir gün kaldıysa kartı hiç kullanmayıp hesap kesim tarihini beklemek gerekiyor. doğal olarak harcama olmadığı için kampanya sonraki ekstreye kalıyor.

• Uzaklaştırılmış 3 gün cezanın, 2 gün 2 saat 32 dakika kadarı kaldı.
      06 Aralık 2012 16:47:20
      bu paraf denen ne avantajı olduğu belirsiz kart için halkbankın harcadığı reklam paralarına şok oldum. yazık

bu kadar uzun ve bu kadar alakasız bir reklam kampanyası izlememiştim. heralde 7-8 şuba açarlardı bu masrafla.

cnbce de ve büyük kanallarda reklamın saniyesi on bin dolar civarında

• Binbaşı
      1419 Mesaj
      06 Aralık 2012 16:59:30
      quote:

Orijinalden alıntı: sioux

bu paraf denen ne avantajı olduğu belirsiz kart için halkbankın harcadığı reklam paralarına şok oldum. yazık

bu kadar uzun ve bu kadar alakasız bir reklam kampanyası izlememiştim. heralde 7-8 şuba açarlardı bu masrafla.

Saniyesi 10bin $ olan bir TV yok. Biraz abarttınız sanki...

2015 BMW 320 ied 40th year edition, Macbook Pro Retina 15" 2.2 ghz 2015, Macbook Air 13.3 1.7 ghz 2012, Thunderbolt Cinema Display 27", IPAD Pro 9.7" Silver. IPAD Mini 2 Retina White, Iphone 6 Plus Space Gray, Ipod Nano 6th gen., SONY VAIO F11S, PS3 PAL 60GB, Canon EOS 550D, Kindle 4th, Traxxas Summit TQi, Samsung 46F8000, Yamaha R-N500, DALI IKON 6, Ismartalarm, Philips Hue, Eve Room, Eve Door, Eve Energy.
    • Uzaklaştırılmış 3 gün cezanın, 2 gün 2 saat 32 dakika kadarı kaldı.
      06 Aralık 2012 17:38:49
      quote:

Orijinalden alıntı: gbriel

Alıntıları Göster

Saniyesi 10bin $ olan bir TV yok. Biraz abarttınız sanki...

Hocam prodüksiyon ajansa verilen ücretler sanatçılara dansçılara verilen gibi sair ücretler ile saniyesi bu rakamları dahi geçebilir şu linkten

http://www.uludagsozluk.com/e/11363993/

bile bir fikir sahibi olmak mümkün 108 saniyelik bu "bence bir yatırım faciası" olan filmde gün içi piyasa ekranı, cnbce gibi pahalı kanalları hesaba katmaz isek dahi döngü başına 45,000 tl civarında masraf.

Ve bu kartın bilinen hiçbir özelliği yok filme bakınca "ben bu kredi kartını neden allayım?" cevabı yok. reklam kampanyasının konu ve müşteriye fayda ile alakalı bir kredi kartı tanıtımı ile alakası yok sadece birilerinin cebi fena halde doldurulmuş piyasa canlandırılmış.

neyse sonuçta cebimizden çıkmıyor fakat dikkat çekici bir husus

• Yüzbaşı
      315 Mesaj
      06 Aralık 2012 17:41:16
      quote:

Alıntıları Göster

Merhaba

Bilginize

hocam merhaba.bende de paraf klasik var.kampanyadan faydalanamıyoruz bu yüzden yeni kartta başvuracağım.ayrıca cumartesi yuzde 25 olayı guzele benzıyor bu yüzden platinium verirlerse alacağım.yoksa almıyacağım.merak ettiğim ben maaş anlaşmalıyım bizden bildiğim kadarıyla aidat alınmıyor veya ben hiç dikkat etmedim.bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.
      ayrıca cok ıvır zıvır belge isterlerse de almıyacağım.

ayrıca sözleşmede ki kayıp vs. durumlarda kart yenileme ücreti yılık aidat ücreti.bugune kadar bir kaç sefer kart değişikliği yaptırdım ama böyle bir ücret uygulaması da hatırlamıyorum.

