- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Nissan NOTE
Bu konudaki kullanicilar:

4930
Cevap
56
Favori
603863
Tıklama
Sayfaya git: Sayfa: <<      [2] 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giris

551 Mesaj
16 Kasim 2006; 12:09:55 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Pardon 4 kisi olmusuz ve biri de senmissin zaten :)

Nissan Note Tekna 1.6 M/T 2006
VW Yeni Passat 2.0 TDI BMT 150 PS DSG
Canon S110
Iphone 6, Sony M4 Aqua, Samsung E5, Nokia 6120C, Nokia 5800

1056 Mesaj
16 Kasim 2006; 15:40:55 

Selamlar
Bende 1 ay önce 1.6 tekna aldim.Bu kisa zamandaki gözlemlerimi paylasmak istiyorum.Arabayi almadan önce çok arastirdim.Fusion, meriva.matrix gibi çok çesitli araçlari inceledim.Bayide koltuguna oturunca beni en çok etkileyen Note oldu.Diger saydigim araçlardan tip olarak, iç hacim,fiyat ve donanim olarak çok çok iyi.Yolda giderken herkesin gözü sizde oluyor.Tasarimi çok farkli çünkü.Islevsel olarakta arka koltuklarin kizakli olmasi, flexi bagaj sistemi gibi ayrintilar çok hos.Motor performansida çok iyi. Note küçük bir araç degil bir aile arabasi. Arka koltuklar tamamen çocuklar için tasarlanmis. Herkes 2.eli olmaz bu arabanin diyor.Buna katilmiyorum.2. elini düsünücem diye begendigim bir arabaya binemiyecekmiyim yani.

Her araç gibi Note unda Olumsuz yönleri var;
1-Araç içeriye çok ses aliyor.Motor degil rüzgar ve tekerlek sesi.
2-Yol hafif meyillide olsa kalkislarda bazen patinaj yapabiliyor.
3-Kumanda paneli ve direksiyon malzeme kalitesi iyi fakat kapilarda bulunan plastikler kalitesiz duruyor
4-Kornaya basmak için bayagi direksiyona yüklenmeniz gerekiyor.
Saygilarimla
U. KUbat

saygilarimla

1684 Mesaj
17 Kasim 2006; 8:30:30 

quote:

Orjinalden alinti: twingonote

Hayirli olsun. Mail grubumuza da uye olun, su an 3 kisi falan olduk orda.

http://autos.groups.yahoo.com/group/nissannote

Beni de üye yaparsaniz sevinirim! irfant@yahoo.com

1684 Mesaj
17 Kasim 2006; 8:32:41 

quote:

Orjinalden alinti: ukubat

Selamlar
Bende 1 ay önce 1.6 tekna aldim.Bu kisa zamandaki gözlemlerimi paylasmak istiyorum.Arabayi almadan önce çok arastirdim.Fusion, meriva.matrix gibi çok çesitli araçlari inceledim.Bayide koltuguna oturunca beni en çok etkileyen Note oldu.Diger saydigim araçlardan tip olarak, iç hacim,fiyat ve donanim olarak çok çok iyi.Yolda giderken herkesin gözü sizde oluyor.Tasarimi çok farkli çünkü.Islevsel olarakta arka koltuklarin kizakli olmasi, flexi bagaj sistemi gibi ayrintilar çok hos.Motor performansida çok iyi. Note küçük bir araç degil bir aile arabasi. Arka koltuklar tamamen çocuklar için tasarlanmis. Herkes 2.eli olmaz bu arabanin diyor.Buna katilmiyorum.2. elini düsünücem diye begendigim bir arabaya binemiyecekmiyim yani.

Her araç gibi Note unda Olumsuz yönleri var;
1-Araç içeriye çok ses aliyor.Motor degil rüzgar ve tekerlek sesi.
2-Yol hafif meyillide olsa kalkislarda bazen patinaj yapabiliyor.
3-Kumanda paneli ve direksiyon malzeme kalitesi iyi fakat kapilarda bulunan plastikler kalitesiz duruyor
4-Kornaya basmak için bayagi direksiyona yüklenmeniz gerekiyor.
Saygilarimla
U. KUbat

Paylasim için tesekkür ederim, almayi planladigim Note hakkindaki fikirler benim için hayli önemli

1056 Mesaj
17 Kasim 2006; 10:02:03 

Rica ederim.Diger Note sahibi arkadaslarda fikirlerini paylasirlarsa almak isteyen arkadaslara daha iyi yardimci olabiliriz.Araçla ilgili bilgi edinmek isteyenlerde bu konuda bizlere danisabilirler.
Saygilarimla.
U. Kubat

saygilarimla

551 Mesaj
17 Kasim 2006; 10:18:39 

Irfan seni davet ettim. Join de gelen maile.

quote:

Orjinalden alinti: irf@n

Beni de üye yaparsaniz sevinirim! irfant@yahoo.com

< Bu mesaj bu kisi tarafindan degistirildi twingonote -- 17 Kasim 2006; 10:18:47 >

Canon S110

551 Mesaj
17 Kasim 2006; 10:21:31 

Bu arada, su adreste de baska bir muhabbet dönüyor. Orada da yaziyorum Note hakkinda, bakmak isteyenler için faydali konular dönüyor söylemeliyim.

http://forum.donanimhaber.com/m_10038397/tm.htm

Canon S110

1684 Mesaj
17 Kasim 2006; 11:44:07 

Tekerlek sesi gürültüsü aslinda yollarimizin kötü kaplamasindan kaynaklaniyor, ancak lastik seçimi de bu konuda çok önemli bir kriter!

