Şimdi Ara

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! (304. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
12.030
Cevap
198
Favori
983.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 302303304305306
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    o gördüğünüz WRX STI ve fiyat etiketi 350.000 TL ..sadece 3 adet getirilmiş.
  • sercann.34 S kullanıcısına yanıt
    Milestone

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi higtr -- 16 Ağustos 2016; 10:39:53 >
  • higtr H kullanıcısına yanıt
    Hangi model ve seri olması lazım acaba ?
    Sessizlik , frenleme felan değerleri nasıl ,
    Önerirmisiniz Petlas lastiği ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sercann.34 S kullanıcısına yanıt
    Markayı Milestone (PETLAS) olarak düzeltiyorum. Blaster 225 55 17 >> 101W

Etiketi:http://www.milestonetr.com/etiket.php?i=42&l=2

Ses var, frenleme idare eder.

Servis görevlisi tavsiyesiyle taktırdım.
  • XV 60.000 km oldu. Yaz lastiği için michelin primacy 3 zp ( Run Flat ) kış lastiği için nokian wr d4 kullanıyorum. İkisinden de çok memnun kaldım. Araç üzerinde gelen geolander lastiklerdeki ses yok hiçbirinde. Yol tutuşları da çok iyi. Tek sorun lastikler biraz pahalı :) Yaz lastiği için nokian z line Run Flat bulabilseydim ilk tercihim o olacaktı.

• Bende XV yok artık ama arada bir yazıları okuyorum... XV den Levorga geçmiştim hatırlarsanız. Benim gibi Levorga geçmek isteyen varsa şimdi tam sırasıdır. Bayiler ellerindeki 2.el araçları ( çoğu test aracı) satamadıklarından fiyatın dibine vurmuş durumdalar. Hatta 0 km Levorglar 2015 model olanlar 105 bin civarında diye duyum aldım... Pazarlık edilebilir tabiiki..
    2016 bitmek üzere hala 2015 0 araç var ellerinde.. Piyasayı kendileri öldürdükleri içinde kimseye birşey demeye hakları yok. Eyesight getirdiler Levorg için ki bana 2018 den önce zor demişlerdi. Bendeki Levorgu alın eyesightlı verin dedim, benim arabaya 90 verdiler( üzerinde 10bin liralık donanım var) utanmadan. Bunlar adam olmaz vesselam... Kazasız sürüşler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: calledman

Bende XV yok artık ama arada bir yazıları okuyorum... XV den Levorga geçmiştim hatırlarsanız. Benim gibi Levorga geçmek isteyen varsa şimdi tam sırasıdır. Bayiler ellerindeki 2.el araçları ( çoğu test aracı) satamadıklarından fiyatın dibine vurmuş durumdalar. Hatta 0 km Levorglar 2015 model olanlar 105 bin civarında diye duyum aldım... Pazarlık edilebilir tabiiki..
    2016 bitmek üzere hala 2015 0 araç var ellerinde.. Piyasayı kendileri öldürdükleri içinde kimseye birşey demeye hakları yok. Eyesight getirdiler Levorg için ki bana 2018 den önce zor demişlerdi. Bendeki Levorgu alın eyesightlı verin dedim, benim arabaya 90 verdiler( üzerinde 10bin liralık donanım var) utanmadan. Bunlar adam olmaz vesselam... Kazasız sürüşler...

üstad, bayide bulunan 0 km 2015 model ile 0 km 2016 model arasındaki farklar nedir? Eyesight donanımı olmayan Levorg'lar için konusuyorum.
    2015 105.000 TL iken 2016 122.000 TL bandında, arabalar aynı gibi, bir makyaj felan yememiş, herşey aynıysa arada 17.000 TL fark var ve 2017 geliyor, resmen ellerinde kalıyor arabalar, berbat bir satış politikası.
    Durum böyleyken 2016 yerine 2015 sıfır almak daha mantıklı degil mi sizce?

• Eyesight olmayan araçlarda fark yok...fiyat konusunda haklisiniz sadece model yılı farklı yazsın ruhsatta diye fazla para verilmez. Saçmalık fiyat politikasındaki tutarsızlık..Bize 115 ten sattılar şimdi 105 e takla atmadıkları kaldı...böyle esnaflık olmaz...

• Mal onun, istediği fiyata satar, isterse zarar eder, isterse elinde tutar, ne kadar hoşumuza gitmese de olay bu kadar basit...
  • quote:

Orijinalden alıntı: caretta9

Mal onun, istediği fiyata satar, isterse zarar eder, isterse elinde tutar, ne kadar hoşumuza gitmese de olay bu kadar basit...

Bu kadar basit değil, sadece Türkiye distribütörü ve üretici firmanın fiyat kontrol stratejisi ile ilgili
    bir konu bu. Her isteyen istediği fiyata ürün satamaz.

Bir i phone u resmi dist. olan bir firma belirlenen fiyatın altına satabiliyor mu, hayır
    bana ne kardeşim parasını ödeyip aldın Türkiye APPLE dan zararına satarım istersem diyebiliyor mu.

