- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Huawei Ascend P1 - U9200
Bu konudaki kullanıcılar:
 
6649
Cevap
35
Favori
277410
Tıklama
Sayfaya git: Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş
Mesaj


1269 Mesaj
5 Kasım 2012; 11:27:07 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM
STOCK ROMLAR (B106, B336, B229, B708):
B106 Turkcell ROM (Android 4.0.3 Ics) : : http://tr.huaweidevice....1_U9200_Version_106.rar
B336 Emotion UI 1.5 (Android 4.1.1 Jelly Bean) : http://yadi.sk/d/pVIBGWFvB6pQ2
B315 Emotion UI 1.5 (Android 4.1.1 Jelly Bean) : http://en.ui.vmall.com/downloadp1.html
B708 Emotion UI 1.6 (Android 4.1.1 Jelly Bean) Çin için yayınlanan sürüm cwmden yüklenir(@segahe hocamıza teşekkür ederiz.) : : https://mega.co.nz/#!hJ...MnrXAY8l6s_imlSrEmk8kjs
B229 (Android 4.0.3 ICS): http://yadi.sk/d/0Oxa5ciD2mSDn
Gapps, Build.prop ve Orjinal Recovery : http://yadi.sk/d/jhvOyQi52nvrW
Çin Emotiun UI takibi : http://zh.ui.vmall.com/...php?mod=myrom&modelid=3
Huawei Club Forum: http://en.club.vmall.com/
Huawei Blog: http://emotionui.blogspot.in/
Tema desteği: http://zh.ui.vmall.com/...UI1.0&last_select=model
Ekran Resimleri : Resim 1 , Resim 2 , Resim 3 , Resim 4 , Resim 5 , Resim 6 , Resim 7 , Resim 8 , Resim 9 , Resim 10 , Resim 11 , Resim 12

TELEFONUNA İLK DEFA STOCK ROM YÜKLEYECEK OLAN ARKADAŞLAR;

Anlatacağım işlemler windows xp'de uygulanamıyor.

1)İlk olarak telefonumuzun build.prop dosyasını değiştirmek gerekiyor. Bunun içinde bilgisayarımızda java ve android sdk toolsun yüklü olması gerek.
2)Javayı http://www.java.com/tr/download/ indrip yüklüyoruz ardından android sdk toolu da http://yadi.sk/d/57UXCaMzB5xu6 indirip yüklüyoruz.
3)Yükleme bittikten sonra bu ekran gelecek resimdeki gibi işaretli olması gerek ve İnstall packages diyoruz açılan penceredede "Accept All" tı seçip install tıklıyoruz. İnstall dedikten sonra dosyaları indirmesi uzun sürüyor bittikten sorada bu halini alması gerek eğer bi kaçında "not installed" yazarsa onları tekrardan indirin.

4)Telefonunuzu kapatmadan önce hızlı ön yüklemenin kapalı, geliştirici seçeneklerindeki USB hata ayıklamanın etkin olduğundan emin olun. Telefonunuzu kapalı konumda USB kablo ile bilgisayarınıza bağlayın. Ses azaltma butonuna basılı tutup güç butonuna basarak telefonunuzu açın. Telefonunuz açıldıktan sonra güç butonundan parmağınızı kaldırın ve 3-4 sn kadar bekledikten sonra ses azaltma butonundan da parmağınızı kaldırın. Telefon, turkcell logosunda beklemede kalacaktır.
5)Bilgisayarım üzerine gelerek sağ tıklayın ve "Özellikler" butonuna tıklayın. Burdan "Aygıt Yöneticisi" tıklayın. Açılan pencerede "Blaze" sürücüsünü göreceksiniz. Blaze sürücüsü sütüne sağ tıklayarak resimdeki gibi "Sürücü Yazılımını Güncelleştirin"e tıklayın. Açılan pencereden alttaki seçeneği "Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara"yı seçin. İlerleyen pencereden "Bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver"e tıklayın. İlerleyen pencereden "Android Phone" seçeneğini seçin(Android Phone seçeneğini göremiyorsanız hisuite proğramını indirip kurun telefonu normal halde bağlayıp hisuitete sürücü yüklemesi yapar). İlerleyen pencerede "ileri" butonuna tıklayın. Verilen "Sürücü Güncelleştirme Uyarısı" "Evet" butonuna tıklayarak onaylayın. Sonraki pencere işlemin başarıyla gerçekleştiğini anlatır ve aygıt yöneticisi şekildeki hali alır.

6)Şimdi sıra android controlde onuda burdan indirin zipi açın ve cmd.exeyi çalıştırın (hata mesajı alırsanız "C:\Windows\System32" klasörü içindeki "cmd" isimli uygulamayı AndroidControl klasörünüzün içine koplayıp öyle çalıştırın).
6.1)Açılan komut satırına yazmanız gerekenler klasörün içinde var. İsteyen cwm'yi isteyen twrp'yi kursun(Benim tercihim twrp'den yanadır çünkü dokunmatik arayüzü var ve işlemleri daha kolay yapıyoruz).
7)Twrp yi veya cwm yi kurup recovery ekranına(Ses açma butonuna basılı tutup güç butonuna basarak telefonunuzu açın, telefonunuz açıldıktan sonra açma/kapama butonundan parmağınızı kaldırın 3 sn sonrada ses açma tuşumdan elinizi çekin) girdikten sonra ilk işiniz backup almak olsun(backupı(yedeği) kesinlikle sd kartta alın update sırasında dahili hafıza siliniyor) herhengi bi sorunda direk yedeğimizi geri yükleriz.

8.1)Cihazımızı rootlamak için de http://yadi.sk/d/fgz0X9TWB5wXK bu adresten zipi indrip sd kartımıza atıyoruz. Recovery ekranının TWRP de install deyip zipi bulup yüklüyoruz, CWM için "install zip/choose zip from sdcard" deyip zipi bulup yüklüyoruz..
8.2)Root yaptıktan sonra root explorer programını http://yadi.sk/d/VN4gTfdSB5xQm kuruyoruz. Bu program ile sistem dosyalarına müdahale edebiliyorsunuz.
8.3)Root explorer kurduktan sonra(file manager gibidir) http://yadi.sk/d/vbI8SS66B63Hx linkteki build.prop dosyasını sd kartınızın ana klasörüne atın. Root explorer programını çalıştırın (root yetkisi isteğine onay verin).
Sdcard klasörüne girin. Oraya atmış olduğunuz build.prop dosyasını kopyalayıp "system" isimli klasör içerisine yapıştırın. Hata alırsanız eğer root explorer ekranında yazan mount r/o yazısına tıklayarak onu mount r/w yapın.

