Şimdi Ara

***... S K O D A kulübü (56 üye) ....*** (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.208
Cevap
4
Favori
202.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki

***... S K O D A kulübü (56 üye) ....***

(En Son Oy Tarihi: 14.6.2017)
Giriş

Orjinalden alıntı: seek and destroy

güzel seçim yapmışın,hayırlı olsun diyelim kazasız belasız kullan

newline da ambienteden farklı neler var?? bide kaça aldın??

quote:

Orjinalden alıntı: caparso2002

şu işlemler biterse giip alacam.sedan tdi 80hp ambient newline

metalik 28000ytl.
    yeni döşeme,15 alüminyum jantlar(newline seçmemdeki en fazla etkili olan donanımdı),spor vites topuzu,active paspaslar,deri kaplı direksiyon ve el freni.
    bugün tekrar sordum sis farlarını.420ytl dediler.satışdaki arkadaş uğraşacak bakalım ne kadar indirebilecek.ne bu böyle 400 milyonluk anlamadım gitti.
  • @caparso2002

galiba ben yanlış biliyomuşum,bugün arkadaşla servise gittik onun işi için sis farını sordum

sis farlarının tanesi 100 ytl çifti 200 ytl

kablo,fiş için 50 ytl alıyolar,bide işçilik 75 ytl dediler

toplam 200+50+75=325 ytl ye yapıyolar

yanlız sislerin farlardan bağımsız olması için anahtar lazımmış bunun içinde 100 ytl istiyolar

o zamanda 425 ytl oluyo

bu arada kendinde parçaları getirebilirmişin onun için sadece 100ytl+kablo fiş ıvır zıvır parası alıyolarmış

tabii bunlar pazarlıksız fiyat,herşeye eyvallah dersen sis farı maliyeti en az 325 ytl
  • sağolasın seek and destroy
    az önce başka bir servisi arayıp sordum onlar da 426 dediler.neyse bekliyorum aldığım yer birşeyler yaparsa

• Anket Konusu :
    Skoda hakkında kısa yorumunuz ne olurdu....?.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkes -- 30 Mayıs 2006; 16:52:54 >
  • Eline sağlık, anket güzel olmuş. Anketten de anlaşıldığı üzre Skoda iyidir...
  • saol dostum.
    biz ne yaptıkki. herşey sizin sayenizde....

quote:

Orjinalden alıntı: 4polat

Eline sağlık, anket güzel olmuş. Anketten de anlaşıldığı üzre Skoda iyidir...
  • http://arabam.milliyet.com.tr/ikinciEl/detail.aspx?sid=499209
    http://arabam.milliyet.com.tr/ikinciEl/detail.aspx?sid=674256

bu fiyat farkının sebebi ne acaba.?????
    4 000 ytl kadarcık.
    aracımın fiyatını tayin ederken hangisini baz almam . gerekir.

YOKSA BU KONUDA BİR TOPİC Mİ AÇSAK.

http://www.newoctaviavrs.co.uk/
    güzel hazırlanmış bir site

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkes -- 31 Mayıs 2006; 14:52:12 >

• çok istemiş 2. ilanın sahibi,ederi 23.000 ytl civarı bence

bunlarda skoda roomster üzerinde ki photoshop çalışmaları;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seek and destroy -- 31 Mayıs 2006; 15:04:37 >
  • çok diyorsunda 2 ay önce bende 24.5 bin ytl ye aldım...
    acaba biri temiz öbürü kazalımı?

quote:

çok istemiş 2. ilanın sahibi,ederi 23.000 ytl civarı bence

• o zaman ya senin dediğin gibi

yada aza satanın acil paraya ihtiyacı var,hemen elinden çıkarmak istiyor

quote:

Orjinalden alıntı: serkes

çok diyorsunda 2 ay önce bende 24.5 bin ytl ye aldım...
    acaba biri temiz öbürü kazalımı?

quote:

çok istemiş 2. ilanın sahibi,ederi 23.000 ytl civarı bence

• roomster fabrikadan çıktı!!

