Şimdi Ara

Kim ne kadar maaş alıyor? (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
390
Cevap
23
Favori
68.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: suicide

quote:

Orijinalden alıntı: x2y

3-5 yıllık öğretmen 1780 tl maaş alır. ek dersle dediğin rakam 2 binlere anca gelir.
    istersen bordromu göstereyim.
    bilmediğiniz konuda biliyormuş gibi ahkam kesmeyin.

5 yıllık öğretmenim ve 1780 lira alıyorum diyorsanız yazık size, fena halde kazıklıyorlar gidin hakkınızı arayın. ek dersi falan geçtim 9-1 inden yeni başlayan öğretmenin çıplak maaşı bile bundan daha fazla dediğine göre 300 lira kadar bi ek dersin varmış ki bu da maaş karşılığının dışında 9 saat ek dersin olduğu anlamına gelir, o da senin şansızlığınmış hiç alma bari

gazetelerin zamlı öğretmen maaşına bakıp burada yorum yapıyorsun.
    http://forum.memurlar.net/konu/1545704/
    gir de bak, cahillik yapma!
    senin öğrencilere çok küfrediyorlardır, "seni okutan hocanın ben..." diye.
    milli eğitimde çalışan bir öğretmen olduğuna inanmıyorum 60 puan kpss ile dersanede 60 saat bin liraya çalışıyorsundur kesin...

• quote:

Orijinalden alıntı: Capricorn57

Biz; Çilekeş Mali Müşavir Stajyerlerinden bir allahın kulu yok mudur bu forumda? :)
    1500 tl altında brüt ile sürünüyoruz.. daha 1.5 yıl stajım var..

Çok iyi para alıyorsun iş öğretiyorlarsa hiç kurcalama.Bazı stajyerlere kuruş vermeyip bir de sigortayı cebinden ödetiyorlar.
  • Hiç bilgi işlemci falan yok mu ya?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hay2010

quote:

quote:

3-5 yıllık öğretmen 1780 tl maaş alır. ek dersle dediğin rakam 2 binlere anca gelir.

5 yıllık öğretmenim ve 1780 lira alıyorum diyorsanız yazık size, fena halde kazıklıyorlar gidin hakkınızı arayın. ek dersi falan geçtim 9-1 inden yeni başlayan öğretmenin çıplak maaşı bile bundan daha fazla dediğine göre 300 lira kadar bi ek dersin varmış ki bu da maaş karşılığının dışında 9 saat ek dersin olduğu anlamına gelir, o da senin şansızlığınmış hiç alma bari

milli eğitimde çalışan bir öğretmen olduğuna inanmıyorum 60 puan kpss ile dersanede 60 saat bin liraya çalışıyorsundur kesin...

beni tanıyan tanır burda neci olduğumu falanda bilir. he evet 60 puanla dershanede çalışıyorum, sallamak bedava nasıl olsa... verdiğin linktekiler muhtemelen ilköğretim öğretmenleri ve vergi diliminde 20 ye çıkmış olabilirler. o bu değilde amma zorunuza gitti, bilsem en baştan hiç cevap vermezdim

• 15.999 Tl alıyorum aylık bir şirkette yöneticiyim yakında zam alıcam geçinemiyorum 19.000 olacak
  • Yayınevinde çalışıyorum 1200 tl net +140 yol +200 ticket
  • quote:

Orijinalden alıntı: root_echo

15.999 Tl alıyorum aylık bir şirkette yöneticiyim yakında zam alıcam geçinemiyorum 19.000 olacak

sendemi geldin Ziya
  • 8951,15 TL
  • quote:

quote:

quote:

quote:

beni tanıyan tanır burda neci olduğumu falanda bilir. he evet 60 puanla dershanede çalışıyorum, sallamak bedava nasıl olsa... verdiğin linktekiler muhtemelen ilköğretim öğretmenleri ve vergi diliminde 20 ye çıkmış olabilirler. o bu değilde amma zorunuza gitti, bilsem en baştan hiç cevap vermezdim

ilköğretim öğretmenleriyle, ortaöğretim öğretmenleri arasında maaş farkı olduğunu mu düşünüyorsunuz şimdi de?

• quote:

Orijinalden alıntı: Nor

Hiç bilgi işlemci falan yok mu ya?

