Şimdi Ara

Piranha Business I-II-III Tablet [ANA KONU][KULLANICILAR]+Mini İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
1
Favori
19.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AnıL.Gndqdu

quote:

Orijinalden alıntı: burak23358

quote:

Orijinalden alıntı: AnıL.Gndqdu

merhabalar. bussines 3 tab 10.1 tabletime güncelleme varmı acaba.. 4.1 de ve biraz kasıyor. güncelleme vArsa nerden bulabilirim. yardımcı olursanız sevinirim :)

Hocam hala business tab 3 10.1 kullanıyor musunuz? Almayı düşünüyorum da nasıl iyi mi? Yarcıödı olursanız çok sevinirim :)

hocam yeni girdim siteye kusura bakma. tableti yiğenime verdim. bence onu almayın. iyi değil. miktarı yükseltip daha iyisini alabilirsin.

Tamam hocam sağolun. Bu sefer Reeder düşünüyorum :D

• BUSINESS TABLET 7-9-9.7-10.1

Piranha Business I-II-III Tablet [ANA KONU][KULLANICILAR]+Mini İnceleme

• Yeni Android 4.0 işletim sistemi - Türkçe
    • Yeni A10 1.4-1.6 GHz Cortex işlemci
    • GPU 3D Görüntü işleme sistemi - Mali 400 @350 MHZ
    • 8GB Dahili hafıza (2000 adetlik MP3 Dosya depolama kapasitesi)
    • Micro SD kart girişi (Max 32GB)
    • 512 MB DDR3 RAM
    • 9.0 İnç TFT- LCD 800*480 Kapasitif 5 noktalı dokunmatik ekran
    • Görüntülü konuşma
    • Kamera özelliği - 0.3MP
    • Harici 3G Modem desteği
    • Wifi Özelliği
    • Yeni Flash 11 desteği
    • Hareket algılayıcı (G-Sensor)
    • Yüksek çözünürlükteki video dosyalarını oynatabilme
    • Micro SD kart girişi (Max 32GB)
    • OTG Bağlantısı - USB 2.0
    • 300 Saate kadar bekleme süresi
    • 8 Saate kadar kullanım süresi
    • 3.7V 4000 mAh dahili pil
    • Sadece 11.5mm inceliğinde Süper slim tasarım
    • UV Parlak piyano siyahı dış yüzey
    • Girişler: 1 x Mini USB, 1 x OTG USB Host, 1 x Micro SD, 1 x Kulaklık, 1 x Güç DC, 1 x Dahili mikrofon, 1 x Dahili hoparlör
    • Önceden yüklenmiş hazır onlarca uygulama
    • E-Book Özelliği
    • Android market üzerinden binlerce uygulama ve oyun indirebilme
    • Sadece 515gr hafifliğinde ve 239*4x148*11.5 mm inceliğinde zarif tasarım

Paket İçeriği:
    • Cihaz, USB Kablo, Şarj aleti, OTG kablosu, Kullanma klavuzu, Garanti belgesi

BUSINESS II 7-9-9.7-10.1 TABLET

Business II Tab 9.0
    Piranha Business II Tab 9.0” + 8 GB Dahili Hafıza + 1GB DDR3 RAM + 1.4 Ghz Cortex İşlemci + Çift Kamera
    HDMI + Android 4.0

Yeni Android 4.0 işletim sistemi - Türkçe
    Yeni A10 1.4 Ghz Cortex işlemci
    GPU 3D Görüntü işleme sistemi - Mali 400 @350 MHz
    8 GB Dahili hafıza
    Micro SD kart girişi (Max 32GB)
    1GB DDR3 RAM
    9.0 İnç TFT- LCD 800*480 Kapasitif 5 noktalı dokunmatik ekran
    1080P HDMI TV Çıkışı
    Görüntülü konuşma
    Çift kamera (Ön ve Arka -0.3MP)
    Harici 3G Modem desteği
    Wifi Özelliği
    Yeni Flash 11 desteği
    Hareket algılayıcı (G-Sensor)
    Yüksek çözünürlükteki video dosyalarını oynatabilme
    OTG Bağlantısı-USB 2.0
    Maksimum 350 Saate kadar bekleme süresi
    Maksimum 8 Saate kadar kullanım süresi
    3.7V 4500mAh dahili pil
    Sadece 12.5mm inceliğinde süper slim tasarım
    UV Parlak piyano siyahı dış yüzey
    Girişler: 1x Mini USB, 1x Mini HDMI, 1x Micro SD, 1x Kulaklık, 1x Güç DC, 1x Dahili mikrofon,
    1x Dahili hoparlör
    Önceden yüklenmiş hazır onlarca uygulama
    E-Book özelliği
    Android market üzerinden binlerce uygulama ve oyun indirebilme
    Sadece 518gr hafifliğinde ve 238*156*12.5mm inceliğinde şık ve zarif tasarım
    İki yıl garanti
    Paket İçeriği:

Cihaz, USB Kablo, Şarj Aleti, Kullanma Kılavuzu, Garanti Belgesi

BUSINESS III TABLET 9.0-9.7

Business III Tab 9.7
    Piranha Business Tab III 9.7” + 16 GB Dahili Hafiza + Yüksek Kaliteli IPS Ekran + 1GB DDR3 RAM + Dual Core 1.5 GHZ Çift Çekirdekli İşlemci
    Android 4.0.4

Mükemmel renk kalitesine sahip IPS (In-Plane Switching) ekran teknolojisi
    Güncel Android 4.0.4 işletim sistemi - Türkçe
    Yeni A10 1.4GHz Cortex işlemci
    GPU 3D Görüntü işleme sistemi - Mali 400 @350 MHz
    16GB Dahili hafıza
    1GB DDR3 RAM
    9.7 İnç TFT- LCD 1024*768 IPS Kapasitif 5 noktalı dokunmatik ekran
    1080P HDMI TV Çıkışı
    Çift kamera özelliği ile görüntülü konuşma
    Ön Kamera 2MP - Arka kamera 2MP
    Harici 3G Modem desteği
    Wifi Özelliği
    Yeni Flash 11 desteği
    Hareket algılayıcı (G-Sensor)
    Yüksek çözünürlükteki video dosyalarını oynatabilme
    OTG Bağlantısı - USB 2.0
    300 Saate kadar bekleme süresi
    8 Saate kadar kullanım süresi
    3.7V 7000mAh dahili pil
    Sadece 10.5mm inceliğinde Süper Slim tasarım
    Girişler: 1x Mini USB, 1x HDMI, 1x OTG USB Host, 1x Micro SD, 1x Kulaklık, 1x Güç DC, 1x Dahili mikrofon,
    1x Dahili hoparlör
    Önceden yüklenmiş hazır onlarca uygulama
    E-Book Özelliği
    Android market üzerinden binlerce uygulama ve oyun indirebilme
    Sadece 575gr hafifliğinde ve 243*190*10.5mm inceliğinde zarif tasarım
    2 Yıl garanti
    Paket İçeriği:

Cihaz, USB Kablo, Şarj Aleti, Kullanma Kılavuzu, Garanti Belgesi

KULLANICI KULÜBÜ

1- ozqur333 Business II Tablet 9.0
    aloneevil business 10.1
    halilbg business 10.1
    erenaltay business 10.1

Kullanıcı Görüşleri

Tarayıcı: Cihazın kendi içinde bulunan tarayıcıya 10 üzerinden 6 verebilirim ama alternatif tarayıcılarla dolphin chrome özellikle opera ile yüksek flash içerikli sitelerde çok akıcı bir biçimde dolaşabiliyoruz ve video izleyebiliyoruz. Cihaz alternatif tarayıcılar ile tarayıcı performansı olarak bu sefer 10 üzerinden 8.5 alıyor.

Arayüz/Menü Geçişleri: Menü geçişlerine baktığımızda akıcı bir yapısının olduğunu görüyoruz. Ana ekranımıza Widgetlar eklediğimizde cihaz yine akıcılığını koruyor ama şöyle bir durum varki live wallpaper yani hareketli duvar kağıdı koyduğumuzda bazı kasılmalar yaşayabiliyoruz bu yüzden hem normal duvar kağıdı kullanmak hemde pil tüketimini minumum seviyeye indirmek için sizin yararınıza olacaktır.

