Şimdi Ara

LG 42LM640S İnceleme & Ana Konu - 04.54.03 Yazılımı çıktı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.288
Cevap
42
Favori
226.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar , 7-8 aylık takibin sonunda LG 42LM640S aldım.. Hakkımda hayırlısı :)

Güncellemeler :

- 12.11.2012 : 3D Performansı ve incelemesi

- 04.12.2012 : Plex Media Server nedir ? Screenshotlar

- 06.12.2012 : 04.10.29 Yazılım Güncellemesi ! Flash videolar artık tam ekran oynatılabiliyor

- 07.01.2013 : 04.10.43 Yazılım Güncellemesi çıktı

- 27.12.2013 : 04.52.07 Yazılım Güncellemesi çıktı. İnternet Üzerinden güncellenebilir

- 13.05.2014 : 04.54.03 Yazılım Güncellemesi çıktı. İnternet Üzerinden güncellenebilir

LOG:

LG unofficial firmware 04.52.07 Changelog:
    - Optimization Application Youtube
    - Possible to optimize video playback in browser (before I checked on Youtube.com, Vk.com, Dailymotion.com, where she worked properly play).
    - To be completed ....

04.10.43 Versiyon Numaralı Yazılım..

Sayfası :

http://www.lg.com/de/service-produkt/lg-42LM640S#

TV İçin Uygulamalar :

- Plex Media Server :http://www.plexapp.com/

- LG TV Remote : IOS ve Android için Ücretsiz Kumanda uygulaması. Akıllı telefonunuzu Mouse ve Klavye olarak kullanmanızı , Screenshot almanıza izin veriyor.

TV'yi bugün sabah kurdurlar sabahtan beri inceliyorum , kendimce TV'de gördüğüm artı ve eksileri aktaracağım. Bu TV'yi alma niyetinde olanlara yardımım dokunur umarım..

Genel : 9,5/10 Fiyat / Perf..

Çerçeve ve Ses Sitemi : 9/10

Çerçecesi LM660s ile benzer ancak Metal değil , LM620S'in kırpılmış haline benziyor.. 8,5/10

Dahili Hoparlörleri benim 2.1 Logitech'im den kat kat daha iyi ve ses seviyesi arttıkça patlama ya da dipses yapmıyor.. 9/10

Görüntü Kalitesi : 9,5/10

Görünütü Modu olarak 4 Seçenek var

-Standart - Adı üstünde :) 8/10

-Canlı - Renkleri keskinleştirip parlaklığın en yüksek olduğu mod, Yoğun ışık ortamı için tasarlanmış sanırım. Karanlık ortamda çok keskin oluyor.. 8/10

-Sinema - Tek kelimeyle muhteşem , İzlediğiniz yayına ayrı bir hava katıyor.. 10/10

-Oyun Modu - VGA ya da HDMI ile Bilgisayar bağladığınızda bu modu açmanız şart oluyor, Çünkü diğer modlarda INPUT LAG denilen durum ortaya çıkıyor. Oyun moduna alınca INPUT LAG'dan eser kalmıyor. F1 2012 ve Battlefield 3 denedim hiçbir sıkıntı yok , akıcı şekilde oynanabiliyor.. 10/10

3D Kalitesini henüz elimde 3D Video olmadığı için test edemedim..

Ekleme 12.11.2012

3D biraz test ettim ,

- SBS 3D Filmleri oynatması başarılı , Bugüne kadar fazla 3D Tecrübem olmadığı için çok fazla yorum yapamayacağım ancak bence başarılı

- Lig TV 3D'den maç izledik 2 defa , renkler çok canlı ve maçtan kesinlikle daha fazla zevk alıyorsunuz..

- 2D görüntüleri 3D'ye çevirmeside oldukça başarılı artık tüm dizileri 2D to 3D yaparak izliyorum.. hem renkler canlı oluyor hem alt yazı ve görüntü çok iyi derinlik kazanıyor.. Seyir zevki katlanıyor :) .. ancak tavsiyem dizileri WEB.DL olarak indirin herhangi bi yerdee kanal ismi (Citytv,CTV,ABC gibi) Olursa 3d modunda gözünüze çok batıyor alt yazıyla karışıyor..

Oyun test edemedim henüz , Crysis 2 indirip deneyeceğim önümüzdeki günlerde.

Medya Oynatma 10/10

Televizyon'un tavan yaptığı kısım medya oynatma yetenekleri..

