Şimdi Ara

LG Optimus 4X hd P880 ANA KONU (226kişi) (298. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23.951
Cevap
97
Favori
1.076.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu lg firması beni korkuturuyor şimdi yarın bi gün çıkar 4.1 jell felan verir hatta direk 4.2 verir ama tegra driverleri güncelleme paketi içinde olmaz yine yaptıgı bişiye yaramaz dediğim imkansız gibi ama lg bu imkansızları yapmakla meşhur

Not : mart'a kadar bu telefon ile devam driverler güncellenir kendine gelirse sonunda kadar gelmezse nexus dicem ama olayın içinde lg var yine almaya korkuyorum s3'e geçiş yaparım büyük ihtimal nette ki iki teli yan yana koyup 2-3 oyun acmakla malesef tam olarak anlasılmıyor eniştem kullanıyor s3 değiştik 2-3 aradan sonra telefonu bana getirip telefonunu geri istedi driver + jell gelse bu telde akacakta s3'e göre suan geride kalıyor s3'ün oyun ve menü geçiş hızları daha yüksek.

Buraya sürekli alalım mı diye soran arkadaşlara tavsiyem az daha bekleyin hem fiyatı düşer hemde güncelleme olayı netlik kavuşur ona göre alırsınız bir heves ile acilen karar vermeyin forumu takipte kalın bir kac daha sıkın dişinizi.

• 10f guncellemesi bu sabah itibariyle telefon uzerinden de yapilabiliyor. Sadece 15 MB indiriyor, 5 dakikada kuruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lg sabah sabah şaşırttı bizi

• Telefon üzerinden yapmakla bilgisayardan yapmanın ne farkı var ikiside aynı kapıya çıkıyorsa telefondan yapayım boş yere ayın 1 ini beklemeyeyim vede güncelleştirmeyi yapan arkadaslar bataryada düzelme var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: özgüç55

lg sabah sabah şaşırttı bizi

Evet kimse ugrasmasin bilgisayardan felan 15 mb şıp şak kuruyor bu arada klavyede ufak tefek değişiklikler olmuş daha anlamadım ama kurcaliyorum ve bu arada nfs hiç kasmadi desem yeridir hadi hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: YozgatLee0666

quote:

Orijinalden alıntı: Deimos123456

beyler güncellemeyi kuran varmı oyun performansında değişim varmı acaba

Ewt var nova 3 de zor oynanan oyun simdi daha akiıcıolmus

Güncelledim v10f gta vice city fark etmedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: F1661

Android 4.2 custom rom bugün icinde yayinlanacak yaziyor aşağıdaki linkte

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1958387&page=88

Kholk, dün canlı olarak upload işlemini twitter'da yazmış.
    Bu 2 hafta boyunca işlerim çok yoğun olduğundan çok sık internete bakamıyorum. Dünkü Tweet'leri de ancak bu sabah serviste okuyabildim. Sanırım şu an ana konusunda rom'u hazırdır.
    Eternity Project'in sitesini de vereyim:http://www.eternityproject.eu/

• quote:

Orijinalden alıntı: postacik

quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

quote:

Bu arada Screencast uygulaması ile bir kayıt yapayım dedim. Maalesef bunda da büyük bir şok yaşadım. Mouse daha doğrusu parmak hareketlerini görebildiğim halde ekranın tam ortasında LG'nin logosundan başka birşey yok. LG ekran kaydı aldığınızı anlıyor ve kayıt yapmanıza izin vermeyip sadece LG'nin logosunu koyuyor.

Çetin Bey,

Videolu anlatım için kullanacaksanız LG On Screen Phone'u çalıştırıp, video kaydını PC'nizden yapmanızı tavsiye ederim.

Bu sayede tam telefon görüntüsü üzerinden kayıt yapıp, "Back", "Home" ve "Menu" tuşlarına tıklamaları da kaydetmiş olursunuz.

