Şimdi Ara

PES 2013 TAKTİK PAYLAŞIM ALANI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
6
Favori
275.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Eser.

quote:

Orijinalden alıntı: Grimmjow Jaegerjaquez

quote:

quote:

Sorunum güncel cevap verebilecek bir PES bilgini yok mu ?

iyi zaten milan da arsenal de madride göre çok zayıf kalıyor. madridi çok güçlü yapmışlar. man. city ile oynamanı tavsiye ederim. bence agüero ronaldodan daha iyi oynamaya alışırsan. dzekoyu ise kullanmayı bilirsen( uygun açılardan müthiş şutlar çıkarıyor overaline bakma) orta sahada yaya toure çok iyi. barry yine kendinden beklenmeyecek şutlar atıyor. kompanyi anlatmaya gerek yok. ccity ile kompakt oyun oyna yenersin madridi arkadaşından daha iyi oyuncu isen

Teşekkür ederim :)

bir de taktiklerinde oyuncu desteğini çok yüksek yapmışsın. bu sen ataktayken defanslarının ileri gelmesine sebep olur. defans çizgisini düşük tutmana rağmen. arkadaşının çok kolay pozisyona girmesinin sebebi bu. oyuncu desteğini 10 falan yap.

Hmm.. Teşekkürler. Şimdi o zaman arkadaş Real Madrid'i alınca M.City'i alıyorum.. Taktiğimi de şöyle yapıyorum :

JESUS NAVAS'ı da oyuna alabilseydim çok iyi olurdu.

Peki bunların anlamı nedir ?

Oyuncu Desteği

Destek Aralığı

Pozisyon Değişikliği

Ofansif Stil

Pres

Defans Çizgisi

Yoğunluk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neroXIII -- 7 Aralık 2013; 17:02:23 >
  • quote:

quote:

abi nasri beş para etmez. navası kullan. fernandinho yerine barryi kullansan daha iyi transfer mi oldu o?

oyuncu desteği: oyuncular oyunun merkezine daha fazla yaklaşır. bu pozisyonlarını biraz fazla terketmeleri anlamına gelir ama topa daha iyi basmış ya da oyuna daha iyi hükmetmiş olabilirsin.

destek aralığı: bu da oyunu ne mesafede oynayacağına karar veriyor sanırım emin değilim...

pozisyon değişikliği: ilk iki maddeyle ilgili bu da.

ofansif stil: sona dayarsan stoperler bile orta sahaya kadar gelir sen ataktayken.

pres:kontrol ettiğin oyuncu dışındaki oyuncular pres mesafesine yaklaşır.

defans ççzigisi: ne kadar yüksek tutarsan o kadar ileride dururlar.

yoğunluk: emin değilim ama sanırım boş alanları daha fazla dolduruyorlar oyuncular, bindirmeler daha fazla oluyor vs.

Barry yok kadroda transfer oldu o başka takıma.

NASRI nasıl beş para etmez Navas'ın hızı C... Nasri'nin hızı B...

pres:kontrol ettiğin oyuncu dışındaki oyuncular pres mesafesine yaklaşır.. Real'de arkadaş hep ara pası atıyor. O zaman ben pres'i ne kadar artırırsam o kadar boşta oyuncu kalır. Çünkü top kimdeyse adamlar ona yaklaşıcak tak bir adam boşta kalıcak.

bu yüzden presi 20'ye dayamamalısın.
  • Defansınızdan öyle üçgenle falan ara pas olayıyla geçmeleri zordur.
    Kazandığınız topu oyalanmadan direkt ileri oynayın, genelde forvete havadan ara pas atın.
    Kaleye kadar gitmeye müsaitseniz deneyin, yoksa topu tutup biraz bekleyip kanatlara aktarın ileri de az daha çoğalmış olursunuz.
    Bu taktikte forvetinizi çok iyi kullanmalısınız. Kazandığınız topu hemen ara pasla forveti kaleci ile karşı karşıya bırakmak 2. taktiğiniz olsun.
    1. taktiğiniz gol yememek. rakibin ara paslarına dikkat ederseniz zaten geçmesi bir hayli zor bu defanstan
    bir de duran toplarda 3 stoperinizi de gönderin. ciddi bir boy avantajı var!

• 2013 Yılının Konusunu hortlatıyorum ama yapacak bir şey yok belki bilen vardır. Pes 13 ile alakalı bu soruları sormalıyım.

rakip takım oyuncusu faul yapıyor ama topu almıyor topa dokunmuyor bu şekilde benim çok zeki oyuncum topu koşarak aldığından adamın sarı yahut kırmızı kart görme durumu olmuyor. Topa dokunmama olayı nasıl yapılıyor?

diğer soru, ara pası attığımda ronalda yada kim olur olsun takip takım defansı ronaldoyu bildiğiniz tutuyor geri çekiyor topu alıyor ronaldoyu eziyor daha yeni başlamış bir oyunda ronalda hiç yorulmamışken bunu yapabilmesi nasıl oluyor.
  • 3-5-2 Bayern

Müller FV Fiziği ve Aralara kaçması iyi

Robben SĞA Robben oyundaki en çevik oyuncu hızını kullanıyorsunuz

Ribery SLA Çok hızlı ve şutları idare eder

Kroos OOS Paslaıi ve şutları çok iyi

Gustavo (veya Lahm) DOS Pas ve fizikleri çok iyi (Lahm Hızlı)

Schweinsteiger DOS Pas sut ve fiziği çok iyi

Boateng Sağ STP Fizik ve hız iyi

Van Buyten STP Mükemmel fiziği var

Badstuber Sol STP Paslari çok iyi

Never KL Oyundaki en iyi kalecilerden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DogukanEmre -- 22 Ekim 2022; 21:34:14 >
  • taktiği görünce belki "ne diyo lan bu" falan diyiceksiniz ama oynayınca bana hak vereceğinizi düşünüyorum.bilgisayara karşı hiç oynamadım ama iyi oynayan kişilere karşı denediğimde iyi sonuçlar

taktiğin resmini yakında paylaşacağım

3-1-2-2-2

................SF----SF...............

