Şimdi Ara

Sagemcom Digiturk Plus IQ (112. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.805
Cevap
31
Favori
240.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oguzhan73

Slm arkadaslar bende 3 4 gündür sagem iqplus 6101 kurumda sabah kalktığımda kutu kilitlenmiş oluyor fisten çekip tekrar takmazsam kutu açılmıyor kutuya yeni bir yazılım güncellemesi mi geldi acaba benim kutu alamadi galiba.Bende yazilim 4.6.1 arayüz sürümü 3.9.3 son yazılım yükleme tarihi 30.06.2015 gözüküyor bu sorun hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim kutu değişimi mi yapmak zorundayım

Aynı sorun bende de oluştu. Büyük bir ihtimal içindeki hdd kaynaklı. Kilitlenme fişi çıkarıp takınca düzeliyordu artık düzelmiyor. İçindeki hardiski çıkartınca kutu normal açılıyor geri takınca ya harddiski görmüyor yada kitleniyor. Harddisk takılıyken harddiskte bir hareket olmadığını farkettim (eskiden kutudan hdd sesi gelirdi). Hdd yi çıkar büyük bir ihtimalle çalışır. Benimkin hdd si ölmüş. Servis yenisini getirecek.
  • bende aşağı yukarı, 3 ya da 4 senedir, 6100 modelinden kullanıyorum.
    ara sıra kilitlenmeleri haricinde hiç bir sıkıntı yok.
    cihazdan genel anlamda memnunum.
    özellikle kızımın çizgi filmlerini kaydetmesi paha biçilemez:)
  • son 1 haftadır cihaz interneti görmemeye, bazı hd kanalları göstermemeye başladı, fiş takıp çıkarttığımda düzeliyor ama 1 gün sonra yine aynı terane, sorun nedir sizce, kutu değişimi mi isteyeyim? daha iyisi yok sanırım bu kutudan, aynısını mı getirin demeliyim?
  • Son güncellemeyi yaptınız mı - 4.8.3

1) İnternet için, doğru IP alıp almadığını kontrol edin. Menu >> Ayarlar >> Kurulum >> Bağlantı Ayarları. Eğer IP almamışsa, Manuel seçip IP ve diğer bilgileri elle girip deneyin.

2) Sorun yine devam ederse Cihazı fabrika ayarlarına döndürün (Menu ekranında 221207 tuşlayın, Menude en alta Fabrika ayarları satırı ekleniyor. BU satırı seçip OK basın. Sonra da cihazı yeniden başlatın.

3) Sorun yine devam ederse servisi arayın.

HD kanal kaybı hiç yaşamadığımı için bir yorum yapamıyorum.

Kolay gelsin.
  • Arkadaşlar merhaba,

Çok merak ettiğim bir konu var!
    Acaba belli bir kanal sesi ve görüntüsünü stream etmek mümkün müdür bu cihazda?
    Bizimkiler bir dizi izlerken aynısını odalardan birinde açmak mükün mü?

Skystar gibi kartlarda yapılabiliyordu ancak bu cihaz üstünde yapılabiliyorsa 15 metre kablo çekeceğim demektir.
    Yardımcı olursanız memnun olurum.
  • Değerli Test Kullanıcımız,

03.03.2016 Perşembe günü itibariyle Digiturk Plus IQ kutulara yeni yazılım çıkıldı.

Ver. 5.1.2 yazılımı ile eklenen/düzeltilen özellikler:
    --------------------------------------------------------------------------------------------------
    - Öneri özelliği Dilediğin Zaman ve film kanallarına eklendi.

“Size Özel” kategorisi nedir? : Digiturk Plus IQ uydu alıcınızın internet bağlantısı olması durumunda, “Dilediğin Zaman” uygulamasında yer alan özel bir kategoridir. Size Özel kategorisi “Dilediğin Zaman” uygulamasında geçmişe yönelik izlediğiniz içeriklere göre size özel olarak önerilen içeriklerin listesini vermektedir.

“Bunlar da İzlendi” özelliği nedir? : Digiturk Plus IQ uydu alıcınızın internet bağlantısı olması durumunda, Digiturk film kanallarında ve “Dilediğin Zaman” uygulamasında film içeriklerinin detay ekranında yer alan bir menü seçeneğidir. Bu seçenek ile birlikte o anda izlenmekte olan içeriğe benzer içeriklerin önerildiği bir özelliktir.

- Oto Dizi Bölüm oynatma özelliği “Dilediğin Zaman” uygulaması altına eklendi.

