Şimdi Ara

Klon Imei olup güncelleme sonrası ses ve şebeke sorunu yasaynlar SNsi 00** olanlar için KESİN ÇÖZÜM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
18
Favori
92.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yenilikleri başka bi forumda yazıyorum burayada daha sonra eklemeler yaparım JB versiyona geçiş yaptım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue spirit

bunlarla uğraşacağınıza adam gibi verginizi yatırın

350$ lık cihaza 800 - 1000$ arası ödiyecen birde aman ayıp olur vergi ödeyim diyecen.
    Yani kurda kendini koyun decen.
    Adam akkıllı ve matıklı bir fiyta sat vatandaşı kılıktan kılığa girmeye zorlama!
    Almnyada yaşıyorum bu gün en pahlı mağazada bordo renkli S3'ü gördüm aşık etti beni.
    fiyatı ve extra 1 senelik kaza sigortasıyla sadece 499€
    Saygılar...
  • Üretim yok diye iki katına telefon almamız gerekmiyor... Benzin de aynı şekilde bizde üretilmiyor ama 5 TL ye dayanmış durumda. Vergi ödemekle kastınız buysa sizin için özel vergiyle 10 tl yapılsın!!!

Verdiğimiz vergilerin karşılığını alamadığımız gibi bir de böyle yurtdışından telefon getirerek ya da ucuza malzeme alarak bekliyoruz.
    Tabi vergi verip fazlasıyla para vermek de var...
    neyse konu kirlenmesin. Arıza hocama teşekkürler. jbm le mutluyum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tahayasin1

quote:

350$ lık cihaza 800 - 1000$ arası ödiyecen birde aman ayıp olur vergi ödeyim diyecen.
    Adam akkıllı ve matıklı bir fiyta sat vatandaşı kılıktan kılığa girmeye zorlama!
    Almnyada yaşıyorum bu gün en pahlı mağazada bordo renkli S3'ü gördüm aşık etti beni.
    Saygılar...

sizin gibi tembel halka az bile hiçbişey ürettiğiniz yok ne bi araba ne bi telefon söyle var mı herhangi bi üretim sen o vergiyi koymazsan onu almayan kalmaz ülke parası tamamen elden çıkar zorunlu konulmuş bir lüks vergisi o hee ağır geldiyse bırakırsın tembelliği çalışırsın sende üretirsin bi telefon bak o zaman var mı vergi diye bişey

Ne kadar gereksiz ve saçmanın da ötesinde bir şeyler gevelediğinin farkındasın demi ?
  • quote:

quote:

quote:

Saygılar...

sizin gibi tembel halka az bile hiçbişey ürettiğiniz yok ne bi araba ne bi telefon söyle var mı herhangi bi üretim sen o vergiyi koymazsan onu almayan kalmaz ülke parası tamamen elden çıkar zorunlu konulmuş bir lüks vergisi o hee ağır geldiyse bırakırsın tembelliği çalışırsın sende üretirsin bi telefon bak o zaman var mı vergi diye bişey

@ Dathka Graush Arkadaşın dediği gibi gerçekten hem gevelemş hemde saçmalamışsın.
    İyiki vegili ve kayıtlı bir S3 almışsın ama bu konunun başlığının ilk kelimesi "klon" kelimesiyle başlıyor ve S3 ile ilintili sizde konuya girip zaten pahalıya aldığınız S3'e ne kadar fark verdim de ucuz ama imei sorunu olan yurd dışı S3'lerin çözümü blundu deyip kahrınızdan ilk mesajınızı attığınızı düşünüyorum.

Vergi işine gelince 12 senedir yurt dışındayım ama öncesi Güzel vatanım türkiyede yaşıyordum ve gram eksiksiz 1400 hektar tapolu arazi işletiyordum, varsa evinizin taposu ve küçücük bir bahçesi kendi ödediğiniz yıllık verginizi hesaplayın ardından benim verdiyim taponun miktarını ve ayrıca ticari vergisinide hesaplayın ardıından size yazdığım ilk mesajı tekrar okuyun.
    Mesele vergi ödemekle yada ödememekle bitmiyor.
    Ülkemizden hem çok geri hemde çok yoksul ülkeler varki kendi vatandaşına bizde olanın yüzde birini bile yapmıyorlar.
    Tembellik ise doğruyu demişsiniz. Bizde olanların 1%'i avrupalılarda olsun halk tembel tembel koyun gibi yerınde oturup durmaz anında tepki verir sokağa çıkar protesto eder.

