Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (163. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.421
Cevap
193
Favori
1.275.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Skoda Doğuş grubuna geçti ve ilk kazık geldi. 2 ay önce Octavia Elegance 1.6 TDI DSG 65000 lira idi. Önce 10000 tl zam yapmış sonra 5000 tl indirim yanı 65000 liralık araca 70000 istiyor. Yani bu kadarda insanlar enayi yerine konmaz. Arkadaşlar lütfen bunlara dikkat edin. Benimde bir ara niyetim vardı. Ama artık kapısının önünden geçmem. Tabi alana diyecek bir şey yok. Yani içinden küfredesim geliyor. Bu kadar da insanlarız enayi yerine konmaz. Avrupa'da kriz var satışlar dip yapmış, markalar satacak adam arıyor biz alacak araç bulamıyoruz. Aslında bu bizim toplumun tüketim hırsından geliyor. Artık uzun süre araç değiştirmeyi düşünmüyorum. Çoçuk çoçugumuzun rızkını aç gözlü dispritörlere kaptırmamalıyız. Zorunlu değilse herkez en az 6 veya bir yıl araç alımını ertelesin, ellerinde stok oluşsun bakın o zaman fiyatlar nasıl oluyor.
    Selamlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerv

Skoda Doğuş grubuna geçti ve ilk kazık geldi. 2 ay önce Octavia Elegance 1.6 TDI DSG 65000 lira idi. Önce 10000 tl zam yapmış sonra 5000 tl indirim yanı 65000 liralık araca 70000 istiyor. Yani bu kadarda insanlar enayi yerine konmaz. Arkadaşlar lütfen bunlara dikkat edin. Benimde bir ara niyetim vardı. Ama artık kapısının önünden geçmem. Tabi alana diyecek bir şey yok. Yani içinden küfredesim geliyor. Bu kadar da insanlarız enayi yerine konmaz. Avrupa'da kriz var satışlar dip yapmış, markalar satacak adam arıyor biz alacak araç bulamıyoruz. Aslında bu bizim toplumun tüketim hırsından geliyor. Artık uzun süre araç değiştirmeyi düşünmüyorum. Çoçuk çoçugumuzun rızkını aç gözlü dispritörlere kaptırmamalıyız. Zorunlu değilse herkez en az 6 veya bir yıl araç alımını ertelesin, ellerinde stok oluşsun bakın o zaman fiyatlar nasıl oluyor.
    Selamlar.

Haklisiniz. Ama bunu durdurmak zor. Adamlar cayir cayir satiyor. Dacia bile marttan beri bazi araclarina 4000 lira zam yapti ve bayi onleri kuyruk. Euro dengesiz. Bu insanlar tatli karlarindan zarar edip satmazlar. Kardan zarar etmemek icin zam yaparlar. Ve euro eski seviyesine donsede indirmezler. Skoda kotu bir arac degil ama boyle fiyatladirma ile vw yi uygun fiyata alma cazibesini yitirecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roque_Jn

quote:

Orijinalden alıntı: idurmus

quote:

Orijinalden alıntı: Roque_Jn

quote:

Orijinalden alıntı: TDB

Manual Dizel Elagance olmuş 64.800 otomatik olmuş 70.000

Bu fiyata bu araba artık iyi bir seçenek olmaktan çıkmış durumda.

2013 model dizel, full donanım araçların hemen hepsi o fiyatlarda zaten..

Ford Focus Titanium - 63.320 TL
    Opel Astra Cosmo - 67.600 TL
    VW Jetta Highline - 69.400 TL
    Toyota Corolla Advance - 65.150 TL (Bir üst donanımı daha var)
    Renalut Fluence Icon - 63.250 TL

Bunlar Türkiye piyasasında en fazla satılan ve ilgi gören dizel sedan C sınıfı araçlar.. Hem full olsun, hem dizel olsun ama ucuz olsun diye bir durum yok yani.. Madem bu kadar premium sunuz basacaksınız parayı alacaksınız..

Fiyatlar yakın ancak donanımlar cok değişkenlik gösteriyor.

Ne farkeder arkadaşım; son tahlilde sen bir aracın en üst donanım dizeline sahip çıkıyorsan vereceğin minimum rakamlar bunlar. Canın hangisini almak istiyorsa onu al.. Çok tartıştım ben bunu forumda; arabam en üst donanım olsun ama ucuz olsun diye bir şey yok, araçların fiyatları olması gerektiklerinden daha pahalı ama yine de ben en güzeline en iyisine sahip olacağım diyen adam katlanacak bunlara.. Ben asla full donanım dizel araç almam.. O arabayla orta donanım düz vites benzinli araç arasında 10.000 TL'den fazla fark var..