ayrıca yeni kartla sanırım kampanyadan faydalanabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmekoz -- 6 Aralık 2012; 17:42:40 >

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      06 Aralık 2012 17:47:59
      bir bankacı olarak söylüyorum 3 tane devlet bankasının toplam kredi kartı sayısı yaklasık 11 milyon civarında yani suan kullanılan yada var olduğu düşünülen kredi kartı sayısının 5 te 1 hatta suan ki durumlar bu oran daha da fazla olabilir 4 te 1 gibi acaba bu bankalar bir araya gelip bir marka oluşturamazmıydı evet oluştururdu hemde cok güzel oluştururdu ancak hem halk hemde vakıfbank için özelleştirme olacağı için böle bir şeye girmedi devlet baba kolay olan yolları secti bu kart programlarına girmeden malasef kartlardan pek birşey olmaz arkdaslar umarım yanılırım

• Yarbay
      13296 Mesaj
      06 Aralık 2012 17:50:33

quote:

Orijinalden alıntı: h!j@cker

bir bankacı olarak söylüyorum 3 tane devlet bankasının toplam kredi kartı sayısı yaklasık 11 milyon civarında yani suan kullanılan yada var olduğu düşünülen kredi kartı sayısının 5 te 1 hatta suan ki durumlar bu oran daha da fazla olabilir 4 te 1 gibi acaba bu bankalar bir araya gelip bir marka oluşturamazmıydı evet oluştururdu hemde cok güzel oluştururdu ancak hem halk hemde vakıfbank için özelleştirme olacağı için böle bir şeye girmedi devlet baba kolay olan yolları secti bu kart programlarına girmeden malasef kartlardan pek birşey olmaz arkdaslar umarım yanılırım

ziraat maximumdan buna geçiş yapsın hiç avantajı kalmadı sadece akaryakıt veriyor maximum

• Yarbay
      7375 Mesaj
      06 Aralık 2012 18:07:07

quote:

Orijinalden alıntı: sioux

vergiden düşüyorlar reklam masraflarini

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      06 Aralık 2012 18:18:26
      quote:

Orijinalden alıntı: inexo

Alıntıları Göster

ziraat maximumdan buna geçiş yapsın hiç avantajı kalmadı sadece akaryakıt veriyor maximum

suan türkiyede kart programları ciro ve karlılıklarına bakarsanız zaten bonus ve world haricindeki programların hem kampanyalarının hemde avantajlarının fazla olmadığını görürsünüz zaten bu iki program kart ciro ve sayısında suan toplam hacmin yarısından fazlasını oluşturuyorlar tükiyede toplam 30 milyona yakın bonus ve world card var ama ziraat halk ve vakıfbank bir birleşme içine giremediler girselerde suan en büyük 3. program olmaları zor değildi hatta bun bir kaç küçük ölçekli özel banka bile dahil edilip sayı büyütebilirdi sözün özü su ki halk bank bir yola girdi umarım basarılı olurlar ancak ben pek sanmıyorum rekabetin acımasız olduğu bu sektörde öle tek basına mücadele etme sansı cok az

• Yüzbaşı
      315 Mesaj
      06 Aralık 2012 20:39:52
      quote:

Orijinalden alıntı: elmekoz

Alıntıları Göster

hocam merhaba.bende de paraf klasik var.kampanyadan faydalanamıyoruz bu yüzden yeni kartta başvuracağım.ayrıca cumartesi yuzde 25 olayı guzele benzıyor bu yüzden platinium verirlerse alacağım.yoksa almıyacağım.merak ettiğim ben maaş anlaşmalıyım bizden bildiğim kadarıyla aidat alınmıyor veya ben hiç dikkat etmedim.bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.
      ayrıca cok ıvır zıvır belge isterlerse de almıyacağım.

ayrıca sözleşmede ki kayıp vs. durumlarda kart yenileme ücreti yılık aidat ücreti.bugune kadar bir kaç sefer kart değişikliği yaptırdım ama böyle bir ücret uygulaması da hatırlamıyorum.

