Şimdi Ara

Sony Vaio Duo 11 Kullanıcılar Kulübü ::::::::::::::::::::::::::: (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
481
Cevap
14
Favori
54.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: celly

Merhaba arkadaslar garanti kagidini ve cozumunu bulamadigim icij sizden yardim istiyorum leptopu actigim zaman normal calisiyo isiklari yaniyo ama ekran goruntusu yok bozuldu mu yoksa tuslarla baska yerlere mi bastim bilmiyorum

Cozebildiniz mi sorun neymiş? Bende de oldu bir kere ve ekranin isigini kısmış olduğumu farkettim. Boylece halletmiş oldjm.

• Arkadaşlar benim bir sorunum var. Vaio Duo 11'imle takilirken fare imleci bir anda sol üst köşeye gidiyor ve tikliyor tarayici ya da uygulamada aninda geri gidiyor boyle olunca. İnternette gezerken geri gitmeleri sık yasiyor yani. Bu olay sizde de var mi, sorun ne olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onuryildirim -- 19 Ocak 2014; 14:43:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onuryildirim

quote:

Orijinalden alıntı: celly

Merhaba arkadaslar garanti kagidini ve cozumunu bulamadigim icij sizden yardim istiyorum leptopu actigim zaman normal calisiyo isiklari yaniyo ama ekran goruntusu yok bozuldu mu yoksa tuslarla baska yerlere mi bastim bilmiyorum

Cozebildiniz mi sorun neymiş? Bende de oldu bir kere ve ekranin isigini kısmış olduğumu farkettim. Boylece halletmiş oldjm.

Yok hayir bulamadim dusme falan olmadi zaten ayda bi aciyordum ekran nerden kisiliyor ki :)))

• Arkadaslar acildigi zaman ilk logosu gorunuyor yani ekraninda problem yok sanirim devami ise karanlik :))

• 14 ay daha garantili 2 ay daha kaskosu bulunan mediamarktten alinma Sony vaio duo 11'imi satmayi düşünüyorum. Düşünen varsa ulaşabilir.

• Arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım.Bu cihaz ile ilgili sormak stediğim birşey var. SSD disk dışında başka bir sata ekleyemezmiyiz.Yani sistem SSD ile çalışssın ama verileri Sata ya saklamak için. SSD diye güven olmaz ne olur ne olmaz. Windows C:/ SSD üzerinden Veriler de D:/ disk üzerinde olabilirmi. Bu cihaza eklenebilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KainaN

Arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım.Bu cihaz ile ilgili sormak stediğim birşey var. SSD disk dışında başka bir sata ekleyemezmiyiz.Yani sistem SSD ile çalışssın ama verileri Sata ya saklamak için. SSD diye güven olmaz ne olur ne olmaz. Windows C:/ SSD üzerinden Veriler de D:/ disk üzerinde olabilirmi. Bu cihaza eklenebilir mi ?

Yok malesef eklenemez
  • selam arkadaslar yenı katıldım ben ve sızden bır konuda yardım ıstıyorum sony den bır ultrabook bılgısayar almak ıstıyorum ama karar veremıyorum almak ıstedıgım model su VAIO DUO SVD13217PTB 4900 tl
    intel core i7.8gb ram.256 ssd dısk. ekran karı ıntel hd 4400. benım takıldıgım nokta bu tumlesık bır ekran kartına sahıp makına yuksek bır grafıge ıhtıyacım yok aslında ama cızım de yapıyorum aynı anda bırkac guclu program calısıyor olucak acaba benı uzermı dıye dusunuyorum bılgısı olan bu konuda lutfen benı bıraz aydınlatabılrmı.. sizce almalımıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KainaN

Arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım.Bu cihaz ile ilgili sormak stediğim birşey var. SSD disk dışında başka bir sata ekleyemezmiyiz.Yani sistem SSD ile çalışssın ama verileri Sata ya saklamak için. SSD diye güven olmaz ne olur ne olmaz. Windows C:/ SSD üzerinden Veriler de D:/ disk üzerinde olabilirmi. Bu cihaza eklenebilir mi ?

Hoşgeldin .

Sata USB3.0 adaptorü ile elindeki mevcut SATA hardisklerini kullanabilirsin.

Bir de eSATA var . Notebooklarda USB portuna entegre edilmiş ( hibrit ) olanı da var . Böyle bir cihazsa sanırım USB 3.0 varsa eSATA pek gerek görülmemiş sanırım adaptörlerle çözümü var.

