DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Huawei Ascend P1 - U9200
6.649
Cevap
35
Favori
277.622
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Huawei >> Huawei Ascend P1 - U9200
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 sonraki >>>
Giriş
Mesaj
  • Binbaşı
   1277 Mesaj
   05 Kasım 2012 11:27:06   STOCK ROMLAR (B106, B336, B229, B708):
   B106 Turkcell ROM (Android 4.0.3 Ics) : : http://tr.huaweidevice....P1_U9200_Version_106.rar
   B336 Emotion UI 1.5 (Android 4.1.1 Jelly Bean) : http://yadi.sk/d/pVIBGWFvB6pQ2
   B315 Emotion UI 1.5 (Android 4.1.1 Jelly Bean) : http://en.ui.vmall.com/downloadp1.html
   B708 Emotion UI 1.6 (Android 4.1.1 Jelly Bean) Çin için yayınlanan sürüm cwmden yüklenir(@segahe hocamıza teşekkür ederiz.) : : https://mega.co.nz/#!hJ...QMnrXAY8l6s_imlSrEmk8kjs
   B229 (Android 4.0.3 ICS): http://yadi.sk/d/0Oxa5ciD2mSDn
   Gapps, Build.prop ve Orjinal Recovery : http://yadi.sk/d/jhvOyQi52nvrW
   Çin Emotiun UI takibi : http://zh.ui.vmall.com/....php?mod=myrom&modelid=3
   Huawei Club Forum: http://en.club.vmall.com/
   Huawei Blog: http://emotionui.blogspot.in/
   Tema desteği: http://zh.ui.vmall.com/...MUI1.0&last_select=model
   Ekran Resimleri : Resim 1 , Resim 2 , Resim 3 , Resim 4 , Resim 5 , Resim 6 , Resim 7 , Resim 8 , Resim 9 , Resim 10 , Resim 11 , Resim 12

   TELEFONUNA İLK DEFA STOCK ROM YÜKLEYECEK OLAN ARKADAŞLAR;

   Anlatacağım işlemler windows xp'de uygulanamıyor.

   1)İlk olarak telefonumuzun build.prop dosyasını değiştirmek gerekiyor. Bunun içinde bilgisayarımızda java ve android sdk toolsun yüklü olması gerek.
   2)Javayı http://www.java.com/tr/download/ indrip yüklüyoruz ardından android sdk toolu da http://yadi.sk/d/57UXCaMzB5xu6 indirip yüklüyoruz.
   3)Yükleme bittikten sonra bu ekran gelecek resimdeki gibi işaretli olması gerek ve İnstall packages diyoruz açılan penceredede "Accept All" tı seçip install tıklıyoruz. İnstall dedikten sonra dosyaları indirmesi uzun sürüyor bittikten sorada bu halini alması gerek eğer bi kaçında "not installed" yazarsa onları tekrardan indirin.

   4)Telefonunuzu kapatmadan önce hızlı ön yüklemenin kapalı, geliştirici seçeneklerindeki USB hata ayıklamanın etkin olduğundan emin olun. Telefonunuzu kapalı konumda USB kablo ile bilgisayarınıza bağlayın. Ses azaltma butonuna basılı tutup güç butonuna basarak telefonunuzu açın. Telefonunuz açıldıktan sonra güç butonundan parmağınızı kaldırın ve 3-4 sn kadar bekledikten sonra ses azaltma butonundan da parmağınızı kaldırın. Telefon, turkcell logosunda beklemede kalacaktır.
   5)Bilgisayarım üzerine gelerek sağ tıklayın ve "Özellikler" butonuna tıklayın. Burdan "Aygıt Yöneticisi" tıklayın. Açılan pencerede "Blaze" sürücüsünü göreceksiniz. Blaze sürücüsü sütüne sağ tıklayarak resimdeki gibi "Sürücü Yazılımını Güncelleştirin"e tıklayın. Açılan pencereden alttaki seçeneği "Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara"yı seçin. İlerleyen pencereden "Bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver"e tıklayın. İlerleyen pencereden "Android Phone" seçeneğini seçin(Android Phone seçeneğini göremiyorsanız hisuite proğramını indirip kurun telefonu normal halde bağlayıp hisuitete sürücü yüklemesi yapar). İlerleyen pencerede "ileri" butonuna tıklayın. Verilen "Sürücü Güncelleştirme Uyarısı" "Evet" butonuna tıklayarak onaylayın. Sonraki pencere işlemin başarıyla gerçekleştiğini anlatır ve aygıt yöneticisi şekildeki hali alır.

   6)Şimdi sıra android controlde onuda burdan indirin zipi açın ve cmd.exeyi çalıştırın (hata mesajı alırsanız "C:\Windows\System32" klasörü içindeki "cmd" isimli uygulamayı AndroidControl klasörünüzün içine koplayıp öyle çalıştırın).
   6.1)Açılan komut satırına yazmanız gerekenler klasörün içinde var. İsteyen cwm'yi isteyen twrp'yi kursun(Benim tercihim twrp'den yanadır çünkü dokunmatik arayüzü var ve işlemleri daha kolay yapıyoruz).
   7)Twrp yi veya cwm yi kurup recovery ekranına(Ses açma butonuna basılı tutup güç butonuna basarak telefonunuzu açın, telefonunuz açıldıktan sonra açma/kapama butonundan parmağınızı kaldırın 3 sn sonrada ses açma tuşumdan elinizi çekin) girdikten sonra ilk işiniz backup almak olsun(backupı(yedeği) kesinlikle sd kartta alın update sırasında dahili hafıza siliniyor) herhengi bi sorunda direk yedeğimizi geri yükleriz.

   8.1)Cihazımızı rootlamak için de http://yadi.sk/d/fgz0X9TWB5wXK bu adresten zipi indrip sd kartımıza atıyoruz. Recovery ekranının TWRP de install deyip zipi bulup yüklüyoruz, CWM için "install zip/choose zip from sdcard" deyip zipi bulup yüklüyoruz..
   8.2)Root yaptıktan sonra root explorer programını http://yadi.sk/d/VN4gTfdSB5xQm kuruyoruz. Bu program ile sistem dosyalarına müdahale edebiliyorsunuz.
   8.3)Root explorer kurduktan sonra(file manager gibidir) http://yadi.sk/d/vbI8SS66B63Hx linkteki build.prop dosyasını sd kartınızın ana klasörüne atın. Root explorer programını çalıştırın (root yetkisi isteğine onay verin).
   Sdcard klasörüne girin. Oraya atmış olduğunuz build.prop dosyasını kopyalayıp "system" isimli klasör içerisine yapıştırın. Hata alırsanız eğer root explorer ekranında yazan mount r/o yazısına tıklayarak onu mount r/w yapın.

   9)Artık tek işimiz orjinal recoverye dönmek onuda twrpyi veya cwmyi nasıl kurduysak öyle yapıyoruz, yani telefonu turkcell logosunda takılı vaziyette(Ses azaltma butonuna basılı tutup güç butonuna basarak telefonunuzu açın. Telefonunuz açıldıktan sonra güç butonundan parmağınızı kaldırın ve 3-4 sn kadar bekledikten sonra ses azaltma butonundan da parmağınızı kaldırın. Telefon, turkcell logosunda beklemede kalacaktır.) bilgisayara bağlıyoruz sonra cmd.exe ye yazmamış gereken şey cmd.exenin bukunduğu klasörün içindeki metin belgesinde yazıyordu orjinale dönmek için ne yapmamız gerektiği.
   10)Orjinal recoveryi yükledikten sonra artık romumuzu kurabiliriz.