9)Artık tek işimiz orjinal recoverye dönmek onuda twrpyi veya cwmyi nasıl kurduysak öyle yapıyoruz, yani telefonu turkcell logosunda takılı vaziyette(Ses azaltma butonuna basılı tutup güç butonuna basarak telefonunuzu açın. Telefonunuz açıldıktan sonra güç butonundan parmağınızı kaldırın ve 3-4 sn kadar bekledikten sonra ses azaltma butonundan da parmağınızı kaldırın. Telefon, turkcell logosunda beklemede kalacaktır.) bilgisayara bağlıyoruz sonra cmd.exe ye yazmamış gereken şey cmd.exenin bukunduğu klasörün içindeki metin belgesinde yazıyordu orjinale dönmek için ne yapmamız gerektiği.
10)Orjinal recoveryi yükledikten sonra artık romumuzu kurabiliriz.

Emotion UI 1.5 kurulumu(B336):
A) Şu an kullandığınız rom stock rom(orjinal) ise Huawei Back up programı ile yedek almayı unutmayınız. Dikkat edilmesi gereken sms, çağrı kaydı.. gibi datalarınızın yedeğini ayrı, program yedeklerini ayrı almanızdır. Bazen ikisinin yedeğini aynı dosyada alırsanız datalarınızı hatalı veya yedekleyemebiliyor. Custom rom kullanıyor iseniz (CM10 veya MIUI gibi) titanium back up ile yedek almayı unutmayınız.
B) İndirdiğiniz Emotion UI dosyasını winrardan çıkarttığınızda 2 adet dosya göreceksiniz (intermediatepack ve dload). Intermediate pack, sadece Emotion romuna buil.prop ve benzeri sistem uyumluluğu için yüklenen bir ara yüklemedir. Esas romumuz dload klasörü içindeki update.app dosyasıdır.
C) Öncelikle indermediate pack içindeki update.app dosyasını sd kartımız içindeki dload isimli oluşturmuş olduğumuz klasörün içine kopyalıyoruz ve telefonumuzda orjinal recovery yüklü olması gerektiğini unutmuyoruz.
D) Herşey tamam ise telefonu kapatıyoruz. Ses tuşlarının ikisi ve güç tuşuna basarak telefonu açıyoruz turkcell logusu görüldükten sonra sadece güç tuşundan elimizi çekiyoruz ardından intermediate pack orjinal rom kurulumunu başlayacaktır.
E) Intermediate pack kurulumu bittikten sonra indirdiğimiz diğer klasörümüz olan dload içindeki update.app dosyasını sd kartımız içindeki dload klasörü içine kopyalıyoruz.
F) Aynı şekilde kurulum yapıyoruz. Kurulum esnasında sd kartla ilgili hatalar alınabilir. Bu hatalardan dolayı kurulum biter bitmez telefon kapandığında ses açma + ses azaltma tuşlarının ikisine birden basılı tutuyoruz. Yeni kurulum hatasız bir şekilde başlayıp bitecektir.
G) Emotion UI kurulumu bu kadardır. Aşağıda anlatıldığı gibi "tr/turkcell" dosya isimlerini değiştirmemize gerek yok çünkü Emotion UI kendisi düzeltecektir bunu.


B229 Original recovery ve build.prop: http://yadi.sk/d/2P3NF6IL2mEDN
Güncel Stock Rom takibi : http://www.huaweidevice...t&productId=3942&tb=0);


B229 Kurulumu: ( Yaptığınız işlemlerden dolayı telefonunuzda oluşabilecek herhangi bir problemin sorumluluğunun kendinize ait olduğunu unutmayınız! )

1) CWM Recovery yüklemek ve Root olmak (Windows XP'de uygulanamıyor!):
a) Bilgisayarınıza buradan java yükleyin.
b) Buradan Android SDK Tools programını indirip kurun. Kurulum bittikten sonra "SDK Manager" otomatik olarak başlayacaktır. Başlamamışsa programlarınız arasından "Android SDK Tools" klasörünün içinden "SDK Manager"ı bulup çalıştırın.
c) Şekildeki seçeneklerin seçili olduğundan emin olduktan sonra "Install 10 packages" butonuna tıklayın. Açılan pencereden "Accept All" butonuna tıklayın. Şekildeki gibi bir pencere açılacak ve dosyalar inmeye başlayacak. Bu işlem 20 dakika civarında sürecektir ve bitiminde bu pencere açılacaktır. Açık olan 2 pencereyi de kapatın.
d) Telefonunuzu kapalı konuma almadan önce Hızlı ön yüklemenin kapalı, Geliştirici seçeneklerindeki USB hata ayıklamanın etkin olduğundan emin olun. Telefonunuzu USB kablo ile bilgisayarınıza bağlayın. Ses azaltma butonuna basılı tutup açma/kapama butonuna basarak telefonunuzu açın. Telefonunuz açıldıktan sonra açma/kapama butonundan parmağınızı kaldırın ve 5 sn kadar bekledikten sonra ses azaltma butonundan da parmağınızı kaldırın. Telefon, ekranda Huawei logosu ile beklemede kalacaktır.
e) Bilgisayarım üzerine gelerek sağ tıklayın ve "Özellikler" butonuna tıklayın. Burdan "Aygıt Yöneticisi" tıklayın. Açılan pencerede(blaze) "Blaze" sürücüsünü göreceksiniz. Blaze sürücüsü sütüne sağ tıklayarak resimdeki gibi "Sürücü Yazılımını Güncelleştirin"e tıklayın.
f) Açılan pencereden alttaki seçeneği "Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara"yı seçin. İlerleyen pencereden "Bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver"e tıklayın. İlerleyen pencereden "Android Phone" seçeneğini seçin.
g) İlerleyen pencerede "ileri" butonuna tıklayın. Verilen "Sürücü Güncelleştirme Uyarısı" "Evet" butonuna tıklayarak onaylayın. Sonraki pencere işlemin başarıyla gerçekleştiğini anlatır ve aygıt yöneticisi şekildeki hali alır.
h) Buradan "Android Control" programını indirip rar dosyasını normal klasöre çıkartın şekildeki gibi. İçindeki "cmd" isimli uygulamayı tıklayın (hata mesajı alırsanız "C:\Windows\System32" klasörü içindeki "cmd" isimli uygulamayı AndroidControl klasörünüzün içine koplayıp öyle çalıştırın). Açılan pencerede komut satırına sadece "fastboot flash recovery cwm.img" yazmanız yeterli. B229 orjinal recovery yüklemek isterseniz "fastboot flash recovery b229.img" yazmalısınız. Şekilde gördüğünüz gibi ardı ardına tüm recovery dosyalarını yükledim. Telefonumuza böylece CWM recovery yüklemiş olduk.
i) Root olmak için: Telefonunuzda CWM recovery yüklü olmalı. Buradan Superuser uygulamasını indirip SD kartınıza kopyalayın. Telefonunuzu kapatın. Ses arttırma butonuna basılı tutup açma/kapama butonuna basarak telefonunuzu açın. Telefon açıldıktan sonra açma/kapama butonundan parmağınızı kaldırın.
5 sn kadar bekledikten sonra CWM recovery menüsü açılacaktır. "Install from SD card" menüsünden SD kartınıza attığınız Superuser programını bulup yükleyin. Telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra Superuser programının kurulu olduğunu göreceksiniz. Yani telefonunuz Root'lu olmuş olacak.

