DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Ram ekleme
6
Cevap
0
Favori
649
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      75 Mesaj
      08 Ekim 2012 16:59:57
      Merhaba. Sony SVE1711Z1EB model bilgisyar satın aldım. Buna ram eklenebilir mi? üzerinde 8gb ram var. Bende extradan 2 gb ram var. Onu takabilirmiyim?

• Çavuş
      83 Mesaj
      08 Ekim 2012 17:25:39
      quote:

Orijinalden alıntı: crack_hasan

Merhaba. Sony SVE1711Z1EB model bilgisyar satın aldım. Buna ram eklenebilir mi? üzerinde 8gb ram var. Bende extradan 2 gb ram var. Onu takabilirmiyim?

Arkadasim oncelikle takmak istedigin ramin ismini ozelliklerini soyle sonrada anakart ismini yaz arkadaslar yardimci olurlar :))

• Binbaşı
      1927 Mesaj
      08 Ekim 2012 17:36:56
      Maksimum 8 destekliyor zaten bir şey takamazsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      620 Mesaj
      08 Ekim 2012 17:47:54

• Yüzbaşı
      667 Mesaj
      09 Ekim 2012 19:38:01
      8-10gb ram arasındakı farkı hissedeceğini sanmıyorum hatta 8-32gb ram arasındakı farkıda hıssedemezsın cunku sıstemıne gore o kadar ram kullanacak bır oyun vs rastlamadım hiç

İnanç bir tarladır, hedefi olanların sürdüğü
      Gülmek bir mükâfattır, ağlayan gözlerin gördüğü
      Ölüm bir karanlıktır, tüm ışıkların söndüğü
      Madalyon 2 taraflıdır, iyi ve kötünün böldüğü
    • Yüzbaşı
      620 Mesaj
      09 Ekim 2012 21:20:26
      quote:

Orijinalden alıntı: [KING]ByNostra

8-10gb ram arasındakı farkı hissedeceğini sanmıyorum hatta 8-32gb ram arasındakı farkıda hıssedemezsın cunku sıstemıne gore o kadar ram kullanacak bır oyun vs rastlamadım hiç

Aynen sisteminde 32 GB ram olsada aynı 8 GB ram olsada aynı.Çünkü kullandığın ram miktarına göre değişir.Örnek olarak senin kullandığın program ve oyunlar aynı anda 2-3 yada 4Gb ram kullanıyorsa 8Gb ram bile o bilgisayara fazla gelir ama ileriki dönemler için en uygun ram miktarı 8Gb ramdir.Bu yüzden o ram size rahatlıkla yeter ekleme yapmanıza gerek yok zaten istesenizde yapamazsınız anakart fazlasını desteklememektedir.

• Çavuş
      75 Mesaj
      10 Ekim 2012 10:09:16
      quote:

Orijinalden alıntı: Shelton1392

Alıntıları Göster

Aynen sisteminde 32 GB ram olsada aynı 8 GB ram olsada aynı.Çünkü kullandığın ram miktarına göre değişir.Örnek olarak senin kullandığın program ve oyunlar aynı anda 2-3 yada 4Gb ram kullanıyorsa 8Gb ram bile o bilgisayara fazla gelir ama ileriki dönemler için en uygun ram miktarı 8Gb ramdir.Bu yüzden o ram size rahatlıkla yeter ekleme yapmanıza gerek yok zaten istesenizde yapamazsınız anakart fazlasını desteklememektedir.

Cevap verip bilgisini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Sayfa: [1]
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.