Şimdi Ara

İzmirde Aracın motorunu yıkatabileceğim biryer varmı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Aracın motorunu yıkatmama rağmen hala kirler tam olarak çıkmış değil. Daha önce gaz , mazot tazzikli su vb şeylerle yıkattım fakat pek memlun kalmadım. İzmirde motor koruma yapan , memlun kaldığınız , fiyatı uygun bir yer biliyorsanız tarif edebilirmisiniz ? Hemde bilgisi olmayan arkadaşlarda bu konudan yararlanmış olur..

teşekkür ederim.

• up
  • Valla aynisini bende istiyorum hocam ama benim kaputun altı biraz karmaşık malum biraz eski teknoloji. pek el giricek yer yok nası temizliycekler merak ediyorum
  • Balçova Agora Otoparkında komple temizlik yaptırmıştım. Motor temizliğinden memnun kaldım.
  • Motor temizliği çoğu yerde doğru düzgün yapamazlar hatta aracınıza zarar verirler. Sakat iş.

Bence motoru temizlemek demek macera aramak demek. Bırakın kirli kalsın. Temizlenmesi hiçbir fayda sağlamayacak. Çok istiyorsanız, ben titiz adamım diyorsanız efsanevi sıvı WD40 ve bir bez ile tek tek sıkarak silebilirsiniz. Tabi uğraşmak isterseniz.
  • Sakın ha !

Alın bir bez,sünger motor soğukken silin silebildiğiniz yerlerini. Sadece su kullanın ve fazla sulu sürmeyin bezi yada süngeri.

En güzeli hiç ellememektir.
  • Sonax gibi firmaları tercih edebilirisiniz motor temizliği konusunda
  • en güzel motor kirli motordur
  • Motor yıkatmak mı töbe, bir kez yıkatım tam 400TL parça değiştirmek zorunda kaldım, bana ders oldu
  • silebildiğiniz kadar yeri gazla silin. yıkatmayın. yıkatırsanız büyük ihtimalle bozarsınız.
  • inanın faydasından çok zararını görebilirsiniz bırakın kalsın öylece
  • Tavsiye edilmeyen bir durum. Hiç yıkatmayın.
  • 2010'dan beri 2-3 ayda bir sonax'ta yıkatıyorum. Bir sorun yaşamadım.
  • Neler yaptım neler..İlk başta mazotla yıkattın sonra kendim detarjanla 2 kere yıkadım çıkmadı , sonra 2 kere gazla sonra tekrar suyla + buna ek ilk başta 2 kutu motor temizleyici ve 1 kutu büyük boy wd 40 bitirdim ovaladım..büyük motor olunca çıkmıyor namussuz.Bakarım duruma göre olmassa herzaman yaptığım gibi ıslak bezle söyle bi geçerim sonra silikon ile plastik aksamları parlatırım olur biter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D.Crock -- 10 Kasım 2012; 8:33:42 >
  • benimde bazı yerlerde paslanma var aracın motor kısmında bunu wd40'la denesem pası söküp atarmı acaba arkadaşlar deneyenmi varmı veya tecrübeli arkadaşların başka bi yöntemle pas sökücü tavsiyesi olurmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: D.Crock

Merhaba arkadaşlar. Aracın motorunu yıkatmama rağmen hala kirler tam olarak çıkmış değil. Daha önce gaz , mazot tazzikli su vb şeylerle yıkattım fakat pek memlun kalmadım. İzmirde motor koruma yapan , memlun kaldığınız , fiyatı uygun bir yer biliyorsanız tarif edebilirmisiniz ? Hemde bilgisi olmayan arkadaşlarda bu konudan yararlanmış olur..

teşekkür ederim.

Hangi semttesiniz.Bu tip işlemleri karabağlar sanayideki bir yıkamacıda güzel yapıyorlar.YER olarak biraz karışık ama tamirciler bile orda yıkatıyor.Yada tanıdık bir tamirciye sorun onlar iyi bilirler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.