Şimdi Ara

KABLONET [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
63.412
Cevap
385
Favori
3.380.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cantosman

Arkadaş bu internet hakkaten hayatımızın bir parçası olmuş
    Aynı cep telefonları gibi cumartesi gününden beri
    Evde internet yok acaip boşluk oluyor Allahtan
    Şu tableti almışım bide içine data hattı takmışım
    Yoksa iyice dünyayla ilişkim kesilmiş olacaktı

Oki ben 58 yaşımdayım 40 dan sonra internetle buluştum
    Amma ne buluşmuşum ya karıkoca gibi olmuşuzda meğer
    Bizim haberimiz yokmuş be

Aynen üstad, internetsiz hayat düşünemiyorum, ilk çıktığında telefondan çevirmeli bağlantı kuruyorduk ve adsl geldiğinde 64 kpbs ile bağlandık, sonra 128 kpbs hızderken 256-512-1024 kpbs hızlara çıktık,
    Şimdi ipad elimizden düşmüyor ilk aldığım bilgisayar zamanın en hızlı bilgisayarıydı PIII 933 mhz.256 mb.ram hdd sanırım 20 gb falandı ve 2500 tl.gibi bir rakam ödemiştim. Sonra PIV geçtik, derken diz üstü bir sürü paralar harcadık, ama ben o paralara acımam çünkü onların sayesinde çocuklarım kendilerini yetiştirip iş sahibi oldular.
    Bizlerinde kafasına takılan bir konu olduğunda hemen google amcaya soruyor öğreniyoruz. Bir çok işimizi bunlar sayesinde görüyoruz bankalarda sıra beklemeye gerek kalmadan ödemelerimizi yapıyoruz.

Bu ve buna benzer tüm icatların mucitlerine bir kezde ben teşekkür ediyorum, cennete gidecek birileri varsa bu tür icatlar yapıp insanlığın hizmetine sunanlardır, beş vakit kafasını secdeden kaldırmayıp, adını müslümanlık koyan çalan çırpan, onun bunun arkasından dedikodu yapan, her türlü pislik işlerle uğraşıp sonra camiye gidip kendisini affettirmeye çalışanlar, Allahü ekber(Allah büyük) diyerek didiri diri insanları katledenler değildirler.

• Aynen üstad, internetsiz hayat düşünemiyorum, ilk çıktığında telefondan çevirmeli bağlantı kuruyorduk ve adsl geldiğinde 64 kpbs ile bağlandık, sonra 128 kpbs hızderken 256-512-1024 kpbs hızlara çıktık,
    Şimdi ipad elimizden düşmüyor ilk aldığım bilgisayar zamanın en hızlı bilgisayarıydı PIII 933 mhz.256 mb.ram hdd sanırım 20 gb falandı ve 2500 tl.gibi bir rakam ödemiştim. Sonra PIV geçtik, derken diz üstü bir sürü paralar harcadık, ama ben o paralara acımam çünkü onların sayesinde çocuklarım kendilerini yetiştirip iş sahibi oldular.
    Bizlerinde kafasına takılan bir konu olduğunda hemen google amcaya soruyor öğreniyoruz. Bir çok işimizi bunlar sayesinde görüyoruz bankalarda sıra beklemeye gerek kalmadan ödemelerimizi yapıyoruz.

Bu ve buna benzer tüm icatların mucitlerine bir kezde ben teşekkür ediyorum, cennete gidecek birileri varsa bu tür icatlar yapıp insanlığın hizmetine sunanlardır, beş vakit kafasını secdeden kaldırmayıp, adını müslümanlık koyan çalan çırpan, onun bunun arkasından dedikodu yapan, her türlü pislik işlerle uğraşıp sonra camiye gidip kendisini affettirmeye çalışanlar, Allahü ekber(Allah büyük) diyerek didiri diri insanları katledenler değildirler.
    Uydunet kullanıcılarına ve Türksat A.Ş.'nin üst düzey yöneticilerine duyurulur.

Dandik netmaster modemler yüzünden Türksat A.Ş (uydunet) kan kaybediyor. Aboneler strese giriyor, uydunet'e geçmek isteyenler kırk kez düşünüyor. Sırf, netmaster'ın şirketinin Türksat A.Ş. yi (uydunet'i) kazıklamasından dolayı oluyor bunlar.

Çözümü paylaşıyorum;

Türksat A.Ş. yi anlamak zor, uydunet hizmetiyle mahallelerde bile apartmanların içine kadar fiber optik getirdi. Daireye kadar da coaxial kabloyla çıkıyor. İyi tamam her şey güzel ama bu netmaster denen üç kağıtçı firmanın wi-fi yongası bozuk modemlerini kullanarak bütün imajını sarsıyor ve inanılmaz müşteri kaybediyor. Hatta bazı müşteriler sırf bu wi-fi yongası bozuk modemler yüzünden uydunete geçmiyor.

Bunun çözümü yok değil, var ama cebinizden ekstra para çıkması ve modeminizin yanında ekstradan elektrik tüketen bir cihaza ihtiyacınız var.

Dünyanın en rezil wi-fi yongasına sahip Netmaster Docsis 3.0 modem kullanıyorsanız. 70TL-100TL arasına Access Point yada 100-250TL arasına Router alıp, wi-fi sorunu rezilliğinden kurtulabilirsiniz.

Çünkü, bundan başka bir kurtuluş yolu yok. Turksat A.Ş. kendisine en baba kazığı atan netmaster firmasıyla, bir gün çalışmayı bırakır ve adam akıllı wi-fi yongasına sahip modemlere geçiş yapar umuduyla, hala docsis 2.0 modem ile 10Mbit hız kullanıyorum. Daha yüksek paketlere geçmeyişimin tek nedeni, Netmaster Docsis 3.0 modemlerin alayında kronik wi-fi sinyali arızası bulunması. Netmaster Docsis 3.0 modemlere ne kadar ince ayar yaparsanız yapın, kablosuz sinyal sorunu ilk başta çözülmüş gibi oluyor, belli bir çalışma saatinden sonra tekrar aynı sorunlar baş gösteriyor. Modemi kapatıp açmak gerekiyor, hatta bazen kapatıp açınca da düzelmiyor. Yakınlarımın, Docsis 3.0 modemlerine ayar çekerek defalarca tecrübe ettim. Hah, şimdi oldu diyorum ama belli bir süre sonra sorunun düzelmediğini anlıyorum.

Yakın zamanda uydunet'e geçen arkadaşım, wi-fi sorununu access point ile çözdü ve şuan çok memnun. Netmaster Docsis 3.0'ın wi-fi özelliğini modemin menüsünden kapattı. Wi-fi yayınını access point yapıyor. Böylece, evin her yerinde 4-5 çekiyor ve hızı tam gösteriyor.

Şirketinde uydunet kullanan bir arkadaşım ise, rezil ötesi Netmaster Docsis 3.0 modemin kronik wi-fi sorununu, wi-fi özellikli router ile çözdü. İnternet dağılımını ve Wi-fi yayınını router yapıyor ve iki katlı şirket binasının her odasında 4-5 diş çekiyor, hızda da en ufak düşüş yok ve çok memnun.