2)Root yaptıktan sonra root explorer programını kuruyoruz. Bu program ile sistem dosyalarına müdahale edebiliyorsunuz.
3)Root explorer kurduktan sonra(file manager gibidir) benim upload ettiğim düzenlenmiş build.prop dosyasını sd kartınızın ana klasörüne atın. root explorer programını çalıştırın (root yetkisi isteğine onay verin).
sdcard klasörüne girin. oraya atmış olduğunuz build.prop dosyasını kopyalayıp "system" isimli klasör içerisine yapıştırın. böylelikle benim hazırladığım build.prop ile sisteminizdekini değiştirmiş oldunuz.
4)build.prop dosyasını değiştirdikten sonra sıra geldi orjinal recovery yüklemek. Cwm recovery nasıl yüklediyseniz aynı yöntemle orjinal recovery yüklemelisiniz.
5)Sıra geldi Huawei stock romunu yüklemeye. Sd kartınızda "dload" isimli bir klasör oluşturun ve update.app dosyasını bu dload isimli klasöre kopyalayın. Ses azaltma + Ses arttırma + power tuşları ile rom yüklemesini başlatın. Tavsiyem yükleme bittikten sonra aynı yüklemeyi tekrar yapmanızdır.
6)Stock Romun turkcelle göre uyarlanması (notification toggle bar, radyo gibi eksik uygulamarın çalışması içindir)
a) Stock Rom kurulumu bittikten sonra cwm ve root işlemlerini yapın. Root explorer kurun.
b) Root explorer kurduktan sonra 2 dosyanın ismini değiştireceğiz. Root explorer açıp "Cust/hw/default" yolunu "Cust/turkcell/tr" olarak değiştirin.Yani "hw=turkcell" ve "default=tr" olacak.
c) "Ayarlar / Yedekle ve sıfırla / Fabrika verilerine sıfırla / Telefonu sıfırla" yaparak telefonu sıfırlıyoruz.

Stock rom kurmak için gerekli olan dosyalar:
Android SDK (android driver için) : http://yadi.sk/d/57UXCaMzB5xu6
Android Control (recovery yüklemek için): http://yadi.sk/d/qBtqfodvB62jK
CWM ile root olmak için (Superuser): http://yadi.sk/d/fgz0X9TWB5wXK
Root explorer : http://yadi.sk/d/VN4gTfdSB5xQm
Radyo : http://yadi.sk/d/QEBSzMhX2m9GI
IMEI yedeği almak için (5Iromtoolbox) : http://yadi.sk/d/gb5lCjr_2m9Gy
Çin romlarını dload ile yüklemek için gereken build.prop : http://dl.dbank.com/c0krjqn1f1

Costum rom deneyimi için:
CM10.2 Android 4.3 Jelly Bean(by Stap75): http://d-h.st/95t
CM10.2 Android 4.3 Gapps: http://d-h.st/Eoq
CM10.1 Android 4.2.2 Jelly Bean(by Shevt): https://disk.yandex.com...TNN/BlC8gsHW%2BPhLZM%3D
CM10.1 Android 4.2.2 için Gapps: https://disk.yandex.com...9mcJQPL8NrGsl36OTo5A%3D
Miui V5: http://www.miui.com/download-26.html
Miui gapps:
Android 4.1.2; http://dl.dbank.com/c0rome1a4b
Android 4.2.2; http://dl.dbank.com/c0efjjq0b9

