Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM EVDE İNTERNET KAMPANYALARI | FİBERNET / HİPERNET / ADSL (898. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: eltürco Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 2 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
28.691
Cevap
574
Favori
2.020.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 896897898899900
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Meğer TTNET batıyormuşta haberimiz yokmuş.. 20 ilde net yok, çoğu yerde kopmalar sürüncemeler, nakiller bile aylardır askıda... Yıllık net kârı 2 milyar lirayı aşan Türk Telekom'da 4,6 milyar dolarlık borç ödenemiyormuş. Şirketin en büyük ortağı Oger Telekom iflasın eşiğindeymiş. Devlet, zamanında özelleştirdiği şirket hisselerini satın almak zorunda kalabilirmiş. Şirket özelleştirmeden bu yana toplam 22 milyar liranın üzerinde net kâr elde etmiş ancak Telekom'u satın alan Oger Telekom şirketi, özelleştirme sözleşmesinde taahhüt ettiği hiçbir yatırımı yerine getirmemiş. Stratejik yatırım ve özelleştirme şartnamesinde yer alan altyapı yatırımları yapılmadığı için Türkiye'deki telefon ve internet hizmetleri olması gereken seviyenin çok altında kalmış. Telekom ana servis sağlayıcısı olduğu için diğer telefon, internet ve televizyon şirketleri de durumdan olumsuz etkileniyormuş. Halk ise 10 yıldır aldığı hizmete göre dünyanın en ağır iletişim faturasını ödemek zorunda kalıyormuş. Özelleştirdikten hemen sonra ev telefonlarına abone başına 20 TL sabit ücret koydular. 20 milyon aboneden ayda 400 milyon TL kazandılar. Yılda 4,8 milyar TL eder. Bu haram kazancı Danıştay iptal etti ama uygulama halen sürüyor dur diyen de yok. Telekom özelleştirilirken yüzde 30 kurumlar vergisi vardı, yani Telekom kârının yüzde 30’unun devlete veriyordu. 4 milyar dolar kabaca brüt karı olduğunu düşünürsek 1,2 milyar dolar vergi veriyordu. Telekom özelleştirildikten 6 ay sonra kurumlar vergisi yüzde 20’ye düşürüldü :) . Telekom verginin düşmesinden de yıllık 400 milyon dolar kazanç sağladı ancak fiberin mezralara,yaylalara kadar çıkması gerekirken şehir merkezlerinde internet yok, nakiller bile yapılmıyor çünkü para yok :). (bknz.Semih GÜVEN-Birgün)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rifkican -- 28 Ekim 2016; 23:27:20 >

• Oger telekom hisselerini satabilirmiş, 3 şirket ilgileniyormuş, %55 hissesi varmış, umarım yerli biri alır da kurtuluruz bunlardan, zaten en fazla bu kadar kötü olabiliriz. bizim kaybedeceğimiz bir şey yok.
  • internet indirimim geçen gün sona erdi. tt müdürlüğünden telefon hariç sundukları teklif listesidir.
    telefonum konuştukça öde.. ocakta indirimi bitiyor. ocakta da onun için indirim talebinde bulunacağım.
    eğer ikisi birlikte olsaydı bu listeden daha uygun teklifler oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inceyol -- 28 Ekim 2016; 10:55:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: inceyol

internet indirimim geçen gün sona erdi. tt müdürlüğünden telefon hariç sundukları teklif listesidir.
    telefonum konuştukça öde.. ocakta indirimi bitiyor. ocakta da onun için indirim talebinde bulunacağım.
    eğer ikisi birlikte olsaydı bu listeden daha uygun teklifler oluyor.

paylaşım teşekkürler,tan ihtiyacım olan liste

• inceyol İ kullanıcısına yanıt
    bilgilendirme için teşekür ederim. benimde 22 aralıkta bitiyor 39 tl lik tarifem. araştırmalara başladım bakalım
  • Benim bitti yeni kampanya önerdiler en düşüğü yalın fiber 24 mb 75 gb kotalı 59,90 fiyat düşmüyorlar. Türk Telekom müdürlüğünde iptal edilmesi için ıslak imzalı verdim 3 gün internetsiz kaldım ama 59,90 TL nin altına düşmediler.
  • Benim de ikisi birden 02.12.2016'da bitiyor. Ikisi icin ortak nasil teklifler var bilen var mi? Ona gore zorlarim karsimdaki personeli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 hafta önce imza verdik kapanması için, arayan yok, sanırım aramayacaklar, 10 yıllık neti kapattık, dsmart ya da süperonline düşünüyoruz, şu an cepten devam ediyoruz bakalım.

• deneme1 D kullanıcısına yanıt
    Beni de aradılar ama teklif vermediler kapattım bende süperonline dan devam ediyorum memnunum sıkıntı yok. Yurt dışı çıkışları çok daha iyi telekomdan.
  • Bunların gözü doymuş hiç umurlarında değiller, 59 TL ye 300 500dkmıdır nedir ev teli artı fiber net 50gb kotalı 24 taahhütlü ödüyordum.

Taahhüt bitti teklif için aradım aynı şeyi 69 TL ye iteklemeye çalıştılar, kalsın Türknet e geçeceğim dedim ve işlemleri başlattım. Bugün yarın geçişim tamamlanacak 75mbit hız, 150gb kota, 1000dk her yöne konuşma ve taahhüt yok 59tl ye anlaştım..