2 ay kadar özel bir hastahanenin bilgi işlem sorumlusu olarak çalıştım 900 lira + yemek + sigorta vermişlerdi.
  • Ford OTOSAN da astar boya operatörüyüm 1200 tl
  • geçen gün ilk defa varoş bir semte gittim dilencinin tekine 1000 tl sadaka verdim fakir tanıdıklar korktu ne yapıyorsun sen oysa 1000 tl onların bir aylık harcamasıymış ne biliyim 1000tl nin o kadar işe yaradaığını benim yatın deposu 50 milyara doluyor yahu.
  • quote:

ilköğretim öğretmenleriyle, ortaöğretim öğretmenleri arasında maaş farkı olduğunu mu düşünüyorsunuz şimdi de?

düşünmüyorum fark var. aynı dönemde işe başladığım arkadaşlarımla aramda 100 liraya yakın bir fark mevcut. onlar tazminatın %85 ini alırken bizde %100 ödeniyor. hakikaten bir şey bilmiyorsunuz ama fikriniz okadar çok ki. sıkıldım laf anlatamamaktan.
  • quote:

quote:

düşünmüyorum fark var. aynı dönemde işe başladığım arkadaşlarımla aramda 100 liraya yakın bir fark mevcut. onlar tazminatın %85 ini alırken bizde %100 ödeniyor. hakikaten bir şey bilmiyorsunuz ama fikriniz okadar çok ki. sıkıldım laf anlatamamaktan.

adam boş yere dememiş cahillerle girdiğim her tartışmayı kaybettim diye.
    ne tazminat farkı arkadaşım?
    http://forum.memurlar.net/konu/677386/

• quote:

Orijinalden alıntı: root_echo

15.999 Tl alıyorum aylık bir şirkette yöneticiyim yakında zam alıcam geçinemiyorum 19.000 olacak

Bu devirde yapıcak birşey yok 15 bin maaş mı olurmuş . Şirket sahibi çok cimriymiş

Babam 2500 alıyor ama malesef bu devirde cidden yetmiyor. 1.000 lira araba taksidi zaten.
    Bende öğrenciyim . 200-250 değişiyor. + Birde web programlama ve paypal bozumu yapıyorum. Yakında satış ortaklığıda yapıcam . Öğrenci olmama rağmen iyi paralar kazanıyorum.
  • hakkaten baydınız artık. verdiğin linkte fark var diyor, ben en başta branşçı değilim demişim sen hala abuk subuk şeyler peşindesin. memurlar.net ten başka bir kaynağında yok herhalde, yazık inan ya da inanma umurumda mı?

şuan yeni başlayan bir i.ö branş / sınıf öğretmeni ilksan vs. kesintisi yoksa vergi dilimine de girmemişse 1790 civarı çıplak maaş alıyor. lisede meslek öğretmeni ise bu rakam 1850 lira. ya da boşver ben 100 liraya dershanede çalışıyorum evet
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sah!n

quote:

2 ay kadar özel bir hastahanenin bilgi işlem sorumlusu olarak çalıştım 900 lira + yemek + sigorta vermişlerdi.

İzmir'de mi hocam?

İstanbul ile pek ücret farkı yokmuş o zaman. (özel hastane için konuşuyorum)
  • 3600 net. eşim de 900tl civarı alıyor.
  • quote:

hastane işinde falan pek para yok ....

sen hotelere falan başvur ... bizim bir tanıdık 5000tl + araba alıyor fakat aynı anda 2 hotele bakıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

quote:

Orijinalden alıntı: Capricorn57

Biz; Çilekeş Mali Müşavir Stajyerlerinden bir allahın kulu yok mudur bu forumda? :)
    1500 tl altında brüt ile sürünüyoruz.. daha 1.5 yıl stajım var..

Çok iyi para alıyorsun iş öğretiyorlarsa hiç kurcalama.Bazı stajyerlere kuruş vermeyip bir de sigortayı cebinden ödetiyorlar.

Farkındayım hocam bizim piyasa böyle acımasız ne yazık ki stajyerlik döneminde. Benim de bahsettiğiniz koşullarda stajlarını yakmamak uğruna yok paralara hatta cebinden sigortasını ödeyerek çalışan arkadaşlarım var, bunun yanında staj yeri dahi bulamayanlarda cabası. Bu hususta başta TÜRMOB sonrasında TESMER'in bizlere sahip çıkması bir standart getirmesi en büyük temennimiz. Biz görür müyüz o günleri stajyer olarak bilmiyorum çünkü benim stajımın yarısından fazlası bitti. Allah bizden sonrakilere kolaylık versin..

Çok şükür halimden memnun sayılırım, bazı zamanlar (mesleğin içindeyseniz bilirsiniz) angaryaları o kadar çok bunaltıyor ki lanet olsun nerden bulaştım bu mesleğe diyorum bu paralara yapılmaz bu iş ama stajyeriz başa gelen çekilir. Bugün ortalama 1.000 tl+ ile çalışıp bir şeylere göğüs geriyorsam bu geleceiğimi düşündüğüm içindir. Memuriyette ne uzar ne kısalır insan kazanacağı maksimum sınır bellidir. Bizde öyle değil, kendini geliştirebiliyor, yenileyebiliyor ve piyasada bir adım önde olabiliyorsan aylık 20.000 tl de kazanırsın (ailenden ve sosylal hayatından ödün vererek) ama her şey para da değil. Staj bi bitsin bakalım hayat ne getirecek göreceğiz. Yaşıyoruz, yaşamaya çalışıyoruz, çabalıyoruz.. açta açıkta değiliz ailemizin eline bakmıyoruz çok şükür:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Capricorn57 -- 6 Ekim 2012; 10:59:44 >

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.