Şimdi Ara

BAYMAK & BRÖTJE NOVADENS EXTRA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.752
Cevap
24
Favori
166.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.kombigaz.com/yogusmali-kombiler-/1755-baymak-brotje-novadens-extra-280-youmali-kombi-24590-kcal-h.html

ürünü forumdaki ustaların tavsiyesi üzerine aldım ve ürünün teknik özelliklerinde aşağıdaki ifadeler yer alıyor

"Taşınabilir LCD ekran üzerinden
    Dokunmatik düğmeler ile kontrol
    Kontrol Paneli
    Programlanabilir oda termostatlı"

sonuç olarak bu ürünü alıp kullanan arkadaşalara soruyorum

1-bu lcd ekran nasıl çıkıyor?
    2-çıkan aparat (lcd) kablolumu kablosuz mu?(kombiye uzaklığı nasıl olmalı ?
    3-oda termostatı görevi görüyormu?
    4-ürünü odaya monte işlemini servisimi taktı ?

ben servisle konuştum ama bunların hiç birini bilmiyor maalesef

• 1-bu lcd ekran nasıl çıkıyor? cevap ön panelden ayrılıp 2x075mm kablo ile istenilen yere sabitlenir askı aparatı ile
    2-çıkan aparat (lcd) kablolumu kablosuz mu?(kombiye uzaklığı nasıl olmalı ? cevap kablolu en az 1 mt
    3-oda termostatı görevi görüyormu? cevap evet
    4-ürünü odaya monte işlemini servisimi taktı ? cevap servis monte ve edecek ambon parametresini ayarlayacak
    not : gelen servis hangi aptalmış bilmek isterim bu anlattıklarım cihazla gelen kullanım kılavuzunda mevcut açıp bakın nasıl çalışır vs.öğrenin yoksada burda klavuz https://www.baymak.com.tr/UserFiles/AttachmentFiles/Kombi/ID_680_tr_TR/2.Montaj%20ve%20Kullanma%20K%C3%84%C2%B1lavuzu.pdf
  • Arkadaşlar servis bu kombiyi bilmiyor.
    Yeni bir kombi diyor kılavuzda yazıyor diyor yine de bişeyler gösterdiler bana.

Ama ben kombiden hiç mennun değilim.
    Banyo çok uzak olmamasına rağmen sıcak su gelene kadar abartmıyorum bir kova su boşa gidiyor resmen.
    Mutfakta da denedim kombinin yanında olmasına rağmen boşa giden suyun haddi hesabı yok.

Servisi arayıp durumu anlatacağım ama korkuyorum eğer bir kova su boşa gitmezse 50 TL servis parası alırız derler diye :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

1-bu lcd ekran nasıl çıkıyor? cevap ön panelden ayrılıp 2x075mm kablo ile istenilen yere sabitlenir askı aparatı ile
    2-çıkan aparat (lcd) kablolumu kablosuz mu?(kombiye uzaklığı nasıl olmalı ? cevap kablolu en az 1 mt
    3-oda termostatı görevi görüyormu? cevap evet
    4-ürünü odaya monte işlemini servisimi taktı ? cevap servis monte ve edecek ambon parametresini ayarlayacak
    not : gelen servis hangi aptalmış bilmek isterim bu anlattıklarım cihazla gelen kullanım kılavuzunda mevcut açıp bakın nasıl çalışır vs.öğrenin yoksada burda klavuz http://www.baymak.com.tr/UserFiles/AttachmentFiles/Kombi/ID_680_tr_TR/2.Montaj%20ve%20Kullanma%20K%C4%B1lavuzu.pdf

bilgi için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_C@BB@R

Arkadaşlar servis bu kombiyi bilmiyor.
    Yeni bir kombi diyor kılavuzda yazıyor diyor yine de bişeyler gösterdiler bana.

