Şimdi Ara

Reno Fluance Mi Yoksa Ford Focusmu (Focus Aldım Resimler İçeride)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
4.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: m.C.k.

Forumda Fluence modeline karşı çok büyük bir ön yargı bulunmakta, ve fluence koltuğuna oturmamış insanlar bile aracı kötülemekte. Halbuki o da iyi bir otomobil.

Üstad, Fluance'ın Business'inden en dolusuna kadar kullandım; Focus 1 Mk1, MK2, Focus 2 Mk1 ve Mk2'yi de kullandım. Senden alıntı yaptım ama direkt sana cevaben değil de, genel önyargının kaynaklarını aktarayım istedim. Burda neden Fluance değil'e bakalım izninle:

* Fluance, euroNCAP testine girmemekle zaten -bence- kafadan kaybediyor, bu bile aracı almamak için başlıca bir nedendir bana göre. Elektriklisi 4 yıldız aldı fakat normalinin test verisi yok. Focus 1 4 yıldız (1999), Focus 2 ise 5 yıldız (2004) aldı.

* Fluance'ın malzeme kalitesi daha üst düzey görünse de, Latitude'un malzemesindeki şikayetler gözönüne alınırsa benzer şikayetlerin yaşanacağı -ve yaşandığı- hususu var ki, sorma gitsin. Tuşlarda ve direksiyonlarda soyulma problemi var. Ek olarak o bagajdaki kollar yükleme yaparken beni öldürdü, işlevsel değil.

* 1.5 dCi motor halihazırda kendini kanıtlamış bir makine, ama 85 PS olanları resmen hantallaştırıyor aracı. Zaten bildiğim kadarıyla 90 PS'e çıkarıldı. Bunu sadece ben değil, yaklaşık 25 araçtan oluşan bir filonun kullanıcıları düşünmekte. Fakat Focus çok daha istekli ve 1.6 TDCI motor da zaten bir çok markanın kullandığı, üst düzey bir makine. Daha atak..

* Aracın virajlara girip çıkarken dengesi ve rijitliği Focus'taki gibi değil kesinlikle, yol tutuş konusunda Focus'un eline Fluance su dökemez.

* Hacim konusunda haklısınız, nispeten geniş bir araç Fluance. Ancak basık ve yayvan görüntüsü o konforu alıyor götürüyor (:

* Ekleme: Fluance daha sessiz olabilir; bu duruma çok dikkat etmedim. Ben motorun azcık ses kaçırmasından hoşlananlardanım.

Yukarda saydığım sebeplerden dolayı fluance almam, mümkünse de aldırmam (:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aytürk -- 1 Kasım 2012; 20:48:36 >
  • Benim yazdığım sadece kapısından ornek,
    İscilik olarak sizin anlattığınız koltuk konforu herhalde. Aracın taban halısı marsbiyerleri bile egreti duran fluance bindiğinde, kafan tavan döşemesine degmemesi icin ayrıca caba gösterirsin, yine gunesliklere kafanı çarpmamak icin uğraşlar verirsin.
    İzolasyon denilince sadece motor sesini anlayan adamda NATO mermeri gibi kafa bulunur diyeyim. İki aracı uzun donemde kullanmadığın gayet Acık ve net.
    Makyajsiz kasanın bitmek bilmeyen turbo hortumu problemi hala makyajli kasada olduğunu zanneden yine NATO kafalidir. Makyaj ile birlikte aracın 1000den fazla parçası gerek değiştirilerek, gerekse de gelistirilerek sorunsuz hale gelmiş bir araca çamur atmak bu olsa gerek.
    Hala iddamin arkasında duruyorum, iki aracı yan yana koy ve yürüt bakalım neler olacak. Ben bunu yaşadığım icin diyorum. Sen tutmuş yeni nesil 130 hp motoru konuşuyorsun, 68 hp fiesta germismis
    Neyse fazla söze gerek yok konu sahibi kararını vermiş
  • Reno fluance 1.5 2009 model privilage modeli ile ford focus 1.6 titanyum x paket arasında kaldım aşağı yukarı fiyatları aynı 38.000 - 40.000 gibi rakamlar benim aradığım özellik ise az yakacak tavan açılır hız sabitleyicisi olacak ve ikinci elde satımı kolay olacak bu iki araç arasında kaldım tercihim doğrumu yanlışmı bunların haricinde sizin tavsiyeleriniz olursa onuda duymak isterim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abdullah_C@N -- 9 Kasım 2012; 20:38:47 >

