Şimdi Ara

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
12.030
Cevap
198
Favori
983.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: trapspeed

Hepinize iyi günler arkadaşlar, ilk 2013 modellerden birine sahip oluyorum, beyaz elegance, haftaya teslim alıyorum inşallah.

Ben de dün itibari ile Beyaz elegance sahibi olmuş bulunuyorum. Aldığım bayide Pazar günü showroom içinde 4 araç vardı. dün itibari ile bir tane kalmıştı. Maşallah satışlar iyi:)

Flyaudio navigayon ve sesli park sensörü taktırdım. Ayrıca boya+motor+koltuk koruma yaptırdım. Aracı çok kullanma fırsatım olmadı, izlenimlerimi daha sonra paylaşacağım.

Kısa sürede çözemediğim bir kaç konu oldu onları XV sahiplerine sorayım

1. anahtardan basılı tutarak araç dışından camların tamamını açma, ya da tamamını kapama fonksiyonu yok galiba, ya da ben beceremedim
    2. Kontak kapatılınca aynaların otomatik kapanması ya da kontak açılınca otomatik açılması gibi bir fonksiyon da yok sanırım, ya da ben beceremedim
    3. Belirli bir hıza çıkınca kapılar da otomatik kilitlenmiyor sanırım
    4. Yolcu airbag i takılı olmayınca ekranda uyarı ışığı yanıyor, ancak sesli uyarı gelmedi. Ayarlamam mı gerekli acaba?
    5. Sustalı olmayan anahtarları hiç sevmiyorum, sustalı anahtar yaptırma şansımız olur mu sizce ( garanti falan sorun olur mu?)

Syg.

• quote:

Orijinalden alıntı: ermanitouch

quote:

Hepinize iyi günler arkadaşlar, ilk 2013 modellerden birine sahip oluyorum, beyaz elegance, haftaya teslim alıyorum inşallah.

Ben de dün itibari ile Beyaz elegance sahibi olmuş bulunuyorum. Aldığım bayide Pazar günü showroom içinde 4 araç vardı. dün itibari ile bir tane kalmıştı. Maşallah satışlar iyi:)

Flyaudio navigayon ve sesli park sensörü taktırdım. Ayrıca boya+motor+koltuk koruma yaptırdım. Aracı çok kullanma fırsatım olmadı, izlenimlerimi daha sonra paylaşacağım.

1. anahtardan basılı tutarak araç dışından camların tamamını açma, ya da tamamını kapama fonksiyonu yok galiba, ya da ben beceremedim
    2. Kontak kapatılınca aynaların otomatik kapanması ya da kontak açılınca otomatik açılması gibi bir fonksiyon da yok sanırım, ya da ben beceremedim
    4. Yolcu airbag i takılı olmayınca ekranda uyarı ışığı yanıyor, ancak sesli uyarı gelmedi. Ayarlamam mı gerekli acaba?
    5. Sustalı olmayan anahtarları hiç sevmiyorum, sustalı anahtar yaptırma şansımız olur mu sizce ( garanti falan sorun olur mu?)

Syg.

Hayırli olsun. Flyaudio navigasyonun modelini bizlerle paylaşabilir misiniz?

1- Öyle bir fonksiyon yok.
    2- Otomatik değiller. Kapıdaki kontrol düğmesiyle aç kapa yapabilirsniz sadece.
    3- Öyle bir fonksiyon yok.
    4- Ön yolcu oturursa Ön yolcu Airbag lambası söner bu ''airbag aktif durumda'' anlamına gelir. İkaz sesi ise araç belli bir hıza (sanırım 20 km) ulaşınca öter. Eğer ön yolcu oturmuyorsa Passenger Airbag lambası ''off'' modunda ışık yanar yolculuk boyunca. Ayrıca arkadaki yolcuların da emniyet kemeri uyarı ikaz lambaları yanar.
    5- Servise sorabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Link234

quote:

Orijinalden alıntı: ermanitouch

quote:

Syg.

