Şimdi Ara

351. DÖNEM (NİSAN 2013) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI [441 YÜREKLİ ASKER !!!] (121. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.642
Cevap
137
Favori
685.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Roland Deschain

Askerlik yolculuğunda son düzlüğe de girdik.

Bu dakikadan sonra zamanın nasıl geçtiğini dahi anlayamayacağız. Zira otobüs son sürat kışlaya doğru gidiyor.

Bu zamana kadar pek bir heyecan vs. hissetmez iken artık iyiden iyiye heyecan basmaya başladı. Bir bilinmeze doğru gidiyoruz.

Dün ile birlikte başvurularda resmen sonlanmış oldu. Rıdvan'ın tabiri ile ''Oyuncu değiştirme hakkımız da doldu!''

Bundan sonra aramıza katılan çok fazla arkadaş olmaz kanımca. Yeni yeni gelen arkadaşların hepsine hoş geldiniz diyorum.

Bu celp dönemi diğerlerine kıyasla biraz daha farklı olacak sanırım. Başvuru sayısı ciddi oranda az gibi.

Terörle müzakere dedikleri süreç de basına sızdırılan tutanaklarla bitmiştir. Bu sene muhtemelen ciddi çatışmaların yaşanacağı bir sene olacak gibi.

Allah her birimizin yardımcısı olsun.

kardeşim ciddi çatışma çıkabilir demişsin
    bence hiç öyle düşünüp ne kendini nede aileni hiç sıkıntılara sokma,

biz gelirken de suriyeyle savaş çıkıyordu ama çıkmadı,
    hatta ben pasaportlarımı gösterdim, suriye vizelerimi gösterdim, dedim bir çok merkezi illerini çok iyi biliyorum, komando astek olmak istiyorum, ısparta eğirdir çıksın diye bekledim, mesleğim elektrik, druganow dahil bir çok silah kullandım dedim ama şuan batıda kısa dönem er oldum :)

he birde şu var terör çatışma doğuda hiç hız kaybetmeden devam ediyor, hava değişimi onaylatmaya gelen askerlerden öğreniyoruz. hiç biri basına yansımıyor,
    ne çıkarsa bahtınıza şükretmeyi bilin beterin beteri var, benim çok sağlam torpilim vardı ama hiç aramadım kullanmadım, nasibim buymuş dedim geldim, sabrediyoruz.
    sonuçta sizin beğenmediğiniz yere gidenin vebali sizin üstünüzde kalır,
    tv de torpil yapanlara sövüpte ardından askere gelip batıda aynı ilde beğendiği termal havuzlu karakola torpil yaptıran ülkücü arkadaşlarınızda olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tmykrkmz

beyler askerde tenis oynayabilir miyim raketimi getiriyim mi :D :D

önce askerlik şubesine verdiğin adrese katalog gelecek. oradan tenis, yüzme havuzu, sauna, spa gibi tesisleri olan bi yer seçmelisin.
    TSK da her birlikte bu imkanı bulamaya bilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: remo7

quote:

Orijinalden alıntı: tmykrkmz

beyler askerde tenis oynayabilir miyim raketimi getiriyim mi :D :D

önce askerlik şubesine verdiğin adrese katalog gelecek. oradan tenis, yüzme havuzu, sauna, spa gibi tesisleri olan bi yer seçmelisin.
    TSK da her birlikte bu imkanı bulamaya bilirsin.

çay kahvede ister misin :)))

nasılsa nizamiyeden içeri girince anlayacakksın kardeşim öyle pek rahatlık beklemeyin
  • sulusü aldım arkadaşlar.tuzla da gircem sınava. yalnız işlemleri yaparken diploma fotokopisi istemdiler. kendi bağlı olduğum şubede yaptım. dosyamda geçici mezuniyet filan vardı. iki farklı memura işlem yaptırdım ikiside istemdi diploma oftokopisi.acaba bi sorun olur mu .
  • quote:

quote:

Bu dakikadan sonra zamanın nasıl geçtiğini dahi anlayamayacağız. Zira otobüs son sürat kışlaya doğru gidiyor.

Bu zamana kadar pek bir heyecan vs. hissetmez iken artık iyiden iyiye heyecan basmaya başladı. Bir bilinmeze doğru gidiyoruz.

Dün ile birlikte başvurularda resmen sonlanmış oldu. Rıdvan'ın tabiri ile ''Oyuncu değiştirme hakkımız da doldu!''

