Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (721. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
16.421
Cevap
193
Favori
1.276.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 719720721722723
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaş hoş gelirsin de, gelmeden önce Türkiyedekı 2.0 motorlara uygulanan vergi oranlarını incelerseniz iyi edersiniz, bahsettiğiniz araç 152 bin TL, yaklaşık 50.000 Usd...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emniyet kemerinin sökümü ile ilgili video bulan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2016 modellerde navigasyon ve ön park sensörünün olmadigi dogru mu?

• QuiteShip Q kullanıcısına yanıt
    Bu iki özellik zaten opsiyonel.
    Talep ederseniz ekleniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ulashcan

Arkadaş hoş gelirsin de, gelmeden önce Türkiyedekı 2.0 motorlara uygulanan vergi oranlarını incelerseniz iyi edersiniz, bahsettiğiniz araç 152 bin TL, yaklaşık 50.000 Usd...

2.0 motor bir araç almam elbette. ötv olayını biliyorum. ilerleyen yıllarda 4x4 versiyonu daha düşük hacimli motorlara gelebilir belki. o yüzden 4x4 ile ilgili bilgi almak istemiştim sadece.
  • Bayram dönüşü sıcağı sıcağına tüketim verileri paylaşayım. İki kişi yaklaşık 150 kg, bavullar 20 kg. Klima yolun tamamına yakın açıktı.

- İstanbul'dan çıkıp Kütahya'ya gelene kadar yaklaşık 250 km mesafede ortalama sürat 100 km iken 6 lt yaktı araç. İstanbul çıkışı dahil yol oldukça açıktı.
    - Kütahya'dan çıktım, Afyon'a 80 km kala yakıt aldım. Kütahya Afyon arasındaki yolu çok seviyorum. Hem asfaltı çok iyi hem de sağdan soldan yola katılımlar çok az olduğu için biraz sürat yapabiliyorsunuz. Yaklaşık 70 km mesafede ortalama sürat 126 km (çok bastım, 150-160'ları çok rahat gördüm). Yol bittiğinde tüketim 6,3 lt idi.

Dönüşte ise;

- Sakarya'ya kadar yaklaşık 300 km mesafede ortalama sürat 100 km, tüketim ise 5,4 lt hatta 5,3 litreyi gördü. Klima yolun tamamına yakın kapalıydı. Ağırlık değişmemişti.

Aracın tüketimi ile ilgili özetle şunu söylemek gerekir. Araç 3000 devir ile ancak 130-140 km'leri görebiliyor. Daha yüksek süratlerde 3000 devir üzerine çıkıyorsunuz, bu da tüketimi arttırıyor. Lakin hiç kasmadan, konforlu bir yolculukta 5,5-6 litreler oldukça iyi bence. Bazı arkadaşların yaptığı gibi biraz kasar, 2000 devirin üzerine çıkmazsanız çok rahat 5 litreleri görür.

Bilmiyorum tecrübeli arkadaşlar bana katılacak mı?

• finansmen1 kullanıcısına yanıt
    Dizel otomatik kombinasyonu en mükemmel haliyle octaviada çalışıyor sanırım..benim şehir ici uzun donem ortalamam 5,5...yarısi sıkışık trafik yarısi akici trafik..uzun yol ortalaması da 4,7 civarı,otobanda 180,bölünmüş yolda 130..bu değerler gerçekten bana göre super değerler çünkü kullanırken kendimi hic kasmiyorum..

• Guzel araba vesselam.. sizde onceki kasa Audi A6 ya benzetiyormusunuz benim gibi ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • volkanistanbul V kullanıcısına yanıt
    Bu arada yanlış anlama olmasın. Benim araç 1.2 motor benzinli.
  • Bu ara ciddi bir araba arayisi icerisindeyim.Bu octaviaya da baya sardim.Bilgi almak icinse incelemelerini izliyorum ve dikkatimi yalitim konusundaki elestiriler cekti.Bu biraz canimi sıktı ve en iyisinin kullanicilara sormak oldugunu dusunup size soruyorum: Sizce sinifina gore ve eger imkaniniz olduysa muadilleriyle(jetta, focus vs) karsilastirirsaniz motor sesi, yol sesi, ruzgar sesi ve kasislerin kabindeki durumu ne durumda, simdiden tesekkurler.

