Şimdi Ara

Nissan NOTE (94. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.217
Cevap
55
Favori
800.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 hafta önce 2007-1.6-Tekna-Manuel aracıma Ankara'da BRC marka LPG sistemi taktırdım.
    Yaklaşık 55 TL'lik gaz ile şehir içinde 320 km yol katettim.
    (Yol bilgisayarı ortalama tüketimi 8.6lt/100km olarak gösteriyor.)
    Sistemi taktırmadan önce yaptığım hesaba göre %40 tasarruf edeceğimi düşünüyordum, aynen bu şekilde gerçekleşmiş oldu.
    Servisle yaptığım görüşmede (BRC Servisi), 1.000 km'de bir ayar yapılacağını ve tüketimin daha da aşağı ineceğini söylediler.
    Performans konusunda bir kayıp yaşamadığımı söyleyebilirm. (Yalnız bir kez şehirlerarası olan, hafif meyilli açık bir yolda, gaza bastığım halde yeterince ivmelenmediğini hissettim (devir düşüklüğünden de olabilir.) Bunun dışında şehir içinde, yokuşlar da dahil, performans kaybı hissetmedim.
    Araç sabahları motor ısınana kadar (Ankara soğuğunda 700 mt'ye kadar çıkabiliyor) benzinle çalışıyor.

• note kullanıcılarına daha önce yazdığım halde hiç kimseden ses çıkmadı yeniden yazma gereği duydum
    öncelikle en iyi araç ,sahip olduğun araçtır şüphem yok. fakat artı ve eksilerini bilirsiniz
    ben öncelikle dizel düşünüyorum ancak bakımı ağır diye benzinlide olabilir .bu sefer de gaz olayı kafamı kurcalıyor.
    sizler ne dersiniz tavsiye eder miniz? biraz fikir verirseniz sevinirim
    teşekkür ederim
  • Sn Voltan,ben 1200 cc benzinli arabamdan dizele geçtim. Bagaj beklentim nedeniyle ve de ısınamadığım için tüpe sıcak bakmadım. Son zamanlarda çok km yapınca dizelle oh be dedim. Bakımlarda biraz fazla veriyorsunuz doğrudur. Ama en azından korkarak arabaya binmiyorum. Bu kadar km yapıp benzinliyle başedemezdim. Tüp kullananlar Note için verimli olup olmadığını söyleyebilir. Saygılar
  • Merhaba Voltan35,
    ben 2009 model dci note sahibiyim. cok memnunum aracimdan. Aldigim gunden beri uzmedi beni. Divino nun dedigi gibi korkmadan suruyoruz. Cok ekonomik. Cevremdeki arkadaslarim ancak tup takarak kendi muhtelif marka araclarina, benim yakit tuketim degerlerime "yaklasabiliyorlar".
    Eger su gunlerdeki kampanyalara denk getirip benzinli fiyatina yakin bir fiyata dizel alabilirseniz hic dusunmeyin alin. Kafaniz cok rahat eder.
    Bakim masraflari hicde oyle abartilacak kadar benzinliden fazla degil. mesela 10 bin 20 bin gibi periyodik bakimlarda benzinliden olsa olsa 30-50 lira falan pahali oluyor. Bir ara servise ugrayip duvarda asili duran bakim ucretlerine bakabilirsiniz. Orada farkin ne kadar oldugu acikca gorunuyor. Ayrica bu kadar farkin kat kat fazlasini zaten siz kullanimda kazanmis oluyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dbzfan

Merhaba Voltan35,
    ben 2009 model dci note sahibiyim. cok memnunum aracimdan. Aldigim gunden beri uzmedi beni. Divino nun dedigi gibi korkmadan suruyoruz. Cok ekonomik. Cevremdeki arkadaslarim ancak tup takarak kendi muhtelif marka araclarina, benim yakit tuketim degerlerime "yaklasabiliyorlar".
    Eger su gunlerdeki kampanyalara denk getirip benzinli fiyatina yakin bir fiyata dizel alabilirseniz hic dusunmeyin alin. Kafaniz cok rahat eder.
    Bakim masraflari hicde oyle abartilacak kadar benzinliden fazla degil. mesela 10 bin 20 bin gibi periyodik bakimlarda benzinliden olsa olsa 30-50 lira falan pahali oluyor. Bir ara servise ugrayip duvarda asili duran bakim ucretlerine bakabilirsiniz. Orada farkin ne kadar oldugu acikca gorunuyor. Ayrica bu kadar farkin kat kat fazlasini zaten siz kullanimda kazanmis oluyorsunuz.

kesinlikle katılıyorum. aracım şu anda 1600kmde. sadece şehir içi kullandım. her seferinde depoyu fullettim ve şu ana kadar hep sbt bi değere ulaştım. şehir içi 100km de 5,4 lt. en son fullettiğimde euro dize 2,78 idi. 150kuruşluk yakıt tüketimim var. sadece şehir içi olması beni çok rahat ettiriyor. bu aracı almadan önce 600lük scooterım vardı ve şehir içinde 210 krşluk yakıt tüketimine sahipti.

