- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Windows 8 Temiz Kurulum (Format) + Yükseltme Teklifi + DVD Oluşturma - Resimli Anlatım
Bu konudaki kullanıcılar:
 
1979
Cevap
99
Favori
179697
Tıklama
Sayfaya git: Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş
Mesaj


 
134 Mesaj
28 Ekim 2012; 13:19:34 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Merhaba Arkadaşlar..

Bu konuda sizlere Micrsosof'un yükseltme teklifi, Windows 8 için Boot edilebilir(Ön Yüklemeli) DVD-USB oluşturma ve lisanlama işlemleri hakkında elimden geldiğince ve tüm detaylarıyla bilgilendirme yapmaya çalışacağım..Lütfen tüm adımları dikkatlice okuyunuz..

Microsoft'un bizlere sunmuş olduğu bir kampanya sayesinde Windows 8 Pro orijinal sürümüne 29TL'ye sahip olabiliyoruz..Tabi bunun için belirli şartlar var..Bu kampanyadan yararlanabilmek için 2 Haziran 2012 ve 31 Ocak 2013 tarihleri arasında yeni bir Windows 7'li pc almış olmanız ve orijinal Windows Anahtarı'na sahip olmanız gerekmektedir..

Kısa bir süre için Microsoft'ta olan bir açık sebebiyle bu promosyon kodunu herkes sahip olabiliyordu, elimizde Windows 7'ye ait orijinal ürün anahtarı olmasa bile bu promosyon kodunu alabiliyorduk ama malesef artık bu imkandan yararlanamıyoruz..Microsoft bu açığı kapatmış durumda..Gerçi bunun açık olduğuna hiç inanmıyorum ticari hileden başka bir şey değildi..Biz genede adına açık diyelim geçelim hadi öyle olsun :) Lafı uzatmamak gerekirse üstteki tarihler arasında Windows 7'li pc aldıysanız eğer alttaki linkte tıklayıp sizde kaydınızı yaptırabilir ve bu imkandan yararlanabilirsiniz..Bu kampanyanın Windows 7 Starter sürümü için geçerli olmadığını hatırlatalım..

https://www.windowsupgr....com/tr-TR/Registration

Linke tıkladığınızda karşınıza bu kampanyaya kayıt olmanız için bir sayfa açılacak.. (Resim-1) Bu sayfadaki formu dikkatli bir şekilde dolduruyoruz ve devam butonuna tıklıyoruz..Sonraki sayfada sizde Windows 7'nize ait orijinal ürün anahtarını soran bir sayfa çıkacak, anahtarı yazıp devam ediyoruz..


Resim-1

Girdiğimiz bilgilerde herhangi bir yanlışlık yoksa sonraki adımda kaydın başarıyla gerçekleştiğini gösteren bir sayfa açılması gerekiyor. Bu sayfada en üst kısımda Kayıt Kodunuz yer almaktadır öncelikle bunu bir yere not edin.(Resim-2) Bu sırada kayıt olurken kullanmış olduğumuz mail adresinize Windows 8 Pro sürümünü satın almak için kullanacağınız bir Promosyon Kodu yani indirim kodu gelicek.Mail adresimize girelim ve bu koduda bir kenera not edelim..


Resim-2Soru-1: Mail adresime promosyon kodu gelmiyor..Kayıt formuna mail adresimi doğru yazdığıma eminim?

Cevap-1: Bazı istisna durumlarda mail adresine bu kod gönderilmiyor neden olduğu konusunda hiçbir fikrim yok ama farklı bir yöntem kullanarak promosyon kodumuzu alabiliriz.Alttaki bağlantıya tıklayın ve açılan forma kayıt olurken kullandığınız mail adreinizi, kayıt tamamlandığında size verilen Kayıt Kodunuzu yazarak giriş yapın.Karşınıza çıkan sayfada kayıt bilgilerinizi ve de en önemlisi promosyon kodunu göreceksiniz. (Resim-3) Kopyalayın ve bir yere not edin..

https://www.windowsupgradeoffer.com/tr-TR/MyOrder


Resim-3

Soru-2: Kayıt işlemi sırasında girilen bilgiler, yükseltme teklifinden yararlanmak için uygun değildir uyarısını alıyorum? (Resim-4)


Resim-4

Cevap-2: Öncelikle kayıt formuna girdiğiniz bilgilerin kampanya katılım şartlarına uygun olduğuna emin olunuz..Bu bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.windowsupgra.../tr-TR/Home/ProgramInfoİndirim kodumuzu aldık artık alışverişimize başlayalım.

-Notlar-
Bazı arkadaşların kafalarına takılan sorular var öncelikle bunları cevaplayalım..
- 29 TL'ye satın alacağınız Windows 8 ile temiz kurulum (Format) yapabilirsiniz, yalnızca yükseltme yapılabilir diye bir şey söz konusu değildir.
- 1 promosyon kodunu yalnızca 1 lisans satın almak için kullanabilirsiniz ve aldığınız lisansı aynı anda 2 bilgisayarda kullanamazsınız..Farklı bilgisayar için farklı promosyon koduyla tekrar lisans satın almanız gerekir.

Burada anlatıcaklarım Windows 8 temiz kurulum için geçerlidir yani yükseltme konusundan bahsetmeyecem..

İhtiyacımız olanlar;
- Boş bir DVD ve tabiki optik sürücüsü,
- Flash Bellek üzerinden kurulum yapacaklar için en az 3 GB kapasiteli bir flash disk gereklidir.

Öncelikle aşağıdaki linke tıklayarak Windows Yükleme Asistanını bilgisayarımıza ****.Bu küçük boyutlu uygulama yalnızca bir önyükleme dosyasıdır.Bununla Windows 8'i karşıdan download edicez.İnternet bağlantınızın kusursuz olması gerekiyor.

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=262205

Uygulamayı çalıştıralım ve başlayalım;

1. Adım: Yükleme asistanını çalıştırdığınızda ilk olarak sistemde buluna uygulama ve cihazların Windows 8 ile uyumlu olup olmadığını denetleyecek.Bu işlem birkaç dakika sürebilir.Tamamlandığında direkt İleri butonuna tıklayın ve sıradaki adıma geçin. (Resim-5, 6)


Resim-5


Resim-6

2. Adım: Bu adım yalnızca yükseltme yapıcaklar için geçerlidir. Bize hangi dosyaları yedeklemeyi istediğimizi soruyor. Temiz kurulum yapıcağımızı başta söylemiştim o yüzden burada çıkan 3 seçenek arasından en alttaki "Hiçbir şey" yazanı işaretliyorum ve tekrar İleri butonuna basıyorum. (Resim-7)

Yükseltmenin ne dolduğunu merak edenler için kısaca açıklıyım; eski sistem dosyalarınızı silmeden yalnızca Windows sürümünü yükseltmektir.Yani Windows üstüne Windows kurmak gibi birşey.Bu durumdan hiçbir zaman hoşlanmadım ve tavsiye etmiyorum..Her zaman temiz kurulumdan yani formatlamadan yanayım..


