Şimdi Ara

Nissan NOTE (247. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
5.217
Cevap
55
Favori
800.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar. 2013 model civarlarında tekna 1.2 note almayı planlamaktayım. Aracın yol tutuşu ve içeri ses alma gibi konularında binmediğim için bir düşüncem yok ama forumu okuduğum kadarıyla yakıt tüketiminin ekonomik, özellik (donanım) açısından doyurucu ve fiyat açısından makul bulduğum için yöneldim bu marka ve modele. Akabinde nissan ın sitesinde sıfır km note göremedim. acaba üretimi mi durdu diye biraz araştırdım avrupa'da versa note adıyla 0 km satılmakta. ülkemizde yeni kasalar artık gelmeyecek mi akıbeti nasıl olacak diye ? leri belirdi. çünki sıfırı üretilmeyecek olması da araç alırken bir düşünülmesi gereken bir kriter. bilgisi olan paylaşırsa memnun olurum .
  • poias P kullanıcısına yanıt
    merhaba,
    evet yeni kasa note Türkiye'ye gelmiyor artık. nissan Türkiye'nin saçma politikaları yüzünden bende 1.5 dci var 1.2 kullanmadım ama 3 silindir olduğundan sesli çalıştığını duydum. yol tutuşu iyi, biraz yol sesi alıyor, araç öncelikle sürat aracı değil 150 km üzerinde rüzgar aldığından tedirgin ediyor. tekna modelini alırsanız diğer markaların c sınıfında bile zor bulunan donanıma sahip. oldukça geniş iç hacimi var. yaz sıcaklarında klima ful açık şehir içi trafik ağırlıklı 5,5 lt ortalamam var.
  • teşekkür ederim yorumunuz için. yani herşeyi çok güzel tamam da nasıl yeni kasaları artık gelmiyor akıl almıyor. istedikleri satış rakamlarına ulaşamadıkları için falan mı acaba Türkiye'ye yeni kasa satışını gerçekleştirmiyorlar. yoksa bu donanımda mpv neden gelmiyor acaba ??
  • poias P kullanıcısına yanıt
    bence; renault ortaklığından dolayı oluyor. renaultun türkiye satışlarını baltalamamak için yüksek fiyat ve donanım eksikliği ile satış yapıyor. dizel otomatik seçeneği koymamak gibi!
  • olabilir ihtimal dahilinde. kötü olmus tabi dışarda versa note'lar satılmaya baslanmısken ülkemizde olmaması
  • Aracım 2012. 70.000 km de. 1.5 dci tekna dizel. Ort yakıt şehir içi dışı ortak 5 litre.
    + ları:
    -Güçlü motor, hızlı kalkış, serilik, çok az yakıt tüketimi, geniş iç hacim.
    -leri: Pahalı ve zor bulunur yedek parça. Ve bu yüzden servise mahkum olmak ve giydirilmek.!

Eşim sadece otomatik vites sürebiliyor.
    Aslında biraz borcum var. 2 sene sonra borcum bitince satmayı düşünüyordum. Şuan piyasası aldığım fiyat civarında.
    Bakımlarını servis ve bosch carda yaptırdım. İş yerim evime yaklaştığı için eskisi kadar çok yakıt kullanmıyorum. (Yani otomatik vites almama sebebim ortadan kalktı)
    Satıp yerine ek ödeme olmadan sattığım fiyata bir otomatik vites almayı düşünüyorum. Yani 36-42 TL arası.
    Ne yapam sizce :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nrvn -- 8 Ağustos 2016; 21:44:48 >
  • arkadaşlar merhabalar almayı düşünenler için 2008 1.6 tekna AT 120.000 km bakımları tam. BRC lpg 110.000 kmde takılmıştır. bursa ve çevresi...
  • 2007 model 1,4 tekna benzinli hiç lpg takılmamış 199,000 km de ne dersiniz km çok mu 26,000 bin tl civarı alınır mı sadece sol taraf sürtünmeden dolayı boyalı
  • erenouma E kullanıcısına yanıt
    merhabalar araç için fiyat beklentiniz nedir
  • 70000 bakımı geldi.
    Son 2 bakımı servis dışında yaptırıp castrol 5w40 kullanmıştım.
    4 Lt + 1 lt almak gerekiyor. Şuan ikisi 135 TL
    http://urun.n11.com/motor-yagi/castrol-edge-5w-40-41-litre-motor-yag-P23940650

