Şimdi Ara

***AİNOL NOVO 7 FİRE ANA BAŞLIK-TEK KONU/TÜRKÇE ROM DAHİL*** (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.313
Cevap
14
Favori
64.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Blur

quote:

Orijinalden alıntı: PHI

Şarja taktım az önce, tam dolsun deneyeceğim bunu. Tam olarak ne işe yarıyor bu? Zararı var mı yan etkisi?

Bazı arkadaşlar inanmak istemese de bunun hatalı şarjdan kaynaklandığını düşünüyorum.

Çoğu yerde de yazdım; cihazın pili bitmeden ya da 5%'ye düşmeden şarj etmeyin.
    Cihazınızı açık şarj etmeyin, şarjı yarıda kesmeyin. Tek seferde tam dolana kadar şarj edin.
    Şarj tamamlandıktan sonra uzun süre şarjda bırakmayın. Bu şekilde kullandıktan sonra batarya problemleri ile karşılaşmazsınız.

Nihayetinde 2 aylık Aurora II kullanıcısıyım, aldığım ilk günden bu yana bu şekilde şarj ettim, bir sorun çıkmadı şimdiye kadar...

Ayrıca yine arkadaşlar inanmak istemese de yine tabletimde uykudan uyanırken gelen pıt sorunu, uykudan geç uyanma ya da cızz sorunları da yok.

Üzerinde gelen orj. ROM'u kullanmaya devam ediyorum. ROM değişikliği ya da ROOT yapmadım. Ayrıca Google Play'de de sıkıntı yaşamıyorum

Şarj konusunda aynı şekilde kullanıyorum. Bitmeden şarj etmiyorum ama usb'den bağlayınca şarj oluyor tabi haliyle.
    Rom değiştirmeden önce var mıydı bilmiyorum çünkü aldıktan sonra rom güncelledim. Önceki kullanıcıya bi soralım bakalım.

quote:

Orijinalden alıntı: 9008

quote:

Şarja taktım az önce, tam dolsun deneyeceğim bunu. Tam olarak ne işe yarıyor bu? Zararı var mı yan etkisi?

hiç bir işe yaramıyor boşuna yapmayın 1 ay önce denedim sonuç olumsuz o sadece %100de takılı kalanlar için filan ise yarıyor.
    Defalarca belirttim yine söylüyorum AINOL FLAME BATARYA GÖSTERGESI SORUNU KERNEL ILE ALAKALIDIR AINOL YENI ROM YAYINLAMADAN ÇÖZÜLMESI ÇOK ZOR-çözülemez demiyorum- bu konuyu macrosim ile görüştüm çinlitabletler sitesinde rom turkcelestiren üstadlarla tartıştık çözüm yok ainol kernel yayinlamadan çözülemez dediler korkmayın bunun şarj yöntemiyle kullanıcı hatasıyla filan alakası yok tüm flame kullanıcıları aynı sorunu yaşıyor bazı arkadaşlar hiç flame görmeden flame yorumu yapıyor çözümler buluyor suçu kullanıcıya kesiyor yazık... Flame cihazımızda 5000mah gibi bir muazzam batarya var bu benim 16" laptop bataryamdan bile büyük hal böyle olunca kontorolu zorlaşıyor. Cihazı %40 şarjda bırakıp gidin 2 saat sonra %60 olacaktır sonra kullanmaya devam ettiniz ve gösterge %35e geldi diyelim aslında sizin cihazınızin şarji %(35-20) yani %15 ve biraz sonra hiç uyarı vermeden kapanacaktır. Size tavsiyem bi batarya programı kurun ve grafikten sıçramaları tespit edip gerçek şarji bulun ben battery info diye basit ve ram harcamayan bi program kullanıyorum gerçek değeri takip edebiliyorum. Ve son olarak cihazınızın ani kapanmasına izin vermeyin %30larda şarja takın korkmayın cihazınızın 2yıl garantisi var batarya dahil...

