Şimdi Ara

LG Optimus 4X hd P880 ANA KONU (226kişi) (1051. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23.951
Cevap
97
Favori
1.076.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10491050105110521053
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    uyku modunda wifi açık tut seçeneğini daima yapın.

asphalt 8de bazen frame düşmeleri meydana geliyor onun haricinde sorun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killabyte -- 14 Aralık 2013; 22:45:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • asd20101 kullanıcısına yanıt
    sonunda bir eşimi buldum tabikide Kasiyor diğer oyunlardada öyle bende kara kara düşünüyorum

• pili %100 doldurduktan sonra bi yarım saat daha şarj edin.Sanki daha iyi sonuç veriyor.

• Arkadaşlar bu cihazın kkamerası nasıl? S3mini ye göre kiyaslayin?

• Evet öyle

• quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

Bir önceki mesajı yazdıktan sonra Stormbringer arkadaşımızın mesajını okudum. Bu sigorta konusu ilginçmiş. Tabi tam olarak bizim anladığımız manada bir sigorta ve bunları yakma olayı kafama yatmadıysa da, belki yazılımsal olarak, rom, boot, recovery v.s. yükleme ile alakası olmayan bir bölümde, ayrı bir log tutuluyor olabilir.

Yukardaki mesajı yazarken merakımdan linklere tıklayıp baktım. Bu linkleri zaten JB güncellemesi geldiğinden beri Bootloader'ı unlock-lock etmek için kullanıyorduk. Hatta Bootloader'ı kapatmak için sadece bu yöntemleri kullanabiliyorken, açmak için de hem bunu hem de diğer benim videoda anlattığım yöntemi kullanabiliyorduk. Ama bunların recovery'ye girebilmek yada girememek ile bir bağı olduğunu düşünmüyorum. Belki de fazla incelemediğimdendir. Bana gerekli olmadığı için kafamı yormak ta istemiyorum açıkçası. Çok karışık konular çünkü. O zamanlar da fazla yoğunlaşmamıştım. Eğer daha fazla bilgi alabilirsek ben de memnun olurum.
    Şimdi dikkatimi çekti. Sanırım sigorta tabiri de klasör adının fuse olmasından kaynaklanmış. Yani olayın yazılımsal olduğu ortada.

Benim asıl düşüncem şu. Eğer CWM yüklemeden önce Stok Recovery'ye girilebiliyorsa bu sigortalar ile işimiz yok.
    Bootloader kilidi açılamıyorsa, işte bu durumda bu sigortalar devreye giriyordur. Yani kilidin açılmasına mani olunuyor olabilir.

Öncelikle sorunumuzu doğru teşhis etmemiz gerekir. Zaten kilit açılmadan CWM Recovery yüklenemeyeceği daha doğrusu yüklense bile açılmayacağı için sorunumuz CWM'in açılmaması değil, Bootloader kilididir. Kilit açılabiliyorsa da işlemleri yeniden gözden geçirmekte fayda vardır. Birşeyler atlanıyor olabilir.

Bu arada Kholk'un Kernelini LG'nin imzalamasına da ihtimal vermiyorum. LG niye böyle birşey yapsın ki? Sadece LG değil kim böyle birşey yapar ki? Bana biraz atmasyon geldi. (Lafım sizlere değil, onu yazanadır)

Doğru. Klasik bir sigorta değil. Çiplerin birine gömülü dijital bir sigorta. eFuse veya benzeri olabilir.
    Erişim hakkını sınırlayan ve bunu dijital olarak kaydeden bir yapı söz konusu. Servis "fuse" verisini okuyarak bootloader ile oynanıp oynanmadığını anlayabilir.

Servise yedek parça olarak gönderilen anakartların bootloaderları kesin kilitli olarak geliyor belki de. Bu da bir ihtimal.

Kholk kerneli konusu benim de kafama yatmış değil. LG imzalamaz da belki LG imzalamış gibi yapmanın bir yolunu buldular.

@Utku
    Servis bu konuda tutarlı değil. Bootloader ile oynandı diye garanti dışı bırakabiliyorlar ama çoğu zaman onarıyorlar. Custom Rom kurunca ne cihazın ne de bir sıkıntı anında servisin vereceği tepkinin bir garantisi yok.
    Sizin cihaz şu an hiç açılmıyor anladığım kadarıyla.

