Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (739. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.421
Cevap
193
Favori
1.276.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 737738739740741
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yağ bakım seviyesi geçti 8700 km yada 33 gün diyor araç 6.300 km 15.000 ediyor toplayınca bu da yılllık bakıma denk geliyor sanırım

Periyodik bakım için de 23.700km diyor 332 gün bu da sanırım 2 yıl yada 30.000km olarak ayarlanmış

Yani aracın yıllık bakımı geçmiş gibi görünüyor ama 6 ocak 2016 trafik çıkışlı yani henüz geçmedi

Doğru mudur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam sizin arac benzinlimi dizelmi 30000 iyimis gercekten:)bencede gecmemesi lazim ocak 2016 dediginize gore

• ankmrkz A kullanıcısına yanıt
    Benzinli 1.2 tsi hocam

• Benzinliye ozel bi durum ozaman siz 23700u baz alin bnce. 1.2 tsi kullanan arkadaslar daha net bilgi verecektir.

• Tolga hocam dediginize katiliyrm bole bir riskte var ama isini duzgun yapan yerler icin bole bisi dusuk ihtimal. Kaldiki servistede isini bilmeyen birine denk geldiginiz zaman ayni sorunlarla karsilasma ihtimali var. Abim volvo s40 dizel almisti 2008de sifir dizel oda garanti bitmeden ozele gecti arac 150000 bine dayandi hic bi skntisi yok. Duzgun ustayi bulduktan sonra risk olacagini dusunmuyorum. Cevabiniz icin tesekkurler yinede.

• Arkadaşlar merhaba;

Aarabaya aşağıdaki koltuk kılıfını alacağım.

İstanbul'da anadolu yakasında nerde taktırabilirim?

İyi bir döşemeci var mı bildiğiniz?

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-oto-kilif-skoda-octavia-a7-ozel-dikim-uygun-fiyatlar-310708343/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakia_

Arabayı aldım arkadaşlar çorlu İstanbul arası geldim araç 5.5 yaktı şehir içi trafik dahil oldukça sessiz motor yol sesi çok az ancak dış ortam sesini alıyor ama bu araca mahsus değil passat jetta gibi çoğu Volkswagen grubunda bu mevcut

Araç çok konforlu ve rahat benim brklentimin fazlasıyla karşıladı

Araca ilk etapta ön park sensörü cam filmi ve boya iç dış koruma yaptıracağım sensörü işi sonra

Mesela sağ arka camdan vuran güneş direk ekrana geliyordu yoldayken ve dediğiniz geri gorüs kamerası zorluğunu orda anladım sanırım haklısınız o konuda bir süre kullanıp eşime göre karar vereceğiz.

Bu arada yalıtım işini için ne yapılabilir?Daha önce yalıtım yaptırıp memnun kalan var mı?

Yol sesi de aslında o kadar fazla değil, sınıfındaki diğer araçlarla aşağı yukarı aynı seviyede..fazla gibi gözükmesinin sebebi motor, yol ve lastik sesi içeriye gelmediği için seyir esnasında yandan geçen araçların sesi daha çok dikkat çekiyor...Yalıtıma gelirsek bu araca yalıtım yapılsa da pek işe yaramaz çünkü içeri gelen ses tek bir kaynaktan gelmiyor, aracın tüm gövdesinden içeri sızıyor...yani aracın kaporta ve saç kısmı ince, ayrıca camları da ince....zaten dediğiniz gibi genel olarak sessizlik konusunda kullanıcıyı tatmin ediyor..masraf yapmaya gerek yok..yapılacak tek şey altına pütür attırmak, ben sadece bunu yaptım ve faydasını gördüm..çukur ve kasislerden yapılan hızlı geçişlerde arka süspansiyonlardan içeriye gelen vuruntu sesi azaldı..

• Selamlar;
    Octavia 1.0 takip etmkteyim eğer kullanıcı yorumları olumlu gelirse almayı düşünüyorum. Bir sorum olacak Octavia 1.0 Optimal Donanımda geri görüş kamerası varmı?
    Teşekkürler.
  • Aracınız oncelikle hayirli ugurlu olsun allahim kaza bela vermesin insallah... Aracınız 1.2 nin hangi paketi style optimal ambiation ve ne kadara aldiniz bir sakincasi yok ise ogrenebilirmiyim bir zamhmet...?

• twentynine kullanıcısına yanıt
    Beyfendi octaviada ful paket olan style pakette bile geri gorus kamerasi yok ama opsiyonel olarak ekletebiliyorsunuz....

• hasanhuseyin4446 H kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

Aracım 1.2 tsi dsg style paket.Trafiğe çıkış tarihi 06.01.2016 ancak 2015 model yani daha 1 yıllık bakımı gelmemiş 6.000km de aldım aracı.

Ek olarak : Sunroof + Krom Çıta + 17 inch jant + Metalik boya + Maun kaplama mevcut.İçi bej renk.

Aracı 73.000TL'ye aldım.

