Şimdi Ara

Huawei Ascend P1 - U9200 (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.664
Cevap
30
Favori
300.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HarictenGazel

quote:

Orijinalden alıntı: veAdem

@yEmreozc Deep Sleep uçak moduna almadan çalışıyor.

@onuraybatan Ben öyle bir hata ile karşılaşmadım. Nerede gördün. Kaynak verebilir misin ? Araştıralım varsa çaresine bakalım.

Dostum telefonu normal modda iken, CPU Spy ile counterlar sıfırlayıp gece normal şekilde wifi filan açıp bırakıp sabah değerleri gönderebilirmisin ? Çünkü zgaten CM10 normalde de uçak modunda deep sleep yapıyordu sorun normalde olmaması idi..

Ve tabiki bulduğun forum adresini verirsen inceleyelim bakalım ne demişler... Yapan kişi var olan olmayan buglarını yazmıştır...

Cm 10.1 android 4.2 nin deep sleep modu zaten onceki surumde calisiyordu. Konu baslangicinda verdigim surumunde misal deep sleep calisiyor. Bu surumde buglar azaltilmistir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben kurdum romu biraz denedim evet deep sleep guzel calisiyor fakat nedense onceki kullandigim stable ligux a gore sanki biraz ics hizinda gibi geldi. kurulumdan sonra gapps kirduktan sonra google search hata veriyor marketten guncelleyerek bu sikintidan kurtulabilirsiniz fakat apollo muzik playerin muzik dinlerken cakilmasina bir cozum bulamadm ve ligux a geri dondum sonra video kaydi calismiyor bu pek sorun degil benim icin apollo oldukca onemli
  • Arkadaşlar kolay gelsin.

Şimdi maçkolik sitesinden video seyretmek istedim Flash Player yükleyin diyor ama yükleme sayfasına gelince de cihazınız Flash desteklemez diyor. Dolphin Tarayıcı ile açmıştım çözümünüz var mı acaba. Farklı bir taraıcı mı gerek yoksa flash isteyen siteleri kullanamaz mıyız?

Edit: Hallettim. Biraz araştırınca değişik çözüm yolları çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carantinas -- 28 Ocak 2013; 14:36:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: carantinas

Arkadaşlar kolay gelsin.

Şimdi maçkolik sitesinden video seyretmek istedim Flash Player yükleyin diyor ama yükleme sayfasına gelince de cihazınız Flash desteklemez diyor. Dolphin Tarayıcı ile açmıştım çözümünüz var mı acaba. Farklı bir taraıcı mı gerek yoksa flash isteyen siteleri kullanamaz mıyız?

Android 4.0 üzeri flash desteklenmiyor artık (ki çokta güzel oldu) farklı alternatifler aramanız gerekiyor.
  • quote:

Arkadaşlar kolay gelsin.

Edit: Hallettim. Biraz araştırınca değişik çözüm yolları çıkıyor.

Pm attım bakarsın dostum.
  • beyler acil yardımınız lazım benim bi salak arkadaşım almış bu telefondan ve simkart yerine mikro simkart takmış ve şuan cıkaramıyor bu telefonun arka kapağı açılazmı ? belki açarsak birşeyler yapabiliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykut..

beyler acil yardımınız lazım benim bi salak arkadaşım almış bu telefondan ve simkart yerine mikro simkart takmış ve şuan cıkaramıyor bu telefonun arka kapağı açılazmı ? belki açarsak birşeyler yapabiliriz

Hafiza kartinin yanindaki vidayi cikar, tirnaklarinla arka kapagi yavasca cikarabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: MedBoy

quote:

beyler acil yardımınız lazım benim bi salak arkadaşım almış bu telefondan ve simkart yerine mikro simkart takmış ve şuan cıkaramıyor bu telefonun arka kapağı açılazmı ? belki açarsak birşeyler yapabiliriz

Hafiza kartinin yanindaki vidayi cikar, tirnaklarinla arka kapagi yavasca cikarabilirsin.

deniyoruz şimdi hocam inşallah olur
  • quote:

quote:

vidayı cıkardık ama tam olarak nereden kaldıracagız bu kapağı ?
  • Arkadaşlar Telefonla ve Androidle tanışmamızın ilk haftası geride kaldı.