7148 Mesaj
17 Kasim 2006; 21:51:07 

tekerlek sesinden sikayetçiiseniz ziebart gözde alti ses yalitimini bir deneyin.

ben colt sahibiyim. benim aracimda da ayni sorun var yalitim yaptirttim fark edilir iyilesme oldu. hem aracin altini çürümeye karsida güvence altina almis oluyorsunuz.

hayirli günler.

2011 RENAULT FLUENCE EXTREME 1.5 DCI 110 HP 6 ILERI EDC

758 Mesaj
18 Kasim 2006; 19:47:07 

Birkaç Note Aksesuari..

Ufaltilmis ön izleme resmi

Ekteki dosya (3)

< Bu mesaj bu kisi tarafindan degistirildi manager79 -- 18 Kasim 2006; 19:52:26 >

"Tanri, iradesini hakim kilmak için yeryüzündeki iyi insanlari kullanir; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kilmak için Tanri'yi kullanirlar."

758 Mesaj
18 Kasim 2006; 19:53:44 

Bunlarda arka spoyler ve cam rüzgarligi..

Ekteki dosya (2)

< Bu mesaj bu kisi tarafindan degistirildi manager79 -- 18 Kasim 2006; 19:59:27 >

"Tanri, iradesini hakim kilmak için yeryüzündeki iyi insanlari kullanir; yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kilmak için Tanri'yi kullanirlar."

1684 Mesaj
20 Kasim 2006; 8:38:11 

quote:

Orjinalden alinti: tasshelhoff

tekerlek sesinden sikayetçiiseniz ziebart gözde alti ses yalitimini bir deneyin.

ben colt sahibiyim. benim aracimda da ayni sorun var yalitim yaptirttim fark edilir iyilesme oldu. hem aracin altini çürümeye karsida güvence altina almis oluyorsunuz.

hayirli günler.

Çürümüye karsi zaten aracin 12 yil garantisi var. Bir de o izolasyon malzemesinin toplam agirligi ve sasi altindaki bütün boru, kanal, hortum vs.nin üstünü kapattigini düsünün. Bu uygulama yüzünden bir arkadasin aracinin garantisi düstü.

Orijinalden ses yalitimi iyi yapilmis bir araç tercih sebebi olacaktir.

91 Mesaj
20 Kasim 2006; 17:35:18 

slmlr!
ben note u 2000 kmdir kullaniyorum
üzerinde aldigimda continental contieco contact3 wardi(çok kaliteli bir lastik) ardindan son 700 km dir falan pirelli winter carving kar lasitkleri ile dolasiyorum lastik gürültüsü gibi problem hiç yok zaten araba çok sesiz yag gibi akip gidio yollarda

SHIFT_to one
2007 Gümüs Note 1,6 Tekna

14 Mesaj
21 Kasim 2006; 0:20:02 

bende sizler gibi note kullanicisiyim yillardir aklimizda bir araba almak vardi ve bunun böyle bir araba olacagini hiç düsünmezdim.piyasada birbirine benzeyen ve tipsiz, klasik o kadar çok araba var ki bunlarin yerine degisik bir arba tercihimiz oldu.ancak simdi bu tercih yüzünden pisman oluyorum
araci 2006 mayista aldim 1.4 visia 25000 ytl ye paramiz çikismadigi için 1.6 alamadik ama bu donanim ve motorda bize yeterli geldi tabiki 1.6 gibi olmaz ,nedense aracin içini gördügümüzde basiretimiz baglandi birde baktik ki anlasip araci almisiz
halbuki giderken listede neler vardi neler her yerini didik didik edecektim ama çogunu pas geçtik
heleki bagaj ilk baktigimda büyük ve yeterli gelmisti ki simdi çok küçük ve kullanissiz geliyor iki esya koydunmu doluyor evet koltuklarin kaymasi bir nevi teselli ama yeterli degil bunda hb olmasininda payi var tekerlek yuva çikintilari ve amortisör baslarinin iç alani daraltmasi gibi
iç mekan ön taraf gerçeklten güzel sade kendine has bir tarzi var degisik bir dis görünüs ön taraftan arkaya dogru daralan bir çizgi tasarim arkayi yamuk ve küçükmüs gibi gösteriyor uzaktan vede yukardan bakilinca Arka taraf daha darmis gibi görünüyor belkide öyle çünkü arka koltuga oturulunca bu belli ediyor kendisini (üç kisi) diz mesafesine diyecegimiz yok
Aracim 5800 km de 5000 km ücretsiz bakimini yaptirdim bence eksi yönleri
1.araç içeriye yol,rüzgar sesini aliyor yalitim çok iyi degil
2.arka sag amortisörden asiri bir ses geliyor kasislerden geçerken (servis yaptik dedi bulamadi ses yine geliyor)
3.sürücü kapisi her seferinde kilit açilinca takiliyor zorlaniyordu daha ilk günlerden
4. bagaj kapagi açilirken takilarak iki kerede açiliyor
5.en önemlisi de beni en çok sinir eden 90 model aracimda duymadigim ön konsoldan gelen tikirti ve sesler
ön sütunlarin açik renk iç kaplamasini bir yoklayin sanki kartondan yapmislar yerinden oynuyor az zorlasaniz yerinden çikacak iki tarafta öyle,izgaralarin oldugu siyah düz zemin plastigin ön camla kesistigi yerleri biraz bastirin çok rahat hareket ediyor resmen yap boz gibi iki dakikkada ön takim komple sökülebilecek sanki ve bu birlesim yerlerindenndüz yolda giderken bile ses gelmeye basladi bu nasil sifir araba?
6.motor her çalistiginda yüksek ve gürültülü bir hirlama hirlti gibi garip bir sesle çalisiyor ki bu durum ilk aylarda yoktu simdi sicak tada yapiyor soguktada (servis onada çözüm bulamadi)
7.aracin iç mekan aksam ve plastiginde bence çok ucuza kaçilmis gerçekten bazi yerleri dandik hele isçilik halbuki bu araci önceden forumlarda inceleyenler çok övmüslerdi malzeme kalitesini
simdi bakiyorumda nerde 2000 model astra veya baska bir model araçtaki o tok kalite, kapi içi ,ön konsol olsun ,nerde bu note
8. yakit tüketim ise ne çok yakiyor ne de az yakiyor
yakinda ondada bi sorun çikmassa tabi
9. ön kapi camindan tikirtilar geliyor
10.2. elde satisi zor(bunu bilerek aldik)
simdilik aklima gelenler bunlar
Ben pisman oldum türkiye yol sartlarina 6 ay dayanamiyacak bir arabaya 25 milyar verdigim için pisman oldum
kimin mali oldugu belli olmayan ( ne orjinal japon nede fransiz ,ortak yapim) orta mali bir araba ki-kalitesini gördügüm için - aldigim için pisman oldum
ama hosumuza giderekaldik 2. elini bilerek aldik servis parça sikintisini bilerek aldik
yani kasinarak aldik, insallah sizler pisman olmassiniz
uzun yillar binmeyi düsünerek aldigim bir araçti ama gel gör ki