   Emotion UI 1.5 kurulumu(B336):
   A) Şu an kullandığınız rom stock rom(orjinal) ise Huawei Back up programı ile yedek almayı unutmayınız. Dikkat edilmesi gereken sms, çağrı kaydı.. gibi datalarınızın yedeğini ayrı, program yedeklerini ayrı almanızdır. Bazen ikisinin yedeğini aynı dosyada alırsanız datalarınızı hatalı veya yedekleyemebiliyor. Custom rom kullanıyor iseniz (CM10 veya MIUI gibi) titanium back up ile yedek almayı unutmayınız.
   B) İndirdiğiniz Emotion UI dosyasını winrardan çıkarttığınızda 2 adet dosya göreceksiniz (intermediatepack ve dload). Intermediate pack, sadece Emotion romuna buil.prop ve benzeri sistem uyumluluğu için yüklenen bir ara yüklemedir. Esas romumuz dload klasörü içindeki update.app dosyasıdır.
   C) Öncelikle indermediate pack içindeki update.app dosyasını sd kartımız içindeki dload isimli oluşturmuş olduğumuz klasörün içine kopyalıyoruz ve telefonumuzda orjinal recovery yüklü olması gerektiğini unutmuyoruz.
   D) Herşey tamam ise telefonu kapatıyoruz. Ses tuşlarının ikisi ve güç tuşuna basarak telefonu açıyoruz turkcell logusu görüldükten sonra sadece güç tuşundan elimizi çekiyoruz ardından intermediate pack orjinal rom kurulumunu başlayacaktır.
   E) Intermediate pack kurulumu bittikten sonra indirdiğimiz diğer klasörümüz olan dload içindeki update.app dosyasını sd kartımız içindeki dload klasörü içine kopyalıyoruz.
   F) Aynı şekilde kurulum yapıyoruz. Kurulum esnasında sd kartla ilgili hatalar alınabilir. Bu hatalardan dolayı kurulum biter bitmez telefon kapandığında ses açma + ses azaltma tuşlarının ikisine birden basılı tutuyoruz. Yeni kurulum hatasız bir şekilde başlayıp bitecektir.
   G) Emotion UI kurulumu bu kadardır. Aşağıda anlatıldığı gibi "tr/turkcell" dosya isimlerini değiştirmemize gerek yok çünkü Emotion UI kendisi düzeltecektir bunu.


   B229 Original recovery ve build.prop: http://yadi.sk/d/2P3NF6IL2mEDN
   Güncel Stock Rom takibi : http://www.huaweidevice...rt&productId=3942&tb=0);


   B229 Kurulumu: ( Yaptığınız işlemlerden dolayı telefonunuzda oluşabilecek herhangi bir problemin sorumluluğunun kendinize ait olduğunu unutmayınız! )

   1) CWM Recovery yüklemek ve Root olmak (Windows XP'de uygulanamıyor!):
   a) Bilgisayarınıza buradan java yükleyin.
   b) Buradan Android SDK Tools programını indirip kurun. Kurulum bittikten sonra "SDK Manager" otomatik olarak başlayacaktır. Başlamamışsa programlarınız arasından "Android SDK Tools" klasörünün içinden "SDK Manager"ı bulup çalıştırın.
   c) Şekildeki seçeneklerin seçili olduğundan emin olduktan sonra "Install 10 packages" butonuna tıklayın. Açılan pencereden "Accept All" butonuna tıklayın. Şekildeki gibi bir pencere açılacak ve dosyalar inmeye başlayacak. Bu işlem 20 dakika civarında sürecektir ve bitiminde bu pencere açılacaktır. Açık olan 2 pencereyi de kapatın.
   d) Telefonunuzu kapalı konuma almadan önce Hızlı ön yüklemenin kapalı, Geliştirici seçeneklerindeki USB hata ayıklamanın etkin olduğundan emin olun. Telefonunuzu USB kablo ile bilgisayarınıza bağlayın. Ses azaltma butonuna basılı tutup açma/kapama butonuna basarak telefonunuzu açın. Telefonunuz açıldıktan sonra açma/kapama butonundan parmağınızı kaldırın ve 5 sn kadar bekledikten sonra ses azaltma butonundan da parmağınızı kaldırın. Telefon, ekranda Huawei logosu ile beklemede kalacaktır.
   e) Bilgisayarım üzerine gelerek sağ tıklayın ve "Özellikler" butonuna tıklayın. Burdan "Aygıt Yöneticisi" tıklayın. Açılan pencerede(blaze) "Blaze" sürücüsünü göreceksiniz. Blaze sürücüsü sütüne sağ tıklayarak resimdeki gibi "Sürücü Yazılımını Güncelleştirin"e tıklayın.
   f) Açılan pencereden alttaki seçeneği "Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara"yı seçin. İlerleyen pencereden "Bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver"e tıklayın. İlerleyen pencereden "Android Phone" seçeneğini seçin.
   g) İlerleyen pencerede "ileri" butonuna tıklayın. Verilen "Sürücü Güncelleştirme Uyarısı" "Evet" butonuna tıklayarak onaylayın. Sonraki pencere işlemin başarıyla gerçekleştiğini anlatır ve aygıt yöneticisi şekildeki hali alır.
   h) Buradan "Android Control" programını indirip rar dosyasını normal klasöre çıkartın şekildeki gibi. İçindeki "cmd" isimli uygulamayı tıklayın (hata mesajı alırsanız "C:\Windows\System32" klasörü içindeki "cmd" isimli uygulamayı AndroidControl klasörünüzün içine koplayıp öyle çalıştırın). Açılan pencerede komut satırına sadece "fastboot flash recovery cwm.img" yazmanız yeterli. B229 orjinal recovery yüklemek isterseniz "fastboot flash recovery b229.img" yazmalısınız. Şekilde gördüğünüz gibi ardı ardına tüm recovery dosyalarını yükledim. Telefonumuza böylece CWM recovery yüklemiş olduk.
   i) Root olmak için: Telefonunuzda CWM recovery yüklü olmalı. Buradan Superuser uygulamasını indirip SD kartınıza kopyalayın. Telefonunuzu kapatın. Ses arttırma butonuna basılı tutup açma/kapama butonuna basarak telefonunuzu açın. Telefon açıldıktan sonra açma/kapama butonundan parmağınızı kaldırın.
   5 sn kadar bekledikten sonra CWM recovery menüsü açılacaktır. "Install from SD card" menüsünden SD kartınıza attığınız Superuser programını bulup yükleyin. Telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra Superuser programının kurulu olduğunu göreceksiniz. Yani telefonunuz Root'lu olmuş olacak.

   2)Root yaptıktan sonra root explorer programını kuruyoruz. Bu program ile sistem dosyalarına müdahale edebiliyorsunuz.
   3)Root explorer kurduktan sonra(file manager gibidir) benim upload ettiğim düzenlenmiş build.prop dosyasını sd kartınızın ana klasörüne atın. root explorer programını çalıştırın (root yetkisi isteğine onay verin).
   sdcard klasörüne girin. oraya atmış olduğunuz build.prop dosyasını kopyalayıp "system" isimli klasör içerisine yapıştırın. böylelikle benim hazırladığım build.prop ile sisteminizdekini değiştirmiş oldunuz.
   4)build.prop dosyasını değiştirdikten sonra sıra geldi orjinal recovery yüklemek. Cwm recovery nasıl yüklediyseniz aynı yöntemle orjinal recovery yüklemelisiniz.
   5)Sıra geldi Huawei stock romunu yüklemeye. Sd kartınızda "dload" isimli bir klasör oluşturun ve update.app dosyasını bu dload isimli klasöre kopyalayın. Ses azaltma + Ses arttırma + power tuşları ile rom yüklemesini başlatın. Tavsiyem yükleme bittikten sonra aynı yüklemeyi tekrar yapmanızdır.
   6)Stock Romun turkcelle göre uyarlanması (notification toggle bar, radyo gibi eksik uygulamarın çalışması içindir)
   a) Stock Rom kurulumu bittikten sonra cwm ve root işlemlerini yapın. Root explorer kurun.
   b) Root explorer kurduktan sonra 2 dosyanın ismini değiştireceğiz. Root explorer açıp "Cust/hw/default" yolunu "Cust/turkcell/tr" olarak değiştirin.Yani "hw=turkcell" ve "default=tr" olacak.
   c) "Ayarlar / Yedekle ve sıfırla / Fabrika verilerine sıfırla / Telefonu sıfırla" yaparak telefonu sıfırlıyoruz.