Bir de şu yağı buldum. Elf 5 lt ve fiyat olarak uygun daha da önemlisi renault servis onaylı dpf yağ.
    http://www.hepsiburada.com/elf-evolution-fulltech-fe-5w30-5-litre-motor-yag-dizel-p-OTEL0530FU005

Elf'in yağı sorun çıkarır mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: nrvn

70000 bakımı geldi.
    Son 2 bakımı servis dışında yaptırıp castrol 5w40 kullanmıştım.
    4 Lt + 1 lt almak gerekiyor. Şuan ikisi 135 TL
    http://urun.n11.com/motor-yagi/castrol-edge-5w-40-41-litre-motor-yag-P23940650

Bir de şu yağı buldum. Elf 5 lt ve fiyat olarak uygun daha da önemlisi renault servis onaylı dpf yağ.
    http://www.hepsiburada.com/elf-evolution-fulltech-fe-5w30-5-litre-motor-yag-dizel-p-OTEL0530FU005

Elf'in yağı sorun çıkarır mı?

Elf'in yağını Qashqai'de son 4 bakımda kullandım, herhangi bir sorun olmadı.Bu yağ zaten Renault tarafından önerilen yağlardan biri.Dci motorlu araç için uygun bir yağ.Aracınız dpf li ise gönül rahatlığıyla kullanın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Elgin yağını 95 e aldım. Aynı duakkandan hava, polen ve yağ filtreleri bu de aldım. Hepsi 140 tl tuttu. Hava ve poleni taktim. Diğerlerini sanayi ustasına degistirtecegim.

• Bu arada küçük tlfondan yazınca yazım hataları oldu.

• Merhabalar 1 ay önce 2012 1.5 tekna pack 61000 km de aldım. lastikler 195/55r16 87v . önceki mesajlara bakılırsa hep 175 ve 185 ebatlarında. sizce doğrusu hangisi??
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratclk

Merhabalar 1 ay önce 2012 1.5 tekna pack 61000 km de aldım. lastikler 195/55r16 87v . önceki mesajlara bakılırsa hep 175 ve 185 ebatlarında. sizce doğrusu hangisi??

Hayırlı olsun.185-175 tabanlar 15 inç jantlarda kullanılıyor sizinki 16 inç jant olduğu için ebatı farklı sadece.sizin ebatınız da note'un orjinal ebatlarından biri, sorun yok.

• Teşekkür ederim cevap için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nrvn

Elgin yağını 95 e aldım. Aynı duakkandan hava, polen ve yağ filtreleri bu de aldım. Hepsi 140 tl tuttu. Hava ve poleni taktim. Diğerlerini sanayi ustasına degistirtecegim.

20 tl yağ değişim ve yağ filtresi değişim ücreti alındı.

Toplam 165 TL ye bakım haloldu.
  • Arka 3. fren lambasından araba su almaya başladı. Daha önce benzer sorun ile karşılaşan oldu mu?
  • munkun46 kullanıcısına yanıt
    Üstte ortadaki silecek fıskiyesinin yanındakinden bahsediyorsun sanırım. Bende fıskiyenin ucu dışarda duruyor su geçirdi ordan geçen hafta sendede aynı problem olabilir. Bir kontrolde fayda var
  • muratclk kullanıcısına yanıt
    Fıskiyeden değilde lambanın altındaki conta eskimiş herhalde....çünkü bagaj tarafına geliyor su...bu parçayı alıp takacağım
    Bu mesaja eklenen görseller:

Nissan NOTE

• 
Sayfa: önceki 245246247248249
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.