Demem o ki, bu işte sakalını beyazlatmış bir arkadaşınız olarak, aşağıdaki iki yöntemi şiddetle tavsiye ediyorum.

1-) Ev kullanıcıları, Netmaster Docsis 3.0 modemin arkasında ki 4 ethernet portundan 1 tanesine access point bağlasınlar ve modemin arayüzüne girip kablosuz yayını kapatsınlar. Wi-fi yayını işini access pointe bıraksınlar. Böylece sorunsuz, güçlü bir wi-fi sinyali alırlar. Modemin arkasında boşta duran diğer 3 ethernet portunuda, oyun konsolu, TV, komşuyla internet paylaşımı, vb. gibi işler için kullansınlar.

2-) Şirket kullanıcıları ise, Netmaster Docsis 3.0 modemin arkasında ki 4 ethernet portundan 1 tanesine wi-fi özelliği olan Router bağlasınlar ve modemin arayüzüne girip, modemi köprü (bridge) moda alsınlar. Şirket içi LAN ve Wi-fi ağı işini Router hakkıyla yapacaktır. Böylece sorunsuz, güçlü bir wi-fi sinyali alırlar. Router'ın arkasındaki boş ethernet portlarına da istedikleri cihazı bağlayabilirler.

Not: Üzerinde WAN portu bulunan ADSL modemlerde birer Router dır ve bu ADSL modemleri, Router veya Acsess Point yerine gönül rahatlığıyla, kullanabilirsiniz.

Not: Ev kullanıcılarına Access Point önermemin nedeni, Router'a göre ekonomik olmaları, karışık olmamaları ve bir ev kullanıcısına fazlasıyla yetmesi. Şirket kullanıcıları ise Router dan şaşmasınlar. Tabi, WAN portuna sahip ADSL modeminiz varsa, masrafa girmenize gerek yok aynı işi görecektir. En azından, ev kullanıcılarının ve küçük şirketlerin fazlasıyla işini görecektir.

Bu milleti, Nemaster marka modeme muhtaç eden Türksat A.Ş.'nin Allah bin türlü belasını versin. Netmaster'ın ithalatçısından kazık yemeyi seviyorlar, belkide ihaleye fesat karışıyordur. Netmaster tedarikçisi birilerinin yakınıdır ve ihaleyi ona verip, wi-fi'ı uyduruk bu rezil modemleri kiloyla alıyorlardır ha, ne dersiniz?

Bu arada, benim bu değerlendirmem bir ISS değerlendirmesi değil. İnternet alt yapısı ve kalitesi olarak Türksat A.Ş. nin Uydunet'i Telekom'un TTnet'ine 10 basar. TTnet ile Telekom'un bakır kablolu internetini kullanacağınıza, modemlerin de kronik wi-fi yongası sorunu olan ama apartmanın içine kadar fiber optik kablo olan Uydunet'i kullanmak her halükarda daha iyi. Tabi imkanı olan Süperonline fiber'e geçsin.

Türkiye de internet kalitesinin sıralaması

1-) Süperonline fiber internet
    2-) Uydunet fiber interet
    3-) Telekom (TTnet) bakır internet (Bu ISS i listeye almaya bile utanıyorum. Çünkü, bakır kablolu internet Türkiye'nin 3. dünya ülkesi olduğunun bir göstergesi)

Not: Resmi yazışmadan anlayan arkadaşlardan ricam, bu yazıyı ve bu konunun linkini, Uydunet ve Türksat A.Ş.'nin üst düzey yöneticilerine ulaştırmaları

Artık bu modem ızdırabı, kablosuz sinyal ızdırabı bitsin.
    PSN Plus üyelerine bedava verilen Injustice adlı dövüş oyunu, dün gece USA Playstation Store'a geldi. Kota bitecek, hızım 3Mbit' e düşecek diye, indirmeyi başlatmadan evden çıktım. Ayın sonuna doğru indirmeyi düşünüyorum. Bizi kotalı internete mahkum edenlerin Allah belasını versin.

Forumdan bir arkadaş 24 Kas 2014 tarihinde bir imza kampanyası başlatmış, bütün hızıyla devam ediyor. Şuana kadar 5700 katılımcı olmuş ve kampanyaya katılıp ciddi ciddi destek olmak gerekiyor. Gerek forumlarda, gerek bloglarda, gerek Sosyal medyada çevrenizdeki herkesle paylaşın derim..

Yıllarca TTnet kullandım ve son 11 aydır Uydunet kullandığım halde, bu kampanyaya desteğimi esirgemedim. Çünkü, bu süreç, sadece TTnet değil, bütün ISS leri ilgilendiriyor. Kampanya, dikkat çekecek sayıda imzaya ve süreç sonunda başarıya ulaşırsa, dünyanın en pahalı internetini kullanmanın karşılığını birazcıkta olsa alırız ve ayın 3 haftası 3 Mbit internet hızına mahkum kalmayıp, online oyunlarda daha az sorun yaşarız. Oyunu ay sonumu indirsem acaba diye, kafada plan yapmayız.

Kampanya katılım linki
    https://www.change.org/p/ttnet-adil-kullan%C4%B1m-kotas%C4%B1-kald%C4%B1r%C4%B1lmal%C4%B1?recruiter=190438006&utm_source=share_petition&utm_medium=facebook&utm_campaign=share_facebook_responsive&utm_term=des-md-no_src-no_msg

Ek bilgi:

Uydunet hızım: 10 Mbit (G.Kore 10 Gbit hıza geçti. Türkiye G.Kore den 1000 kat geri)
    Uydunet'in sunduğu kota: 50 GB (2015 yılında, bu millete gıdım gıdım interneti hak görüyorlar. Bulgaristan ISS leri kadar olamadılar. PSN den 1 adet dijital oyun alıyorum. 1 ay boyunca 3 Mbit hızın çilesini çekiyorum.)

Not: Hani Türk Telekom özelleşince, dünya standartlarını yakalayacaktı. Hepsi palavra, amaç cepleri doldurmak. Türk Telekom özelleşmeden önce dünya internetinin gerisindeydik, şimdi daha da gerisindeyiz. Telekom'u satın alanlar adam akıllı yatırım yapmadan, fahiş fiyatlarla ve kısıtlı internetle bu milletin kanını emerken, gelişmiş ülkeler ve gelişmekte olan ülkeler, 2 kez internet devrimi yaptılar. Önce 1 Gbit hız sonra 10 Gbit hızlara terfi ettiler. Türk Telekom boş yere satıldı. Kim ne derse desin, bu özelleştirmenin ülkeye faydası dokunmadı, zararı oldu.
    Ben bu şeffafsızlığa kızıyorum işte. Arkadaş sansürse açıkca söyle yaz sitene, teknik arıza ise arıza nedenini ve tahmini bitiş süresini anlat yine sitende.

Dün vpnler çalışmıyor btk vpn engelledi haberi üzerine btk yok canım öyle bir şey dedi. Ama nedense vpn bile çalışmadı dün. Mobilde vpn açınca internete giremiyorduk. Yani yapıyorsanız yaptık deyin ya.

