Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (706. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.421
Cevap
193
Favori
1.276.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 704705706707708
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tüm tesbitleriniz doğru tamamen katılıyorum. gaz tepkisi için şunu farkettim. aslında aynı viteste kalmak şartıyla tepki kötü değil .nezaman araç vites düşürecekse o an tepkisi uzun kalıyor. sport modunu unutalım şurda sadece tek mod olduğunu farzedelim. . ben bir otoparkta denedim. tek viteste kalarak tepki iyi. bastığınız an araç zıplıyor. ama işin içinde vites değiştirerek zıplıyacaksa ozaman saniyeler sürüyor. alışınca da sanırım daha normalleşir. bu akşam bir uzun yolda 300 km klimasız 4.7 ile geldi . gidişim 5.6 klimalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bybyx

tüm tesbitleriniz doğru tamamen katılıyorum. gaz tepkisi için şunu farkettim. aslında aynı viteste kalmak şartıyla tepki kötü değil .nezaman araç vites düşürecekse o an tepkisi uzun kalıyor. sport modunu unutalım şurda sadece tek mod olduğunu farzedelim. . ben bir otoparkta denedim. tek viteste kalarak tepki iyi. bastığınız an araç zıplıyor. ama işin içinde vites değiştirerek zıplıyacaksa ozaman saniyeler sürüyor. alışınca da sanırım daha normalleşir. bu akşam bir uzun yolda 300 km klimasız 4.7 ile geldi . gidişim 5.6 klimalı.

Amacım aracı kötülemek değil kesinlikle ama hayali beklentileri olanları uyarmak..sonuç olarak 100 bin TL civarı para ödedim masrafları ile beraber..çok şükür bu aracı almak isteyipte alamayanlara göre kıyaslarsan çok çok iyi ama bir üst sınıf araçlar ile kıyaslarsan da insanın canı sıkılmıyor değil..işin açıkcası benim aklımda hep bmw vardı bütçe elvermediği için sıfır olsun satışta problem yaratmaz diye Octavia ya yöneldim..gelecek yıl borcunu bitirdiğimde ev almazsam eğer, büyük ihtimal ya sıfır 3.20i yada 2. El 5.20i almak gibi bir düşüncem var..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• ilkmat40 kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun. ben aynı zamanda hem 3.20i hemde octavia kullanıcısı olarak şunu belirteyim octavia sizi yol üzerinde götüren bir araç sadece, evet size gerek donanım gerek konfor ve ekonomi olarak çok şey sunuyor, ancak bmw ayrı bir dünya. Özellikle superb forumunda superb, mercedes vb üst segment markalarla karşılaştırılıyor bazen. Bu karşılaştırmalara gülüyorum sadece. Yani emin olun octavia 90 bine satılıyorsa 3 serisinin 150 ye satılması çok normal. Umarım birgün sizde istediğiniz araca kavuşursunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkmat40

quote:

Orijinalden alıntı: bybyx

Amacım aracı kötülemek değil kesinlikle ama hayali beklentileri olanları uyarmak..sonuç olarak 100 bin TL civarı para ödedim masrafları ile beraber..çok şükür bu aracı almak isteyipte alamayanlara göre kıyaslarsan çok çok iyi ama bir üst sınıf araçlar ile kıyaslarsan da insanın canı sıkılmıyor değil..işin açıkcası benim aklımda hep bmw vardı bütçe elvermediği için sıfır olsun satışta problem yaratmaz diye Octavia ya yöneldim..gelecek yıl borcunu bitirdiğimde ev almazsam eğer, büyük ihtimal ya sıfır 3.20i yada 2. El 5.20i almak gibi bir düşüncem var..

Yani ben sizin gibi düşünmüyorum pek. Bu yaşla ve tecrübeyle de alakalı olabilir bilmiyorum. Sıfır aldığım Audi A4 1.8 TFSI manuel aracımı tam 5 yıl kullandım. İstanbul trafiğinde manuel vites çok yormaya başladığı için aracı değiştirmeye karar verdim ve 2014 yılının sonunda tam 3 ay bir yandan aracı satmaya çalışırken bir yandan da Mercedes C180 (o zaman 145 bin liraya Fascination alabiliyorsunuz) veya BMW 3.20i ED (132 bin lirayı diye hatırlıyorum) pazarlıklarını yapmaya başladım.

