Şimdi Ara

SUBARU-XV Kullananlar Kulübü!!! (298. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.029
Cevap
198
Favori
983.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhabalar,

Öncelikle geçmiş olsun. Aracınızın garantisi 4-5 ay sonra biteceğinden daha hesaplı olmasını isterseniz gidebileceğiniz pek çok özel sersiv(Ankara ve İstanbul) daha düşük teklifler verecektir.

İnternetten bakarsanız parça fiyatı için link referans alınabilir;
    http://www.otomobilyedekparcalari.com/SUBARU-FORESTER-AMORTISOR-ON-SAG-20022005-MODEL-ICIN20-25-OTO-YEDEK-PARCA,PR-21215.html
    http://www.otosupermarket.com/MONROE,LA_5488-3.html#labels=5488-3,173-2
    http://subaruyedekparcalari.com
    http://torkgaraj.com/
    vb..

Yetkili serviste parça fiyatı KDV dahil edince 450 TL' ye yaklaşıyor 100-200 arası en az işçilik gelecektir toplamda minimum 600 TL civarı bir durum var. Özel serviste yapılsa yarı yarıya fark edebilir. Dikkat edilmesi gereken Amortisör kodunu yetkili servisten öğrenip doğru koda sahip parçanın temini ve montajı.

bence önce teklifleri toplayın sonra rakamlara göre kararınızı verin.
    1)Yetkili servis ile özel servis arasında büyük fark yoksa 100-150 TL' yi kafanıza takmazsanız içim rahat etsin diyorsanız yetkili serviste yaptırın
    2)Aradaki fark büyük çıkar, aynı işçilik ve parçaya niye 2 katı para ödeyeyim ki derseniz özel servise yaptırı(garanti nasıl olsa bitiyor)

İyi günler dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 06_XV_75 -- 16 Haziran 2016; 10:21:40 >

• 06_XV_75 0 kullanıcısına yanıt
    Şuan için sıkıntım dışarıda parçayı bulamamak, referans numarası elimde var yazdığımda web sitelerinde bulamıyorum yabancı sitelerde çıkıyor. Bir yeri aradım bana denen '' bu parçalara daha girmedik, az getirmekte işimize gelmiyor 3-4 tanesini girişte açıp bakıyorlar distribütörle görüşün isterseniz'' şeklinde.
  • manci kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Sanayide Amortisör tamirini yapıp 1 yıl garanti veren yerler bulunmaktaymış. Ama bazı görüşlerde de patlayan amortisör kesinlikle tamir olmaz denmekte. İsterseniz internetten arama yaparak bu firmalara ulaşabilirsiniz. Parça yetkili servis haricinde yoksa fazla bir seçenekte kalmıyor zaten.

Eğer amortisör tamiri yaptırırsanız deneyimlerinizi bizlerle paylaşırsanız memnun oluruz.

Tekrardan geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 06_XV_75 -- 16 Haziran 2016; 16:34:14 >
  • Cadde fiyat verdi;
    2014 XV
    45.000km
    standart bakım
    530TL (KDV dahil)
  • 06_XV_75 0 kullanıcısına yanıt
    Şahsi fikrim amortisör gibi parçalarda tamiri pek olumlu bulmuyorum. Bir iki araştırdığım yer daha var bakalım onlarda da bulamassam her halükarda servisle çözücem. Yardımlarınız için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaMKoC

Cadde fiyat verdi;
    2014 XV
    45.000km
    standart bakım
    530TL (KDV dahil)

Fiyat mantıklı geldi, yetkili servis mi cadde? Yoksa özel mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cadde motor yetkili, en eski ve en iyi servislerden biridir.

bayram dolayısıyla kampanya yapmışlar; temmuza kadar periyodik bakım işçiliklerde 50% ye parçalarda da 20% ye varan indirim varmış

Bu tür promosyonlardaki "-E VARAN" kelimesine her zaman dikkat edilmeli tabi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaMKoC

Cadde motor yetkili, en eski ve en iyi servislerden biridir.

bayram dolayısıyla kampanya yapmışlar; temmuza kadar periyodik bakım işçiliklerde 50% ye parçalarda da 20% ye varan indirim varmış

Bu tür promosyonlardaki "-E VARAN" kelimesine her zaman dikkat edilmeli tabi..

Teşekkür ederim cevap için. Temmuzda benim de ilk bakım olacak. Bana daha yakın olduğu için İstinye Bayraktarı düşünüyorum ama fiyat farkı olacaksa tabiki Cadde yi tercih ederim.

• Rica ederim, kampanya bayrama kadar dediler, temmuz ayında devam eder mi bilemiyorum. Siz yine de zamanı gelince bir-iki yetkili servisten fiyat alın periyodik bakımlarda 50-100tl fark edebiliyor.
  • Şu Ankara Konya yolundayız. Araziye girmiştik, çok taşlı bir yol. Ana yola çıktık. Arka lastik patladı.Latik basınç, esp hiçbiri uyarı vermedi, ilginçtir. Tüplü şişirme şeyleri hiçbir işe yaramadı. Allahtan iki arabaydık. Lastikçi bulduk şu an yapılıyor. 2 saatlik rezilliğe değmez. Yedek lastik temin etmek şart oldu. Daha 23000 kmde lastik patladı. İyi geceler..