Özet: Çok beklemişim çoktan almalıymışım.

Telefondan oldukça memnunum. Şimdilik temel uygulamlar indirdim ve yükledim herhangi bir sıkıntı yok. Pil konusunda şimdilik sıkıntı yaşamıyorum rahat bir günü geçiriyorum ilerleyen günlerde Pil ile ilgili SS atarım.

GPU yu yoracak bir oyun yüklemedim henüz biraz telefonun performasını anlamaya çalışıyorum ki her yeni uygulamada ne oldu nerden ne geldi ne gitti bilebilmek için. AnTuTu testinde telefonda bir kaç yeni uygulama varken 8500 puan aldı. Bu puandan sonra değişik oyunlar ve uygulamalar indirdim ondan sonra yeni test yapmadım yine ilerleyen günlerde bunla ilgili de SS ler atarım.

Tasarım olarak çok iyi ince olması çok avantaj sağlıyor cepte neredeyse hissetmiyorsunuz.

Kamerası 10 üzerinde 6,5 verebilirim kendi ekranında Video ve Resimler çok net ama PC ye aktarınca biraz bozuluyor. (Standart kamera ayarları kullanıyorum)

Kulaklığı bence yeterli ben kulaklıktan müzik dinlemiyorum ama görüşme yapıyorum. Hem benim aldığım hemde karşıya giden ses net ve temiz herhangi bir cızırtı ya da yankı vs yapmıyor.

Wi-Fi bağlantı sorunu yaşamadım hem iş yerindeki wi fi hem de yolculukta otobüsün wi fi si ile rahatça internete girebildim.

Mevcut İnternet paketiniz ise zaten sorunsuz çalışıyor.

Mevcut hava durumu saat widget i yerine marketten farklı bir uygulama indirdim onu kullanıyorum.

Şimdilik aklıma gelen bunlar yeni alacak arkadaşlar için belki bir faydası olur.
  • arkadaşlar yeni güncellemeden sonra telefonu sarj ettım hiç bir sekılde telefona ellemedım 7 saat sonra bılle %100 doluydu... sadece sebeke sinyali vardı.... deep sleep modu bu işemi yarıyor... eger buysa bu güncelleme 10 numara olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: onuraybatan

arkadaşlar yeni güncellemeden sonra telefonu sarj ettım hiç bir sekılde telefona ellemedım 7 saat sonra bılle %100 doluydu... sadece sebeke sinyali vardı.... deep sleep modu bu işemi yarıyor... eger buysa bu güncelleme 10 numara olmuş

Suan guncellemeyi alan tek kisi oldugunun farkindasin dimi :)

• quote:

halledebildiniz mi? hafıza kartının yanındaki birleşme yerinden hafifçe tırnağınla zorlarsan kapak ayrılmaya başlar
  • quote:

quote:

halledebildiniz mi? hafıza kartının yanındaki birleşme yerinden hafifçe tırnağınla zorlarsan kapak ayrılmaya başlar

hallettik kurtardık telefonu saolasın valla hiç aklımıza gelmemişti zor oldu kapağı açmak baya sağlam
  • quote:

quote:

arkadaşlar yeni güncellemeden sonra telefonu sarj ettım hiç bir sekılde telefona ellemedım 7 saat sonra bılle %100 doluydu... sadece sebeke sinyali vardı.... deep sleep modu bu işemi yarıyor... eger buysa bu güncelleme 10 numara olmuş

Farkında değil :D bu gidişle kvk servise götürücem cihazı orda güncelleme yaparlarmı acep?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeg392

quote:

quote:

Farkında değil :D bu gidişle kvk servise götürücem cihazı orda güncelleme yaparlarmı acep?