Ben CamStudio programı ile bir kayıt yapıp Box hesabıma upload ettim. Aşağıdaki link'ten indirebilirsiniz.

https://www.box.com/s/kto06jbvf6qpmfhhekml

Her uygulamayı masabaşından yapmanıza imkan yok. Örneğin igo ile ilgili bir video hazırlayacağım. Bunu sadece yolda yapabilirim.
    Ama masabaşındayken yapılabilecek videoları yapmak için kullanılabilir bir yöntem. Teşekkür ederim.

Biraz zorlama bir yöntem olacak ama şarjı iyi giden bir laptop'ınız varsa araçta da kayıt yapabilirsiniz.

(Benim aracımda 12V/240V çevirici bir alet var. Laptop'ı arabada kullanacağım zaman ona bağlayarak çalışıyorum)

Telefonun "Erişim noktası" özelliğini aktif hale getirin. Yan koltuğa koyacağınız laptop'tan telefona bağlanın.

Tıklamaların görüntülenmesi için de "Geliştirici seçenekleri"nden "Dokunma eylemlerini göster"i aktif hale getirin.

Ardından laptop'ta kaydı başlatıp telefon üzerinden programı kullanmaya başlayın.

(Tabi tüm bu işlemleri yaparken sakın aracı kullanan kişi siz olmayın... )

Hahhahaaa.
    Bir de yolda olduğumu düşündüğümde tam teşekküllü kameramanımız Cevat Kelle gibi olurum.

• quote:

Hahhahaaa.
    Bir de yolda olduğumu düşündüğümde tam teşekküllü kameramanımız Cevat Kelle gibi olurum.

Sabah sabah güldürdünüz beni...
  • quote:

Orijinalden alıntı: onuralkan55

Kamera da düzelme var mı

biri cevap verirse iyi olur bende merak ediyorum .. kamera ve ses de bir değişme oluyormu.
  • 10F'de neler değişmiş, öğrenmek için LG Destek ile chat yaptım. Yine bir sonuç alamadım.

LG Destek: Merhaba, postacik. Size nasıl yardımcı olabilirim?
    LG Destek: Teşekkürler.
    postacik: Günaydın. Bugün P880 model cep telefonum sürüm 10e'den 10f'ye güncellendi.
    postacik: Bu güncelleme ile gelen yeniliklerin listesini gönderebilir misiniz? İngilizce de olabilir?
    LG Destek: Güncelleme içerikleri tarafımızda bulunmamaktadır.
    postacik: Nerede bulunmaktadır? Oraya sorayım.
    LG Destek: Güncelleme içerikleri açıklanmamaktadır.
    postacik: Telefonumda neyin değiştiğini nasıl öğreneceğim?
    LG Destek: Bu konuda yazılım mühendisleri değişiklik gerçekleştirmektedir.
    LG Destek: Ve değişiklikle ilgili olarak herhangi bir içerik açıklaması yapılmamaktadır.
    postacik: Bu ilginç cevabınızı Internet'te LG Optimus 4X'le ilgili 160 kullanıcının takip ettiği forumda yayınlayacağım.
    postacik: Şimdiye kadar yeni sürüm çıkarıp da değişikliklerin ne olduğunu yayınlamayan bir yazılım geliştirici firma görmedim.
    postacik: E-mail adresim _____. Konuyu genel merkeze sorup bir cevap dönmeniz mümkün müdür?
    LG Destek: Konu hakkında açıklama yapılmamaktadır.
    LG Destek: Dilerseniz infolgetr@lge.com mail adresine iletebilirsiniz talebinizi.
    LG Destek: Bu servis üzerinden mail ile dönüş yapılamamaktadır.

• quote:

Orijinalden alıntı: servetxy

quote:

Orijinalden alıntı: onuralkan55

Kamera da düzelme var mı

biri cevap verirse iyi olur bende merak ediyorum .. kamera ve ses de bir değişme oluyormu.

İkisi de çok sübjektif konular ve küçük değişiklikleri farketmek çok zor.

Plasebo etkisi ile (Plasebo etkisi, farmakolojik olarak etkisiz bir ilacın telkine dayalı bir etki ortaya çıkarma halidir.) birçok arkadaşımız "biraz düzeldi", "sanki biraz daha iyi gibi" cevaplar verecektir.