• Bnim cihazda sikinti yok. Flashtool ile duzelttim.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1-12-123-1234

Evet rezil oluyorum dememin sebebide bu tür basit oyunları bile oynatamaması....garantiye vermem düzeltecek mı kesinlikle onlar ne. Yapacaklar

Burada herkes bizde takılma yok derken sizde takılma varsa, bu demek oluyor ki sizin telefonda bir sorun var. Ya donanımsal, ya yazılımsal, ya yüklendiğiniz bir uygulama yada yaptığınız bir ayar yüzünden olabilir. Güvenli modda açıp bir oynayın bakalım. Onda da kasarsa telefon sorunlu demektir. Bunun da çözüm mercii forumlar değil servislerdir. Onlar ne yapacak ki diyorsanız, o zaman hiçbirşey yapmayıp sizin deyiminizle rezil olmaya devam edeceksiniz.
    Eğer hava atmak istiyorsanız, şu andaki en iyi cihazlar olan Note3 yada G2 alacak ve siz arkadaşlarınızı rezil edeceksiniz. Bu telefonla yapılacak iş değil bu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Storm Bringer

quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

Bir önceki mesajı yazdıktan sonra Stormbringer arkadaşımızın mesajını okudum. Bu sigorta konusu ilginçmiş. Tabi tam olarak bizim anladığımız manada bir sigorta ve bunları yakma olayı kafama yatmadıysa da, belki yazılımsal olarak, rom, boot, recovery v.s. yükleme ile alakası olmayan bir bölümde, ayrı bir log tutuluyor olabilir.

Yukardaki mesajı yazarken merakımdan linklere tıklayıp baktım. Bu linkleri zaten JB güncellemesi geldiğinden beri Bootloader'ı unlock-lock etmek için kullanıyorduk. Hatta Bootloader'ı kapatmak için sadece bu yöntemleri kullanabiliyorken, açmak için de hem bunu hem de diğer benim videoda anlattığım yöntemi kullanabiliyorduk. Ama bunların recovery'ye girebilmek yada girememek ile bir bağı olduğunu düşünmüyorum. Belki de fazla incelemediğimdendir. Bana gerekli olmadığı için kafamı yormak ta istemiyorum açıkçası. Çok karışık konular çünkü. O zamanlar da fazla yoğunlaşmamıştım. Eğer daha fazla bilgi alabilirsek ben de memnun olurum.
    Şimdi dikkatimi çekti. Sanırım sigorta tabiri de klasör adının fuse olmasından kaynaklanmış. Yani olayın yazılımsal olduğu ortada.

Benim asıl düşüncem şu. Eğer CWM yüklemeden önce Stok Recovery'ye girilebiliyorsa bu sigortalar ile işimiz yok.
    Bootloader kilidi açılamıyorsa, işte bu durumda bu sigortalar devreye giriyordur. Yani kilidin açılmasına mani olunuyor olabilir.

Öncelikle sorunumuzu doğru teşhis etmemiz gerekir. Zaten kilit açılmadan CWM Recovery yüklenemeyeceği daha doğrusu yüklense bile açılmayacağı için sorunumuz CWM'in açılmaması değil, Bootloader kilididir. Kilit açılabiliyorsa da işlemleri yeniden gözden geçirmekte fayda vardır. Birşeyler atlanıyor olabilir.

Bu arada Kholk'un Kernelini LG'nin imzalamasına da ihtimal vermiyorum. LG niye böyle birşey yapsın ki? Sadece LG değil kim böyle birşey yapar ki? Bana biraz atmasyon geldi. (Lafım sizlere değil, onu yazanadır)

Doğru. Klasik bir sigorta değil. Çiplerin birine gömülü dijital bir sigorta. eFuse veya benzeri olabilir.
    Erişim hakkını sınırlayan ve bunu dijital olarak kaydeden bir yapı söz konusu. Servis "fuse" verisini okuyarak bootloader ile oynanıp oynanmadığını anlayabilir.

Servise yedek parça olarak gönderilen anakartların bootloaderları kesin kilitli olarak geliyor belki de. Bu da bir ihtimal.

Kholk kerneli konusu benim de kafama yatmış değil. LG imzalamaz da belki LG imzalamış gibi yapmanın bir yolunu buldular.

@Utku
    Servis bu konuda tutarlı değil. Bootloader ile oynandı diye garanti dışı bırakabiliyorlar ama çoğu zaman onarıyorlar. Custom Rom kurunca ne cihazın ne de bir sıkıntı anında servisin vereceği tepkinin bir garantisi yok.
    Sizin cihaz şu an hiç açılmıyor anladığım kadarıyla.