Resim-7

3. Adım: Şimdi sırada Windows 8 Pro versiyonunun normal fiyatını gösteren bir pencere çıkacak (75TL). (Resim-8) Buradaki rakamı görünce endişeye kapılmayın çünkü en son aşamada kullanacağımız promosyon kodu ile bu rakam 29 TL'ye düşecektir.Sipariş et butonuna tıklıyoruz ve biraz altında Windows DVD'si yazan bir kutucuk beliriyor. (Resim-9) Dilerseniz bu seçeneği işaretleyerek Windows 8 DVD'sinin adresinize gönderilmesini talep edebilirsiniz, tabiki ek bir ücret karşılığında.


Resim-8


Resim-9

Bizim yapacağımız işlemler sonunda zaten elimize bir Windows 8 DVD'si olucak bunun için bu seçeneği asla işaretlemiyorum. Gereksiz para harcamaktan başka bir şey değil :) İleri diyip devam ediyorum..

4. Adım: Şimdi ise bizden bir takım bilgiler istiyor..Buradaki bilgileri dikkatli bir şekilde giriyoruz, bu forma yazıcağınız mail adresine Windows 8'i etkinleştirmek için kullanacağımız lisans anahtarı gönderilecektir.Burdaki bilgileri sallamıyoruz.. (Resim-10)


Resim-10

5. Adım: Bu adımda ödememizi hangi şekilde gerçekleştireceksek onu seçiyoruz.Paypal veya Kredi kartı seçenekleri var.Kredi Kartı seççeneği ile aynı zamanda Sanal Kartınızı kullanabilirsiniz ve bence bu en güvenli yoldur.

Sanal Kart uygulaması ile ilgili sormak istediğiniz bir konu olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Paypal kullananlar bu seçeneği işaretleyebilir..Ben kullanmadığım için destek veremicem ve bence 5 para etmez bir sistem..

Ben Sanal Kart ile alışverişimi gerçekleştireceğim için Kredi Kartı yazanı seçiyorum ilerliyorum. (Resim-11)


Resim-11

6. Adım: Kredi Kartı ile ödeme yolunu seçtik ve bizden Kredi Kartımıza veya Sanal Kartımıza ait bilgilerimizi girmemiz isteniyor.Son kullanma tarihi, güvenlik kodu v.s.. (Resim-12)


Resim-12

Burada önemli olan nokta kartımızda yeterli limitin bulunması ve kartımızın internet alışverişlerine açık olması gerekmektedir.

- Kartımızla ilgili herhangi bir sorun yoksa İleri butonuna tıkladığımızda almış olduğumuz promosyon kodunu gireceğimiz bir sayfa açılıyor promosyon kodunu bu penceredeki kutucuğa yazıyoruz. (Resim-A) Promosyon kodunu girdiğimizde toplam ödemenin 29TL'ye düştüğünü görüceksiniz. (Resim-B)


Resim-A


Resim-B

Satın Al butonuna tıklayarak devam edelim..Ödeme bilgilerindede hiçbir sorun yoksa alışveriş tamamlanıcak ve bize Windows 8 Pro'yu etkinleştirmek için kullanacağımız bir lisans kodu verecektir. (Resim-13) Bu lisans kodu eşzamanlı olarak 4. Adımda yazmış olduğumuz mail adresinede gönderilecektir.


Resim-13

Herhangi bir sıkıntıya maruz kalmamak için karşınıza çıkan Ürün Anahtarını not edin..Aynı zamanda boş bir kağıdada yazın..Formatlama esnasında bu kodu girmemiz istenicek.

- Ürün Anahtarını not ettikten sonra İleri butonuna tıklayın, Windows 8 Pro'nun yüklenmeye başladığını göreceksiniz.Benim yaklaşık 1 saat kadar sürdü, bağlantı hızınıza göre bu süre farklılık gösterir. (Resim-14)


Resim-14

Windows 8; kullanmakta olduğunuz Windows versiyonunun özellikleriyle eşdeğer olucaktır..Örneğin Türkçe Windows 7 x64 bit kullanıyorsanız Windows 8 de aynen o şekilde inecektir..

7. Adım: İndirme işlemi tamamlandığında yükleme asistanı bize 3 seçenek sunacak.Biz Ön Yüklemeli Windows 8 DVD'si oluşturacağımız için bu seçenekler arasından Ortam oluşturarak yükle yazanı seçiyoruz ve devam ediyoruz.. (Resim-15)


Resim-15

8. Adım: Bu adımda ISO dosyası seçeneğini işaretliyoruz ve gene devam ediyoruz.DVD oluşturacağımız için bu seçeneği işaretliyoruz.USB bellek üzerinden kurulum yapacaklar USB flash sürücü seçeneğini işaretlesin.Ben DVD üzerinden kurduğum için Flash Bellek olayına şimdilik değinmiyorum ama mantık aynı..(Resim-16)


Resim-16

- Kaydet butonuna tıklayın ve daha sonra .iso dosyasını nereye kaydetmek istiyorsanız o konumu seçin..Formatlama esnasında .iso dosyasının silinmesini istemiyorsanız C:/ sürücüsü haricinde başka bir konumu seçin ve kaydedin..

- .iso dosyasının oluşturulması biraz zaman alabilir..(Resim-17) işlem bitiminde DVD yazıcıyı aç yazana tıklayıp Windows Disk Yansıması yazıcısını açın ve bu aracı kullanarak boş bir DVD'yi sürücüye yerleştirip yazma işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz. (Resim-18) Dilerseniz 3. parti programlarla Ultra ISO, nero v.s bu .iso dosyasını yazabilirsiniz.Tercih sizin..


Resim-17


Resim-18

Artık elimizde Windows 8 Pro sürümüne ait Ön Yükleme (Boot) özelliğine sahip bir DVD bulunmakta..Olay bu kadar basit..Tek yapmamız gereken hazırladığımız DVD'yi sürücüye yerleştirip reset tuşuna basmak.