   Stock rom kurmak için gerekli olan dosyalar:
   Android SDK (android driver için) : http://yadi.sk/d/57UXCaMzB5xu6
   Android Control (recovery yüklemek için): http://yadi.sk/d/qBtqfodvB62jK
   CWM ile root olmak için (Superuser): http://yadi.sk/d/fgz0X9TWB5wXK
   Root explorer : http://yadi.sk/d/VN4gTfdSB5xQm
   Radyo : http://yadi.sk/d/QEBSzMhX2m9GI
   IMEI yedeği almak için (5Iromtoolbox) : http://yadi.sk/d/gb5lCjr_2m9Gy
   Çin romlarını dload ile yüklemek için gereken build.prop : http://dl.dbank.com/c0krjqn1f1

   Costum rom deneyimi için:
   CM10.2 Android 4.3 Jelly Bean(by Stap75): http://d-h.st/95t
   CM10.2 Android 4.3 Gapps: http://d-h.st/Eoq
   CM10.1 Android 4.2.2 Jelly Bean(by Shevt): https://disk.yandex.com...zTNN/BlC8gsHW%2BPhLZM%3D
   CM10.1 Android 4.2.2 için Gapps: https://disk.yandex.com...29mcJQPL8NrGsl36OTo5A%3D
   Miui V5: http://www.miui.com/download-26.html
   Miui gapps:
   Android 4.1.2; http://dl.dbank.com/c0rome1a4b
   Android 4.2.2; http://dl.dbank.com/c0efjjq0b9

   Androidle ilgili bazı teknik terim ve açıklamaları (yeşilcin sitesinden alıntıdır):
   Firmware: Telefon içerisindeki komple yazılım sistemidir. Yani Android. Marka ve modele göre farklı kodlamalar isimler alabilir. Bütün yazılımsal yapı firmware üzerine kurulur. Güncellemeler ve düzeltmeler asıl olarak firmware üzerine çıkar. Firmware için asıl kök yapı diyebiliriz.
   Rom: Kimileri firmware ile aynı kefeye koysa da aslında tam olarak onunla aynı değildir. Matematiksel olarak ifade etmek gerekirse Firmware > Rom'dur. Firmware için kök yapı demiştik, Rom için de bu kök yapıyı kullanıcılara göre özelleştiren ve onlara yönelik ek yazılım ve ayarlar içeren yazılım diyebiliriz. Google Android firmware i geliştirip samsung'a verdikten sonra, samsung da stock rom üretip bunu cihaza yükleyip piyasaya sunar.
   Stock Rom: yazılım üreticisi Google ın ürettiği firmware'in cihaz üreticileri tarafından kendi cihazlarına göre özelleştirilmiş hali.
   Custom Rom: üretici firmaların piyasaya sürdüğü stock romların, geliştirici kullanıcılar tarafından üzerinde performans ve görselliğe yönelik değişiklikler içeren modifiye edilmiş hali.
   Kernel: donanımlar ile işletim sistemi arasındaki çalışmayı sağlayan ve kontrol eden yapı.
   Wipe: kabaca silmek demektir. bu terimi gördüğünüz yerlerdeki işlemler sistemdeki ayar ve kullanıcı verilerini siler.
   wipe data/factory reset: recovery seçeneklerinden birisidir. uygulandığında SD card bölümü hariç herşey sıfırlanır.
   wipe cache partition: uygulandığında, kurulumlar esnasında oluşturulan geçici dosyaların temizlenmesini sağlar. kullanıcı verileri(rehber vs.) silinmez. bilgisayarınızda bulunan temp dosyasının temizlenmesi gibidir.
   Non-Wipe: sistem ayarları ve kullanıcı verileri üzerinde değişiklik yapmayan yazılımlardır.
   Recovery: kabaca kurtarma anlamına gelir.
   Download Mod: cihaza firmware yapısı içerisindeki dosyaları yüklemede kullanılan çalışma modudur.
   Recovery Mod: cihazı zor durumlarda kurtarmaya yarayan çalışma modudur. içerisinde birkaç sıfırlama seçeneği olduğu için bu isim verilmiştir.
   Custom Binary Counter (rom counter): orjinal olmayan firmware, custom rom ve kernel yüklemelerinin her birinde 1 artan sayaçtır. download moduna girildiğinde görebilirsiniz.
   Jig: download moduna tuş kombinasyonu ile girmeyen ve rom yükleme sayacını sıfırlamak için kullanılan minik usb aparatı.
   Market: resmi ve gayri resmi olarak bulunan uygulama ve oyunların edinildiği kaynaktır.
   BLN: Açılımı Back Light Notification'dır. Normalde android cihazlarda bulunmayan bir özellik olan çağrı yada mesaj geldikten sonra uyarı görüntülenmemesi özelliğini ekleyen fonksiyondur.
   Wipe Dalvik Cache: Sistem içerisinde bulunan uygulama artıklarını temizlemek için kullanılır. Rom yüklemelerinden sonra oluşacak açılış sorunlarında tavsiye edilir. CWM Recovery menüsünde bulunur.
   AOSP: Açılımı Android Open Source Project olan ve Android Açık Kaynak Projesi olarak çevrilebilen androidin tabanını oluşturan kısaltılmış terimdir. esas olarak hiçbir android sürümünü baz almayan ve dağıtılan kaynak kodlardan üretilmiş romları tanımlamak için kullanılır. örnek olarak miui ve cyanogen gösterilebilirler.


   Teknik Özellikler:
   Boyutlar: P1 – 7.69mm x 64.8mm x 129mm; P1 S – 6.68mm x 64.8mm x 129mm
   4.3-inch super AMOLED 960 x 540 touch screen with Corning Gorilla Glass
   Dual-core 1.5GHz TI OMAP 4460 Cortext-A9 işlemci
   SGX 540 GPU
   Android 4.0 Ice Cream Sandwich
   1670 mAh/1800mAh pil
   5.1 surround sound with Dolby Mobile 3.0 Plus
   8-megapixel arka kamera, 1080p HD video
   1.3-megapixel HD ön kamera, 720p HD video
   Dual flash LED and HDR
   WiFi 802.11b/g/n
   Bluetooth 3.0 HS
   Supports UMTS 5 Bands 850/900/AWS/1900/2100 MHz and GSM 4 Bands
   1GB RAM and 4GB ROM

   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qazrfv -- 23 Şubat 2014; 20:33:44 >
   _____________________________

  • Teğmen
   158 Mesaj
   05 Kasım 2012 11:55:04
   hocam ilk soru benden olsun costum romdan stock roma nasıl döneriz?