• bugun 30000 bakımdan aracı alacağım. neler yapıldığını yazarım.
  • Merhaba arkadslar
    ben forumda yeni degilim ama Nissan note sahibi olanlarin arasina eni katilyorum
    Ben Ingilterede yasiyorum, yil sonu kapmanyasindan faydalandim Nissan note n-tec 1.5 dizel siparis ettim fabrikada burda oldugu icin cok surmeyecek yaklasik 2 hafta oldu ama bu yilbasi tatilleri meselesinde dogru duzgun 2 haftadir kimse calismiyor ama dun arayip 15 nde arabanin gelecegini soylediler
    Merkat ettigim suki : Bu n-tec modelinde navigasyon var acaba haritalari nasil oluyor nissan daki satis elemanlari net cevap veremedi eger kullanan yda bilgisi olan var ise turkiye haritasi nasil claisiyor cd ilemi calisiyor kendi hafizasindami disaridan yuklemek vs mumkunmu,
    ilgilenen ilginenemeyen herkese tesekkurler
  • 30000 bakım 62
    balans işcilik 41 %20 iskontolu
    temizleme sprey 8.47
    cam temizleme konsantr 3.39
    karter tapa pul 2.53
    yağ filtre 17.56
    ön silecekler 20.15+27.55
    motor yağı yarı sentetik 4.7 lt x 17.72=83.28
    fren debriyaj hidroliği 7.2
    saf su 1.27
    atık filtre 1
    atık basınçlı kap 0.5
    toplam 299.52tl kk tek slip odeme.

extra isteklerim oldu onları çıkarırsınız. ön silecekler artı lastik rotasyonu.
    firma artkıy. hizmetden memnunum.
    iyi yıllar.
  • tayazlar ben de bu dediklerinin hepsini yaptırdım, üzerine frenler tamamen söküldü, ön diskler taşlandı, 80 tl ye balatalar değişti, 50 tl ye de Bosch marka muz silecekler takıldı. 400 ytl verdim. Bosch servisinde yaptırdım. Daha uygun fiyat bekliyordum, memnun değilim. 40 bin bakımında yetkili servise geri dönmeyi düşünüyorum.
  • yakında 30 bin bakımına bende gidecem 10 bin ve 20 bin bakımına ankarada baykoçlarda gittim gayet memnun kaldım öyle müşteriye ne fazla yağ çekip abartıyorlar nede ilgisiz kalıyorlar tam orta karar bir müşteri hizmetleri var kısmetse 30 bine iki yerden fiyat alıp gidecez bu arada dizel araba almaya birdaha tövbe edecem 7 ayda 29 bin km yapmışım az yakıyo diye iyice suyunu çıkarttık vallaha evde durmuyoruz sağolsun note muzda bizi yolda hiç üzmüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: notefan

tayazlar ben de bu dediklerinin hepsini yaptırdım, üzerine frenler tamamen söküldü, ön diskler taşlandı, 80 tl ye balatalar değişti, 50 tl ye de Bosch marka muz silecekler takıldı. 400 ytl verdim. Bosch servisinde yaptırdım. Daha uygun fiyat bekliyordum, memnun değilim. 40 bin bakımında yetkili servise geri dönmeyi düşünüyorum.

Sizin aracınız garanti kapsamında değilmiydi ?
  • Manager, garanti bildiğim kadarı ile iki yıl 60 bine kadar. Özel nissan güvencesi falan diyor 3 yıl 100 bine kadar, ama ondan emin değilim. İşin içine özel lafı girdiğinde mutlaka bir yerden bu işiniz garanti kapsamı dışı demek için bahane ararlar.
    Ben Bosch servislerden biraz daha uygun fiyat bekliyordum açıkçası, 300 tl de fiyat almıştım yetkili servisten, ancak bu değer de aynı motora sahip Megane servis ücretine göre oldukça yüksek. Bir deneyeyim dedim. Galiba bir daha denemeyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: notefan

Manager, garanti bildiğim kadarı ile iki yıl 60 bine kadar. Özel nissan güvencesi falan diyor 3 yıl 100 bine kadar, ama ondan emin değilim. İşin içine özel lafı girdiğinde mutlaka bir yerden bu işiniz garanti kapsamı dışı demek için bahane ararlar.
    Ben Bosch servislerden biraz daha uygun fiyat bekliyordum açıkçası, 300 tl de fiyat almıştım yetkili servisten, ancak bu değer de aynı motora sahip Megane servis ücretine göre oldukça yüksek. Bir deneyeyim dedim. Galiba bir daha denemeyeceğim.

