Şimdi Ara

onyo winner 9.7' tablet (resimli inceleme eklendi) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
2
Favori
24.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • arkadaşlar tablet elime geçeli 2 ay oldu ve 2. ayın ortalarına doğru şajın kısa gitmesi sinirimi bozmaya başladı bende bi fabrika ayarlarına döndüreyim dedim baktım 5-6 oyunda nette 10 saat kadarda beklemede kalıyor yani batarya konusunda sıkıntı yaşıyorsanız fabrika ayarlarına döndürün çok güzel bir tablet çalıştırmadığı oyun uygulama yok neredeyse sadece garanti ceb şubesinin uyumsuz olması sıkıntı başka sorun yok kalın sağlıcakla

• şarj ederken ekranın gidmesinden yakınan arkadaşlar şarja taktıktan bi 10-15 sn sonra ekran kararıyor ekran karardıktan sonra kilitleme tuşuna bir kere kısa şekilde basarak şarjın ne kadarının dolduğunu görüyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: buyukburak35

Artık araştırmamın sonuna geldim nerdeyse. Bugün yarın bir tane alıcam.. Cihaz performansına bakıldığında hi-level hlv-t9701 ancak satış sonrası serviste Onyo nun daha etkili olduğunu görüyorm.. Bir sorum daha olucak size;
    Onyo winner 9.7'' 16 GB tablet pc nin dahili belleği kaç mb olarak gözüküyor cihazda? şimdi 16 GB diyeceksiniz ama benim sormak istediğim o değil.. Cihazda ayarlara girdiğinizde UYGULAMALAR bölümünde en altta kullanılabilir dahili bellek diye yazar.. Yani bu 16 GB değildir.. Bazı 16 GB olan cihazlar 500mb bazılarında 2GB olarak ayrılıyor. Peki bu ONYO da ne kadar? Bu konuda da yardımcı olursanız çok sevinirim.. Teşekkürler

benim hepsiburadadan aldığım tablette uygulamalar yüklü değildi ve 1 gb kullanılabilir alan gösteriyor vede sd kart takmadığınız halde sk karta taşıyor vede bu 16 gb kısım oluyor

• Piranha Business tabletten bi farkı yok gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: marcelo05

Piranha Business tabletten bi farkı yok gibi...

Emin olun cok farki var en bariz farki ekran kalitesi ve cozunurlugu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sakin bu cihazi almayin tedarikci firma duzenbaz hepsi buradadan bu urunu siparis ettik ici acilmis tamir gormus urun yolladilar tam 5 kez yenisi ile degisti 5 de tamirli urundu lanet olsun bu firmaya disbirotir hamle ev aletleri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonitörKertenkelesi

quote:

Orijinalden alıntı: maoropen

Harici disk tanımada bir sıkıntı yok bütün mkv dosyalarını denedim ve hepsini sorunsuz donmadan kendi üzerindeki oynatıcıyla oynattı. Altyazı sorunu olmadığı için alternatif player bakmanızda gerekmiyor. Harici diskten kendi dahili hafızasına dosya atma işlemi çok yavaş usb 2.0 hızında bile değil diye düşünüyorum. 1.2 gb lik bir diziyi neredeyse 5 dakikada kopyaladı. Film izlemek isteyen arkadaşlar harici kullanmaları gerekecek. Kasası çok dandik geldi bana elinizden düşürürseniz bir daha cihazın toparlanma şansı yok gibi ama çok hafif olması artısı. Pil ömrü bence çok kötü biz arkadaşla beraber aldık onun tableti yüzde 85'ten fazlasını doldurmuyor kalıyor. Bende de wifi açık halde 2 saatte bitti ekran parlaklığını minimuma indirmeme rağmen. Türkiye'de ilk iphone 2g kullanıcılarındanım. Yurtdışından getirdiğimde Türkiye'de sahibindencomda hiç ilan yoktu herkese iphone devriminden bahsediyordum şu an tam bir iphone düşmanıyım androidden sonra. Ama yinede tablet alacaksanız ya iyi bir android tablet alın yada ipad 2 alın 500 liraya 2. el bu makineden daha iyidir. Ben iade ettim yurt dışından getirtmeye karar verdim.

Burada iki farklı kişi iki farklı süreden bahsediyor batarya konusunda, moonchild01 ikinci şarjında wifi açık 9+10 saat açık kaldığından bahsediyor, maoropen wifi açık 2 saatte bitti diyor. Hanginizin ki doğru pek bilemedim.

Ben bu gün Bimeks'den aldım. Açıkcası dükkanda incelediğimde gayet hızlı ve ekran büyüklüğü ve hafifliği ile beni cezbetti. Orda cihaz şarja takılı bulunuyordu.

Cihaz şu an için şarjda ama bir sorun var gibi geliyor, ilk taktığımda şarj pili göstergesini power tuşuna bastığımda görüyordum ama 15 dakika sonra hiç bir şey görünmüyor, 6 saatlik bir şarj süresi şartı koymuşlar, o sürenin dolmasını bekliyorum ama pek hayra alamet gelmedi bu karanlık sessiz hali!!

