Şimdi Ara

Codegen Qbix M71B1 M71W1 Tablet İnceleme ve Kullanıcıları Kulübü (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
711
Cevap
13
Favori
92.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar codegen root işlemi yapıldığında cihazı garanti dışı bırakıyor mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruşenamcanınoğlusedat

arkadaşlar codegen root işlemi yapıldığında cihazı garanti dışı bırakıyor mu

Sanırım evet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimsn

quote:

Orijinalden alıntı: ruşenamcanınoğlusedat

arkadaşlar codegen root işlemi yapıldığında cihazı garanti dışı bırakıyor mu

Sanırım evet.

Genelde root işlemi sonrasında cihazlar garanti dışı kalıyor ama sormadan bilemeyiz. Cihaz zaten yarı rootlu gibi bişi.
  • Hacılar Elimdeki oyun konsolunu yani Usb bağlantılı konsolu nasıl tanıtabilirim Arkadaş denedim denedim olmuyor Bildiğiniz kol yani :D Dead trigger oyunu için deniyorum olmuyor .s

Otg kablosu ile Tabiki :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ggok99 -- 23 Nisan 2013; 14:35:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ncarisma

quote:

Orijinalden alıntı: realnightwolf

quote:

Hepsiburada.com da 16 gb lık model 700 tlye satılıyorken 100 tl. daha ucuza üstelik 32 gb lık modelin satılıyor olması ister istemez şüphe uyandırıyor insanda. Ucuz etin suyu yavan olur derler. Yine de seni yanlış yönlendirmek istemem. Şikayet var.com da ve forumlarda istanbul bilişim ile ilgili yorumları inceleyip ona göre karar vermenin daha iyi olacağı kanaatindeyim. Bence elektronik cihaz alırken fiyatından çok arıza durumunda garanti kapsamı daha önemli.

Nexus 7 tabletler için ekranın. iç kısmından gevşeme yaptığı ile ilgili yorumlar okumuştum. En iyisi almayı düşündüğün modeli kullanan kullanıcıların yorumlarını dikkatlice değerlendirip ona göre alışveriş yapman.

ben ne ürün almak istersem hep incelediğimde fiyatları o hepsi burada hep kazık kardeş. orda anca indirim kuponun olacakta öyle alacaksın :) istanbul bilişimden kötü birşeyler dumadım ama nexus o ekran olayı var. onunda söyle çözümü var açacaksın içini orda vida var onu sıkacaksın. he baktın oraki vidayı takmayı unutmuslar :D yollayacan servise :D ya android google android kullanacaksan googlenin yaptırdıklarını kullanacaksın. çünki yazılımdan bir zoru olmuyor :)

istanbul bilişim için ise son olarak , şikayetim var a bakmadım hiç ama alanlar memnun gibi

Hepsiburada da fiyatların biraz kazık olduğu konusunda haklısın. Ben genelde ürünlerle ilgili kullanıcı yorumlarını okumak için takip ediyorum. Almayı düşündüğüm ürünler hakkında az çok fikir sahibi oluyorum. (yorumların büyük bir kısmı sitenin kendi elemanlarına ait olsada). Elektronik ürünleri mağazada bizzat deneyerek almayı tercih ediyorum. Benim düşüncem elektronik cihazlar piyasaya çıkar çıkmaz hemen alınmamalı. Her ne kadar üretim sırasında testlere tabi tutulsalar da bazı sorunlar gözden kaçabiliyor. Nexus 7'deki vidanın eksikliği veya sıkılmaması nedeniyle ekranın esnemesi gibi. Firmalar zamanla bu sorunları gidererek piyasaya yeni parti ürünleri sürüyorlar. Bir akrabamda samsung galaxy nexus var, ilk güncelleme her zaman google cihazlarına geliyor, hemde tam uyumlu şekilde. Asus nexus 7'de bir google cihazı olduğu için yazılım güncellemlerini ilk alacak cihazlar arasında. nexus 7 donanım, ekran ve batarya ömrü konusunda 7 inç tabletler arasında bence en iyisi. Anladığım kadarıyla 32 gb'lık modeli iyice gözüne kestirmişsin. Bu tabletin çalıştıramayacağı oyun yoktur herhalde :)

ncarisma hocam kusura bakma da bir soru sorcaktım tableti actım da wifiyi güçlendirmek için acaba nerde bu wifi kartı resimde gösterebilir misin? bi de hocam neyle yapayim su güçlendirme işini?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nirvana08

quote:

quote:

quote:

Hepsiburada.com da 16 gb lık model 700 tlye satılıyorken 100 tl. daha ucuza üstelik 32 gb lık modelin satılıyor olması ister istemez şüphe uyandırıyor insanda. Ucuz etin suyu yavan olur derler. Yine de seni yanlış yönlendirmek istemem. Şikayet var.com da ve forumlarda istanbul bilişim ile ilgili yorumları inceleyip ona göre karar vermenin daha iyi olacağı kanaatindeyim. Bence elektronik cihaz alırken fiyatından çok arıza durumunda garanti kapsamı daha önemli.

Nexus 7 tabletler için ekranın. iç kısmından gevşeme yaptığı ile ilgili yorumlar okumuştum. En iyisi almayı düşündüğün modeli kullanan kullanıcıların yorumlarını dikkatlice değerlendirip ona göre alışveriş yapman.

ben ne ürün almak istersem hep incelediğimde fiyatları o hepsi burada hep kazık kardeş. orda anca indirim kuponun olacakta öyle alacaksın :) istanbul bilişimden kötü birşeyler dumadım ama nexus o ekran olayı var. onunda söyle çözümü var açacaksın içini orda vida var onu sıkacaksın. he baktın oraki vidayı takmayı unutmuslar :D yollayacan servise :D ya android google android kullanacaksan googlenin yaptırdıklarını kullanacaksın. çünki yazılımdan bir zoru olmuyor :)

istanbul bilişim için ise son olarak , şikayetim var a bakmadım hiç ama alanlar memnun gibi

Hepsiburada da fiyatların biraz kazık olduğu konusunda haklısın. Ben genelde ürünlerle ilgili kullanıcı yorumlarını okumak için takip ediyorum. Almayı düşündüğüm ürünler hakkında az çok fikir sahibi oluyorum. (yorumların büyük bir kısmı sitenin kendi elemanlarına ait olsada). Elektronik ürünleri mağazada bizzat deneyerek almayı tercih ediyorum. Benim düşüncem elektronik cihazlar piyasaya çıkar çıkmaz hemen alınmamalı. Her ne kadar üretim sırasında testlere tabi tutulsalar da bazı sorunlar gözden kaçabiliyor. Nexus 7'deki vidanın eksikliği veya sıkılmaması nedeniyle ekranın esnemesi gibi. Firmalar zamanla bu sorunları gidererek piyasaya yeni parti ürünleri sürüyorlar. Bir akrabamda samsung galaxy nexus var, ilk güncelleme her zaman google cihazlarına geliyor, hemde tam uyumlu şekilde. Asus nexus 7'de bir google cihazı olduğu için yazılım güncellemlerini ilk alacak cihazlar arasında. nexus 7 donanım, ekran ve batarya ömrü konusunda 7 inç tabletler arasında bence en iyisi. Anladığım kadarıyla 32 gb'lık modeli iyice gözüne kestirmişsin. Bu tabletin çalıştıramayacağı oyun yoktur herhalde :)

ncarisma hocam kusura bakma da bir soru sorcaktım tableti actım da wifiyi güçlendirmek için acaba nerde bu wifi kartı resimde gösterebilir misin? bi de hocam neyle yapayim su güçlendirme işini?