Terör olayları için internette yavaşlama mı olacak, hadi olay günü habersiz yaptınız gündüz söyleyin bari. Şu şu nedenle sosyal medyaya erişim geçici süre durdurulmuştur tahmini açılış süresi 1 gün 2 gün 1 saat neyse artık şudur deyin. İnternet hizmeti de yavaşlatılacaktır vatandaşların paniklememesini rica ederiz falan deyin.

Yok arkadaş yok adam olmaz bu ülke. Yasak mı var diyon yok öyle bir şey diyorlar, teknik arıza mı diyoruz o da yok, genel sorun diyorlar. Sorun da ne sorunu ne zaman çözülür ?

Şu ülkede vatandaşın hayatı dışında her bir şey gizli saklı dönüyor. Yahu ben yönetici olacam açık açık yazarım ya arıza falansa, şu şu mevkide altyağımızda ağır bir arıza vardır ekipler uğraşıyor, ya da şu şu sayılı emir ile hızların düşürülmesi istenmiştir falan. Yani bu işler niye gizli kapaklı dönüyor ? Tepki çekmemek için mi. Yazıklar olsun ya .

TTnet belasından kurtulduk derken düştüğümüz şu hale bak. twitterdan falan yazayım diyeceğim resmi onaylanmış bir sayfaları bile yok arkadaş.
    Müşteri hizmetlerini arıyorum modem resleyin fişini çekin falan diyolar insan sövmemek için kendini zor tutuyo. Zerre teknik bilgisi olmayan adamları koymuşlar oraya laf da anlatamıyosun. Bir bilene yönlendirin diyorum yetkimiz yok zart zurt diyolar.Parasını fazla fazla veririz hizmet alamayız üstüne yasaklarla uğraşırız. Konsol almak bilgisayar almak isteriz habire vergi gelir. Araba için para biriktiririz devlet 2-3 tane de bana al der onu da alamayız. Yurt dışına gezip görmeye gitmek istesek paramız pul olmuş şehir dışına bile zor çıkarız. Ulan bu ülkede niye hiç güzel bir şeyler olmuyor? Mutsuz insanları nasıl daha fazla mutsuz ederiz diye uğraşıyorlar resmen. Bu aptal zihniyet ve yasaklar yüzünden hangi yasak nasıl aşılır ne yapılır ne edilir uzman oldum nerdeyse. Vpn nedir bilmezken şimdi server satın aldım çeşit çeşit vpn kurabiliyorum ama niye bunu yapmak zorundayım? Niye insanlara bir gram huzur vermiyorlar anlamıyorum. Sokağa çıkıyosun herkesin suratı beş karış herkes mutsuz. Ulan bari internette huzur verin be ne yapsın bu insanlar?
    Az önce türksat çağrı merkezini aradım. Diğer servis sağlayıcılarda aknnin kalktığını veya en azından bu yönde mesajlar yayınladıklarını,beyanda bulunduklarını bununla beraber kendilerinin herhangi bir bildirimde bulunmadıklarını belirttim. Btknın kararına karşı mı çıkacaksınız? Aknyi kaldırmayacak mısınız? Dedim. 1 ocak gününe kadar herhangi bir adım atmazsanız ve ocak ayında 50 gbyi geçtiğimde hız düşerse thhye ve btkya başvuracağımı, cezasız iptal edeceğimi ve kimseye tavsiye etmeyeceğimi söyledim.

Sizler de tepkinizi koyun ki güç bulmasınlar. Kimseyi enayi yerine koyamazlar.
  • Türksat Kablo'nun Kablonet isimli İnternet hizmetiyle ilgili ana konudur. KabloTV ve Kablonet ile ilgili düzenleme önerilerinizi Bölüm Yetkilisi serdar_ayberk'e iletebilirsiniz.

Konu ortak bir konudur bu sebeple tüm öneriler değerlendirilecek, birlikte karar verildikten sonra buraya eklenecektir.

Konu içerisinde Bölüm Kurallarına ve Devir İlanları Kurallarına uygun şekilde hareket etmenizi rica ediyoruz.

Türksat Kablo Resmi Ana Web Sitesi : www.turksatkablo.com.tr
    Türksat Kablo Resmi KabloNet Resmi Web Sitesi : www.kablonet.com.tr
    Türksat Kablo Resmi KabloTV Resmi Web Sitesi : www.kablotv.com.tr
    Türksat Kablo Resmi KabloSes Resmi Web Sitesi : www.kabloses.com.tr

İlk site Türksat Kablo'nun ana resmi sitesidir, diğer 3 site ise Türksat Kablo'ya ait olan ve hizmetlerin adlarıyla tescil edilmiş ve ana siteye yönlendirme yapan sitelerdir. Bu alan adlarının (domainlerin) tamamı Türksat tarafından onaylanmıştır.

Bu siteler (alan adları, domainler) dışındaki diğer siteler resmi değildir. Abonelik, başvuru, iptal gibi işlemlerinizde mağdur olmamanız için resmi kanallardan yapmaya özen göstermenizi rica ederiz. Lütfen kimlik bilgilerinizi yetkili olmayan kurumlarla paylaşmayınız.

SIKÇA SORULAN SORULAR

KabloNet Nedir?
    KabloNet, KabloTV şebekesi üzerinden, Türksat tarafından Kablo Modem kullanılarak sağlanan Fiber destekli İnternet hizmetine verilen isimdir.

KabloNet Nasıl Kullanılır?
    KabloNet hizmetinden faydalanabilmeniz için KabloNet alt yapısına uygun Docsis 3.0 protokolü destekli bir Kablo Modem kiralamanız veya ikinci el olarak satın almanız gerekiyor. Türksat Kablo son aldığı karar doğrultusunda modem dahil cihaz satışlarını durdurmuştur.

1. Türksat Kablo'dan kiralayabileceğiniz Docsis 3.0 destekli Netmaster markalı kablo modeller ile hizmetten faydalanabilirsiniz.
    2. Türksat Kablo'dan kiralayabileceğiniz Docsis 3.0 destekli Ubee markalı kablo modeller ile hizmetten faydalanabilirsiniz.