Oyun/Uygulama Performansı: Günümüzde çoğu kişi ya da bizim gibi oyunseverler bir tablet daha doğrusu akıllı bir cihaz aldığında ilk aklına gelen şeylerden biri oyun performansıdır.Doğru bu tableti araştırdığımda ilk aklıma gelen şeylerden bir tanesi de buydu. Cihazımız 350 mhz hızında çalışan Mali-400 grafik birimini kullanıyor. Piyasadaki diğer akıllı cihazlarla karşılaştırdığımızda 350 Mhz biraz az gelebilir ama inanın bunu çok da fark etmiyorsunuz tabikide şuan en popüler oyunlardan olan Dead Trigger da bazen kasmalar yaratsada Shadowgun-Six guns-Pes-Fifa-Real Racing gibi diğer popüler ve iyi bir grafik sunan oyunlarda kasma takılma donma gibi sorunlarla karşılaşmıyoruz. Hele ki hdmi girişi olan bir televizyonunuz var ise ki birde gamepad'iniz var ise oyun keyfinizi daha da katlayabilirsiniz.

Video/Film İzleme: Gelelim önemli konulardan birine. Bilmiyorum ama bir kişi tablet almişsa büyük ekranlı bir cihaza sahip olmaktan doğmuş olacak ki içinde bir film izleme isteği ortaya çıkar. İşte tam bu noktada film performansının ne kadar da önemli olduğunu anlıyoruz. Piranha business tablet serisi ile 1080p film ve videolarınız rahatlıkla hiçbir takılma kasma donma olmadan rahatlıkla izleyebilirisiniz.

Cihaz Giriş Çıkışları: Piranha Business Tab Serisinde

1xUsb
    1xUsb otg
    1x Hdmi Çıkışı
    1xMicro SD kart yuvası(Max 32.gb)
    1x3.5mm Jak girişi

Bulunmaktadır.

Cihazımıza Gamepad/Klavye/Fare/Flash Bellek Bağlamak:

Önceden de belirttiğimiz gibi cihazımızda bulunan usb/usb otg bağlantı noktalarımız ile Bir çok araç bağlayabiliyoruz. Dilerseniz Usb Noktasına faremizi bağlayıp dilerseniz de usb otg bağlantı noktasından klavyemizi bağlayıp özellikle internette daha rahat bir gezinme sağlayabilirsiniz. Özellikle birçok cihazda keşke flash bellek bağlayabilsek deriz. İşte bu cihazda bu tarz bir istekte bulunmanıza gerek yok genelde çoğu çin malı tablette bu özelliği görebiliyoruz yine usb bağlantı noktasından flash bellek takabiliyoruz hatta ve hatta 500 gb'lik taşınabilir harici harddisk bile takabiliyorsunuz :) Özellikle oyun severler de rahatlıkla gamepad'lerini bağlayarak oyun deneyimlerini daha da arttırabilirler.

Office Programları: Evet madem bir tablet pc aldınız adı üstünde tablet pc o kadar iş yapıyor word belgelerini açsın bir zahmet. Cihazımızda otomatik yüklü olrak bir program geliyor bununla rahatlıkla açabiliyoruz ama düzeltme yapamıyoruz. Fakat play store hemen yardımımıza koşuyor alternatif programlar ile daha profesyonel biçimde word-excel-sunum dosyalarınızı rahatlıkla görebiliyor düzenleyebiliyorsunuz.

Kamera Performansı: Sonuçta akıllı diyoruz her bir işimizi görüyor bakalım fotoğraf ve video performansı nasıl diyeceksiniz. Maalesef bu sefer cihazımız hakkında olumlu bir şey söyleyemeyeceğim. Günümüz tabletleriyle kıyasladığımızda (ipad-htc-samsung-asus-msi) gerçekten çok düşük kalıyor ama kaç kişi tabletiyle fotoğraf çekecek orasıda ayrı bir konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozqur333 -- 30 Aralık 2012; 22:54:53 >