Nedemekmiş yurt dışından telefon getirtenden yada getirenden bilmem ne kadar pasaport kaydı yok şu kadar vergi, ebay' dan siparişle bilmem kaç doları aşan elektronik cihaz alsan gümrükte cihazı birdaha satın alırısın vs. vs.
    Bunlar sadece bizde var. Aman verginizi ödememezlik yapmayın hatta üzerine birazda bağışta bulununki yukarıda saydıklarımı kesmekten vaz geçsinler.
    Saygılar...
  • quote:

quote:

quote:

Saygılar...

elması ürettiğimiz için mi vergisi %0 ???
  • LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUN SORUMLULUK SİZE AİTTİR...
    izinsiz dağıtanlara yayanlara hakkım helal değildir bunuda belirteyim

Merhaba arkadaşlar ;

Eğer elinizde imei numarası değiştirilmiş bir N7100 Samsung NOTE II modeli varsa bu cihazlarda herhangi bir şekilde firmware yada custom rom yüklemesi yaptığınız taktirde şebekeni gelmez. imei değiştirme işlemi sırasında cihazın efs yapısı değiştirildiği için güncelleme yapıldığı taktirde bu değiştirilmiş sistem bozuluyor ve şebekeniz gelmiyor. eski imei numarasına geri dönmek, geri döndükten sonra pasaporta kaydettirmek gibi işlemler kesin çözüm olmuyor. kısacası eğer bir kez değiştirildiyse artık geri dönüşünüz bulunmuyor.

şayet elinizde böyle bir telefon olduğunu anlarsanız aldığınız yere geri götürerek iade ediniz ve bu tip sorunlara hiç bulaşmayınız. yapmanız gereken *#06# yaparak çıkan imei numarasını kasanın üzerindeki ile karşılaştırın. aynı değilse aşağıdaki linkten sorgulatıp hangi model yazdığına bakın. farklı ise değiştirilmiştir.

http://www.mcks.gov.tr/tr/imeisorgu.php

ülkemizde İmei değiştirmek ve bu telefonları kullanmak almak satmak suçtur.. Bu yüzden her ne kadar telefonlarınızın imei numarası değişmiş olsada orjinal imeisine döndürüp vergisini ödeyip pasaporta işlettirinki ileride başınıza gelebilecek belalardan uzak kalmış olun.

şayet iş işten geçmiş ve iade imkanınız yok ise şebeke gittikten sonra yüklenecek ve şebekenizi geri getirecek aşağıdaki yama dosyasını yükleyebilirsiniz. bu yama hemen hemen tüm orjinal firmware(4.0.x ve 4.1.x) sürümleri ve custom romlar ile sorunsuz çalışmaktadır. yama birçok kişi tarafından birçok sürüm ve romda denenmiştir. şebekeniz ile ilgili olmayan diğer tüm sorunlarınız için forumun farklı yerlerindeki konuları kullanınız. yani bu yamanın hiçbir yan etkisi yoktur telefonunuza.Yamayı şebekeniz gittikten sonra imei numaranızın silinmediği koşullarda yüklemelisiniz. imei numaranız silindiyse(null yada 0000... yazıyorsa) işe yaramaz, şebekeniz gitmediyse yani sağlamsa etkisi olmaz, efs yedeğiniz bu tip bir durumda şebekenizi geri getirmez.

