Şimdi Ara

Windows 8 Temiz Kurulum (Format) + Yükseltme Teklifi + DVD Oluşturma - Resimli Anlatım (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.981
Cevap
76
Favori
187.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gazınızla bizde aldık gerek yoktu almaya ama bu fiyata artık yıllların hatrına aldık şimdilk kurmayıcam ama kenarda dursun bir gün lazım olur.
  • Bilgeler için çok teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: velfecir

Dual boot ile kullanınca Win 7 ve Win 8 , etkinleştirme sorunu yaşanmıyor.

Fakat hem C hem D formatlanıp , C ye tertemiz bir win8 kurulumu yapınca , etkinleştirme hatası veriyor.

Ben etkinleştirme hatası almadım diyen arkadaşlar , dual boot mu kullanıyor yazarsa seviniriz.

evet bunu ben de merak ettim

sanırım temiz kurulumdan kastı arkadaşların dual boot ile kurulum

ki @emrah871 arkadaş da öyle demiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: QRX

Benim de bir sorum var.2 ay kadar önce win7 li laptop aldım.wi8 için kayıt oldum ve promosyon kodum geldi. Ben laptopuma bir kaç haftaya kadar SSD takacağım.WİN8 i de SSD ye kurmayı düşünüyorum.Şimdi ben win8 indirip dvd ye yazsam SSD yi alınca ona kursam herhangi bir problem olur mu?

Cevap verecek yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mikropzoft

quote:

Orijinalden alıntı: velfecir

Dual boot ile kullanınca Win 7 ve Win 8 , etkinleştirme sorunu yaşanmıyor.

Fakat hem C hem D formatlanıp , C ye tertemiz bir win8 kurulumu yapınca , etkinleştirme hatası veriyor.

Ben etkinleştirme hatası almadım diyen arkadaşlar , dual boot mu kullanıyor yazarsa seviniriz.

evet bunu ben de merak ettim

sanırım temiz kurulumdan kastı arkadaşların dual boot ile kurulum

ki @emrah871 arkadaş da öyle demiş

Temiz kurulumdan kastettiğim dual boot değil arkadaşlar konuları karıştırmayalım..

Ben sadece Dual Boot kullandığımı söyledim..

C:/ sürücümde Windows 7 kuruluydu bu diski formatlayıp Windows 8 kurdum..etkinleştirme sıkıntısı falan yaşamadım ve hala da yaşamıyorum..Daha sonra bazı eski oyunların Windows 8'de çalışmadığını görünce Harddiskimde yeni bir sürücü oluşturdum ve burayada Windows 7'yi tekrar kurdum..Eski oyunlarımı oynayabilmek için..

Şu an sistemimde 2 işletim sistemide var hangisini dilersem onu kullanıyorum..

• orjinal windows 7 home premium kullanıcısıyım box seklınde faturamda var elimde bu 29 tllık kampanyadan bende istifade edebılırmıyım yükseltme degılde iso seklınde
  • http://img189.imageshack.us/img189/104/ekranalntsdv.jpg

Arkadaşlar benim hdd bu şekil.Ben düşünüyorum ki o zaman depodan 66 gb kısıp yeni bir birim açıp 66 gb lik windows 8 i oraya kurayım format olduğunu çakmaz.Format ekranında windows 7 ye format atarım 66 gb boş yer kalır o zaman onuda d ye birleştiririm diye düşünüyorum.Bunu nasıl yapabilirim.Biçimlendir falan var birleştir göremedimde.Birde ozaman w8 çakar mı format olduğunu yükseltmemi sanar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah871

quote:

Orijinalden alıntı: GuGuuuK

indirdiğim iso. dosyası 32 bitmi 64 bitmi nerden nalrım bilgisi olan var mı arkadaşlar?

.iso dosyasının içinde autorun.inf adında bir dosya var onun içinde aşağıdaki gibi x64 yazıyorsa 64 bittir..yazmıyorsa 32 bittir..