1684 Mesaj
21 Kasim 2006; 8:54:06 

Paylasim için tesekkür ederim. Yeni bir araçta bu kadar aksilik olmasi sizi epey üzmüstür. Benim aklima takilan tüm Note test araçlarinin otomatik vitesli olmasi. Bunu merkeze de bildirdim ilgilemediler bile attigim maille. Ben düz vites araç alacaksam elbette düz vitesi test etmek isterim. Vites geçisleri rahat mi, kemikli mi? Kavrama nasil vs.? Otomatik viteste israr ettikleri için aklima "acaba bir handikap mi var" sorusu geliyor, dogal olarak!

1056 Mesaj
21 Kasim 2006; 9:50:45 

Tekrar merhaba,
Daha öncede note hakkinda olumlu ve olumsuz yönlerini yazmistim. FATNET arkadasimizin yazdiklarinin çoguna katiliyorum.Özellikle plastik kalitesi ve yalitim konusunda.Aracin motorundan ses gelmiyor bile.Lastik ve rüzgar sesi gelen.Bende onun gibi aracin görüntüsüne vurulmustum.Fakat arkadasimizin araci 1.4 visia.Motor ve donanim olarak alt model.Bende 1.6 tekna var.Performans olarak memnunum.Nissan kalitesine güveniyorum. Araç kalitesiz degil.Ama bazi noktalarda ucuza kaçilmis. Piyasadaki muadili modellerden eksigi yok .
Onun da her araçta oldugu gibi eksi ve arti taraflari var.Bu araç eger alinacaksa tekna modeli 1.6 tercih edilmeli.Visia ile arasinda çok fark var.
Polo, corsa,getz,siron,palio,clio... gibi araçlarlada kiyaslanmamali.Onlarin fiyatina daha büyük bir araba almis olacaksiniz.Rakipleri; meriva,matrix,idea,fusion.Onlardan su an daha ucuz, model olarakta çok daha güzel.

Biz note sahiplerinin en büyük dezavantaji hiç denenmemis piyasaya yeni çikmis bir araci alarak riske girmemiz.Çünkü aracin ne olacagi belli degil ama benim izlemim bu araç tutacak.Piyasada görünmeye basladi.Ve çok dikkat çekiyor.
Avantajimiz ise yeni çikan bir araci muadili modellerinden 5-6 bin YTL ye daha ucuza almis olmak.
Saygilarimla.

saygilarimla

758 Mesaj
21 Kasim 2006; 13:15:01 

@fatnet

Istanbul içindeyseniz, sorunlariniz için yardimci olabilirim.

14 Mesaj
21 Kasim 2006; 21:51:17 

sayin manager istanbul içinde degilim yinede ilginize tesekkürler yardimci olabilirim derken?
sayin ukubat neis yaptiginizi bilmiyorum ama biz kisitli imkanlarla uzunsüren bekleyis ve birikimimiz ve girdigimiz borçla bu araci almaya karar verdik
bazilari için 25 milyar çok da önemli olmayabilir ama benim gibi biri için bir arabaya yatirilabilecek iyi para
ve ben bunun karsiligini malesef kendi hatam yüzünden alamadim
kimseyi de suçlamiyorum adamlar yapip piyasaya çikarmislar basimiza silah da dayamadilar adam gibi baksaydin sagina soluna iyice inceleseydin degilmi iste suç bizde aklima gelmedi ki hiç o plastikleri söyle bir yoklamak bir farkina varsaydim o dakika ayrilirdim oradan ama is isten geçti
adamlar da suç yok dogru böyle kepaze böyle basit malzeme ve isçilikle piyasaya sürülen bir arabayi satin alan bende suç
kimse bana note övmesin forumda bazi arkadaslar çok memnun insallah benim yasayamadigim memnuniyeti onlar yasarlar sonuna kadar
bizede bu deveyi gütmek kaliyor bi zamana kadar
adama gülerler ya 3-4 aylik sifir arabadan gelen ses adamin 95 model arabasindan gelmiyor
hemde bi tarafiyla gülerler ya onlar gülerken ben ne yapayim
dogru 1.4 motor bazi yokuslarda yigilip kaliyor vites küçültüyosun basip gidemiyosun bazi durumlarda dezavantaji yok degil ama o da motor neticede tabi ki 1.6 daha iyi neden almadin dersen alamadik birde
saticilarin kurbani olduk
Allahim inanamiyorum ya paranla rezil olmak nedemekmis simdi anladim arabayi nasil aldigimi hala hersey oldu bitti yok