Tam bu ikisinden birini almak üzereyken çalıştığım şirketin araba vereceğini öğrenince Audi'yi de satmış bulunduğum için bu sefer 2011 model bir Mercedes C180 CGI 1.8cc 156 beygir aldım ve şirket araba verince onu da sattım. Sonra da 1,5 yıl Renault Fluence kullandım. Bence kötü bir arabaydı ama Fluence'in de sevenleri var.

Geçtiğimiz ay tatile çıkarken 1 hafta BMW 5.20i kiraladım ve yaklaşık 2.500 km yol yaptım.

Şimdi bu kadar tecrübeden sonra gittim 1.2cc Octavia aldım ve çok da memnunum. Performans sizin için tek geçerli ölçüt değilse, aracın başka özellikleri de önemliyse bence inanın Octavia'nın 2 katı fazla vermeye değecek bir durum yok ortada. Bunu en iyi tatile giderken kiraladığım 5.20i'nin bagajının çok küçük olduğunu görünce anladım. Koltukları da yatmıyordu. İki büyük valizi zor sığdırdım desem abartmış olmam.

Hani burada ahkam kesmek gibi de olsun istemem mutlaka benden çok daha tecrübeli arkadaşlar vardır, benim aksime düşünen. Ben burada sadece kendi görüşlerimi belirtiyorum. Otomobil işi bir sevda bunu biliyorum. O yüzden kimsenin işine de karışmak istemem aslında.

• 4 teker bedeni, 2 teker ruhumuzu taşır.. Arac sevdası laterna iştir, motosiklet bir tutkudur.. Yemişim 3.20 sini octaviasını bana GSXR ımı verin yeter :)

Diyesim geldi birden otomobil işi sevda işini okuyunca :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 1.6 TDI DSG octavia'larınıza hangi yakıt şirketini tercih ediyorsunuz? Skoda'nın yakıt güvence sistemi var mı FIAT Gibi.
  • mfaydin kullanıcısına yanıt
    alırken öyle bir sistemden bahseden olmadı..en shell yada opet tercih ediyorum..yakın oldugu için %90 shell.
    bu ay opetten deneyeceğim.opet world lere puan yükleneceği için.birde yaklaşık 1500 km yol yapacagım 10 gün sonra çorum-ankara-antalya(belek)-fethiye-ankara-kırıkkale şeklinde..bakalım yakıt verileri ne gösterecek..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgao2000

4 teker bedeni, 2 teker ruhumuzu taşır.. Arac sevdası laterna iştir, motosiklet bir tutkudur.. Yemişim 3.20 sini octaviasını bana GSXR ımı verin yeter :)

Diyesim geldi birden otomobil işi sevda işini okuyunca :)

Hocam motorda sadece artçı olabilirim :)
    çünkü onu kullanmak için ciddi bir eğitim gerek. Aslında Arkada olmak bile çook keyifli ve heyecan verici bunu birkaç kez deneyimledim. Ama kostümü giy, çıkar çok zor.
  • bybyx B kullanıcısına yanıt
    Öncelikle merhaba... sizin start stop nasıl çalışıyor bilmiyorum ama benim aracimin start stop unun daha kasise girerken anlık frene basmalarda falan stop ettiğini görmedim mart 17 den beri kullanıyorum 5500 km oldu... isik larda duyacağınız zaman frenin ortasına kadar sert basınca otomatik devre ye giriyor frene hafif basarak durur iseniz stop bile etmiyrr araç benim aracim böyle seninkini bilemem bence gerekli bir özellik... mars dinemosu olayına gelince bu kadar stop etme ye yapan mühendisler bi seyler düşünmüştür kanimca 2013 yılında çıktı octavia da start stop bildiğim kadarı ile forumlarda takip ettiğim kadarı ile mars dinemosu bozulana denk gelmedim bu yüzden....saygılar saygılar sevgiler iyi forum lar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, yeri burası değil belki ama buradaki octavia takipçilerine de bilgi vermek istedim. Kayınbıraderim 2015 benzinli dsg Optimal aracını satıyor, 105 beygirlik motoru var. sahibinden.com daki 62 bin TL lik araç ilanı ona aittir. Aracın hiçbir sorunu, kazası yok, sıkıştığı için uygun fiyat yazdı. İlgilenenler olursa PM den bana ulaşabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakia_

Octavi için smartlink yerine şu multimedyadan almayı tercih ederim

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-goruntu-sistemleri-multimedya-oynatici-android-skoda-octavia-4.4.4-tv-sd-usb-dvd-navigasyon-full-hd-311326321/detay

vaayyy süpermiş!!!