KabloNet'te Hangi Kablo Modem Modelleri Bulunuyor?
    Şu an için Netmaster Infinity 401, Netmaster CBW-383Z4, Netmaster CBW-383ZN ve Ubee - EVW32C kablo modem seçenekleri bulunmaktadır. Kablo modem modelleri stok durumuna göre zaman içerisinde değişiklik gösterebilmektedir. Güncel marka ve modellerle ilgili daha detaylı bilgiye buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

KabloNet'te Hangi Hız Seçenekleri Bulunuyor?
    16 Mbps, 25 Mbps, 50 Mbps ve 100 Mbps hız seçenekleri bulunuyor. Tarifesine göre Kullandığın Kadar Öde, Kotalı, Duran Kotalı, Simetrik, Akıllı Sınırsız ve Sınırsız paket seçenekleri bulunuyor. Güncel hız, paket ve tarife seçenekleri ile ilgili daha detaylı bilgiye buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

KabloNet'in Avantajları Nelerdir?
    • KabloNet fiber alt yapı üzerinden çalıştığı için vaat edilen hız ne ise çok ufak farklarla o hızı alabilirsiniz.
    • KabloNet alt yapısı ADSL sistemlerinden bağımsız olduğu için yerel sabit telefon operatöründe oluşan arızalardan etkilenmezsiniz.
    • KabloNet'de bütçenize uygun ekonomik tarifelerden birini seçebilir ve altı farklı tarife grup seçeneği ile ihtiyacınıza uygun olan paketi kullanabilirsiniz.
    • KabloNet için telefon hattına ihtiyaç yoktur. Evinize veya iş yerinize Türksat Kablo'nun çekeceği bir anten kablosu ile KabloNet hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bunların yanında aynı anten kablosu ile Televizyon (KabloTV) ve telefon (KabloSes) hizmetleri de verilmektedir.
    • KabloNet, yerin altından döşenen kablolar ile İnternet hizmetini ulaştırdığı için telefon hatlarındaki sorunlardan etkilenmez.
    • KabloNet'in teknik servisleri ücretsizdir. Altyapı veya sistemle ilgili bir sorun yaşadığınızda ücretsiz destek alabilirsiniz, sizden kaynaklanmayan sorunlarda herhangi bir ücret ödemezsiniz.

KABLONET TARİFE SEÇENEKLERİ

Kullandığın Kadar Öde Tarifeler
    Bu paket seçeneğinde kullandığınız her 1 GB başına ödeme yapmanız gerekmektedir. Bu tarife seçeneğinde 19,99 TL aylık sabit ücret olarak faturanıza yansıtılmaktadır.

Kotalı Tarifeler
    Kotalı tarifelerde belirtilen kota kadar İnternet hizmetinden faydalanabilirsiniz. Örneğin 10 GB kotalı bir paketiniz varsa 10 GB'a ulaştığınız zaman İnternet hizmetiniz durur. Eğer hizmete devam etmek isterseniz 1 GB başına 0,50 TL faturanıza eklenmektedir.

Duran Kotalı Tarifeler
    Duran kotalı tarifelerde belirtilen kota kadar İnternet hizmetinden faydalanabilirsiniz. Örneğin 10 GB kotalı bir paketiniz varsa 10 GB'a ulaştığınız zaman İnternet hizmetiniz durur. Kotalı tarifeden farklı olarak duran kotalı tarifelerde 1 GB başına 0,50 TL ek ödeme seçeneği bulunmamaktadır.

Akıllı Sınırsız Tarifeler
    Bu tarife grubunda 00:00 - 19:00 saatleri arasında paketinizdeki normal hızı kullanabilirsiniz. 19:00 - 24:00 arasında ise seçtiğiniz tarifedeki hız limitine uygun şekilde hızınız düşürülmektedir.

Sınırsız Tarifeler
    Sınırsız tarifeler adından da anlaşılacağı gibi sınırsızdır ve kullanım miktarı ile ilişkili olarak herhangi bir hız düşürme söz konusu değildir.

Simetrik Tarifeler

İndirme ile yükleme hızının eşit olduğu tarifelerdir. Kullanım miktarı ile ilişkili olarak herhangi bir hız düşürme söz konusu değildir.

Tarife seçenekleri ile ilgili daha detaylı bilgiye buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

EK HİZMETLER

Tarife Seçici
    Size uygun tarifeyi bulmak için her zaman foruma danışabilirsiniz. Bunun yanında ihtiyaçlarınıza uygun tarifeyi bulmak için Türksat Kablo'nun Tarife Seçim uygulamasını kullanabilirsiniz. Türksat Kablo, KabloNet Tarife Seçim uygulamasına buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kampanyalar
    KabloNet'e istediğiniz sürelerde taahhüt vererek tarife fiyatlarından indirim elde edebilirsiniz. KabloNet kampanyalarına buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Kampanya Önerici
    Aesenel abonelerin kampanya seçimini kolaylaştırmak için kampanya önerici uygulamasını hazırlamıştır. Resmi bir çalışma değildir.Çalışmada hata görürseniz bildiriniz,sorumluluk kullanana aittir.Kampanya önericiye buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Tarifeler
    Taahhüt vermeden İnternet hizmetinden faydalanmak isteyen kullanıcılar kendilerine uygun olan KabloNet tarifesini seçerek KabloNet İnternet hizmetinden faydalanabilmektedirler. Size uygun tarifeyi seçmek için buradaki bağlantıdan kullanabilirsiniz.

Online İşlemler
    Türksat Kablo Online İşlemler web uygulamasını kullanarak tarifenizi değiştirebilir, kota durumunuzu sorgulayabilir, yeni paket satın alabilir, şikayet kayıtlarınızı iletebilir, güncel faturanız hakkında bilgi alabilir ve daha birçok işlemi müşteri hizmetlerine bağlanmaya gerek olmadan kolayca yapabilirsiniz. Online İşlemler web uygulaması hakkında daha detaylı bilgi almak ve uygulamaya giriş yapmak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Cihazlar
    Türksat Kablo, KabloNet İnternet hizmetinden faydalanabilmek için Docsis 3.0 protokolü destekli KabloNet modemlerden birini tercih etmeniz gerekmektedir. Kablo modemleri Türksat Kablo'dan kiralama yöntemini kullanarak temin edebilirsiniz. Cihazlar hakkındaki güncel bilgiye ve kiralama seçeneklerine ulaşmak için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Hız Testi
    Türksat Kablo, KabloNet İnternet hizmetinizin indirme (download) ve yükleme (upload) hız değerleri ile birlikte ping erişim değerlerini test etmek için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Test işlemlerini bilgisayar üzerinden yaparken modeme ethernet kablosu ile bağlanarak daha kesin sonuçlar elde edebilirsiniz. Test işlemlerini wifi ağını kullanarak telefon üzerinden yaparken telefonu modeme çok yakın mesafede tutarak cep telefonu içinde daha kesin sonuçlar elde edebilirsiniz.