Bundan sonra aramıza katılan çok fazla arkadaş olmaz kanımca. Yeni yeni gelen arkadaşların hepsine hoş geldiniz diyorum.

Bu celp dönemi diğerlerine kıyasla biraz daha farklı olacak sanırım. Başvuru sayısı ciddi oranda az gibi.

Terörle müzakere dedikleri süreç de basına sızdırılan tutanaklarla bitmiştir. Bu sene muhtemelen ciddi çatışmaların yaşanacağı bir sene olacak gibi.

hatta ben pasaportlarımı gösterdim, suriye vizelerimi gösterdim, dedim bir çok merkezi illerini çok iyi biliyorum, komando astek olmak istiyorum, ısparta eğirdir çıksın diye bekledim, mesleğim elektrik, druganow dahil bir çok silah kullandım dedim ama şuan batıda kısa dönem er oldum :)

he birde şu var terör çatışma doğuda hiç hız kaybetmeden devam ediyor, hava değişimi onaylatmaya gelen askerlerden öğreniyoruz. hiç biri basına yansımıyor,
    ne çıkarsa bahtınıza şükretmeyi bilin beterin beteri var, benim çok sağlam torpilim vardı ama hiç aramadım kullanmadım, nasibim buymuş dedim geldim, sabrediyoruz.
    tv de torpil yapanlara sövüpte ardından askere gelip batıda aynı ilde beğendiği termal havuzlu karakola torpil yaptıran ülkücü arkadaşlarınızda olacak.

Askeriyede işler tamamen ters işliyor anlaşıldı, sizin kısa dönem olmanız buna örnek
  • quote:

herhangi bir doktora devlet hastanesinde git yazdığım rapolarını al, amelyatlı yerlerini ve son durumunu anlat,
    bi arkadaş 3 sene önce kasık fıtığı olmuş gitti zorda olsa burda aldı raporunu,
    ardından başka bi arkadaş tencere yıkarken baktık yerde can çekişiyor, götürdüler hastaneye 3 gün önce kasık fıtığından ameliyat oldu 1 ay hava değişimi aldı.

Çok teşekkür ederim dede cevapların için... Pazartesi günü dediğin gibi hastaneye gidip durumu soruşturacağım. En olmadı doktorumla konuşup halletmeye çalışayım; zaten askerlik sonrası öbür taraf için tekrar aynı doktorda ameliyat olma durumum var (orta safhasında olduğundan şuan için aciliyeti yok). Eğer bir şekilde alamazsam da askeriyenin revirinde durumu anlatabilirim herhalde...

Ayrıca tüm mehmetçiklere ve tertiplerime hayırlı cumalar...
  • Bana hala şaka gibi geliyor,askere gidecekmişim gibi hiç hissetmiyorum. Bu başlığa girince işler değişiyor ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: silici4190

sulusü aldım arkadaşlar.tuzla da gircem sınava. yalnız işlemleri yaparken diploma fotokopisi istemdiler. kendi bağlı olduğum şubede yaptım. dosyamda geçici mezuniyet filan vardı. iki farklı memura işlem yaptırdım ikiside istemdi diploma oftokopisi.acaba bi sorun olur mu .

nasıl birşey silüs foto koyman mümkün mü
  • quote:

sulusü aldım arkadaşlar.tuzla da gircem sınava. yalnız işlemleri yaparken diploma fotokopisi istemdiler. kendi bağlı olduğum şubede yaptım. dosyamda geçici mezuniyet filan vardı. iki farklı memura işlem yaptırdım ikiside istemdi diploma oftokopisi.acaba bi sorun olur mu .

eğer kütüğünün kayıtlı oludğu yerdeki as. şubesinde yaptırıyorsan bilidiğim kadarıyla istemiyorlar, bana da astsubay diplomanı getirceksin fotokopilerini getirceksin dedi tekrardan, sonra memura sordum gerek yok, sen bu şubesnin elemanısın nüfus kağıdınla gel yeter dedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: unfortunate_hero

quote:

quote:

Askeriyede işler tamamen ters işliyor anlaşıldı, sizin kısa dönem olmanız buna örnek

Ya o catismalardan falan korkmak gereksiz! Daha dun bir haber okudum iki asker nobette sakalasirken biri digerini kafasindan vurmus ve oldurmus.
    Yine catismada falan olsen, sehit derler, kahraman derler..