Bataryası cidden çok iyi. Bugün nerdeyse elimden düşürmedim sabah 08:00 itibariyle. Akşam 20:00 gibi bitti şarjı. 12 saat. Hemen hemen sürekli elimdeydi, 8 saat tam kullanım desek. Bence oldukça iyi bir değer.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: huseyinos

Bu tableti kullanan herkese güle güle kullanmalarını diliyorum.
    Forum sayfanızı saat 7 den beri okuyorum yorumlar gayet iyi pıt çıt sesleri hariç :)
    Sayfa bana rehber oldu ve bu tabletten almaya karar verdim sizden ricam
    Tableti tr garantili kredi kartına taksitle nereden alabilirim
    yeni gelen güncelleme türkçemi ve resmi güncellemedir.

ucuzcity.com sitesine bakın ben ordan 2tane aldım peşin fiyatına 3ay erteleme+9taksit
    Burda yayınlanan romu yüklemenizi önermem çünkü feiyu denen stabil olmayan deneme sürümü rom ve feiyu romlarsan sonra başka rom kurmak isterseniz 1saat kadar süren uğraştırıcı bir işlemi var, paylaşan arkadaş hiç bunlardan bahsetmeden resmi rom gibi koymuş oraya. Stabil official ve Türkçe rom için cinlitabletler.com sitesini araştırın hayırlı olsun cihazınız :)

Teşekkür ederim siteye baktım 450 tl civarında bayağı fark var 300 e alan çok onlar yurt dışımı acaba
    Birde sitede Türkçe demiş alan arkadaşlar yorum kısmına Türkçe değil yazmışlar.

• quote:

bazı arkadaşlar hiç flame görmeden flame yorumu yapıyor çözümler buluyor suçu kullanıcıya kesiyor yazık...

Aurora II kullanıcısı olmamdan bu anlam mı çıkıyor

Yazdığım şeyler tüm bataryalı cihazlarda uygulanması gereken bildik ve tavsiye edilen gerçekler.
    Acaba yazdıklarımı bir kez uygulayıp da doğruluk payını değerlendirmeyi hiç düşündünüz mü?...
    Aynı sorun Aurora cihazlarında da varken benim başıma gelmemiş olması sadece bir tesadüf mü?...

Ayrıca yazdığım her yorumu özenerek, ölçerek ve tartarak yapıyorum; uydurma, yalan-yanlış, sırf cevap olsun diyerek değil.

Selamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blur -- 13 Kasım 2012; 23:36:28 >

• 8gb kartım ile dosyayı indirip karta attım ve kapalyken ses - tuşuna basınca hiçbir şey olmuyor ?
  • quote:

quote:

bazı arkadaşlar hiç flame görmeden flame yorumu yapıyor çözümler buluyor suçu kullanıcıya kesiyor yazık...

Aurora II kullanıcısı olmamdan bu anlam mı çıkıyor

Yazdığım şeyler tüm bataryalı cihazlarda uygulanması gereken bildik ve tavsiye edilen gerçekler.
    Acaba yazdıklarımı bir kez uygulayıp da doğruluk payını değerlendirmeyi hiç düşündünüz mü?...
    Aynı sorun Aurora cihazlarında da varken benim başıma gelmemiş olması sadece bir tesadüf mü?...

Ayrıca yazdığım her yorumu özenerek, ölçerek ve tartarak yapıyorum; uydurma, yalan-yanlış, sırf cevap olsun diyerek değil.

Selamlar...

arkadaşım bu konuyu sizinle daha önce de konuşmuştuk benim yazdıklarımı hiç okumuyorsunuz bile tek doğruyu bilen sızmışsiniz gibi bi durum sergiliyorsunuz... Yazdıklarımı bi okuyun sonra düşünün ve cevap yazmayın. Sonra 10 kere daha düşünün öyle cevap yazın. Flame sorunu kernel alakalı sizin anlattıklarınız farklı bişey ve anlatırken flame için geçerli gibi anlatıyorsunuz ben bastırınca ben genel geçer yazdım deyip işin içinden çıkıyorsunuz yazarken genel geçer yazdım deyin başına o zaman... Az önce tablet %22deydi 1 saat bırakıp gittim geldim %47 olmuş 15dk kullansam %35te kapanacak hadi bunu açıklayın... Bende aurora kullandım ve sorunsuzdu batarya dahil olmak üzere gayet stabil bi cihaz pil yanlış kullanımı 2 ayda filan belli olmaz en az 6 ayda performans düşer sorunlar oluşur bu yüzden bizim sorunumuz kullanımla alakalı o dediklerinizi ben defalarca denedim saygı duyuyorum ben kopyala yapıştır cevap yazmam denemeden eleştirmem sizde yazdıklarıma saygı duyun ve google sorun bakalım yüzlerce kişide var bu sorun ve şu siteyide bi araştırın neye dayanarak konuşuyorum benhttp://cinlitabletler.com/Konu-Ainol-Flame-batarya-sorunu--1036

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9008 -- 14 Kasım 2012; 0:08:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: erchyn

8gb kartım ile dosyayı indirip karta attım ve kapalyken ses - tuşuna basınca hiçbir şey olmuyor ?