LG'den bir sürüm notları listesi almadan test etmek ve anlamak çok zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emcayi

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tonyhawk

Led bildirim ışığını bootloder kilidini kırabilirlerse custom rom ile cm 10 yükleyip ortadan kaldırabiliriz.şöyleki custom romlara mesaj yada cevapsız çagrı geldigi zaman menu ısıklarının yanıp sonmesi şeklinde uyarı veren bir özellik ekliyorlar led bildirim ışığıyla aynı görevi görüyor.optimus 2x imde aynı şekilde cm rom larında ekli olan bir özellikti 4x ede aynı şekilde uyguluyacaklardır.

2 3 saat yanıp sönmesi iyi olmaz boşa şarz tüketir..zamnı ayarlanablrse güzel olur..

servet hoşgeldin :D bende cm10.1'i deniyorum gayet güzel olmuş. Bu cihaza 4.2 acayip yakışmış hız desen şimdikinin gerçekten 1.5 kat fazlası aynı kernelle sağlanmış. Biraz modifiye ederek böle güzel şeyler çıkıyor. Birde atrixdeki gibi bootloader açılınca varyaa oo sürüyle rom portlarız :D

hoşbulduk
    EMRE SENMİSİN

Evet benim kardeşim. nexusda sıkıntı olduğu doğru ama yazılımla halledilebilecekler var bide donanımsal sıkıntıları var tabi. Ekran gerçekten batırmış yav :( bende düşündümde nexus sonra boşver garantili 4x alayım dedim.

türkcell ve teknosa getirdi 1400 tl..sıkıntıları ses+kamera +ısınma ve haafıza..

lg den tek üstünlügüde ram.yazılım sorunsuz sa ramın bi anlamı kalmıyor..ios 512 ram ile akıyor misal

..ubuntu da cıkacak 15 20 güne birde onu deneyelim

Evet ics 512 ram de bile harika performans verebiliyor. 1gb ram zaten 1-2 sene daha idare edecek seviyede. 2gb ram şimdilik fazladan ram demek. Nexus'un sorunları saymakla bitmez en basiti pili bile değişmiyor en uyuz olduğum şey. Pil bozulunca gidip bir sürü para vereceğiz servise onlar değiştirecek ne yapacak belli değil. Ben bu konuda pili değişebilen yani arka kapağı çıkabilen cihazlardan yanayım

öyle malesef..windows da düşündüm ama sanırım onun içinde çok erken htc 8x beast studio var diye düşünmüştüm..tek istedigim beast studio bu bir cihaz almaktı one x ondada sıkıntılar büyük..artık bir dahaki telefon için düşünürüm

Aynen biraz takil bu telefonla ilerde güzel htc ler çıkacak belli onlardan alırsın. Bende şu 4.2 yeni çıkardıkları cm10.1 i deniyorum. Hız falan güzelde telefonu kapatma menüsünden restart edince kapnıp normalce açılıyor ama kapat a basıp kapatıp sonra açmak için başlatınca lg logosunda takılıyor orayı yapamadılar demek yoksa açıkken güzelce kullanılıyor kapatınca gidiyor :D Bootloader gelsin senle yine baya takılırız romlar alemine servet

yine customlarda sürünecez demek hangi telefonu alsam adamlar güncellme cıkarmıyor bahtsız bedeviyi geçtim
    biyandan da iyi oluyor romlarla uğraşmak telefondan sıkılmıyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi servetxy -- 30 Ocak 2013; 11:39:02 >

• Bildiğim kadarıyla LG tarafından verilen son güncelleme v10h sürümü, peki h`den sonra ne gelir? J...Işte bu sebeple çıkacak yeni güncellemenin Jelly Bean olduğunu düşünüyorum.

Belki de benimki fazla düz mantık ya da bu aralar fazla Devlet Bahçeli izliyorum.