Androidle ilgili bazı teknik terim ve açıklamaları (yeşilcin sitesinden alıntıdır):
Firmware: Telefon içerisindeki komple yazılım sistemidir. Yani Android. Marka ve modele göre farklı kodlamalar isimler alabilir. Bütün yazılımsal yapı firmware üzerine kurulur. Güncellemeler ve düzeltmeler asıl olarak firmware üzerine çıkar. Firmware için asıl kök yapı diyebiliriz.
Rom: Kimileri firmware ile aynı kefeye koysa da aslında tam olarak onunla aynı değildir. Matematiksel olarak ifade etmek gerekirse Firmware > Rom'dur. Firmware için kök yapı demiştik, Rom için de bu kök yapıyı kullanıcılara göre özelleştiren ve onlara yönelik ek yazılım ve ayarlar içeren yazılım diyebiliriz. Google Android firmware i geliştirip samsung'a verdikten sonra, samsung da stock rom üretip bunu cihaza yükleyip piyasaya sunar.
Stock Rom: yazılım üreticisi Google ın ürettiği firmware'in cihaz üreticileri tarafından kendi cihazlarına göre özelleştirilmiş hali.
Custom Rom: üretici firmaların piyasaya sürdüğü stock romların, geliştirici kullanıcılar tarafından üzerinde performans ve görselliğe yönelik değişiklikler içeren modifiye edilmiş hali.
Kernel: donanımlar ile işletim sistemi arasındaki çalışmayı sağlayan ve kontrol eden yapı.
Wipe: kabaca silmek demektir. bu terimi gördüğünüz yerlerdeki işlemler sistemdeki ayar ve kullanıcı verilerini siler.
wipe data/factory reset: recovery seçeneklerinden birisidir. uygulandığında SD card bölümü hariç herşey sıfırlanır.
wipe cache partition: uygulandığında, kurulumlar esnasında oluşturulan geçici dosyaların temizlenmesini sağlar. kullanıcı verileri(rehber vs.) silinmez. bilgisayarınızda bulunan temp dosyasının temizlenmesi gibidir.
Non-Wipe: sistem ayarları ve kullanıcı verileri üzerinde değişiklik yapmayan yazılımlardır.
Recovery: kabaca kurtarma anlamına gelir.
Download Mod: cihaza firmware yapısı içerisindeki dosyaları yüklemede kullanılan çalışma modudur.
Recovery Mod: cihazı zor durumlarda kurtarmaya yarayan çalışma modudur. içerisinde birkaç sıfırlama seçeneği olduğu için bu isim verilmiştir.
Custom Binary Counter (rom counter): orjinal olmayan firmware, custom rom ve kernel yüklemelerinin her birinde 1 artan sayaçtır. download moduna girildiğinde görebilirsiniz.
Jig: download moduna tuş kombinasyonu ile girmeyen ve rom yükleme sayacını sıfırlamak için kullanılan minik usb aparatı.
Market: resmi ve gayri resmi olarak bulunan uygulama ve oyunların edinildiği kaynaktır.
BLN: Açılımı Back Light Notification'dır. Normalde android cihazlarda bulunmayan bir özellik olan çağrı yada mesaj geldikten sonra uyarı görüntülenmemesi özelliğini ekleyen fonksiyondur.
Wipe Dalvik Cache: Sistem içerisinde bulunan uygulama artıklarını temizlemek için kullanılır. Rom yüklemelerinden sonra oluşacak açılış sorunlarında tavsiye edilir. CWM Recovery menüsünde bulunur.
AOSP: Açılımı Android Open Source Project olan ve Android Açık Kaynak Projesi olarak çevrilebilen androidin tabanını oluşturan kısaltılmış terimdir. esas olarak hiçbir android sürümünü baz almayan ve dağıtılan kaynak kodlardan üretilmiş romları tanımlamak için kullanılır. örnek olarak miui ve cyanogen gösterilebilirler.


Teknik Özellikler:
Boyutlar: P1 – 7.69mm x 64.8mm x 129mm; P1 S – 6.68mm x 64.8mm x 129mm
4.3-inch super AMOLED 960 x 540 touch screen with Corning Gorilla Glass
Dual-core 1.5GHz TI OMAP 4460 Cortext-A9 işlemci
SGX 540 GPU
Android 4.0 Ice Cream Sandwich
1670 mAh/1800mAh pil
5.1 surround sound with Dolby Mobile 3.0 Plus
8-megapixel arka kamera, 1080p HD video
1.3-megapixel HD ön kamera, 720p HD video
Dual flash LED and HDR
WiFi 802.11b/g/n
Bluetooth 3.0 HS
Supports UMTS 5 Bands 850/900/AWS/1900/2100 MHz and GSM 4 Bands
1GB RAM and 4GB ROM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qazrfv -- 23 Şubat 2014; 20:33:44 >
_____________________________ 
157 Mesaj
5 Kasım 2012; 11:55:04 

hocam ilk soru benden olsun costum romdan stock roma nasıl döneriz?
Buna gelen 2 yanıtı gör.
_____________________________801 Mesaj
5 Kasım 2012; 12:02:23 

quote:

Orijinalden alıntı: HasanUyar

hocam ilk soru benden olsun costum romdan stock roma nasıl döneriz?

öncelikle recovery dosyasını değiştirmelisin. original recovery yüklemelisin. bu önemli! yukardaki mediafire linkinde U9200 original recovery dosyası mevcut. cwm recovery nasıl yüklediysen aynı şekilde bu orjinal recovery dosyasını yüklüyorsun. custom romda denemedim ama build.prop dosyanı değiştirmene gerek yok sanırsam. eğer değiştirmediğin halde dload klasörünü yüklemek istediğinde hata alıyorsan sisteminin build.prop dosyasının en altına alttaki satırları eklemeyi dene. ekledikten sonra tekrar dload yüklemeyi dene. kurulması lazım. B226 yı tavsiye ederim. build.prop dosyanı bir yere kopyalamayı ve önemli bilgilerinin yedeğini almayı ihmal etme.

ro.product.board=U9200
ro.confg.hw_systemversion=U9200-1V100R001C00B213_SYSTEM
ro.build.display.id=U9200-1V100R001C00B213
ro.product.model=U9200
ro.product.brand=Huawei
ro.build.tags=ota-rel-keys,release-keys
ro.product.manufacturer=HUAWEI
ro.product.name=U9200
ro.product.device=hwu9200
ro.build.id=HuaweiU9200
ro.build.version.incremental=C00B213
ro.build.description=U9200-user 4.0.3 HuaweiU9200 C00B213 ota-rel-keys,release-keys
ro.build.fingerprint=Huawei/U9200/hwu9200:4.0.3/HuaweiU9200/C00B213:user/ota-rel-keys,release-keys< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MedBoy -- 5 Kasım 2012; 12:04:33 >
_____________________________ 
157 Mesaj
5 Kasım 2012; 12:11:16 

hocam anlatım için tşk yanlız orjinal recoverye dönmede bı sıkıntı yokta update.app dosyasını nasıl kurucam?
recovery de update.app yi görmüyor. su an telefonumda miui kurulu bundada ayarların içinde yazılım güncelle kısmını bulamadım ben
Buna gelen 2 yanıtı gör.
_____________________________ 
778 Mesaj
5 Kasım 2012; 12:14:18 

quote:

Orijinalden alıntı: HasanUyar

hocam anlatım için tşk yanlız orjinal recoverye dönmede bı sıkıntı yokta update.app dosyasını nasıl kurucam?
recovery de update.app yi görmüyor. su an telefonumda miui kurulu bundada ayarların içinde yazılım güncelle kısmını bulamadım ben