Sadece Üretici ve/veya Türkiye ithalatçısı isterse yada olmasına göz yumarsa bu tür fiyat dengesizlikleri olur.
  • Zaten temmuz ayında 10 adet XV satılmış.
    Her ay fix 40 adet satiliyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

Zaten temmuz ayında 10 adet XV satılmış.
    Her ay fix 40 adet satiliyordu.

Temmuz ayında tüm araba satışlarının düşmesi normal zaten..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thai-Fun

quote:

Mal onun, istediği fiyata satar, isterse zarar eder, isterse elinde tutar, ne kadar hoşumuza gitmese de olay bu kadar basit...

Bu kadar basit değil, sadece Türkiye distribütörü ve üretici firmanın fiyat kontrol stratejisi ile ilgili

Bir i phone u resmi dist. olan bir firma belirlenen fiyatın altına satabiliyor mu, hayır
    bana ne kardeşim parasını ödeyip aldın Türkiye APPLE dan zararına satarım istersem diyebiliyor mu.

Sadece Üretici ve/veya Türkiye ithalatçısı isterse yada olmasına göz yumarsa bu tür fiyat dengesizlikleri olur.

Telefon ile arabayı kıyaslamak doğru olmayabilir. Otomobil konusunda kalırsak, yetkili ve tek distribütör konumundaki firma isterse sıfır kar ile isterse çok az kar ile satar.. Hatta gerek görürse zarar ile bile satabilir, onu yapar mı ayrı bir konu.. Piyasa şartları izin verdiği takdirde çok yüksek bir kar ile de satabilir.. Bazı markaların birdenbire çok yüksek indirimler yapmış olduğunu çok gördüm; "Hani kar yoktu?" diye sorduğumda lafı dolandırmaktan başka bir şey yapamıyorlardı..
    Buradaki tek kısıtlama, o da belki, üretici firma kendisinden alınan fiyatın altında satılmasını istemiyor ve şart koştu ise olabilir..

İlk mesajımda kastettiğim buydu, umarım daha iyi açıklayabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caretta9 -- 23 Ağustos 2016; 17:03:25 >

• Kendi üretimim olan Subaru Anahtarlıkları 2 çeşit var
    Ankarada elden teslim edebilirim
    Diğer illere kargo ile gönderiyorum
    İlgilenen mesaj atabilir :)
    Bu mesaja eklenen görseller:

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!!

• quote:

quote:

quote:

Telefon ile arabayı kıyaslamak doğru olmayabilir. Otomobil konusunda kalırsak, yetkili ve tek distribütör konumundaki firma isterse sıfır kar ile isterse çok az kar ile satar.. Hatta gerek görürse zarar ile bile satabilir, onu yapar mı ayrı bir konu.. Piyasa şartları izin verdiği takdirde çok yüksek bir kar ile de satabilir.. Bazı markaların birdenbire çok yüksek indirimler yapmış olduğunu çok gördüm; "Hani kar yoktu?" diye sorduğumda lafı dolandırmaktan başka bir şey yapamıyorlardı..
    Buradaki tek kısıtlama, o da belki, üretici firma kendisinden alınan fiyatın altında satılmasını istemiyor ve şart koştu ise olabilir..

Cevabınız ve açıklamanız için teşekkürler caretta9,

Sondan 2. cümlenizde aynı noktaya vardığımızı görüyoruz.
    Uzun yıllar çeşitli sanayii ürünleri için pazarlama satış faaliyetlerinde bulundum.

Uzakdoğu kökenli ve/veya son parti ve ilk ve son parti malını elden çıkarsın da ne olursa olsun yaklaşımında olmayan
    hiçbir üreticinin malını dünyanın hiçbir pazarında kaça satılırsa satılsın diye serbest bıraktığını görmedim.

Bu konuda çok başarılı olanlar var, o kadar başarılı olamayanlar var.
    Ha telefon ha bilgisayar yada araba fark etmez önemli olan sizin de yazdığınız gibi önemli olan üreticinin fiyatı kontrol etmedeki kararlılığı..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Cevabınız ve açıklamanız için teşekkürler caretta9,

Sondan 2. cümlenizde aynı noktaya vardığımızı görüyoruz.
    Uzun yıllar çeşitli sanayii ürünleri için pazarlama satış faaliyetlerinde bulundum.

Uzakdoğu kökenli ve/veya son parti ve ilk ve son parti malını elden çıkarsın da ne olursa olsun yaklaşımında olmayan
    hiçbir üreticinin malını dünyanın hiçbir pazarında kaça satılırsa satılsın diye serbest bıraktığını görmedim.

Bu konuda çok başarılı olanlar var, o kadar başarılı olamayanlar var.
    Ha telefon ha bilgisayar yada araba fark etmez önemli olan sizin de yazdığınız gibi önemli olan üreticinin fiyatı kontrol etmedeki kararlılığı..

Ben de 30 senedir pazarlama ve satış yapıyorum, konum da tamamen sanayi....

