Şimdi Ara

96 Kbps internet hızı Pc'de yeterli mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
17.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 15 sene önce sorsaydın bu soruyu 96 kbps fazla bile derdim, zira o zamanlar ixir diye internet kontör paketleri vardı ve hız 128 kbps olduğu zaman evde oley çekiyorduk. Tabi o zamanlar grafikler, animasyonlar, resim kaliteleri bu derece yüksek boyutlarda değildi. Düşünün bir kere fifa 99 bile 350-400 MB boyuttaydı, DVD kavramı henüz yoktu..
    Vel hasılı kelam 96 kb hız günümüzde mobil internette bile face ve twitter haricinde yetmez.
  • Adını hiç duymadığın browserları keşfedersin
  • Beyler turkcell'in 1 gb tan sonra 96 kbps'ye düşen internetini pcde kullanacağım telefon ile bağlanarak. Facebook, twitter, donanım ve sözlükler de gezinmek için yeterli mi bu hız. Ve video izlemek için idm ile bir şarkıyı kaç dakika da indirebilirim örneğin ?

• bir sarkiyi yaklasik 5-6 dk'da indirebilirsin. Web sayfalarini gec acar biraz. Video izlemek pek mumkun olmaz.
  • Cinnet sebebi..
  • detaylı yorumlar alabilirmiyiz pcde 96kbps kullananlardan
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErnGnc

detaylı yorumlar alabilirmiyiz pcde 96kbps kullananlardan

quote:

Orijinalden alıntı: scoopi

bir sarkiyi yaklasik 5-6 dk'da indirebilirsin. Web sayfalarini gec acar biraz. Video izlemek pek mumkun olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scoopi

bir sarkiyi yaklasik 5-6 dk'da indirebilirsin. Web sayfalarini gec acar biraz. Video izlemek pek mumkun olmaz.

5-6 dakika insaflı olmuş.6 mb bir dosyayı 10 dakika gibi bir sürede indirirsiniz.
  • Internette gazete okumak, mail bakmak, forum gezmek icin ideal bence. Diger islerine yetersiz gelecektir.
  • Her türlü yetersiz.
  • Face twitter forumda dolanacaksan kismen yetebilir. Video fln izleyemezsn ..
  • mobil sayfalarda dolanacaksan yeterli
  • Mobil sayfa dışında girdiğinde cinnet geçirirsin kağnı hızında
  • Ölürsün resmen. Çünkü Test edildi :D

saniyede 7-8-9 Kb hızla indiriyo. 6 Mb dı bu ölçüde ele alırsak.6000/8=12,5 Dk.
    Video izlemekmi unut. Faceyi açarsın. Bi 2-5 dk sayfayı tam yüklemesini beklersin.
    Mynet ortalama 1 mb. 1000/8= 4 Dk :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stone2627 -- 16 Kasım 2012; 13:46:51 >
  • Cinayet sebebidir tavsiye edlimez.
  • video izlemeyecksen, indirme yapmayacaksan, sadece text ve image çalışcaksan olur
  • 128 kbps ile ne yapılır teldeki tv programları ile tv izlesem donma olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baelros

quote:

Orijinalden alıntı: eren1meren

128 kbps ile ne yapılır teldeki tv programları ile tv izlesem donma olur mu?

Güzel espiriydi akşam akşam iyi geldi..

128kbps ne oluyor tam olarak anlamıyorum tel olaylarından 144p de kasma olmuyormus diye okudum bi kac yerden video izlerden telden tvde 144pden cokta fazla degil ki ondan yola cıktım ben
  • quote:

quote:

quote:

128kbps ne oluyor tam olarak anlamıyorum tel olaylarından 144p de kasma olmuyormus diye okudum bi kac yerden video izlerden telden tvde 144pden cokta fazla degil ki ondan yola cıktım ben

128kbps saniye 128 kilobit hız demek, bu da ortalama 12-13 kilobyte'a denk geliyor. 144p takıla takıla izlersin ama izlediğine değecek bir kalite değil. Bu arada başka bağlantının da açık olmaması lazım, mesela birkaç resim bakacaksın yada birkaç sayfa açacaksın, her birinin ortalama 200-300 KB olduğunu düşün, sayfa başına 15-20 saniye beklersin

• quote:

quote:

quote:

quote:

128kbps saniye 128 kilobit hız demek, bu da ortalama 12-13 kilobyte'a denk geliyor. 144p takıla takıla izlersin ama izlediğine değecek bir kalite değil. Bu arada başka bağlantının da açık olmaması lazım, mesela birkaç resim bakacaksın yada birkaç sayfa açacaksın, her birinin ortalama 200-300 KB olduğunu düşün, sayfa başına 15-20 saniye beklersin

Hiç birşeyime yaramaz yani anladım peki suan en iyi net paketi nedir fiyatı uygun bilgin var mı?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.