Şimdi Ara

LifeView'den FlyTV Express X1 MST-STA2 ; gelecekteki TV kartınız hazır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
8.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1920 li yıllardan bu yana hayatımızda olan televizyonlar, gelişen teknolojiye ayak uydurarak zaman içinde hızlı bir değişim geçirdiler. Görüntü ve yayın teknolojilerindeki gelişmeler televizyonları hala vaz geçimez elektronik ev aletleri arasında kılmaktalar. Televizyonun gelişiminde, görüntüleme teknolojileri büyük önem taşısalar da yayın teknolojilerindeki gelişme yetersiz kalsaydı, görüntüleme teknolojilerindeki gelişmenin pek bir anlamı olmazdı.

Bugün, kablolu tv, dijital karasal yayın (DVB-T) ve dijital uydu yayınları (DVB-S) gibi görüntü kalitesini ve kanal sayısını arttırmaya yönelik yayın teknolojileri sayesinde, yüzlerce kanal, net bir görüntü ve ses kalitesiyle kullanıcılara iletilebilmekte. Fakat aynı anda bir den fazla yayın teknolojisinin bulunması kullanıcıları ürün seçerken zorlamakta. Özellikle alınacak ürün TV kartıysa çoğu zaman kullanıcının hangi yayın teknolojisinden daha fazla yarar sağlayacağını belirleyip ona göre seçim yapması gerekmekte. Zira anakartların üzerinde olan PCI slotları sınırlı ve bir den fazla TV kartını aynı sistemde kullanmak pek sağlıklı değil.

LifeView 'ün FlyTV Express X1MST-STA2 isimli ürünü, kullanıcıların TV kartı seçerken yaşadıkları sorunları tamamen ortadan kaldırabilecek güçte bir ürün. Aynı anda analog, DVB-T (karasal dijital yayın), DVB-S (dijital uydu yayınları) ve harci bir görüntü kaynağını işleyebilme yeteneği bulunan TV kartı, PCIe 1x yuvasına takılarak PCI slotunda yer işgal etmemekte.

LifeView'ün Multiple Streaming Technology (MST) ismini verdiği teknoloji ile aynı anda 4 farklı görüntü kaynağını ekrana yansıtabilen ürün (DVB-T,DVB-S, analog ve harci video kaynağı), gelişmiş PIP (Picture in Picture (Resim içinde resim)) özelliği sayesinde de kullanıcılara dijital yayın akışı sırasında analog kanal görüntüleyebilme ve bu görüntülenen kanalalr arasında hızlı geçiş imkanı sunmakta. Yani dijital uyfudan bir kanal seyrederken, kablolu TV üzerinden yayın yapan bir kanalda ne olduğuna bakıp hızlı bir şekilde bu kanala geçmeniz mümkün.

FlyTV Express X1MST-STA2, bilgisayarınızı tam bir görüntüleme merkezine çevirmekte. MPEG 1/2/4 kayıt yapabilen TV kartıyla bir kanalı kayıt ederken bir başka video kaynağındaki kanalı izlemek mümkün. Ayrıca HDTV desteği sayesinde gelecekteki yayınlarada şimdiden hazır bir ürün. LifeView'ün yine 1x PCIe arabirimini kullanan ve Windows XP Media Center edition ile uyumlu olan modelleride bulunmakta.

Henüz fiyatı ve piyasaya çıkış tarihi belli olmayan ürünün, yine 1x PCIe portunu kullanan ve 2 analog / dijital (sadece DVB-T) tunere sahip olan versiyonu FlyTV Express X1MST-T2A2 265$ fiyat etiketi taşımakta. Ürünün FlyTV Express X1MST-T2A2'ye göre çok daha üstün olduğu düşünülürse çıkış fiyatının 300$'ın üzerinde olması beklenebilir.

Sayfanın Linki : http://www.lifeview.com.tw/html/products/internal_tv/flytv_express_x1_mst_sta2.htm

• çok iyi bir kart gibi fakat pahalı sanırım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: feto123

çok iyi bir kart gibi fakat pahalı sanırım.

Böyle bi DVB-S karta normaldir
  • Harika bir kart. O fiyatı ödemeye değer bence...
  • quote:

Orjinalden alıntı: boldshark

Harika bir kart. O fiyatı ödemeye değer bence...

bir gün o tv kartına o parayı verebilcek kadar zengin olursam hiç kaçırmam
  • hepsini bi arada bulundurması çok iyi
  • hakikaten iyi özelliklere sahip bir tv kartı bakalım averin cevabı ne olacak ? sanırım 300$ lık fiyat kısa zamanda ucuzlayacaktır. ama adamlar yapmışlar tebrik
  • Piyasadaki Fly Tv kartlarının iğrenç arabirimini hatırladıkça bu kart bana hiçde çekici gelmedi doğrusu
  • quote:

Orjinalden alıntı: pajero

Piyasadaki Fly Tv kartlarının iğrenç arabirimini hatırladıkça bu kart bana hiçde çekici gelmedi doğrusu

İlk başta aynı şeyi ben de düşündüm ama özellikleriyle göz kamaştıran bir ürün bu.
    Umarım pratikte de gerçekten o denli kaliteli bir karttır...
  • Kart çok şık duruyor ama bence baya pahalı , ucuzlamasını beklemek gerek ...
  • hakkaten çok güzel bi ürünmüş.ama baya pahalı gözüküyo.
  • arkadaşlar kızmayın ama bu fly bana cennetten arsa verse bile uzak dururum..çok çektim ben bu fly dan
  • quote:

Orjinalden alıntı: mermonasse.

arkadaşlar kızmayın ama bu fly bana cennetten arsa verse bile uzak dururum..çok çektim ben bu fly dan

Haklısın umarım kötü şöhretini bu ürünle giderir ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: muratti

Kart çok şık duruyor ama bence baya pahalı , ucuzlamasını beklemek gerek ...

kart çok mu şık duruyo ı pod yada telefon değil ki bu
  • Harbi yaw kart usb de değil bildiğin plaket işte nesi şık ki
  • dimi ama
  • quote:

Orjinalden alıntı: kadraj

dimi ama

yani
  • Buda vista'yla uyumsuz olmasında...

Bir ay önce sorduğumda, kartın 6-8 hafta içinde geleceğini söylemişlerdi.
  • kartın kombine bi kart olması çoğu kullanıcının yarına olacağı için talep göreceğine eminim...
  • bakarsın ss2 den bu karta geçerim (fiyat performans ön planda benim için)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi white06 -- 24 Nisan 2006; 11:03:40 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.