Yüzsüz yüzsüz tt aradığında sövüp sayıp kapatacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: htepeli

bilgilendirme için teşekür ederim. benimde 22 aralıkta bitiyor 39 tl lik tarifem. araştırmalara başladım bakalım

Umarım yine güzel bir kampanya bulur,bizi de bilgilendirirsiniz..
  • eylül 5'te taahhütüm bitti... fiber net'e 53, ev telefonuna ayda 19.75 ödüyordum... aradılar net için 59 tl'den fiyatlanacağını söylediler... artı bir de kullanmadığım ev telefonu ücreti... DSMART hoşgeldiniz kampanyası denk geldi.... 59 tl (8 megabit 50 gb akn...) yalın net dahil... 24 ay taahhütlü... en azından daha uygun ve belgesel kanalları da var... ttnet beter olsun...
  • Ttneti kapattırdım ,askerlik dönüşü Uydunet düşünüyorum.Kapıya zarf bırakmişlar 25 Mbps ye kadar 25 gb akk +Teledünya kablo tv 30 tl.Kota 50 gb olursa 40 tl.Bana çok uygun geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Natsukaw.S

Bunların gözü doymuş hiç umurlarında değiller, 59 TL ye 300 500dkmıdır nedir ev teli artı fiber net 50gb kotalı 24 taahhütlü ödüyordum.

Taahhüt bitti teklif için aradım aynı şeyi 69 TL ye iteklemeye çalıştılar, kalsın Türknet e geçeceğim dedim ve işlemleri başlattım. Bugün yarın geçişim tamamlanacak 75mbit hız, 150gb kota, 1000dk her yöne konuşma ve taahhüt yok 59tl ye anlaştım..

Hocam TürkNet'ten memnun olan insanların sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor ama siz bilirsiniz yine de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tihilu

quote:

Bunların gözü doymuş hiç umurlarında değiller, 59 TL ye 300 500dkmıdır nedir ev teli artı fiber net 50gb kotalı 24 taahhütlü ödüyordum.

Hocam TürkNet'ten memnun olan insanların sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor ama siz bilirsiniz yine de.

Valla hocam gözümü karartıp geçtim bide vdsl modem aldım iki gündür memnunum. Cinslik çıkar ise taahhütüm yok nasılsa taşırım olur biter.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tihilu

quote:

Valla hocam gözümü karartıp geçtim bide vdsl modem aldım iki gündür memnunum. Cinslik çıkar ise taahhütüm yok nasılsa taşırım olur biter.

Hayırlı olsun dostum. Benim sözleşme de Şubatta bitiyor. Hızımdan memnunum. Santrale yakın olduğum için VDSL ile 80mbit hız alabiliyorum. Yalın internet olduğu için ekstra 20 liraya yakın para ödüyorum , bu yüzden başka bir iss ye geçmeyi düşünüyorum. Okuduğum yorumlarda başvurup 1 ay interneti gelmeyenler vardı TürkNet'te. Siz şanslıymışsınız problem olmamış. Güle güle kullanın.

• emirkanim kullanıcısına yanıt
    Diğer tekliflere göre fena değil aslında taahhüt ne kadar?
  • Eski taahhüt bitince, 1 eylülde yeni taahhüt verdim 24 aylık.

Yarın iptal edersem 2 ay için benden ne kadar ücret isterler?

Birde interneti iptal edip, bu sefer kardeşim adına aynı ev için tekrar alırsam; kampanya katılımında bir sorun olur mu? 3 ay bekleme gibi, eski müşteri muamelesi falan.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yusuf Miroğlu -- 31 Ekim 2016; 14:13:0 >
  • Yusuf Miroğlu kullanıcısına yanıt
    Aynı ev için tekrardan internet alınacaksan hiç kapatmadan devir işlemi yapabilirsin. İptal bedeli ise şöyle olur, paketin indirimsiz fiyatı esas alınır. Örneğin 90 tl ise 2 ay kullanım ücreti 180 tl yapar.
  • Benim taahhüdüm 15 Aralıkta bitiyor ancak zaman bulmuşken biraz araştırayım dedim.

-TTNET Fiber 35 GB kotalı + Alo Paket (adını atıyor olabilirim) için 55 TL ödüyorum. Telefonu hiç kullanmıyorum, interneti de yoğun kullanmıyorum ayda 20-25 GB'ı aşmıyorum pek.

Öncelikle Superonline ile Turkcell'in 79 TL'lik kampanyası fena gelmedi ama Superonline fiber altyapısı yokmuş bizim apartmanda.

Akabinde kablonetin 29 TL'lik (+3 TL cihaz bedeli) kampanyası da fena durmuyor. Hem teledünya tv paketi de var. Çok ihtiyacım yok ama olursa da hayır demem.

Çok yoğun kullanmayan birisi için önerebileceğiniz başka bir alternatif var mı ?

Ve son sorum; TTNET'i 3 yıldır kullanıyorum ve aboneliğimi iptal ederken verdikleri modemi herhangi bir yere iade etmem gerekiyor mu ?
  • 
Sayfa: önceki 896897898899900
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.