• https://www.youtube.com/watch?v=rANLQIdRbl4

Volvo XC90 diagonal test...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sukurela

Şu Ankara Konya yolundayız. Araziye girmiştik, çok taşlı bir yol. Ana yola çıktık. Arka lastik patladı.Latik basınç, esp hiçbiri uyarı vermedi, ilginçtir. Tüplü şişirme şeyleri hiçbir işe yaramadı. Allahtan iki arabaydık. Lastikçi bulduk şu an yapılıyor. 2 saatlik rezilliğe değmez. Yedek lastik temin etmek şart oldu. Daha 23000 kmde lastik patladı. İyi geceler..

Geçmiş olsun. Problem yanakta değilse tamir kitinin işe yaramaması ilginç. Yedek lastik tabiki iyi olur ama bagaj hacmi zaten idare eder seviyede olduğu için ne yapmak lazım bilemiyorum.

• Bizim XV hiç araziden dışarı çıkamıyor garibim mecbur gittim michelin primacy 3 zp - Run Flat yaz lastiği aldım.Eşek yüküyle de para verdim. Cücük stepne de bagajda duruyor. Nokian zline için Run Flat bulsaydım ilk tercihim o olacaktı. Kışlık wr d4 ten çok memnun kaldım. @sukurela

• quote:

Orijinalden alıntı: uguroz76

quote:

Orijinalden alıntı: sukurela

Şu Ankara Konya yolundayız. Araziye girmiştik, çok taşlı bir yol. Ana yola çıktık. Arka lastik patladı.Latik basınç, esp hiçbiri uyarı vermedi, ilginçtir. Tüplü şişirme şeyleri hiçbir işe yaramadı. Allahtan iki arabaydık. Lastikçi bulduk şu an yapılıyor. 2 saatlik rezilliğe değmez. Yedek lastik temin etmek şart oldu. Daha 23000 kmde lastik patladı. İyi geceler..

Geçmiş olsun. Problem yanakta değilse tamir kitinin işe yaramaması ilginç. Yedek lastik tabiki iyi olur ama bagaj hacmi zaten idare eder seviyede olduğu için ne yapmak lazım bilemiyorum.

Yere basan yüzey yarılmış parçası bile yırtılmış, kaybolmuş. O yüzeye yama yapılmış. Yan taraftan da delik varmış oraya fitil sokmuş. Orası bombe olmuş şimdi. Herhalde patladıktan sonra üzerinde az gidince orası da taşa geldi. Sıvı şeylerin o deliği kapatması beklenemez.çivi deliğinde de zaten hareket halinde inmez lastik. Lastikçi sıvının ömrü geçmiş, eskidiği için de işe yaramamış demiş.Şimdi yedek minik lastik araştırması yapıyorum. Lastikçi arkadaşım araştırıyor.

• sukurela S kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Öncelikle geçmiş olsun, benim lastiğimde yanaktan patlamıştı. Araçta stepne olmaması, aracı alırken farklı hediyeler yerine stepne istememize rağmen buna yanaşılmaması neticesinde bizim gibi sıkıntı yaşayan pek çok sürücü olduğunu düşünüyorum. Stepne alınca deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirseniz memnun oluruz.

İyi günler dilerim.
  • Teşekkür ederim. Bugün Konya yetkili servisi aradım. Bu sorunu subaru uğraştı çözemedi dedi.Minik yedek lastik ten denemişler, devir uymayınca abs, esp vb ışıklar yanıp duruyormuş. Bu durumda servise gidip ışıkları söndürmek gerekiyormuş, bilgisayara bağlayıp sıfırlıyorlarmış.
    Böyle durum başına gelen oldu mu. Böyle gezsek birkaç gün sıkıntı olur mu. Servise gidesiye kadar.
    Yedek normal ebat jant ve lastik yedekte bulundurmak en iyi çözüm ama o zamanda bagajın yarısı gider dedi.

• Lastik değiştiren arkadaşlar , hangi marka , ebat olarak değiştirdi bilgi paylaşan olursa memnun olurum..
    45 binde araç lastik değişim zamanı geldi , hangi marka tavsiye edersiniz ebatlar aynı mı olması lazım alternatif kullanan var mı acaba ?

• Haftasonu lastiğin teki patlamıştı. Benim lastik patlayıp yaptırdıktan sonra güvenemedim. Yan taraftan fitille tamir olmuştu. Bütün lastikçiler tavsiye etmedi. Bu şekilde yandan darbede değişim şart dediler. Zaten hemen balon yaptı. Balon yapması, içinin iplerini bıraktığı anlamına gelirmiş.
    Bende arka sağlam tekeri yedeğe eve ayırdım. Öne 2 tane Toyo marka yazlık lastik aldım. Yazın bunları önde, kışın yokohamaları önde kullanacağım.Araç daha 23000 kmde. Toyoyu şirketin 2 aracında da kullanıyoruz. Kayınçom çok memnun. Onun tavsiyesi ile aldım. Araç çok farketti. Lastik çok yumuşak. Çukur set vb. Yerleri daha az hissettiriyor. Dönüşler, fren performansı çok iyi oldu. Dönerken ki ses gitti. Yalnız bu lastik 4*4 lastiği değil. Normal otomobil lastiği. Gayet memnunum.

• Bana yetkili servis danışmanı tarafından söylenen;
    Binek otomobil lastiği olarak alma çabuk yer lastiği dedi.
    Suv 4*4 olarak taktırman lazım , karar senin diye söylemişti.
    Bende şimdi Suv olarak araştırıyorum , seçenek çok olduğu için karar veremedim marka model sınıf olarak..

• sercann.34 S kullanıcısına yanıt
    Dört mevsim için Michelin Crossclimate için çok iyi şeyler söyleniyor.
    Yaz lastiği için de Michelin Primacy 3'e bakmakta yarar var.
  • 
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.