çok gerekli duyarsam bende aynısını yapacağım :P
    bende ne yaptıysam olmadı bu güncelleme.şimdilik eskisi gibi kullanıyorum.

dün akşam telefonumu şarja taktığımda pil 2gün 3 saat kullanımda kalmış görünüyordu.
    %5 oyun. yaklaşık 15- saati veri dolaşımı açık- (sadece mail ve whats ap için) iki saat wifi google play program indirme filan.Tplma konuşma süreme bakmayı unuttum ama tabi yanında görüşmeler.
    Bu şekilde iki günü tamamladı. 3g açıkken bekleme süresi %25 kısalıyor. onun dışında şimdilik iyi.

ama benim gibi eski Win mobile telefonunu 4 günde bir şarj eden biri için biraz ters bir durum. Bundan sonraki telimi Bu akıllı telefonların şarjlarını iki hafta götürecek bir teknoloji gelene kadar almayacağım :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kotumuren -- 29 Ocak 2013; 8:49:59 >
  • @kotumuren Aslında ihtiyacım yok sorunsuz kullanıyorum cihazı ama kaşınıyor insan güncelleme geldiği halde alamamak :D
  • Arkadalar telefon üzerinden direk SIM karttaki kişileri rehber olarak belleğe atabiliyor muyuz?

Yedekle klasörüne girdim ama 14 kişi olarak görünüyor normalde 73 kişi var rehberde o yüzden soruyorum.
  • quote:

Arkadalar telefon üzerinden direk SIM karttaki kişileri rehber olarak belleğe atabiliyor muyuz?

Yedekle klasörüne girdim ama 14 kişi olarak görünüyor normalde 73 kişi var rehberde o yüzden soruyorum.

atabiliyoruz. yani sim kart hafızasını telefon belleğine kopyalaya biliyorsun.Zaten arayan kişiye resim atamak için kart belleğine falan koplayamak lazım diye hatırlıyorum.( yanlışta hatırlıyor olabilirim. daha sonra sonrasında sim kartınızdaki kişileri ya silin yada görünürlükten sadece sim kartı yada telefonu gösteri seçin. yoksa her kişiden iki adet kayıt görürsünüz buda çok büyük kalabalık oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kotumuren -- 29 Ocak 2013; 16:48:31 >
  • Merhaba Arkadaşlar.dün itibariyle telefonumu gücellemiş bulunmaktayım.yaklaşık 3 hafta kadar cm10 4.1.2 olarak kullandım.bu süre zarfında uygulama ve oyunlar yükledim şarj hariç genelde pek sorunda yaşamadım ama bi kaç gündür apollo müzik player hata vermeye başlayınca bira midem bulandı sonra bi kaç uygl. da unfortunately hatası alınca dedimki romu değiştireyim.miumi rom yükledim 4.12.14 dü galiba oda daha açılışta mi simgesinde donunca cwm den yedeklediğim orjinal turkcell romun bacup ına biraz uğraşla dönüş yaptım.cihazı rootlu halde hisuite bağladım ve hemen prog. güncellemeyi buldu.180 mb kadar bi güncellemepaketi indirdi suanda turc121b106 yazıyor derleme no da.çoğunlukla bugün uyku modunda kaldı 10 dk int 15 dak tel. görüşmesi şuan itibariyle %86 şarj dolu gözüküyor.güncelleme sorunu yaşayan arkadaşlara kendi cihazımın güncellemeden önceki son halini yamak isterim kafalarında bazı soru işaretleri kalkmış olur belki.
    1-telefon rootluydu hala öyle
    2-build.prop dosyası orinal halindeydi(öyleyken backup almıştım)
    3-hisuit vasıtasıyla indirdim ve yükledim(üç kere telf nu bazı sebeplerden dolayı usb den çekmek zorunda da kalmama rağmen ki hi suit buarada kapandı ama her açtığımda kaldığı yerden devam etti,bu özellik güzel)
    4-indirmeden sonra yükleme olayında yedekleme yapın herşey silinecek dedi bende tamam dedim ama prog. yanıt vermiyo hatası aldım 1-2 sefer bende olan olsun rehberim zaten yedekli diye yedeklemeden devam ettim ve tabi o arada orinal recovery e dönmüştüm zaten recovery açıldı güzelce güncellendi ve hiç bir dosya belge müzik rehber silinmeden aynen cihazımdaydı.bence buda gayet güzel bi olay.umarım sizede biraz yardımcı olmuşumdur.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.