Şimdi Ara

Türkiye, Brezilyalı Embraer ile yerli uçak üretecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
1.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Türkiye, Brezilyalı Embraer ile yerli uçak üretecek

Son yıllarda ülkemiz ile Brezilya arasında giderek artan işbirliği, geçen yıl uçak ticareti konusunda yapılan önemli anlaşmalarla doruğa çıkmıştı. 

Hükümetler arası yapılan anlaşma ile dünyanın üçüncü büyük uçak üreticisi Brezilyalı Embraer firmasından 8 milyon dolarlık uçak satın alan ülkemiz, yerli uçak üretmek için de hazırlıklara başladı.

Haber, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) tarafından düzenlenen Brezilya – Türkiye Ticaret Heyeti organizasyonundan geldi.

Brezilya Ticaret ve Yatırım Ajansı Apex Brasil Başkanı  Mauricia Borges ve Brezilya Dış Ticaret Müsteşarı Tatiana Lacerda Prazeres'in öncülüğünde 17 Brezilyalı iş adamı, Türk işadamları ile ticaret anlaşmaları yapmak üzere ülkemizde bulunuyor. Ülkemiz organizasyonda yerli uçak üretimi için Brezilyalı Embraer şirketi ile düğmeye basmış durumda.

Brezilya Dış Ticaret Müsteşarı Tatiana Lacerda Prazeres, yapılan anlaşma gereği 8 milyon dolarlık ilk uçağı Türkiye'de teslim ettkilerini, hedeflerinin bu sayıyı 40'a çıkarmak olduğunu, Türkiye'nin bu anlamda söz sahibi bir ülke konumunda bulunduğunu belirtti.

Brezilya Ticaret ve Yatırım Ajansı Apex Brasil Başkanı Mauricia Borges ise, iki ülke arasında şu an yüzde 1 olan ticaret oranını yüzde 15 seviyesine çıkarmak amacında olduklarını, Brezilya'da düzenlenecek olimpiyat oyunları ve dünya kupası nedeniyle başlattıkları kentsel dönüşüm projelerinde Türk şirketleri ile ortak olabileceklerini dile getirdi.  

• Bak kesin şöyle olur

Tasarım Türkler'den motor vb elektronik cihazlar yurt dışından ve sonrada %100 yerli derler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Supervenience -- 31 Ekim 2012; 15:34:12 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • adamlardan uçak almışız. uçakların bazı basit parçalarını da burda üretmek için söz almışız anlaşılan yerli uçak filan diye milleti gaza getiriyorlar. yerli uçağı bırakın önce yerli bi motor yapın ki en azından arabayyı, uçağı, helikopteri yaparken koyacak bi motorumuz olsun daha tamamen türk yapımı bi motorumuz bile kullanım hakkı alınarak yerli üretim yapılmaz...

• quote:

Orijinalden alıntı: orkinos.avi

Bak kesin şöyle olur

Tasarım Türkler'den motor vb elektronik cihazlar yurt dışından ve sonrada %100 yerli derler

Koltuklar bizden, motor ve elektronik aksam onlardan. %100 yerli uçağımız hayrılı olsun.
  • Türkiye bunu yapabilir Brezilya güvenmeyin ...

• Güzel gelişme bu işler bu saaten sonra ilk montajla başlar. Brezilya yapımı emraer iş jetleri ve düşük kapasiteli yolcu uçaklarında piyasanın ilk 3 içinde , kaldı ki motor üretmek işte en büyük sorun o. Dünyada fan jet motorunu şuan sadece Amerika,ingiltere ve rusya üretiyor, geri kalan bunlardan alıyor.