[AutoRun.Amd64]
    open=setup.exe
    icon=setup.exe,0

[AutoRun]
    open=sources\SetupError.exe x64
    icon=sources\SetupError.exe,0

kurulum tamamlandı şu an, önceden win8 son izleme sürümü kurulu olduğu için sanırım formatlı kurulum yaptığım halde eski masaüstü ve bazı ayarlar aynı geldi.
    sistem 64bit kuruldu ki iyi haber :)
    önceki sürüm ing.ceden Türkçeye çevirme olduğu için sanırım kurulum ing.ce oldu şimdi Türkçe dil paketi kuruyorum :(
    şimdilik bilgiler bu kadar.
    tekrr teşekkürler tüm bilgi ve yardımlar için :)

• Windows 7 lisansımız olmasa bile 29tl'ye alabiliyor muyuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eqex

TEMİZ KURULUM YAPAMAZSINIZ BU VERİLEN ÜRÜN ANAHTARLARI YÜKSELTME İÇİN KULLANILABİLİR ANCAK

Windows 8 Temiz Kurulum (Format) + Yükseltme Teklifi + DVD Oluşturma - Resimli Anlatım

Ne alaka 29 TL ye aldım...DVD'den temiz kurulum yaptım.Sorunsuz bir şekilde kullanıyorum format atalı 2 saat olmadı :-)
    Önce Windows 7 kurdum.İlaçladım...Ardından Windows 8 yükseltme yardımcısı aracılığıyla ürün anahtarı aldım.Elimde DVD ye yazdırdığım iso vardı bilgisayarı DVD'den başlattım.Ürün anahtarını girdim kuruluma geçti.Otomatik etkinleştirmişti :-)
    Edit: Ne alaka sana değil microsofta idi :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikarayel -- 29 Ekim 2012; 22:47:11 >

• quote:

quote:

Benim de bir sorum var.2 ay kadar önce win7 li laptop aldım.wi8 için kayıt oldum ve promosyon kodum geldi. Ben laptopuma bir kaç haftaya kadar SSD takacağım.WİN8 i de SSD ye kurmayı düşünüyorum.Şimdi ben win8 indirip dvd ye yazsam SSD yi alınca ona kursam herhangi bir problem olur mu?

Cevap verecek yok mu?

Bir problem olmaz ürün anahtarın olduğu sürece...Aynı pc yi kullandığın sürece hdd te taksan ssd de taksan farketmez...1 ürün anahtarı 1 aktivasyon :-)

• quote:

Orijinalden alıntı: Augias

Windows 7 lisansımız olmasa bile 29tl'ye alabiliyor muyuz ?

Alabiliyorsunuz...ilgili siteye opera yada chrome la girip formu doldurun dk lar içinde email geliyor promosyon kodunu alıp ödeme sırasında ilgili kutucuğa yazıp uygula derseniz 29 TL ye almış olursunuz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikarayel

Ne alaka 29 TL ye aldım...DVD'den temiz kurulum yaptım.Sorunsuz bir şekilde kullanıyorum format atalı 2 saat olmadı :-)
    Önce Windows 7 kurdum.İlaçladım...Ardından Windows 8 yükseltme yardımcısı aracılığıyla ürün anahtarı aldım.Elimde DVD ye yazdırdığım iso vardı bilgisayarı DVD'den başlattım.Ürün anahtarını girdim kuruluma geçti.Otomatik etkinleştirmişti :-)
    Edit: Ne alaka sana değil microsofta idi :-)

Birde Windows Güncellemelerini yapıp sonucunu paylaşır mısın lütfen arkadaşlar ikna olmuyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: eqex