• quote:

arkadaşım bu konuyu sizinle daha önce de konuşmuştuk benim yazdıklarımı hiç okumuyorsunuz bile tek doğruyu bilen sızmışsiniz gibi bi durum sergiliyorsunuz... Yazdıklarımı bi okuyun sonra düşünün ve cevap yazmayın. Sonra 10 kere daha düşünün öyle cevap yazın. Flame sorunu kernel alakalı sizin anlattıklarınız farklı bişey ve anlatırken flame için geçerli gibi anlatıyorsunuz ben bastırınca ben genel geçer yazdım deyip işin içinden çıkıyorsunuz yazarken genel geçer yazdım deyin başına o zaman... Az önce tablet %22deydi 1 saat bırakıp gittim geldim %47 olmuş 15dk kullansam %35te kapanacak hadi bunu açıklayın... Bende aurora kullandım ve sorunsuzdu batarya dahil olmak üzere gayet stabil bi cihaz pil yanlış kullanımı 2 ayda filan belli olmaz en az 6 ayda performans düşer sorunlar oluşur bu yüzden bizim sorunumuz kullanımla alakalı o dediklerinizi ben defalarca denedim saygı duyuyorum ben kopyala yapıştır cevap yazmam denemeden eleştirmem sizde yazdıklarıma saygı duyun ve google sorun bakalım yüzlerce kişide var bu sorun ve şu siteyide bi araştırın neye dayanarak konuşuyorum benhttp://cinlitabletler.com/Konu-Ainol-Flame-batarya-sorunu--1036

Öyle bir iddiam yok nereden çıkardınız?...

Eğer Çin malı tablet kullanıyorsanız yanlış kullanımla 2. günden itibaren de sorunları yaşamanız mümkün, özellikle de pil konusunda...

Görüşlerinize saygı duyuyorum. Ama dediğiniz gibi kati bir kernel sorunu olsa her cihazda bu sorun olurdu ve forum şikayetten yıkılırdı.
    Ainol bu tableti satamaz olurdu ve cihazları elinde kalırdı. Halbuki durum öyle değil, cihaz yoğun talep yüzünden her sitede stok bekler durumda :)

Ben cihaz sorunsuz demedim, genel bir hata olduğunu kabul ediyorum, sadece kullanıcıları doğru kullanıma teşvik etmeye çalışıyorum.
    Zaten var olan problemi gidermek amacıyla yapılacak her şey, atılacak her adım mübah... Teslim olmak çare değil...

• Arkadaşlar şöyle bir sorunum var tabletim fire qm modeli.Cihazı çinden getirttim 15-20 gün oldu.Türkçe romunu kurdum ve kullanıyordum taki düne kadar.Cihazı en son kullanıp kapattığımda hiç bir sorun yoktu.Neyse aradan saatler geçti ben cihazı bi açayım dedim açtım ekran titredi hafiften sonra ekran birbirine karışıp silikleşti işlemler çok yavaşladı ekranı zor görüyorum şu anda.Recovery menüsüne girmek istedim ama olmadı cihaz girmeden direk açılıyor.Tüm bunlar olmadan önce şöyle birşey yaptım cihaz kapalıyken hafıza kartını çıkarttım ve ne olduysa bundan sonra oldu acaba hafıza kartını çıkarmam la bu işin alakası olabilirmi.Çözümü varsa yardımcı olmanızı rica ediyorum canım çok sıkıldı bu duruma.Teşekkür ederim şimdiden.
  • dün 1 aylık tr garantili ainol frame aldım. ekran kalitesi cihazın hızı oldukça hoşuma gitti. batarya olayını bugün deneyeceğim bakalım ne kadar gidecek..formlarda okuduğum bu çıt sesi veya ekran açıkken elektriksel vınlama gibi olaylar bunda da mevcut. bazen tık, çıt sesi oldukça fazl oluyor bazen uzun zaman olmuyor. bunun çözümü veya zararı konusunda bilgi almam mümkün mü? birde otg kablosu ile bağladığım flash diski gayet güzel görüp işlem yapıyor. ancak usb 3.0 destekli harici hdd çalışmadı. gücünün yetmediğini düşünüyorum. sizde çalışıyormu yoksa herşey normal mi ?
  • quote:

quote:

Bazı arkadaşlar inanmak istemese de bunun hatalı şarjdan kaynaklandığını düşünüyorum.