Söylediklerimizin arasında şöyle bir fark var galiba ; üretici arabayı distribütöre 10 liraya veriyorsa, distribütörün satış fiyatı 10,5 da olur, 20 de.. Örneği vergiler hariç verdim tabii ki :) Eğer üretici "10 liranın altında satamazsın" demediyse, distribütör "elinde kalanı" da yeni aldığını da istediği fiyata satmakta serbesttir diyorum..

Ucuza satar mı ? Tabii ki satmaz, rekabetin izin verdiği maksimum kar hedeftir :)

Dolayısıyla, bir yıl önce stoklarına girmiş bir araç hangi nedenle satılamamış olursa olsun, elden çıkarmak istiyorsa fiyatı da rahatlıkla kırar... Üretici bunu da engellemeye çalışırsa ilişkileri fazla uzun ömürlü olamayacaktır :)

İyi günler..

• merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım sayılır 5 ay önce bir xv aldım. tabi bu araç benim için adeta bir devrim niteliğinde oldu eski aracım 240 hp 350 nm tork yerden sadece 2 cm yükseklikte olan scirocco idi tabi ki aracımı çok çok seviyordum hala iç geçirdiğim oluyor.... ama gün geldi mutlu bir haber bebeğim olacağı aradan zaman geçtik anladım ki rocco ile bu iş olmayacak öle böle derken xv aldık performans pek umrumda değil artık zaten dağ bayır gezerek amatör fotoğrafçılık yapmayı seven biriyim. şimdi en büyük sıkıntım at lastik ben hem baharlarda hemde kışın dağbayır gezmeyi çok severim nisan karların içinde dolaşmışlığım var ve doğal olarak benim işimi görecek en iyi lastik tipi at öle aman aman bir offroad merakım yok ama güzel fotoğraf için yaptıklarımı bilseniz :D neyse bu konu burada da geçmiş ancak bir sonuca ulaşmamış sanırım siz ne yapmalıyım 225 x 60 x 17 bir BF buldum ama aracım hantallaşa bilir ama dağ bayırda gezmem gerekiyor 2 adet lastik bulduma ama hiç emin değilim kullananlar var ise yorumlarını bekliyorum

1- michelin latitude cross
    2- michelin cross climent

2. si daha iyi diyorlar tam kar lastiği özelliğide varmış ama ne bilim bir türlü emin olamıyorum

• Arkadaşlar merhaba,

XV de direksiyon sola tam tur yaparak geri viteste(ileride de oluyor aslında) gittiğimde sanki her turda bir atlama yapıyor ve araç yalpalıyor.
    Bunu yaşayan arkadaşlar var mı ve bu konuda hiç servis ile görüştünüz mü?

Selamlar,
  • o dediğiniz atlama 4x4 araçlarda olan doğal bir tepki...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtdmrblkrocco

merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım sayılır 5 ay önce bir xv aldım. tabi bu araç benim için adeta bir devrim niteliğinde oldu eski aracım 240 hp 350 nm tork yerden sadece 2 cm yükseklikte olan scirocco idi tabi ki aracımı çok çok seviyordum hala iç geçirdiğim oluyor.... ama gün geldi mutlu bir haber bebeğim olacağı aradan zaman geçtik anladım ki rocco ile bu iş olmayacak öle böle derken xv aldık performans pek umrumda değil artık zaten dağ bayır gezerek amatör fotoğrafçılık yapmayı seven biriyim. şimdi en büyük sıkıntım at lastik ben hem baharlarda hemde kışın dağbayır gezmeyi çok severim nisan karların içinde dolaşmışlığım var ve doğal olarak benim işimi görecek en iyi lastik tipi at öle aman aman bir offroad merakım yok ama güzel fotoğraf için yaptıklarımı bilseniz :D neyse bu konu burada da geçmiş ancak bir sonuca ulaşmamış sanırım siz ne yapmalıyım 225 x 60 x 17 bir BF buldum ama aracım hantallaşa bilir ama dağ bayırda gezmem gerekiyor 2 adet lastik bulduma ama hiç emin değilim kullananlar var ise yorumlarını bekliyorum

1- michelin latitude cross
    2- michelin cross climent

2. si daha iyi diyorlar tam kar lastiği özelliğide varmış ama ne bilim bir türlü emin olamıyorum

Selam Dostum,

XV yi daha aldığımın ilk ayında Uludağ a gittim. Üzerindeki orijinal lastikler ile kar fırtınasında
    ve zincirsiz hiçbir aracı yukarı bırakmadıkları bir havada sorunsuzca yukarı vardım. (Ben aradan kaçtım bu ayrı bir konu)

Demem o ki kimseye bunu tavsiye etmem ama üzerindeki lastikleri ile aracın performansı hakkında fikriniz olsun.
    Yani yazdığınız kullanım profiline göre, aracınız sıfır ise yeni lastik taktırmanıza gerek olmayabilir.

• 
Sayfa: önceki 302303304305306
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.