Sata ile USB 3.0 li harici diskler performans açısıdan pratikte pek bir fark yoktur. USB 3.0 da harici bir güç kaynağa ihtiyaç yoktur ama eSATA veya SATA lı harici bir hardisk için ayrıca güç kablosu ile güç gerekeceğindne SATA eSATA ultrabook tablet gibi hybrit cihazlarda pek pratik değildir anlamlı da değildir.

SSD harici hardiskler USB 3.0 ise kopyalama ve yazma hızları dehşet hızlı olmaktadır .

SSD ler de HDD ler gibi sanal olarak 2 ye veya istediğin adede kadar bölünebilir .

Windows altında da bunu yapabilirsin ... En mantıklısı temiz kurulum yaparken bölmek .

Her halukarda SSD depolama arşiv için mantıklı değil. Onun yerine Sata yerine USB 3.0 lı bir harici hardisk almak en akıllıcasıdır.

SSD ler aslında en güvenilir malum hareketli parçaları yok veri kaybı HDD lerden çok çok daha düşüktür.

Bir çıkıntı filan olmasın diyorsan Sony Memory Stick ler veya SDXC SDHX SD hafıza kartları da depolama amaçlı kibar çözüm sayılabilir ( hız ve kapasite açısından vasat olsalar da ) ...

Mevcut ethernet bağlantısı ilede ortak bir ağda dosyalarınızı depolayabilir erişebilirsiniz ...

Görüldüğü üzere istenirse çözümler var.

• quote:

Orijinalden alıntı: lightjj

selam arkadaslar yenı katıldım ben ve sızden bır konuda yardım ıstıyorum sony den bır ultrabook bılgısayar almak ıstıyorum ama karar veremıyorum almak ıstedıgım model su VAIO DUO SVD13217PTB 4900 tl
    intel core i7.8gb ram.256 ssd dısk. ekran karı ıntel hd 4400. benım takıldıgım nokta bu tumlesık bır ekran kartına sahıp makına yuksek bır grafıge ıhtıyacım yok aslında ama cızım de yapıyorum aynı anda bırkac guclu program calısıyor olucak acaba benı uzermı dıye dusunuyorum bılgısı olan bu konuda lutfen benı bıraz aydınlatabılrmı.. sizce almalımıyım?

Cizimden kastin nedir AUTOCAD mi yoksa dijitallestirici kalemle mi ?

digitallestirici kalem icinse Surface Pro 3 daha mantikli malum en boy orani daha makul ve daha yuksek cozunurluk var .
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

quote:

Orijinalden alıntı: lightjj

selam arkadaslar yenı katıldım ben ve sızden bır konuda yardım ıstıyorum sony den bır ultrabook bılgısayar almak ıstıyorum ama karar veremıyorum almak ıstedıgım model su VAIO DUO SVD13217PTB 4900 tl

Cizimden kastin nedir AUTOCAD mi yoksa dijitallestirici kalemle mi ?

digitallestirici kalem icinse Surface Pro 3 daha mantikli malum en boy orani daha makul ve daha yuksek cozunurluk var .

cızım AUTOCAD degıl şoyle anlatayım cok degıl ama bıraz daha basıtı dıyebılırız ama 3D bır cızım programı ozellıkle dijitallestırıcı kalemle ısım yok yanı cızım asamasında ısım yok ama aldıgım pc dokunmatık olmak zorunda cunku cızım harıcı bırde baska bır program daha var burda ıhtıyacı oluyor dokunmatıge. dolayısıyla almak ıstedıgım pc hem yuksek donanımlara sahıp olucak hem kaba olmayıp zarıf olucak hemde dokunmatık ekran. 1 aydır bakıyorum sony SVD13217PTB aradıgım ozellılere en yakın bunu gordum dedıgım gıbı kafama takılan tek nokta harıcı ekran kartı olmayısı bu konuda da cok bılgım olmadıgı ıcın benı uzermı dıye endıselenıyorum cunku az para vermıyorum. SURFACE e baktım ama o cok bı tablet havasında gıbı:) begenemedım pek