Çoğu yerde de yazdım; cihazın pili bitmeden ya da 5%'ye düşmeden şarj etmeyin.
    Cihazınızı açık şarj etmeyin, şarjı yarıda kesmeyin. Tek seferde tam dolana kadar şarj edin.
    Şarj tamamlandıktan sonra uzun süre şarjda bırakmayın. Bu şekilde kullandıktan sonra batarya problemleri ile karşılaşmazsınız.

Nihayetinde 2 aylık Aurora II kullanıcısıyım, aldığım ilk günden bu yana bu şekilde şarj ettim, bir sorun çıkmadı şimdiye kadar...

Ayrıca yine arkadaşlar inanmak istemese de yine tabletimde uykudan uyanırken gelen pıt sorunu, uykudan geç uyanma ya da cızz sorunları da yok.

Üzerinde gelen orj. ROM'u kullanmaya devam ediyorum. ROM değişikliği ya da ROOT yapmadım. Ayrıca Google Play'de de sıkıntı yaşamıyorum

bu pil durumunun inanmak inanmamak ile alakası yok
    cuma gunu gold.com.tr den Flame modelini siparis ettim dun geldi. geldiginde %65 sarj vardı.
    dun bayag kurcaladaım sarjıda takip ettim ve %30 a geldiginde makina kapandı bende sarj etmek zorunda kaldım.
    ururn kapagı yeni acılmıs bir urunde de bu varsa bir hata sonucu ortaya cıkar bence..

PIT sesi icinde sunu soyleyebilirim forumda ki diger arkadaslar gibi bu ses kolondan gelen bir ses
    makinanın ayarlarındaki ses duzeyini assagı çekince ses azalıyor veya yok oluyor..
    e tabiki de bir ses gerektiginde dugmesinden acmanız gerekiyor..

• ramos w28 işlemcisi flameden daha mı iyi?
  • Diger "Ainol Novo 7 Fire/Flame/Burning" baslikli konu kilitlenmis oldugu icin hasiralti olmasin diye buraya aktariyorum.

EYgt adli arkadasin bozuk cikan tableti ile ilgili basindan gecenler boyle imis asagida..

"1- Distribütör Macrosim, aldığım yer Ainol Market.
    2- Hizmetten memnun kalmadım.
    3- Ürünün tamir edilmesine gerek duyulmadı birebir değişim yapıldı, yeni gönderilen cihazda da problem çıktı tekrar geri gönderildi. (ilk tablette kasa problemi ve ekran dalgalanma problemi vardı, ikinci tablette ekran parlaklığı problemi: TM, QM muabbeti.
    4- İlk gönderdiğimde Ainol Market ödedi, ikinci gönderdiğimde ben ödedim (Macrosim sürat kargoyla çalışıyormuş) neden Macrosime gönderdin dersen, bana gönderdikleri sıfır tableti kontrol etmeden gönderiklerini görsünler diye direkt onlara gönderdim. (Ainol Market müşterilerine gönderdiği tabletleri kontrol edemiyormuş ekranda parmak izi kalır diye, böyle kontrol etmeden problemli ürün göndermeleri daha güzel oluyor zaten)
    5- 30 günlük bir gel git sürecinden sonra para iadesini 9 taksit şekilde yapıldı.

Başka sorunuz varsa yanıtlayabilirim."

Baska sorusu olanlar kendisine sorsun..

• quote:

Orijinalden alıntı: godsend

dün 1 aylık tr garantili ainol frame aldım. ekran kalitesi cihazın hızı oldukça hoşuma gitti. batarya olayını bugün deneyeceğim bakalım ne kadar gidecek..formlarda okuduğum bu çıt sesi veya ekran açıkken elektriksel vınlama gibi olaylar bunda da mevcut. bazen tık, çıt sesi oldukça fazl oluyor bazen uzun zaman olmuyor. bunun çözümü veya zararı konusunda bilgi almam mümkün mü? birde otg kablosu ile bağladığım flash diski gayet güzel görüp işlem yapıyor. ancak usb 3.0 destekli harici hdd çalışmadı. gücünün yetmediğini düşünüyorum. sizde çalışıyormu yoksa herşey normal mi ?