• finansmen1 kullanıcısına yanıt
    Aynısı Golf'ü olan bir arkadaşımda var.Çok çok memnun.Ben de ondan gördüm bu cihaz son kasa tüm skoda octavia-golf ile full uyumlu.

Aracın kliması dahil tüm fonksiynolarını da yönetebiliyor.

Ayrıca kamerası olması da extra iyi çünkü Skoda araca geri görüş kamerası takmak için 1.000tl istiyor.Smartlink de 400 ne gereği var aynı paraya bunu almak çok daha mantıklı.

Ayrıca andorid uygulamalarını da indirebiliyorsunuz.

Bir de digitürk dilediğin yerde üyeliğiniz varsa arabada giderken maç bile izleyebiliyorsunuz ki arkadaşım yapıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arizona76 -- 2 Ağustos 2016; 9:40:19 >
  • finansmen1 kullanıcısına yanıt
    Bedava verseler takilmaz, evlat olsa sevilmez.

Hat safhada berbat ve basit ergonomi disi
    ..

2 bin tl ye ek masraf yap tak sonra dizele biniyorum diye sevin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgao2000 -- 2 Ağustos 2016; 13:32:02 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar herkese merhaba... ordu ilinden k.maraş elbistan ilçesine geldim tek başıma idim bagaj yok idi ancak acelem olduğu için yolun müsait olduğu yerlerde 160 km altına düşmedim 210 hıza kadarda çıktım çoğu yerde... diğer zamanlarda ise hiz sabitleyiciyi 110 a sabitledim memlekete geldiğimde 460 km olmuştu ortalama 6.1 lt olmuştu ve tam yarım depo benzin vardı sizce nasıl bir değer iyi mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanhuseyin4446

Arkadaşlar herkese merhaba... ordu ilinden k.maraş elbistan ilçesine geldim tek başıma idim bagaj yok idi ancak acelem olduğu için yolun müsait olduğu yerlerde 160 km altına düşmedim 210 hıza kadarda çıktım çoğu yerde... diğer zamanlarda ise hiz sabitleyiciyi 110 a sabitledim memlekete geldiğimde 460 km olmuştu ortalama 6.1 lt olmuştu ve tam yarım depo benzin vardı sizce nasıl bir değer iyi mi?

Araç ne? Benzinli mi, dizel mi? Dsg mi?

• sinan26tr S kullanıcısına yanıt
    Özür dilerim onu belirtmeyi unutmuşum... 1.2 tsi dsg ...

• hasanhuseyin4446 H kullanıcısına yanıt
    Çakıroğlu 1.2tsi dsg style olan için 74.500 fiyat verdi yüzyüze gelin biraz daha düşeriz dediler.

Ben yıl sonu alacağım için şimdi araç bakan birileri varsa direk arayıp bir görüşsün derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakia_

Çakıroğlu 1.2tsi dsg style olan için 74.500 fiyat verdi yüzyüze gelin biraz daha düşeriz dediler.

Ben yıl sonu alacağım için şimdi araç bakan birileri varsa direk arayıp bir görüşsün derim.

yıl sonunu bekleyenlerdenim. hem kampanya amacıyla hem de kredi miktarım düşük olsun düşüncesiyle.
    yalnız 12.000 12 ay 0 faiz skoda da kalkmış bu ay itibariyle acaba yıl sonu durumlar nasıl olur skoda geçtiğimiz yıllarda nasıl kampanyalar yaptı yıl sonu bilginiz var mı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanhuseyin4446

Arkadaşlar herkese merhaba... ordu ilinden k.maraş elbistan ilçesine geldim tek başıma idim bagaj yok idi ancak acelem olduğu için yolun müsait olduğu yerlerde 160 km altına düşmedim 210 hıza kadarda çıktım çoğu yerde... diğer zamanlarda ise hiz sabitleyiciyi 110 a sabitledim memlekete geldiğimde 460 km olmuştu ortalama 6.1 lt olmuştu ve tam yarım depo benzin vardı sizce nasıl bir değer iyi mi?

Bence çok iyi. Ancak kaç km yol yaptınız, ortalama süratiniz ne oldu? Bunları da öğrenirsek daha doğru bir değerlendirme yapabiliriz.
  • 
Sayfa: önceki 704705706707708
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.