Hayırli olsun. Flyaudio navigasyonun modelini bizlerle paylaşabilir misiniz?

1- Öyle bir fonksiyon yok.
    2- Otomatik değiller. Kapıdaki kontrol düğmesiyle aç kapa yapabilirsniz sadece.
    3- Öyle bir fonksiyon yok.
    4- Ön yolcu oturursa Ön yolcu Airbag lambası söner bu ''airbag aktif durumda'' anlamına gelir. İkaz sesi ise araç belli bir hıza (sanırım 20 km) ulaşınca öter. Eğer ön yolcu oturmuyorsa Passenger Airbag lambası ''off'' modunda ışık yanar yolculuk boyunca. Ayrıca arkadaki yolcuların da emniyet kemeri uyarı ikaz lambaları yanar.
    5- Servise sorabilirsiniz.

Teşekkür ederim.

navigasyon forester için olan model

ürün linki aşağıda

http://www.flyaudio.com.tr/?Arac-Navigasyon=Navigasyon-Detayi&Audio-System=40

• Merhabalar,
    2012 Subaru XV ile aranıza katıldım . ( az Km de oldukça temiz bir tane Comfort buldum)

Gönül isterdi ki aksesuarı bol, motor hacmi daha bonkör bir Subaru alabilseydim , bununla birlikte gerek yakıt tüketimi/vergisi, gerek aracın gerçek kısmını oluşturan (bana göre) mekaniğinin ihtiyaçlarımı tam karşıladığını düşünüyorum.

Her zaman olduğu gibi bu aracıda kendim için aldım,, benden sonraki potansiyel müşterisi için değil.
    Çalıştığım şirketin bana verdiği C5, her türlü konfora/aksesuara rağmen verebildiği sürüş keyfi ve güvenlik hissi Subaru'nun yanına bile yaklaşamıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: savascantek

Merhabalar,
    2012 Subaru XV ile aranıza katıldım . ( az Km de oldukça temiz bir tane Comfort buldum)

Gönül isterdi ki aksesuarı bol, motor hacmi daha bonkör bir Subaru alabilseydim , bununla birlikte gerek yakıt tüketimi/vergisi, gerek aracın gerçek kısmını oluşturan (bana göre) mekaniğinin ihtiyaçlarımı tam karşıladığını düşünüyorum.

Her zaman olduğu gibi bu aracıda kendim için aldım,, benden sonraki potansiyel müşterisi için değil.
    Çalıştığım şirketin bana verdiği C5, her türlü konfora/aksesuara rağmen verebildiği sürüş keyfi ve güvenlik hissi Subaru'nun yanına bile yaklaşamıyor.

Aracınız hayırlı uğurlu olsun, Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inşallah. Eski Subaru sahipleri bir kere alan bir daha başka marka araç almaz diyorlar, bizim de böyle olacak sanırım:)

Daha büyük motor hacimli subarular için ikinci elleri uygun fiyatlı oluyor, Subaru butik bir marka olduğu için ve sahipleri bir şekilde birbirlerini tanıdıkları için daha güvenle 2. el olarak alınabilir diye düşünüyorum

Bu arada aracım ile 150 km yaptım. Genel olarak çok memnunum. Motor ile ilgili rodaj sebebiyle çok fazla izlenimim oluşmuyor zira yavaş gitmeye ve zorlamamaya özen gösteriyorum, bunun dışında diğer parametrelerde çok memnunum.

Aşağada saydığım ufak eksiklikler de olmasaymış daha iyi olurmuş

1. Yolcu koltuğu yükseklik ayarı olmaması
    2. yolcu camının tek basışla açılıp kapanmaması
    3. anahtardan basılı tutularak tüm camların açılıp kapatılamaması
    4. Ön kol dayamanın hareketsiz olması ve çok geride kalması
    5. Makyaj aynalarında ışıklandırma olmaması
    6. Arka havanaldırma menfezi olmaması
    7. Belirli bir hıza gelince kapıların kendiliğinden kilitlenmemesi
    8. Anahtarının sustalı olmaması

• Bu arada bayi bana 97 oktan benzin kullanmam gerektiğini, boxer motrun 97 oktan ile daha verimli olduğu ile ilgili bir yazı geldiğini söyledi. Zorunlu olmadıkça 95 oktan kullanmayın dedi.

