Şimdi Ara

LG Optimus 4X hd P880 ANA KONU (226kişi) (280. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23.951
Cevap
97
Favori
1.076.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 278279280281282
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alicoooo

quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

LG Optimus 4X HD (O4X P880) Root Yapmak

Bunu ilk mesaja felan eklesek sayfalar aralarında kaybolup gitmese çok güzel olur..Teşekkürler elinize sağlık.

Alıntı ile cevap yazarmış gibi Alıntı butonuna basılıp, gelen cevap yazma ekranında alıntı bölümü kopyalanıp, ilk mesajda eklenmek istenen yere yapıştırılarak zahmetsizce aynı formatta eklenebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutr83

quote:

LG Optimus 4X HD (O4X P880) Root Yapmak

Çetin abi emeğine sağlık, sayende android'i sevmeye basladım

Custom Rom'lar arka arkaya çıkmaya başlasın sen o zaman gör lezzeti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

quick memo ekran görüntüsü almak daha kolay bence

LG Optimus 4X hd P880 ANA KONU (226kişi)

Bildirim ekranı açılabiliyorsa en basit ve pratik yöntem bu. Üstünde oynamalar, düzeltmeler, değişiklikler de yapılabiliyor.
    Ancak bildirim ekranı aşağıya çekilemeyen durumlarda diğer yöntemi kullanmak gerekiyor yine.
  • quote:

quote:

bugün başıma şöyle bir şey geldi, telefon çaldı sehpanın üzerinden aldım kılıfın kapağını açtım daha ekrana parmağıma değirme me fırsat kalmadan telefon açılmıştı, böyle bir şey olması mümkünmü acaba.

not: (geçen forumda bahsedilen smart cover yüklü kılıf kapağı açıldığında güç butonuna basmadan ekran açılıyor)

Root'tan sonra, şimdiye kadar herhangi bir uygulama henüz yüklemedim. Daha öncesinde Smart Cover da yüklüyken bile bu sorunu hiç yaşamadım.

akşam hanım telefonu ile çaldırıp denedim olmadı, sanırım arasıra kafasına esiyor, bazende kapağı açtığım halde ekran gelmiyor, demekki bazen sapıtabilyor,

sapık telefon ne olacak

• Eşime bu telefonu doğum günüde (hafta sonu) hediye etmek istiyorum. Vatanda 1150 gibi bir fiyatı var. Dün teknosa yetkilisi ile görüştüm salı günü alışlar olacakmış nexus 4 gelebilir dedi.1400 den satılmış ayın 17sinde. sizce beklemeye değer mi? One x ile arasında kalmıştım ama özellik olarak bu daha iyi görünüyor sanırım. siz ne dersiniz? aynı paraya daha iyi bir seçim olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolverine55

quote:

Orijinalden alıntı: hzrklm

Arkadaslar kilit ekranimi degistirmek istiyor bu go locked mi ne var indiriyorum olmuyor kaldiriyorum olmuyor sinir oldum nerden ayarlaniyor bunlar varmi bilen.kimse ?

go launcher kur önce google playden

Teşekkürler Kardeşim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aaltay

madem güncellemenin gelecegi mechul ozaman root yapacagim, ama bu root yapmanin artisi eksisi nedir ? telefonu daha verimli (oyunlarda) kullanabilirmiyim ? aletten sogudum hic olmazsa boz yap yöntemiyle androidi ögrenmis olurum. gerci oyun performansi disinda internet, navigasyon sorunsuz hatta süper. kamerada son güncellemeyle idare eder kivamina geldi ama insanoglu doyumsuz hep daha fazlasini istiyor..

Root yapmanızın 2 dezavantajı var:
    1. Garanti bozuluyor.
    2. Telefon sizin elinizde pimi çekilmeye hazır bir bombaya dönüşüyor. Çünkü root öncesinde isteseniz de birşey yapamayacağınız sistem bölümleri, root sonrası herşeyi yapabileceğiniz duruma dönüşüyor. Dosya yöneticileri ile falan oynarken sistem bölümlerinde yanlışlıkla birşeyleri uçurmamanız gerekiyor. Yoksa telefonu bir daha açamazsınız. Genelde yeniden rom yüklenerek telefonu açabilirsiniz. Ayrıca yüklediğiniz uygulamalara daha dikkat etmeniz gerekiyor. Uygulamalar da buradaki bilgilere kolaylıkla erişebilir, değişiklikler yapabilir.