ayrıca yeni kartla sanırım kampanyadan faydalanabiliriz.

hocam dayanamadım m.h. aradım.bizim gibi kartı olanlar kampanyadan faydalanamıyormus.ilk kez halkbank kredi kartı alman gerekiyormus.ayrıca paraf platiniuma da restoranlardaki yuzde 25 indirim olayıda paraf anlaşmalı yerlerde oluyormus.oda cazip gelmedi.dun bir bugun iki (cuk oturdu :) ) kac yerle anlaşmaları var ki.

ayrıca 2 yıl kart ücreti yokmuş ve maaş anlaşmalılardan da hiç almıyorlarmış.
      su aşamada elinde kartı olanlara yüzde 5 indirimi dısında cok iyi bir kampanya yok.oda umarım her yerde gecıyordur.yoksa oda bos.
      ama hiç kartı olmayanlar için ilk ektre kampanyası ve kart ücreti olmamasından dolayı alınıp beklenebilir diye de düşünüyorum.

• Er
      0 Mesaj
      06 Aralık 2012 21:07:39

quote:

Orijinalden alıntı: doktorx10

Alıntıları Göster

merhaba benim daha önce halkavantajım vardı limit 10 binin üzerinde ama klasik gelmiş.. hoş cok kullanacagımı sanmıyorum. sadece ciddi %15 20 li kampanyaları olursa kullanırım.. ama halkbank ı taktir etmek gerekir heasp işletim ücrerti internetten eft ücrei gibi ücretler kesmiyor.. bu önemli bende

Merhaba

444 0 400 Dialog servisimizden platin kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bilginize

