Şimdi Ara

Sagemcom Digiturk Plus IQ (109. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.805
Cevap
31
Favori
240.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: wadegame

Arkadaşlar merhaba usb sıkıntısı yaşıyorum cihazımda usb takınca hicbirsey oynatmıyor hatta tepki bile yok sizdede böyle birşey oluyormu

Cihazda usb girişleri var fakat çalışmıyor.

Yazılımda usb desteği yok. Özellikle vermiyorlar bu desteği. Belki ilerde verirler.
  • bu kutuda iq portal uzerınden dizi yada film izlerken takılma donms gıbı sorunlar yasayanlar var mı ?
    kutuyu degıstırdım yenı iq olus kutudada takılma sorunu yasıyorum bir türlü çözemedim
    bunun gibi sorunu olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: senolbayar

bu kutuda iq portal uzerınden dizi yada film izlerken takılma donms gıbı sorunlar yasayanlar var mı ?
    kutuyu degıstırdım yenı iq olus kutudada takılma sorunu yasıyorum bir türlü çözemedim
    bunun gibi sorunu olan var mı?

Arada bende oluyor hocam.Nadir ama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tezekos kullanıcısına yanıt
    eski kutuda çok uzun donmalar oluyordu yenı kutu yıne ona nazaran iyi eğer yıne devam ederse iq plus kutuyu komple ıptal etcem yenı kutu istiycen kaydet özelliği olmayan
  • arkadaşlar telefon üzerinden kumanda bağlayınca telefon cihazı hangi ismle görüyor. benim kutunu üzerinde 6101 yazıyıor ama telefon bağlanırken cihazı 6100 de90 diye görüyor. normal mi yoksa digitürkün cinlikleri mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: zanaks

arkadaşlar telefon üzerinden kumanda bağlayınca telefon cihazı hangi ismle görüyor. benim kutunu üzerinde 6101 yazıyıor ama telefon bağlanırken cihazı 6100 de90 diye görüyor. normal mi yoksa digitürkün cinlikleri mi?

HY6100 ve HY6101 cihazlar aynı yazılımı kullandıklarından HY6101 cihazların yazılım isimleri halen 6100 olarak görünmekte. 6101 de yazılımsal değil, donanımsal olarak farklılık mevcuttur. O yüzden yazana takılmayın. Performansında problem yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjkali

quote:

arkadaşlar telefon üzerinden kumanda bağlayınca telefon cihazı hangi ismle görüyor. benim kutunu üzerinde 6101 yazıyıor ama telefon bağlanırken cihazı 6100 de90 diye görüyor. normal mi yoksa digitürkün cinlikleri mi?

HY6100 ve HY6101 cihazlar aynı yazılımı kullandıklarından HY6101 cihazların yazılım isimleri halen 6100 olarak görünmekte. 6101 de yazılımsal değil, donanımsal olarak farklılık mevcuttur. O yüzden yazana takılmayın. Performansında problem yok.

sağol kardeşim kafama takılıyordu

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bjkali

quote:

sağol kardeşim kafama takılıyordu

Rica ederim..
  • bjkali kullanıcısına yanıt
    Donanımsal farkı ya da farkları biliyor musunuz?
  • behicefe kullanıcısına yanıt
    Benim bildiğim ben test kullanıcısı idim 01 serisinde kumanda alıcısı farklı

• invisible kullanıcısına yanıt
    Ben de test kullanıcısı idim ve kumandadan çok çekmiştim o yüzden sordum. Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sceptic

quote:

Orijinalden alıntı: True_Sun

quote:

Orijinalden alıntı: ozan_26

quote:

Orijinalden alıntı: gkanss

Arkadaslar ben sagemcom cihaza gececem. Servis aradı 25 tl kutu değiştirme ücreti yanında 25 lirada LNB değişecek dediler. bu durum normal mi?

evet,Plus IQ cihaz MDU5 LNB'siz çalışmaz fakat LNB değişimi ücretsiz olabilir,siz bir sorun yine de

hocam,
    mdu4 ilede çalışıyor ancak,

trt spor, trt müzik ve trt belgesel çıkmıyor...

onun dışında sorun yok...

aynı durum humax cihazlarda da var...

Merhaba,
    Humax 9504 kullanıyordum, Sagemcom'a geçtim. Gelen servis görevlisine MDU5 olması gerekiyormuş diye bir kaç kez hatırlatmama rağmen gerek yok MDU4 ile de çalışır dedi, uğraşmak istemedi belki de, şu an çalışıyor ancak Humax'a göre kontrastı daha kötü geldi bana. Bunun nedeni MDU4 ile izliyor olmam mı? TRT'nin o kanallarını hiç izlemediğim için eksikliğini fark etmedim, tek fark bu üç kanal ise benim için önemli değil. Tuner seviyeleri %65 civarında, görüntü kalitesine bir etkisi varsa ya da stabil çalışmasını etkiliyorsa tekrar servis çağıracağım MDU5 takmaları için.