İÇERİK VE MARKA TELİF HAKLARI

* KabloNet, KabloTV ve KabloSes hizmetleri Türksat Uydu Haberleşme KabloTV ve İşletme A.Ş.'nin marka tescilli hizmetleridir, bu markaların ve bu markalar altındaki hizmetlerin kullanım haklarından Türksat Uydu Haberleşme KabloTV ve İşletme A.Ş. sorumludur.
    * Konu içerisindeki yönlendirmeler ve bağlantılar Türksat Uydu Haberleşme KabloTV ve İşletme A.Ş.'nin resmi web sitesine yapılmaktadır ve yönlendirilen içeriklerden Türksat Uydu Haberleşme KabloTV ve İşletme A.Ş. sorumludur.
    * Türksat Uydu Haberleşme KabloTV ve İşletme A.Ş.'nin konu içerisinde adı geçen içerikleri değiştirme, iptal etme, hizmetleri sonlandırma, fiyatları değiştirme, içerikleri kısıtlama hakkı saklıdır.
    * Konu içerisindeki tüm içerik ve anlatımlar maczone tarafından Donanım Haber Forumları adına hazırlanmıştır.
    * Konu içeriği 16 Ocak 2018 tarihinde Creative Commons (CC BY-NC-ND) 4.0 ile telif hakkı kapsamında lisanslanmıştır. CC BY-NC-ND Lisansı hakkında detaylı bilgiye buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
    * CC BY-NC-ND lisansı gereği içeriği alıntı yaparak, kaynak göstererek ancak içeriği değiştirmeden paylaşabilirsiniz. İçeriğin paylaşıldığı yerlerde bu konuya atıf yaparak kaynak göstermek lisans gereği zorunludur. İçeriği ticari amaçla kullanamaz, gelir hedefleyen paylaşımlarda bulunamazsınız.
    * Lisans kodu 291439643 - Legal Kodu

Bu eser Creative Commons
    Alıntı-GayriTicari-Türetilemez 4.0
    Uluslararası Lisansı ile lisanslanmıştır.

KABLONET [ANA KONU]
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Uydunet kullanıcılarına ve Türksat A.Ş.'nin üst düzey yöneticilerine duyurulur.

Dandik netmaster modemler yüzünden Türksat A.Ş (uydunet) kan kaybediyor. Aboneler strese giriyor, uydunet'e geçmek isteyenler kırk kez düşünüyor. Sırf, netmaster'ın şirketinin Türksat A.Ş. yi (uydunet'i) kazıklamasından dolayı oluyor bunlar.

Çözümü paylaşıyorum;

Türksat A.Ş. yi anlamak zor, uydunet hizmetiyle mahallelerde bile apartmanların içine kadar fiber optik getirdi. Daireye kadar da coaxial kabloyla çıkıyor. İyi tamam her şey güzel ama bu netmaster denen üç kağıtçı firmanın wi-fi yongası bozuk modemlerini kullanarak bütün imajını sarsıyor ve inanılmaz müşteri kaybediyor. Hatta bazı müşteriler sırf bu wi-fi yongası bozuk modemler yüzünden uydunete geçmiyor.

Bunun çözümü yok değil, var ama cebinizden ekstra para çıkması ve modeminizin yanında ekstradan elektrik tüketen bir cihaza ihtiyacınız var.

Dünyanın en rezil wi-fi yongasına sahip Netmaster Docsis 3.0 modem kullanıyorsanız. 70TL-100TL arasına Access Point yada 100-250TL arasına Router alıp, wi-fi sorunu rezilliğinden kurtulabilirsiniz.

Çünkü, bundan başka bir kurtuluş yolu yok. Turksat A.Ş. kendisine en baba kazığı atan netmaster firmasıyla, bir gün çalışmayı bırakır ve adam akıllı wi-fi yongasına sahip modemlere geçiş yapar umuduyla, hala docsis 2.0 modem ile 10Mbit hız kullanıyorum. Daha yüksek paketlere geçmeyişimin tek nedeni, Netmaster Docsis 3.0 modemlerin alayında kronik wi-fi sinyali arızası bulunması. Netmaster Docsis 3.0 modemlere ne kadar ince ayar yaparsanız yapın, kablosuz sinyal sorunu ilk başta çözülmüş gibi oluyor, belli bir çalışma saatinden sonra tekrar aynı sorunlar baş gösteriyor. Modemi kapatıp açmak gerekiyor, hatta bazen kapatıp açınca da düzelmiyor. Yakınlarımın, Docsis 3.0 modemlerine ayar çekerek defalarca tecrübe ettim. Hah, şimdi oldu diyorum ama belli bir süre sonra sorunun düzelmediğini anlıyorum.

Yakın zamanda uydunet'e geçen arkadaşım, wi-fi sorununu access point ile çözdü ve şuan çok memnun. Netmaster Docsis 3.0'ın wi-fi özelliğini modemin menüsünden kapattı. Wi-fi yayınını access point yapıyor. Böylece, evin her yerinde 4-5 çekiyor ve hızı tam gösteriyor.

Şirketinde uydunet kullanan bir arkadaşım ise, rezil ötesi Netmaster Docsis 3.0 modemin kronik wi-fi sorununu, wi-fi özellikli router ile çözdü. İnternet dağılımını ve Wi-fi yayınını router yapıyor ve iki katlı şirket binasının her odasında 4-5 diş çekiyor, hızda da en ufak düşüş yok ve çok memnun.

Demem o ki, bu işte sakalını beyazlatmış bir arkadaşınız olarak, aşağıdaki iki yöntemi şiddetle tavsiye ediyorum.

1-) Ev kullanıcıları, Netmaster Docsis 3.0 modemin arkasında ki 4 ethernet portundan 1 tanesine access point bağlasınlar ve modemin arayüzüne girip kablosuz yayını kapatsınlar. Wi-fi yayını işini access pointe bıraksınlar. Böylece sorunsuz, güçlü bir wi-fi sinyali alırlar. Modemin arkasında boşta duran diğer 3 ethernet portunuda, oyun konsolu, TV, komşuyla internet paylaşımı, vb. gibi işler için kullansınlar.

2-) Şirket kullanıcıları ise, Netmaster Docsis 3.0 modemin arkasında ki 4 ethernet portundan 1 tanesine wi-fi özelliği olan Router bağlasınlar ve modemin arayüzüne girip, modemi köprü (bridge) moda alsınlar. Şirket içi LAN ve Wi-fi ağı işini Router hakkıyla yapacaktır. Böylece sorunsuz, güçlü bir wi-fi sinyali alırlar. Router'ın arkasındaki boş ethernet portlarına da istedikleri cihazı bağlayabilirler.

Not: Üzerinde WAN portu bulunan ADSL modemlerde birer Router dır ve bu ADSL modemleri, Router veya Acsess Point yerine gönül rahatlığıyla, kullanabilirsiniz.

Not: Ev kullanıcılarına Access Point önermemin nedeni, Router'a göre ekonomik olmaları, karışık olmamaları ve bir ev kullanıcısına fazlasıyla yetmesi. Şirket kullanıcıları ise Router dan şaşmasınlar. Tabi, WAN portuna sahip ADSL modeminiz varsa, masrafa girmenize gerek yok aynı işi görecektir. En azından, ev kullanıcılarının ve küçük şirketlerin fazlasıyla işini görecektir.

Bu milleti, Nemaster marka modeme muhtaç eden Türksat A.Ş.'nin Allah bin türlü belasını versin. Netmaster'ın ithalatçısından kazık yemeyi seviyorlar, belkide ihaleye fesat karışıyordur. Netmaster tedarikçisi birilerinin yakınıdır ve ihaleyi ona verip, wi-fi'ı uyduruk bu rezil modemleri kiloyla alıyorlardır ha, ne dersiniz?