• iOS Beta Kullanıcısı
      801 Mesaj
      06 Aralık 2012 21:31:38
      Başladığım işi bitirmeden bırakamıyorum malesef, huyum kurusun, kart bugün geldi. Ama malesef bilgilerim halen güncellenmemişti, o yüzden battı balık yan gider deyip kalktım gittim yine şubeye, ama bu sefer kendi şubeme. Şimdi buraya asıl yazma amacım şu, malesef bu güzide bankamızın hizmet kalitesi bakımından çok büyük eksiklikleri var o yüzden başvuru sonrası mütemadiyen şubeye çağrılıyor veya sıkıntı yaşıyorsunuz kartı alana kadar. O yüzden, bundan sonra başvuracaklar için belki bir kılavuz niteliği taşır, faydası olur diyerekten neler gerektiğini aşama aşama yazayım istedim. Yazacaklarım sadece internet üzerinden yapılacak başvurular içindir, ancak istenen belge ve işlemler her türlü başvuru için geçerli ve gereklidir.
      1- İnternet üzerinden başvuru yapılır.
      2- Akabinde başvurunuz onaylanmış ise sms bilgisi gelir. sonraki birkaç gün içerisinde de önce telesekreter tarafından aranır ve bazı kimlik bilgileriniz istenir başvurunuzu teyit etmek için. Sonrasında da MH temsilcisi tarafından aranırsınız, kimlik bilgileriniz alınır. Ayrıca kartınızın bağlı olacağı bir şube seçmeniz istenir. Size en yakın, en kolay ulaşabileceğiniz şubeyi seçin mutlaka! Burası çok önemli! Bitince MH temsilcisine sorduğunuzda herşey tamam başvurunuz alındı kartınız birkaç günde gelecek der. Ama kazın ayağı öyle değildir, sözleşme imzalamak ve daha birçok şey için şubeye gitmek zorundasınızdır.
      3- Sonraki günlerde kartınızın akıbetini sormak için telefon açtığınızda MH size der ki, bilgileriniz eksik (büyük ihtimal anne kızlık soyadı), o yüzden bilgi veremyiz deyip şubeye gitmenizi söyleyecek. O yüzden siz 2. basamaktaki işlemlerin ertesi günü, yukarıda seçmiş olduğunu şubeye gidin. Sakın ola başka şubeye gitmeyin!!! Çünkü başka şubelere ait olan kart müşterilerinden gelen bilgi güncellemeleri, verilen şube tarafından sisteme girilmeyip biriktiriliyor ve haftada 1 kez topluca bağlı şubelere gönderiliyormuş. Bağlı olduğunuz şubeye giderseniz, biraz da şubedeki bireysel yetkili arkadaşla muhabbet yapınca hemen yapılıyor güncelleme. Başka şubeye gitmek boş yere zaman kaybı yani.
      4- Artık bağlı olduğunuz şubedesiniz. Kimlik fotokopinizi faksla göndermiş olsanız da yeniden verin, alsınlar. Sözleşmenizi imzalayın, bilgilerinizi verin. Bu arada bir sürpriz daha yaşayacaksınız, şubede hesabınız olması gerektiğini açılması gerektiğini öğreniyorsunuz. Ama ben sadece kartı kullanacam deyip nefesinizi boşa tüketmeyin, illa ki açılacak o hesap. Peki açın o zaman diyorsunuz, tamam ama bunun için de hesaba küçük bir bakiye yatırmanız gerekiyor deniyor. İçinizden hay sizin kartınıza da, parafınıza da, hesabınıza daaaa.... diye saydırırken tamam diyorsunuz tamam yapın işlemi aşağıdan yatırırım ben. İçimden diyorumki "ulan madem rakam önemli değil kıllığına 1 kuruş yatıracam gişede" diye fantazi kurarken yetkili arkadaş bi 10 TL verseniz yeter diyor. Boş boş bakarak, tamam ulan tamam deyip soyunmaya başlıyorsunuz, pardon cüzdan bi 10 TL lik çıkarıp veriyorsunuz. Merak etmeyin para hesapta kalıyor, geri alabilirsiniz. Peki bu şimdi hesapta kalacak, gece sistem yutmaz mı bunu hesap işletim ücreti falan diye sordum, yok dedi yetkili "bizde 3 aylık süre sonunda toplu alınır, yani bişey olmaz, yarın geri çekebilirsiniz dedi, güvendik verdik bakalım. Birçok kez sordum bakın şu ana kadar delirmedim ama ne gerekiyorsa gelmişken alın, bir daha çağırırsanız cinnet çıkar dedim. İnternet şifresi de istiyorum dedim onun için de birkaç imza daha attım. İnternet şubesi şifresini mutlaka almanızı tavsiye ederim! Tamam mı dedim artık internet üzerinden şifremi alabilir miyim diye sordum evet dedi tamamdır. Toplamda 10 dk lık bir imza bilgi doldurma vs faslından sonra çıktım şubeden.
      5- Geldim işyerime, oturdum bilgisayar başına açtım siteyi şifre almak için, kartla girişi seçtim, bilgileri girdim, "Kart bilgilerinizde hata var, şubenizi veya 4440400 ü arayın" yazdı. Aha cinnet geldi gelecek, şubedeki yetkili direk telefonunu vermişti gerekirse arayabilirsiniz diye. Aradık aradık cevap yok, 4440400 ü aradım dedim böyle böyle, ne iş? Önce kart şifresi ve AloDiyalog şifresi almanız lazım dedi, dıt dıt dıt tuşladık falan tamamdır, o da bitti. Ardından bir daha denedim internet şifresi almayı, YARABBİM ŞÜKÜRLER OLSUN sonunda aldık.
      6- Açtım baktım inceledim biraz internet şubeyi, ilk girişimde explorer dondu kaldı, menülere tıklıyorum açılmıyor, pencereyi kapatmak istedim olmadı, zorla kapattım. Yeniden girdim internet şubeye, baktım ekstre kesim tarihi uymuyor, değiştireyim dedim baktım ettim bulamadım değiştirecek bir yer. Yine 4440400 ü aradım sordum, nasıl değiştirecem bunu? Dedi ki siz yapamıyorsunuz, bize söyleyeceksiniz biz değiştireceğiz! Hayır hayır, artık şaşırmıyor ve dumur olmuyorum, alıştım. İyi dedim, hamama girdik ya tam kaşar olduk artık, verdim şu tarih yapın dedim değiştirdik.