• seek and destroy

skoda gözümde dahada büyüdü.
    sanki bisküvi fabrikası........ bir fabrika ancak bu kadar hijyenik olabilir.
    bu araç tutar bence.
    acaba türkiyede satışı ne zaman.
  • valla bende aynı şeyi düşündüm,fabrika çok hoşuma gitti,tabi senin gözlemlerin daha önemli bir mühendis olarak yanılmadım demek ki

satış tarihine gelince sanırım, 2006 nın son çeyreğinde satışa çıkacak

quote:

seek and destroy

bu araç tutar bence.

edit:üretim---->satış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seek and destroy -- 2 Haziran 2006; 2:05:58 >

• arkadaslar merhaba..skoda fabıa metalik 2001 model 80.000km de 8v klima+2 airbag+yolbilgisayarı var..olan bir arac ..satıcı arkadas 11.700 istiyor..sizce nsl?aracın arka sag kapısı cızıkten dolayı boyanmıs.bırde ufak etefk cizikler var boyatmamıs... aracın bakımı gelmıs..lastıkler gidik gibi..
    bazı arkadaslar yedek parcasının pahalı oldugunu soyluyolar..kararsız kaldım..skoda kullanan arkadaslar bana yardımcı olabilirlermi?neyine dikkat etmelıyım.servisi nsl?fiyat nsl? cogu kısı cok uygun dıyo fıyatına..km de oynama olmus olabılırmı?? yardımlarınızı beklıyorum arkadaslar....
  • bence makul fiyat bütçen ne kadar bilmiyorum ama elegance modelini bulanilirsen daha iyi olur.

bahsettiğin aracın motoru vw motoru değil onu belirteyim,skoda üretimi bir zamanlar felicia larda kullanılan motorların ufak revizyon geçirmiş halidir

yakıt tüketimi ortalama 7.5 civarıdır

fabialar sorunlu değildirler,eğer bakımlıysa seni üzmez,sağlamdır

yol tutuş aşırı zorlamadıkça sorun olmaz,içeriye yol sesi biraz fazla alır,frenler fena değildir (100-0 41m okudum arabam.com da)

servis fiyatlarıda ortalamanın biraz üzerinde,ama abartı değil emin ol

bir serviste komple check-up yaptır,satıcının dediklerine güvenme

bide arabayla deneme sürüşü yap,vites geçişlerine dikkat et (özellikle 1. vites)

aklıma gelenler bunlar sorun olursa biz burdayız

• quote:

valla bende aynı şeyi düşündüm,fabrika çok hoşuma gitti,tabi senin gözlemlerin daha önemli bir mühendis olarak yanılmadım demek ki

quote:

seek and destroy

bu araç tutar bence.

Fotoğraflardaki fabrika Skoda evriminin en güzel örneği. Paylaşımınız için teşekkürler, resimlere bakakaldım. Acaba bu fabrikanın yeri nerde ve grubun başka hangi modelleri bu tesiste üretiliyor? Güncel tesise yeni üretim bantı mı eklemişler; yoksa tamamen yeni bir fabrikaya Skoda yatırım mı yaptı? Ben de nette araştırayım. Faydalı birşeyler bulabilirsek Skoda Kulübü’nde duyuralım. Epey merak ettim... Tebrikler Skoda’ya.

• @cumhurfatih
    genel olarak fabia dizayn/ iç konfor kalitesi olarak polo nun az biraz gerisinde de kalsa
    polo ile aynı platformu paylaşıyor yani şase motor ve bir çok ekipman aynı.

skoda fabia benim bildiğim kadarıyla çok performanslı ve sağlam bir araç nede olsa vw grubunda yer alıyor.
    fiyat olarak ta o modeli sahibinden.com vede arabam.com dan araştırmak lazım...
    orda bulacağın ortalama fiyatın 500 ytl altına kolaylıkla alabilirsin.

her zaman aracın bakımı gelmiş yada yaptırılmış olsa bile bir önceki kullanıcıya güvenmeden sen yine kontrollerini yaptır derim
    ama yinede bakımı yapılmış araçtan karın 150-250 ytl gibir rakkam olur
    yedek parça olarak avrupa ve japon araçlarının yedek parçaları ile vede kendi segmentindeki araçların fiyatlarıyla yaklaşık aynı...
    önemli olan sorunsuz ve dayanıklı bir araç olması bence ..bu konudada bence gayet başarılı

80 bin km oluşu normal senede 13 bin km civarı km yapmış.
    ama ben yinde km si daha az araca bak derim.

lastikleri de yenileyeceğini düşünürsek..14 cant lastik 250-350 ytl civarı tutar buda bir masraf bunun birde kışı var.
    en azından kış lastikleri varsa onuda iste ve biraz daha pazarlık yap derim.

