Şimdi Ara

RCZ lpg

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • RCZ araçlara Vialle lpg sistemi takılıyormu? daha önce RCZ ye taktıran varmı yada başka bir lpg sistemi?

• ALINTI :Maalesef LPG deyince insanların aklına hala seneler önce genelde kuş serisi taksilerde kullanılan , merdivenaltı atölyelerde sadece maliyet kaygısı gözetilerek monte edilmiş , kabine bile gaz sızdıran , bagajda tankıyla devasa yer kaplayan ve büyük kazalarda ölümlere sebep olan sistemler geliyor.Fazla uzağa gitmeme gerek yok.Benim eşim bile LPG dediğimde "aman uzak dursun" diye tepki veriyor.Halbuki işin gerçeği bizim ülkemizde modern setlerin ve işini düzgün yapan servislerin artmasıyla son senelerde hızla yayılan LPG çevreci , ekonomik ve gayette güvenlidir.İnsanlar LPG'li araçları hareketli bomba olarak nitelendiriyorlar. Halbuki bombanın kaynağını oluşturan tank ,klasik benzin/mazot tankından çok daha kalın,esnek ve en önemlisi üzerinde bulunan relief valve ile de herhangi bir yangın durumunda içindeki gazı ve likidi dışarı salarak patlamayı engelleyen büyük bir avantaja sahip.

Rcz ye pek gitmez ama performans kaybı yaşarsın ama genede sen bilirsin kardesım
  • RCZ nin lpg lisine rastlamadım. Daha doğrusu araçtan ziyade aynı motoru kullanan mesela 207 308 508 gibi modellerde lpg sistemine rastlamadım. Ama prensiben vialle sistem uyması gerekir. Kabaca bakarsak direkt enjeksiyon motorlarda uygun fiyatlı kitler (mesela romano 1100€) tamamen lpg ile çalışmıyor. belirli aralıklar ile benzin püskürtüyorlar. dolayısıyla tasarruf oranı azalıyor. Viallenin sistemi bende direkt enjeksiyon motorlar için olması gereken bir yapı. Daha önceki lpg sistemleri fuarında TSI motorlara montaj edilmiş GFİ marka direkt enjeksiyon motorlar için sıvı lpg sistemlerini inelemiştim. O zamandan bu yana bu GFi kitlerin ülkemize gelip gelmediği hakkında bir bilgim olmadı. Ama gerçekten güzel bir sistem. marsa bas lpg ile baslasın ve devam etsin. benzin tuketımı sıfır...
  • THP motor lpg ile silindir başlıklarında erime yapıyor, kesinlikle takılmamalı.
  • RCZ aracıma yakın zamanda LPG kiti taktırdım. Soruları olan arkadaşlara seve seve yardımcı olurum...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.