Ofline patch
     Klon Imei olup güncelleme sonrası ses ve şebeke sorunu yasaynlar SNsi 00** olanlar  için KESİN ÇÖZÜM
     Klon Imei olup güncelleme sonrası ses ve şebeke sorunu yasaynlar SNsi 00** olanlar  için KESİN ÇÖZÜM

Online ota update patch

patch linki DOWNLOAD

Konunun herhangi bir tarifi yok malum telefonun sadece rootlu olması yeterli söz verdiğim gibi Tek bir TIK ile bu işlem yapılıyor proğram açılışta Root varmı busybox varmı model uygunmu ve internet varmı şeklinde kontrollerini gerçekleştiriyor eğer internetiniz varsa Proğram mobil internet yada wi-fi interneti algılarsa direkt olarak sizi online patch uygulama sayfasına yönlendiriyor eğer değilse uyarı gelip istediğiniz takdirde ofline patch yapabilirsiniz.Ofline nedir benim apk içerisine yerleştirdiğim modlu modem dosyasını alıp sisteme yazıp otomatik tüm işlemleri yapana kadar iptal seçeneği eklemedim yani işlemler tamamen bitene kadar bataryanız bitmedikce telefonu rehin alıyoruz toplam 30 sn kadar daha sonra patchleme işlemleri bitince telefon otomatik reset atar ve şebekeniz gelmiş olur istediğiniz romda kullanabilirsiniz romu kuracaksınız apk'mı kuracaksınız sadece çalıştırıp bırakacaksınız gerisini o halledicek bu arada butonlara basınca 1 sn gecikme verdim sakın ha sakın bir butona 2 defa tıklamayın TEK TIK :) Tıklarsanızda açıkcası birşey olmaz Herkese Mutlu yıllar işlemlerde oluşabilecek sorunlar tamamen size aittir ben hiç bi sorun yaşayacağınızı sanmıyorum çünkü yanlış birşey yaparsınız diye yazdım bu apk'yı yanlış tıklama gibi birşey söz konusu olamaz heralde dimi :)
    APK 9 mb'tır içerisinde SIII ve note II offline patchlerini eklediğimden dolayı kapasitesi büyüktür.
    Saygılarımla ARIZA...

Paypal Donate :

TL Bağış

Dolar Bağış

Euro bağış

Paypal Kesinti yapıyor iban tercihtir :) ve paypal hesabı olmayanlar icin

iBAN = ziraat bankası TR710001001904587961585001 ibrahim KARABAĞ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ariza27 -- 29 Aralık 2012; 8:07:08 >

• Ne gibi türkçesi imeisi değişmiş olan telefonlarda şebeke sorunu geliyordu güncellemelerden sonra şebeke gelmiyordu çözümü ürettim programladım yaptım oldu ve paylaştım :)
  • up
  • aklına saglık
  • saol :)
  • Eğer gerçekten bu çözüm olduysa gidip ucuz yollu s3 alıcam . Bunun yüzüne alıp sattım s3 ü Emeğine sağlık gerçekten bende Gaziantep'teyim bu arada . Pm atıyorum
  • konu güncellenmiştir.
  • İbrahim abi bana ulasabilirmisin lutfen
  • selamlar hocam. hdsuperwipe ve ariza_JBv01.zip dosyasının linklerini göremiyorum. linkleri almamız mümkün mü? teşekkürler.
  • Hocam kendi forum sitenizden linkleri aldım ve yüklemeyi yaptım. Teşekkürler. 4,1,1 jb'm oldu...
  • Selam
    @ ariza27 hocam Ellerine sağlık.
    Her nekadar S3 kullanmasamda yapığın başaralı bu işten dolayı tebrik ediyorum.
    Ancak ve malesef bu klon gereksinimi sadece bizim ülkede mevcut. Ve yine malesef vatandaş soyma tekniklerinden sadece bir tanesi.

Kısaca xda da bunun yerine daha bşarılı ve yine faydalı başka çalışmalarını paylaşıp Türklüğümüzden gurur duymamızı sağlarsın.
    Tekrar tebrikler
    Saygılar...
  • quote:

quote:

Saygılar...