egitim zayiati denen bir soylem var ya askerde! bok yoluna gitti niyazi'nin yumusatilmis soylemi.
    gecen devlet bakani aciklama yapti yine, son 10 yilda askeriyede sehit olan asker sayisi 600 kusur, intihar eden asker sayisi 900 kusurmus.
    yani sozun kisasi catismadan, terorden, savastan korkmamak lazim..psikolojik bunalim, egitim zayiatligindan korkmak lazim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teko99

quote:

Orijinalden alıntı: unfortunate_hero

quote:

quote:

Ya o catismalardan falan korkmak gereksiz! Daha dun bir haber okudum iki asker nobette sakalasirken biri digerini kafasindan vurmus ve oldurmus.
    Yine catismada falan olsen, sehit derler, kahraman derler..

egitim zayiati denen bir soylem var ya askerde! bok yoluna gitti niyazi'nin yumusatilmis soylemi.
    gecen devlet bakani aciklama yapti yine, son 10 yilda askeriyede sehit olan asker sayisi 600 kusur, intihar eden asker sayisi 900 kusurmus.
    yani sozun kisasi catismadan, terorden, savastan korkmamak lazim..psikolojik bunalim, egitim zayiatligindan korkmak lazim.

gel de askerlik yap şimdi
  • selam arkadaslar bende su an giresunda jandarma kısa dönem erim 349. size en yakın dönem biziz sizi biraz aydınlatmak isterim.. oncelikle beklentileriniz minimum moralınız max seviyede gidin butun problemlerinizi cozup gidin.. acemılık cok cok zor bo donem ozellıkle ılk 1 haftası.. ilk gun sıze verılecek malzemeler ıcın uzun sıralarda beklersınız gec teslım olursanız erken teslım olursanız da ısınız bıttı dıe sıze bı ıs kıtlenebılır bos durmayın dıe.. ılk gece hıc tanımadıgınız 20 kısıyle aynı yere tıkılırsınız uyumak zor oluo nereye geldım dıebılırsınız zıra bızım ılk gunumuz herkes ıcın bı kabustu egıtım alayları cok buyuk yerlerdır karanlıkta nereye gıttıgınızı bılmeden malzemelerın uzerınızde 30 kg lık bı cantayla oldugu bı yuruyuse cıkarsınız..neyse ilk gece bı sekılde bıter sonra bısılerı beklemek baslar..dakka bası ıctımalar 300 kısılık bolukte bırı gec kalır beklersın bırı eksıktır beklersın acemılık genelde beklemekle gecer ısınız gorevınız yoktur hep beklersınız buna hazırlıklı olun..sonra bı bardak cay bı sse suya hasret kalırsınız cunku gıttıgınız yer egıtım alayı oldugundan ve toplamda yaklasık 2000-3000 kısı oldugundan kantınler yetersız kalır sıralar uzar gıder yıne beklersınız..acemılıkte askerlıgı uzatıcak ceza almak zordur ama yıne de basarabılırsınız:) kimseyle tartısmayın dıcem ama askere gıdınce bazı seyler degısıcek cunku kısa donem unı mezunu olarak gordugunuz kısılerın yuzde 90 ı acıkogretımdır kesınlıkle yanlıs anlasılmasın kucumsemek ıcın solemıorum ama bu kesımın ıcınde bu unı mezunu olamaz dıcegınız cok fazla kısı cıkıcak.. dedıgım gıbı hep bısılerı beklıceksınız bol bol yemın torenı hazırlıgı egıtımlerle gunler gecıp gıtmeye baslıcak bı sure sonra alısmaya baslıcaksınız ıyı arkadaslarınız olcak bırbırınızı bulcaksınız baska koguslarda olsanızda.. bu arada yanlıs bılınenerı solıyım acemılıkte carsı olmaz dıyenler var bu her yerde degısır ben acemılıgı jandarma oldugum ıcın 40 gun yaptım yemın torenınden sonra 2 hafta sonuda carsıya cıktık..
  • quote:

Orijinalden alıntı: JETAACK

quote:

kocaman sarı bi zarf. üstünde sadece sınava girceğin yerin adı yazıyo a4 kağıdı ile. sınav gününe kadar açılmıcakmış zaten. akşam unutmazsam koyarım foto.
  • Bazı arkadaşlara duyurulur: Burda insanlar artık gemi biletini aldı ve o gemiye binmek mecburi yapacak bişeyleri yok bu insanların.Gelip gidip gemide şartlar kötü her gün küfür yiyoruz diyipte bu yolcuları böyle tedirgin etmenin korkutmanın size ve burdaki insanlara ne faydası var ? Bende o gemiye binince sıkıntının alasını çekecem biliyorum ama şart olsun ki yeni gemi bileti almış kişilere gemi şöyle kötü böyle berbat gibi söylemlerde bulunmayacam.kötüyse iyi demem,Yorum yapmam Allah kolaylık versin derim iyi dileklerimi sunarım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: JETAACK

quote:

kocaman sarı bi zarf. üstünde sadece sınava girceğin yerin adı yazıyo a4 kağıdı ile. sınav gününe kadar açılmıcakmış zaten. akşam unutmazsam koyarım foto.