Hocam keşke miui ya geçmeden önce bi yedek alsaydın.
Sanırım yazılım güncelleme şeklinde olmaz yani miui yazılım üzerine stock romu kurmak mantıksız geliyor.
Acaba sitesinden stock rom kernelini indirsen fastboottan kurulur mu merak içerisindeyim. Yada odinle kurulur mu acaba?
Yada arkadaşlar yedeklerini aldıkları stock romları paylaşssa recoveryden yüklemek mümkün olabilir belki.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yEmreozc -- 5 Kasım 2012; 12:14:34 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
157 Mesaj
5 Kasım 2012; 12:18:34 

quote:

Orijinalden alıntı: yEmreozcHocam keşke miui ya geçmeden önce bi yedek alsaydın.
Sanırım yazılım güncelleme şeklinde olmaz yani miui yazılım üzerine stock romu kurmak mantıksız geliyor.
Acaba sitesinden stock rom kernelini indirsen fastboottan kurulur mu merak içerisindeyim. Yada odinle kurulur mu acaba?
Yada arkadaşlar yedeklerini aldıkları stock romları paylaşssa recoveryden yüklemek mümkün olabilir belki.

ya nasıl unuttum bilmiyorum yedek almayı şimdi deliler gibi uğraşıyorum geri dönebilmek için kafayı yemek üzereyi m valla birdaha costum rommu tövbeler olsun. tek istediğin nasıl bir şey olduğunu görmekti bu kadar sıkıntı yaşıcamı bilsem gecermiydim..
_____________________________801 Mesaj
5 Kasım 2012; 12:35:47 

quote:

Orijinalden alıntı: HasanUyar

hocam anlatım için tşk yanlız orjinal recoverye dönmede bı sıkıntı yokta update.app dosyasını nasıl kurucam?
recovery de update.app yi görmüyor. su an telefonumda miui kurulu bundada ayarların içinde yazılım güncelle kısmını bulamadım ben

dostum panik yapma sakin ol :) huawei sitesinden B226 kodlu yazılımı indir. update.app dosyasını sdcard içinde "dload" isimli klasör oluşturup içine at. telefonu kapa. volume up + volume down tuşlarına basarak on tuşuna basılı tut. tel açıldığında on tuşundan parmağını çek. ses tuşlarından çekme ama parmağını. 5 sn kadar sonra otomatik yükleme işlemi başlayacaktır. tabi bu işlem için telinde mutlaka orjinal recovery olmalı
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________496 Mesaj
5 Kasım 2012; 14:21:33 

Geldim geldim bende burdayım
_____________________________

Galiba bu dünyadan hiçbirimiz sağ çıkamayacağız!


1469 Mesaj
5 Kasım 2012; 14:43:29 

şuralarda çöreklenelim
_____________________________"Yine dene. Yine başarısız ol... Daha iyi başarısız ol."

Samuel Beckett


 
629 Mesaj
5 Kasım 2012; 14:53:43 

merhaba arkadaşlar orjinal B226 romunu kurduğumuzda radyo ve radyo widget i gelecekmi
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________801 Mesaj
5 Kasım 2012; 15:05:32 

quote:

Orijinalden alıntı: faltinsoy83

merhaba arkadaşlar orjinal B226 romunu kurduğumuzda radyo ve radyo widget i gelecekmi

B226 da malesef radyo uygulaması yok. ama onun linkini de ekledim ilk mesaja.
_____________________________801 Mesaj
5 Kasım 2012; 15:12:18 

Arkadaşlar B226 da üstte bulunan notification bar diye geçen wireless, mobil, rotation gibi butonların bulunduğu bar yok. onun yerine alternatif kullanabileceğiniz bir uygulama ekledim. linki ilk mesajda mevcut. gayet başarılı. batarya yüzdesi gibi parametreleri de göstertebiliyosunuz.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________496 Mesaj
5 Kasım 2012; 16:29:10 

quote:

Orijinalden alıntı: MedBoy

Arkadaşlar B226 da üstte bulunan notification bar diye geçen wireless, mobil, rotation gibi butonların bulunduğu bar yok. onun yerine alternatif kullanabileceğiniz bir uygulama ekledim. linki ilk mesajda mevcut. gayet başarılı. batarya yüzdesi gibi parametreleri de göstertebiliyosunuz.

Onun kaldırılması kötü olmuş ya çok saçma umarım yeni bir güncellemeyle gelir.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

Galiba bu dünyadan hiçbirimiz sağ çıkamayacağız!


801 Mesaj
5 Kasım 2012; 16:33:01 

quote:

Orijinalden alıntı: zeg392


Onun kaldırılması kötü olmuş ya çok saçma umarım yeni bir güncellemeyle gelir.

katılıyorum. sanırsam B226 dan sonra yeni bir güncelleme gelir. ama ilk mesajdaki notification toggle uygulaması gayet başarılı. bunun haricinde B226yı çok beğendim. şarj süresi özellikle.
_____________________________ 
170 Mesaj
5 Kasım 2012; 20:50:42 

Bende en uzun süre giden sarj bilgimi paylasım madem:DEkteki dosya (1)
_____________________________

Z500 I7 GT645 OUKITEL K6000 PRO SEAT LEON 1.2 TSI DSG


 
79 Mesaj
5 Kasım 2012; 23:40:20 

2 gün mü ? hımm hangi rom ?
_____________________________ 
170 Mesaj
6 Kasım 2012; 7:28:56 

Stock Turkcell rom, gece unutmusum sarja koymayı işe gittim %30 sarjla çıkardı aksam 7 yi.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

Z500 I7 GT645 OUKITEL K6000 PRO SEAT LEON 1.2 TSI DSG


801 Mesaj
6 Kasım 2012; 9:12:12 

quote:

Orijinalden alıntı: yawi

Stock Turkcell rom, gece unutmusum sarja koymayı işe gittim %30 sarjla çıkardı aksam 7 yi.

internete girmeyince bende 3 günü zorluyor :)
_____________________________ 
79 Mesaj
6 Kasım 2012; 13:07:09 

Öyle desene :) telefonu hiç kullanmazsan zaten çoğu 2-3 gün bekleyebiliyor :)
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________801 Mesaj
6 Kasım 2012; 16:49:03 

quote:

Orijinalden alıntı: HarictenGazel

Öyle desene :) telefonu hiç kullanmazsan zaten çoğu 2-3 gün bekleyebiliyor :)

ya ama ben demedim ki yawi arkadaş dedi önce :) ona sormalı 2 gün net açmış mı diye :)
_____________________________ 
157 Mesaj
6 Kasım 2012; 17:08:08 

arkaaşımda daha p1 var dün 226 romunu onada yüklicektik. yüklemeden önce merak işte miui romunu bi kuralım sonra orjinal roma döneriz dedikve miui yi kurduk. tabi ilk defa custom rom kuruyoruz ve geriye dönemedim :) yalandeğil hani bi ara garantiye göndermek ciddi ciddi aklıma gelmişti:) neyse sonra medboy arkadaşım (bu arada yardımların için çok tşk) yardımıyla tekrar stock roma döndürdüm telefonu. ama dikkatimi ceken sey kendi delefonumda bildirim cubuğunda kısa yollar yokken arkadaşımın telefonunda var fm radyo benimkinde yok arkadaşımınkinde var ayrıca bende latitude çalışmıyor yüklü değil diyor arkadaşımınkinde çalıştı bi sorun yok.

acaba bu neden olabilir?

not: arkadaşımın telefonunda CWM arayüzünde wipe data/factory reset-wipe cache partition ve advanced bölümünde wipe dalvik cache işlemlerini yaptıktan sonra mount and storage alanında format ile başlayan bütün bölümleri (format boot/format system/format cache/format datadata) onaylayarak tam bir format atmıştım.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________801 Mesaj
6 Kasım 2012; 17:14:30 

quote:

Orijinalden alıntı: HasanUyar

arkaaşımda daha p1 var dün 226 romunu onada yüklicektik. yüklemeden önce merak işte miui romunu bi kuralım sonra orjinal roma döneriz dedikve miui yi kurduk. tabi ilk defa custom rom kuruyoruz ve geriye dönemedim :) yalandeğil hani bi ara garantiye göndermek ciddi ciddi aklıma gelmişti:) neyse sonra medboy arkadaşım (bu arada yardımların için çok tşk) yardımıyla tekrar stock roma döndürdüm telefonu. ama dikkatimi ceken sey kendi delefonumda bildirim cubuğunda kısa yollar yokken arkadaşımın telefonunda var fm radyo benimkinde yok arkadaşımınkinde var ayrıca bende latitude çalışmıyor yüklü değil diyor arkadaşımınkinde çalıştı bi sorun yok.

acaba bu neden olabilir?

not: arkadaşımın telefonunda CWM arayüzünde wipe data/factory reset-wipe cache partition ve advanced bölümünde wipe dalvik cache işlemlerini yaptıktan sonra mount and storage alanında format ile başlayan bütün bölümleri (format boot/format system/format cache/format datadata) onaylayarak tam bir format atmıştım.

rica ederim dostum ne demek. biraz eski telefonum ideos x5 ten dolayı android hakkında tecrübem var sadece :) birbirimizle iletişim ve yardım için burdayız. telefonunu stock roma döndürmüş olmana sevindim.

arkadaşının telefonu ile ilgili anlattığın durum ilginç. açıkçası ben hiç wipe işlemleri yapmamıştım. kafama takıldı bu durum ve anlattığın mantıklı. denicem bunları bugün. sonucu yazarım
Buna gelen 2 yanıtı gör.
_____________________________ 
157 Mesaj
6 Kasım 2012; 17:37:30 

quote:

Orijinalden alıntı: MedBoy


rica ederim dostum ne demek. biraz eski telefonum ideos x5 ten dolayı android hakkında tecrübem var sadece :) birbirimizle iletişim ve yardım için burdayız. telefonunu stock roma döndürmüş olmana sevindim.

arkadaşının telefonu ile ilgili anlattığın durum ilginç. açıkçası ben hiç wipe işlemleri yapmamıştım. kafama takıldı bu durum ve anlattığın mantıklı. denicem bunları bugün. sonucu yazarım

şimdi işteyim bende eve gidince kendi telefonumdada denicem bende yanlız şunuda söyleyeyim
CWM arayüzünde wipe data/factory reset-wipe cache partition ve advanced bölümünde wipe dalvik cache işlemlerini yaptıktan sonra mount and storage alanında format ile başlayan bütün bölümleri (format boot/format system/format cache/format data
yaptıktan sonra telefon huawei nin acılış logosunda kalıyordu sonra miui yi tekrar yükleyip tekrar orjinal recovery e döndüm ve b226 yı kurdum.

birde antutuda benim telefonum 7422 alırken arkadaşınki 64xx lerde kaldı ama arkadaşımın telefonu bemkinden hızlı gibi geldi bana:) ilginç bir durum
_____________________________ 
79 Mesaj
6 Kasım 2012; 19:00:34 

@Hasanuyar bunlar ilginç konular değil, sonuçta telefonuna artık özel bir rom kurdun yada eğer huaweninkileri kullanıyorsan güncellenmiş sürüm kurdun... O yüzden eski sürümlerde olan hatalardan arındın...
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
157 Mesaj
6 Kasım 2012; 19:08:42 

quote:

Orijinalden alıntı: HarictenGazel

@Hasanuyar bunlar ilginç konular değil, sonuçta telefonuna artık özel bir rom kurdun yada eğer huaweninkileri kullanıyorsan güncellenmiş sürüm kurdun... O yüzden eski sürümlerde olan hatalardan arındın...


hocam ilginç olan şey iki teldede b226 yüklü birisinde bildirim cubugunda butonlar var diğerinde yok, birisinde googlenın latitude programı calışıyor birisinde çalışmıyor, birisinde radyo yokken birisinde var.

iki telefonuda ben kendim durdum
Buna gelen 2 yanıtı gör.
_____________________________801 Mesaj
6 Kasım 2012; 20:28:48 

quote:

Orijinalden alıntı: HasanUyar


hocam ilginç olan şey iki teldede b226 yüklü birisinde bildirim cubugunda butonlar var diğerinde yok, birisinde googlenın latitude programı calışıyor birisinde çalışmıyor, birisinde radyo yokken birisinde var.