• Dostum bunu böyle copy paste yazmanin bi önemi yokki gördügün + ları - leri yazki birşey olsun okunacak.
  • daha yeni açtım haklısın tabikide zaman buldukça onlarıda ekleyeceğim tabi kullanıcı görüşleriyle
  • Kullanıcı görüşleri eklendi mini bir inceleme yapıldı konu düzenlendi devamı gelecektir iyi forumlar
  • forumda kullanan tek kişi benim herhalde
  • Bende yeni aldım 10.1
  • ben business 10.1 aldım sensörler ters çalışıyor oyunlarda deneyen varmı bir çözümü varmıdır
  • düzelttim ekran ayarlarında ayarı varmış :-)
  • wifi çekim kalitesi 0,yan odada çekmiyor herkes bundan şikayetçi
  • ekran jelatini,kılıf (tercihen klavyelı) falan bulabılırmıyım Piranha Business Tab 10.1 da
  • quote:

Orijinalden alıntı: Software Developer

wifi çekim kalitesi 0,yan odada çekmiyor herkes bundan şikayetçi

abartma yan odadan gayet iyi sizin duvarları ören usta kaçlık tuğla kullandı öle :-) tmm wifi cok iyi değil ama yan odada gayet iyi cekiyor modeminin anteninde sıkıntı olmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: alonevil

Bende yeni aldım 10.1

Aldınıy ama adam gibi detaylı bir inceleme göremedik. didikliyorum kaç gündür vatana gittim mağazada net yok. adam gibi test edemedim cihazı. Ama yakın fiyatlarda olan ainol modelleri daha iyi gibi geldi bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halilbg

quote:

abartma yan odadan gayet iyi sizin duvarları ören usta kaçlık tuğla kullandı öle :-) tmm wifi cok iyi değil ama yan odada gayet iyi cekiyor modeminin anteninde sıkıntı olmasın

neyini abartmayayım hocam modemin 2 metre yanında aynı odada bağlantı koptuğuna şahit oldum ya
    edit : telefon full çekerken tablet 2-3 diş çekiyor bazen çekmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Software Developer -- 18 Aralık 2012; 0:43:41 >
  • quote:

quote:

quote:

neyini abartmayayım hocam modemin 2 metre yanında aynı odada bağlantı koptuğuna şahit oldum ya

UBenimki business tab 10.1 dun sitesinde yeni yazılım gördüm 12. Aya ait yukledim surum aynı ancak bazı düzeltmeler yapmışlar wifi cekim olayi baya iyi gösteriyordu birkac ufak defek duzeltmeler vardı ama oyunlarda kasma yapıyordu eski versiyona döndüm 8 . Ayda verdiklerine daha once indirmistim duruyordu allahtan ama wfi olayı baya iyi olduydu yukledikten sonra dedigim gibi oyunlarda donma kasma vardı cok sikayetciysen bi guncelle makinayı istersen yan odada 3 4 dis oynuyodu guncelleyince full cekiyodu isini gorur yeni yazilim

• quote:

quote:

quote:

quote:

UBenimki business tab 10.1 dun sitesinde yeni yazılım gördüm 12. Aya ait yukledim surum aynı ancak bazı düzeltmeler yapmışlar wifi cekim olayi baya iyi gösteriyordu birkac ufak defek duzeltmeler vardı ama oyunlarda kasma yapıyordu eski versiyona döndüm 8 . Ayda verdiklerine daha once indirmistim duruyordu allahtan ama wfi olayı baya iyi olduydu yukledikten sonra dedigim gibi oyunlarda donma kasma vardı cok sikayetciysen bi guncelle makinayı istersen yan odada 3 4 dis oynuyodu guncelleyince full cekiyodu isini gorur yeni yazilim

güncelledim hocam malesef aynı

• Ozaman senin cihazda bir sıkıntı olabilir wifi cok iyi cekmiyor ama yan odada benimkide kopma falan olmuyor hatta caprazda kalan mutfakda da sıkıntı yok ya modem ya tab da sıkıntın
  • Adamlar kendi sitelerinde android 4.1demişler ama yazilimi yok hala 4.0.3 4.1 olsun bu cihaza bende dişimi kırarım
  • quote:

Adamlar kendi sitelerinde android 4.1demişler ama yazilimi yok hala 4.0.3 4.1 olsun bu cihaza bende dişimi kırarım

hala alıp almama konusunda kararsızım. alınca elimde patlayacakmış gibi bir his var ama içimde.
  • Arkadaşlar, Business II 9.7 kullanan var mı ? Almayı düşünüyorum , ekranı diğerlerine göre daha kaliteli sanırım.Yardım ederseniz çok sevinirim.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.