Ama ben kombiden hiç mennun değilim.
    Banyo çok uzak olmamasına rağmen sıcak su gelene kadar abartmıyorum bir kova su boşa gidiyor resmen.
    Mutfakta da denedim kombinin yanında olmasına rağmen boşa giden suyun haddi hesabı yok.

Servisi arayıp durumu anlatacağım ama korkuyorum eğer bir kova su boşa gitmezse 50 TL servis parası alırız derler diye :)

kombiyi kullanmak nasip olmadı ama yaşadığınız olay çok can sıkıcı.kombiden beklentim bayağı fazlaydı.
    ayanı kombiyi kullanan arkadaşlarda aynı sıkıntıları yaşıyorlarsa daha kullanmadan değiştireyim
  • Bende aynı kombiyi aldım daha montaj olmadı.Kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum
  • skıntıya gerek yok cihazlar on numara
  • quote:

skıntıya gerek yok cihazlar on numara

yeni bir ürün olduğu için kullanıcı sayısı çok az ama bayağı talep var sanırım,yeni olması kafalarda soru işareti bırakıyor
  • arkadaşlar evde bu kombiden var ancak ısıtma suyu sıcaklığını 50 dereceden aşağı düşüremiyorum. Bütün herkeste böyle mi acaba? 50-80 derece arası ayarlanmış. petek suyu sıcaklığını 50 den aşağı indiremiyorum.
  • Allah belasını versin bu Baymak servislerin.
    Arıyorum suyu geç ısıtıyorum diyorum gelip kontrol ederiz cihazda arıza yoka 50tl ücret ödersiniz diyorlar.
    Bunun garantisi ne diyorum ne işe yarıyor cihazda sorun yoksa para ödemek mecburi imiş.

Neyse aradım baymak genel merkezden ürün müdürü Erdem bey ile görüştüm .
    Gayet normal diyor 45saniye. Ya dedim diğer kombiler aynı mesafeyi 10saniyede sıcak su veriyor.
    Suyu açınca kombi çalışıyorsa cihazda sorun yoktur diyor herşey normal tesisatla alakalı diyor.

ama benim mutfağım kombi ile aynı yerde olmasına rağmen 20saniyede su veriyor.

Kesinlikle Baymağı kimseye tavsiye etmiyorum aman uzak durun.
    Forumdaki arkadaşın tavsiyesi üzerine aldım ama aldığım güne lanet ediyorum.

Baymak Novadens Ekstra aman diyim uzak durun.
  • quote:

Allah belasını versin bu Baymak servislerin.
    Arıyorum suyu geç ısıtıyorum diyorum gelip kontrol ederiz cihazda arıza yoka 50tl ücret ödersiniz diyorlar.
    Bunun garantisi ne diyorum ne işe yarıyor cihazda sorun yoksa para ödemek mecburi imiş.

Gayet normal diyor 45saniye. Ya dedim diğer kombiler aynı mesafeyi 10saniyede sıcak su veriyor.
    Suyu açınca kombi çalışıyorsa cihazda sorun yoktur diyor herşey normal tesisatla alakalı diyor.

Merhaba,

dediklerinizle alakasız bir soru soracağım kusura bakmayın. Param menüsünden en düşük petek tesısat suyu sıcaklığının kaç olduğuna bakabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

quote:

Merhaba,

dediklerinizle alakasız bir soru soracağım kusura bakmayın. Param menüsünden en düşük petek tesısat suyu sıcaklığının kaç olduğuna bakabilir misiniz?

Şimdi denedim 50dereceden aşağıda inmiyor yukarı da çıkmıyor.
    Şuan peteklere el değmiyor aşırı derecede sıcak çalışıyor.
    Sayaca baktım deli gibi dönüyor.
    Bu çok kötü bir durum bu sıcaklığı düşürmek gerek.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

quote:

Merhaba,

Şimdi denedim 50dereceden aşağıda inmiyor yukarı da çıkmıyor.
    Şuan peteklere el değmiyor aşırı derecede sıcak çalışıyor.
    Sayaca baktım deli gibi dönüyor.
    Bu çok kötü bir durum bu sıcaklığı düşürmek gerek.