iki telefonuda ben kendim durdum

hasan :) dediklerini yaptım ama yaptıktan sonra aklıma geldi. mount and storage kısmında format attığında yüklü olan sistemi direk siliyor. ee sistemdeki build.propta silindiği için B226 kuramıyorsun. yeni sistem yüklemelerinde artık yüklü olan sistemin build.proptan versiyon okunuyor. bulamayınca hata veriyor. turkcell romlarına kuramamamızın ana nedeni bu zaten. turkcell romunu tanımıyor. allahtan cwm den backup almıştım. kurup tekrar denicem. ama mount and storage hariç kısımları :)
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
157 Mesaj
6 Kasım 2012; 20:53:49 

quote:

Orijinalden alıntı: MedBoy


hasan :) dediklerini yaptım ama yaptıktan sonra aklıma geldi. mount and storage kısmında format attığında yüklü olan sistemi direk siliyor. ee sistemdeki build.propta silindiği için B226 kuramıyorsun. yeni sistem yüklemelerinde artık yüklü olan sistemin build.proptan versiyon okunuyor. bulamayınca hata veriyor. turkcell romlarına kuramamamızın ana nedeni bu zaten. turkcell romunu tanımıyor. allahtan cwm den backup almıştım. kurup tekrar denicem. ama mount and storage hariç kısımları :)

bunlar hep tecrube oluyor bizlere. iki hafta öncesine kadar wipe nedir blaser sürücüleri nasıl yüklenir bilmiyordum şimdi gözüm kapalı hallediyorum:)
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________801 Mesaj
6 Kasım 2012; 20:59:14 

orası öyle tabi tecrübe. aslında bir de komple telin yedeği denen bişey var. telefonun direk imajını alıyosun. 3-4 gb yer kaplıyo :) onu yapsam güzel olacak. böyle birşey tüm ascend kullanıcıların gözünü yuvasından fırlatacktır :)) aslında sadece ascend değil tüm android kullanıcılarının telefonda yazılımsal olarak nolursa olsun %100 çözüm. çalışan halinin imajını alıyosun. sistemde yazılımsal ne tür bozulma olursa olsun imajı geri yüklediğinizde imaj aldığınız hale geliyor tel< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MedBoy -- 6 Kasım 2012; 21:34:51 >
_____________________________ 
16 Mesaj
7 Kasım 2012; 19:28:03 

kardeş emeğine sağlık b226 romu yükledim şarj süresi falan çok iyi ama 8 mp de fotoğraf çekerken wide modu yok bu da beni çok sinir ediyor çözümü varmıdır ??? http://www.huaweidevice...t&productId=3942&tb=0); bide burdaki kernel nedir nasıl yüklenir yararları nelerdir bir bilgin varmı ? ayrıca şunuda eklemek istiyorum turkcell romuna göre performans gerçekten arttı yalnız antutu bencmarkta 75xx alırken şimdi 61xx alıyorum sebebi nedir ? şimdiden teşekkürler
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________801 Mesaj
7 Kasım 2012; 22:41:07 


quote:

Orijinalden alıntı: kasirga2892

kardeş emeğine sağlık b226 romu yükledim şarj süresi falan çok iyi ama 8 mp de fotoğraf çekerken wide modu yok bu da beni çok sinir ediyor çözümü varmıdır ??? http://www.huaweidevice...t&productId=3942&tb=0); bide burdaki kernel nedir nasıl yüklenir yararları nelerdir bir bilgin varmı ? ayrıca şunuda eklemek istiyorum turkcell romuna göre performans gerçekten arttı yalnız antutu bencmarkta 75xx alırken şimdi 61xx alıyorum sebebi nedir ? şimdiden teşekkürler

Hocam o kernel sadece rom gelistiricileri icin. altinda oyle yaziyo. Kurmaya gerek gormedim. Aslinda denemek lazim. B226 guzel ama eksiklikler var romda. Ustteki notification bar yok misal. Kameraya dikkat etmedim ve fikrim yok acikcasi. Kerneli kurmak faydali olabilir ama.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
_____________________________801 Mesaj
8 Kasım 2012; 9:15:44 

quote:

Orijinalden alıntı: HasanUyar


hocam ilginç olan şey iki teldede b226 yüklü birisinde bildirim cubugunda butonlar var diğerinde yok, birisinde googlenın latitude programı calışıyor birisinde çalışmıyor, birisinde radyo yokken birisinde var.

iki telefonuda ben kendim durdum

Hasan, denedin mi senin yöntemi? ben denedim bir sonuç elde edemedim. yaptıklarını iyi hatırlayıp denesene tekrar :)
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
157 Mesaj
8 Kasım 2012; 10:42:16 

quote:

Orijinalden alıntı: MedBoy


Hasan, denedin mi senin yöntemi? ben denedim bir sonuç elde edemedim. yaptıklarını iyi hatırlayıp denesene tekrar :)

daha denemedim şu aralar biraz işlerim var ama en kısa zamanda denicem denedikten sonra sonucu yazarım buraya..
_____________________________1469 Mesaj
8 Kasım 2012; 13:04:18 

Arkadaşlar önceki konu devam ediyor mu yoksa tamamen buradan mı devam ediyoruz.

Gerçi bende cihaz yokta pusuda bekliyorum almak için.
Buna gelen 2 yanıtı gör.
_____________________________"Yine dene. Yine başarısız ol... Daha iyi başarısız ol."

Samuel Beckett


496 Mesaj
8 Kasım 2012; 14:52:12 

quote:

Orijinalden alıntı: carantinas

Arkadaşlar önceki konu devam ediyor mu yoksa tamamen buradan mı devam ediyoruz.

Gerçi bende cihaz yokta pusuda bekliyorum almak için.

Burdan devam dostum bu post devamlı güncel kalıcak.
_____________________________

Galiba bu dünyadan hiçbirimiz sağ çıkamayacağız!


801 Mesaj
8 Kasım 2012; 15:23:24 

quote:

Orijinalden alıntı: carantinas

Arkadaşlar önceki konu devam ediyor mu yoksa tamamen buradan mı devam ediyoruz.