91 Mesaj
22 Kasim 2006; 0:57:03 

irf@n slmlr
ankarada ben manuelini denedim annissan da
vites geçmeleri ile ilgili herhangibir problem olmadigi gibi gayet net , kemiksiz.
bundan önceki arabam(peugeot 206) da özellikle kisin vites beni deli ederdi adeta donardi
nysss gerek debriyaj sistemi gerek vitesi olsun hiçbir sikinti yasatmiyor

SHIFT_to one

91 Mesaj
22 Kasim 2006; 1:06:06 

quote:

sayin manager istanbul içinde degilim yinede ilginize tesekkürler yardimci olabilirim derken?
sayin ukubat neis yaptiginizi bilmiyorum ama biz kisitli imkanlarla uzunsüren bekleyis ve birikimimiz ve girdigimiz borçla bu araci almaya karar verdik
bazilari için 25 milyar çok da önemli olmayabilir ama benim gibi biri için bir arabaya yatirilabilecek iyi para
ve ben bunun karsiligini malesef kendi hatam yüzünden alamadim
kimseyi de suçlamiyorum adamlar yapip piyasaya çikarmislar basimiza silah da dayamadilar adam gibi baksaydin sagina soluna iyice inceleseydin degilmi iste suç bizde aklima gelmedi ki hiç o plastikleri söyle bir yoklamak bir farkina varsaydim o dakika ayrilirdim oradan ama is isten geçti
adamlar da suç yok dogru böyle kepaze böyle basit malzeme ve isçilikle piyasaya sürülen bir arabayi satin alan bende suç
kimse bana note övmesin forumda bazi arkadaslar çok memnun insallah benim yasayamadigim memnuniyeti onlar yasarlar sonuna kadar
bizede bu deveyi gütmek kaliyor bi zamana kadar
adama gülerler ya 3-4 aylik sifir arabadan gelen ses adamin 95 model arabasindan gelmiyor
hemde bi tarafiyla gülerler ya onlar gülerken ben ne yapayim
dogru 1.4 motor bazi yokuslarda yigilip kaliyor vites küçültüyosun basip gidemiyosun bazi durumlarda dezavantaji yok degil ama o da motor neticede tabi ki 1.6 daha iyi neden almadin dersen alamadik birde
saticilarin kurbani olduk
Allahim inanamiyorum ya paranla rezil olmak nedemekmis simdi anladim arabayi nasil aldigimi hala hersey oldu bitti yok

kendinizi suçlamayin lütfen!
araba isi biraz sans isi ve herkesin yüzüne gülmüyor bazen
su an neler hissettiginizi çok iyi anliyorum çünkü bende aynisi peugeotta yasadim hemde daha fazlasini 0 km büyük umutlarla aldigim bir araba 6 ay ömrümü yedi bitirdi adeta 1980 model gibiydi.ayrica eksik parçalar verdi ben tamamladim adeta puzzle gibiydi araba her gün bi eksigini buluyordum sonunda Göral Plaza ile neredeyse akraba olmustum. müsteri hizmetleri berbatti arabayi satmama ragmen hala beni ariycaklar 9 ay oldu haber vericekler sözde
benzer bir olayi 1996 senesinde yine 0 km aldigimiz renault 19 1,6 rt de yasamistik. kapilar kapanmiodu,silecek suyu arka cam yerine tavandan içeri akiyordu, el freni isigi hep yaniyordu, fan vazife yapmiyordu ve araba yolda sürekli stop ediyordu ve isin komigi bu araba zamaninda en sorunsuz otomobil seçilmis
uzun lafin kisasi kendinizi suçlamayin! araba dünyasinda arada bir bizlere böyle piyangolar vuruyor insallah en kisa zamanda sorunlariniz çözer ve arabanizi ilk günkü hevesle kullanirsiniz!

SHIFT_to one

26 Mesaj
22 Kasim 2006; 11:46:28 

Sayin cell123;

durumunuza üzüldüm. Bende de bundan önce bir Nissan Almera vardi. çok begenerek almistim ve ilk 3-4 ay bazi sikintilar yasadim. senin anlattigin gibi tikirtilar, direksiyondan gelen sürtme sesleri ve en önemlisi araç 1180 kilo ve motor 1.5 98 hp 136 NM torka sahi olunca biraz hantalca. Arkasindan yaklastigim arabalar arabanin tipinden etkilenip sellektör yakmadan yol veriyordu, ama benim araba bassan da zor hizlaniyordu artik ayip olmasi diye vites küçültüp basarak geçiyordum.

Neyse, bu arabayi 27 ay kullandim. vites oranlari ve motor gücüne zamanla alisarak ona göre kullanmaya basladim ve en memnuniyet verici olani da, seslerin hemen hemen hepsi araba 30 bin'e gelince kendiliginden kayboldu. PLastik aksamin zamanla birbirine alismasina bagliyorum. Tam arabama alismis ve sevgim artmaya baslamisti ki talihsiz bir kaza geçirdim (bu forumda daha önce bahsetmistim)

biraz da titizligimden kaynaklanan sebeplerle arabayi Nissan'a birakip Yeni Note aldim (1.6 Tekna) genel anlamda çok memnunum. Özellikle performansi Almera'dan sonra çok etkileyici.

Umarim sizin de memnuniyetiniz benim almerada oldugu gibi zamanla eski haline gelir.

2011 Volvo s80 1.6D drive Manuel

26 Mesaj
22 Kasim 2006; 14:48:43 

pardon arkadaslar sikayetlerin sahibi cel123 degil fatnet imis.