Fiyatların Euro artışlarından kaynaklandığını ifade ediyorlar.
    Ekonomistler ve TC Merkez Bankası Başkanı yıl sonunda Euro ve Doların düşeceğini ifade ediyorlar.
    Bununla birlikte bayi 'lerin hiç dile getirmediği satış hedeflerini de göz önüne aldığımızda bu araçların fiyatrının (genel olarak) düşme durumu olmayacak mı?
    Böyle bir durumda da 70.000 değerinde ki araç yıl sonunda örneğin 67-68 civarlarında satılması durumunda (bana göre de ederi bu civardır) alırken&satarken zarar durumu nasıl değerlendirilecek..

Eylül ayı itibariyle, 3 ay sonra benim de bekleyişim sona erecek biri olarak, benim de yukarıda ki çerçeve de kafam oldukça karışık.
    Tabi ki 70.000 TL araç alıyorsunuz 2-3 bin 'in hesabı yapılır mı diyenleriniz olabilir, sözüm benim gibi düşününlerin fikirlerini de almak..

Bu dönem de bir sipariş daha vererek (kullandığım aracım var şuan da) 3 ay sonra aralık ayında bayi ile pazarlığa oturmak (bende sipariş anında yapmadılar, araç gelince görüşürüz dediler) ciddi bir alternatif olarak duruyor..
  • Ben cok dusundum ve sunu buldum....arac alma niyeti olmayanlar bile siraya girip bin tl kapora verip arac yazilacaklar ve araclar geldiginde araclari almayacaklar yuzlerce kisi yazilip araci almayinca mecburen gelen araclari satmak isteyecek olan bayiler bu politikalrini degistirmek zorunda kalacaklar ...nerden bilecekler her arac yazdiranin kesin araci alacagini zaten kaporaninda ustune yatmiyorlar iade ediyorlar...inanin iki uc ay bu sekilde yapilsin bayiler sapitir...cok zor bir organizasyon ama yapilirsa bu tekel ve metezori kirilir..
    Gercekten arac alma niyeti olanlar tabii araclarini alsinlar ....bu isi yapacaklar arac alma niyeti olmayanlar olacak....yazilip bekleyecegiz hayat devam edecek beklentide yok zaten nasilsa almayacagiz......geldi diye aradiklarinda bekletip almayinca stoklarda arac olacak jetta passat octavia da rahatca bulunacak....

• kafamdaki opsiyonlarla 85 bine giden bir octavia alıcılığını yitirmeye başladı benim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: taylor1956

Ben cok dusundum ve sunu buldum....arac alma niyeti olmayanlar bile siraya girip bin tl kapora verip arac yazilacaklar ve araclar geldiginde araclari almayacaklar yuzlerce kisi yazilip araci almayinca mecburen gelen araclari satmak isteyecek olan bayiler bu politikalrini degistirmek zorunda kalacaklar ...nerden bilecekler her arac yazdiranin kesin araci alacagini zaten kaporaninda ustune yatmiyorlar iade ediyorlar...inanin iki uc ay bu sekilde yapilsin bayiler sapitir...cok zor bir organizasyon ama yapilirsa bu tekel ve metezori kirilir..
    Gercekten arac alma niyeti olanlar tabii araclarini alsinlar ....bu isi yapacaklar arac alma niyeti olmayanlar olacak....yazilip bekleyecegiz hayat devam edecek beklentide yok zaten nasilsa almayacagiz......geldi diye aradiklarinda bekletip almayinca stoklarda arac olacak jetta passat octavia da rahatca bulunacak....

Fikrimce, sipariş esnasında fiyat sabitleme garantisi verebilseler bu problemler yaşanmayacak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nitejudge

bilgi amaçlı

http://www.ototeknikveri.com/icerik/3638/yeni-skoda-octavia-greenline-100-kmde-33-litre-yakit-tuketiyor.html

Anlaşılan octavia sadece Türkiye'de çok satmıyor. Adamlar üreitimi yetiştirmek için Ukrayna ve Kazakistan'da üretim yapmaya (yarı montaj şeklinde) yapmaya başlamış.

http://www.ototeknikveri.com/icerik/2522/yeni-skoda-octavia-ukrayna-ve-kazakistanda-uretilmeye-baslandi.html
  • Arkadaşlar Octavia Elegance aracımıza 64gb microsd aldık. fat32 olarak biçimlendirdik.Takınca kart okunabilir değil diyor.Bu sorunu yaşayan oldu mu?
  • veee......aracim sonunda gelmis ...az once telefon geldi..
    pazartesi teslim edilecekmis.....resimleri ve izlenimlerimi en yakin zaman da paylasacagim...