Formatlama detaylarından bahsetmicem.Windows 7'den pek farkı yok zaten.Bildiğiniz gibi DVD'nin açılışta gözükmesi için BIOS'un ilk olarak optik sürücüyü görücek şekilde ayarlanması gerekiyor, USB bellek ile kuracaklar USB HDD üzerinden sistemi başlatmalılar..Biostan biosa fark ediyor.Windows 7 kurulumundan tek farkı ürün Anahtarı girmeden ilerliyemiyorsunuz. :)

Silinmesini istemedğiniz verilerinizi farklı bir diskte yedekleyin.Windows'u kuracağınız diskte biçimlendirme yapacağınız için tüm veriler kaybolacaktır..Yanlış diski biçimlendirmemeye dikkat edin.

Umarım yazılanlar faydalı olur..Kafanıza takılan bir soru veya eklemek istediğiniz başka bir detay varsa konuya mesaj gönderebilirsiniz..Hep birlikte tartışırız..

Kolay Gelsin..

- S.S.S -

1. ISO dosyasını tekrar indirmek istiyorum, bunun için ne yapmalıyım?

ISO dosyasını tekrar indirebilmek için verdiğim linke tıklayın ve Windows8-Setup isimli küçük uygulamayı bilgisayarınıza indirin veya direkt çalıştırın..Uygulama penceresine Windows 8'i satın aldıktan sonra size verilen Ürün Anahtarı'nı girin ve indirme işlemine başlayın.Ürün anahtarına sahip değilseniz bu uygulama bir işinize yaramaz..

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=262204

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra 7. Adım'dan sonraki talimatları tekrar uygulayın.2. Windows 8 ürün anahtarını kullanarak etkinleştirme yapamıyorum, hata mesajı ile karşılaşıyorum?

Bazı arkadaşların etkinleştirme sırasında sıkıntı yaşadığını ve birtakım hata mesajları ile karşılaştığını gördük.Tabi ki bu durum herkes için geçerli değil.Sonuçta bende sorunsuz bir şekilde etkinleştirme yapanlar arasındayım ve birçok bilgisayara Windows 8'i temiz olarak kurduğum halde..Etkinleştirme ile ilgili herhangi bir problemle karşılaşanlar aşağıdaki yöntemleri uygulasınlar..Aşağıda anlatılan yönergeler bana ait değildir, bazı arkadaşlar işe yaradığını söyleyince ilk mesaja dahil etmek istedim, deneyip başarılı sonuç alan arkadaşlar yorumlarını esirgemezse seviniriz.

quote:

Orijinalden alıntı:

Temiz kurulumda etkinleştirme yapamayanlar için bir çözüm var. Bende de sadece yükseltme içindir hatası vermişti. Basit bir kayıt anahtarı değeriyle çözebiliyoruz. İlk sayfaya ekleyebilirse konuyu açan arkadaş daha iyi olur.

Aldığınız ürün anahtarı temiz kurulumda hata verdiyse ve etkinleştirme yapamadıysa:

- Windows Tuşu+R'ye basın. Çıkan Çalıştır kutucuğuna regedit yazın.

- Kayıt defterinde şu kaydı bulun: HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Setup/OOBE/

- Oradaki MediaBootInstall değerini çift tıklayın. 1 olan değeri 0 olarak değiştirin ve pencereyi kapatın.

- Start ekranında arama kutucuğuna "cmd" yazın. Çıkan Komut İstemi'ne sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştırın.

- slmgr /rearm yazıp enter'a basın. "Başarılı olmuştur, bilgisayarınızı yeniden başlatın" gibi bir uyarı alacaksınız. Yeniden başlatın bilgisayarı.

- Bilgisayarınız yeniden başladığında etkinleştirilmiş olarak açılacak. Eğer öyle başlamazsa start ekranında "Windows Etkinleştirme" diye arama yapıp baştan etkinleştirme yapın. Başarılı olacaktır.


3. "Ortam oluşturarak yükle" seçeneği bende çıkmıyor ve .iso dosyası oluşturamıyorum?

-- Windows 8 ISO Dosyası Hazırlama --
Windows 8'i indirdiniz fakat 7. adımda bulunan "Ortam oluşturarak yükle" seçeneği sizde çıkmadı ve dolayısıyla .iso dosyası oluşturmayı başaramadıysanız sizlere farklı bir method anlatıcam..Öncelikle indirdiğimiz Windows 8 dosyalarının bilgisayarımızda hangi konumda olduğunu bilmemiz gerekiyor..

Windows 8 verileri C:/ sürücüsü altında bulunan ESD klasörüne kaydedilmektedir..Bu klasörü görebilmek için klasör seçeneklerinden "Gizli dosya ve klasörleri göster" seçeneğinin aktif olması gerekiyor..Çünkü bu klasör gizlidir ve normal şartlarda bu klasörü göremezsiniz..ESD klasörüne girdiğimizde içinde Windows adında başka bir klasör olduğunu daha göreceksiniz, işte bizim hazinemiz tam olarak bu klasörün içinde..Windows 8 DVD'sini buradaki dosyaları kullanarak hazırlayacaz..Tam olarak dosya konumu şöyle;

C:\ESD\Windowsİşletim sisteminiz farklı bir sürücüde kurulu ise tabiki bu C:/ olmayacaktır örneğin D:/ sürücüsünde barınan bir işletim sisteminde bu indirmeyi yaptıysanız D:\ESD\Windows şeklinde olacaktır..

Şimdi burdaki dosyaları kullanarak nasıl ön yüklemeli DVD veya Flash Disk oluşturabiliriz onu anlatacam..Burdaki dosyaları olduğu gibi sıradan bir dosya yazar gibi DVD'ye veya Flash Diske atarsanız bu hiçbir işinize yaramaz çünkü buna Ön yükleme(Boot) yeteneği kazandırmanız gerekiyor..Bunun içinde Windows 8'e ait bir ön yükleme kaydına ihtiyacımız var..Bu ön yükleme dosyasını indirmeniz için gerekli olan linki verdim..4,00 KB boyutunda küçük bir dosyadır..

Bu işlem için ben UltraISO programının tam sürümünü kullanacam, deneme sürümünde 100MB'tın üstündeki dosyalar için malesef işlem yapılamıyor..Bir şekilde tam sürümünü edinmeniz gerekiyor..Tabiki dünyada bu işi yapabilen tek program bu değil siz farklı bir yazılım kullanıyorsanız aynı işlemleri gene yapabilirsiniz..