TEMİZ KURULUM YAPAMAZSINIZ BU VERİLEN ÜRÜN ANAHTARLARI YÜKSELTME İÇİN KULLANILABİLİR ANCAK

Windows 8 Temiz Kurulum (Format) + Yükseltme Teklifi + DVD Oluşturma - Resimli Anlatım

arkadaşlar herkes yazmış benim sorunu yazdım ama kimse cevap vermedi ama bu sorunu genel olarak yaşıyorlar bu arkadaşımın yazdığı gibi anahtar sadece yükseltme için geçerli Microsoft mhz aradım onlarda bana temiz kurulum yaptım ama anahtar hatalı etkinleştirilmedi diyor nasıl olacak dedim bana bu sadece yükseltme bunu win 7 üzerine kurmanız gerekiyor yoksa anahtar geçersiz dedi.

ben pc açılısında kurmaya başladım eskı sıtemı tamamıyle sıldım hdd biçimlendirdim win 8 kurdum anahtar girdim daha sonra kurulum bitti.

Windows.old klasörü yok bunda sıfırdan kurulum win 7 uzerıne kurulmadı

pc açıldı vede sag alt kosede buıld 9600 yazdı etkınlestırmeye baktım yazdığım anahtar doğru ama gecersız anaktar engellenmıstır dıye resımdekının aynısı yazıyor .

sımdı bu konuda yok olamaz sızde hata var mhz yalan soyluyor bunu soyle yaparsanız elınızdekı anahtar gecerlıdır desınde valla dua edelım o kişiye ben beceremedim

şimdi win 7 kurdum uzerıne hdd biçimlendirmeden temiz kurulum yaptım anahtar gecerlı ama hdd fazla yer kapladı

Windows.old dosyası çıktı bunu silmek nasıl olacak sılmeye çalısıyo sıstem sılmıyor sılınırse sıkıntısı ne olur

nasıl sılınecek bu dosya

• arkadaşlar bende 29 tl olandan alacagım ama 64 bitmi veriyor yoksa 32 bitmi bende 8Gb ram var 64 bit almak için ne yapmam lazım birde şuan win8 kurdum ama kaçak gözüküuor 64 bit o evrdigi serial li buna yapıştırsam sıkıntı çıkarmı??
  • Notebookun altındaki keyi nerde ve nezaman kulalnacağız?Benim notebook orijinal olarak 32 bit home ile geldi.Ama şimdi üzerinde 32 bi ultimate korsan kurulu.Ben kayıt oldum ve satın aldım.Bundan sonra ben 32 bit yada 64 bit seçebilecekmiyim? Win7 home keyi bu sürüme uyacak mı?kafam karıştı biraz. 64 bit kurabilsem iyi olur benim için.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Augias

Windows 7 lisansımız olmasa bile 29tl'ye alabiliyor muyuz ?

Alabiliyorsunuz...ilgili siteye opera yada chrome la girip formu doldurun dk lar içinde email geliyor promosyon kodunu alıp ödeme sırasında ilgili kutucuğa yazıp uygula derseniz 29 TL ye almış olursunuz...

Emin olmak istedim teşekkür ederim.
  • quote:

quote:

quote:

Cevap verecek yok mu?

Bir problem olmaz ürün anahtarın olduğu sürece...Aynı pc yi kullandığın sürece hdd te taksan ssd de taksan farketmez...1 ürün anahtarı 1 aktivasyon :-)

cevap için teşekkürler.Bir sorum daha var.şimdi ben win8 i satın alsam hdd ye kursam sonra ssd alınca ssd ye de kurabilir miyim?yoksa sadece birine mi kurabilirim?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Cevap verecek yok mu?

cevap için teşekkürler.Bir sorum daha var.şimdi ben win8 i satın alsam hdd ye kursam sonra ssd alınca ssd ye de kurabilir miyim?yoksa sadece birine mi kurabilirim?

O konuda pek bir bilgim yok ama ikisinede kurabilirsiniz gibi geliyor.Çünkü aynı pc...

• Eline sağlık, güzel bi'anlatım & paylaşım.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.