Avantajları ise,
    1. Root gerektiren uygulamaları çalıştırabilirsiniz. Örnekler verecek olursak:

Set DNS gibi bir uygulama ile DNS'lerinizi değiştirebilirsiniz. Ne işe yarayacağını bilmiyorsanız boşverin gitsin.
    3. parti uygulamalar ile ekran görüntüsü alabilirsiniz.
    ScreenCast gibi bir uygulama ile ekranınızın videosunu çekebilirsiniz. Ekranda yaptığınız herşey belirlediğiniz özelliklerde bir video olur.
    Yukarda da değinilmişti;
    BLN (ButonLightNotification, Işıklı uyarı) çalıştırılabilir ve çağrı, mesaj, bildiri v.s. geldiğinde aşağıdaki butonların ışıkları yanar.
    UMS uygulamaları ile telefonu USB bellek gibi görebilirsiniz. Gerçi şimdilik sadece harici kartınızı görebiliyorsunuz.
    App2Sd, Move2Sd, Gl2Sd v.b. uygulamalar ile dahili hafızada bulunan uygulamaları harici kartınıza yükleyebilirsiniz.
    v.s. v.s. v.s.

2. Eğer bu konulara yatkınsanız telefonda kendinize göre değişiklikler yapabilirsiniz (Acemilerin yapması çok risklidir)

Telefonu açarken görülen LG'nin açılış animasyonunu değiştirebilirsiniz. Örneğin en altta 15-01-2011'de paylaştığım, I900'de kullandığımız animasyonlardan örnekleri görebilirsiniz.
    Standart olan zil, mesaj ve bildirim sesleri ile oynayabilirsiniz.
    Çeşitli temalar yükleyebilirsiniz.
    Mevcut sistem uygulamalarını yani telefon ile birlikte gelen uygulamaları kaldırabilir, değiştirebilir, dondurabilirsiniz.
    Sistemin, uygulamaların yada Romun komple yedeğini alabilirsiniz.
    v.s. v.s. v.s.

quote:

Bunlar da benim kullandığım bootanimation örnekleri. Bunlar sadece ön izlemelerdir. Üzerine tıklayarak gerçek animasyonları görebilirsiniz. Ama bunlar telefona yüklenmiyor. Telefona yüklenen dosyalar ayrı. İçinde bazılarında yüzlerce resim olan (dünya olanda 300'den fazla resim var) zip dosyaları telefona yükleniyor. Bu arada bios olan animasyonda normalde Samsung Galaxy S özellikleri yazıyor (Darky 5.5'te vardı). Burada HTC olduğuna bakmayın.

Uploadları yaptım. Telefona yüklenen dosyaları 4shared linklerinden indirebilirsiniz. İndirdikten sonra isimlerini bootanimation.zip yapacaksınız. Daha dogrusu _ işaretinden sonrasını sileceksiniz.

BIOS ANİMASYONU: (Resim 484 Kb)
    bootanimation_SGSBios.zip
    />

SCRIBLE ANİMASYONU: (Resim 726 Kb)
    bootanimation_Scrible.zip
    />

PARTICLES ANİMASYONU: (Resim 2.196 Kb)
    bootanimation_AndroidParticles.zip
    />

WORLD ANİMASYONU: (Resim 7.081 Kb)
    bootanimation_World.zip
    />

Bu da Nexus S animasyonu:
    bootanimation_NexusS.zip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 24 Ocak 2013; 9:42:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bysheriff

Arkadaşlar, şu çift ekran özelliği nedir, nasıl kullanılır bilgisi olan yokmu ?

quote:

Orijinalden alıntı: gigabit78

quote:

Orijinalden alıntı: sisperdesi

arkadaşlar birşey sordum ve hala cvp alamadım ilgilenirseniz sevinirim çift ekran nedir ne işe yarar.

çift ekran muhabbeti :
    1-insanların düşündüğü: ekranı ikiye bölüp iki farklı uygulamayı aynı anda görmek
    2-lg nin dediği :kilit ekranına başka resim ana menüye başka resim koyma
    büyük ihtimal jb la insanların düşündüğü olacak ama şimdilik 2 numara geçerli
    umarım yararlı olmuştur

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sisperdesi

arkadaşlar birşey sordum ve hala cvp alamadım ilgilenirseniz sevinirim çift ekran nedir ne işe yarar.

Eğer telefonu HDMI üzerinden TV'ye bağladığımızda aynı görüntünün hem ekran hem de TV'de olması durumu ise bunda anlatılacak birşey yokki. Bunun haricinde daha başka bir çift ekran diye bir özellik ben duymadım. Bu yüzden de tam olarak ne sorduğunuzu anlamadığım için birşey yazmadım.