1684 Mesaj
22 Kasim 2006; 16:25:16 

quote:

Orjinalden alinti: cell123

irf@n slmlr
ankarada ben manuelini denedim annissan da
vites geçmeleri ile ilgili herhangibir problem olmadigi gibi gayet net , kemiksiz.
bundan önceki arabam(peugeot 206) da özellikle kisin vites beni deli ederdi adeta donardi
nysss gerek debriyaj sistemi gerek vitesi olsun hiçbir sikinti yasatmiyor

Tesekkür ederim. Sanirim baslarinin etini çok yedim. Bana 1.4 Visia manuel vites araci test etme firsati verecekler.

Açikçasi test etmeden araba satin almak bana çok ters geliyor. Simdi test için haber bekliyorum

91 Mesaj
22 Kasim 2006; 22:19:00 

quote:

Tesekkür ederim. Sanirim baslarinin etini çok yedim. Bana 1.4 Visia manuel vites araci test etme firsati verecekler.

Açikçasi test etmeden araba satin almak bana çok ters geliyor. Simdi test için haber bekliyorum
simdiden hayirli olsun begenicegini garanti ederim (tabiki ben 1,6 tekna adina bunu söylüyorum eminim digerleride iyidir hatta ben alirkende forumda çok sordum o zmn 1 kiside note vardi o da 1,6 oldugu için emin olamadim 1,4ten 1,6 aldim)

SHIFT_to one

1684 Mesaj
23 Kasim 2006; 10:38:18 

quote:

simdiden hayirli olsun begenicegini garanti ederim (tabiki ben 1,6 tekna adina bunu söylüyorum eminim digerleride iyidir hatta ben alirkende forumda çok sordum o zmn 1 kiside note vardi o da 1,6 oldugu için emin olamadim 1,4ten 1,6 aldim)

64 Beygir 1.2 aracimdan sonra 1.4 88 BG gayet iyi gelecektir.

14 Mesaj
23 Kasim 2006; 17:00:06 

irfan bey 1.4 isinizi görür merak etmeyin ama 1.6 gibi de tatmin etmez
sayin tkabaca seslerin hemen hemen hepsi araba 30 bin'e gelince kendiliginden kayboldu. PLastik aksamin zamanla birbirine alismasina bagliyorum demisssiniz plastik aksamin birbirine alismasi nasil olabilir acaba
benimkinin aksamlari birbirinden daha da uzaklasacak gibi görünüyor
umarim sizin dediginiz olur

1684 Mesaj
24 Kasim 2006; 8:40:55 

quote:

Orjinalden alinti: fatnet

irfan bey 1.4 isinizi görür merak etmeyin ama 1.6 gibi de tatmin etmez
sayin tkabaca seslerin hemen hemen hepsi araba 30 bin'e gelince kendiliginden kayboldu. PLastik aksamin zamanla birbirine alismasina bagliyorum demisssiniz plastik aksamin birbirine alismasi nasil olabilir acaba
benimkinin aksamlari birbirinden daha da uzaklasacak gibi görünüyor
umarim sizin dediginiz olur

Ben daha çok yakit ekonomisi pesindeyim. Istanbul'da hep sikisik trafik içindeyim. 1.4 bu trafik için çok daha uygun diye düsünüyorum.

26 Mesaj
24 Kasim 2006; 10:09:21 

Yakit tüketimi ile ilgili benim sahsi görüsüm su;

ayni kasa ve agirlikta bir arabada reel degerlere göre 1.6 motor 1.4 motor'dan daha az yakar. Nitekim benim eski araba Almera 1.5 motor idi 1.6 motor olan Note Almera'dan daha az yakiyor.

(Katalog degerleri ayni olmasina ragmen...) Neticede ayni güç için gaz pedalina daha az basmak zorunda kaliyorsunuz.

3 yil önce bir arkadasla beraber ayni anda araba aldik. Benim ki 1.5 Almera, onunki de 1.3 Hyundai GETZ idi.

arada bir karsilastiriyorduk. Tüketim degerleri hemen hemen ayni idi. (Getz'in katalog degerleri çok daha düsük olmasina ragmen)

1.4 Note'un 1.6 Note'tan daha az yakmasi için asiri dikkatli kullanilmasi gerekir bence. Normal bir kullanimla fazla bir fark olmayacagini, hatta 1.4'ün daha fazla yakacagini düsünüyorum.

< Bu mesaj bu kisi tarafindan degistirildi tkabaca -- 24 Kasim 2006; 10:39:47 >

1684 Mesaj
24 Kasim 2006; 13:22:11 

Ben 3 yil kadar 1.2 Fabia kullandim. Ayni agirliktaki 1.4 Fabia'lar benim tükettigim degerlere yaklasamadi bile. Sehir disinda 4.5 litre/100 km (tek söför yüksüz), sehir içinde ise Istanbul trafiginde en sikisik zamanda bile 6.8'in üstüne çikmadim. Fabia 1.4'ler sehir içinde 10 litre/100 km degerini buluyorlardi.

Kullanim tarzimin da bunda etkisi var tabii. Yüklü iken dediginiz dogru, yüklü 1.6 ayni yükle 1.4'ten az yakar.