Bir de ben navigasyon ve on park sensorlerinin opsiyonel oldugu cevabini aldim.Bunlarin maliyetini sormak istiyorum cunku navigasyon opsiyonu eklendiginde multimedya sisteminin komple degismesi soz konusu herhalde.

Test surusune cikin radyoyu ve camlari kapatin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgao2000

Test surusune cikin radyoyu ve camlari kapatin

Bulundugum konumda oyle bir imkanim olsa yapacagim ilk is olurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: QuiteShip

Bu ara ciddi bir araba arayisi icerisindeyim.Bu octaviaya da baya sardim.Bilgi almak icinse incelemelerini izliyorum ve dikkatimi yalitim konusundaki elestiriler cekti.Bu biraz canimi sıktı ve en iyisinin kullanicilara sormak oldugunu dusunup size soruyorum: Sizce sinifina gore ve eger imkaniniz olduysa muadilleriyle(jetta, focus vs) karsilastirirsaniz motor sesi, yol sesi, ruzgar sesi ve kasislerin kabindeki durumu ne durumda, simdiden tesekkurler.

Bir de ben navigasyon ve on park sensorlerinin opsiyonel oldugu cevabini aldim.Bunlarin maliyetini sormak istiyorum cunku navigasyon opsiyonu eklendiginde multimedya sisteminin komple degismesi soz konusu herhalde.

Alt paragrafta yazdiklariniz doğru. Ancak jetta ve focus tan geri kalir yani yok bu aracin ici cok kaliteli ve ferah geniş. Yalitimi kafaya takmayin tatmin eder sizi. Dsg nin rahatlığı da kar kalır yaniniza. Detayli bir test sürüsüne cikin hak vereceksiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: shockwave23

quote:

Orijinalden alıntı: QuiteShip

Bu ara ciddi bir araba arayisi icerisindeyim.Bu octaviaya da baya sardim.Bilgi almak icinse incelemelerini izliyorum ve dikkatimi yalitim konusundaki elestiriler cekti.Bu biraz canimi sıktı ve en iyisinin kullanicilara sormak oldugunu dusunup size soruyorum: Sizce sinifina gore ve eger imkaniniz olduysa muadilleriyle(jetta, focus vs) karsilastirirsaniz motor sesi, yol sesi, ruzgar sesi ve kasislerin kabindeki durumu ne durumda, simdiden tesekkurler.

Alt paragrafta yazdiklariniz doğru. Ancak jetta ve focus tan geri kalir yani yok bu aracin ici cok kaliteli ve ferah geniş. Yalitimi kafaya takmayin tatmin eder sizi. Dsg nin rahatlığı da kar kalır yaniniza. Detayli bir test sürüsüne cikin hak vereceksiniz.

İlginiz icin tesekkurler.

Hocam size yalıtım konusunda bilgi vereyim. Benim için en önemli kriter sessizlik. Aracım 95 bin km ve ambition dizel. Alacaksanız şayet kesinlikle full versiyonu alın benim gibi pişman olmayın. Dsg sadece test sürüşünde kullanmıştım ve çok iyiydi geçişleri hissetmiyorsun ne zaman vites 7 oldu anlamadım. Bütçe meselesi ben alamadım ama keşke alsaydım diyorum.

Gelelim yalıtım konusuna.

Rüzgar sesi olarak ilk kullandığım zamanlarda yüksek hızlarda (150 km) duymuyordum. Sonradan rüzgarı duymaya başladım şu anda (120 km) hızdan sonra duyuluyor oda makul seviyede arabanın içinde fırtına kopmuyor. Şunu da belirteyim dışarıda rüzgar var ise sesi daha fazla hissediyorsunuz.

Motor sesi ine gelecek olursak 2000 devirde 108 km hızda gidiyorsunuz sıcak asfalt ise alttaki yol kesinlikle duymazsınız. 75 bin km den sonra motor sesini duyuyordum 90 bin bakımında motora bir sıvı döktüler ses ortadan kayboldu çözümü var yani. Hatta rolanti de çalışırken bir kaç kez çalışmıyor diye tekrar çalıştırmak için uğraştığım oldu.