• quote:

quote:

quote:

bugün başıma şöyle bir şey geldi, telefon çaldı sehpanın üzerinden aldım kılıfın kapağını açtım daha ekrana parmağıma değirme me fırsat kalmadan telefon açılmıştı, böyle bir şey olması mümkünmü acaba.

not: (geçen forumda bahsedilen smart cover yüklü kılıf kapağı açıldığında güç butonuna basmadan ekran açılıyor)

Root'tan sonra, şimdiye kadar herhangi bir uygulama henüz yüklemedim. Daha öncesinde Smart Cover da yüklüyken bile bu sorunu hiç yaşamadım.

akşam hanım telefonu ile çaldırıp denedim olmadı, sanırım arasıra kafasına esiyor, bazende kapağı açtığım halde ekran gelmiyor, demekki bazen sapıtabilyor,

sapık telefon ne olacak

Ekran açılmadığı zaman, kapatıp tekrar açınca yada elinizi sensörden geçirince açılıyor mu, yoksa yeniden Smart Cover'ı açıp aktif etmeniz mi gerekiyor?

Eğer yeniden aktif etmeniz gerekiyorsa Task Manager'dan yada 3. parti manager'lardan uygulamaları kapattığınız için Smart Cover da inaktif oluyordur.

Zaman zaman geçici olarak birçok problem yaşanabilir. Bunlar doğaldır. Önemli olan problemin sık yapmamasıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: salsakingss

Eşime bu telefonu doğum günüde (hafta sonu) hediye etmek istiyorum. Vatanda 1150 gibi bir fiyatı var. Dün teknosa yetkilisi ile görüştüm salı günü alışlar olacakmış nexus 4 gelebilir dedi.1400 den satılmış ayın 17sinde. sizce beklemeye değer mi? One x ile arasında kalmıştım ama özellik olarak bu daha iyi görünüyor sanırım. siz ne dersiniz? aynı paraya daha iyi bir seçim olabilir mi?

Nexus 4 için birşey diyemem. 4X'e göre artıları da var eksileri de. Tercih meselesi. Oturup kıyaslar sizin için önemli olan +'lar hangisindeyse onu alırsınız.
    HTC OneX'ten ise uzak durmanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kahverengi21

Yıkıldım...... neden mi?

çünkü azönce müşteri destek ile mesajlaştım. onlara yurtdışından aldığım cihazım garanti kapsamında olup olmadığını sordum. ve garanti kapsamında değil dediler. emin misiniz dedim evet dedi :) 100tlye yasal olarak kaydettirdiğim telefonumun garantisi nasıl olmaz, yurtdışından alınanlar lg değil mi dedim. hayır dedi. neden müşterinizin arkasında drmuyorsunuz, neden herşey satana kadar dedim, cevap vermedi :) samsung ürününe her yerde sahip çıkıyor ya dedim. farklı markalar bizi bağlamaz dedi. ben de; ama tüketici hakları beni bağlar, sizi de bağlasa iyi olur deyip kapadım suratına. çok sinir oldum. rezalet bir marka sanırım cidden. bu arada jb güncellemesini de sordum, bilgimiz yok dedi. :( mutsuzum... :(

Keşke bu durumu almadan önce araştırsaydınız. Yurtdışı cihazların Türkiye'de garantisi olmadığı bilinen bir gerçek. Tüketici hakları ile ilgili de birşey yapamazsınız çünkü kanun Türkiye'de satılan cihazlardan bahsediyor. Türkiye distribütörü veya teknik hizmet veren yetkili firmalar, yurtdışında satılan cihaz için garanti vermek zorunda değil. Ancak bazı firmalar (çok nadiren) global garanti verebiliyorlar. Ama 1-2 firma dışında bu uygulamaya rastlamanız mümkün değil. Ben de Almanya'dan almayı düşünüyordum, 800TL'ye geliyordu ama aradaki fark için garantiyi gözden çıkaramazdım. O yüzden Türkiye'den aldım.

Sonuç olarak, geçmiş olsun diyorum.