1-) Devre kartı olduğunu düşündüğüm kısmı işaretledim. Fotoğrafa aşağıdaki linkten bakabilirsin.

http://img5.imageshack.us/img5/3064/dscn0032yb.jpg

2-) Devre kartlarına müdahale uzmanlık gerektirdiği için tabletin boardına müdahele etmeden eski notebook bilgisayarımdan söktüğüm antenin uç kısmındaki alıcıyı lehimsiz olarak aşağıdaki fotoğrafta işaretlediğim yere temas ettirerek sorunu çözdüm. Alıcıyı lehimlemeye çalıştım fakat anten kısmı çok ince ve film ile kaplı olduğu için bu yöntemi seçtim. İstersen harici alıcıyı elektronikçiye lehimletebilirsin.

http://img6.imageshack.us/img6/5692/antent.jpg

3-) Bendeki alıcının kablosunu yaklaşık 2-3 cm kalacak şekilde keserek, kablodaki iki uçtan ortadakini fotoğraftaki bölgeye temas ettirdim.

http://img707.imageshack.us/img707/2751/dscn0023qg.jpg

4-) İkinci el alışveriş yapılan sitelerde notebook anten çeşitlerini bulabilirsin. Tabletin kasasının kapanmasına engel olmayacak ölçülerde bir alıcı seçiminde bulunmanı tavsiye ederim.
  • tesekkürler hocam bi de ne kadar arttı çekim kuvveti fazla değilse uğraşmayalím bu kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: nirvana08

tesekkürler hocam bi de ne kadar arttı çekim kuvveti fazla değilse uğraşmayalím bu kadar

Tabletin sinyal göstergesi alıcıyı eklemeden önceleri genelde 1 çizgi çekiyordu. Bazende hiç çizgi görünmüyordu. Alıcıyı ekledikten sonra çekim gücü 2 ve 3 çizgi arasında değişiyor. Nadiren 4 çizgi bile çekiyor. Önceleri çevredeki hiçbir modemi görmeyen tablet 5-6 tane modem görüyor 1-2 çizgi seviyelerinde.

Android marketten wifi analyzer uygulamasını indirip sinyal gücünü çok daha hassas bir şekilde görebilirsin. Bu uygulama ile modemin antenini maksimum sinyali yakalayacak şekilde ayarlayabilirsin. Ayrıca uygulama sayesinde en verimli kanalı bulup modemin o kanalda yayın yapmasını sağlarsan çevredeki diğer modemlerden kaynaklanan sinyal düşüklüğünü minumuma indirebilirsin.

Bu işlemlerden sonra benim yaptığım şekilde anteni güçlendirmeyi deneyebilirsin.
  • Geçen hafta Codegen qbix M71W1 plus tablet aldım. Fakat market sorunu bende de var. buradaki uygulamarı deneyerk kısa çözümler yapabildim. Fakat .apk ve sd kart cash li oyunları bir türlü açamadım. Market dışı uyg. izin verme açık olduğu halde. büyük ihtimal kuramadım. Önce .apk çalıştıryorum sonda sd kart dosyalarını klasöre atıyroum fakat yinede açılmıyor data dosyası indirmeye çalışyır bir türlü kuramadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmerol2

Geçen hafta Codegen qbix M71W1 plus tablet aldım. Fakat market sorunu bende de var. buradaki uygulamarı deneyerk kısa çözümler yapabildim. Fakat .apk ve sd kart cash li oyunları bir türlü açamadım. Market dışı uyg. izin verme açık olduğu halde. büyük ihtimal kuramadım. Önce .apk çalıştıryorum sonda sd kart dosyalarını klasöre atıyroum fakat yinede açılmıyor data dosyası indirmeye çalışyır bir türlü kuramadım.

ayarlar > en altta gelistirici secenekleri > sahte konumlara izin ver kapalıysa aktif yapın bende olmustu bi deneyin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevap için teşekkür ederim ama Denedim ama yine olmadı . Mesela Pes 2011 kurdum. Sonra sd dosyasını mnt/sdcard/Android/data içine attım. Oyun açılınca dosya indirmeye çalışıyor. Farklı birkaç oyun denedim olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmerol2

Cevap için teşekkür ederim ama Denedim ama yine olmadı . Mesela Pes 2011 kurdum. Sonra sd dosyasını mnt/sdcard/Android/data içine attım. Oyun açılınca dosya indirmeye çalışıyor. Farklı birkaç oyun denedim olmadı

s.a gençler ben geldim yeniden. şu rom dosylarını 1 den 5 e kadar yükleyip ana sayfaya atalım. bu arada pes 2011 i nerden buldun muhterem :) ?
  • V5 e geçtikten sonra bataryası sapıtan var mı? Benim ki bi doluyor, bi dolmuyor, kendi kendine kapanıyor, şarja takmadan açılmıyor. Sonra düzeliyor. Yazılım mı donanım mı bilemedim, önceki servise gittiğinde bir ayda zor aldım, bi daha göndermek istemiyorum...Fikri olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tsunamic