Gerçi bende cihaz yokta pusuda bekliyorum almak için.

cihazı olmayanları konuya almıyoruz önceki konuyu açan arkadaş fazla ilgisiz kaldığı için yeni konu açıldı. konu zamanla toparlanıp güzelleşecek
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________1469 Mesaj
8 Kasım 2012; 15:57:11 

quote:

Orijinalden alıntı: MedBoy


cihazı olmayanları konuya almıyoruz önceki konuyu açan arkadaş fazla ilgisiz kaldığı için yeni konu açıldı. konu zamanla toparlanıp güzelleşecek

Cihazla ilgili pek bilgi güncel konular videolar incelemeler yok da bunları da eklerseniz güzel olur açıkçası.
_____________________________"Yine dene. Yine başarısız ol... Daha iyi başarısız ol."

Samuel Beckett


801 Mesaj
8 Kasım 2012; 22:59:41 

arkadaşlar spare part isminde bi uygulama ekledim. özellikle miui kullanıcıları için. uygulamaları kurduktan sonra animation hız ayarlarını fast yaparlarsa farkı göreceklerdir
_____________________________ 
79 Mesaj
8 Kasım 2012; 23:19:14 

Hız katmıyorda pencerelerin açılış kapanış zamanını kısaltıp değiştiriyorsun diyelim teknolojik bir getirisini görmedim spare parts ın
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________801 Mesaj
8 Kasım 2012; 23:20:20 

quote:

Orijinalden alıntı: HarictenGazel

Hız katmıyorda pencerelerin açılış kapanış zamanını kısaltıp değiştiriyorsun diyelim teknolojik bir getirisini görmedim spare parts ın

ya böylelikle telefonun hızı artıyor. aradaki geçişler bekletmiyor seni :)
_____________________________ 
79 Mesaj
8 Kasım 2012; 23:24:03 

Hehe farklı bir bakış açısı tabi ben yumuşak geçişleri tercih ediyorum...

Bir de eğer gerçek anlamda bir hız istiyorsan Dalvik cache destekleyen (aslında bu froyo ve öncesinde yoktu galiba o yüzden bunu destekleyen rom kuruyorduk) ve/ya hızaşırtma destekleyen kernel kullanmalısınız...
_____________________________801 Mesaj
9 Kasım 2012; 9:46:16 

Arkadaşlar huawei orjinal radyo uygulamasını turkcell romundan aldım. linkini yukarda güncelledim.
_____________________________ 
778 Mesaj
9 Kasım 2012; 15:28:39 

Telefonu garantiden alır almaz heycanlı heycanlı yükledim romu süper olmuş elinize kolunuza sağlık :)
Yalnız hala sevemedim huaweinin şu mesajlaşma programını. bu mesaj programını değiştiremezmiyim kökten mesela miui nin mesaj şeklinde yapamazmıyız. go sms falan yüklemek istemiyorum direk kök dizindekini kullanmasını istiyorumda telefonun
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
778 Mesaj
9 Kasım 2012; 21:49:17 

Birde zannediyorum ki turkcell romunun olduğu versiyon sayfa geçişlerinde daha hızlıydı. Bunu TSF Shell launcheriyle anladım
_____________________________ 
16 Mesaj
10 Kasım 2012; 20:13:24 

hazır aklımdayken sorayım b226 yı yüklemeden önce root gerekiyordu yaptık romu yükledik. b226 rom kurulduğunda superuser yok yani rootlu değil bu normalmi ? bu ascend p1 in dahili depolaması az oyunları nasıl sd karta taşırım ? biliyosunuzki telefon tek parça batarya bozulduğunda ne yapıyoruz ? şimdiden teşekkürler
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
778 Mesaj
10 Kasım 2012; 21:03:32 

quote:

Orijinalden alıntı: kasirga2892

hazır aklımdayken sorayım b226 yı yüklemeden önce root gerekiyordu yaptık romu yükledik. b226 rom kurulduğunda superuser yok yani rootlu değil bu normalmi ? bu ascend p1 in dahili depolaması az oyunları nasıl sd karta taşırım ? biliyosunuzki telefon tek parça batarya bozulduğunda ne yapıyoruz ? şimdiden teşekkürler


Rootlu değil evet normal.
Sd karta taşımayı bende merak etmekteyim malesef ki.
Arka kısım klipsli olması lazım yani bi güç uygulasak çıkar gibi ama zarar verebiliriz cihaza. Onun için bataryayla ilgili bi problem oldugunda teknik servisle irtibata geçmek en mantıklısı.
_____________________________ 
16 Mesaj
10 Kasım 2012; 23:00:30 

peki şuanda cihaz rootlu değil garanti dışımı ?
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________801 Mesaj
10 Kasım 2012; 23:09:40 

quote:

Orijinalden alıntı: kasirga2892

peki şuanda cihaz rootlu değil garanti dışımı ?

hayır dostum tam tersi :) root olduğun zaman garanti problemi yaşarsın. telefonunuzu herhangi bir sebepten ötürü servise vermeniz gerekiyorsa stock romlu halini kurup vermeniz yeterli.
_____________________________801 Mesaj
10 Kasım 2012; 23:14:29 

quote:

Orijinalden alıntı: yEmreozc

Telefonu garantiden alır almaz heycanlı heycanlı yükledim romu süper olmuş elinize kolunuza sağlık :)
Yalnız hala sevemedim huaweinin şu mesajlaşma programını. bu mesaj programını değiştiremezmiyim kökten mesela miui nin mesaj şeklinde yapamazmıyız. go sms falan yüklemek istemiyorum direk kök dizindekini kullanmasını istiyorumda telefonun

mesajlaşma programı hakkında bişey diyemicem. yalnız sormak istediğim sende de en üstte bulunan notification bar çıkmadı mı? bir arkadaşımız da kamerada wide modunun olmadığını söyledi. benim fark ettiğim bir eksiklikte; eskiden birini aradığımda karşı taraf teli açtığında telde kısa süreli bir titreme olurdu. bu, vücudun daha az mobil radyasyona maruz kalması için düşünülmüş birşey. b226 da bu özellik bende yok. sonra turkcell romda bulunan wallpaper larda yok. sanırım bu sıkıntılar telefondan veya yüklemeden değil b226 romundan kaynaklanıyor. ama telefon 10 numara çalışıyor. özellikle şarj süresi daha iyi oldu.
Buna gelen 1 yanıtı gör.