- Medya oynatıcı çok güçlü , USB Diskleri anında tanıyor. Filmlerin boyutu ve Bitrate'i ne kadar yüksek olursa olsun takılma yaşamadan ileri geri alabiyorum.

- .mkv, .avi, .wmv, .ts, .vob, h264, DTS , AC3 gibi bilgisayarımda olan Tüm video ve Ses formatları denedim. Hepsini sorunsuz açtı.. Altyazılarda hiçbir sıkıntı yok.

- Bluray Kalitesindeki yüksek bitrate'li filmlerde hiçbir takılma yaşanmıyor.

Smart TV Özellikleri 10/10

- Logitech K300 Marka Klavye ve Logitech G500 Marka Mouse sorunsuz tanıdı. İnternet Uygulamasını açtığınızda klavye ve mouse ile bilgisayar kullanıyormuş gibi sörf yapabiliyorsunuz..

- Dahili Wi-Fi çok büyük artısı. Çekim gücü iyi çevredeki tüm Wi-Fileri görüyor..

- Uygulamaların geneli başarılı ,bazılarının kullanışı kötü örn: Twitter uygulamasını beğenmedim kazulet gibi :) .. bazıları çok iyi mesela plex ve smart share özelliği

04.12.2012 Eklemesi

- Plex Media Server ve Smart Share uygulamarı muhteşem.. Kablosuz ağdan bilgisayarımdaki Filmleri hiç takılmadan açabiliyorum.. 20-22 GB lik 1080p filmlerde bile sorun çıkartmadı.. Plex sayesinde bilgisayarımda ki tüm filmlere müziklere erişebiliyorum kablosuz olarak..

Eğer Plex nedir Derseniz ;

Plex Media Server bilgisayarınız üzerindeki Film , müzik , resim yani medya dosyalarını kablolu ya da kablosuz ağ üzerinden paylaşıp , TV'den izlemeye yarıyor.. Film ve Dizilerin Kapak resimleri , bölüm bilgileri , bölüm rating , açıklama gibi bilgilerini indirip size gösteriyor. Çok şahane birşey :)

Bilgisayardaki Hali Şu şekilde ;

TV'deki Uygulamasından resimler ;

Dahili Uydu Özellikleri 9/10

- CI Modül'e D-Smart Modül takarak çalıştırdım düzgün çalışıyor.

- Dahili uydu alıcısından ve digitürkden ATV HD , Kanal D HD , LİG TV HD gibi bir sürü HD Kanalı test ettim, sonuç tatmin edici.. SD Kanallarda aynı şekilde herhangi bir sıkıntı yok.

- Kanal geçişleri çok hızlı değil.. Çokta yavaş değil ama biraz daha hızlı olmasını beklerdim. Kırdığım 1 Puan bu yüzden..

- Kanal listesi ve Favoriler düzenlenebiliyor.

- Bağlı Cihazlar arası geçiş için Input Menü tuşu yapılmış, keşke tek tuşla geçişde olsaydı.. (Belki var ben bilmiyorum :) )

Ekleme 06.12.2012

Evet arkadaşlar 04.10.29 Versiyonun yükledim. Artık Flash videolar tam ekran oluyor.. Yeni versiyonda başka ne gibi yenilikler var bilmiyorum. Ama App listemde bir azalma var gibi hangi uygulamalar gitti bilmiyorum ..

BSC'den açtığım Tam ekran Dayz Videosu
    ;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by__metallica -- 13 Mayıs 2014; 16:09:57 >

• Güzel bir inceleme olmuş bende bu tv den aldım bugün kuruldu ama benim bir sorunum var kanalların çoğunu izleyemiyorum sinyal yok diyor binada merkezi uydu var diger komsuların böyle bir sorunu yok anlayamadım neden bende sinyal yok diyor acaba ayarlamam gereken bir yermi var
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydın_m

Güzel bir inceleme olmuş bende bu tv den aldım bugün kuruldu ama benim bir sorunum var kanalların çoğunu izleyemiyorum sinyal yok diyor binada merkezi uydu var diger komsuların böyle bir sorunu yok anlayamadım neden bende sinyal yok diyor acaba ayarlamam gereken bir yermi var
    Elmander röportajını bugun bende izledim taze veriler bunlar :D

hayırlı olsun hocam bizde 1 kaç hafta içinde bu makineden alıcaz sen kaça aldın
  • quote:

Orijinalden alıntı: orain

Ben resmi Denizli LG Bayiinden aldım hocam indirim vardı bayram öncesi 1700 liraya aldım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: by__metallica

quote:

Ben resmi Denizli LG Bayiinden aldım hocam indirim vardı bayram öncesi 1700 liraya aldım..

tekrar hayırlı olsun bende teknosadan 1799 a alıcam galiba :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: by__metallica

quote:

tekrar hayırlı olsun bende teknosadan 1799 a alıcam galiba :)

Alıntıları Göster
    bende lg bu mmodelınden aldım ama bazı sorunlarım var
    1.smart tv de full ekran olmuyor sadece you tube gıbı bazı özel sitelerde full ekran oluyor
    2.smart tv dns ayarlarını begenmedım nasıl değiştirilir bilen varmı
    3.tv gızlı ayarlarına nasıl ulasılır ??

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzdınceruslu

bende lg bu mmodelınden aldım ama bazı sorunlarım var
    1.smart tv de full ekran olmuyor sadece you tube gıbı bazı özel sitelerde full ekran oluyor
    2.smart tv dns ayarlarını begenmedım nasıl değiştirilir bilen varmı
    3.tv gızlı ayarlarına nasıl ulasılır ??

Alıntıları Göster
    bende alacam da uygun bir fiyat bulamadım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: kursatowen

bende alacam da uygun bir fiyat bulamadım :D

Alıntıları Göster
    Ürün son derece güzel fiyat performans açısından üst düzey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nusabem

Ürün son derece güzel fiyat performans açısından üst düzey.

Alıntıları Göster
    Bir de hd olarak dahili uydu alıcılarının içinde hangi kanallar mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nusabem

Bir de hd olarak dahili uydu alıcılarının içinde hangi kanallar mevcut.

Alıntıları Göster
    arkadaslar bundan, usb ye kanal listesi yedeyi nasıl alıyoruz ?
    ben doğrusu boyle bir secenek göremedim
    birde hazır kanal listesi varsa super olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alfreza

kanal listesini ben de arıyorum olsa çok güzel olacak.. 47lw570s de vardı sorunsuz kullanıyorduk, ayrıca usbden atıyordum bunda da olması lazım ben de 47" olanı aldım kesinlikle çok iyi ama lg lw serisi ile bizi resmen düdüklemiş bana 47lw570s 2500 liraya gelmişti, bu alet 1900liraya geldi şahane
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoMiSeR

quote:

Orijinalden alıntı: Alfreza

kanal listesini ben de arıyorum olsa çok güzel olacak.. 47lw570s de vardı sorunsuz kullanıyorduk, ayrıca usbden atıyordum bunda da olması lazım ben de 47" olanı aldım kesinlikle çok iyi ama lg lw serisi ile bizi resmen düdüklemiş bana 47lw570s 2500 liraya gelmişti, bu alet 1900liraya geldi şahane

Alıntıları Göster
    CI modul yok diyor bu yaw HD kanallara nasıl bakacaz arkadaslar :( nerde eksiklik yapıyorum normal kanallar var :)

• hayırlı olsun güle güle kullan

bende de lm 669s var . dahili uydu alıcısınıa türksat 3a uydusuna bağlı kablo taktım sadece 88 adet kanal izleyebiliyorum. trt kanalları dahil birçok kanal yok, manuel frekans ekleyemiyorum.. bilgi varsa yazarmısın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: onbakay

hayırlı olsun güle güle kullan

bende de lm 669s var . dahili uydu alıcısınıa türksat 3a uydusuna bağlı kablo taktım sadece 88 adet kanal izleyebiliyorum. trt kanalları dahil birçok kanal yok, manuel frekans ekleyemiyorum.. bilgi varsa yazarmısın...
    konuyu açan arkadaşım bu süre zarfında 3d yi test etmişindir umarım , görüşlerini belirtirsen bu tv yi almak için bekleyen bir çok kişiye yardımcı olursun
  • quote:

Orijinalden alıntı: deluxx

konuyu açan arkadaşım bu süre zarfında 3d yi test etmişindir umarım , görüşlerini belirtirsen bu tv yi almak için bekleyen bir çok kişiye yardımcı olursun