Bu arada, benim bu değerlendirmem bir ISS değerlendirmesi değil. İnternet alt yapısı ve kalitesi olarak Türksat A.Ş. nin Uydunet'i Telekom'un TTnet'ine 10 basar. TTnet ile Telekom'un bakır kablolu internetini kullanacağınıza, modemlerin de kronik wi-fi yongası sorunu olan ama apartmanın içine kadar fiber optik kablo olan Uydunet'i kullanmak her halükarda daha iyi. Tabi imkanı olan Süperonline fiber'e geçsin.

Türkiye de internet kalitesinin sıralaması

1-) Süperonline fiber internet
    2-) Uydunet fiber interet
    3-) Telekom (TTnet) bakır internet (Bu ISS i listeye almaya bile utanıyorum. Çünkü, bakır kablolu internet Türkiye'nin 3. dünya ülkesi olduğunun bir göstergesi)

Not: Resmi yazışmadan anlayan arkadaşlardan ricam, bu yazıyı ve bu konunun linkini, Uydunet ve Türksat A.Ş.'nin üst düzey yöneticilerine ulaştırmaları

Artık bu modem ızdırabı, kablosuz sinyal ızdırabı bitsin.

• PSN Plus üyelerine bedava verilen Injustice adlı dövüş oyunu, dün gece USA Playstation Store'a geldi. Kota bitecek, hızım 3Mbit' e düşecek diye, indirmeyi başlatmadan evden çıktım. Ayın sonuna doğru indirmeyi düşünüyorum. Bizi kotalı internete mahkum edenlerin Allah belasını versin.

Forumdan bir arkadaş 24 Kas 2014 tarihinde bir imza kampanyası başlatmış, bütün hızıyla devam ediyor. Şuana kadar 5700 katılımcı olmuş ve kampanyaya katılıp ciddi ciddi destek olmak gerekiyor. Gerek forumlarda, gerek bloglarda, gerek Sosyal medyada çevrenizdeki herkesle paylaşın derim..

Yıllarca TTnet kullandım ve son 11 aydır Uydunet kullandığım halde, bu kampanyaya desteğimi esirgemedim. Çünkü, bu süreç, sadece TTnet değil, bütün ISS leri ilgilendiriyor. Kampanya, dikkat çekecek sayıda imzaya ve süreç sonunda başarıya ulaşırsa, dünyanın en pahalı internetini kullanmanın karşılığını birazcıkta olsa alırız ve ayın 3 haftası 3 Mbit internet hızına mahkum kalmayıp, online oyunlarda daha az sorun yaşarız. Oyunu ay sonumu indirsem acaba diye, kafada plan yapmayız.

Kampanya katılım linki
    https://www.change.org/p/ttnet-adil-kullan%C4%B1m-kotas%C4%B1-kald%C4%B1r%C4%B1lmal%C4%B1?recruiter=190438006&utm_source=share_petition&utm_medium=facebook&utm_campaign=share_facebook_responsive&utm_term=des-md-no_src-no_msg

KABLONET [ANA KONU]

Ek bilgi:

Uydunet hızım: 10 Mbit (G.Kore 10 Gbit hıza geçti. Türkiye G.Kore den 1000 kat geri)
    Uydunet'in sunduğu kota: 50 GB (2015 yılında, bu millete gıdım gıdım interneti hak görüyorlar. Bulgaristan ISS leri kadar olamadılar. PSN den 1 adet dijital oyun alıyorum. 1 ay boyunca 3 Mbit hızın çilesini çekiyorum.)

Not: Hani Türk Telekom özelleşince, dünya standartlarını yakalayacaktı. Hepsi palavra, amaç cepleri doldurmak. Türk Telekom özelleşmeden önce dünya internetinin gerisindeydik, şimdi daha da gerisindeyiz. Telekom'u satın alanlar adam akıllı yatırım yapmadan, fahiş fiyatlarla ve kısıtlı internetle bu milletin kanını emerken, gelişmiş ülkeler ve gelişmekte olan ülkeler, 2 kez internet devrimi yaptılar. Önce 1 Gbit hız sonra 10 Gbit hızlara terfi ettiler. Türk Telekom boş yere satıldı. Kim ne derse desin, bu özelleştirmenin ülkeye faydası dokunmadı, zararı oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virtual Reality -- 17 Nisan 2016; 20:00:59 >

• Ben bu şeffafsızlığa kızıyorum işte. Arkadaş sansürse açıkca söyle yaz sitene, teknik arıza ise arıza nedenini ve tahmini bitiş süresini anlat yine sitende.

Dün vpnler çalışmıyor btk vpn engelledi haberi üzerine btk yok canım öyle bir şey dedi. Ama nedense vpn bile çalışmadı dün. Mobilde vpn açınca internete giremiyorduk. Yani yapıyorsanız yaptık deyin ya.

Terör olayları için internette yavaşlama mı olacak, hadi olay günü habersiz yaptınız gündüz söyleyin bari. Şu şu nedenle sosyal medyaya erişim geçici süre durdurulmuştur tahmini açılış süresi 1 gün 2 gün 1 saat neyse artık şudur deyin. İnternet hizmeti de yavaşlatılacaktır vatandaşların paniklememesini rica ederiz falan deyin.

Yok arkadaş yok adam olmaz bu ülke. Yasak mı var diyon yok öyle bir şey diyorlar, teknik arıza mı diyoruz o da yok, genel sorun diyorlar. Sorun da ne sorunu ne zaman çözülür ?

Şu ülkede vatandaşın hayatı dışında her bir şey gizli saklı dönüyor. Yahu ben yönetici olacam açık açık yazarım ya arıza falansa, şu şu mevkide altyağımızda ağır bir arıza vardır ekipler uğraşıyor, ya da şu şu sayılı emir ile hızların düşürülmesi istenmiştir falan. Yani bu işler niye gizli kapaklı dönüyor ? Tepki çekmemek için mi. Yazıklar olsun ya .

TTnet belasından kurtulduk derken düştüğümüz şu hale bak. twitterdan falan yazayım diyeceğim resmi onaylanmış bir sayfaları bile yok arkadaş.

• sniper23 kullanıcısına yanıt
    Yapılabilir ama o zaman bankacılık, borsa çöker, yarın en kısa sürede yine neti açmaları lazım (s.ke s.ke) şuan baskıcı rejimden daha farklı bir aşamadayız ''demokratik'' adı altınla kanlı dikta yönetimin bir göstergesidir bu bir nevi k.kore gibi. İran bile bunlar kadar kafayı bozmamıştır bence, çünkü yaptıkları ve aldıkları karalar o kadar saçma ve anlaşılmaz ki kendileri de ne yapacaklarını şaşırmış vaziyetteler. Ben bu noktaya bu kadar kısa sürede geleceğimizi sanmıyordum ama bu şekilde gidilen bir yolda 2 yıl içinde tüm neti ve sosyal ağlara tümden kısıtlama (bahanesi dinimize küfür olsun vs. olsun çokça türevi bulunabilir) toptan yasaklama yakındır. Neti komple keserler mi onuda yaparlar ama zaten keskin bir bıçak sırtında ki bu ekonomi o zaman çöker. Şuan yabancı ve bazı forum bazlı yazışmalarda tr hükümetinin vpn sağlayıcılarını da yasaklamaya başladığı veya başlayacağı yönünde duyumlar dolaşıyor ve bu dahada beter bir yola doğru yol aldığımızı göstermekte. Ben kendi adıma vpn'siz 3 yıldır nette dolaşan biri değilim ama vpn komple kapatmayı düşünen çin, k.kore, iran tarzı baskıcı kanlı bir yönetim yolundayız gelecek karanlık. Vpn elden giderse o zaman tr'de tv bazlı ne haber nede bir bilgi verilemiyor yasak ve baskılardan o yüzden netede kilit geliyor demektir o zaman tamamen bir çıkmazın içinde oluruz, ben ailemi alıp en kısa sürede kıbrıs oda olmaz ise farklı bir ülkeye göç etmeyi planlıyorum ve bu yaşananlar bunu hızlandırmamın zamanı geldiğini gösteriyor.