V5 e geçtikten sonra bataryası sapıtan var mı? Benim ki bi doluyor, bi dolmuyor, kendi kendine kapanıyor, şarja takmadan açılmıyor. Sonra düzeliyor. Yazılım mı donanım mı bilemedim, önceki servise gittiğinde bir ayda zor aldım, bi daha göndermek istemiyorum...Fikri olan var mı?

v5 her bakımdan iyi 2 bakımdan kötü :)

1- gameloft oyunlarındaki license hatası

2- batarya cidden daha çabuk bitmesi

yani v5 lik birşey.

işte servisin keyfi gelecekte sipariş verecekte çin e bize jelly bean gelecekte. millete android 5 gelecek nerdeyse o zaman da bizde jb gelir
  • http://www.codegen.com.tr/Iletisim.aspx adresinde ki teknik servis sekmesini seçerek gerekli bilgileri doldurup jelly bean istediğimizi iletin arkadaşlar. unutmayalımki adamlardaki mantık şudur. millet 4,04 e razı ise sorun etmiyorsa iyisine gerek yoktur. ben eminimki j b ile dahada iyi olacak bizim aletler.

ama şunuda biliyorumki ilk jb de tam olmayacak 1 kaç kereden sonra iyi olacak. bu yüzden bir an önce istekte bulununki jb için birşeyler yapsınlar
  • quote:

http://www.codegen.com.tr/Iletisim.aspx adresinde ki teknik servis sekmesini seçerek gerekli bilgileri doldurup jelly bean istediğimizi iletin arkadaşlar. unutmayalımki adamlardaki mantık şudur. millet 4,04 e razı ise sorun etmiyorsa iyisine gerek yoktur. ben eminimki j b ile dahada iyi olacak bizim aletler.

ama şunuda biliyorumki ilk jb de tam olmayacak 1 kaç kereden sonra iyi olacak. bu yüzden bir an önce istekte bulununki jb için birşeyler yapsınlar

Gönderdim.
  • quote:

http://www.codegen.com.tr/Iletisim.aspx adresinde ki teknik servis sekmesini seçerek gerekli bilgileri doldurup jelly bean istediğimizi iletin arkadaşlar. unutmayalımki adamlardaki mantık şudur. millet 4,04 e razı ise sorun etmiyorsa iyisine gerek yoktur. ben eminimki j b ile dahada iyi olacak bizim aletler.

gönderildi.
  • kanımca ncarismada yollar. diğerleri ise sadece biz birşeyler yaparsak onaylarsak yapar. :) yollayın adamı hasta etmeyin :)

teşekkürler @Axialis ve @ ibrahimsn
  • quote:

Orijinalden alıntı: Axialis

quote:

gönderildi.

sende bu arada hazır olda:) oyun listesini güncelleyeceğim listeyi yeniden yaptım yeni oyunlarda epeyce var. ilaveten v1 den v5 e kadar olan romları upload edeceğim bunların linkininde ekleriz en başa ve oyun isimlerinide .
  • quote:

kanımca ncarismada yollar. diğerleri ise sadece biz birşeyler yaparsak onaylarsak yapar. :) yollayın adamı hasta etmeyin :)

teşekkürler @Axialis ve @ ibrahimsn
    O

Mesajı pazar akşamı göndermiştim. Rom olarak v5 kullandığımı tabletin gameloft oyunlarında license hatası verdiğini ve bataryanın v4'e göre daha az dayandığını özellikle belirttim. Jelly bean güncellemesinin ne zaman yayınlanacağını öğrenmek istiyorum diye de mesajın sonuna not düştüm. Eşek değiller ya anlamışlardır artık güncelleme istediğimizi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ncarisma -- 30 Nisan 2013; 0:12:33 >
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.