206 Mesaj
27 Kasim 2006; 22:53:19 

arkadaslar selamlar NOTE 1.4 VISIA almayi düsünüyorum (baz modelini yani) kampanya sonuna 3 gün kalmis ben daha yeni gördüm fiyat 22490 ytl biliyorsunuzdur herhalde. herkez 1.6 motoru tercih edin yazmis ama fiyat 26000 ytl ye firliyor o kadar param maalesef yok.yarin bayiye gidip konusçam 1.4 için ne dersiniz alinmaz mi? bide hemen hemen ayni fiyata ALMERA 1.5 MOOD var ne dersiniz 23000 ytl yi geçemiyorum!
ayrica bayide bu fiyatlarin ötesinde bi indirim yapma sanslari olabiliyormu?
almayi düsündügüm modelde yol bilgisayari yok galiba çok sey kaybedermiyim?
91 model broadway'den bu araca terfi etçegim için ne olursa olsun beyenecegim gibime geliyor:))
son soru takas yaparlarmi?
(izmirdeyim Kavuklar'a gidecegim! ona göre bi pazarlik yapim)

NOT:gidince görürsün demeyin:)

551 Mesaj
28 Kasim 2006; 11:02:22 

Ozi selam,
Oncelikle, cikmayan candan umit kesilmezmis derler, ama o dedigin fiyat 2006 modeller icin ve ta 5 Ekim de bayye gittigimde bile, 22490 lik Visia ellerinde kalmamisti. Ama samimyeti ilerlettigim zaman, onu da 21 e biraktiklarini ogrenmistim. Yani aramizda 21 e Note almis kisiler dolaniyor.
Ben 11 Ekim de teslim aldim 2006 Tekna 1.6 yi. 25900 verdim. Su an alanlar 30000 a aliyorlar ama bende 29400 bi fiyat var en son aldigim. 29 000 a kadar rahat yolu vardir diye dusunmek lazim.
Almera bu sene kalkacak bu kasasi ve yeni kasasi gelecek, hiç düsünme bence unut gitsin. Yol bilgisayari disinda tekna ile visia arasinda, verecegin fiyat farki ile piyasadan alamayacagin kadar çok aksesuar var. Bence 14 ise, Tekna al kesinlikle. Mesela Visia da elektrikli ayna yok!
2006 ile 2007 arasinda fark yok. Bulursan 2006 yi, 1.6 al bence. 14. denemedim, ama deneyenler memnun gibiler. Ayrica bu haftaki Otohaber (27 KAsim 2006 Sayi:48) de Note 1.6 Tekna A/T nin testi de var, mutlaka incele. Bu yaziyi asagidaki yazimda veriyorum taranmis halini. Düsük kalite için özürler. bu arada alinti yapinca neden image eklenemiyor bilen var mi? Tusa basinca, "[image][/image]" çikiyor sadece.

quote:

Orjinalden alinti: jeymisozi

arkadaslar selamlar NOTE 1.4 VISIA almayi düsünüyorum (baz modelini yani) kampanya sonuna 3 gün kalmis ben daha yeni gördüm fiyat 22490 ytl biliyorsunuzdur herhalde. herkez 1.6 motoru tercih edin yazmis ama fiyat 26000 ytl ye firliyor o kadar param maalesef yok.yarin bayiye gidip konusçam 1.4 için ne dersiniz alinmaz mi? bide hemen hemen ayni fiyata ALMERA 1.5 MOOD var ne dersiniz 23000 ytl yi geçemiyorum!
ayrica bayide bu fiyatlarin ötesinde bi indirim yapma sanslari olabiliyormu?
almayi düsündügüm modelde yol bilgisayari yok galiba çok sey kaybedermiyim?
91 model broadway'den bu araca terfi etçegim için ne olursa olsun beyenecegim gibime geliyor:))
son soru takas yaparlarmi?
(izmirdeyim Kavuklar'a gidecegim! ona göre bi pazarlik yapim)

NOT:gidince görürsün demeyin:)

Canon S110

551 Mesaj
28 Kasim 2006; 11:37:59 

Iste yukarda bahsettigim test burdan görülebilir:

Erkal'in Nissan Note Blog'u

Canon S110

1684 Mesaj
1 Aralik 2006; 12:45:39 

1.4 Nissan Note ile 2 gün önce test sürüsü yaptim. 3000 devirden sonra çok fazla motor sesi geliyor içeri, ayrica 3000-4000 devir araliginda atak bulmadim arabayi. Benim 64 beygirlik ayni agirliktaki 1.2 Fabia daha iyi kaçiyordu. Test araci 7.000 km'de idi! Yani 88 bg tadi alamadim açikçasi.

1.4 araci almadan önce mutlaka test sürüsü yapin! Onun disinda kullanimi çok rahat bir araç. Tekna modelini kullandim, donanim olarak zaten epey zengin.

91 Mesaj
3 Aralik 2006; 0:16:43 

concet hali(2004)

NOTE SEVEN YA DA NOTE ALICAK OLANLARA FIKIR OLMASI AMACIYLA...

SHIFT_to one

392 Mesaj
12 Aralik 2006; 17:49:18 

Sürüsü güzel olsunda digerleri hiç mühim degil

Rab'le arana giren sifreyi ÇÖZ...

13 Mesaj
24 Aralik 2006; 21:48:21 

Merhaba ;
Nissan güvendigim bir marka : Hele birde Note u görüp test edince güvenimin bosa çikmadigini gördüm.
Bu haftasonu esimle Note ile tanistik . Ve hayran olduk. Suan Hyundai Atos kullaniyoum ve Note bize jeep falan gibi geldi . Birde özelliklerini ögrenince zaten kisitli olan bütçemizi iyice zorlamaya karar verdik .

Simdi ;

Note kullananlardan genellikle 1,6 tekna hakkinda yorumlar geliyor.
Benim düsündügüm 1,4 tekna , yakit açisindan nasildir , kullanan var mi ?

Araçtan beklentim uzun seneler sorunsuz ve ekonomik bir kullanim ve beraberinde konfor ve estetik . Bunlari bana Note saglar mi acaba ? ( saglayacagini düsünüyorum ama tecrübe edenlerden de fikir bekliyorum )

Yedek parça , servis gibi konularda maliyet hesabi yapip karsilastirma sansiniz oldu mu aca ?

Simdiden tesekkürler ...