Şuan için oldukça memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arizona76 -- 26 Ekim 2016; 19:16:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: twentynine

2017 Makyajlı Octavia

https://www.youtube.com/watch?v=gb1y-2_zsTw

Farlar fena olmamış gibi sanki. İçerde Superb deki gibi kapı üstlerinde renkli ambiyans aydınlatmaları gelmiş. Gayet güzel. Ama benim en beğendiğim kısım kadran ışıklandırması oldu. Mavi kadran ışıklandırmasını çok severim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: twentynine

2017 Makyajlı Octavia

https://www.youtube.com/watch?v=gb1y-2_zsTw

Ön farlar çok kötü olmuş bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgao2000

Arkadasim hata edersin.. altindaki arac kompleks ve pahali bir arac... yetkili servis km kmsine degismesi gereken parcalari orjinali ile degistirir, ozel ler bu disiplinde calismaz.. orjinal parcada kullanmaz..

Bak bir ornek vereyim benim BMW F650GS motorum vardi.. servis pahali diye ozellere bakima goturuyordum yagi bali suyu degisiyordu... bir gun sol seritte 120-130km ile giderken aniden stop etti... olumden dondum... servise cektik.. elektronik beyin korozyon sebebi ile stop ettirmis.. ogrendimki 40bin bakiminda bu parca kontrol edilir ve gerekiyorsa degisirmis... yani yag su degistirmekle olmuyor... yinede siz bilirsiniz..

Servise götürme işinde de,piyasada bir sürü servise uğramayan araç var ve bunlar da yürüyor...hiç de bir şey olmuyor..taksiciler mesela sıfır araba alınca bile ,hatta ilk bakımında bile servise gitmez....
    Motorla araba aynı değil bence....arabayla en çok yolda kalırsınız....ayrıca servise bakıma giden araç yolda kalmaz diye de bir şey yok...
    Benim araç 2013 TDI dsg...şuan altur Skoda servisinde...90000 bin km bakımda..dün sabah verdim yarın ancak alabilecekmişim...90 bin bakım 760tl
    Ön arka fren balatası değişimi 550 TL toplam 1310 TL...dışarıda yaptirsam en fazla 500 TL...
    İşi biliyorsanız ,kullandığınız aracı tanıyorsanız...garanti bitiminde servise gitmek enayilikten başka bir şey değil...her aracın hangi km de hangi bakımlarının yapılacağı,hangi parçaların kontrolü yada değişimi gerektiği bilgisine internetten rahatlıkla ulaşa biliriz....
    1998 model Vectra aracimizı sadece iki yol servise götürdük sonra hiç getirmedi yetkili servise araç saat gibi..hiç de yolda kalmadık...( aracın ilk sahibiyiz)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taylor1956 -- 27 Ekim 2016; 18:13:53 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar merhaba,

istanbulda yaşıyorum ve A7 kasa aracıma arkaya cift egzoz girişi yaptırmak istiyorum. Yardımlarınızı alabilir miyim ?

Teşekkürler..
  • 1.6 Style için 91.000 fiyat aldım, nasıl?
  • Gecen yil bu vakitler 79000 fiyat almistim. Bir yilda gelen zamma bakin. Gerci benimki manuel. Dsg ise fiyat baya iyi

• taylor1956 T kullanıcısına yanıt
    Bir ornek daha vereyim...serviste 1310 tl tutan disarida 500 tl olayi icin..

Iki sene ince Daihatsu Terios 4x4 umuz vardi esime ait...bilen bilir Japon kayasidir ancak servis cok kalindir oyle boyle degil..bende balatalar degisecegi vakit internette daihatsu icin balatalardan siparis verip alip sanayide unlu ve tanidik bir japoncuya gittim..usta mevcutlari soktu masaya koydu.. sonra yenileri kutudan cikardi yanina koydu beni cagirdi.. Bak kardes dedi.. bu aldiklarin yan sanayi.. su balatanin yuzeyine bak birde uzerinde japonaca yazan orjinal bitmeye az kalmis balatalarin yuzey kalitesini gosterdi... gel biz bunlari takmayalim orjinal eskisi bile sunlardan daha iyidir dedi ve takmadi yenileri... yani tanimadigim bir servis olsa takar gecerdi... gunun sonunda 20bin 50bin 100bin 200bin km sonra degismesi gereken parcalar yan sanayiler ile yer degistirmeye basladi an Daihatsu artik daihatsuluktan Octavia Octavialiktan baska birseylere donusmeye basliyor... araclar sadece sasi ve govdelerden olusmuyor.. Ben orjinalite takintili adamim buna dikkat ediyorum ve coluk cocugumu tasiyorum... neye para verdiysem o aracin ilk gunku gibi olmasini istiyorum... tercih meselesi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgao2000 -- 28 Ekim 2016; 7:19:38 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• erbilge E kullanıcısına yanıt
    Dsg sanırım
    Herhangi ekstra opsiyon var mı

• 
Sayfa: önceki 737738739740741
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.