• Telefonun büyük mağazalardaki son durumu: (Telefonu alalı 2 ay oldu ama hala fiyat durumunu takip ediyorum. )

Gold'da tükenmiş.
    Hepsiburada'da tükenmiş. Hatta hepsiburada'da iki model dışında LG telefon gözükmüyor.
    Vatan'da 1199 TL.http://www.vatanbilgisayar.com/Cep%20Telefonu/lg-lg_p880_blk-lg-p880-optimus-4xhd-cep-telefonu-black/productdetails.aspx?I_ID=62923
    Bimeks'te 1165 TL.http://www.bimeks.com.tr/urun/125488/lg-p880-white.aspx

• quote:

Orijinalden alıntı: postacik

Telefonun büyük mağazalardaki son durumu: (Telefonu alalı 2 ay oldu ama hala fiyat durumunu takip ediyorum. )

Gold'da tükenmiş.
    Hepsiburada'da tükenmiş. Hatta hepsiburada'da iki model dışında LG telefon gözükmüyor.
    Vatan'da 1199 TL.http://www.vatanbilgisayar.com/Cep%20Telefonu/lg-lg_p880_blk-lg-p880-optimus-4xhd-cep-telefonu-black/productdetails.aspx?I_ID=62923

Acaba bizim telefon üretilmiyormu artık gittiğim hiçbir teknoloji mağazasında göremiyorum media markt hariç birde sormak istediğim nekadar oldu bizim telefonlar piyasaya sürüleli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Eşime bu telefonu doğum günüde (hafta sonu) hediye etmek istiyorum. Vatanda 1150 gibi bir fiyatı var. Dün teknosa yetkilisi ile görüştüm salı günü alışlar olacakmış nexus 4 gelebilir dedi.1400 den satılmış ayın 17sinde. sizce beklemeye değer mi? One x ile arasında kalmıştım ama özellik olarak bu daha iyi görünüyor sanırım. siz ne dersiniz? aynı paraya daha iyi bir seçim olabilir mi?

Nexus 4 için birşey diyemem. 4X'e göre artıları da var eksileri de. Tercih meselesi. Oturup kıyaslar sizin için önemli olan +'lar hangisindeyse onu alırsınız.
    HTC OneX'ten ise uzak durmanızı tavsiye ederim.

HTC one X fiyatı 1800lerde bu yüzden pek sıcak bakmıyordum açıkcası. alanlar memnunsunuz değil mi cihazdan çekim kalitesi nasıl? 3g problemi filan oluyor mu? bir de jelly bean gelecek mi bu cihaza acaba?

• quote:

Telefonun durumunu değiştirme izni olan programlar, çağrı geldiğinde otomatik cevaplama gibi işlemleri yapabiliyorlar.

Telefonun varsayılan ayarlarında çağrıya otomatik cevap verme diye bir durum söz konusu değil.

Home tuşunun yanındaki menü tuşuna basarak "Uygulama ayarları"na girin.

"Çalışan" sayfasındaki uygulamaların listesini kontrol edin.

Bu uygulamalardan biri yaptığınız ayarlar veya hatalı programlama yüzünden çağrıya otomatik cevap veriyor olabilir.

Şüphelendiğiniz bir uygulama varsa ve çok da kullanmıyorsanız kaldırın ve bu şekilde gözlemleyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: cedayroy

quote:

Telefonun büyük mağazalardaki son durumu: (Telefonu alalı 2 ay oldu ama hala fiyat durumunu takip ediyorum. )

Gold'da tükenmiş.

Acaba bizim telefon üretilmiyormu artık gittiğim hiçbir teknoloji mağazasında göremiyorum media markt hariç birde sormak istediğim nekadar oldu bizim telefonlar piyasaya sürüleli.

Vatan'ın aşağıdaki mağazalarında mevcut gözüküyor:

Elmadağ, Bostancı, İzmir (Bornova), Ankara (Söğütözü), Bursa, Adana, Kayseri, Ankara (Batıkent), Avcılar, NB Bağdat Cd., NB Forum Ankara, NB KarşıyakaCarrefou, Samsun, NB Trabzon, NB Forum Aydın, NB Adapazarı, Kocaeli (İzmit), NB İskenderun, Gaziantep, NB Eskişehir, Balıkesir, Sivas, Kahramanmaraş, Erzurum, Bağcılar, Düzce, Bodrum, Diyarbakır, Afyonkarahisar, Aydın, Ankara Nata Vega

Telefon Haziran 2012'de piyasaya sürüldü.

• quote:

HTC one X fiyatı 1800lerde bu yüzden pek sıcak bakmıyordum açıkcası. alanlar memnunsunuz değil mi cihazdan çekim kalitesi nasıl? 3g problemi filan oluyor mu? bir de jelly bean gelecek mi bu cihaza acaba?

Telefonda yüksek grafik kaliteli oyunları oynamak isterken takılma yaşayıp, bunun gelecek Jelly Bean güncellemesi ile çözüleceğini düşünen, fakat güncelleme bir türlü gelmediği için tırnaklarını yiyen ve bu yüzden LG'ye kızan arkadaşlarımız telefondan memnun değiller.

Ben Turkcell'de çekim ve konuşma kalitesinde hiçbir problem yaşamadım.