Samsung'ta Recovery 2e zamanlarında imza sorunu yoktu. Recovery'den yüklemeler yapılabiliyordu. Yanlış hatırlamıyorsam GB ile birlikte gelen Recovery 3e ile birlikte imza sorunu yaşanmaya başladı. Bunu da sadece ODIN ile yüklenebilen hem Stok Recovery yerine CWM 'i yükleyen, hem de Root yapan Kerneller ile aştılar. Zaten Custom Recovery' lerin çıkış sebebi de işte bu imza sorunudur.
    Eğer bu imza olayı aşılmış olsaydı inanıyorum ki şimdi çok başka şeyleri konuşuyor olurduk. Bu nedenle ben o konuda yanlış anlama yada başka birşey olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca arkadaş hala cevap yazmadı. Asıl sorunu hala bilmiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 15 Aralık 2013; 3:38:46 >

• Arkadaşlar ben pc suite ile güncelleme yapmaya çalışıyorum, telefonu görüyor ama güncelleme yaparken sürekli % 30 da bu şekilde kalıyor ve ilerlemiyor neden acaba ?

• chatin_62 kullanıcısına yanıt
    Niyetim arkadaşlarımı ezip hava atmak değil aslada olmadı ben sadece böyle bir telefonun bu tür oyunları bile oynatamamasindan dolayı hüzün içindeyim o kadar..Güvenli mod nedir şu terimlerden hiç anlamıyorum

• 1-12-123-1234 1 kullanıcısına yanıt
    Telefonu açarken lg logosunda ses kısma tuşuna basılı tutun.Güvenli moda geçersiniz.

• Arkadaşlar oyunlardaki kasmanın virüs programıyla bir ilgisi olabilirmi ?
  • Sadece ses kısma tuşu mu kilit tuşunu karıştırmıyoruz değil mi

güvenli moda geçtim ve denedim kasılmalar en azından azaldı ve yine hiç akıcı değil servise mi göndereceğim servise ne sebeble göndereceğim ? yani telefon angry birdds goyu bile oynatamıyor mu diyeceğim
  • güvenli moda geçtim ve artık çıkmak istiyorum güvenli moddan nasıl çıkacagım
  • Telefon sadece rootluyken cwm recovery açmak istediğimde de aynı hatayı alıyorum, bootloader kilidini açıp dendikten sonra da. Son denediğimde bootloader kilidi açık değildi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1-12-123-1234

güvenli moda geçtim ve denedim kasılmalar en azından azaldı ve yine hiç akıcı değil servise mi göndereceğim servise ne sebeble göndereceğim ? yani telefon angry birdds goyu bile oynatamıyor mu diyeceğim

Güvenli moda geçmenin en kolay yolu ;telefonu kapatır gibi power tuşuna basıp Kapat Menüsü geldiğinde Kapat seçeneğine uzun basarak beklersiniz. Size Güvenli Mod'da açmak isteyip istemediğinizi soracaktır.
    Çıkmak diye bir durum yok. Telefonu kapatıp, yeniden açmanız gerekir.
    Sorununuz neyse onu söyleyeceksiniz. Angry Birds 'ü oynatmıyorsa bunu söyleyeceksiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Utku

Telefon sadece rootluyken cwm recovery açmak istediğimde de aynı hatayı alıyorum, bootloader kilidini açıp dendikten sonra da. Son denediğimde bootloader kilidi açık değildi.

Mesajlarınız çok karışık.
    Sadece Root var diyor ve CWM Recovery 'e geçmeye çalışıyorsunuz. CWM yokken nasıl geçeceksiniz anlamıyorum.
    Yanınızda olmadığımız için neler yaptığınızı ancak sizden öğrenebiliriz.
    Sorununuz Recovery' e girememek mi, bootloader kilidi açamamak mı, CWM yükleyememek mi, CWM yükledikten sonra CWM Recovery 'e girememek mi, anlaşılmıyor.
    Lütfen kafanızı bir toparlayın ve yedeklerinizi alıp, herşeyi adım adım ve sırasıyla yeniden yapın. Muhtemelen o kadar çok şey yaptınız ki, herşey daha da karışmıştır. Yukarıda link vermiştim. Diğer kapatılan ana konunun 1.sayfasında hepsinin videoları da var. Ordan da kontrol edebilirsiniz.

Wipe,
    Rom yükleme,
    Root,
    Bootloader Unlock,
    CWM Recovery yükleme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 15 Aralık 2013; 13:46:17 >

Anlıyorum servise göndereyim o zaman

• 
Sayfa: önceki 10491050105110521053
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.