• Skoda Auto Yönetim Kurulu Başkanı Deflet Wittig :
    ‘’Şu an Skoda’nın en prestijli modeli olan Superb ‘in üretiminin yapıldığı Kvasiny, 2001 yılında , kuruluşundan yaklaşık 70 yıl sonra büyük ölçüde yenilendi. Uzun dönemli kalite açısından değerlendirildiğinde; Kvasiny ,Skoda Auto ve VW Group’un dünya üzerindeki tüm fabrikaları arasında en iyiler arasında yer alıyor. Superb’in üretimi aşamasında gösterdiği yüksek kalite standartları nedeniyle Roomster model serisinin üretim yeri olarak Kvansiny’i seçtik.‘‘

Skoda Auto, fabrikadaki üretim ekipmanları için yaklaşık 3 milyar Çek kronu yatırım yapacak , bunun yanısıra 2000 kişiye vasıflı iş imkanı yaratmış oluyor. Skoda, fabrika alanında yeni bir lojistik merkez de kuruyor. Araç Stok alanları, çalışanlar için ilave park alanı , otobüs durağı, nakliye merkezi gibi alanların yapımı planlanıyor.

Çek hükümeti, bu yatırım için yaklaşık 427 milyon Çek kronu teşvik verecek.

alıntı:otomobilgazetesi.com

ben bu bilgileri buldum

quote:

Orjinalden alıntı: sandiego

quote:

valla bende aynı şeyi düşündüm,fabrika çok hoşuma gitti,tabi senin gözlemlerin daha önemli bir mühendis olarak yanılmadım demek ki

quote:

seek and destroy

bu araç tutar bence.

Fotoğraflardaki fabrika Skoda evriminin en güzel örneği. Paylaşımınız için teşekkürler, resimlere bakakaldım. Acaba bu fabrikanın yeri nerde ve grubun başka hangi modelleri bu tesiste üretiliyor? Güncel tesise yeni üretim bantı mı eklemişler; yoksa tamamen yeni bir fabrikaya Skoda yatırım mı yaptı? Ben de nette araştırayım. Faydalı birşeyler bulabilirsek Skoda Kulübü’nde duyuralım. Epey merak ettim... Tebrikler Skoda’ya.

• abı eyvallah...ya saten 12 dıyodu en son 11.700 e olur gıbı dedırttık...bakımları gelmıs gıbı..check up yaptırmadık su an sadece alma asamasındayım...bazı forumlarda 2.el satısının cok zor oldugu yazıyo..o yuzden cekıngelerım vardı..arac adanada oldugu ıcın baska sehırlere bakmıyorum.saten adanada skoda satanda bınende cok gormedım...bı arkadas skodada eskı felıcıa motoru var demısbunun bıze skıntısı olurmu??
    anladıgım full kaskoyla beraber yaklasık 2 mılyar ustune masraf yapıcagım...
  • eski felicia motoru olduğu konusunda hiç bir bilgim yok açıkcası ....ama ben zannetmiyorum...
    çünkü fabia polo ile eş platform olduğunu biliyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: cumhurfatih

abı eyvallah...ya saten 12 dıyodu en son 11.700 e olur gıbı dedırttık...bakımları gelmıs gıbı..check up yaptırmadık su an sadece alma asamasındayım...bazı forumlarda 2.el satısının cok zor oldugu yazıyo..o yuzden cekıngelerım vardı..arac adanada oldugu ıcın baska sehırlere bakmıyorum.saten adanada skoda satanda bınende cok gormedım...bı arkadas skodada eskı felıcıa motoru var demısbunun bıze skıntısı olurmu??
    anladıgım full kaskoyla beraber yaklasık 2 mılyar ustune masraf yapıcagım...
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.