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   805 Mesaj
   05 Kasım 2012 12:02:23
   quote:

   Orijinalden alıntı: HasanUyar

   hocam ilk soru benden olsun costum romdan stock roma nasıl döneriz?

   öncelikle recovery dosyasını değiştirmelisin. original recovery yüklemelisin. bu önemli! yukardaki mediafire linkinde U9200 original recovery dosyası mevcut. cwm recovery nasıl yüklediysen aynı şekilde bu orjinal recovery dosyasını yüklüyorsun. custom romda denemedim ama build.prop dosyanı değiştirmene gerek yok sanırsam. eğer değiştirmediğin halde dload klasörünü yüklemek istediğinde hata alıyorsan sisteminin build.prop dosyasının en altına alttaki satırları eklemeyi dene. ekledikten sonra tekrar dload yüklemeyi dene. kurulması lazım. B226 yı tavsiye ederim. build.prop dosyanı bir yere kopyalamayı ve önemli bilgilerinin yedeğini almayı ihmal etme.

   ro.product.board=U9200
   ro.confg.hw_systemversion=U9200-1V100R001C00B213_SYSTEM
   ro.build.display.id=U9200-1V100R001C00B213
   ro.product.model=U9200
   ro.product.brand=Huawei
   ro.build.tags=ota-rel-keys,release-keys
   ro.product.manufacturer=HUAWEI
   ro.product.name=U9200
   ro.product.device=hwu9200
   ro.build.id=HuaweiU9200
   ro.build.version.incremental=C00B213
   ro.build.description=U9200-user 4.0.3 HuaweiU9200 C00B213 ota-rel-keys,release-keys
   ro.build.fingerprint=Huawei/U9200/hwu9200:4.0.3/HuaweiU9200/C00B213:user/ota-rel-keys,release-keys


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MedBoy -- 5 Kasım 2012; 12:04:33 >
   _____________________________

  • Teğmen
   158 Mesaj
   05 Kasım 2012 12:11:15
   hocam anlatım için tşk yanlız orjinal recoverye dönmede bı sıkıntı yokta update.app dosyasını nasıl kurucam?
   recovery de update.app yi görmüyor. su an telefonumda miui kurulu bundada ayarların içinde yazılım güncelle kısmını bulamadım ben


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   778 Mesaj
   05 Kasım 2012 12:14:17
   quote:

   Orijinalden alıntı: HasanUyar

   hocam anlatım için tşk yanlız orjinal recoverye dönmede bı sıkıntı yokta update.app dosyasını nasıl kurucam?
   recovery de update.app yi görmüyor. su an telefonumda miui kurulu bundada ayarların içinde yazılım güncelle kısmını bulamadım ben


   Hocam keşke miui ya geçmeden önce bi yedek alsaydın.
   Sanırım yazılım güncelleme şeklinde olmaz yani miui yazılım üzerine stock romu kurmak mantıksız geliyor.
   Acaba sitesinden stock rom kernelini indirsen fastboottan kurulur mu merak içerisindeyim. Yada odinle kurulur mu acaba?
   Yada arkadaşlar yedeklerini aldıkları stock romları paylaşssa recoveryden yüklemek mümkün olabilir belki.


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yEmreozc -- 5 Kasım 2012; 12:14:34 >
   _____________________________

  • Teğmen
   158 Mesaj
   05 Kasım 2012 12:18:34
   quote:

   Orijinalden alıntı: yEmreozc


   Alıntıları Göster   Hocam keşke miui ya geçmeden önce bi yedek alsaydın.
   Sanırım yazılım güncelleme şeklinde olmaz yani miui yazılım üzerine stock romu kurmak mantıksız geliyor.
   Acaba sitesinden stock rom kernelini indirsen fastboottan kurulur mu merak içerisindeyim. Yada odinle kurulur mu acaba?
   Yada arkadaşlar yedeklerini aldıkları stock romları paylaşssa recoveryden yüklemek mümkün olabilir belki.

   ya nasıl unuttum bilmiyorum yedek almayı şimdi deliler gibi uğraşıyorum geri dönebilmek için kafayı yemek üzereyi m valla birdaha costum rommu tövbeler olsun. tek istediğin nasıl bir şey olduğunu görmekti bu kadar sıkıntı yaşıcamı bilsem gecermiydim..


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   805 Mesaj
   05 Kasım 2012 12:35:46
   quote:

   Orijinalden alıntı: HasanUyar

   hocam anlatım için tşk yanlız orjinal recoverye dönmede bı sıkıntı yokta update.app dosyasını nasıl kurucam?
   recovery de update.app yi görmüyor. su an telefonumda miui kurulu bundada ayarların içinde yazılım güncelle kısmını bulamadım ben

   dostum panik yapma sakin ol :) huawei sitesinden B226 kodlu yazılımı indir. update.app dosyasını sdcard içinde "dload" isimli klasör oluşturup içine at. telefonu kapa. volume up + volume down tuşlarına basarak on tuşuna basılı tut. tel açıldığında on tuşundan parmağını çek. ses tuşlarından çekme ama parmağını. 5 sn kadar sonra otomatik yükleme işlemi başlayacaktır. tabi bu işlem için telinde mutlaka orjinal recovery olmalı


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   496 Mesaj
   05 Kasım 2012 14:21:33
   Geldim geldim bende burdayım


   _____________________________

   Galiba bu dünyadan hiçbirimiz sağ çıkamayacağız!
  • Binbaşı
   1484 Mesaj
   05 Kasım 2012 14:43:28
   şuralarda çöreklenelim


   _____________________________   "Yine dene. Yine başarısız ol... Daha iyi başarısız ol."

   Samuel Beckett
  • Yüzbaşı
   629 Mesaj
   05 Kasım 2012 14:53:43
   merhaba arkadaşlar orjinal B226 romunu kurduğumuzda radyo ve radyo widget i gelecekmi


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   805 Mesaj
   05 Kasım 2012 15:05:32
   quote:

   Orijinalden alıntı: faltinsoy83

   merhaba arkadaşlar orjinal B226 romunu kurduğumuzda radyo ve radyo widget i gelecekmi

   B226 da malesef radyo uygulaması yok. ama onun linkini de ekledim ilk mesaja.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   805 Mesaj
   05 Kasım 2012 15:12:17
   Arkadaşlar B226 da üstte bulunan notification bar diye geçen wireless, mobil, rotation gibi butonların bulunduğu bar yok. onun yerine alternatif kullanabileceğiniz bir uygulama ekledim. linki ilk mesajda mevcut. gayet başarılı. batarya yüzdesi gibi parametreleri de göstertebiliyosunuz.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   496 Mesaj
   05 Kasım 2012 16:29:09
   quote:

   Orijinalden alıntı: MedBoy

   Arkadaşlar B226 da üstte bulunan notification bar diye geçen wireless, mobil, rotation gibi butonların bulunduğu bar yok. onun yerine alternatif kullanabileceğiniz bir uygulama ekledim. linki ilk mesajda mevcut. gayet başarılı. batarya yüzdesi gibi parametreleri de göstertebiliyosunuz.

   Onun kaldırılması kötü olmuş ya çok saçma umarım yeni bir güncellemeyle gelir.


   _____________________________

   Galiba bu dünyadan hiçbirimiz sağ çıkamayacağız!
  • Yüzbaşı
   805 Mesaj
   05 Kasım 2012 16:33:00
   quote:

   Orijinalden alıntı: zeg392


   Alıntıları Göster


   Onun kaldırılması kötü olmuş ya çok saçma umarım yeni bir güncellemeyle gelir.

   katılıyorum. sanırsam B226 dan sonra yeni bir güncelleme gelir. ama ilk mesajdaki notification toggle uygulaması gayet başarılı. bunun haricinde B226yı çok beğendim. şarj süresi özellikle.