bu arada tesekkurler

• arkadaşlar selam.uzun süre oldu yine de yazayım.vaio duo 11 svd1225pdb modeline format attım yer kazanmak istiyordum.bir de gereksiz bazı sony uygulamaları gitsin istedim.ancak şimdi sorunlar yaşıyorum recovery dosyalarını sildim.artrage ve anynote ve gps programları silindi geri yükleyemiyorum.google ın gps modülü vardı ama hiçbir yerde bulamıyorum.wifi bağlantısında da sıkıntı çekiyorum ki zaten aldıgımdan beri zayıftı öyle güclü bi bağlantısı yoktu ya da ben yapamadım.şimdi nasıl ulaşabilirim bu zımbırtılara bilen var mı acaba.Kanada malı olarak gözüküyor bu model ve kendi driver sayfalarında sadece program updateleri var programların kendisi yok.nasıl kurabilirim acaba ? ayrıca boot ettikten sonra pc biostan okumadı windows um kaçak gözüküyor bunu nasıl düzeltebilirim gerekirse baştan kurcam bilen varsa söylerse memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ViRüS84

arkadaşlar selam.uzun süre oldu yine de yazayım.vaio duo 11 svd1225pdb modeline format attım yer kazanmak istiyordum.bir de gereksiz bazı sony uygulamaları gitsin istedim.ancak şimdi sorunlar yaşıyorum recovery dosyalarını sildim.artrage ve anynote ve gps programları silindi geri yükleyemiyorum.google ın gps modülü vardı ama hiçbir yerde bulamıyorum.wifi bağlantısında da sıkıntı çekiyorum ki zaten aldıgımdan beri zayıftı öyle güclü bi bağlantısı yoktu ya da ben yapamadım.şimdi nasıl ulaşabilirim bu zımbırtılara bilen var mı acaba.Kanada malı olarak gözüküyor bu model ve kendi driver sayfalarında sadece program updateleri var programların kendisi yok.nasıl kurabilirim acaba ? ayrıca boot ettikten sonra pc biostan okumadı windows um kaçak gözüküyor bunu nasıl düzeltebilirim gerekirse baştan kurcam bilen varsa söylerse memnun olurum.

Windows 8.1 OEM multi edition iso larini internetten bulursan fat32 olarak bicimlendirilmis usb bellek ile ( USB 3.0 tavsiyedir ) kurulum yapilir .

Urun anahtari UEFI denen eski surumu ile hitap edersek BIOS unda gomulu olan urun anahtari windows kurulurken gorecektir .

Gormeme durumu w8.1 de olsa da generic urun anahtari core edition girilerek cozulur . Sonra aktivasyonda OEM urun anahtari UEFI den okuyarak degisecek.

UEFI ye gomulu urun anahatari nosu degismez . Sonradan korsan windows yuklense de orjinal windows oem kurulum iso lari ile her zaman lisansli kendi orjinal ama temiz olarak yukleme yapilabilir .

Ilk sayfada anlatmistim.

Windows Store da Sony e has uygulamalar belirecektir .

GPS icin GPS modulu Sony Vaio Duo 11 lerde yok diye biliyorum. Internet uzerinden konum bilgisi alma var ki bu her internete bagli bilgisayarda kullanilmaktadir.

Alternatif tavsiyem Nokia Here ... Beta olsa da iyi is cikarmakta.

Windows tabanli GPS navigasyon uygulamalari epey az gerci .

Tavsiyem temiz kurulum ama orjinal MSDN windows iso larindan olmali .

• quote:

quote:

arkadaşlar selam.uzun süre oldu yine de yazayım.vaio duo 11 svd1225pdb modeline format attım yer kazanmak istiyordum.bir de gereksiz bazı sony uygulamaları gitsin istedim.ancak şimdi sorunlar yaşıyorum recovery dosyalarını sildim.artrage ve anynote ve gps programları silindi geri yükleyemiyorum.google ın gps modülü vardı ama hiçbir yerde bulamıyorum.wifi bağlantısında da sıkıntı çekiyorum ki zaten aldıgımdan beri zayıftı öyle güclü bi bağlantısı yoktu ya da ben yapamadım.şimdi nasıl ulaşabilirim bu zımbırtılara bilen var mı acaba.Kanada malı olarak gözüküyor bu model ve kendi driver sayfalarında sadece program updateleri var programların kendisi yok.nasıl kurabilirim acaba ? ayrıca boot ettikten sonra pc biostan okumadı windows um kaçak gözüküyor bunu nasıl düzeltebilirim gerekirse baştan kurcam bilen varsa söylerse memnun olurum.

Windows 8.1 OEM multi edition iso larini internetten bulursan fat32 olarak bicimlendirilmis usb bellek ile ( USB 3.0 tavsiyedir ) kurulum yapilir .

Urun anahtari UEFI denen eski surumu ile hitap edersek BIOS unda gomulu olan urun anahtari windows kurulurken gorecektir .