91 Mesaj
24 Aralik 2006; 23:53:23 

SIMDIDEN HAYIRLI OLSUN. NOTE ÇOK GZL BI ARAÇ. JEEP GIBI GERÇEKTEN ONDAN ALDIGIM TADI HIÇBIR ARABA VERMIYOR. BNMKI 1,6 TEKNA. 1,4 TEKNA DA IYI BIR ARAÇ. DAHA DOORUSU TEKNA DONANIMI SÜPER HERSEY VAR. UZUN ÖMÜRLÜ OLACAGI KESIN. AYRICA BAKIMLARI MASRAFSIZ, MOTORDA TRIGER KAYISI YOK 1,6NIN YAKIT TÜKETIMI ÇOK IYI. EGER KREDILI ALICAKSANIZ ARADAKI FARK PEK OLMAZ 1,6 TAVSIYE EDERIM. DAHA SERIDIR VE YAKIT TÜKETIMI 1,4E GÖRE DAHA DÜSÜK OLACAKTIR. SIMDIDEN HAYIRLI OLSUN. UMARIM SIZDE EN KISA ZAMANDA NISSANINIZA KAVUSURSUNUZ.

SHIFT_to one

1056 Mesaj
25 Aralik 2006; 9:36:38 

Note tercihiniz için sizi kutlarim.Gerçekten güzel bir araç . Bendede 1.6 tekna var. O yüzden 1.4 hakkinda yorum yapamam.Bende alirken 1.4 mü alayim daha ekonomik olur diye düsünmüstüm.Yetkili satici bana ayni kasayi 1.4 ün kaldirmasi için daha çok güce ihtiyaci oldugunu ve 1.6 ile hemen hemen ayni yakiti yakacagini söylemisti.Bana da mantikli gelmisti dogrusu.
Eger para yönünden sikintiniz yoksa 1.4 tekna yerine 1.6 visia alin bence.Donanim olarak eksik ama performans olarak daha tatminkar olacagini düsünüyorum.Araçta ses yalitimi ve birkaç ufak ucuz isçilik disinda önemli bir sorun yok diyebilirim.Nissan az ama önemli yerlerde servisleri var.O yüzden servis yönünden bir sorun yasanacagini sanmiyorum.Fiyatlarida digerleriyle esdegerdir zannedersem.Saygilarimla...
U. KUbat

saygilarimla

551 Mesaj
25 Aralik 2006; 11:23:58 

Oscar selam,
1.6 al
Tekna al
visia alma
1.4 memnun etmeyebilir.
Benim arac 2300 km de Tekna 1.6 2006 model
Su anki benzin gostergesi, devamli sehir ici ve evden cikip son gidecegim yere varana kadar maks 3-4 km yaparak, (yani araba daha isinmadan kontagi kapatma) kullanim halinde 7.5 lt/100km.
Su ana dek servise gitme durumu olmadi araba yeni haliyle :) Ama mesela kosuyolundayim ben, hemen aldiktan sonra tepe nin yaninda reno dakikle duvar komsusu yeni bir nissan servisi acildi. Aralarindaki ortakligi biliyorsundur zaten, buna gore yakinda tum reno servislerinin Nissanlara da bakma durumundan bahsediliyor (detayini bilen var mi).

quote:

Orjinalden alinti: oscar1

Merhaba ;
Nissan güvendigim bir marka : Hele birde Note u görüp test edince güvenimin bosa çikmadigini gördüm.
Bu haftasonu esimle Note ile tanistik . Ve hayran olduk. Suan Hyundai Atos kullaniyoum ve Note bize jeep falan gibi geldi . Birde özelliklerini ögrenince zaten kisitli olan bütçemizi iyice zorlamaya karar verdik .

Simdi ;

Note kullananlardan genellikle 1,6 tekna hakkinda yorumlar geliyor.
Benim düsündügüm 1,4 tekna , yakit açisindan nasildir , kullanan var mi ?

Araçtan beklentim uzun seneler sorunsuz ve ekonomik bir kullanim ve beraberinde konfor ve estetik . Bunlari bana Note saglar mi acaba ? ( saglayacagini düsünüyorum ama tecrübe edenlerden de fikir bekliyorum )

Yedek parça , servis gibi konularda maliyet hesabi yapip karsilastirma sansiniz oldu mu aca ?

Simdiden tesekkürler ...

< Bu mesaj bu kisi tarafindan degistirildi twingonote -- 25 Aralik 2006; 14:23:52 >

Canon S110

1056 Mesaj
25 Aralik 2006; 12:07:03 

Ben Nissan'in servis yayginligi konusunda sorun yasadigini düsünmüyorum.Satilan araç sayisina göre yeterli görünüyor.Reno servislerinin Nissanlara bakmasi güzel bir haber degil bence.Isi bilen bir yerde o isin uzmanina yaptirmak daha mantikli. Reno servisi Nissan 'in 4x4 ve Jeep lerinden ne kadar anlar ki...Nissan teknolojisi renodan daha iyi bence.

Ayrica tüm Reno servisleri degil, tüm Nissan servisleri Renolara bakmali.
Saygilarimla

saygilarimla

1684 Mesaj
25 Aralik 2006; 13:19:55 

Ben de 1.4 almamanizi öneririm.