   _____________________________

  • Teğmen
   170 Mesaj
   05 Kasım 2012 20:50:42
   Bende en uzun süre giden sarj bilgimi paylasım madem:D
   _____________________________

   Z500 I7 GT645 OUKITEL K6000 PRO SEAT LEON 1.2 TSI DSG
  • Çavuş
   79 Mesaj
   05 Kasım 2012 23:40:20
   2 gün mü ? hımm hangi rom ?


   _____________________________

  • Teğmen
   170 Mesaj
   06 Kasım 2012 07:28:55
   Stock Turkcell rom, gece unutmusum sarja koymayı işe gittim %30 sarjla çıkardı aksam 7 yi.


   _____________________________

   Z500 I7 GT645 OUKITEL K6000 PRO SEAT LEON 1.2 TSI DSG
  • Yüzbaşı
   805 Mesaj
   06 Kasım 2012 09:12:11
   quote:

   Orijinalden alıntı: yawi

   Stock Turkcell rom, gece unutmusum sarja koymayı işe gittim %30 sarjla çıkardı aksam 7 yi.

   internete girmeyince bende 3 günü zorluyor :)


   _____________________________

  • Çavuş
   79 Mesaj
   06 Kasım 2012 13:07:09
   Öyle desene :) telefonu hiç kullanmazsan zaten çoğu 2-3 gün bekleyebiliyor :)


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   805 Mesaj
   06 Kasım 2012 16:49:02
   quote:

   Orijinalden alıntı: HarictenGazel

   Öyle desene :) telefonu hiç kullanmazsan zaten çoğu 2-3 gün bekleyebiliyor :)

   ya ama ben demedim ki yawi arkadaş dedi önce :) ona sormalı 2 gün net açmış mı diye :)


   _____________________________

  • Teğmen
   158 Mesaj
   06 Kasım 2012 17:08:07
   arkaaşımda daha p1 var dün 226 romunu onada yüklicektik. yüklemeden önce merak işte miui romunu bi kuralım sonra orjinal roma döneriz dedikve miui yi kurduk. tabi ilk defa custom rom kuruyoruz ve geriye dönemedim :) yalandeğil hani bi ara garantiye göndermek ciddi ciddi aklıma gelmişti:) neyse sonra medboy arkadaşım (bu arada yardımların için çok tşk) yardımıyla tekrar stock roma döndürdüm telefonu. ama dikkatimi ceken sey kendi delefonumda bildirim cubuğunda kısa yollar yokken arkadaşımın telefonunda var fm radyo benimkinde yok arkadaşımınkinde var ayrıca bende latitude çalışmıyor yüklü değil diyor arkadaşımınkinde çalıştı bi sorun yok.

   acaba bu neden olabilir?

   not: arkadaşımın telefonunda CWM arayüzünde wipe data/factory reset-wipe cache partition ve advanced bölümünde wipe dalvik cache işlemlerini yaptıktan sonra mount and storage alanında format ile başlayan bütün bölümleri (format boot/format system/format cache/format datadata) onaylayarak tam bir format atmıştım.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   805 Mesaj
   06 Kasım 2012 17:14:29
   quote:

   Orijinalden alıntı: HasanUyar

   arkaaşımda daha p1 var dün 226 romunu onada yüklicektik. yüklemeden önce merak işte miui romunu bi kuralım sonra orjinal roma döneriz dedikve miui yi kurduk. tabi ilk defa custom rom kuruyoruz ve geriye dönemedim :) yalandeğil hani bi ara garantiye göndermek ciddi ciddi aklıma gelmişti:) neyse sonra medboy arkadaşım (bu arada yardımların için çok tşk) yardımıyla tekrar stock roma döndürdüm telefonu. ama dikkatimi ceken sey kendi delefonumda bildirim cubuğunda kısa yollar yokken arkadaşımın telefonunda var fm radyo benimkinde yok arkadaşımınkinde var ayrıca bende latitude çalışmıyor yüklü değil diyor arkadaşımınkinde çalıştı bi sorun yok.

   acaba bu neden olabilir?

   not: arkadaşımın telefonunda CWM arayüzünde wipe data/factory reset-wipe cache partition ve advanced bölümünde wipe dalvik cache işlemlerini yaptıktan sonra mount and storage alanında format ile başlayan bütün bölümleri (format boot/format system/format cache/format datadata) onaylayarak tam bir format atmıştım.

   rica ederim dostum ne demek. biraz eski telefonum ideos x5 ten dolayı android hakkında tecrübem var sadece :) birbirimizle iletişim ve yardım için burdayız. telefonunu stock roma döndürmüş olmana sevindim.

   arkadaşının telefonu ile ilgili anlattığın durum ilginç. açıkçası ben hiç wipe işlemleri yapmamıştım. kafama takıldı bu durum ve anlattığın mantıklı. denicem bunları bugün. sonucu yazarım


   _____________________________

  • Teğmen
   158 Mesaj
   06 Kasım 2012 17:37:30
   quote:

   Orijinalden alıntı: MedBoy


   Alıntıları Göster


   rica ederim dostum ne demek. biraz eski telefonum ideos x5 ten dolayı android hakkında tecrübem var sadece :) birbirimizle iletişim ve yardım için burdayız. telefonunu stock roma döndürmüş olmana sevindim.

   arkadaşının telefonu ile ilgili anlattığın durum ilginç. açıkçası ben hiç wipe işlemleri yapmamıştım. kafama takıldı bu durum ve anlattığın mantıklı. denicem bunları bugün. sonucu yazarım

   şimdi işteyim bende eve gidince kendi telefonumdada denicem bende yanlız şunuda söyleyeyim
   CWM arayüzünde wipe data/factory reset-wipe cache partition ve advanced bölümünde wipe dalvik cache işlemlerini yaptıktan sonra mount and storage alanında format ile başlayan bütün bölümleri (format boot/format system/format cache/format data
   yaptıktan sonra telefon huawei nin acılış logosunda kalıyordu sonra miui yi tekrar yükleyip tekrar orjinal recovery e döndüm ve b226 yı kurdum.

   birde antutuda benim telefonum 7422 alırken arkadaşınki 64xx lerde kaldı ama arkadaşımın telefonu bemkinden hızlı gibi geldi bana:) ilginç bir durum   _____________________________

  • Çavuş
   79 Mesaj
   06 Kasım 2012 19:00:33
   @Hasanuyar bunlar ilginç konular değil, sonuçta telefonuna artık özel bir rom kurdun yada eğer huaweninkileri kullanıyorsan güncellenmiş sürüm kurdun... O yüzden eski sürümlerde olan hatalardan arındın...   _____________________________

  • Teğmen
   158 Mesaj
   06 Kasım 2012 19:08:41
   quote:

   Orijinalden alıntı: HarictenGazel

   @Hasanuyar bunlar ilginç konular değil, sonuçta telefonuna artık özel bir rom kurdun yada eğer huaweninkileri kullanıyorsan güncellenmiş sürüm kurdun... O yüzden eski sürümlerde olan hatalardan arındın...


   hocam ilginç olan şey iki teldede b226 yüklü birisinde bildirim cubugunda butonlar var diğerinde yok, birisinde googlenın latitude programı calışıyor birisinde çalışmıyor, birisinde radyo yokken birisinde var.

   iki telefonuda ben kendim durdum


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   805 Mesaj
   06 Kasım 2012 20:28:48
   quote:

   Orijinalden alıntı: HasanUyar


   Alıntıları Göster


   hocam ilginç olan şey iki teldede b226 yüklü birisinde bildirim cubugunda butonlar var diğerinde yok, birisinde googlenın latitude programı calışıyor birisinde çalışmıyor, birisinde radyo yokken birisinde var.

   iki telefonuda ben kendim durdum

   hasan :) dediklerini yaptım ama yaptıktan sonra aklıma geldi. mount and storage kısmında format attığında yüklü olan sistemi direk siliyor. ee sistemdeki build.propta silindiği için B226 kuramıyorsun. yeni sistem yüklemelerinde artık yüklü olan sistemin build.proptan versiyon okunuyor. bulamayınca hata veriyor. turkcell romlarına kuramamamızın ana nedeni bu zaten. turkcell romunu tanımıyor. allahtan cwm den backup almıştım. kurup tekrar denicem. ama mount and storage hariç kısımları :)


   _____________________________

  • Teğmen
   158 Mesaj
   06 Kasım 2012 20:53:48
   quote:

   Orijinalden alıntı: MedBoy


   Alıntıları Göster


   hasan :) dediklerini yaptım ama yaptıktan sonra aklıma geldi. mount and storage kısmında format attığında yüklü olan sistemi direk siliyor. ee sistemdeki build.propta silindiği için B226 kuramıyorsun. yeni sistem yüklemelerinde artık yüklü olan sistemin build.proptan versiyon okunuyor. bulamayınca hata veriyor. turkcell romlarına kuramamamızın ana nedeni bu zaten. turkcell romunu tanımıyor. allahtan cwm den backup almıştım. kurup tekrar denicem. ama mount and storage hariç kısımları :)

   bunlar hep tecrube oluyor bizlere. iki hafta öncesine kadar wipe nedir blaser sürücüleri nasıl yüklenir bilmiyordum şimdi gözüm kapalı hallediyorum:)


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   805 Mesaj
   06 Kasım 2012 20:59:14
   orası öyle tabi tecrübe. aslında bir de komple telin yedeği denen bişey var. telefonun direk imajını alıyosun. 3-4 gb yer kaplıyo :) onu yapsam güzel olacak. böyle birşey tüm ascend kullanıcıların gözünü yuvasından fırlatacktır :)) aslında sadece ascend değil tüm android kullanıcılarının telefonda yazılımsal olarak nolursa olsun %100 çözüm. çalışan halinin imajını alıyosun. sistemde yazılımsal ne tür bozulma olursa olsun imajı geri yüklediğinizde imaj aldığınız hale geliyor tel


   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MedBoy -- 6 Kasım 2012; 21:34:51 >
   _____________________________

  • Onbaşı
   16 Mesaj
   07 Kasım 2012 19:28:02
   kardeş emeğine sağlık b226 romu yükledim şarj süresi falan çok iyi ama 8 mp de fotoğraf çekerken wide modu yok bu da beni çok sinir ediyor çözümü varmıdır ??? http://www.huaweidevice...rt&productId=3942&tb=0); bide burdaki kernel nedir nasıl yüklenir yararları nelerdir bir bilgin varmı ? ayrıca şunuda eklemek istiyorum turkcell romuna göre performans gerçekten arttı yalnız antutu bencmarkta 75xx alırken şimdi 61xx alıyorum sebebi nedir ? şimdiden teşekkürler


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   805 Mesaj
   07 Kasım 2012 22:41:07

   quote:

   Orijinalden alıntı: kasirga2892

   kardeş emeğine sağlık b226 romu yükledim şarj süresi falan çok iyi ama 8 mp de fotoğraf çekerken wide modu yok bu da beni çok sinir ediyor çözümü varmıdır ??? http://www.huaweidevice...rt&productId=3942&tb=0); bide burdaki kernel nedir nasıl yüklenir yararları nelerdir bir bilgin varmı ? ayrıca şunuda eklemek istiyorum turkcell romuna göre performans gerçekten arttı yalnız antutu bencmarkta 75xx alırken şimdi 61xx alıyorum sebebi nedir ? şimdiden teşekkürler

   Hocam o kernel sadece rom gelistiricileri icin. altinda oyle yaziyo. Kurmaya gerek gormedim. Aslinda denemek lazim. B226 guzel ama eksiklikler var romda. Ustteki notification bar yok misal. Kameraya dikkat etmedim ve fikrim yok acikcasi. Kerneli kurmak faydali olabilir ama.


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   805 Mesaj
   08 Kasım 2012 09:15:44
   quote:

   Orijinalden alıntı: HasanUyar


   Alıntıları Göster


   hocam ilginç olan şey iki teldede b226 yüklü birisinde bildirim cubugunda butonlar var diğerinde yok, birisinde googlenın latitude programı calışıyor birisinde çalışmıyor, birisinde radyo yokken birisinde var.

   iki telefonuda ben kendim durdum

   Hasan, denedin mi senin yöntemi? ben denedim bir sonuç elde edemedim. yaptıklarını iyi hatırlayıp denesene tekrar :)


   _____________________________

  • Teğmen
   158 Mesaj
   08 Kasım 2012 10:42:15
   quote:

   Orijinalden alıntı: MedBoy


   Alıntıları Göster


   Hasan, denedin mi senin yöntemi? ben denedim bir sonuç elde edemedim. yaptıklarını iyi hatırlayıp denesene tekrar :)

   daha denemedim şu aralar biraz işlerim var ama en kısa zamanda denicem denedikten sonra sonucu yazarım buraya..


   _____________________________

  • Binbaşı
   1484 Mesaj
   08 Kasım 2012 13:04:18
   Arkadaşlar önceki konu devam ediyor mu yoksa tamamen buradan mı devam ediyoruz.

   Gerçi bende cihaz yokta pusuda bekliyorum almak için.


   _____________________________   "Yine dene. Yine başarısız ol... Daha iyi başarısız ol."

   Samuel Beckett
  • Yüzbaşı
   496 Mesaj
   08 Kasım 2012 14:52:11
   quote:

   Orijinalden alıntı: carantinas

   Arkadaşlar önceki konu devam ediyor mu yoksa tamamen buradan mı devam ediyoruz.

   Gerçi bende cihaz yokta pusuda bekliyorum almak için.

   Burdan devam dostum bu post devamlı güncel kalıcak.


   _____________________________

   Galiba bu dünyadan hiçbirimiz sağ çıkamayacağız!
  • Yüzbaşı
   805 Mesaj
   08 Kasım 2012 15:23:23
   quote:

   Orijinalden alıntı: carantinas

   Arkadaşlar önceki konu devam ediyor mu yoksa tamamen buradan mı devam ediyoruz.

   Gerçi bende cihaz yokta pusuda bekliyorum almak için.

   cihazı olmayanları konuya almıyoruz önceki konuyu açan arkadaş fazla ilgisiz kaldığı için yeni konu açıldı. konu zamanla toparlanıp güzelleşecek


   _____________________________

  • Binbaşı
   1484 Mesaj
   08 Kasım 2012 15:57:10
   quote:

   Orijinalden alıntı: MedBoy


   Alıntıları Göster


   cihazı olmayanları konuya almıyoruz önceki konuyu açan arkadaş fazla ilgisiz kaldığı için yeni konu açıldı. konu zamanla toparlanıp güzelleşecek

   Cihazla ilgili pek bilgi güncel konular videolar incelemeler yok da bunları da eklerseniz güzel olur açıkçası.