Yol sesine gelince lastiğin havası ve markası önemli. Lastiği yumuşak seçtim yol sesini makul seviyelere düşürdüm. Çakıl asfalt yollar haricinde hiç sıkıntı yok. Sıcak asfaltta yağ gibi akıp gidiyor araç. İbreyi kontrol etmezseniz radar cezası çok yersiniz 140 km hızda falan gittiğinizi bile anlamıyorsunuz.

Arabanın eksileri var yok değil ama artıları çok fazla bagaj kısmı muazzam. Kurban eti eşyalar falan bagaja koyduğunuzda hala yer kalması memnuniyet verici. Arka koltuk yaşam alanı sınıfında birincidir. Bu araç çok tutuldu artık her yerde octavia görmek mümkün. Ben 2013 de aldım tek tük görüyordum şimdi çok daha fazla bu kadar insan beğenmese almazdı... İyi akşamlar inşallah sorularınıza cevap olmuştur.

• quote:

Orijinalden alıntı: M.Karakaya07

Hocam size yalıtım konusunda bilgi vereyim. Benim için en önemli kriter sessizlik. Aracım 95 bin km ve ambition dizel. Alacaksanız şayet kesinlikle full versiyonu alın benim gibi pişman olmayın. Dsg sadece test sürüşünde kullanmıştım ve çok iyiydi geçişleri hissetmiyorsun ne zaman vites 7 oldu anlamadım. Bütçe meselesi ben alamadım ama keşke alsaydım diyorum.

Gelelim yalıtım konusuna.

Rüzgar sesi olarak ilk kullandığım zamanlarda yüksek hızlarda (150 km) duymuyordum. Sonradan rüzgarı duymaya başladım şu anda (120 km) hızdan sonra duyuluyor oda makul seviyede arabanın içinde fırtına kopmuyor. Şunu da belirteyim dışarıda rüzgar var ise sesi daha fazla hissediyorsunuz.

Motor sesi ine gelecek olursak 2000 devirde 108 km hızda gidiyorsunuz sıcak asfalt ise alttaki yol kesinlikle duymazsınız. 75 bin km den sonra motor sesini duyuyordum 90 bin bakımında motora bir sıvı döktüler ses ortadan kayboldu çözümü var yani. Hatta rolanti de çalışırken bir kaç kez çalışmıyor diye tekrar çalıştırmak için uğraştığım oldu.

Yol sesine gelince lastiğin havası ve markası önemli. Lastiği yumuşak seçtim yol sesini makul seviyelere düşürdüm. Çakıl asfalt yollar haricinde hiç sıkıntı yok. Sıcak asfaltta yağ gibi akıp gidiyor araç. İbreyi kontrol etmezseniz radar cezası çok yersiniz 140 km hızda falan gittiğinizi bile anlamıyorsunuz.

Arabanın eksileri var yok değil ama artıları çok fazla bagaj kısmı muazzam. Kurban eti eşyalar falan bagaja koyduğunuzda hala yer kalması memnuniyet verici. Arka koltuk yaşam alanı sınıfında birincidir. Bu araç çok tutuldu artık her yerde octavia görmek mümkün. Ben 2013 de aldım tek tük görüyordum şimdi çok daha fazla bu kadar insan beğenmese almazdı... İyi akşamlar inşallah sorularınıza cevap olmuştur.

Zaman ayirdiginiz icin tesekkurler.Büyük olcude fayda sagladi.Style donanima butce yetmeyecek, dolayisiyla optimal donanim almayi dusunuyorum.Aslinda sirf iç renk icin bile style alinir ama yapacak birsey yok maalesef.

Bugün arkadaştaki focus 2013 model dizel aracı otobanda deneme şansım oldu. Araç 110 kmden itibaren rüzgar sesi almaya başlıyor fakat baya bir yol sesi var o rğzgar sesini bastırıyor. Rüzgar sesi olarak focustan çok az daha iyidir octavia fakat yol sesi olarak hissedilir derecede fark var. Ayrıca ben trim sesine takıpımdır ve nefret ederim octaviada eğer yol berbat derecesinde değilse trim sesi yok araçta( parke yolda ve bozuk asfaltta yok). Yine 2013 jettayla karşılaştırırsam da octavia biraz daha bana tok geldi yalıtım anlamında da yakın araçlar ama octavia çok az daha sessiz jettaya göre. Başka bir arkadaşım şubatta sedan astra aldı. Yalıtım anlamında biraz yol sesi alıyor bozuk yoldada plastik yerlerinden hafif çıtırtılar geliyoe demişti. Bunlar bi nebzede olsa fikir verir umarım :) aracımı alalı 2.5 ay oldu ve inanın keşke şunu alsaydım dediğim hiç bir c segmenti araç yok. Her kullanışımda daha çok seviyorum arabayı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Octa35