Atlayıp unuttuğum bir şey yoktur umarım, artık kıssadan hisse hesabı, isteyen okur ona göre hazırlık yapar. Bu arada limit 3-10bin TL arası ise Gold kart denmiş ama bana gelen 5,000 limitli normal kart, niyeyse artık. Neyse çok da önemli değil, 100 TL mi aldıktan sonra %25 indirim kampanyası benzeri olmazsa hayatta kullanmam. Restoran indirimi de max 25 TL imiş zaten, pek bi işe yaramaz. Bütün bu yaşadıklarım arasında en çok dikkatimi çeken ve aklımın almadığı şey ne oldu biliyor musunuz? Gittiğim şube şehrin merkezinde, çarşının ortasındaki çok eski bir şube, saat 16:30 civarı gitmiştim, Allah sizi inandırsın şubede bir tane bile müşteri yoktu! Sevinsem mi korksam mı bilemedim. 15 yıldır bankalara girer çıkarım, hayatımda böyle bir şube görmedim. Korku filmi sahnesi gibi, sadece personel bulunan boş bir banka şubesi! Sıradışı! Benim bildiğim insanlar, sabah erkenden banka açılmadan kapı önünde birikip bekleşir, açılınca hücum eder sonra 17:30 da kasa kapanana kadar da içerden müşteri eksik olmaz. Neyse, üst kata çıktım baktım, bura da aynı, kimsecikler yok. Personel, tıkır tıkır bişeyler yapıyordu, beni görünce "Aaa müşteri geldiii" der gibisinden baktılar. Evet evet, önerimi tekrar ediyorum, ne yapıp edip çalışma çağındaki yeni mezun gençlerinize burada iş bulmaya bakın, hayatı kurtulur, ömür boyu size duacı olur. Bu arada, bu banka nezdinde çalışan tüm saygıdeğer çalışanları tenzih ediyorum, yazdıklarım sadece eleştiri amaçlıdır. Sonuçta bu banka milli bir değerimizdir ve daha kaliteli hizmet vermesini istemek ve eleştirmek, her Türk vatandaşı gibi benim de hakkım ve görevimdir. Diğer bir sonuç da, bu 100 TL, (mesleki kazancı saymaksak) hayatım boyunca almak için en çok uğraştığım 100 TL olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marjinal01 -- 6 Aralık 2012; 21:39:16 >

• Er
      9 Mesaj
      06 Aralık 2012 21:55:16
      yazmayim yazmayim dedim dayanamadım bu sorularin cevabını bilen beri gelsin
      1 arkadaş siz nerde ne taksidi yapiyorsunuz taksit yapmanız kaç yıl sürecek
      2 eskiden kart sahibi olanlar advantage ozeligide olmadığını gozonunde bulundurarak yenilere verdiginiz 100 tl de olmadan kullanmaya devam edecek mi
      3 advantage özelliği bazı kampanyaları yapmamızı engelledi deniyor advantagenin normal kampanyalarıni mesala yenicarsim kampanyasından kazanılan puanları sıkıntısız yuklediniz mi
      bu üçünün cevabını istiyorum

• Teğmen
      161 Mesaj
      06 Aralık 2012 22:06:16
      @Marjinal01

Hocam çok güzel açıklamışsınız tebrik ederim. Bende internetten başvurdum, kartım onaylandı. Şubeye çağırdılar bir yığın evrak ve sözleşme imzaladım, kimlik fotokopisi ve anne kızlık soyadı aldılar.. Bir hafta oldu kart hala incelemede olarak görünüyor. Artık müşteri hizmetlerini aramıyorum çünkü sinirlerim bozuluyor. Neyin incelemesi anlamak mümkün değil. Özelleştirmeye karşı bir insanım fakat bazı işlerden devletin elini çekmesi gerektiği aşikar.

Sayfa:   <<     < önceki   7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16   sonraki >     >>
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.