• ağır sanayi yok ne ucagı tankı bile yeni yaptık
  • pöööf yerli bir yüksek teknoloji askeri ürün geliştiren devletler genelde büyük şirketlerden destek alırlar...haberden anladığım kadarıyla yerli ucak üretimi konusunda bize destek sağlayacak olanda brezilyalı şirket.. yerli ucak üretirken bir çok ülke motoru hazır alır ...zira ayrı bir kulvardır..ilk önce ucağı yapacaksın ucuracaksın adam gibi yabancı motorla sonra motor geliştirmeye başlıcaksın..her konuda olduğu gibi baltalı ilahlar buraya da doluşmuş...
  • ehh ışte biryerlerden başlamak gerekiyordu ar-ge olayina girişmek iyi olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ah ülkemin insanları zannediyorlar ki;
    "Bir gün bir grup Fransız toplanıp " Hadi uçak yapalım ! " demiş, ardından 10 günde motoru, 5 günde kaportayı toparlamış. Sonrasında Airbus A380 adından bir alet yapmış"

• 'Brezilyalılarla yerli uçak' nasıl oluyor? Brezilya yerlileri ile mi yapılacak uçak? ya da şöyle diyeyim; Brezilyalılar Türk mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ambarad -- 31 Ekim 2012; 16:22:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wustti

adamlardan uçak almışız. uçakların bazı basit parçalarını da burda üretmek için söz almışız anlaşılan yerli uçak filan diye milleti gaza getiriyorlar. yerli uçağı bırakın önce yerli bi motor yapın ki en azından arabayyı, uçağı, helikopteri yaparken koyacak bi motorumuz olsun daha tamamen türk yapımı bi motorumuz bile kullanım hakkı alınarak yerli üretim yapılmaz...

• quote:

Orijinalden alıntı: Ambarad

'Brezilyalılarla yerli uçak' nasıl oluyor? Brezilya yerlileri ile mi yapılacak uçak? ya da şöyle diyeyim; Brezilyalılar Türk mü?

sen ucağın tasarımının cartını curtunu yaptın gelitireceksin şimdi..ama teknolojik ve deneyimsel eksikliklerin var..ama brezilya bu sürecleri yasamıs dolayısıyla deneyimi ve teknolojik birikimi fazla..senin tıkandığın yerde sana yardımcı oluyor yani..tabiki bunu da sevabına yapmıyor... mesela güney kore savas ucağı geliştirmk için boeingten destek alacaktı ,yine hindistan yerli ucağını geliştirirken fransadan destek aldı,yerli tank yapıyoruz altay diye muhtemelen ondada vardır alman kore desteği falan ...
  • Ayrıca, umarım bazılarımız mesajı alır !

Boeing

Kuruluş yılı : 1916
    Çalışan sayısı : 164.495

Airbus

Kuruluş yılı : 1970
    Çalışan sayısı : 57.000

• quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

quote:

'Brezilyalılarla yerli uçak' nasıl oluyor? Brezilya yerlileri ile mi yapılacak uçak? ya da şöyle diyeyim; Brezilyalılar Türk mü?

sen ucağın tasarımının cartını curtunu yaptın gelitireceksin şimdi..ama teknolojik ve deneyimsel eksikliklerin var..ama brezilya bu sürecleri yasamıs dolayısıyla deneyimi ve teknolojik birikimi fazla..senin tıkandığın yerde sana yardımcı oluyor yani..tabiki bunu da sevabına yapmıyor... mesela güney kore savas ucağı geliştirmk için boeingten destek alacaktı ,yine hindistan yerli ucağını geliştirirken fransadan destek aldı,yerli tank yapıyoruz altay diye muhtemelen ondada vardır alman kore desteği falan ...

Hocam biliyorum benim ki espiriydi 'Yerli yapım' demek benim için; motorunun da, parçalarının da, tasarımının da, tamamen bizim elimizden çıkması demek. Sen gidip başka bir ülkeden yardım alırsan, o ülkeden parça getirtirsen, o benim gözümde yerli olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: wustti

adamlardan uçak almışız. uçakların bazı basit parçalarını da burda üretmek için söz almışız anlaşılan yerli uçak filan diye milleti gaza getiriyorlar. yerli uçağı bırakın önce yerli bi motor yapın ki en azından arabayyı, uçağı, helikopteri yaparken koyacak bi motorumuz olsun daha tamamen türk yapımı bi motorumuz bile kullanım hakkı alınarak yerli üretim yapılmaz...

