Şimdi Ara

***... S K O D A kulübü (56 üye) ....*** (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.208
Cevap
4
Favori
202.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki

***... S K O D A kulübü (56 üye) ....***

(En Son Oy Tarihi: 14.6.2017)
Giriş
  • 68 HP lik motorlar biraz fazla yakar. Ama "biraz fazla" 50 YKr cidden çok büyük bir rakam...
  • quote:

Orjinalden alıntı: idiz

68 HP lik motorlar biraz fazla yakar. Ama "biraz fazla" 50 YKr cidden çok büyük bir rakam...

gerçekten araba bu rakama ulaşıyor(50 ykr değil ama 45-47 ykr filan yakıyor km'de,kendim 5 ytl'lik benzina aldım ve o benzinle 9 km gitti araba)
    biz kendimiz de tamirciyiz(özel fiat servisiyiz),kaç sefer baktık arabaya
    arabada hiçbir anormal durum yok
    herşey normal çalışıyor
    yakıtı filan normal yakıyor
    çalışma düzeni normal
    tüm bakımları zamanında yapılıyor(yetkili serviste)
    ama hala çok yakıyor araba

o yüzden sordum sizlere
    belki aranızda 1.4 mpi sahibi arkadaşlar vardır,onların araba nasıl acaba??
    eğer onlarınki de böle çok yakıyosa demek ki serviste ustanın dediği laf doğru o zaman(zaten bu çekoslavak motorundan hayır gelmez demiş arkadaşa)
  • istersen bu konu dışında bir konu aç orada yaz,çünkü buraya pek gelen giden yok :)

çok kafam karıştı ama,hiç bir sorun yok ve araba bu kadar fazla yakıyor,inanılmaz birşey o kadar fazla yakması

sana şöyle bir örenek vereyim arkadaşımın 2003 fabia elegance'ı vardı(101 hp lik),adamın yolbilgisayarı sattığında 7.8 i gösteriyordu karma,şehir içi kullanımı çoktu ve ekonomi yapayım diye çok kasmazdıda,normal bir sürüşle diyelim

mentığıma ters gelen tamam çekoslavak motoru yaramaz ama nerdeyse 2 katı kadar da yakmaz

neyse dediğim gibi,bir konu açıp paylaş istersen anlayan herkes fikrini yazar belki birşeyler çıkar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seek and destroy -- 26 Ekim 2006; 11:19:56 >
  • 39 üye olduk
  • Geçen gün bayiye gittim 2007 model octavia elegance a baktım.Araca navigasyon koymuşlar.Araçta zaten yok yoktu.Artık navigasyonumuzda var.iç mekan süperdi navigasyon da gelince tadından yenmez olmuş.
  • navigasyon mu?? nerde gördünüz aracı??

quote:

Orjinalden alıntı: realer

Geçen gün bayiye gittim 2007 model octavia elegance a baktım.Araca navigasyon koymuşlar.Araçta zaten yok yoktu.Artık navigasyonumuzda var.iç mekan süperdi navigasyon da gelince tadından yenmez olmuş.
  • Auto show a gitmiştim bi kaç hafta önce Antlaya da. Bizim arabayı aldığımız bayinin standı vardı.Aracı aldığımız elemanla biraz sohbet ettik filan standa 2007 modellerden birer tane koymuşlar hatta bi de rs modelini sergiliyolardı.Araçlara bi göz ataym dedim bindim araca araçta navigasyon vardı.Muhtemelen elegance modeliydi.Satış elemanıyla görüştüm sonra.Navigasyon koymuşsunuz güzel olmuş diye söledm.Evet bizim ülkede ne kadar kullanışlı bilemem ama güzel oldu demişti hatta.Belki de opsiyonlu filan sunuyolardır yanlış bilgilendirilmiş olabilirim ama navigasyonu gördüğümden eminim.
  • selam arkadaşlar, ben foruma bugün katıldım.
    sizin skoda ve octivia ile ilgili yazdıklarınızın etkisiyle skoda bakmaya başladım ve bir tane uygun fiyatlı denk geldi. tabii bana göre uygun gibi aslında pek de uygun olmayabilir. değerlendirmelerinizi esirgemeyin lütfen:
    skoda octavia GLXI
    2000 model
    bordo
    54.000 km
    arka tampon değişmiş
    motor bakımı yeni yapılmış
    masrafsız
    yol bilgisayarı
    2 airbag
    4 cam otomatik
    klima
    ABS
    merkezi kilit
    pioner teyp (1 milyara malolmuş 1 ay önce)
    fiyatı : 16.500 YTL
    sizce nasıl bir araç, satışı zor mu olur ilerde gerekirse, kullanımı nasıldır, yakıtı nasıldır, gerekirse LPG takılabilir mi?
    tabii en önemlisi de bu fiyata bu araç alınırmı sizce?
    yardımlarınızı bekliyorum...
  • kilometre orjinalse o araba seni bayaa bir idare eder. Fiaytına birşey diyemem ama benim bir meslektaşım aynı arabayla tırın altına girdi sağ kurtuldu. Şimdi corolla sol aldı ama onun için bu arabayı araba diye satıyorlar deyip duruyor. Yalnız fiyatı yine de bir kontrol et istersen.
  • bende aranıza yeni katılanlardanım 2004 elegance octavia
  • arkadaşlar aklıma geldi birden havalar yagişli malum gecen sene olan bir durumu söylicem arkadaş yeni octavıa almıştı günlerden bigün kar yagiyo ama yerde böyle cok az ve sulu birsekilde kar var bu da arabasını parkedicek ben indim bakıyorum buna bulundugumuz yer cok az egimli fakat araç patinaj dan kalkamıyo araç ta full abs asr mba ne ararsan işte ama hayretler içinde izledim şimdi o konumlar kapalı dicekseniz hepsi acık asr sı işte herşeyi ama bir türlü park edemedi en sonunda mahalleden bir kaç kişi daha ell attıda öyle parkedebildi kendiside hayretler içinde ne oldu lan buna diee sormaktan başka bişey yapamadı
  • --------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar yeni araç almak üzereyim, şu anda 3 tane araç var görüştüğüm ve her an alabileceğim,