İhtiyacımız Olanlar

1- UltraISO
2- Windows 8 Ön Yükleme Kaydı >> Buraya Tıklayarak İndirebilirsiniz..

-İndireceğiniz arşiv dosyasının içinde Windows8_X64_X86_Boot isminde .bif uzantılı bir ön yükleme kaydı bulunmaktadır..Bizim işimize yarayacak dosya bu..

Başlıyoruz;

- Öncelikle UltaISO programını açın ve sol alt kısımda bulunan menüden Windows 8 dosyalarının olduğu konuma ulaşın..

C:\ESD\Windows\

Bu klasördeki dosyaların hepsini seçili hale getirip sürükle bırak yöntemiyle programın üst kısmına taşıyın..Resim-19'da gördüğünüz gibi..


Resim-19

- Şimdi sıra indirmiş olduğumuz ön yükleme kaydını programa entegre etmeye geldi.. (Windows8_X64_X86_Boot.bif)

Programın üst sekmlerinden Açılış işlemleri> Açılış dosyası yükle seçeneğine gelin ve indirdiğiniz Windows8_X64_X86_Boot isimli dosyayı çift tıklayarak seçin..Bu şekilde ön yükleme kaydını entegre etmiş olduk şimdi sırada .iso dosyasını hazırlamak var..Bu aşamadan sonra dilerseniz hiç .iso dosyası oluşturmadanda bunu DVD'ye yazabilirsiniz..Ön Yükleme kaydını entegre ettik, programın CD imajı yazdır seçeneğini kullanarak bu projeyi boş bir DVD'ye yazabiliriz, hazırlayacağımız DVD ön yüklemeli olacak ve sistem başlangıcında gözükecek..

Fakat ben size yinede .iso dosyasını nasıl oluşturmamız gerektiğini gösterecem..

- Programın üst menüleri arasında bulunan Kaydet butonuna tıklayarak veya sekmelerden Dosya> Kaydet menüsünü kullanarak bu verileri istediğiniz imaj formatında kaydedebilirsiniz..Biz .iso olarak kaydetmek istediğimiz için Kayıt türü olarak Standart ISO dosyası (*.iso) yazanı seçiyoruz ve .iso dosyasına vermek istediğimiz ismi yazıp Kaydet butonuna tıklıyoruz.. .iso dosyası yaratma işlemi biraz bekletebilir..İşlem tamamlandığında programı isterseniz kapatabilirsiniz..- ISO dosyasını hazırlama işlemimiz tamamlandı, artık elimizde Ön Yüklemeli yani Boot edilebilir bir .iso dosyası bulunmakta..Hayırlı olsun :)
Bu .iso dosyasını daha sonradan ister boş bir DVD'ye isterseniz Flash Belleğe ön yüklemeli olarak yazdırabilirsiniz..Nasıl mı?

UltraISO programını tekrar açın..

Üst menülerden butonuna tıklayın veya sekmelerden Dosya> Aç seçeneklerine ulaşın..Hazırladığınız .iso dosyaını seçin ve Araçlar> CD imajı yazdır menüsü altından bu imajı boş bir DVD'ye yazdırın..
Peki flash belleğe nasıl yazdırabilirim?

Açılış işlemleri> Disk imajı yazdır menüsü altından Flash Diske yazım işlemini gerçekleştirebilirsiniz..Bu sırada flash belleğin takılı olması gerektiğini söylememe gerek yok sanırım :) (Resim-20)
Resim-20


- En az 3GB kapasiteli bir Flash Diske ihtiyacınız var ve bu işlemin Flash Diskinizdeki tüm verilerinizi kalıcı olarak sileceğinide unutmayın..Yazım işlemine başlamadan önce program bu konuda uyarı verecektir zaten..

Dediğim gibi bu işlemleri başka uygulamalar ile yapmakta mümkün ben UltaraISO programını kullandığım için bunun üzerinde anlattım..Mantık aynı mantık tercih sizin..Test edilmiştir..Kolay gelsin..***** ÖNEMLİ *****

Sağda solda Windows 8 Orijinal Ürün Anahtarı satan kişilere kesinlikle itimat etmeyiniz. 2 kuruş daha az para ödeyecem diye olan paranızdanda olmayın..Güvendiğiniz insanlardan promosyon kodunu alıp kullanabilirsiniz ancak Windows 8 Lisans Anahtarını bu yolla KESİNLİKLE satın almayın..Öncelikle Promosyon Kodu ile Lisans Anahtarı arasındaki farkı bilin..

Lisans Anahtarı (Ürün Anahtarı, Etkinleştirme Kodu diğer adıyla Windows Key) dediğimiz, Windows 8'i etkinleştirmek için kullanılan kodu, tanıdığınız veya tanımadığınız şahıslardan KESİNLİKLE satın almayınız.Bu sizin başınızı ağrıtır..("Hiç kullanılmamıştır!" gibi ifadelere aldanmayınız.)

Promosyon Kodu (Windows 8 indirim kodu); Bu kodu güvendiğiniz kişilerden temin edip kullanabilirsiniz bir sakıncası yoktur ve bu kod 1 kullanımlıktır..Bunuda tekrar hatırlatayım..

İnternet üzerinden yaptığınız alışverişlerde asla ve asla asıl kredi kartı bilgilerini KULLANMAYINIZ, firma ne kadar güvenilir olursa olsun alışverişlerinizi her zaman SANAL KART kullanarak yapın..Sanal kartlar asıl kredi kartlarına bağlı olarak çalışırlar ve bu kartların limitlerini siz belirlersiniz..Herhangi bir sorun olması durumunda sizin belirlediğiniz limitin üstünde asla para çekemezler..Sonradan mağdur olmamanız için bu uyarımı dikkate alın..İnternet ortamı hiçbir zaman güvenilir bir yer değildir..

**********
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrah871 -- 22 Nisan 2013; 10:01:51 >
_____________________________249 Mesaj
28 Ekim 2012; 13:32:02 

Eline,koluna sağlık dostum.10 numar aanlatım olmuş.