• Birçok arkadaş 1-2 ay önce çıkan v10h sürümünü kullanıyor zaten. v10f için çok büyük değişiklik beklemeyin arkadaşlar, yeni birşey değil..
  • Telefona gelen update'i yaparken. Firmware güncelleştirmesi yazan ekrana geldim. %5 den sonra ekran siyah oldu (ellemeyince ekran kararır ya öyle..) 20 dakka bekledim hala düzelmedi. Yukardaki tuşa basıncada ekran açılmıyor. Home ve diğer 2 tuş beyaz olarak yanıyor. İçindeki adaptörü çıkarttım hala ışıklar yanıyor

Telefonu bir şekilde kapatım açtım ve güncelleme devam etti. Şuan Android yükseltiliyor bölümünde 71 uygulamanın x tanesini en iyi hale getiriliyor diyor.
    Ve güncelleme bitti telefon açıldı. İlk kez bir telefona güncelleme yaparken sorun yaşadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psikotrex -- 30 Ocak 2013; 11:10:58 >
  • quote:

10F'de neler değişmiş, öğrenmek için LG Destek ile chat yaptım. Yine bir sonuç alamadım.

LG Destek: Merhaba, postacik. Size nasıl yardımcı olabilirim?
    LG Destek: Teşekkürler.
    postacik: Günaydın. Bugün P880 model cep telefonum sürüm 10e'den 10f'ye güncellendi.
    postacik: Bu güncelleme ile gelen yeniliklerin listesini gönderebilir misiniz? İngilizce de olabilir?
    LG Destek: Güncelleme içerikleri tarafımızda bulunmamaktadır.
    postacik: Nerede bulunmaktadır? Oraya sorayım.
    LG Destek: Güncelleme içerikleri açıklanmamaktadır.
    postacik: Telefonumda neyin değiştiğini nasıl öğreneceğim?
    LG Destek: Bu konuda yazılım mühendisleri değişiklik gerçekleştirmektedir.
    LG Destek: Ve değişiklikle ilgili olarak herhangi bir içerik açıklaması yapılmamaktadır.
    postacik: Bu ilginç cevabınızı Internet'te LG Optimus 4X'le ilgili 160 kullanıcının takip ettiği forumda yayınlayacağım.
    postacik: Şimdiye kadar yeni sürüm çıkarıp da değişikliklerin ne olduğunu yayınlamayan bir yazılım geliştirici firma görmedim.
    postacik: E-mail adresim _____. Konuyu genel merkeze sorup bir cevap dönmeniz mümkün müdür?
    LG Destek: Konu hakkında açıklama yapılmamaktadır.
    LG Destek: Dilerseniz infolgetr@lge.com mail adresine iletebilirsiniz talebinizi.
    LG Destek: Bu servis üzerinden mail ile dönüş yapılamamaktadır.

artık e-mail göndermeye bile kalkmıyorum LG Türkiye'ye.Tamamen amatör kaynıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serokar1 -- 30 Ocak 2013; 10:59:54 >

• arkadaşlar yardım edin güncelleme yapamıyorum pc süite bağladım güncelle dedim güncellemeler konturol edilirken bir hata oluştu.lütfen durumu kontrol ederek tekrar deneyin uyarısı veriyor acillllllll yardımmmmmmmmmm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psikotrex

Telefona gelen update'i yaparken. Firmware güncelleştirmesi yazan ekrana geldim. %5 den sonra ekran siyah oldu (ellemeyince ekran kararır ya öyle..) 20 dakka bekledim hala düzelmedi. Yukardaki tuşa basıncada ekran açılmıyor. Home ve diğer 2 tuş beyaz olarak yanıyor. İçindeki adaptörü çıkarttım hala ışıklar yanıyor

Telefonu bir şekilde kapatım açtım ve güncelleme devam etti. Şuan Android yükseltiliyor bölümünde 71 uygulamanın x tanesini en iyi hale getiriliyor diyor.
    Ve güncelleme bitti telefon açıldı. İlk kez bir telefona güncelleme yaparken sorun yaşadım.

Geçmiş olsun. Problemin çözülmesine sevindim...

• Tegra 3 güç tüketiminin ne kadar olduğunu bilen var mı?

20-25W TDP gibi değerler duydum. Dizüstü bilgisayar işlemcisi gibi. Sadece işlemci çekirdekleri mi yoksa grafik birimi de buna dahil mi bilemiyorum. Çok anormal gelmedi bana. 40nm 4 çekirdek 1500mhz.
  • 
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.