• İnsanlar diyor ki birkaç gün internetsiz durun; terör olaylarını ve toplaşmaları engellemek için hızlar düşürüldü, sosyal ağlar, vpn'ler engellendi. Zaten illegal bünye içerisinde olan insan müsveddeleri sen interneti, telefonu komple kapatsan da bir şekilde haberleşmesini sürdürüp faaliyetlerini devam ettiriyor. Bu adamlar 2 plastik bardağa naylon ip bağlayıp yine haberleşirler. Sebebi belli olmayan bir şekilde iletişim özgürlüğü engellenmesi yaşanıyor.

İşi gereği bir sürü insan, buna ben de dahil, artık yüksek boyutlu dosyalar üzerinde çalışıyor, e-posta üzerinden dahi yüksek boyutlu veri transferi yapıyorlar. Sen niye ekonomik sektörü baltalıyorsun?

Biraz daha ekonomik boyutta düşünelim. Sen Apple'a gel (Buraya yüzlerce teknoloji şirketi koyabilirsiniz) buraya mağaza, fabrika aç istihdam yarat diyorsun. Adam der ki sizin interneti ne yapacağınız belli değil, stabilite yok. Hukuk üstünlüğü muamma. Ciddi boyutta bir yatırım yaparsam 3 yıl sonra başıma neler geleceği belli değil vb.

Ülke olarak teknolojik kalkınmayı nasıl yaparız, eğitim sistemimizi gelecek yıllara göre nasıl revize ederiz, ekonominin yükselişi nereden olacak, ekonomimizi, işsizliği nasıl minimuma indiririz konularını konuşacağımıza yasakları, savaşları konuşuyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: net000

yeni paketlere geçebilen varmı dün sorun vardı sistemlerinde geçilmiyordu
    n'oldu sen taahütlülerde akn kalkmayacak diyordun her gün?

%100 bilgiydi, müşteri hizmetleriyle görüştüydün?
  • Müşteri hizmetlerini arıyorum modem resleyin fişini çekin falan diyolar insan sövmemek için kendini zor tutuyo. Zerre teknik bilgisi olmayan adamları koymuşlar oraya laf da anlatamıyosun. Bir bilene yönlendirin diyorum yetkimiz yok zart zurt diyolar.Parasını fazla fazla veririz hizmet alamayız üstüne yasaklarla uğraşırız. Konsol almak bilgisayar almak isteriz habire vergi gelir. Araba için para biriktiririz devlet 2-3 tane de bana al der onu da alamayız. Yurt dışına gezip görmeye gitmek istesek paramız pul olmuş şehir dışına bile zor çıkarız. Ulan bu ülkede niye hiç güzel bir şeyler olmuyor? Mutsuz insanları nasıl daha fazla mutsuz ederiz diye uğraşıyorlar resmen. Bu aptal zihniyet ve yasaklar yüzünden hangi yasak nasıl aşılır ne yapılır ne edilir uzman oldum nerdeyse. Vpn nedir bilmezken şimdi server satın aldım çeşit çeşit vpn kurabiliyorum ama niye bunu yapmak zorundayım? Niye insanlara bir gram huzur vermiyorlar anlamıyorum. Sokağa çıkıyosun herkesin suratı beş karış herkes mutsuz. Ulan bari internette huzur verin be ne yapsın bu insanlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi punisher99 -- 17 Eylül 2020; 21:43:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn
    1-2 gün internet yavaşlayınca bir şey olmaz merak etme

Keyfi sebeplerden, binlerce -hatta milyonlarca- insanın para ödeyerek aldığı hizmeti sorgusuz sualsiz, açıklama yapmadan 1mpbs hıza indirirsen birşey olur!
    Bu bir internet servis sağlayıcısı. İnsanlar internete para ödediği gibi internetten satın aldıkları hizmetler için de para ödüyor. Parayla abone olduğu DigiturkPlay'den maçını izleyemeyenler gibi, aylık 40 lira ödenen Netflix'te cuma akşamı dahil haftasonu dizi-film keyfi yapamayanlar gibi.
    İşini internet aracılığıyla yapanlara hiç değinmiyorum.
    Takipçisi olduğum Teknoseyir youtube kanalı upload hızlarının yerlerde sürünmesinden ötürü kanalına video koyamıyor. Bu insanların kazancı reklam gelirleri.
    Senin gibi sesini hiçbirşeye çıkarmayan insanlar olduğu sürece böyle şeyleri çok göreceğiz demek ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi holyjohn -- 5 Kasım 2016; 18:58:39 >

• radko kullanıcısına yanıt
    Hocam sana özel 1 Mbps 4 GB kotalı paket çıkardı Turksat, ona geç istersen.

AKK da değil, kota anca paklar sizi. Size iyilik yaramaz...

quote:

radko @ 2 Ocak 2019 14:26:49

Şu akn kalksın diye kampanya başlatanlat büyük AH aldılar ve alıyorlar.
    Üç,beş csgo cu,youtuber tayfa yüzünden başımıza bu işler geldi

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/136547775

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrecoB -- 2 Ocak 2019; 22:45:35 >
  • arkadaşlar bence tahaahüt vermesinler diye yılbaşından önce böyle bir haber yayalım dediler. Ben bunların ciğerini bilirim yasa var hukuk var yukarıda arkadaşların dediği gibi öpe öpe kaldıracaklar. Turktelekom kaldırmıcam dedi sonra yan çizdi. Bunlar sadece sinsi sinsi yılbaşını bekliyorlar.
  • 2011'den beri devreye giriyor IPV6... Aaa siz bilmiyor musunuz? Almanya'da bizi kıskanıyor onu da unutmayın.

