Şimdi Ara

351. DÖNEM (NİSAN 2013) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI [441 YÜREKLİ ASKER !!!] (145. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.642
Cevap
137
Favori
685.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Abi bu nedir ya, istatistiklere bakıyorum Yedeksubaytk'dan herkez 1nci gün sınava giricem demiş.. İlkgün ordaki izdihamı düşünebiliyormusunuz :))
    Roland Deschain - kardeşim istanbulluymuşsun senden ricam bi sayfa açda Tuzla'da sınava girecekler vs. vs.. şu durumu aleyhimize çevirelim, ne zaman rahat edeceksek o gün sınav yerine gidelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MertD.

quote:

Orijinalden alıntı: Alb@tros_

349. Kd. Selam herkese. Beyler sormak istediğiniz bişey olursa yardımcı olurum. Fazla heyecan yapmayın. Akışına bırakın. Zaten ne olduğunu anlamadan asker buluyosunuz kendinizi.

Vallaha dede bizim tek sorunumuz planlarımız şahsen ben uzun kısa doğu batı önemsemiyorum ziira ALLAH'ın dediği olur ancak kısa olursa dönünce dershaneye başlayacam onları hazırlamam lazım yok uzun çıkarsa nişan vs . hazırlanacam tertiplerimin de korktuğu bunaldığı tek durum planlarıdır bence ve şu anda bilmediğimiz tek şey askerlik kaldı o da yaşanarak öğrenilecek

Hakkınızda hayırlısı olsun kardeşim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugunku bu haber bu sacmaligin (askeriyede devreciligin) sonuclarinin ne kadar aci olabilecegini ortaya koymustur.
    mumkun oldugunca gundeme getirilip bu sacmaligin artik bitirilmesi gerekir.
    yazarlarin mumkun olan heryerde bu konuyu gundeme getirmesi gereklidir.

--spoiler--
    Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’nda nöbete giden 2 komando er arasında çıkan 'alt devre, üst devre' tartışması acı bitti. Üst devresi olan er Ahmet Demir’i göğsünden vurarak öldüren Ramazan Altay, daha sonra piyade tüfeğiyle kendini vurup yaşamına son verdi. Silah arkadaşının öldürdüğü Ahmet Demir’in evli ve bir çocuk babası olduğu, terhisine de 2.5 ay kaldığı belirtildi.
    --spoiler--

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/22736834.asp
  • quote:

Orijinalden alıntı: bloodwell

quote:

Orijinalden alıntı: ruhadam06

quote:

Orijinalden alıntı: 351.42

Sevk evraklarımı aldım TEST VE MÜLAKAT MERKEZİ TOPÇU VE FÜZE OKUL KOMUTANLIĞI ANKARA POLATLI

benım arkadaslar hep etemesgut cıktı polatlı ne alakaymıs ya cok uzak

senin ikamet neresi ruhadam06 polatlı çıkması çok garip geldi ya etimesgut bana yarım saat uzaklıkta şimdi durduk yere 200 km yol yaptırmasalar bari

keçiören kral bend eonu dıyorum polatlı eskısehır gıbı bısey :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: teko99

bugunku bu haber bu sacmaligin (askeriyede devreciligin) sonuclarinin ne kadar aci olabilecegini ortaya koymustur.
    mumkun oldugunca gundeme getirilip bu sacmaligin artik bitirilmesi gerekir.
    yazarlarin mumkun olan heryerde bu konuyu gundeme getirmesi gereklidir.

--spoiler--
    Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’nda nöbete giden 2 komando er arasında çıkan 'alt devre, üst devre' tartışması acı bitti. Üst devresi olan er Ahmet Demir’i göğsünden vurarak öldüren Ramazan Altay, daha sonra piyade tüfeğiyle kendini vurup yaşamına son verdi. Silah arkadaşının öldürdüğü Ahmet Demir’in evli ve bir çocuk babası olduğu, terhisine de 2.5 ay kaldığı belirtildi.
    --spoiler--

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/22736834.asp

Yazık iki asker demiyorum iki gencecik adam egoları yüzünden yaşananlara bak üst devre olsan daha iyi davranman lazım yeni gelenlere sen bitirmişsin neredeyse ezmenin ne anlamı var ki söylenecek çok söz bulamıyorum doğrusu
  • quote:

Sevk evraklarımı aldım TEST VE MÜLAKAT MERKEZİ TOPÇU VE FÜZE OKUL KOMUTANLIĞI ANKARA POLATLI

Hayırlı Ugurlu olsun kardeşım
  • quote:

Orijinalden alıntı: SINAN42

quote:

Orijinalden alıntı: thsnn

quote:

Gününüz aydın olsun tertipler
    Revirci olsam rahat edermiyim eczanede calısyorum ve benim istememle olmuyo sanırım ihtiyaca göre yaparlar herhalde...

sen habıre ıgne yaparsın tertıp :D

Gecenin bir yarısı gelip iğne yap derlermi ki yaa

Askerde gece, gündüz kavramı yok. Devamlı

• Biraz da eğlenelim ancak konuyu açan arkadaş bizi de eklerse listeye sayımızın son halini bir görelim

• Arkadaşlar sevk belgemde kuvveti: K.K.K.LIĞI yazıyor, yani şimdiden belli mi olmuş?