   _____________________________   "Yine dene. Yine başarısız ol... Daha iyi başarısız ol."

   Samuel Beckett
  • Yüzbaşı
   805 Mesaj
   08 Kasım 2012 22:59:40
   arkadaşlar spare part isminde bi uygulama ekledim. özellikle miui kullanıcıları için. uygulamaları kurduktan sonra animation hız ayarlarını fast yaparlarsa farkı göreceklerdir


   _____________________________

  • Çavuş
   79 Mesaj
   08 Kasım 2012 23:19:13
   Hız katmıyorda pencerelerin açılış kapanış zamanını kısaltıp değiştiriyorsun diyelim teknolojik bir getirisini görmedim spare parts ın


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   805 Mesaj
   08 Kasım 2012 23:20:19
   quote:

   Orijinalden alıntı: HarictenGazel

   Hız katmıyorda pencerelerin açılış kapanış zamanını kısaltıp değiştiriyorsun diyelim teknolojik bir getirisini görmedim spare parts ın

   ya böylelikle telefonun hızı artıyor. aradaki geçişler bekletmiyor seni :)


   _____________________________

  • Çavuş
   79 Mesaj
   08 Kasım 2012 23:24:03
   Hehe farklı bir bakış açısı tabi ben yumuşak geçişleri tercih ediyorum...

   Bir de eğer gerçek anlamda bir hız istiyorsan Dalvik cache destekleyen (aslında bu froyo ve öncesinde yoktu galiba o yüzden bunu destekleyen rom kuruyorduk) ve/ya hızaşırtma destekleyen kernel kullanmalısınız...


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   805 Mesaj
   09 Kasım 2012 09:46:16
   Arkadaşlar huawei orjinal radyo uygulamasını turkcell romundan aldım. linkini yukarda güncelledim.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   778 Mesaj
   09 Kasım 2012 15:28:39
   Telefonu garantiden alır almaz heycanlı heycanlı yükledim romu süper olmuş elinize kolunuza sağlık :)
   Yalnız hala sevemedim huaweinin şu mesajlaşma programını. bu mesaj programını değiştiremezmiyim kökten mesela miui nin mesaj şeklinde yapamazmıyız. go sms falan yüklemek istemiyorum direk kök dizindekini kullanmasını istiyorumda telefonun


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   778 Mesaj
   09 Kasım 2012 21:49:16
   Birde zannediyorum ki turkcell romunun olduğu versiyon sayfa geçişlerinde daha hızlıydı. Bunu TSF Shell launcheriyle anladım


   _____________________________

  • Onbaşı
   16 Mesaj
   10 Kasım 2012 20:13:24
   hazır aklımdayken sorayım b226 yı yüklemeden önce root gerekiyordu yaptık romu yükledik. b226 rom kurulduğunda superuser yok yani rootlu değil bu normalmi ? bu ascend p1 in dahili depolaması az oyunları nasıl sd karta taşırım ? biliyosunuzki telefon tek parça batarya bozulduğunda ne yapıyoruz ? şimdiden teşekkürler


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   778 Mesaj
   10 Kasım 2012 21:03:31
   quote:

   Orijinalden alıntı: kasirga2892

   hazır aklımdayken sorayım b226 yı yüklemeden önce root gerekiyordu yaptık romu yükledik. b226 rom kurulduğunda superuser yok yani rootlu değil bu normalmi ? bu ascend p1 in dahili depolaması az oyunları nasıl sd karta taşırım ? biliyosunuzki telefon tek parça batarya bozulduğunda ne yapıyoruz ? şimdiden teşekkürler


   Rootlu değil evet normal.
   Sd karta taşımayı bende merak etmekteyim malesef ki.
   Arka kısım klipsli olması lazım yani bi güç uygulasak çıkar gibi ama zarar verebiliriz cihaza. Onun için bataryayla ilgili bi problem oldugunda teknik servisle irtibata geçmek en mantıklısı.


   _____________________________

  • Onbaşı
   16 Mesaj
   10 Kasım 2012 23:00:29
   peki şuanda cihaz rootlu değil garanti dışımı ?


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   805 Mesaj
   10 Kasım 2012 23:09:39
   quote:

   Orijinalden alıntı: kasirga2892

   peki şuanda cihaz rootlu değil garanti dışımı ?

   hayır dostum tam tersi :) root olduğun zaman garanti problemi yaşarsın. telefonunuzu herhangi bir sebepten ötürü servise vermeniz gerekiyorsa stock romlu halini kurup vermeniz yeterli.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   805 Mesaj
   10 Kasım 2012 23:14:29
   quote:

   Orijinalden alıntı: yEmreozc

   Telefonu garantiden alır almaz heycanlı heycanlı yükledim romu süper olmuş elinize kolunuza sağlık :)
   Yalnız hala sevemedim huaweinin şu mesajlaşma programını. bu mesaj programını değiştiremezmiyim kökten mesela miui nin mesaj şeklinde yapamazmıyız. go sms falan yüklemek istemiyorum direk kök dizindekini kullanmasını istiyorumda telefonun

   mesajlaşma programı hakkında bişey diyemicem. yalnız sormak istediğim sende de en üstte bulunan notification bar çıkmadı mı? bir arkadaşımız da kamerada wide modunun olmadığını söyledi. benim fark ettiğim bir eksiklikte; eskiden birini aradığımda karşı taraf teli açtığında telde kısa süreli bir titreme olurdu. bu, vücudun daha az mobil radyasyona maruz kalması için düşünülmüş birşey. b226 da bu özellik bende yok. sonra turkcell romda bulunan wallpaper larda yok. sanırım bu sıkıntılar telefondan veya yüklemeden değil b226 romundan kaynaklanıyor. ama telefon 10 numara çalışıyor. özellikle şarj süresi daha iyi oldu.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   778 Mesaj
   11 Kasım 2012 00:29:10
   quote:

   Orijinalden alıntı: MedBoy


   Alıntıları Göster


   mesajlaşma programı hakkında bişey diyemicem. yalnız sormak istediğim sende de en üstte bulunan notification bar çıkmadı mı? bir arkadaşımız da kamerada wide modunun olmadığını söyledi. benim fark ettiğim bir eksiklikte; eskiden birini aradığımda karşı taraf teli açtığında telde kısa süreli bir titreme olurdu. bu, vücudun daha az mobil radyasyona maruz kalması için düşünülmüş birşey. b226 da bu özellik bende yok. sonra turkcell romda bulunan wallpaper larda yok. sanırım bu sıkıntılar telefondan veya yüklemeden değil b226 romundan kaynaklanıyor. ama telefon 10 numara çalışıyor. özellikle şarj süresi daha iyi oldu.


   Üstte bulunan notification bende de yok yalnız widget eklemek istediğinde en aşağıya doğru inerken ToolBox Rewrite diye bir widget gözüküyor. Ahanda o notification orada işte :) Bi değişiklik yapmak gerekiyor root explorer la sanırım.
   Wide modu ne oluyor hocam ben bilmiyorum :D
   Evet o titreme bende de olmuyor ve dediğin şeyi ilk defa duydum şuandan itibaren bu özelliği önemsemeye başladım, olmalı!!!
   Wallpaperlar yok ve önemli de değil piyasada bir sürü duvar kağıdı mevcut.