Bu anlayış sahibiyle yönetilerek anca mağaraya gireriz.
    http://sgb.kulturturizm.gov.tr/TR-15265/bilisimin-zorunlu-gelecegi-ipv6-ya-gecis-basliyor.html
  • streamin S kullanıcısına yanıt
    çok sıkıntılı bir bağlantım vardı. Müşteri hizmetleri bir türlü sonuca varamadı 450 TL cayma bedeli olduğunu söylediler. Gözümü kararttım vericektim. Ama bir yandan da hizmet alamıyorsunuz buna rağmen bedel ödemek insanın zoruna gidiyor. Sonra bir arkadaşım akıl verdi twittera yaz dedi şikayetini. Yazdım ilk başından beri 6 ay boyunca neler yaşadığımı. Ertesi gün genel müdürlükten aradılar beni ben hizmet sağlayamadıkları için cayma bedeli ödemeden çıkmayı talep ettim. önce sorunumu çözmeye çalıştılar çözülür gibi oldu. Fakat bir kaç gün sonra tekrarlandı bağlantı kopmaları hız düşüklükleri meydana geldi. Tekrar aradılar beni türk telekomla yaptığımız görüşmede alt yapıdan dolayı size gerekli hizmeti sunamıyoruz buna karşılık sizinde talebiniz olan cayma bedeli ödemeden aboneliğinizin sonlandırılması işlemini başlatıyorum dedi. Bende ok verdim. Bu şekilde sadece bu aydan kullandığım 3 günlük internet tutarı dışında benden başka hiçbir bedel talep edilmedi.

• Bu kısıtlamaları döviz kurlarında da görmek isteriz sayın yetkililer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JAX -- 4 Kasım 2016; 20:46:0 >
  • Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Merak etmeyin k.kore, iran ve türevlerinde çinde dahil kullanılan birçok farklı yöntem vardır neti komple daha çok blocklama olayı o kadar delinemez değildir.

Yakın zamanda detaylı bir vps server (virtual private server) kurumu adı altında bilgi paylaşımı yapmamız şart forumda. Bu yolla vps ile kendi kişisel vpn kurma yolu var; aylık 9 dolar bir maliyeti bulunmakta, sıkıysa onu engellesin bu ahlak yoksunları gericiler.

Ayrıca mesaj silme hızla devam bakıyorum, siyaset konularında biri birine fetocu diğeri ona terörist o ona ırkçı pislik diğeri ana avrat saymış ama mesajlar yerli yerinde burada haksızlığa uğrayan bizler azıcık tepki veriyoruz tak siliniyor iyi halt ediyorsunuz yönetim, ilerde bu foruma da girilemez duruma gelindiğinde görürüm ben sizi.
  • Dracos D kullanıcısına yanıt
    Beni tanımadığınız için bu şekilde yazmışsınız. Salak saçma tepki gösterenler gibi ifadelerde de bulunmayınız. Ben forumda kimseyle bu üslupta konuşmadım. Sizden de aynı hassasiyeti bekliyorum.

AKK kaldırılıp kota geldiğinde AKK'nin geri gelmesi içinde uğraştım. 50 mbps,100 mbps desteklenmiyorsa 24 mbps AKK geri gelsin de dedim. Geri geldi de. 50 mbps hıza geçemiyorum. 2017'nin son günlerinde taahhüt verdiğimizde bizim taahhütte 50 mbps hız yoktu. HepsiBirArada kampanyası taahhüt verdiğimiz kampanya. 24 mbps 50 GB AKN'lilerin de 24 mbps sınırsıza geçmesini ben de istiyorum.

İhityacına ve ekonomik durumuna göre ucuz kampanya isteyenler de oluyor,yüksek hızda isteyenler de oluyor. Hepsine öneriler de bulunuyorum. 150 GB AKN,250 GB AKN taahhüt verenlere de daha yüksek hızda internet versinler demek istedim, mesela 32 mbps sınırsıza geçirsinler. Bu şekilde kimse mağdur olmamış olur.

Kotanın geri gelmesini de olumlu bulmam.

Sınırsız hızlar taahhüt sonrası daha da düşerse kotalıya geçmek zorunda kalacağız. Taahhüt bitince daha düşük hızlarda sınırsıza geçmek istemem. 24 mbps 250 GB AKN yetiyor bana. Hızın daha da düşmesini istemem. AKK'nin kalkmasını kota geri gelsin diye istemedik. Kotadan AKK daha iyi. AKK kalksın sınırsız hız sunulsun diye istedik.

Ücretsiz maç yayınına tepki gösterenler oluyor,Kablo TV'de bayramda üst paketi,sinema paketi hediye edilir niye bedava diye eleştiren yorumlar oluyor. Onlara karşı tepkiniz var. Ben de sizin gibi o yorumlardan rahatsız oluyorum. Rahatsızlığımı sizin gibi dile getiriyorum da üslubuma dikkat ediyorum. Benim o zihniyette olmadığımı da anlamışsınızdır. Panasonicman ile aynı tarihlerde aynı kampanyaya taahhüt vermiştik. O nedenle yorumu yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_ayberk -- 26 Kasım 2018; 15:25:25 >

• Konuda yazan arkadaslar lutfen yazili bir belge vs kanitiniz yoksa uydurma iddialarda bulunmayin yok su tanidik yok bu tanidik diye, turktelekom kaldirmis superonline kaldirmis digerleride kaldiracakken turksat ki devletin istiraklerinden biri olan kurum nereye kaldirmiyor neye dayanarak kaldirmiyor bir onu acikladin once o tanidik arkadas, desnki soyle soyle yasaya uydurmuslar dese anlarim, neymis ayni aknli devam edecekmis yani amaciniz ne yasiniz ne anlamiyorum milleti galeyana mi getirmeye calisiyorsunuz yoksa kendinize prim yapmayami bilemedim.

Yazimi bir tartisma ortamina cevirmek isteyebileceklere yaslari anlamalarina el verecek ise not: ben yasal delillerle konusurum ortada devletin aldigi resmi karar var ya resmi belgeyle cikip konusun yada 1 ocaga kadar efendi gibi sessizce bekleyin, ha baktik gercekten yasayi cigneyip kaldirmiyorlar gerekli yerlere sikayetimizi zaten yapariz.
  • quote:

Akn kalkacak dedikleri sey 2019dan itibaren gelen abonelere olacakmıs cunku 2019dan itibaren aknli tarife satılmayacakmıs 2019dan önce taahhüt yapanlar taahütleri bitene kadar akn devam edecekmiş bugun abone merkezinden aldıgım net bilgi
    Katılım zamanı: 23 Aralık 2018

isme bakarsan net000 demekki kablonet bayi toplantısı yapmış sitelere dağılın bilgilendirme yapın diye

Öpe öpe kaldıracaksınız o aknleri ha kaldırmadınız mı. Btk'nın aldığı yasa kararı var çıkarım abonelikten hiçbir ücret ödemeden haydi bakalım.

Edit: Birde arkadaşın yazdığı mesajlara bakın full kablonet nedense

Biz yemeyiz bu numaraları haydin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sibumii -- 26 Aralık 2018; 15:59:56 >

• quote:

kalkmayacak zaten abone merkezindeki yetkilinin dediği şey evet akn kalkıyor 2019dan itibaren akn paketleri satılmayacak ancak 2019dan önce aknli paketlere taahhüt verenler 2020 yılı yani taahütleri bitene kadar aknleri devam edicek dedi 50 tl verenle 80 tl veren kişi aynı hizmeti alması mümkün değildir diye ekledi.
    arkadaşım sen bi aradan çıkar mısın papağan gibi aynı şeyi yazıp duruyorsun kablonet gizli servisi gibi.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.