..SLK-----------------------SĞK..

...........GÖ----------GÖ............

...................DOS...................

.........STP-----------STP.........

...................LBR....................

....................KL.....................

STRATEJİ :
    Oyuncu Desteği : 8
    Destek Aralığı : 8
    Poz. Değişikliği : 6
    Ofansif Stil : 13-14-15
    Pres : 14-15-16
    Defans Çizgisi : 0-1-2-3
    Yoğunluk : 0-1-2-3

kanat oyuncuları rakip ataktayken zaten defansa geliyor göbekler ve defansif orta saha da rakibi çok iyi karşılıyolar orta sahayı geçersede 3 tane stoper var.çok iyi alan savunması oluyor

ofansta zaten birsürü hücum oyuncunuz oluyor ve çok pas yapmaya müsayit oluyorsunuz bol pas yaparak rakibi uyutabiliyorsunuz..ee birazda sizin becerilerinize kalmış.umarım işinize yarar

Bağlı çalım tavsiyem : Oyuncunun önüne-arkasına-sağına-soluna olarak yapın
    önüne : bilek hareketi
    sağına-soluna : çapraza doğru içe sektirme
    arkasına : içe sektirme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atakanerol -- 14 Ekim 2012; 16:37:42 >

•  PES 2013 TAKTİK PAYLAŞIM ALANI

Beraber hücum yapıp beraber defans yapıyor takım. Orta ikili bu taktik için en önemli oyuncular. Dayanıklılık şart. Orta ikili hücuma çıkınca iki bek wingback olup orta sahaya geliyor ve buradaki topları topluyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doctore Oenomaus -- 15 Ekim 2012; 18:04:08 >
  • bi ara bende böyle oynuyordum güzel taktik ve strateji..ronaldoyu uçak yapmışlar pes11 de çalım imkansızdı 12 de biraz daha iyiydi bu oyunda bi oyuncu ile herkesi çalımlayabiliyorsun biraz alışınca
  • Peki rakibiniz 5 li defans önüne bir dos , 2 gö ve ilerde bir gf ve sf ile oynuyorsa bu işe yararmı. Taktiği uzuntop. 5 3 2 yani tam savunma ileri ara ve uzun toplarla kaçma taktiğine karşı ?
  • kanatları biraz daha geriye alıp GÖ leri hafif ileri koyuyorum romayla. tabi master league'den hummels'i alıyorum önce :)
  • Beyler cumartesi günü maç yapacağız ve bu maçları yenmem gerek.Arkadaş barcolenayı alıyor ve markaj yapıyor.Defansını geçemiyorum ve messi markajla tutmama rağmen arapaslara hep yetişiyor alıyor.Ne yapmam gerek?Real madrid ile yenemedim,Psg ile yenemedim nasıl bir taktik yapmalıyım?
  • Defans çizgisini geride tut , oyuncu desteğini 8-7 gibi yapki defans çok fazla ileri çıkmasın 5-3-2 oynayabilirsin.
  • arkadaşlar size en iyi olmasada baya baya iyi bi taktik sölimmi? ben bu taktik ile 800-9000 derece olan kişileri deviriyom kendiminki 300 lerde olmasına rağmen şimdi oyun planınız uzun top olsun ofsayt taktiği açık olsun ve hucum düzeyi ofansif olsun
    gelelim dizilişe 4-2-2-2 son iki uçtaki sf bi gerisindeki kanatlar bi gerindeki ikili ise dos topu yan kanatlara vermeye çalışın ve ordan sflere ara pas atın kaleciyle karşı karşıya kalıyor çok yararlı oluyor sfleri son dayayın ....
  • alın bu uçtakı sfler sağlam adamlar olsun defanstan sıysılsın kanat oyuncusu ara pas attığı zaman kaleciyle karşı karşıya akalırsın ve son bişi daha top karşı takımdayken r2 ye basılı tutun +pas+şut rakibi kıstırırsınız onu oynatmazsınız yani r2+x+kare eliniz bu üçünde olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: yakko_22

alın bu uçtakı sfler sağlam adamlar olsun defanstan sıysılsın kanat oyuncusu ara pas attığı zaman kaleciyle karşı karşıya akalırsın ve son bişi daha top karşı takımdayken r2 ye basılı tutun +pas+şut rakibi kıstırırsınız onu oynatmazsınız yani r2+x+kare eliniz bu üçünde olsun

resimi ekliyememişim nasıl oluyosa bilen varsa yönlnedirsin
  • [simage][/simage]
    http://img42.imageshack.us/img42/4928/ekranalntslc.png
    [simage][/simage]
  • Denemeye değer bir taktik gibi görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmettuzlusu

Denemeye değer bir taktik gibi görünüyor.

bu topikte insan hoca olur
  • zaten hocaların yeri mazallah
  • Man. city. 5-4-1 uzun top.Agüero tek forvet.Defanstan uzun top atsanız bile agüeronun önüne düşüyor.Agüero yu tutmak her defansın işi değil.Nerden vursa gol oluyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.