1341 Mesaj
28 Ekim 2012; 13:32:16 

tesekkurler iyi calisma
_____________________________FUJIFILM X-T10 + 18-55mm 2.8-4 + 35mm 1.4 + 55-200mm
OLYMPUS E-M5 M2 + E-M10 + 12-40mm 2.8 PRO + Olympus 25mm 1.8 panasonic 12-42mm472 Mesaj
28 Ekim 2012; 13:41:22 

süper anlatım olmuş gerçekten bilmeyenler kolaylıkla öğrenebilir teşekkürler
_____________________________227 Mesaj
28 Ekim 2012; 13:59:57 

1-toplama masa üstü bilgisayarım da win 8 pro 64 bit deneme sürümü kullanıyorum,daha evvel win 7 ultimate (korsan) yüklüydü..bu bahsettiğiniz adımları uygulamak sureti ile bende win 8 pro alabilirmiyim???benim pc için hayali isimler mi yazmalıyım???

2-deneme amaçlı ''Windows 8 yükseltme yardımcısı'' aracını çalıştırdım..ileri dediğim de ''Windows 8 şu anda kullanılamıyor,üzgünüz win 8 bulunduğunuz bölgede/ülkede çevrim içi satın alınamıyor'' diyor..win 8 pro rtm yüklü bundan dolayı mı acaba???

3-oluyor ise benim kredi kartım yok,başkasınınkini kullanabilirmiyim??

kısaca win 8 pro deneme sürümü kullanıcısı olarak ne ya da neler yapmam lazım ayrıntılı anlatırsanız memnun olurum..
Buna gelen 2 yanıtı gör.
_____________________________ 
134 Mesaj
28 Ekim 2012; 14:05:12 

quote:

Orijinalden alıntı: kmserdar

1-toplama masa üstü bilgisayarım da win 8 pro 64 bit deneme sürümü kullanıyorum,daha evvel win 7 ultimate (korsan) yüklüydü..bu bahsettiğiniz adımları uygulamak sureti ile bende win 8 pro alabilirmiyim???benim pc için hayali isimler mi yazmalıyım???

2-deneme amaçlı ''Windows 8 yükseltme yardımcısı'' aracını çalıştırdım..ileri dediğim de ''Windows 8 şu anda kullanılamıyor,üzgünüz win 8 bulunduğunuz bölgede/ülkede çevrim içi satın alınamıyor'' diyor..win 8 pro rtm yüklü bundan dolayı mı acaba???

3-oluyor ise benim kredi kartım yok,başkasınınkini kullanabilirmiyim??

kısaca win 8 pro deneme sürümü kullanıcısı olarak ne ya da neler yapmam lazım ayrıntılı anlatırsanız memnun olurum..

merhaba

1- Şu anda kullandığınız Windows versiyonun orijinal veya korsan olması birşeyi değiştirmez her durumda satın alabilirsiniz.

2- Bu hatayı büyük ihitimalle sisteminizde Windows 8 RTM yüklü olduğu için alıyorsunuz..sisteminizi Windows 7 DVD'si ile biçimlendirip tekrar deneyiniz..

3- Kredi kartının size ait olması gerekmiyor..Başkasının kredi kartını kullanabilirsiniz..Ödeme bilgilerini girerken kredi kartı sahibinin ismini girmek kaydıyla tabiki..< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrah871 -- 28 Ekim 2012; 14:06:08 >
Buna gelen 3 yanıtı gör.
_____________________________5946 Mesaj
28 Ekim 2012; 14:37:46 

Güzel bir anlatım almış. Laptop gelsin eğer win8 almaya karar verirsem bu yöntemi yaparım.
_____________________________804 Mesaj
28 Ekim 2012; 14:53:50 

süper anlatım hocam eline sağlık.
_____________________________2697 Mesaj
28 Ekim 2012; 14:58:00 

quote:

Orijinalden alıntı: kmserdar

1-toplama masa üstü bilgisayarım da win 8 pro 64 bit deneme sürümü kullanıyorum,daha evvel win 7 ultimate (korsan) yüklüydü..bu bahsettiğiniz adımları uygulamak sureti ile bende win 8 pro alabilirmiyim???benim pc için hayali isimler mi yazmalıyım???

2-deneme amaçlı ''Windows 8 yükseltme yardımcısı'' aracını çalıştırdım..ileri dediğim de ''Windows 8 şu anda kullanılamıyor,üzgünüz win 8 bulunduğunuz bölgede/ülkede çevrim içi satın alınamıyor'' diyor..win 8 pro rtm yüklü bundan dolayı mı acaba???

3-oluyor ise benim kredi kartım yok,başkasınınkini kullanabilirmiyim??

kısaca win 8 pro deneme sürümü kullanıcısı olarak ne ya da neler yapmam lazım ayrıntılı anlatırsanız memnun olurum..

bölge ayarlarını US yaparak dene Tüm app ler açılıyor belki açılır
_____________________________

l|lllll|lll||ll||lll|ll||lllll||lll¢σρуяιgнт © ѕιη¢є 1982-2016


 
63 Mesaj
28 Ekim 2012; 14:59:08 

Promosyon kodunu ne zaman yazıyoruz orayı tam anlamadım... Kredi kartı bilgilerinden sonramı?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________850 Mesaj
28 Ekim 2012; 14:59:50 

Satın almadan önce ccleaner ile geçmişi silmedim bir sorun olur mu? (+ yükleme yaparken şimdi yükle dedim isoyu kaydetmedim, tekrardan isoyu nasıl edinebilirim?)

Teşekkürler...
Buna gelen 1 yanıtı gör.


 
134 Mesaj
28 Ekim 2012; 15:06:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Mr_GanGsTeR

Promosyon kodunu ne zaman yazıyoruz orayı tam anlamadım... Kredi kartı bilgilerinden sonramı?

O detayı atlamışım pardon kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra promosyon kodunu soran bir sayfa açılıyor oraya giriyorsunuz..
_____________________________ 
134 Mesaj
28 Ekim 2012; 15:11:05 

quote:

Orijinalden alıntı: amon35

Satın almadan önce ccleaner ile geçmişi silmedim bir sorun olur mu? (+ yükleme yaparken şimdi yükle dedim isoyu kaydetmedim, tekrardan isoyu nasıl edinebilirim?)

Teşekkürler...

Hayır bir sorun olmaz..Aşağıda verdiğim linteki uygulamayı indirin size verilen ürün anahtarını programa girerek tekrar indirme işlemini yapabilirsiniz..

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=262204
Buna gelen 2 yanıtı gör.
_____________________________850 Mesaj
28 Ekim 2012; 15:17:46 

quote:

Orijinalden alıntı: emrah871


Hayır bir sorun olmaz..Aşağıda verdiğim linteki uygulamayı indirin size verilen ürün anahtarını programa girerek tekrar indirme işlemini yapabilirsiniz..