• arkadaşım öncelikle teşekkürler. dediklerini henüz yapmadım çünkü emin olmak istedim. benim s3 klonlu imei'si. imei nosu nokia mı ne bi telefon üzerine kayıtlı XXLEF sürümünde JB 4.1 yükleyemedim tabiki. bu dediklerini yapınca JB yüklenmiş olacakmı kesinlikle? yoksa telefoncuya gitsem aynı şeyleri yapıyormu zaten ben uğraşmayım yanlış bişiy yaparım diye cesaret edemedim şuan. :S:S:S
  • Ah ülkemin vatandaşı ah!
    fakülte, hukuk, mektep vs.
    Kendi ürettiğimiz etide kasaptan almamak için hem pahalı yapıyorlar hemde zaten çok var olan paramızıda kasapa cart curt etmemiş oluruz. Kasap manav fırın bunlarda yurt dışında.
    Kimin çok bildiğinin hiç önemi yok asla çok bildiğimide idda etmem ama çok az bildiklerim bana yetiyor.
    Avrupa Almanya ve diğer yabancı ülkelerin tamamının başkentlerine versa oğlun taa ortalarına sıçsın afadersin.
    Ben şahsen Almanya Avrupa görünce gerçek medeniyetten uzak kaldım. Ama siz beni Almanya ile gururlandığımı zannettiniz, birde bana Almanyayı sorana vrdiğim cevabı birbilsenz.

İçimde kalmasın yazmadan edemicem
    Ağustos ayında Türkiyeye ailece geldik. Benim telefonum geçen yıl ki tatilde kayıt tecavuzune 5TL ile yırttı. Bu sene ise eşimin cihazı ağa takıldı ve tatilin 4. Haftası kapanacak mesajı aldık, neyse aldım cihazı pasaportu ve gidiş gelil sabit tarihli uçak biletlerimizi vardık ilgili işlemlerin yapılacağı yere ilgiliye durumu izah ettim bakın ben tatile geldşm ve 1 hafta sonra dönüyorum bunlarda biletlerim aha tarihide belli gelin bu cihazı 1 hafta daha açık kalmasını sağlayın benide masrafa sokmayın, cevap olmaz bey efendi buna yetkim yok yapabileceğim birşey yok ya kayıt edeceksiniz yada yurt dışı numaranızla kullanacakaınız cevabını aldım.

Burada bu kanunu getiren sizin gibi hukuk iktisat siyasi vb. Fakülteleride okumuş yetkililer kaçak yollardan gelen ve ticari amaçlı gayri resmi satılan cihazların engellenmesi için getirmişler kanunu. Peki benim günahım ney. Madem bu kanunu yapacak kadar okullar bitirip eğitim almışsıanınz bu işin gerçek faillerini bul masumlardan ayır sonra yap yaptırımları, kendi ülkesine gelip turist sayıp gelen turistlerden bu yıl bukadar gelir elde ettik dediğiniz kendi masum halkınızi seçmesini becerin mağdur etmeyin.
    Ama amac zaten soymak kaçak göçek bahane bunlar güzel yurdumda hep vardı. Kaçak ve ticari amaçlı gelen cihszlar parmakla sayılırken birkaç haftalığına gelen yurt dışındaki yurttaşlarımızın sayısı mılyonu geçer.
    Şimdi yine alın elinize hesap makinanızı yurd dışından gelenlen vatandaşın cihazındanmı fazla kazanç elde ediliyor yoksa parmakla sayılabilen kaçakçıların ülkeye soktukları cihazlardanmı?
    Ayrıca hukukçu kardeşim biraz hakkani ol aç gözünü gerçeyi gör yurdışı cihazın kanunu nereyi hedefliyor öğren.
    Birde doğru sandığın şeyleri tekrar gözden geçirmeni tvsiye ederim mesela vegisi fazla olan birşey asla caydırma amaçlı ve alınmasın diye değil. Devlet derki Çok talep ve igi var bundan iyi gelir elde ederiz ve basar vergiyi kendi halkına.
    En başta da yazdım kendimizin ürettikleridemi caydırma amaçlı aşırı pahalı ve vergili? etin ekmeğin soğanın suyun yoğurdun zeytinin vs. Hepsininmi kaynağı yurt dışı olup alınmasın ve para içerde kalsın diyemş aşırı pahalı ve rekor vergili?
    hadi şimdi okula bi fakulte daha oku ama bu seferki matematik veya siyasi olsun.
    "Birde anlamak için illa benimgibi hukuk fakultesimi bitirmesi gerekiyor"diye yazarmiş
    Tıpkı bakın sünnet oldum dıyen afacanlar gibi
    Saygılar...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.