Alıntıları Göster
    bu tv yi aldım uydu ayarlarını yapamadım nasıl yapmam için yardımcı olurmusunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: cruelboys

bu tv yi aldım uydu ayarlarını yapamadım nasıl yapmam için yardımcı olurmusunuz

Alıntıları Göster
    uydu alıcı ayarlarını bilen varsa bizide aydınlatırsa çok iyi olur yapamadımm uydu ayarlarını ??
  • quote:

uydu alıcı ayarlarını bilen varsa bizide aydınlatırsa çok iyi olur yapamadımm uydu ayarlarını ??

hocam tam olarak neyi yapamadınız? canaktan gelen kabloyu tvye bağlayıp ara diyorsunuz siz nerde sıkıntı yaşadınız anlamadım. biraz daha ayrıntılı acıklarsanız yardımcı olayım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kursatowen

quote:

hocam tam olarak neyi yapamadınız? canaktan gelen kabloyu tvye bağlayıp ara diyorsunuz siz nerde sıkıntı yaşadınız anlamadım. biraz daha ayrıntılı acıklarsanız yardımcı olayım :)

Alıntıları Göster
    merhaba, 5 kasım da yazdığım mesajın üstüne yaptığım araştırmammın sonucudur....
    32 lm669s modeli 3d tv kullanıyorum. düne kadar digitürk kullandım ve görüntüden memnundum. fakat artık gerek kalmadığını düşünüp iptal ettim ve çanağı türksata çevirip uydu kablosunu direkt tv ye bağladım. ve ayarlar kısmından ara tuşuna bastım yaklaşık 25-30 dk sonra 180 civarı kanal buldu ama içlerinde eksik olduğunu farkettim ve bu forumdan araştırıp edindiğim bilgilere dayanarak ( ki aşağıda anlatacağım) diğer kanalları buldum. ama bu bilgiye ulaşmam çok zor oldu...

öncelikle cihazınızda Ayarlar- Ayar- Oto ayarlama kısmına gelip ilerlediğinizde cihazınız benim bulduğum gibi bir miktar kanal buluyor.
    diğer kanalları bulmak için ;
    Ayarlar-Ayar-Uydu ayarı na gelip -Uydu ekle yapıp "diğerleri" seçiyorsunuz.böylece 2.bir uydunuz varmış gibi bir sekme uydu#2 açılıyor. bu uydunun ayarlarını LNB 9750/10600, uydu alıcı verici 12015 h 27500 , LNB gücü açık, diseqC "a" seçip alttan kapat diyorsunuz.

sonra manuel ayarlama sekmesine gidip uydu#2 nizi seçip 12015 H 27500 yapıp bir miktar bekliyorsunuz zaten sinyal almaya başladığınızı aşağıda çıkan renkli çubuklardan anlıyorsunuz. ağ arama sekmesini tıklayıp güncelle dediğinizde arama yapmaya başlıyor. eğer güncelle aktif olmazsa 12015 H 27500 üzerine bir kez daha gidip OK tuşuna basınız.

lg servisinin tavsiye ettiği 11844 v 2222 frekansı batı yönlü frekans olup lg de çalışmıyor. eğer turksat tanıtım kanalına gelip altta geçen bantları takip ederseniz 12015 H 27500 frekansının da otomatik güncellemeye ayrıldığını görürsünüz...

şimdiden hayırlı olsun , bu bilgileri edinmemde yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.....

• quote:

merhaba , konuyu ben açmadım ama bununla ilgili tecrüelerimi paylaşmak isterim.

digitürkün 399 nolu kanalında yayın yapan 3d yayını mükemmel bir şekilde izledim. ayrıca bugün türksat uydusuna bağladım tv yi türksat ında 3d yayını var onuda izleme imkanım oldu. bu yayında çok güzel. yalnız bu iki yayında belgesel türü yayınlar gösteriyor, yani aksiyonu ve hareketi az, sinemalarda izlediğimiz türden bir 3d film izleme imkanım henüz olmadı ..

• quote:

Orijinalden alıntı: onbakay

quote:

merhaba , konuyu ben açmadım ama bununla ilgili tecrüelerimi paylaşmak isterim.

digitürkün 399 nolu kanalında yayın yapan 3d yayını mükemmel bir şekilde izledim. ayrıca bugün türksat uydusuna bağladım tv yi türksat ında 3d yayını var onuda izleme imkanım oldu. bu yayında çok güzel. yalnız bu iki yayında belgesel türü yayınlar gösteriyor, yani aksiyonu ve hareketi az, sinemalarda izlediğimiz türden bir 3d film izleme imkanım henüz olmadı ..

görüşlerini paylaştığın için teşekkür ederim hocam

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.