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=262204

keyi girdikten sonra direk windows8 indiriliyor dedi... (iso olarak indiriyor değil mi?)

seçenek vb... çıkmadı..

ilginiz için teşekkürler...
Buna gelen 1 yanıtı gör.


120 Mesaj
28 Ekim 2012; 15:17:49 

quote:

Orijinalden alıntı: emrah871


Hayır bir sorun olmaz..Aşağıda verdiğim linteki uygulamayı indirin size verilen ürün anahtarını programa girerek tekrar indirme işlemini yapabilirsiniz..

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=262204

hocam kusura bakmayın soruyoruz fakat ben temiz format denen olayı gerçekleştirmeden bu işlemi halettim yani arada ne gibi farklar olur.
zaten önceden windows 8 consumer preview vardı windows.old klasörü içinde cyi bi anlamda kopyalmıştı sonradan sildim.
aradaki farklar nedir şayet temzi format iyi bir olaysa ve d sürücüsüne zarar gelmeyecekse bu işlemi yapacağım tekrardan saygılar

edit: ayrıca kurulum aşamasında keep nothing bölümünü seçmiştim temiz kurulum sayılmaz mı ?< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tgyarslan -- 28 Ekim 2012; 15:19:06 >
_____________________________ 
134 Mesaj
28 Ekim 2012; 15:22:35 

quote:

Orijinalden alıntı: amon35


keyi girdikten sonra direk windows8 indiriliyor dedi... (iso olarak indiriyor değil mi?)

seçenek vb... çıkmadı..

ilginiz için teşekkürler...

Hayır şu anda .iso olarak indirilmiyor..

Windows 8 dosyaları öncelikle C:\ESD\Windows konumuna indirliyor..indirme işlemi tamamlandığında size ne yapmak istediğinizi soran bir sayfa açılacak..ISO seçeneğini işaretleyerek .iso dosyasını bilgisayarınızda istediğiniz bir konuma oluşturabilirsiniz.

Küçük bir hatırlatma C:\ESD\Windows klasörü gizlidir bunu görebilmek için klasör seçeneklerinden "gizli dosya ve klasörleri" göstermeniz gerekir..
Buna gelen 2 yanıtı gör.
_____________________________850 Mesaj
28 Ekim 2012; 15:24:48 

quote:

Orijinalden alıntı: emrah871


Hayır şu anda .iso olarak indirilmiyor..

Windows 8 dosyaları öncelikle C:\ESD\Windows konumuna indirliyor..indirme işlemi tamamlandığında size ne yapmak istediğinizi soran bir sayfa açılacak..ISO seçeneğini işaretleyerek .iso dosyasını bilgisayarınızda istediğiniz bir konuma oluşturabilirsiniz.

Küçük bir hatırlatma C:\ESD\Windows klasörü gizlidir bunu görebilmek için klasör seçeneklerinden "gizli dosya ve klasörleri" göstermeniz gerekir..

Teşekkürler sonucu paylaşacağım...


 
73 Mesaj
28 Ekim 2012; 16:03:42 

.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Worms_ -- 28 Şubat 2013; 13:15:35 >
_____________________________ 
63 Mesaj
28 Ekim 2012; 16:27:35 

Son bir soru daha.. Benim internet yavaş 1 mit.. Şimdide 3-4 saat açık bırakamam bilgisayarı.. Bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra imdirmeyi kaldığı yerden devam ediyor mu? Yoksa bastan mı?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
134 Mesaj
28 Ekim 2012; 16:46:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Mr_GanGsTeR

Son bir soru daha.. Benim internet yavaş 1 mit.. Şimdide 3-4 saat açık bırakamam bilgisayarı.. Bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra imdirmeyi kaldığı yerden devam ediyor mu? Yoksa bastan mı?

Bence yüklemenin sağlıklı olabilmesi için mümkünse indirmeyi yarıda kesmeyin,bırakın 3-4 saat pc açık kalsın..eğer duraklatırsanız yükleme kaldığınız yerden devam edicektir..
_____________________________804 Mesaj
28 Ekim 2012; 17:51:48 

hocam bu promosyon kodu 1 kerelik mi sadece?
mesela ben win8i kurdum ama daha sonradan format atmam gerekti.o zaman yeni promosyon kodu mu almam gerekiyor?
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________740 Mesaj
28 Ekim 2012; 18:04:52 

Teşekkürler çok faydalı konu olmuş. Aynı işlemleri uygulayarak ben de promosyon kodunu aldım. Ama ufak bir sorunum var. Windows 8 yükseltme yardımcısını açtım, anlatıldığı gibi adımları takip ettim. Resim-9'daki ekranda 'Alışverişi Bitir' dedikten sonra 'Birkaç Şey Hazırlanıyor' diyor. O ekranda kaldı yükleme. 45 dk.dır o ekranı bekliyorum. Normal mi bu kadar uzun sürmesi yoksa kapatıp işlemi baştan mı alayım?
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

.


 
134 Mesaj
28 Ekim 2012; 18:07:42 

quote:

Orijinalden alıntı: RΣΛPΣR

hocam bu promosyon kodu 1 kerelik mi sadece?
mesela ben win8i kurdum ama daha sonradan format atmam gerekti.o zaman yeni promosyon kodu mu almam gerekiyor?

hayır tekrar promosyon kodu almanıza gerek yoktur..alacağınız ürün anahtarıyla sayısız format atabilirsiniz..
_____________________________5561 Mesaj
28 Ekim 2012; 18:57:53 

satın aldık fakat şimdi indirmek istemesek sonra indirsek olur mu.windows 8 retail dvd si vardı.ona key girsek olur mu direk aldığımız keyi< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emir -- 28 Ekim 2012; 19:01:53 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________


PSN:EmR_07
Game Center:EmR & Pique
iPhone 7 32 GB Matte Black & PlayStation 4


 
134 Mesaj
28 Ekim 2012; 19:05:03 

quote:

Orijinalden alıntı: Emir

satın aldık fakat şimdi indirmek istemesek sonra indirsek olur mu.windows 8 retail dvd si vardı.ona key girsek olur mu direk aldığımız keyi

istediğin zaman indirip kullanabilirsin önemli olan keyi satın almış olman..İndirdiğin Windows 8'i baştan kurulum yapmalısın..
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________5561 Mesaj
28 Ekim 2012; 19:13:45 

quote:

Orijinalden alıntı: emrah871


istediğin zaman indirip kullanabilirsin önemli olan keyi satın almış olman..İndirdiğin Windows 8'i baştan kurulum yapmalısın..

peki tekrar nasıl indirebiliriz iso dosyasını.ben şu an windows 8 retail dvd sinden kurulum yapıyorum.verilen keyi girdim kabul etti.sonra o iso dosyasını nasıl indirebilirim< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emir -- 28 Ekim 2012; 19:14:22 >
_____________________________


PSN:EmR_07
Game Center:EmR & Pique
iPhone 7 32 GB Matte Black & PlayStation 4


87 Mesaj
28 Ekim 2012; 19:26:49 

29 liralık kampanya ile satın aldım kurdum, kullanıyorum fakat .iso dosyasını indirme seçeneği vermiyor buna çözüm bulabilirmiyiz
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________974 Mesaj
28 Ekim 2012; 19:37:12 

quote:

Windows'u neden etkinleştiremiyorum?
Windows'un etkinleştirilemediğini söyleyen bir ileti aldıysanız, aşağıdaki nedenlerle çalışmamış olabilir ve sorunu düzeltmek için aşağıdaki çözümler denenebilir.

Windows 8 sürümüne yükselttiniz, ancak önceki bir Windows sürümü yüklü değildi (hata 0xC004F061)

Windows 8 etkinleştirmesi sırasında 0xC004F061 hatasını alırsanız, Windows 8 yükseltme sürümüne ait bir ürün anahtarı kullanıyorsunuzdur ve Windows 8 yüklendiğinde önceki Windows sürümü bilgisayarınızda yüklü değildir. Windows 8 yükseltme sürümünü yüklemek için bilgisayarınızda Windows 7, Windows Vista veya Windows XP yüklü olmalıdır.

Windows 8 yükseltme sürümü yüklenmeden önce sürücüyü biçimlendirdiyseniz, Windows 8 etkinleştirmesi için yükseltme ürün anahtarınızı kullanamazsınız. Windows 8 etkinleştirmesi için önceki Windows sürümünüzü yüklemeniz ve ardından Windows 8'yi yeniden yüklemeniz gerekir. Etkinleştirme işlemi hakkında yardım için destek ile iletişim kurun.


Sitelerinde böyle bir ifade var fakat ben ve forumdaki bir çok kişi, temiz kurulum yaparak kurduk makineye işletim sistemini yalnış bilgilendirme mi yapıyor Microsoft
Buna gelen 2 yanıtı gör.
_____________________________

Devlet yararlı olanı yapmak için vardır, birey ise güzel olanı.


740 Mesaj
28 Ekim 2012; 19:40:58 

Yahu ben hala Yükseltme Asistanı'nda 'Birkaç Şey Hazırlanıyor' ekranını bekliyorum Saat 17:30'dan beri aynı ekran durup duruyor. Kullandığım Windows 7 de orijinal ama neden böyle oldu anlamadım
_____________________________

.


 
134 Mesaj
28 Ekim 2012; 19:59:15 

quote:

Orijinalden alıntı: webumut

29 liralık kampanya ile satın aldım kurdum, kullanıyorum fakat .iso dosyasını indirme seçeneği vermiyor buna çözüm bulabilirmiyiz

bu seçeneği vermeme gibi bir ihtimal yok..elinizdeki lisans anahtarını linkte verdiğim uygulamaya girerek Windows 8'i tekrar indirebilir ve .iso dosyası oluşturabilirsiniz.

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=262204
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
134 Mesaj
28 Ekim 2012; 20:02:27 

quote:

Orijinalden alıntı: espial

Sitelerinde böyle bir ifade var fakat ben ve forumdaki bir çok kişi, temiz kurulum yaparak kurduk makineye işletim sistemini yalnış bilgilendirme mi yapıyor Microsoft


Şahsen bende bu anlattığım bilgilerde 29TL'ye satın aldım ve temiz kurulum yaptım, yükseltme yapmadım..Key girerkende bir problemle karşılaşmadım..
_____________________________112 Mesaj
28 Ekim 2012; 20:43:01 

Elimde orijinal 32bit w7 starter olan bir netbook var (1024*600 çözünürlükte w8 zaten uymuyo)

bunu freedos gelen bir notebooka 64bit w8li yapmak çiçin kullanabilirmiyim?

eğer kullanabilirsem netbookumdaki 32bit w7 starteri kullanmaya devam edebilirmiyim?

hiç netbooku karıştırmadan, freedoslu notebooka w7 ultimate 64 bit yükleyip yine 30 liraya w8 pro 64bite yasal olarak sahip olabilirmiyim?

***yani açıkcası elimde freedos notebook var netbookumdaki orjinal yazılımı 2 pcden birden kullanıp sahte yazılım kullanmamayı istiyorum olur mu acaba?

edit:ekleme< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crossfitter -- 28 Ekim 2012; 20:48:47 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

<Bu üye DH Free Edition kulanmaktadır>
_____________________________

Ben kendi söylediklerimden sorumluyum, sizin anladıklarınızdan değil.


5561 Mesaj
28 Ekim 2012; 21:03:53 

önceden indirdiğim rtm sürüme key girdim oldu.indirmeme gerek kalmadı
_____________________________


PSN:EmR_07
Game Center:EmR & Pique
iPhone 7 32 GB Matte Black & PlayStation 4


 
2395 Mesaj
28 Ekim 2012; 22:44:27 

Konu sayesinde kurduk teşekkürler..iso yu d sürücüsüne attım sonra yazdırdım 1.boot dvd sürücüsünü görüyor fakat acılışta okumuyor ..farklı bir dvd denedim onu okudu..sanırım dvd de sorun var ..Simdi ben D sürücüsündeki iso yu usb ye kopyalasam biostan bootu usb yi göstersem kurar mı?
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
1038 Mesaj
28 Ekim 2012; 23:09:52 

Anlatım için teşekkürler. Birşey sormak istiyorum, dün akşam satın aldım ve iso dosyası olarak masaüstüne kayıtladım sonra format atacam. Bu üstte 7. resimde saklamak istediklerinizi seçin kısmında en üst seçeneği seçerek iso dosyası oluşturdum, acaba bu iso ile temiz format atabilir miyim ? Yani 7.resimde seçtiğim seçenek oluşturulan iso dosyasının içeriğini vs. etkiler mi?

Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

PSN: Mefisto-TR
AdBlock

Destiny PS4 Turkiye Clan [TR]


 
2199 Mesaj
29 Ekim 2012; 0:30:46 

Arkadaşlar
Şimdi bende windows 8 Etkinleştirme Şubat ayına kadar olan versiyonu var.Yeni kod satın alıp windows yüklemeden etkinleştirme kısmına keyi girsem olur mu?
_____________________________5561 Mesaj
29 Ekim 2012; 0:43:11 

benim anlamadığım hem iso dosyasını bilgisayara kaydedip,hem direk usb ye yazdırabilir miyiz.iso yedekte dursun istediğimde dvd ye yazayım.
_____________________________


PSN:EmR_07
Game Center:EmR & Pique
iPhone 7 32 GB Matte Black & PlayStation 4


850 Mesaj
29 Ekim 2012; 1:30:45 

quote:

Orijinalden alıntı: emrah871


Hayır şu anda .iso olarak indirilmiyor..

Windows 8 dosyaları öncelikle C:\ESD\Windows konumuna indirliyor..indirme işlemi tamamlandığında size ne yapmak istediğinizi soran bir sayfa açılacak..ISO seçeneğini işaretleyerek .iso dosyasını bilgisayarınızda istediğiniz bir konuma oluşturabilirsiniz.

Küçük bir hatırlatma C:\ESD\Windows klasörü gizlidir bunu görebilmek için klasör seçeneklerinden "gizli dosya ve klasörleri" göstermeniz gerekir..

Sorunsuz bir şekilde iso indi ve yazıldı...< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amon35 -- 29 Ekim 2012; 3:10:17 >


 
2395 Mesaj
29 Ekim 2012; 1:32:03 

bendki iso dosyası winrar simgesi şeklinde..bunu daemon tools ile açıp dvd ye yazdırdım..fakat boot etmedi acaba yanlış mı yaptım?
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
134 Mesaj
29 Ekim 2012; 3:29:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Mefisto-TR

Anlatım için teşekkürler. Birşey sormak istiyorum, dün akşam satın aldım ve iso dosyası olarak masaüstüne kayıtladım sonra format atacam. Bu üstte 7. resimde saklamak istediklerinizi seçin kısmında en üst seçeneği seçerek iso dosyası oluşturdum, acaba bu iso ile temiz format atabilir miyim ? Yani 7.resimde seçtiğim seçenek oluşturulan iso dosyasının içeriğini vs. etkiler mi?Bu seçeneğin oluşturacağınız .iso dosyası üzerinde bir etkisi yoktur, bu .iso dosyası ile temiz format atabilirsiniz..
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________612 Mesaj
29 Ekim 2012; 4:11:06 

Tesekkurler rehber icin. Benim kafama takilan bir soru var. 2-3 ay icerisinde yeni bir bilgisayar toplayacagim. Satin alacagim bu kodun belirli bir kullanma suresi var mi, yoksa istedigim zaman kullanabilir miyim?< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
134 Mesaj
29 Ekim 2012; 4:13:03 

quote:

Orijinalden alıntı: Olethros

Tesekkurler rehber icin. Benim kafama takilan bir soru var. 2-3 ay icerisinde yeni bir bilgisayar toplayacagim. Satin alacagim bu kodun belirli bir kullanma suresi var mi, yoksa istedigim zaman kullanabilir miyim?

Belirli bir süresi yok istediğiniz zaman ürün anahtarınızı kullanabilirsiniz..
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________612 Mesaj
29 Ekim 2012; 4:16:27 


quote:

Orijinalden alıntı: emrah871


Belirli bir süresi yok istediğiniz zaman ürün anahtarınızı kullanabilirsiniz..

Cok iyi o zaman, hazir firsat varken alayim. Tesekkurler cevap icin.< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
_____________________________ 
134 Mesaj
29 Ekim 2012; 4:21:20 

quote:

Orijinalden alıntı: caution

bendki iso dosyası winrar simgesi şeklinde..bunu daemon tools ile açıp dvd ye yazdırdım..fakat boot etmedi acaba yanlış mı yaptım?

.iso dosyasını açıp içindekileri normal bir veri diski hazırlar gibi yazamazsınız..önyükleme yeteneğini bozmamanız gerekir...iso dosyası kullanarak ön yüklemeli kurulum dvd'si hazırlamayla ilgili dökümanlar mevcut bu konuları inceleyebilirsiniz..

Bu işlem için UltraISO programının imaj yazdırma özelliğini kullanarak .iso dosyanızın boot özelliğine zarar vermeden önyüklemeli bir DVD yaratabilirsiniz.
_____________________________ 
2199 Mesaj
29 Ekim 2012; 4:34:10 

Aldım ve yükledim resimli anlatım için teşekkürler.Çok işe yaradı< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABUX -- 29 Ekim 2012; 4:34:46 >
_____________________________ 
134 Mesaj
29 Ekim 2012; 4:54:57 

quote:

Orijinalden alıntı: caution

Konu sayesinde kurduk teşekkürler..iso yu d sürücüsüne attım sonra yazdırdım 1.boot dvd sürücüsünü görüyor fakat acılışta okumuyor ..farklı bir dvd denedim onu okudu..sanırım dvd de sorun var ..Simdi ben D sürücüsündeki iso yu usb ye kopyalasam biostan bootu usb yi göstersem kurar mı?

D: sürücüsündeki .iso'yu olduğuğu gibi Flash Belleğin içine kopyalarsanız hiçbir işe yaramaz bununla ön yükleme yapamazsınız..bunun için çeşitli yöntemler var..bence en iyi olanı UltraISO programını kullanmaktır..

UltraISO programını açın üst sekmelerden Açılış İşlemleri>Disk İmajı Yazdır seçenekleri altından Flash Belleğine yazabilirsiniz.Bu şekilde ön yükleme özelliği bozulmamış olur ve bununla format atabilirsiniz.

Bu işlem Flash Diskinizdeki tüm verileri silicektir bunu unutmayın..
_____________________________ 
112 Mesaj
29 Ekim 2012; 7:57:37 

Sağol rehber için. Rehber olmasa büyük ihtimal alamazdım. Kodu en son aşamada girdik :) Bakalım bende aldım orjinal windows ürünüm yoktu. Sonuçları diğer arkadaşlar için yazarım.
_____________________________


"Fear cuts deeper than swords."


 
162 Mesaj