Gormeme durumu w8.1 de olsa da generic urun anahtari core edition girilerek cozulur . Sonra aktivasyonda OEM urun anahtari UEFI den okuyarak degisecek.

UEFI ye gomulu urun anahatari nosu degismez . Sonradan korsan windows yuklense de orjinal windows oem kurulum iso lari ile her zaman lisansli kendi orjinal ama temiz olarak yukleme yapilabilir .

Ilk sayfada anlatmistim.

GPS icin GPS modulu Sony Vaio Duo 11 lerde yok diye biliyorum. Internet uzerinden konum bilgisi alma var ki bu her internete bagli bilgisayarda kullanilmaktadir.

teşekkür ederim hocam en yakın zamanda denicem.çok sağol.

• Gerçekten cok iyi bi tasarım !
  • quote:

quote:

quote:

Ilk sayfada anlatmistim.

teşekkür ederim hocam en yakın zamanda denicem.çok sağol.

hocam usb den kurulum yaparken bios ayarlarını nasıl yapmalıyız orda uefi ile ilgili bişey cıkıyor bios boot kısmında? first device kısmı filan değişik yani.

• ViRüS84 V kullanıcısına yanıt
    Gerekli program :

http://rufus.akeo.ie/

USB 3.0 bellek ( siddetle oneririm daha hizli kurulum icin ) .

UEFI icin GPT bolumlemesi secilecek RUFUS programinda. Turkce arayuz de kapatma x kutusunun hemen altindaki dunya logosuyla Turkce arayuze gecebilirsin.

Elinde istedigin isletim sistemi Windows 8.1 / 8 veya Windows 10 Teknik Onizleme herhasngi birine ait ISO su var oldugunu varsayiyorum.

Windows 8.x.x icin MSDN surumlerini tercih etmeni oneririm . Lisans anahtari UEFI de gomuludur . Urun anahtari ogrenme veya baska bir urun anahtari girmeye gerek kalmaz Windows 8.x.x MSDN tum surumleri barindiran dokunulmamis ISO lar dogru olanidir .

Tercih ettigin uygun ISO dosyasini RFUS ile yukleyeceksin. CD Logsu var ordan yapiliyor.

USB bellegine kurulum dosyalari RFUS ile kopyalandigini varsayiyorum.

Simdi BIOS olayi eskidi Duo 11 lerde yeni nesil BIOS misali UEFI ye gecildi . Bircok artisi var guvenlik ve depolama boyutundaki pratik sinirsiz sorunsuz kurulum ve gorme acisindan bircok artisi vardir. Neyse .

Duo 11 de UEFI ayarlari ne olursa olsun ( ozellikle BOOT siralamasi ) en kestirme Duo 11 e has USB den BOOT etmeyi anlatacagim . Ustelik orjinal isletim sistemi yuklu olmasa bile hatta cihazda hicbir isletim sistemi olmasa dahi BOOT secme kismina gelecegiz. Iste :

Duo 11 in altinda ses tuslari ekran dondurme kilidi acma kapama tusu nun saginda ASSIST tusuna cihaz komple kapali iken basilirsa tabi RFUS ile hazirlanmis USB kurulum belleginin cihaz kapali iken takili olmasi sart.

VaioCare Rescue Mode ( Kurtarma Modu ) arayuzu cikacak . Burdan ekrana dokunarak veya klavyesinden F11 fonksiyon tusuna basilir .

( Bu arada Rescue Mode da F2 ye basilirsa Boot sekmesinde Boot Mode UEFI olmali . Guvenlik ve daha hizli acilma icin sart. Legacy secili ise UEFI olarak secilmeli

F12 ile yapilan UEFI degisiklikleri kaydedilir. Burda tekrardan baslatacak ama istenen ayarlar hazirsa UEFI de hicbirseye dokunulmaz gerci .
    )

Kurulum baslar ....

Hangi isletim sistemi ise ilgili yonergeleri ona gore gorsel takip edilir gerekli ayarlar yapilir kurulum esnasinda.

Ilk tekrar baslatma esnasinda her ihtimale karsi USB kurulum bellegine ihtiyac olmayacagindan artik cikartilmalidir.

Dikkat edilecek kisim USB bellek EUEFI icin GPT ile iso dosyasindan RFUS ile kurulum bellegi hazirlanmasidir .