2002 model seat leon signo 1.6 16 V var orijinal 68bin kilometrede temiz kullanılmış fiyatı şimdilik 17.500 ytl. pazarlık payı var.
    bir de 2000 model skoda octavia 1.6 glxi var o da orijinal 54bin kilometrede. arka tampon değişmiş sadece. fiyatı 16500 ytl.
    bir de 2001 model bora comfortline 30bin kilometre aracın fiyatı da 22.500 ytl civarı alınabilir sanırıım. o kadar fiyat farkı vermeye değermi? ne düşünüyosunuz bu konuda yardımlarınız için teşekkürler şimdiden...
  • dün beni deli eden bir olay yaşadım. fabia 14 101 hp miz var. havalandırma düzeneğinde oluşan bir sıkıntıyı göstermek üzere servise görtürdük. arac 2005 model. 2004 eylülde alındı. alırken SKODA ATA da bize tüm servis işlemlerini kendi servislerinde yaptırığımızda 2 sene olan garanti süresinin 1 yıl da kendilerinin uzattığını söyleyerek sattılar. fakat babam aracı dün servise götürdüğünde garantisinin bittiğini söylemişler. 1 yıllık uzatma diyede bişeyin olmadığını söylemişler. bunun üzerine şikayet hattını arayıp bilgi almak istedim doğuş oto bünyesinde bir merkezle görüştüm. telefondaki hanımefendi bana şikayetimi aktaracağımı servisin bu konu ile ilgili bana bu gün saat 09.00 ile 12.00 arasında döneceğini söyledi. halen beklemekteyim. böyle birşey yaşayan veya duyan bir skoda kullanıcısı varmı acaba veya bu konu ile ilgili ne yapılabilir bilgisi olan paylaşırsa sevinirim...
  • ben böyle birşeyle hiç karşılaşmadım duymadımda...yani bunu sözlü olarak yaptılarsa hemen cayarlar fakat bunu ispat edeceğiniz bir belge vs var mı elinizde o önemli

kaldı ki yüce,yada doğuş ta pek birşey yapamaz,servise sorduklarında biz öyle bir söz vermedik demelerinin ihtimali çok yüksek
  • biraz önce şikayetimvar.com u okuyordum oradada benimkine benzer bir söz verilmiş bir vatandaşın şikayeti vardı. bu çok çirkin bir durum bu kadar düzgün bir kuruluşun böyle yalanlar peşinde koşmasına gerek yok. bende araba alacağım ve ilk tercihim çok memnun olduğumuz için yine fabia idi ama böyle bir şeyle karşılaşınca takdir edersinizki insan çok soğuyor. ama ben bunun peşini bırakmam gerekirse dikilirim skodanın önüne her girene anlatırım olanları.....
  • NEDİR BU SERVİSLERDEN ÇEKTİĞİMİZ YAA.HEPMİ BÖYLE BUNLAR KİME İNANACAĞIMIZI ŞAŞTIK.SKODA DA BUNU YAPARSA ARTIK.
  • şu ana kadar servistende servis personelindende yapılan işlerdende son derece memnunduk ama bu olay bizi çok üzdü. verilen sözler çok önemlidir ya yapabileceğin şeyleri söyleyeceksin yada söylediklerini yapacaksın. arasında şeyler yaparsan işte böyle üzülürinsanlar.
  • bende 2004 octavia elegance var ve de oldukça memnunum
  • ama şimdi 2005 ambiente le takas yapacam galiba ne dersin doru bir tercih mi araba full
  • bu hafta sonu kiraladık bi tane skoda
    felicia 98 model 50 beygir , performans olarak kapasitesi ortada fakat süspansiyondan hiç memnun kalmadık, konfor çok kötü yoldaki her türlü ayrıntıyı koltukta hissettik
    fakat fiyatı ve sunduklarını düşünürseniz tercih edilebilir
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.