Telefonu iş ihtiyaçlarım için kullanıyorum ve çok memnunum.

Önünüze gelen her uygulamayı yükleyip telefonu şişirmezseniz, siz de problem yaşamazsınız sanırım.

LG Kore'nin uygulama geliştirme bölümüne yazdığım e-mail'e gelen cevaba göre Jelly Bean güncellemesi 2013 ilk çeyreğinde gelecekmişşşşşş. (?)

• quote:

quote:

quote:

quote:

sapık telefon ne olacak

Ekran açılmadığı zaman, kapatıp tekrar açınca yada elinizi sensörden geçirince açılıyor mu, yoksa yeniden Smart Cover'ı açıp aktif etmeniz mi gerekiyor?

Eğer yeniden aktif etmeniz gerekiyorsa Task Manager'dan yada 3. parti manager'lardan uygulamaları kapattığınız için Smart Cover da inaktif oluyordur.

Zaman zaman geçici olarak birçok problem yaşanabilir. Bunlar doğaldır. Önemli olan problemin sık yapmamasıdır.

sensörün önünden elimi geçirince açılıyor, her zaman olmuyor ilk defa böyle oldu sanırım bazen kafayı üşütüyor olabilir,

başka bir sorunumda zil sesi sanırım benim kulaklar iyi işitmiyor bir çok zaman bilhassa dışarıda olduğumda gürültülü ortamlarda zil sesini duyamıyorum, çağrılar cevapsız kalıyor zil seslerini yükseltmenin bir kolayı varmı acaba. varsa nasıl

• quote:

quote:

Telefonda yüksek grafik kaliteli oyunları oynamak isterken takılma yaşayıp, bunun gelecek Jelly Bean güncellemesi ile çözüleceğini düşünen, fakat güncelleme bir türlü gelmediği için tırnaklarını yiyen ve bu yüzden LG'ye kızan arkadaşlarımız telefondan memnun değiller.

Ben Turkcell'de çekim ve konuşma kalitesinde hiçbir problem yaşamadım.

Telefonu iş ihtiyaçlarım için kullanıyorum ve çok memnunum.

Önünüze gelen her uygulamayı yükleyip telefonu şişirmezseniz, siz de problem yaşamazsınız sanırım.

LG Kore'nin uygulama geliştirme bölümüne yazdığım e-mail'e gelen cevaba göre Jelly Bean güncellemesi 2013 ilk çeyreğinde gelecekmişşşşşş. (?)

4 çekirdek olup oyunlarda takılması sinir bozucu haikaten. ama o da perfrmans isteyen oyunlarda oluyor sanırım. bir arkadaş HTC one X e bulaşma yazmıştı. umarım bunun da takılma dışında pek bir sorunu yoktur. bir de görüntülü konuşma 3g yokmuş sanırım bu cihazda.

Jelly bean gelirse uzun süre ayakta kalır diye düşünüyorum bu cihaz için. bakalım hafta sonu uygun bir indirim yakalarsam almayı düşünüyorum. hayırlısı artık...

teşekkürler yorum için.

• quote:

4 çekirdek olup oyunlarda takılması sinir bozucu haikaten. ama o da perfrmans isteyen oyunlarda oluyor sanırım. bir arkadaş HTC one X e bulaşma yazmıştı. umarım bunun da takılma dışında pek bir sorunu yoktur. bir de görüntülü konuşma 3g yokmuş sanırım bu cihazda.

Jelly bean gelirse uzun süre ayakta kalır diye düşünüyorum bu cihaz için. bakalım hafta sonu uygun bir indirim yakalarsam almayı düşünüyorum. hayırlısı artık...

teşekkürler yorum için.

HTC One X'e bulaşma diyen Çetin Bey üstadımızdır. Tavsiyesine uyun.

LG OPTIMUS 4X'TE 3G ÜZERİNDEN OPERATÖR DESTEKLİ GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME ÖZELLİĞİ YOKTUR. BU ÖZELLİK ANDROID'Lİ TELEFONLARDA SADECE SAMSUNG MODELLERİNDE MEVCUTTUR. (defalarca sorulduğu için büyük harflerle yazdım)

Bu forumda sanıyorum 4-5 kişi ölü piksel problemi yaşayıp cihazı servise gönderdi. Kötü bir istatistik hesaplaması olacak; lütfen cevap yazarak polemik yapmayın ama 5/155 = 0,03; yani 100 telefondan 3'ünde ölü piksel çıkma olasılığı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi postacik -- 24 Ocak 2013; 10:54:32 >

• 
Sayfa: önceki 278279280281282
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.