Bugün arkadaştaki focus 2013 model dizel aracı otobanda deneme şansım oldu. Araç 110 kmden itibaren rüzgar sesi almaya başlıyor fakat baya bir yol sesi var o rğzgar sesini bastırıyor. Rüzgar sesi olarak focustan çok az daha iyidir octavia fakat yol sesi olarak hissedilir derecede fark var. Ayrıca ben trim sesine takıpımdır ve nefret ederim octaviada eğer yol berbat derecesinde değilse trim sesi yok araçta( parke yolda ve bozuk asfaltta yok). Yine 2013 jettayla karşılaştırırsam da octavia biraz daha bana tok geldi yalıtım anlamında da yakın araçlar ama octavia çok az daha sessiz jettaya göre. Başka bir arkadaşım şubatta sedan astra aldı. Yalıtım anlamında biraz yol sesi alıyor bozuk yoldada plastik yerlerinden hafif çıtırtılar geliyoe demişti. Bunlar bi nebzede olsa fikir verir umarım :) aracımı alalı 2.5 ay oldu ve inanın keşke şunu alsaydım dediğim hiç bir c segmenti araç yok. Her kullanışımda daha çok seviyorum arabayı.

Tesekkurler, sanirim bu konuda sıkıntım kalmadi.

Beyfendi oncelikle merhabalar... Octavia benim 15. Aracim akliniza gelecek c segmentteki arabalara bindim sayilir... Mart 2016 da octavia 1.2 dsg style donanim aldim aracim suan 8.000 km ye geldi cook cook fazlasiyla memnunum hamd olaun.... Araci ben ses olcumu yaparak sesini olctum kendim fatsa ordu otobaninda gecmis msjlarimda bulabiliriniz... Haturladigim kadari ile 12o km hizda 66 veya 64 dsb ses degeri vardi ve bence mukemmel rakam... Aracin ic mekan binen bu araba boylemiymis yaa ne kadar kaliteli bir havasi var diyor ve ben bunu en asagi binen 10 kisiden duydum... Arkadasimin babasinin 2015 megane gtline si var benim octiye bindi hayran kaldi vallahi araba buymus bizimkinide araba diye yapmislar diye agzindan bizzat kendim duydum...yol tutusu yolda verdigi guven konfor mukemmel bana gore sadece 140 km den sonra surati biraz fazla belli ediyor gibi geldi... Focusmu jetta mi opel astra mi desen gozum kapali yine octavia alirim hepsinden de artisi var eksisi yoktur emin olun... Benim octi 17 jant var lastik sesini aliyor almiyor degil heleki kotu cakilli asfaltta dahada artiyor fakat rahatsiz edicimi kesinlikle degil... Arabanin bagajina ben 1 adet bebek arabasi bir adet semaver 1 adet buyuk noy valiz bir adet orta boy valiz ve 5 adet poset sigdirdim dusunun yani bildiginiz hangar gibi tabiri caiz ise arka koltuk diz mesafesi oturan kisi rahatlikla ayak ayak ustune atarak seyehat eder...ordu ilinden k.maras elbistan ilcesine yaklasik 500 km yol gidiyorum bu yolun 200 kmsi virajli hep kesinlikle yorulmadan gittigimde hayatima devam ediyorum... Yakitinida soyleyeyim size 100 tl benzin ile daglik engebeli ordu yollarinda ve merkezinde sikistirmadan sakin kullanimla 430 km yol yaptim bben bilea sasirdim vallahi nasil yaptigima... Uzun lafin kısası alan kisi kesinlikle pisman olmayavlcaktir ama imkaniniz var ise kesinlikle dsg style donanim alin zenon farla karsidan gelen araca bir flash patlatin derim...saygilar sevgiler iyi forumlar...

• 
Sayfa: önceki 719720721722723
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.