Şimdi Ara

LG 42 LM 640 S DENEYİM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
289
Cevap
2
Favori
78.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kurulum dün yapıldı ve inceleme raporumu sizlerle paylaşıyorum
    1-) kasa gerçekten ince ve şık aynı zamanda çok 660 s ile aynı diyebilirim
    2-)Görüntü kalitesi gerçekten harika ve tatmin edici düzeyde
    3-)Macig kumanda meraklısı arkadaşlar kutunun içinden çıkan kumanda fazlasıyla işinizi görmeye yeterli opsiyonel
    4-)Tv nin iç kısmında ki ayarlar ve diğer ekran seçenekleri ile ile tv nin kullanımı harika düzeyde
    5-)Bunun dışında dahili uydu alıcısı hd arkadaşlar yanlış fikirlere kapılmayın
    6-)Ekran arka ışığıgını ayarlayabilirsiniz kendi zevkinize göre
    7-)4 Adet sinema 3d gözlük gayet şık Ve kullanışlı
    8-)TV orjinal 14:9 Haricindeki sinema ve diğer ekran formatları diğer tvlere oranla çok iyi değil sadece 14:9 Kullanmakta fayda var yakın zoom güzel birde sinema modu diğerleri zaten kişisel tercihlere göre beğenilebilir ben beğenmedim
    9-)Tvnin arka tarafındaki kablolar kutunun içerisinde mevcut ekstradan bir kabloya para vermenize gerek yok ekstra Uydu alıcısı ve optik ses çıkışları hariç
    10-) CI modülü yok diğer bazı hd kanallarda sanırım onlar ücretli olan kanallar akşam servis gelip ayar yapacak tekrardan ve o sorun ortadan kalkacak umuyorum
    11-) TV nin diğer program ve ayarlara geçiş hızı iyi sizleri tatmin edecektir bir yavaşlığı var ekran arka ışığının ayarlarını hemen yapamıyor ağır kalıyor 2-3 sn ye kadar onun dışında diğer geçişlerde çok seri...

3D Olayın henüz sizlerle paylaşamadığım içini üzgünüm onuda en kısa zamanda test edip siz arkadaşlarla paylaşırım ve tv yi kullanan arkadaşlardan ricam bizim bilmediklerimizi de bizimle paylaşırlarsa seviniriz şimdiden teşekkürler...

Genel anlamda incelediğimizde 42 LM 640 S Modeli gerçekten Orta seviye TV'lerin biraz daha ileriye götürülmüş hali daha iyi Performans İçin hem rakamınızı yükseltmeniz hemde ne aradığınızdan emin olmalısınız bu tvyi alacak arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim bu fiyata bu özellikleri ile gerçekten bir çok kişi memnun edebilecek düzeyde..

• Selamlar bende bu sabah aldım bu modeli ve bekliyorum gelmesini sonra kurulum yaptıracağım, bende kurulumdan sonra fikirlerimi paylaşırım, sadece araştırmalarımdan bir not ekleyeyim 640s ile 660s arasında çerçeve farkı çok az da olsa var. Ama ben aldığım için söylemiyorum 640s inki gözüme daha hoş ve sağlam geldi bu herkese göre değişebilir.

Sizin tvniz hayırlı olsun, iyi günlerde seyretmeniz dileğiyle...
  • Dostum yaa eğer kurulum yapldıktan sonra şu sesi açıp bi bak bakalım benimkinde hani arabaya bas koyarsında kaportadan gelir gibi bir çızırtı oluyor yaa öyle bir ses var anlamadım :S
  • Slm Arkadaşlar,

Bende bu TV yi dün aldım ve kullanmaya başladım. TV gerçekten sizi fazlasıyla tatmin edecek düzeyde. Yanlız birkaç konuyu çözemedim henüz;

1.si bu TV de explorer kullanabilecekmiyim? TV kullanım kılavuzunu tv den açıp baktım. İnternet bölümünde sanki var gibi gösteriyor ama herhangi bir tarayıcıya ulaşamadım. Yada ben bulamadım.
    2.si Samsung Smart TV lerde ücretsiz TV den film izleme vs. var bunda yokmu?

Bu konularda deneyimi olan arkadaşlar varsa paylaşmasını rica ederim...

Saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: OFLU55

Slm Arkadaşlar,

Bende bu TV yi dün aldım ve kullanmaya başladım. TV gerçekten sizi fazlasıyla tatmin edecek düzeyde. Yanlız birkaç konuyu çözemedim henüz;

1.si bu TV de explorer kullanabilecekmiyim? TV kullanım kılavuzunu tv den açıp baktım. İnternet bölümünde sanki var gibi gösteriyor ama herhangi bir tarayıcıya ulaşamadım. Yada ben bulamadım.

Saygılar...

1. kumanda dan home ye bastığında en alt sırada yan yana dizilmiş ikonlar var orda dünya resmi olana basabaksın tarayıcıdır.

2. gene homeye bastığında bir sürü zırzavat çıkıyor orda 3d filimler dahil var seyredebilirsin ücretsiz.