NOT: Humax ile de o kanallar çıkmıyordu.

dostum aynı karanlık gösterme sıkıntısını ben de yaşıyorum. humax 9503 kullanıyordum 6101e geçtim lnb değişti ama hangisini taktılar bilmiyorum. görüntü karanlık ve tv den hangi ayarı yapsam bir türlü düzelmiyor. karanlıkları düzeltince beyaz patlıyor yapay duruyor. humax cam gibiydi. sen ne yaptın bi çözüm bulabildin mi? lnb den olabilir mi yoksa cihazdan mı?

• zanaks kullanıcısına yanıt
    Günaydın,
    Daha sonra çağrı merkezine TRT'nin bazı kanallarının çıkmadığını belirtince MDU5 takıldı, sen de kanalları kontrol ederek anlayabilirsin ya da menüden hangisinin takılı olduğunu görebilirsin. Görüntü olarak Humax'tan daha kötü bence, herhangi bir şey yapmadım, zamanla Sagemcom'a alıştım sanırım ama şu an bir Humax'ta izlesem farkı anlarım diye düşünüyorum.
  • arkadaşlar bende bir haftadır digitürk sorunlarıyla uğraşıyorum bugün en sonunda sagemcom 6101 almaya karar verdim aylık 18 tl kira bedeli ile burdaki sorunları okudukça vazgeçicek gibiyim ben bu cihazı daha önce iki sene kullandım sadece kumlu bir görüntü şikayetim vardı onuda son yazılımlarla hallettiler diye biliyorum ben bir haftada digitürk 4 adet cihazını denedim hepsi birbirinden kötü şu anda 5103 kullanıyorum bundan görüntü kalitesi olarak memnunum bu cihazında sorunu görüntü ekranı tam kaplamıyor en alttan yarım santim boşluk kalıyor bundada yazılımsal bir sorun var eğer ses sistemi kullanmıyorsanız humax 9505 geçebilirsiniz
    mdu 4 veya mdu 5 lnb görüntü kalitesine etkisi yoktur sadece trt birkaç kanalı göstermiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: tema59

arkadaşlar bende bir haftadır digitürk sorunlarıyla uğraşıyorum bugün en sonunda sagemcom 6101 almaya karar verdim aylık 18 tl kira bedeli ile burdaki sorunları okudukça vazgeçicek gibiyim ben bu cihazı daha önce iki sene kullandım sadece kumlu bir görüntü şikayetim vardı onuda son yazılımlarla hallettiler diye biliyorum ben bir haftada digitürk 4 adet cihazını denedim hepsi birbirinden kötü şu anda 5103 kullanıyorum bundan görüntü kalitesi olarak memnunum bu cihazında sorunu görüntü ekranı tam kaplamıyor en alttan yarım santim boşluk kalıyor bundada yazılımsal bir sorun var eğer ses sistemi kullanmıyorsanız humax 9505 geçebilirsiniz
    mdu 4 veya mdu 5 lnb görüntü kalitesine etkisi yoktur sadece trt birkaç kanalı göstermiyor

hiç para verip alma bana bedava versiler ben pişmanım.

• tema59 T kullanıcısına yanıt
    o kutuya para verılırmı hıc dusunme bana bır yıl hedıye verdıler görüntü kalıtısınde sıkıntı yasamıyorum ama iq portalde yayın ızlerken takılmalar yasıyorum bu hafta degıstırdıler kutuyu diğerine göre takılmalar azaldı ama hala devamedıyor cok pısmanım humax kutuyu degıstırıdıgıme egr almayıda dusunuyorsan sole ucretsız versınler bır sene hedıye o kutuya para falan verilmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: sceptic

Günaydın,
    Daha sonra çağrı merkezine TRT'nin bazı kanallarının çıkmadığını belirtince MDU5 takıldı, sen de kanalları kontrol ederek anlayabilirsin ya da menüden hangisinin takılı olduğunu görebilirsin. Görüntü olarak Humax'tan daha kötü bence, herhangi bir şey yapmadım, zamanla Sagemcom'a alıştım sanırım ama şu an bir Humax'ta izlesem farkı anlarım diye düşünüyorum.

aynen katılıyorum dostum. görüntü dengesiz. stüdyo ışıklı çekimler güzel ancak cihazın ışık işlemesi kontrast ayarlaması çok kötü. humax cam gibiydi. humaxtan kalma fotolar var. örnek olarak paylaşacağım

• hocam bu sagemcom cihazı sana ben tavsiye etmistim inanın bu kadar kötü olduğunu bilmiyordum bizim kullandığımız zaman sadece görüntü kalitesinde kumlanma şikayeti vardı
    siz bu cihazdan memnun değilseniz humax 9505 isteyebilirsiniz onunda tek problemi arc çalışmaması eğer ses sisteminiz yoksa kullanabilirsiniz
  • yok üstad çok haklısın hiç bulaşmayım 5103 ile yola devam o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: tema59

hocam bu sagemcom cihazı sana ben tavsiye etmistim inanın bu kadar kötü olduğunu bilmiyordum bizim kullandığımız zaman sadece görüntü kalitesinde kumlanma şikayeti vardı
    siz bu cihazdan memnun değilseniz humax 9505 isteyebilirsiniz onunda tek problemi arc çalışmaması eğer ses sisteminiz yoksa kullanabilirsiniz

Sağol dostum bir şekilde idare ediyorum hassasiyetin için teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.