Türkçe okuduğunuzu anlamıyor musunuz ?

<<<<<Hükümetler arası yapılan anlaşma ile dünyanın üçüncü büyük uçak üreticisi Brezilyalı Embraer firmasından 8 milyon dolarlık uçak satın alan ülkemiz, yerli uçak üretmek için de hazırlıklara başladı.>>>>

Brezilya Ticaret ve Yatırım Ajansı Apex Brasil Başkanı Mauricia Borges ve Brezilya Dış Ticaret Müsteşarı Tatiana Lacerda Prazeres'in öncülüğünde 17 Brezilyalı iş adamı, Türk işadamları ile ticaret anlaşmaları yapmak üzere ülkemizde bulunuyor. Ülkemiz organizasyonda yerli uçak üretimi için Brezilyalı Embraer şirketi ile düğmeye basmış durumda.

brezilyadan ucak alıyoruz o ayrı bir konu ama burda bahsedilen bu firmanın bize yerli ucak yapımı konusunda destek olacağıdır..bunuda sevabına yapmıyor işte adamdan ucak alacaksın ...

• quote:

quote:

quote:

Hocam biliyorum benim ki espiriydi 'Yerli yapım' demek benim için; motorunun da, parçalarının da, tasarımının da, tamamen bizim elimizden çıkması demek. Sen gidip başka bir ülkeden yardım alırsan, o ülkeden parça getirtirsen, o benim gözümde yerli olmaz.

iphone toplama cihaz ama kimse de iphone amerikalı değil demez.boeing ucak motoru üretmez ya da airbus..ucak motorunu farklı şirketler üretir... boeing ve airbus ucakları farklı kac ülkeden gelen parcalar birleştirilerek yapılıyor biliyormusun ya da lamborghini italyan değil demek ne kadar mantıklı... arkasında almanlar var halbuki.. land rover hintlilere gitti ama kalkıp kimse hint malı demez...hindisitan yerli ucak yaptı motoru dısardan geliyor.... hiç başlamasamıydı... sizinkisi boş laf... yok öyle bir dünya... yapılan bir işi takdir edin...destek olun.... yerli ucak işiniz basaramasalar bile bu işe kalkısmaları bile takdir edilecek bir durumdur...daha adım atmadan mızmızlanmaya baslıyorsunuz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olağan_şüpheli -- 31 Ekim 2012; 17:00:02 >

• Yine akp karşıtı olmak için ülkeye bok atanlar toplanmış.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

iphone toplama cihaz ama kimse de iphone amerikalı değil demez... boeing ucak motoru üretmez ya da airbus..ucak motorunu farklı şirketler üretir... boeing vbe airbus ucakları farklı kac ülkeden gelen parcalar birleştirilerek yapılıyor biliyormusun... ya da lamborghini italyan değil demk ne kadar mantıklı... arkasında almanlar var halbuki.. land rover hitnlilere gitti ama kalkıp kimse hit malı demez...hindisitan yerli ucak yaptı motoru dısardan geliyor.... hiç başlamasamıydı... sizinkisi boş laf... yok öyle bir dünya... yapılan bir işi takdir edin...destek olun.... yerli ucak işiniz basaramasalar bile bu işe kalkısmaalrı bile takdir edilecek bir durumdur...daha adım atmadan mızmızlanmaya baslıyorsunuz..

O zaman 'Yerli uçak' demeyeceksin. Sen ne kadar gerçekçi yaklaşıyorsan, ben de o kadar gerçekçi yaklaşıyorum.

• Yapamayız arkadaş. Bizim millette bu kafa varken, olacağı varsa da olmaz. Ben böyle aşağılık kompleksli bir millet daha görmedim.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.