Sağlık kısmıda AA - A GRUBU ARIZALI diyor, bu ne demek?
  • Benim merak ettiğim bir konu var. Yazacağım rakamlar kesinlikle tahminen yazılmış rakamlar olacak.

Mesela diyelim bu sene kısa dönem için başvuru sayısı 10 bin olsun.

Yaklaşık 1.500 kişi Uzun dönem yapsın

100 kişi Belli rahatsızlıktan dolayı Acemilik döneminde çürük alsın

Geriye kalan sayı , normal olarak kısa dönem ihtiyacı olan yerlerde Sayı olarak sıkıntı yaşadıklarında bu nasıl bir etki bırakabilir.

Mesela Aralık celbinde gidenlerin çoğu şuan onbaşı , çavuş rütbesini son günlerde takabilirler.Sayı fazla diye birçok kısa dönem 8 saatlik nöbetlere tabii tutuluyor. Sayının birden düşmesi ve yerine gelecek sayının az'lığı Nisan döneminde askere gidecek bizlerin Direkt çavuşluk rütbesini almaları büyük ihtimal görünüyor.

Hem burdaki sayı bizi yanıltmasın. Biz kendi düşüncelerimiz söyleyip sayı az diyoruz ama unutmamalıyızki bizim dışımızda internete girip bu tür araştırmaların peşinde olmayıp sadece askere gideceği günü düşünen arkadaşlarımızda olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pahozpan -- 4 Mart 2013; 16:54:54 >
  • merhaba arkadaşlar. foruma yeni üye oldum . Allah nasip ederse nisan 12 de bende askerim. 25 yaşındayım ve elektrik elektronik mühendisiyim. yedek subay olarak yapmak istiyorum askerliğimi. yedek subay olma ihtimalim nasıldır sizce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: unfortunate_hero

Arkadaşlar sevk belgemde kuvveti: K.K.K.LIĞI yazıyor, yani şimdiden belli mi olmuş?

Hocam hangi işlemleri yaptırdınız?

Boy-kilo ölçümü vs. olmadı mı?
  • quote:

Arkadaşlar sevk belgemde kuvveti: K.K.K.LIĞI yazıyor, yani şimdiden belli mi olmuş?

Şimdiden belli olmaz.

A grubu arızalı olanlar gözlüklüler, +30 kg sınırı içinde olanlar diye biliyorum ben. Askerliğe elverişli ama genelde komando olamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roland Deschain

quote:

Sarı zarfı almaya gittim hocam. İşlemlerimi yapan asteğmen, bendede öyle yazıyordu birşey olmaz dedi. Sanırım kilo-boy yüzündenmiş. 1.70, 75 kiloyum.
  • quote:

Kardeş benimde Askeri Hastanesinden aldığım kağıtta aynısı yazıyor.Bende ekstra olarak Spor yapamaz ibaresi var .

Bizim arkadaşında komando olamaz raporu vardı. İki defa bel fıtığı ameliyatı vardı ama yinede onu komando yaptılar :)

Burası Türkiye
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roland Deschain

quote:

bendede aynı seyler yazıyor AA - A GRUBU ARIZALI benı askerı hastaneye sevk ettımıslerdı ordakı doktor gozumle ılgılı sorunları yazı ve komanda olmaz dedı buyuk ıhtımal sendede bunla ılgılı bır problem vardır. Gozuk veya lens kullanıyormusun ?

sevk evragınıda alırken adanada sadece kımlıkle gıttım aynı subeden ıslem yaptıgım ıcın dıploma fot. bıle ıstemedıler ztn dosyanı cıkartıyorlar
    işlemlerde optık forum doldurdum yol parası aldım bırde sarı zarf verdıler 2 3 tane kagıt ımzaladım bu kadar toplasan 10 dakka surmez ama sıra vardı bıraz bekledım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neoplis_01 -- 4 Mart 2013; 17:12:38 >
  • quote:

quote:

Hayırlı Ugurlu olsun kardeşım

Allah razı olsun sevk evraklarını sen nezaman alacaksın
  • quote:

quote:

Akşehirde ikamet ediyorum
  • quote:

usta o sınava gireceğin birliğin bağlı olduğu kuvvet komutanlığı benim dosyada da K.K.K.LIĞI yazıyor. Balıkesir bakım okul komutanlığı ve kara kuvvetlerine bağlı.
  • quote:

quote:

quote:

Akşehirde ikamet ediyorum

tamam sımdı oldu ankaradasın zannettım kral
  • 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.