Çalışmaması normal, hatta 2.5 disk ise bir daha takıp denememen hayrına olur

• Konuların birleşmesi bence kötü oldu.

quote:

Orijinalden alıntı: 6582
    çinden hangi sitelerden alıyorsunuz ?
    en hızlı gönderen siteler var mı ?

Çinden AliExpress yada Buyincoins den alabilirsin. Hız ayrıca vereceğin paraya bağlı. Çin/Honkong postası ile ortalama 14-20 günde geliyor. üste para verisen ve EMS yada DHL vs filan da alabilirsin. Oda 4-7 gün diyor. Ama bu durumda gümrüğe girebilir ve ayrıca gümrük parası ödeyebilirsin.

quote:

Orijinalden alıntı: erchyn
    8gb kartım ile dosyayı indirip karta attım ve kapalyken ses - tuşuna basınca hiçbir şey olmuyor ?

Power ve Vol - tuşlarına basılı tutmalısın.

quote:

Orijinalden alıntı: burak__06
    Arkadaşlar şöyle bir sorunum var tabletim fire qm modeli.Cihazı çinden getirttim 15-20 gün oldu.Türkçe romunu kurdum ve kullanıyordum taki düne kadar.Cihazı en son kullanıp kapattığımda hiç bir sorun yoktu.Neyse aradan saatler geçti ben cihazı bi açayım dedim açtım ekran titredi hafiften sonra ekran birbirine karışıp silikleşti işlemler çok yavaşladı ekranı zor görüyorum şu anda.Recovery menüsüne girmek istedim ama olmadı cihaz girmeden direk açılıyor.Tüm bunlar olmadan önce şöyle birşey yaptım cihaz kapalıyken hafıza kartını çıkarttım ve ne olduysa bundan sonra oldu acaba hafıza kartını çıkarmam la bu işin alakası olabilirmi.Çözümü varsa yardımcı olmanızı rica ediyorum canım çok sıkıldı bu duruma.Teşekkür ederim şimdiden.

Dokunmatik ekran problemi olabilir. Birkaç kişinin başına gelmişti. Donanımsal bir sıkıntı. Çözümü bilemiyorum. garantiye çine gidebilir.

quote:

Orijinalden alıntı: godsend
    dün 1 aylık tr garantili ainol frame aldım. ekran kalitesi cihazın hızı oldukça hoşuma gitti. batarya olayını bugün deneyeceğim bakalım ne kadar gidecek..formlarda okuduğum bu çıt sesi veya ekran açıkken elektriksel vınlama gibi olaylar bunda da mevcut. bazen tık, çıt sesi oldukça fazl oluyor bazen uzun zaman olmuyor. bunun çözümü veya zararı konusunda bilgi almam mümkün mü? birde otg kablosu ile bağladığım flash diski gayet güzel görüp işlem yapıyor. ancak usb 3.0 destekli harici hdd çalışmadı. gücünün yetmediğini düşünüyorum. sizde çalışıyormu yoksa herşey normal mi ?

Fire/Flame tecrübem yok ama Elf II ve Aurora II den bildiğim kadarıyla güç yetmiyor. Elf II'im bazı 2.5" diskleri bile görmüyordu.

• Flame 2 şuan hangi sitelerde satılıyor?buyincoins den aliexpress ten filan almamız mümkün mü?Hangi sitelerden alabiliriz?
  • Benim bildiğim daha çıkmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KontDRACULA_Wind

Benim bildiğim daha çıkmadı.

180 dolar
    http://www.ainol-novo.com/ainol-novo-7-flame-ii-tablet-pc-quad-core-dual-camera-hdmi-hd-wifi-bluetooth-16gb.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sorma Kalbim Sorma

quote:

Orijinalden alıntı: KontDRACULA_Wind

Benim bildiğim daha çıkmadı.

180 dolar
    http://www.ainol-novo.com/ainol-novo-7-flame-ii-tablet-pc-quad-core-dual-camera-hdmi-hd-wifi-bluetooth-16gb.html

Availability: Out of stock

• arka kameranın video çekimi 720p mi yada resim video koyabilirmi bir arkadaş
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyinos

arka kameranın video çekimi 720p mi yada resim video koyabilirmi bir arkadaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blur -- 15 Kasım 2012; 14:37:59 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.