   Bende şöyle birşey diyeceğim. build.prog dosyasını değiştirdikten sonra ilk olarak b226 ya güncellemedim. Telefon hakkında kısmından çevrimiçi güncelleme kısmından güncelleyeyim dedim. b119 güncellemesinin mevcut olduğu yazıyordu. başında da GLOBAL yazıyordu. Fakat ben direk 226 yı güncellemek istedim o yüzden es geçtim onu. Şimdi şöyle bir mantık yürütücem. neden 226 güncellemesi çıkmadı çevrimiçi güncelleme de. Acaba stabil olan b119 muydu. Yada sırasıyla mı yüklemek gerekiyor bu güncellemeleri. Anlıyamadım pek. Şarj süresi iyi gibi geldi bana da b226 ının fakat turkcell romunun statusbar şeffaflığı, notificatior kısmının olması, sayfa geçişlerinde daha hızlı oluşu, telefon görüşmesinden önceki o titreme, vs. vs. daha cazip geliyor bana. Bi süre böle kullanıcam yedek almıştım eski roma dönüp onu kullanabilirim yada b119 u kurabilirim.


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   805 Mesaj
   11 Kasım 2012 00:45:00
   quote:

   Orijinalden alıntı: yEmreozc


   Alıntıları Göster   Üstte bulunan notification bende de yok yalnız widget eklemek istediğinde en aşağıya doğru inerken ToolBox Rewrite diye bir widget gözüküyor. Ahanda o notification orada işte :) Bi değişiklik yapmak gerekiyor root explorer la sanırım.
   Wide modu ne oluyor hocam ben bilmiyorum :D
   Evet o titreme bende de olmuyor ve dediğin şeyi ilk defa duydum şuandan itibaren bu özelliği önemsemeye başladım, olmalı!!!
   Wallpaperlar yok ve önemli de değil piyasada bir sürü duvar kağıdı mevcut.

   Bende şöyle birşey diyeceğim. build.prog dosyasını değiştirdikten sonra ilk olarak b226 ya güncellemedim. Telefon hakkında kısmından çevrimiçi güncelleme kısmından güncelleyeyim dedim. b119 güncellemesinin mevcut olduğu yazıyordu. başında da GLOBAL yazıyordu. Fakat ben direk 226 yı güncellemek istedim o yüzden es geçtim onu. Şimdi şöyle bir mantık yürütücem. neden 226 güncellemesi çıkmadı çevrimiçi güncelleme de. Acaba stabil olan b119 muydu. Yada sırasıyla mı yüklemek gerekiyor bu güncellemeleri. Anlıyamadım pek. Şarj süresi iyi gibi geldi bana da b226 ının fakat turkcell romunun statusbar şeffaflığı, notificatior kısmının olması, sayfa geçişlerinde daha hızlı oluşu, telefon görüşmesinden önceki o titreme, vs. vs. daha cazip geliyor bana. Bi süre böle kullanıcam yedek almıştım eski roma dönüp onu kullanabilirim yada b119 u kurabilirim.

   Notification bar nasıl yaptın anlayamadım? bir daha anlatır mısın?
   Titreme olayı faydalı bir fonksiyon. ben mesela birini ararken ara tuşuna bastığımda kulağıma götürmüyorum. elimde bekletiyorum. karşı taraf açınca tel titrer titremez kulağıma götürüyorum.
   B119 romunu ben kurup denedim b226 ile aynı. ama onda radyo uygulaması vardı. onun haricinde bi değişiklik görmediğim için b226 kullanıyorum.
   turkcell romunu kullanmam ben. şarj süresi b226 kadar iyi değil ve dokunmatiği sıkıntılı. mesaj yazarken çok sıkıntı yaşattı. mesela anasayfada bulunan radyo widgetine 3-4 kez dokunmam gerekiyordu açmak için. b226 da 1 kere tıklıyorum ve karşımda


   _____________________________

  • Yüzbaşı
   778 Mesaj
   11 Kasım 2012 00:49:10

   quote:

   Orijinalden alıntı: MedBoy


   Alıntıları Göster


   Notification bar nasıl yaptın anlayamadım? bir daha anlatır mısın?
   Titreme olayı faydalı bir fonksiyon. ben mesela birini ararken ara tuşuna bastığımda kulağıma götürmüyorum. elimde bekletiyorum. karşı taraf açınca tel titrer titremez kulağıma götürüyorum.
   B119 romunu ben kurup denedim b226 ile aynı. ama onda radyo uygulaması vardı. onun haricinde bi değişiklik görmediğim için b226 kullanıyorum.
   turkcell romunu kullanmam ben. şarj süresi b226 kadar iyi değil ve dokunmatiği sıkıntılı. mesaj yazarken çok sıkıntı yaşattı. mesela anasayfada bulunan radyo widgetine 3-4 kez dokunmam gerekiyordu açmak için. b226 da 1 kere tıklıyorum ve karşımda

   Notification bar yaptığımı söylemedim ya widget olarak gözüküyor o bar onu söyledim :-)
   Hmm yorumun öyleyse b119 yuklemem dediğin gibi dokunmatik iyi hakkaten de. Umuyorum ki yeni versiyon daha stabil şekilde gelir


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  • Onbaşı
   16 Mesaj
   11 Kasım 2012 22:10:40
   Hazır aklimdayken sorayim bu facebook arkadaslarini facebook arkadaslarimi listeme nasil eklerim ?


   < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   805 Mesaj
   11 Kasım 2012 22:23:32
   quote:

   Orijinalden alıntı: kasirga2892

   Hazır aklimdayken sorayim bu facebook arkadaslarini facebook arkadaslarimi listeme nasil eklerim ?

   telefon rehberiyle senkronize etmeyi mi kast ediyorsun?


   _____________________________

  • Onbaşı
   16 Mesaj
   11 Kasım 2012 22:48:53
   Evet senkronize ettim ama eklemiyor listeye   < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   805 Mesaj
   11 Kasım 2012 22:56:13
   quote:

   Orijinalden alıntı: kasirga2892

   Evet senkronize ettim ama eklemiyor listeye


   eski telefonum android 2.3 te senkronize ediyordu. rehber kişi resmine facebook profil resmini koyuyordu. ama şimdi bu telefonda olmuyor. sanırım telefon değil de ics ye mahsus bir durum.


   _____________________________

  • Onbaşı
   16 Mesaj
   11 Kasım 2012 22:59:07
   Hazir forumdayken su dahili depolama.isi cok.canimi sikmaya basladi nasil.uygulamalari sd karta atarim ?   < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   805 Mesaj
   11 Kasım 2012 23:09:51
   quote:

   Orijinalden alıntı: kasirga2892

   Hazir forumdayken su dahili depolama.isi cok.canimi sikmaya basladi nasil.uygulamalari sd karta atarim ?


   bunun çözümü çok basit. settings/storage/default storage location menüsüne gel. default olarak muhtemelen internal sürücün seçili. onu sd card seçersen uygulamaları sd carda taşıyabilirsin. örnek bir screen shot paylaşıyorum. eminim bu ayarları yaparsan sorun çözülür. sonuç hakkında forumu bilgilendirmeni rica ederim.
   _____________________________

  • Onbaşı
   16 Mesaj
   11 Kasım 2012 23:18:25
   Allah senden bin.kere razı olsun suan mutlukuktan havalara ucuyorum


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   805 Mesaj
   11 Kasım 2012 23:19:50
   quote:

   Orijinalden alıntı: kasirga2892

   Allah senden bin.kere razı olsun suan mutlukuktan havalara ucuyorum

   rica ederim dostum. paylaşım güzel bir duygu


   _____________________________

  • Teğmen
   158 Mesaj
   12 Kasım 2012 00:02:29
   Herkeze iyi geceler.
   Su huaweinin kullanici ara yuzu emotion ui
   Guzel Biseye Benziyor Bunu Nasil Yukleyebiliriz Bilginiz Varmi Yada Bu Bizm Telfnlars Gelickmi


   < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
   _____________________________

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Huawei >> Huawei Ascend P1 - U9200
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.