octavia 1.6tdi dsg elegance
    metalik gumus renk
    panaromik sunroof
    anahtarsiz calistirma
    uc kollu dsg kontrollu direksiyon simidi
    on koltuklar isitmali
    surucu koltugu-dikiz aynasi elektrikli ve hafizali
    on arka park sensoru
    denom 17 inc jant ve 225\45\17 lastikler
    bluettooth

• Radiologist R kullanıcısına yanıt
    Hocam hem de dana boy.:))

Şaka bir yana bunu distribütöre bildirdiniz mi?
  • quote:

veee......aracim sonunda gelmis ...az once telefon geldi..
    pazartesi teslim edilecekmis.....resimleri ve izlenimlerimi en yakin zaman da paylasacagim...

octavia 1.6tdi dsg elegance
    metalik gumus renk
    panaromik sunroof
    anahtarsiz calistirma
    uc kollu dsg kontrollu direksiyon simidi
    on koltuklar isitmali
    surucu koltugu-dikiz aynasi elektrikli ve hafizali
    on arka park sensoru
    denom 17 inc jant ve 225\45\17 lastikler
    bluettooth

Hayırlı olsun hocam, kaç gün sürdü gelmesi?
  • s.a arkadaşlar octavia 1.8 t mu 1.6 mı iyidir ikisi arasında kaldım yakıt konusunda hangisi daha iyi ben köyde duruyorum yollar yokuşlu virajlı 6 kişiyiz hangisi gelir 1.6 ve 1.8 t kullananlar 100 kmde kaç litre benzin ve lpg tükettiğini yazarsa sevinirim...
  • 19 haziranda siparis edildi....16 eylulde teslim edilecek.....
    Sozlesmede 20 agustos da teslim edilecek diyordu yaklasik 1 ay gecikme oldu....

• quote:

19 haziranda siparis edildi....16 eylulde teslim edilecek.....
    Sozlesmede 20 agustos da teslim edilecek diyordu yaklasik 1 ay gecikme oldu....

Hafızalı koltuğu iyi düşünmüşsüz. Eşim ve ben kullanıyoruz ve her seferinde koltuk ayarı yapmak sıkıcı.

• benim gibi elegance donanım alan arkadaşlar acaba hangimizin aracında bu özellikler ve bu ekler var

tabiki yokkkk..

avrupada satılıan elgeance pakette mevcut bu araştırdım

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a_o.b -- 12 Eylül 2013; 0:39:14 >
  • Arkadaşlar dün aracıma sonaxta 2 numara film çektirdim, açıkcası arka cama çektirmekte pişman oldum, görüntü kaybı oldu ve zaten arka camın manuel perdesi vardı, keşke 4 cam ile sınırlı kalsa idim. Sonra kapı kollarının içi çiziliyor diye oralara da koruyucu film çektirdim ve kaputa da aynı çekilde 45 cm lik film çektirdim.

Sizce nasıl olmuş?

• a_o.b kullanıcısına yanıt
    Avrupada Elegance modellerde de Led ve xenon paketi yok mesela. Ancak bizde var. Bana sorsanız bu aksesuarlar yerine ledi tercih ederdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzo27

Arkadaşlar dün aracıma sonaxta 2 numara film çektirdim, açıkcası arka cama çektirmekte pişman oldum, görüntü kaybı oldu ve zaten arka camın manuel perdesi vardı, keşke 4 cam ile sınırlı kalsa idim. Sonra kapı kollarının içi çiziliyor diye oralara da koruyucu film çektirdim ve kaputa da aynı çekilde 45 cm lik film çektirdim.

Sizce nasıl olmuş?

10 numara olmuş arkadaşım. Kurşun gibi maşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozzo27

Arkadaşlar dün aracıma sonaxta 2 numara film çektirdim, açıkcası arka cama çektirmekte pişman oldum, görüntü kaybı oldu ve zaten arka camın manuel perdesi vardı, keşke 4 cam ile sınırlı kalsa idim. Sonra kapı kollarının içi çiziliyor diye oralara da koruyucu film çektirdim ve kaputa da aynı çekilde 45 cm lik film çektirdim.

Sizce nasıl olmuş?

ozzo 27

Cam filmi çok güzel olmuş. Arka camda görüntü kaybı olduğu doğru ancak yaptırmasanız bence dışarıdan çok garip gözükür. Estetik olarak hoş olmaz. Sadece cam filmini ne kadara yaptırdınız? Cam filmi yapılırken kapı iç döşemelerini söktüler mi? Eğer söktüyseler kapılarda gıcırtı, ya da boşluk oluştu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genious61 -- 12 Eylül 2013; 11:34:49 >
  • 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.