Tork ve beygir gücüne ragmen ciliz ve gürültülü bir motor vardi. 1.6 iyidir! ;)

551 Mesaj
25 Aralik 2006; 14:29:55 

Ukubat selam,

Seninkisi de bir bakis açisi aslinda. Hak vermemek elde degil, eski bir Reno Flash, RFairway, R19 ve son olarak R Twingo kullanicisi eski Reno cu olarak :)

Ama öte yandan bu anlasma ile sonuçta ulasilmak istenen, Türk Reno mais in sahip oldugu servis agi, hemen bütün illerdeki mülkiyetleri, personel veritabani vb den faydalanmaktir amaç diye düsünüyorum. Yani bu kadar basite indirgememeli (mi acaba?). Mesela bence bu birlikteligin Tr deki ilk örneklerinden biridir bu Kosuyolundaki. Zaten 5 senedir falan mevcut olan Reno dakik in yaninda bir de Nissan dakik benzeri bir servis açildi. Ama binbalar disardan bakinca ayri gibi, tabelalari ve kapilari da ayri zaten. Yani ayni servis derken, ayni kapidan girip, araban Nissan ya da Reno olmasina bakilmaksizin, tek bir müsteri karti açilacak olmamali. Sadece ayni arazide, her Reno servisinin bir kismi, Nissan için bölümlendirilecek olsa gerek.
Yorumu olan, Mais te çalisan tanidigi olan?

quote:

Ben Nissan'in servis yayginligi konusunda sorun yasadigini düsünmüyorum.Satilan araç sayisina göre yeterli görünüyor.Reno servislerinin Nissanlara bakmasi güzel bir haber degil bence.Isi bilen bir yerde o isin uzmanina yaptirmak daha mantikli. Reno servisi Nissan 'in 4x4 ve Jeep lerinden ne kadar anlar ki...Nissan teknolojisi renodan daha iyi bence.

Ayrica tüm Reno servisleri degil, tüm Nissan servisleri Renolara bakmali.
Saygilarimla

Canon S110

1056 Mesaj
25 Aralik 2006; 15:21:25 

Pek bilgim yok ama Nissan_reno birlikteligi Opel-Chevrolet birlikteligi gibi fazla samimi degil zannedersem.Opel plazadan içeri girdiginizde ayni mekanda iki markada satiliyor.Ayni servise gidebiliyorsunuz.Reno plazalarda Nissan satilacagini pek zannetmiyorum.Ama servis isi belki olabilir.
Ortak servis isi olsada ben yinede Nissan servisine gitmeyi tercih ederim.

saygilarimla

551 Mesaj
25 Aralik 2006; 15:26:22 

Simdi konustum Nissan Gülan Plaza servis ile. Bu konuda Tr'de, y.disindaki olusuma benzer bir girisim ya da anlasma henüz yokmus. Olacagina dair bir öngörü de...

quote:

Pek bilgim yok ama Nissan_reno birlikteligi Opel-Chevrolet birlikteligi gibi fazla samimi degil zannedersem.Opel plazadan içeri girdiginizde ayni mekanda iki markada satiliyor.Ayni servise gidebiliyorsunuz.Reno plazalarda Nissan satilacagini pek zannetmiyorum.Ama servis isi belki olabilir.
Ortak servis isi olsada ben yinede Nissan servisine gitmeyi tercih ederim.

Canon S110

1914 Mesaj
25 Aralik 2006; 19:02:27 

arkadaslar nissan note un dizel versiyonunun ne zaman gelecegini bilen var mi

91 Mesaj
26 Aralik 2006; 1:07:06 

SLMLR

NISSAN VE RENAULT UN BIR ORTAKLIK IÇERSINDE OLDUGU DOGRUDUR. FAKAT BU ORTAKLIK GM FIRMASI BÜNYESINDEKI OPEL&CHEVROLET GIBI YAKIN BIR ORTAKLIK DEGILDIR. NISSAN RENAULT ORTAKLIGININ EN ÖNEMLI ESERI 1,5 DCI MOTORLARDIR. NISSAN BTÜN BENZINLI MOTORLARINI KENDI TEKNOLOJISI ILE KENDI KENDINE ÜRETIYOR. FAKAT 1,5 DCI MOTOR RANULTUNKI ILE AYNI. NISSAN VE RENAULTLARIN AYNI SERVISTE BAKILMASI SÖZ KONUSU OLAMAZ. ÇÜNKÜ KULLANDIKLARI MOTOR TEKNOLOJILERI, TEKNIK EKIPMANLAR TAMAYLA FARKLI. (ÖRN CHEVROLET VE OPELLER AYNI SERVISLERE GIDIYOR AMA ONLARIN MOTOR DAHIL YAKLASIK PARÇALARIN %70 I ORTAK).
AYRICA NISSANIN KULLANDIGI ÇOGU MOTOR TEKNOLOJILERI RENAULTLARDA MEVCUT DEGIL. AYRICA BILDIIM KADARIYLA RENAULT ARAÇLARDA TIRGER KAYISI FLN DA KULLANILIYOR FAKAT NISSAN MOTORLARINDA TRIGER KAYISI YOK.
ARKADASLARIMIN DA BELIRTTIGI GIBI ORTAK SERVIS OLSA BILE HERZAMAN NISSAN SERVISINI TERCIH EDERIM.
NISSAN ARAÇLARININ RENAULTLARA GÖRE ÇOK DAHA SORUNSUZ OLDUGUNU BELIRTMELIYIM.

SHIFT_to one

1684 Mesaj
11 Ocak 2007; 9:31:46 

quote:

Orjinalden alinti: aliserpil2006

arkadaslar nissan note un dizel versiyonunun ne zaman gelecegini bilen var mi

Yurtdisinda çikali çok oldu, fena olmazdi 1.5 Nissan Note Dizel!

551 Mesaj
26 Ocak 2007; 16:07:23 

O fiyata Corolla yok, olmadi olmayacak :)( Megane HB Authentic verdiler bir ara ama elektrikli ayna bile yok o alette :)

quote:

ayrica o fiyata corolla veriyorlarsa iyi tamam da yeni kasasi gelicek bnce ondan dolayi ucuzdur.
önyargilardan kurtulun,note u kullandiktan sonra bir daha düsünün derim ben

Canon S110