• Dün geldi ve kurulumu yapıldı, mağazada o kadar tv arasında ister istemez insanın aklı karışıyor, ancak çok rahatlıkla söyleyebilirim ki beklediğimin çok üzerinde çıktı...
    Bizde önce bağladık tvyi kablosuzdan ve internete girelim dedik ama internet tarayıcısı yoktu, aradım servisi ve sordum güncelleme yaptığını ve güncellemeleden sonra geleceğini söyledi, dediği gibi de oldu...
    Ses konusuna gelince ben müzik açtım ve bassları denedim çok yüksek seslerde bozulma olabiliyor ama ben o kadar yüksek kullanmayacağım, sonuçta tv üzerinde ve performansı sınırlı...
    Kasası için söylenecek çok şey yok bence gayet şık ve Polonya üretimi bilmiyorum iyi mi kötü mü ama Çin'den iyidir :-) ve ben 19 ekimde aldım arkasında üretim ekim 2012 olarak geçiyor. Yeni üretim yeni kasa ve bence parasını hakeden bir ürün.
    Son olarak almadan önce aklımdaki en büyük soru işareti olan konudan bahsedeyim, gece ışıklar kapalıyken çerçeve kıyılarında ışık yansıması var, ancak bu bana gayet normal geldi. İyice bakarsanız bilgisayarda da bu yansımayı görebilirsiniz. Zaten sadece gece ve ekran tam karanlık olunca dikkatli bakarsanız görülüyor ben arkadaşa sordum sence çok mu bu ışık diye, söylemesen farketmezdim dedi.

Sonuç olarak ben memnunum, üç boyut performansı gayet iyi sd yayın beklediğimin çok üzerinde (scart ile bağlanmama rağmen) ve aldığıma hiç pişman değilim... Umarım yardımcı olmuşumdur, alana alacağa hayırlı olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: 865pe

quote:

Slm Arkadaşlar,

Saygılar...

1. kumanda dan home ye bastığında en alt sırada yan yana dizilmiş ikonlar var orda dünya resmi olana basabaksın tarayıcıdır.

2. gene homeye bastığında bir sürü zırzavat çıkıyor orda 3d filimler dahil var seyredebilirsin ücretsiz.

Home daki bütün bölümlere girdim ama tarayıcı ve film izleyebileceğim öyle bir yer yoktu. Üstteki konuda bir arkadaş güncellemeden bahsetmiş. Sanırım böyle bir durum olabilir. Eve gittiğimde müşteri hizmetlerini arayıp yardım istiyim en iyisi...

• quote:

quote:

quote:

Slm Arkadaşlar,

Saygılar...

Home daki bütün bölümlere girdim ama tarayıcı ve film izleyebileceğim öyle bir yer yoktu. Üstteki konuda bir arkadaş güncellemeden bahsetmiş. Sanırım böyle bir durum olabilir. Eve gittiğimde müşteri hizmetlerini arayıp yardım istiyim en iyisi...

öncelikle internet bağlantınız kablosuz mu? kumanda dan home ye basınca o ekranın resmini buraya upload edersen yardımcı olalım, öyle bir bölüm olmaması mümkün değil.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Slm Arkadaşlar,

Saygılar...

öncelikle internet bağlantınız kablosuz mu? kumanda dan home ye basınca o ekranın resmini buraya upload edersen yardımcı olalım, öyle bir bölüm olmaması mümkün değil.

Evet interneti kablosuz kullanıyorum. Facebook vs. giriş yaptım bağlantıda sorun yoktu. Sadece tarayıcı ve film izleyebileceğim ikonlar yoktu.Şuan işteyim akşam eve gidince ekran resminide paylaşırım.
    Teşekkürler...

• Güncelleme yapın düzelecek arkadaşlar niye tartışıyoruz. Bende de ilk başta yoktu...
  • Evet arkadaşlar, Televizyonun "Settings" ayarlarında "Destek" Bölümüne girince "Yazılım Güncelleme" kısmı var oradan yazılımı güncelledim. Hem internet tarayıcısı hemde sinema izleyebileceğim ikonlar geldi.
  • Arkadaşlar, Smart TV deki FilmBox u kullanan varmı? Bide oradaki ücretler nedir? Mesela 2.90 TL paket olan neyi ifade ediyor. Aylıkmı? Yıllıkmı? Film başınamı? Filmler ve görüntü nasıl? Kullanan arkadaşlar deneyimlerini paylaşırsa sevinirim..
    Tşk.
  • Akilli kumanda icinde mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahkoroglu

Akilli kumanda icinde mi acaba?

Evet içinde arkadaşım, ayrıca 4 Adet 3D gözlükte var
  • Hayır değil. LM640S modellerinde akıllı kumanda mevcut değildir.
  • arkadaşlar 640s ile 660s arasında tam olarak ne fark var almak üzereyim karar veremiyorum teşekkürler.
  • Kasası biraz daha ince be sihirli kumandası mevcut.
  • arkadaşlar bende dün 640s alarak aranıza katıldım bu televizyonu tam olarak hangi ayarlarda kullanıyorsunuz hani bulutlanmayı veya ışık sızmasını minumuma indirmek için birde maç görüntülerinde banding yaşayan varmı.
  • LG 42 LM 640 ile 660 arasındayım fiyat farkına değermi karar veremedim. 640 almayı düşünüyorum.
  • arkadaşlar tv'nin kurulumu bugün yapıldı.gerçekten çok güzel bir televizyon alacak arkadaşlara tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.