“Oto Dizi Bölüm Oynatma Özelliği” nedir? : Digiturk Plus IQ uydu alıcınızın internet bağlantısı olması durumunda, “Dilediğin Zaman” uygulamasında yer alan Dizi bölümlerinin oynatılması esnasında içeriğin sonuna gelindiğinde belirli bir geri sayım ile birlikte bir sonraki bölümün otomatik olarak başlatılma özelliğidir.

- Hatalı SMS mesaj gösterim problemi görüldü.

- Bazı küçük hatalar çözüldü, iyileştirmeler yapıldı.

- Eşlenik Cihaz - Companion Device (TV Ekranında mobil cihaz üzerinde video oynatma) özelliğinde görülen bazı hatalar düzeltildi

NOT: Bu özellik “Dilediğin Yerde” uygulamasının güncellenmesi ile birlikte kullanıma hazır hale gelecektir. Uygulama güncellemesi yapıldıktan sonra, bu özelliği test edip kullanabilmek için ayrıca siz değerli test kullanıcılarına bilgilendirmede bulunulacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu argenin mail adresi nedir? yada benim sorunumu mail atabilirseniz sevinirim. Bende samsung 65ju7500 tv var bu tv de ayarlardan hdmi uhd color u aktif ettiğimde seste görüntüde yoktu bende ıq plustan görüntü ayarlarından YUV u RGB ye çevirince görüntü geldi fakat ses bir türlü gelmiyor. Yan oda da humax 9504 var onda seste var görüntüde var ama sagemde ses getirtemedim. Samsung ile görüştüm eve servis geldi ama sorunun sagemde olduğunu yazılım ile bu sorunu giderebileceklerini belirttiler. Bu için yardımlarınızı rica ediyorum.
  • Arkadaşlar bu kutu beni deli edecek sabahları bazen kutu açılmıyor fişini çek tak yapıyorum eğer kilitlenmemişsede kutuda sorun oluştu yeniden başlatılacak deyip kutuyu yeniden başlatıyor hadi onuda geçtim gün içerisinde 3-4 kere kutuyu kapatıp açıyorum bunun 2 sinde kutu açılmıyor fişi sök tak yapıyorum bu sorun normalmi valla kırıp atacağım kutuyu birde internetten şüpheleniyorum bakalım arkadaki etherneti çıkartıp 1 hafta öyle deniyeyim.
  • guguk kullanıcısına yanıt
    Sinyal seviyenizi kontrol edin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • behicefe kullanıcısına yanıt
    tuner 1 kalite 100 seviye 52
    tuner 2 kalite 100 seviye 48

Dün interneti çıkarttım şimdilik sorun yok gibi eğer internetten dolayı ise interneti kullanacağım zaman takarım biraz test edeyim bakalım internettenmi
  • Sinyal seviyeniz çok düşük. Bu soruna neden olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Digitürk sagemcom 6101 ıq kutuda con 1000 hatası nasıl çözülür.(internet bağlantısı düzgün çalışıyor ama digitürk portal'a giriş yapamıyorum.Yardımlarınız ve ilginiz için teşekkürler
  • Ekranda saat yazsa daha iyi olacak açıkken.
  • Herkese Merhaba,

Yeni üyelik için Digiturk'u arayıp gönderecekleri cihaz marka/modelini sorunca Sagem 6500/6501 olduğunu en yeni cihaz olduğunu söylediler.
    Cihaz hakkında bilgisi önerisi olan varsa paylaşabilirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bbreakermann -- 18 Temmuz 2016; 18:00:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbreakermann

Herkese Merhaba,

Yeni üyelik için Digiturk'u arayıp gönderecekleri cihaz marka/modelini sorunca Sagem 6500/6501 olduğunu en yeni cihaz olduğunu söylediler.

Sagemin bu modelini ilk defa duydum.
    Sanırım yeni çıktı.
    6100'lere göre ne avantajı var acaba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Herkese Merhaba,

4K onlar

• invisible kullanıcısına yanıt
    Hocam onlar 4k digil 4k larin model kodu dt61440UHD muhtemelen kodlari yanlis soylemisler.

• Cevaplar için teşekkürler. Cihaz bugün gelecek o zaman belli olacak gibi ne olduğu.
  • quote:

Cevaplar için teşekkürler. Cihaz bugün gelecek o zaman belli olacak gibi ne olduğu.

Geldimi hocam resim atabilirmisiniz.

• halilka kullanıcısına yanıt
    Hocam şu digiye mail filan atsakta cihaz ekranında saat yazsa veya kanal ismi o kadar para veriyoz cihazlar kötü.

• 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.