fabrikadan 50-80 derece aralığında çalışacak şekilde çıkmış. hadi 80 neyse de en azından 40 dereceye inebilmeliydi.50 derecenin altına mümkün değil indiremiyorsunuz.
  • quote:

hiç bir markanın konvasiyonel kombisi anında sıcak su veremez 25 saniyenin altında eğer öyle bir kombi istiyorsan boylerli cihaz alacaksın boşuna koskoca firmayı karalama baxi dünyada bu konuda lider markadır
  • quote:

quote:

hiç bir markanın konvasiyonel kombisi anında sıcak su veremez 25 saniyenin altında eğer öyle bir kombi istiyorsan boylerli cihaz alacaksın boşuna koskoca firmayı karalama baxi dünyada bu konuda lider markadır

Nitromix ile 10saniyede 10metre boruda sıcak su alan var ama ona ne diyeceksiniz?
    Annemin evinde Vaillant var.Aynı ev aynı tesisat bir üst katımda 20saniyede sıcak su geliyor aynı yere.
    Baymakta ise 45 saniye bunun kötülenmeyecek bir durumu mu var sizce ?

Ayrıca sıcaklığı neden 50derecenin altına düşüremiyoruz bunu da anlamak mümkün değil.
    Hadi yoğuşmayı en iyi o derecede yapıyor diye ona ayarlamışlardır diyeceğim ama hani düşük sıcaklıkta daha fazla yoğuşma yapardı.

disintegration arkadaşın tavsiyesi üzerine hayatta eve baymak kombi sokmam dediğim kombiyi aldım ve çok pişmanım.

Bir kere servisini düzeltecek.Herşeye 50tl para alırız diyen bir servisin markasından bana göre birşey olmaz.
    Adamlara açıp şikayet bildiriyorum kombide sorun yoksa 50 TL alırız diyorlar.
    Hayatımda bu kadar dandik bir servis görmedim ben.
  • arkadaşlar biryere 24 kw kombi anca yeterken yerine 28 veya 31 kw alsak bize kombiye ödediğimiz extra paradan başkaa bir zararı olurmu yani büyük hacimliler aynı eviısıtmak için dahamı çok gaz yakarlar veya büyükj olanın daha ekonomik ısıtması gibi bir durum olabilirmi?

yani aynı pozisyon sartlardaki iki yeri eşit sıcaklıkta tutmak için 24 ve 28 kw lik aynı model iki kombi arasında nasıl bir gaz tükeyimi farkı olur?
  • 20 ve 24 kw normal 26 kw dublex 28-33 kw triblex için uygundur büyük cihaz almak az gaz yakmak anlamına gelmez fakat maksadından küçük cihaz kullanmakta gaz sarfiyatını artırır
  • Merhaba ben de 330 luk novadens extra kullanıyorum. Sıcak suyundan memnunum yani hızlı ısıtıyor bence. Yalnız benim de şöyle bir problemim var. Geçen yıl General HT 300 Set kablosuz termostat almıştım ama gelen servis uyum sağlamıyor diye bağlamadı. Ben de merkezi aradım bağlanabilir ama ondan çıkacak arıza garanti kapsamında olmaz dedi. Ne yapacağımı bilemedim onca para da verdik. Başkasına bağlatabilir miyim kablosuz termostatı?
  • ht300 tüm cihazlara uyumludur fakat gerek yok cihazın üstündeki ht 300 den daha kulanışlıdır ha çokta istersen ön paneli sök 2x1 mm kabloları 1.2 nolu klemenslere bağla ht300 ü 5 ve 6 nolu klemenslere bağla ok
  • Cevabınız için teşekkür ederim. Cihazı geçen yıl satın aldığım için kullanmak istiyorum bir de kablo geçirme zahmeti olmasın diye kablosuz almıştım. Eğer bu işlem benim yapabileceğim kadar kolaysa çok sevinirim.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.