Bakımlarınız düzenli olduğu sürece, 3 yıl 100.000 km garantiniz devam eder.

Bence bakımlarınızı servisde yaptırınız, fakat 10w40 diesel motor yağını kendiniz alınız. Renault servisinden, 8200768913 yağ filitresi, 8200399214 kodlu hava filitresini alınız. Büyük oranda tasarruf yapmış olursunuz :)

• Ben Bosch'a gittiğim için bozuldu garantim tabi. Bilemiyorum, bindik bi alamete...
  • konunuzu bir süre rahatsız edeceğim ama bir duyuru yapmak istiyorum:

otomobil genel bölümüne girmeyen kullanıcılar için duyurumu yapmak istiyorum.
    http://forum.donanimhaber.com/m_36922111/mpage_1/fromTicket_/key_//tm.htm
    eğer ki yukarıdaki linke bakarsanız akaryakıt zamlarına karşı yapılan bir protestoyu görürsünüz.
    desteklerinizi esirgemezseniz sevinirim.
  • Merhaba,

Ben de B-MPV arayışımda sonunda Nissan Note'a karar vermiş gibiyim :) 2008-2009 model Dci Tekna'ların 30.000 civarı satıldığını düşünürsek, hiç de fena değil fiyatları.. Birkaç kısa sorum olacak, yardımcı olursanız sevinirim…

"Makyajlı" kasa tam olarak ne zaman çıkmıştı..? Makyajlı ile bir önceki arasında birkaç fark okuduğumu hatırlıyorum, CO2 emisyonlarını azaltmak için vites oranlarının uzatılması, CD değiştiricinin iptal edilmesi ve otomatik klima kumandalarının değiştirilmesi gibi.. Tabii bir de ön tarafta fiziksel değişiklikler.. Sormak istediğim, yeni klima kontrollerinde sıcaklık ve fan hızı ayarı tekerleklerini gördüm, peki "Auto" modu var mı..? Yani iç ortam sıcaklığı ile set değeri arasındaki farka göre fan hızını otomatik ayarlaması gibi..? Yoksa sadece sıcaklığa mı müdahale ediyor..?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

• Arkadaşlar,

Baktım baktım anlamadım, şu ilandaki araç "makyajlı" mıdır..? Dışına bakınca makyajsızmış gibi geldi, ama klima kumandaları makyajlıdaki gibi.. Ya da ben mi karıştırıyorum

http://www.sahibinden.com/2009_nissan_note_dizel_tekna_paket_full-16WQQaXQQ20308482WQQpXQQdisplayitem?tab=megafoto

Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cat_power -- 11 Ocak 2010; 22:39:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cfiliz

Arkadaşlar,

Baktım baktım anlamadım, şu ilandaki araç "makyajlı" mıdır..? Dışına bakınca makyajsızmış gibi geldi, ama klima kumandaları makyajlıdaki gibi.. Ya da ben mi karıştırıyorum

http://www.sahibinden.com/2009_nissan_note_dizel_tekna_paket_full-16WQQaXQQ20308482WQQpXQQdisplayitem?tab=megafoto

Selamlar

Makyaj öncesi model..

• Bu arada, Note'ların sıfır fiyatı almış başını gitmiş
  • Herkese merhabalar, ankara da iyi bir özel servis bilen varmıdır acaba? aracımın 60 bin km bakımı geldi hatta geçti, ama gidip servise 628 tl bayılmak istemiyorum, yapılacak iş için biraz fazla gibi geldi bana, motor yağı hava filtresi yağ filtresi fren hidrolikleri değişimi, polen filtresi değişimi, şanzuman yağ kontrolü dediler. Bu kadar iş için 628 tl nakit fiyat istemeleri çok geldi bana.
    Hiç 60 bin km bakım yaptıran oldu mu acaba, yaptıran varsa neler yapıldığını bana gönderbilirse çok sevinirim.
    araç Note 1,6 benzinli Visia. 2006 model.
  • 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.