merak ettim
  • Bu kadar Kafanıza takmayın Olumlu olun olumlu düşünün sizin yapıcağınız askerlik kadar DKlar acemi birliğinde kalıyorlar Benim Şafak 250 200 günümde geçti inanın su gibi geçiyor uzun dönem olduğum halde söylüyorum.
  • 345. nisan dönemi dedeler bu forumda az gibi gözüküyor ama yedeksubay. tk adresindeki liste sayısı acayip ürküttü beni

Neredeyse şu anki sayının 5-6 katı

• acemılıkte en can sıkıcı seyler.. kalabalık sekılde gelındıgı ıcın hazırlıklar yapılmamıstır ya da yetersızdır.. yemek sıralaı uzar gder hıjyen cok kotudur cay su kola cıps tarzı seyler ıcın ölur bıtersınız bı tost ıcın uzun sıralar beklersınız.. ben 98 kılo gıttım 40 gunun sonunda 84 kıloya ındım.. neyse telefon olayıda sıkıntıdır telefon klubelerı yetersız kalır basta hıc sıra gelmez gelsede rahat konusamazsınız arkanızda ınsanlar bekler falan ama bı sure sonra bbaktınız sıralar azalaır cunku ınsanalr teleon getırır bunuda zıyaretcılerı vasıtası ıle yda telefon temın edebılen uzun donem kadro askerlerden alırlar:) neyse bı sekılde acemılık bıter ıcınızı karartmak ıcın dııl ama hazırlıklı olun cok zor bı donemdır o yusden kafa olarak cok hazır gıdın bu doneme.. tam acemılıgge alısmısken super arkadaslık olusmusken kı gercekten orda 7/24 beraber oldugunuz kısıler kardesınız kadar yakınınız olur bu sefer dagıtım zamanı gelır bı sıkıntıda oda baslar gecıcı ya da temellı kalcagınız usta bırlıgıne gıdersınız.. burdan karakollara veya baska bırlıklere dagıtımınız olur 2-3 gun ıcınde tabı sofor ve muhaberecı dıılsenız yanı tam bısıye alısırken yıne baska bı yer cıkar karısınız yenı ınsanlar geldık mı usta bırlıgıne.. ben burdan sonrasını kendım ıcın yazıorum bundan oncesı genel seyler basınıza gelıcekler ben kucuk bı jandarma karakolundayım gıresunda buyuk bı ılcedeyız az kısı oldugumuz ıcın cok yogunuz uzun donem kardeslerım genelde cok saygılı ben 29 yasındayım hepsı agabey derler saygıda kusurları yoktur ama sızın kısılıgınızde cok onemlıdır.. ustada onemlı olan ne ıs yaptıgınızdır meslegınıze gore ısler alırsanız ben mak muhendısıyım o yusden mantık tum makıneler prınter cattle kazan daıresı senın sorumlugunda bunların basında olan er lerı kontrol edıceksın bunun yanında yazıcıyım bunun yanında gorevlere gıdıorum yol kontrol, cınayet , cart curt zaman cok hızlı gecıyor cok ısım oldugundan ama yorgunluktan geberıosun.. nobet tutmuorum cunku bu kdr ıs yaptırdıkları ıcın rdm yaptılar nobet tutmıyım dıe sıze de onerırım nobet 5-6 kez tuttum o kaskla o celık yelekle sılahla ısler cok zor zaman gecmıor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: wise_mre

345. nisan dönemi dedeler bu forumda az gibi gözüküyor ama yedeksubay. tk adresindeki liste sayısı acayip ürküttü beni

Demek nisan dönemi için ortalama hep aynı çünkü 339.dönem de listeye kayıtlı 936 kişi var demek ki bizim de o civarlarda olacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: wise_mre

345. nisan dönemi dedeler bu forumda az gibi gözüküyor ama yedeksubay. tk adresindeki liste sayısı acayip ürküttü beni

351den kaç kişi var bu sitede
  • 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.