Bilgilerinize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ermanitouch -- 3 Haziran 2013; 16:04:28 >
  • Aracı yakından görmedim ama iç genişliği nasıl acaba? Birde yakıt

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 13 tane arabam oldu.. bu arabalari alma surecinde saymadigim kadar araba denedim baktim surdum.. forester aldim cok da memnunum.. foresteri aldigimda sifir XV i inceledim. . Ici disi herseyi mükemmel mukemmel mükemmel. ...

• quote:

Orijinalden alıntı: drakyuz

13 tane arabam oldu.. bu arabalari alma surecinde saymadigim kadar araba denedim baktim surdum.. forester aldim cok da memnunum.. foresteri aldigimda sifir XV i inceledim. . Ici disi herseyi mükemmel mukemmel mükemmel. ...

Xv almak ne kadar mantıklı olur acaba? Yani yakıtı, servis ağı, ikinci eli, performansı felan...
    Birde elegance paketi en son ne kadara bırakırlar? Forumda bi arkadaş 64.500 e aldım demiş doğru mudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Keomaa -- 10 Haziran 2013; 0:24:42 >
  • bu saydıklarınızın hepsinde haklısnız olumsuzdur...ama gene subaru XV öneririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Keomaa

Aracı yakından görmedim ama iç genişliği nasıl acaba? Birde yakıt

Ic mekan genisligi d segmenti ayarinda diyebilirim.

• 700 km yol yaptiktan sonra,
    Yari sehirici-yari sehir disi (istanbul yolu-eskisehir yolu)

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!!

• arkadaşlar lpg takılabiliyor mu xv ye forester e takıldığını biliyorum bunda durum nedir ?
  • quote:

bu saydıklarınızın hepsinde haklısnız olumsuzdur...ama gene subaru XV öneririm

Kimse aracını kötülemez ama bu saydıklarınızda haklısınız dediniz.O zaman almak için geriye ne kalıyorki?

• 2013 Subaru XV Crosstrek you tube ta videoları var Türkiye deki XV ile ne gibi farkları var ?
  • quote:

quote:

Kimse aracını kötülemez ama bu saydıklarınızda haklısınız dediniz.O zaman almak için geriye ne kalıyorki?

sayın arkadaşım tüm bunlara rağmen alınır diyorsam bi bildiğimiz vardır geriye şunlar kalıyor....güvenlik güvenlik güvenlik kalite sorunsuzluk yağmurda karda selde yoldan çıkmama

• ve ayrıca arkadaşım yukarıda resimli olarak belirtmiş 7 lt/km benzinli 4x4 bir araç için gayet makul bir yakıt...haksız mıyım
  • Bu aracla birlikte yedek lastik veriliyor mu yoksa mecburen lastik tamir kiti ile mi idare etmek zorundayiz?

• quote:

Orijinalden alıntı: ViTeSKoLu

Bu aracla birlikte yedek lastik veriliyor mu yoksa mecburen lastik tamir kiti ile mi idare etmek zorundayiz?

Tamir kiti geliyor hocam, isteğe bağlı stepne alınabilir mi bilmiyorum.
  • quote:

quote:

Araca bakış açısı sizinde söylediğiniz gibi sadece yedek parça, servis olsaydı haklısınız, ancak ben araç alırken sunduğu özelliklere, güvenilirliğine ve kalitesinede bakarım.
    Sanıyormusunuz BMW harika bir servis ve yedekparça avantajı sunuyor.. BMW motorum vardı çok iyi bilirim booorrruusanı

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.