Bu kadar

• endüstri mühendisliği okuyan bir yeğenim var pc ile çok içli dışlılar kullandığı asus notebook taşımak için çok ağır geliyor kendisine yeni bir şey alacağız ama gönlüm macbook air den yana değil kız yarın öbür gün windows ihtiyacı duysa kuramaz kendi .. sony vaio 11 düşünüyorum ama şu an en uygun f/p olanı hangisi bilemedim google a falan bakıyorum istanbul bilişim falan çıkıyor bi sürü vaio 11 var kodları değişik falan bunların en alınası hangisi tavsiyesi olan var mı
  • quote:

Gerekli program :

http://rufus.akeo.ie/

USB 3.0 bellek ( siddetle oneririm daha hizli kurulum icin ) .

UEFI icin GPT bolumlemesi secilecek RUFUS programinda. Turkce arayuz de kapatma x kutusunun hemen altindaki dunya logosuyla Turkce arayuze gecebilirsin.

Elinde istedigin isletim sistemi Windows 8.1 / 8 veya Windows 10 Teknik Onizleme herhasngi birine ait ISO su var oldugunu varsayiyorum.

Windows 8.x.x icin MSDN surumlerini tercih etmeni oneririm . Lisans anahtari UEFI de gomuludur . Urun anahtari ogrenme veya baska bir urun anahtari girmeye gerek kalmaz Windows 8.x.x MSDN tum surumleri barindiran dokunulmamis ISO lar dogru olanidir .

Tercih ettigin uygun ISO dosyasini RFUS ile yukleyeceksin. CD Logsu var ordan yapiliyor.

USB bellegine kurulum dosyalari RFUS ile kopyalandigini varsayiyorum.

Simdi BIOS olayi eskidi Duo 11 lerde yeni nesil BIOS misali UEFI ye gecildi . Bircok artisi var guvenlik ve depolama boyutundaki pratik sinirsiz sorunsuz kurulum ve gorme acisindan bircok artisi vardir. Neyse .

Duo 11 de UEFI ayarlari ne olursa olsun ( ozellikle BOOT siralamasi ) en kestirme Duo 11 e has USB den BOOT etmeyi anlatacagim . Ustelik orjinal isletim sistemi yuklu olmasa bile hatta cihazda hicbir isletim sistemi olmasa dahi BOOT secme kismina gelecegiz. Iste :

Duo 11 in altinda ses tuslari ekran dondurme kilidi acma kapama tusu nun saginda ASSIST tusuna cihaz komple kapali iken basilirsa tabi RFUS ile hazirlanmis USB kurulum belleginin cihaz kapali iken takili olmasi sart.

VaioCare Rescue Mode ( Kurtarma Modu ) arayuzu cikacak . Burdan ekrana dokunarak veya klavyesinden F11 fonksiyon tusuna basilir .

( Bu arada Rescue Mode da F2 ye basilirsa Boot sekmesinde Boot Mode UEFI olmali . Guvenlik ve daha hizli acilma icin sart. Legacy secili ise UEFI olarak secilmeli

F12 ile yapilan UEFI degisiklikleri kaydedilir. Burda tekrardan baslatacak ama istenen ayarlar hazirsa UEFI de hicbirseye dokunulmaz gerci .
    )

Kurulum baslar ....

Hangi isletim sistemi ise ilgili yonergeleri ona gore gorsel takip edilir gerekli ayarlar yapilir kurulum esnasinda.

Ilk tekrar baslatma esnasinda her ihtimale karsi USB kurulum bellegine ihtiyac olmayacagindan artik cikartilmalidir.

Dikkat edilecek kisim USB bellek EUEFI icin GPT ile iso dosyasindan RFUS ile kurulum bellegi hazirlanmasidir .

Bu kadar

Hocam çok teşekkür ederim emeğinize sağlık.rufus olayını bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu.sorunuma gelince.ben de legacy seçiliydi düzelttim uefi yaptım.daha önce uefi den anlamadığım için legacy seçmiştim bir türlü usb belleği görmüyordu çünkü ilk format attığımda rufus ile değil windows usb tool ile gömme yapmıştım windows dosyalarını.format atarken sürücü diski ikiye bölüp c ve d diye ayırdım.şimdi c yi sildim ne c ye ne d ye yükleme yapamıyorum her defasında bu disk mbr sistemine uygundur gpt uygun değildir diye hata veriyor.rufus ile gpt yapmıştım dediğiniz gibi.ama gpt uefi yapamıyorum nasıl düzeltebilirim acaba gpt ye nasıl uyumlu yapabilirim?

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.