• Fluence daha güncel bir model,yeni kasa focus ise daha tercih edilebilir.Bu arada yeni focus fluence'den daha yumuşak daha konforlu gibi geldi bana.
  • Benim dediğim focus en son çıkan kasa değil üstat ondan bir önceki en son çıkan focus 55.000 tlden yukarıda
  • Tasarım (göreceli), kalite, 1.6 ünite dizelse motor, güvenlik ve sağlamlık bakımından Focus daha iyidir.
  • Banada focus daha çekici geliyor ikinci eli nasıldır peki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abdullah_C@N

Banada focus daha çekici geliyor ikinci eli nasıldır peki

2. el diyen adamın açacağı konuda fluance ın selamı dahi geçmez.
    2. elden bahseden kullanıcının gideceği plaza adresleri:
    ford,toyota,honda,opel,volkswagen.
    O listede fordu gördünüz mü?
    gördünüz.
    Demek ki focusunuz şimdiden hayırlı olsun
    Başka öneri isterseniz de bu fiyatlara 0km garantili lpg sunan corolla 1.33 modeline bakabilirsiniz.
    Bizde var gayet memnunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shadowgeist -- 1 Kasım 2012; 9:50:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

Banada focus daha çekici geliyor ikinci eli nasıldır peki

2. el diyen adamın açacağı konuda fluance ın selamı dahi geçmez.
    2. elden bahseden kullanıcının gideceği plaza adresleri:
    ford,toyota,honda,opel,volkswagen.
    O listede fordu gördünüz mü?
    gördünüz.
    Demek ki focusunuz şimdiden hayırlı olsun

Çok sert bir cevap verdiniz üstat :) tavsiye edersiniz dimi focus u güzel arabamı sizce bunun haricinde siz olsa idiniz bu para aralığına hangisini alırdınız
  • Fluence da öyle sallandığı gibi kötü bir taşıt değil, bir kere boyutlar olarak focus dan daha geniş motoru daha az yakar vs. vs.,
  • renault un ikinci eli yok diyenler de gördük ya

vay bee
  • quote:

benim kriterlerim sizinkilerden farklı:)2. el lüks araçlara bakarım ben araç alacak olsam.
    Fakat sizin kriterlerinize göre hareket edilecekse 0km araba almayı tercih ederim.
    Zaten mazotun fiyatı benzine yetişti,garantili lpg sunan corolla tadından yenmez bu fiyatlara.
    Focusta karar kılarsanız yol tutuşu iyi,sağlam,performanslı güzel bir arabadır.
    Temizini bulduktan sonra tercih edilir,alınır.
    Corolla gibi o da 2.elin yıldızlarındandır diyebilirim.
    quote:

Orijinalden alıntı: naczet24
    renault un ikinci eli yok diyenler de gördük ya
    vay bee

Bütün arabaların müşterisi vardır.
    Fluance'ın 2. eli yok demedim,2. elde hızlı satayımcı değer kaybetmesinci galerici müşteriye gelmez dedim.
    Focusu satarsın 1 haftada,onu satarsın 2 3 ayda hesabı.
  • FOCUS
  • Focus ta karar kıldım gibi arkadaşlar, ama reno nun yakıt tüketimi daha mı az
  • Daha geniş iç mekan ve daha sessiz olmasından dolayı Fluence tercih ederdim. Renault modellerine çok alışık olduğum için seçerdim. Focus kötü mü? Kesinlikle değil. Tip olarak hangisi hoşunuza giderse onu alın derim, üç aşağı beş yukarı bariz bir farklılığı bulunmayan otomobiller. Forumda Fluence modeline karşı çok büyük bir ön yargı bulunmakta, ve fluence koltuğuna oturmamış insanlar bile aracı kötülemekte. Halbuki o da iyi bir otomobil.
  • Tip olarak bence focus, özellik olarak ikisinde bilmiyorum
  • reno compact sınıfta 2002 yılında ncap testinde sınıfında ilk 5 yıldız almış bir markadır.

bende dizel otomatik var on numara araçtır
  • Fiyat olarakta focus daha da ucuz
  • Focus %51
    Fluence %49
  • focus
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.