Ürüne gelince, Made in P.R.C. (People's Republic of China-Çin Halk Cumhuriyeti) etiketli. Ürünün kendisinde kaliteli gibi duran her şey kutusunu açıp ekipman ve garantisi belgesi ve kullanım kılavuzu ile birlikte ne kadar ucuz ve basit olduğunu hissettiriyor, kusura bakmasınlar.

Kullanım kılavuzu, 15 sayfalık ve bir hayli küçük, hele içindeki yazılar inanılmaz küçük, büyüteç ile okumaya çalıştım, çok fazla detayı olmayan yüzeysel ve önemsiz bir malın kılavuzu, hiç ciddiye alınmamış ürün.

Ürünün poşetinde ÖNEMLİ UYARI! olarak TABLETİNİZİ ŞARJ SIRASINDA KULLANMAYINIZ etiketli uyarısı var. Yani şarja takılı kullanılmamasını üzerine basa basa belirmiş bu büyük etiket. Şarjın tehlikeli olabileceği belirtilmiş!! Ama Bimeks'de şarja takılı olarak müşterilere tanıtılıyordu bu da ayrı mevzu.

Sadece fotoğraf albümleri ve ebook ve pdf dosyaları bakmak için almıştım umarım şarj süresinin sonunda korktuğum olmaz ve cihaz kendine gelip açılır yoksa yarın bu cihaz hemen iade...

şarj esnasında kullanmayın demeleri tamamen üçkaatçılıktır. Neden derseniz bazı kronik cihazlarda ürün şarjdayken dokunmatiği sapıtır yani siz sağa basarsınız solu algılar cihaz kasar falan mümkün değil kullanamazsınız ve sizde bunun bozuk olduğunu düşünür servise yollarsınız adam ise mecbur yapması gerekir kanunen. Bunun önüne geçmek için ise böyle bi not koymuşlar sanırsamki benim eski cihazda böyleydi ve o cihazı alan hemen hemen herkezde bu sorun varmış servise gitti anakartı değişti durum aynı. Dokunmatikler parmaktaki elektrik algısıyla çalıştığından dolayı bi kaçakmı oluyor şarjdayken anlamıyorum.

• Merhabalar arkadaşlar.
    Benim bir sorum olcak, gecen sene ekim ayında Onyo winner 9.7 tabletini kullanmaya başlayan arkadaşlar hala kullanıyor musunuz?şarjda bir sorun var mı?
    Ben de gecen sene ekimde bimeksten aldım,şubatin ortasında nasıl kapandı ve de açılmadı bir daha, ömrü bukadar mı, merak ettim?
  • arkadaşlar hala kullanan var mı? ikinci el almayı düşünüyorum satan veya bilgi veren olursa sevinirim. pil sorunu çözüldü mü harici güç desteği olmayann hdd destekliyor mu (seagate 2.5" 500gb) açamadığı oyunlar?

• ben hala kullanıyorum pil sorunu ben yaşamıyorum şu an wifi açık 5 saat kapalı halde 6 saat kullanıyorum ben çok fazla oyun oynamıyorum ama en sevdiğim oyun f-18 landing carrier diye bir uçak oyunu grafikleri güzel ve sıkıntı yaşamıyorum
    düzenleme: hdd yi de sormuşsun ben 1 tb 2,5" seagate bağlıyorum sorun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moonchild01 -- 17 Haziran 2013; 22:14:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: moonchild01

ben hala kullanıyorum pil sorunu ben yaşamıyorum şu an wifi açık 5 saat kapalı halde 6 saat kullanıyorum ben çok fazla oyun oynamıyorum ama en sevdiğim oyun f-18 landing carrier diye bir uçak oyunu grafikleri güzel ve sıkıntı yaşamıyorum

teşekkür ederim kardeşim. ben de aldım bugün denedim wifi açık hdd kullanarak denedim 5.5 saat %15 kaldı, %100 6saatten fazla gider diye düşünüyorum.
    Yalnız bi sorun var.. pil seviyesi düşükken hdd takınca bazen kapanıyor tablet. sende hiç oldu mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: ibribr

quote:

Orijinalden alıntı: moonchild01

ben hala kullanıyorum pil sorunu ben yaşamıyorum şu an wifi açık 5 saat kapalı halde 6 saat kullanıyorum ben çok fazla oyun oynamıyorum ama en sevdiğim oyun f-18 landing carrier diye bir uçak oyunu grafikleri güzel ve sıkıntı yaşamıyorum

teşekkür ederim kardeşim. ben de aldım bugün denedim wifi açık hdd kullanarak denedim 5.5 saat %15 kaldı, %100 6saatten fazla gider diye düşünüyorum.
    Yalnız bi sorun var.. pil seviyesi düşükken hdd takınca bazen kapanıyor tablet. sende hiç oldu mu?

%15ten sonra her an kapanabilir en sağlam %15e kadar gidiyor

• apk+data tarzı oyunlar denesiniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibribr

apk+data tarzı oyunlar denesiniz mi?

Evet Çalışıyor
  • Arkadaşlar tablet için elinde düzgün çalışan rom olan var mı? Bir yerden rom buldum ve kurdum ama çok donuyor.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.